L K LIMMEN I I Eqwipe Coiffi/ift?5 P. ZONNEVELD De kans dat het een Wouters hypotheek wordt is vanaf nu 100% M. Wouters VOF Halve marathon Egmond aan Zee i MtSl _jmÊ f i3i Rente spaarhypotheek 30 jaar vast 7.3%* Startrente 6.6%* Geldt ook voor bestaande bouw (eff7.6%) *(eff. 6.9%) Wij bemiddelen voor bijna alle geldgevers Z7 Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Politieberichten Koorzang in abdij Nieuwjaarsconcert Lamoraal van Egmont en Kleine Kapel Wie is wie? Nieuwe sport in Limmen? Nationaal indoor jeugdtoernooi tennis Nieuwe brochure Ondernemingshuis Restaurant Gastronome Sportcentrum "de Enterij" INTERIEUR-VERZORGSTER voor 16 uur per week. INTERIEURVERZORGSTER Kinderopvang Limmen wenst iedereen een gastvrij 1994 toe ÜBoarc yam M UW KERASTASE-KAPPER AUTOSCHADESPECIALIST Middenwaard 127 en Titanialaan 11 Heerhugowaard Tel.nr. 02207-15241 Kantoor Middenwaard ook geopend vrijdagavond tot 21.00 uur zaterdagmorgen van 9.00 tot 12.30 uur Nieuwjaarsbijeenkomst nieuwjaarsbijeenkomst Opening gemeentehuis en Openbare Werken Verkeersmaatregel Kerstboominzameling Milieucontrole horecabedrijven A meewerkend voorman m/v B plantsoenmedewerker m/v UITKIJKPOST 29 DECEMBER 1993 PAGINA 13 In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. PLAN YPESTEIN LIMMEN - Aangifte diefstal van een fiets. Aangifte van vernieling auto aan de Schoolweg. Op de Dusseldorperweg was een fietser door een hek gereden. De fiets werd door de onbekende bestuurder achtergelaten. De fiets staat nu gestald in bureau Heiloo. Tijdens de surveillance werd een haasti ge bestuurder van een personenauto gesnapt. Hij reed 87 kilometer per uur binnen de bebouwde kom. Dit werd met een bekeuring beloond. Vanaf de Schoolweg werd een melding van vuurwerkoverlast ontvangen. He laas werd niemand aangetroffen. Bij aantreffen wordt proces-verbaal opge maakt en het aangetroffen vuurwerk wordt ingenomen. Aan een bewoner van de Rijksweg te Limmen is een brief uitgereikt namens de gemeente Limmen, waarmee hij werd gelast de verkoop van kerstbomen te staken en de reclameborden te verwij deren. Hiervoor is toestemming van de gemeente Limmen nodig. Op 23 december omstreeks 00.30 uur vond een eenzijdige aanrijding plaats op de Bogerdlaan. De vermoedelijke- oor zaak is het slecht zichtbaar zijn van een wegafzetting. Aangifte van diefstal van een niet af gesloten damesfiets. De diefstal vond plaats aan de Rijksweg. Aangifte van poging tot diefstal op 23 december uit een woning gelegen aan de Zuidkerkenlaan. Gepoogd werd een verwarmingsinstallatie te ontvreemden. Vermoedelijk werd men gestoord. Eventuele getuigen kunnen contact op nemen met de politie Heiloo (072- 337676). EGMOND - Op zondag 2 januarizal het Laurentiuskoor uit Alkmaar een optre den verzorgen in de kerk van de Sint Adelbertabdij in Egmond-Binnen. De aanvang van het concert, dat onder lei ding staat van mevrouw R. Woldhuis- 'Tamis, is 15.30 uur. De toegang is gra tis. Na het concert, dat ongeveer een uur zal duren, zal het koor samen met de monniken van de abdij de vespers van de zondag zingen. Ook daarbij is men van harte welkom. EGMOND - Op zondag 2 januari zal muziekvereniging Lamoraal van Eg mont haar traditionele nieuwjaarscon cert geven in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Met dit concert wordt tevens het jubileumjaar 1994 in geluid, het jaar waarin Lamoraal 90 -jaar bestaat. Om de feestelijkheid te on derstrepen zal ook de Kleine Kapel een gedeelte van het concert voor zijn reke ning nemen. Bij een nieuwjaarsconcert hoort natuur lijk Weense muziek. Op het programma staan verschillende werken van de be roemdste Weense componist Johann Strauss, o.a. de polka's Auf der Jagd en lm Krapfenwald. Ook andere muziek zal gespeeld worden zoals de 2e Rhapso- die on Negro Spirituals met zeer beken de melodieën. De Kleine Kapel heeft voor het nieuwe jaar wederom nieuwe nummers aan het repertoire toegevoegd. De muzikanten van de kapel zullen het tweede gedeelte van het concert te horen en te zien zijn. De inmiddels in wijde omgeving bekend staande kapel bestaat dit komende jaar alweer 15 jaar in deze samenstelling; ook voor hen dus een feestjaar. Voor al deze heugelijke feestelijkheden dit jaar heeft Lamoraal voor de bezoe kers van het nieuwjaarsconcert een sprankelende verrassing in petto. Wat dat is wordt door de organisatie nog even geheim gehouden. Lamoraal heeft laten weten dat men graag ziet dat vele Egmonders naar het dorpshuis komen om elkaar daar het beste voor het nieu we jaar toe te wensen, Lamoraal zorgt voor een gezellige muzikale ambiance. De aanvang van het concert is om 12.00 uur en het is vrij toegankelijk. LIMMEN - Deze week ontving de redactie van de Uitkijkpost deze fo to uit 1922. Hij werd gemaakt op een bollenland in Limmen, nage noeg de plaats waar op dit moment het nieuwe gemeentehuis van Lim men wordt gebouwd. Inzender van de foto is de heer W. van der Park, die bezig is met een stamboom onderzoek. Hij weet dat de staande man Gerrit van der Park is en de jongen voor hem Piet van der Park. De namen van de drie geknielde mannen zijn hem onbekend. Wie de heer Van der Park kan helpen, kan met hem contact opnemen. Zijn adres is Van Henegouwenstraat 31, 1561 VV Krommenie, tel. 075- 288634. Heeft u foto's uit het grijze verle den, waarover u meer wilt weten? Heeft u oude foto's, waarbij een bijzonder verhaal hoort? Neemt u dan contact op met de redactie van de Uitkijkpost om de mogelijkheid tot plaatsing in uw locale weekblad te bespreken: Redactie Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 (Post bus 68, 1850 AB), Heiloo, tel. 072-330175 (kantooruren). LIMMEN - Het is ongeveer 15 jaar gele den, dat Bram en Ans Stelling hun eerste stappen op de dansvloer hebben gezet. Dit samen met een aantal colle ga's, met als doel iets leren en een avondje gezelligheid. Dat het begin van dansen niet altijd even makkelijk is, hebben velen aan den lijve ondervonden. Maar dan toch na het eerste jaar lijkt het dansen steeds leuker te worden, met als gevolg het in schrijven voor de volgende cursus (zil ver). Het waren gecombineerde lessen, d.w.z. er werd Ballroom en Latin ge leerd. Dit herhaalde zich, totdat het ni veau van top-klasse was bereikt. Beiden redelijk bezeten van het dansen, wat bijna noodzakelijk is, keken uit naar een volgende uitdaging. Een aantal dansscholen in de regio houden regel matig onderlinge wedstrijden in de meeste geleerde disciplines, daaraan meedoen leek een goed begin naar een dansniveau waar zij op dat moment nog geen idee van hadden. Deze wedstrijden werden dan ook begonnen met de ge dachte: meedoen is leuker dan winnen. Zo werd dan ook gestart met een eerste (officiële) wedstrijd, uiteraard met gie rende zenuwen en knikkende knieën. Maar het resultaat mocht er zijn, een 4e plaats. Na een aantal jaren deelgeno men te hebben aan deze wedstrijden, met een steeds beter resultaat, werd toch al weer gekeken naar andere moge lijkheden binnen het dansgebeuren. In die jaren waren er de AVRO- danstesten. Dit waren wedstrijden voor alle leerlingen van dansscholen welke waren aangesloten bij de FDO. Op deze wedstrijden werden eerst de beste dansparen uit de regio geselecteerd (re giowedstrijden) waarna een dansdag volgde in 's Hertogenbosch waar zich de beste dansparen uit de diverse regio's met elkaar konden meten. Van al deze wedstrijden werd door de AVRO een samenvatting gemaakt. Hier maakten Bram en Ans hun TV debuut. Mede door de ervaringen opgedaan in de daaraan voorafgaande jaren, ont stond het idee dat er meer moest zijn dan alleen dansen in de regio Alkmaar. De aktiviteiten kwamen toen in een stroomversnelling. Deelname aan wedstrijden op landelijk niveau georganiseerd door de NADB. Aktieve deelname aan en begeleiding van een Latin-formation team. Deelna me aan wedstrijden in het buitenland, Italië, Engeland, Duitsland, Denemar ken. Gepromoveerd naar de hoogste dansklasse in Nederland, de Hoofdklas-, se. Helpen en zelf lesgeven bij diverse dansscholen in de regio. Het geven van demonstraties op diverse evenementen. Een goed resultaat op de danswedstrijd in Blackpool (Engeland), waar de hele wereldtop aan deelneemt, een 32e plaats. Benelux kampioen 1993. Reeds jaren tracht de dansbond, NADB, het dansen als sport erkend te krijgen. Op 2 november jl. heeft het NOC-NSF de N.A.D.B. als 93e lid ingeschreven en hiermee is de Danssport als officiële sport erkend. (Zie ook advertentie in dit blad). EGMOND - Tot en met 31 december is het nog mogelijk om voor in te schrij ven voor de 21 km-prestatieloop, die op 9 januari gehouden wordt in Egmond aan Zee. Men kan hiervoor terecht bij ondermeer de Rabobanken in Egmond HEEMSKERK - Het district Noord- Holland-Noord van de Nederlandse tennisbond heeft dit jaar de organisatie van het nationale indoor-jeugdtoernooi toegewezen gekregen. De tiende editie van dit toernooi wordt verspeeld in het Sportcentrum Heemskerk van 3 tot en met 5 januari. De top van de Neder landse jeugd zal om de prijzen strijden in de catagorieën tot en met 12, tot en met 14 en tot en met 16 jaar oud. Bij de jongste catagorie behoort Michiel Burger uit Heiloo tot de deelnemers, bij de 14-jarigen ontbreekt natuurlijk lijstaanvoerster Lotte Jongbloed uit Limmen niet. Op 3 en 4 januari worden de wedstrijden gespeeld tussen 8.00 en 20.00 uur, op 5 januari tussen 9.00 en 15.30 uur, direct gevolgd door de prij suitreiking. De wedstrijden voor de jon gens tot en met 16 jaar op 3 januari worden overigens gespeeld in De Bloe- menbaan te Castricum. ALKMAAR - Deze week is de nieuwe cursus-brochuren van het Onderne mingshuis Alkmaar verschenen. In deze brochure zijn vele cursussen en bijeen komsten vermeld, welke voor onderne mers worden georganiseerd. Het Ondernemingshuis is een samenwerking tussen diverse onderwijs- en bedrijfsor ganisaties. De nieuwe cursusbrochure voor de eerste helft van 1994 is gratis aan te vragen bij het Ondernemingshuis Alkmaar, dat gevestigd is bij de Kamer van Koophandel, tel. 195777. en Heiloo. Tegen betaling van 20 gulden krijgt men direct het startnummer mee naar huis. De laatste inschrijfmogelijk- heid is op 8 januari in badhotel 't Zuid erduin of op 9 januari in de sporthal van Egmond aan Zee. Voor de trimlo- pen over 3,5 en 8 km kan men alleen op de dag zelf inschrijven. lE ÏÉm Veel deelnemers en publiek kenmerken de jaarlijkse halve marathon van Egmond, die binnenkort weer gehouden wordt. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. >»v: >x< >»x yattk: >ae<' >ae< >»x awe >»x >ae< >»x wordt per 1 januari 1994 overgenomen door een stel jonge ondernemers. - Daarom hebben wij plaats voor een en thousiaste - Tevens vragen wij voor ons Restaurantbedrijf een voor 10 uur per week. Een combinatie van deze twee functies is ook mogelijk. Voor inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Rest. Gastronome of Sporthal de Enterij, Dhr. van Rees of Baltus, tel. 02205-1296/2930. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen FOCWA Garantiebedrijven. Erkende auto- schadeherstelbedrijven. Voor veilig en vakkundig herstel. Met maar liefst 2 jaar garantie. Met vervangende auto's, dag- en nacht service, een goede afhandeling met de verzekering en een perfekte landelijke spreiding. Er is altijd een FOCWA Garantiebedrijf in de buurt. Zoals; Rijksweg 40 - 1906 BH Limmen - Tel. 02205 - 3300 NtOlHlANOSC VtftCNlGlNG VAN UNOCftNCMC AS "t CAAA0SS|R«C8£D«|J* Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen.Telefoon 02205-1456 De van het gemeentebestuur van Limmen wordt gehouden op maandag 3 januari 1994. Van 19.30 uur tot 21.00 uur bent u van harte welkom in de bovenzaal van het Cultureel Centrum Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64. Tijdens de bijeenkomst kunt u kennisnemen van diverse plannen van de gemeente. De avond wordt muzikaal omlijst door Limbonbarde. Op dinsdag 4 januari 1994 zijn het gemeentehuis en de dienst Openbare Werken pas vanaf 10.30 uur geopend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 16 december 1993 besloten tot het aanwijzen als voetgangersover steekplaats, als bedoeld in artikel 49, lid 2 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, van het als zodanig te markeren weggedeelte van de Kerkweg, even voor de split sing met de Dusseldorperweg. Het op deze maatregel betrekking hebbende besluit ligt met ingang van 30 december a.s. gedurende dertig dagen voor eenieder ter inzage bij de sector Algemene Zaken van de gemeentesecretarie. Tegen dit besluit kan door belanghebbenden binnen bovenge noemde termijn van dertig dagen beroep worden aangete kend bij de Kroon, welk beroepschrift moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in de provincie Noord- Holland te Haarlem. De kerstboominzameling vindt plaats op woensdag 5 januari 1994. Tussen 13.30 en 14.30 uur kunnen de bo men ingeleverd worden op het terrein gele gen tussen de Middenweg, J. Valkeringlaan en de Vuurbaak. Tussen 14.45 en 15.45 uur is de inzameling in de hoek Rijksweg/De Omloop. De bomen worden ter plekke versnipperd. Kinderen die een boom inleveren ontvangen hiervoor een kleine traktatie. 29 december 1993, Burgemeester en wethouders van Limmen Op 1 december 1992 is het Besluit Horecabedrijven Hinder wet (sinds 1 maart 1993 de Wet Milieubeheer) in werking getreden. Hierdoor is op praktisch alle horecabedrijven de Wet Milieubeheer van toepassing. In de praktijk betekent dit, dat een aantal bedrijven onder de vergunningplicht valt, maar dat het merendeel van de bedrij ven zal vallen onder bovengenoemd besluit. De bedrijven die niet vergunningplichtig zijn, dienen wel te voldoen aan alge mene, landelijk geldende voorschriften. Deze voorschriften hebben met name betrekking op het voorkomen van stank- en geluidshinder, afvalstoffen, bodembescherming, brandpreventie en overlast in het alge meen. De bestaande horecabedrijven hebben van het minis terie van VROM een informatiebrochure ontvangen, waarin de nieuwe regelgeving wordt uitgelegd. Horeca-ondememersdie nog niet bij de gemeente bekend zijn op grond van een eerder verleende (terras- of muziek)- vergunning, hebben zich door middel van een door het minis terie van VROM verstrekt meldingsformulier vóór 1 maart jl. bij de gemeente moeten melden. Regionale handhavingsactie Binnen hetsamenwerkingsverband Noord-Kennemerland (het SNK) is besloten om in het kader van het Besluit Horeca bedrijven Hinderwet een regionale handhavingsactie uit te voeren. Doel van deze actie is: het door de gemeente hand haven van de milieuwetgeving bij horecabedrijven. Bij de uitvoering van deze actie werken verschillende instan ties samen. Tussen de deelnemende gemeenten in het SNK zijn afspraken gemaakt over de uitvoering van het project. Hierdoor worden alle bedrijven binnen de regio op gelijke wijze behandeld. Daarnaast zijn afspraken gemaakt met het Open baar Ministerie en met de regiopolitie Noord-Holland-Noord over de eventuele strafrechtelijke handhaving van de milieuwetgeving. Ook is er sprake van samenwerking met de waterkwaliteitsbeheerder door controle van lozingen bij be drijven. Drie controlebezoeken De actie zal bestaan uit drie bezoeken: - Een eerste controlebezoek (januari 1994), met een voor lichtend element. Dit bezoek zal worden bevestigd met een brief, waarin eventuele tekortkomingen zullen worden ver meld. Er wordt tevens een termijn aangegeven waarbinnen de nodige aanpassingen moeten zijn getroffen. - Tijdens het tweede bezoek (februari/maart 1994) zal wor den nagegaan of aanpassingen inmiddels hebben plaats gevonden. In de gevallen waar kleine zaken nog niet in orde zijn, zullen bedrijven eenmalig in de gelegenheid worden gesteld een en ander op korte termijn in orde te brengen. - Het derde bezoek (mei 1994) is bedoeld voor bedrijven waar tekortkomingen tijdens het tweede bezoek werden geconstateerd. Als ook nu overtredingen worden gecon stateerd zullen direct sancties worden toegepast. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling Milieu van uw gemeente, telefoon 02205-1456, of tot de handhavingscoördinator van het SNK, mevrouw T. Nijman, telefoon 072-662683. Limmen is een gemeente van ongeveer 6.000 inwoners. De gemeente beheert zo'n 17 ha openbaar groen, waarvan 8 ha is uitbesteed. De gemeentelijke plantsoenendienst bestaat uit totaal vier medewerkers. Binnen deze dienst zijn de volgende vacatures: Functie-informatie B - verricht aanleg- en onderhoudswerkzaamheden aan plantsoenen, begraafplaats, zwembad, speelterreinen e.d. onder leiding van de voorman en samen met enkele collega's; - verricht alle verder voorkomende werkzaamheden o.a. grafdelven. Functie-eisen B - LBO-groenvoorziening; - diploma vakbekwaam hovenieren/ofsecundaireoplei- ding groenvoorziening strekt tot aanbeveling; - enige jaren ervaring in voornoemde werkzaamheden; - rijbewijs B. Salaris functie B Afhankelijk van opleiding en ervaringmaximaal f 3.548,- bruto per maand (schaal 4 en 5). Salaris bij volledige werkweek. Informatie en sollicitaties Nadere inlichtingen over beide functies kunt u krijgen bij de heerJ.W. Kruizinga, telefoon 02513-14253. Uw schriftelijke sollicitatie (onder vermelding van functie A of B) kunt u binnen veertien dagen richten aan burgemeester en wethouders van Limmen, postbus 9,1906 ZG Limmen. Functie-informatie A - geeft als voorman leiding aan drie medewerkers; - verricht aanleg- en onderhoudswerkzaamheden aan plantsoenen, begraafplaats, zwembad, speelterreinen e.d. - verricht alle verder voorkomende werkzaamheden o.a. grafdelven. Functie-eisen A - MBO-groenvoorziening strekt tot aanbeveling en/of ruime ervaring in voornoemde werkzaamheden; - leidinggevende en organisatorische capaciteiten; - rijbewijs B. Salaris functie A Afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 3.723,- bruto per maand (schaal 5 en 6). Salaris bij volledige werkweek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 13