Kerk van suiker in De Loet Met vleeswaren maakt u hartige flappen en bollen de GEBOREN! tfe. Autorijschool Lute stelt zich voor Dorpshuis Hanswijk wil flink uitbreiden iiitercanl Senioren Info Centrum Het Felle Stootje Sfeervolle finales bij De Deel bowling-toernooi Zwembad Loos Oppositie Schaaknieuws Hartige bollen en flappen, een goed alternatief voor Oud en Nieuw. Hulpmiddel bij boodschappen doen Bridgeclub Sans Atout Ingezonden Warm onthaal in het kachelmuseum Ook per FAX bereikbaar: 335644 Expositie Zwanenwater De nieuwste kollektie geboortekaartjes van Intercard is uit! Met o.a. kaartjes van 100% recycled papier. Stap eens bij ons binnen. Wij tonen u graag vrijblijvend de uitgebereide kollektie. Ook de tekst kunnen wij met u samenstellen. O Wie creëert de mooiste tulp? Handbal Meervogels PAGINA 6 UITKIJKPOST 29 DECEMBER 1993 HE1LOO - Ouders doen vaak schenkin gen aan hun kinderen, onder meer om te bereiken, dat hun kinderen later niet zoveel successierechten (belasting over de erfenis) moeten betalen. Zij mogen per jaar aan ieder van hun kinderen een bedrag schenken van 7.272,- (1993). Dit bedrag wordt door de Minister van Financiën jaarlijks aangepast. Voor een kind tussen de 18 en 35 jaar kan op ver zoek een eenmalige vrijstelling van 36.361,- gelden. Testament In een testament kan men zijn 'laatste wil' vastleggen. Een testament is een no tariële akte en moet dus door een nota ris worden opgemaakt. Bij een bezoek aan de notaris is het van belang om een legitimatiebewijs mee te nemen. Er zijn talloze mogelijkheden voor de verdeling van een nalatenschap die in een testa ment kunnen worden vastgelegd. Men kan ten alle tijde zijn of haar testament wijzigen, mits er maar een notaris aan te pas komt. De kosten die aan het maken van een testament verbonden zijn liggen rond de 200,- per testament. Dit be drag is afhankelijk van wat er allemaal in opgenomen moet worden. Codicil Een codicil is een verklaring waarin een aantal zaken geregeld kunnen worden zoals de benoeming van een executeur testamentair, de begrafenis of crematie en het legateren van kleren, sieraden of meubelen. Deze goederen moeten met name omschreven worden bijvoorbeeld 'de staande antieke klok' of 'mijn gou den ring met rode bloedkoraal'. In een codicil kunnen ook organen beschik baar gesteld worden voor transplanta tiedoeleinden (een donor-codicil). Dit donorcodicil moet u altijd bij u dragen. Een codicil kan in bewaring worden ge geven aan de notaris bij het testament. Als er geen testament is gemaakt heeft de notaris een dossier waarin het codicil opgeborgen kan worden. Het is verstan dig om een kopie van het codicil in een geldkistje of kluisje te bewaren en op het codicil te vermelden dat het officiële document bij de notaris ligt. Zo kan worden voorkomen dat de nabestaan den niet op de hoogte zijn van een even tuele regeling. Een oriënterend gesprek van een half uur in een notariskantoor is gratis. Een afspraak kan gemaakt worden bij: No tarispraktijk Winter en Welkers, Ken- nemerstraatweg 83, Heiloo, telefoon 335994. Met algemene notariële vragen kunt u terecht bij de Notaris-telefoon: iedere werkdag van 9.00 tot 14.00 uur, telefoon 070-3469393. HEILOO - Er waren maar 6 partijen te spelen deze avond. De eerste partij, tus sen Henny v. Broeckhuijsen en Hanka Koedijk werd na 17 beurten beslist door Hanka met een moyenne van 1,82. De partij van Henny tegen Truus van Willi gen was iets langer, deze werd na 50 beurten onbeslist afgebroken. Vrijdag 14 januari speelt HFS een uitwedstrijd tegen Akersloot. De uitslagen: A. Bakker - T. Kuilman 3-0, V. Becker - E. Hoetjes 2-0, T. Kuil man - H. Koedijk 2-2, H. v. Broeck huijsen - H. Koedijk 1-3, H. v. Broeckhuijsen - T. v. Willigen 1-0, T. v. Willigen - V. Becker 0-3. HEILOO - Donderdagavond 23 decem ber werd in het Bowling- en Snooker center Heiloo aan de Kennemerstraat- weg, het jaarlijks door Bowlingvereni ging Heiloo georganiseerde Kersttoer nooi, met spannende finales afgerond. Van de 144 deelnemers, verdeeld in 2 klassen heren en 2 klassen dames, speel den 32 bowlers de finalestrijd met als in zet het Kerstkampioenschap in hun klasse. De plaatselijke hoofdsponsor Delicatessezaak de Deel uit 't Loo had de afgelopen week alle deelnemers reeds verrast met een kerstsuprise en verzorg de voor de 3 prijswinnaars van elke klasse een fraai kerstpakket. De scores van de voorronden werden inclusief handicap meegenomen naar deze finales. Bij de eerste 8 finalisten, werd bij de da mes in klasse B Evelien Visser, die voor deze finale haar verjaardagsfeestje maar even onderbrak, Kerstkampioene 1993 met een totaal score van 1231. In de tweede finale, gespeeld door de Heren in klasse B, viel de beslissing in de laatste game. Even zag het er naar uit dat Lucien Vegten en Willem Bakker de eerste 2 plaatsen zouden opeisen, doch het liep anders. Lucien moest in de laatste game afhaken en werd derde, terwijl Willem moest toezien, hoe hij op het laatste moment met 3 pins verschil werd verslagen door Andre Fiseier, die, zich, met een totaalscore van 1273 ver zekerde van de eerste plaats in zijn klas se B. Sensatie bracht de derde finale in de klasse A bij de dames. Hier presteerde Conny Lejuwaan het om, van een ze vende finale plaats op te klimmen tot de eerste plaats met een gemiddelde scratch-score van 181 en een eindtotaal van 1226. Hiermee versloeg zij haar concurrenten, waarvan Puck de Graaf met 1 pin verschil op Mary de Boer beslag legde op resp. de tweede en derde plaats. Peter Kokkelkoren, de coach van het stedenteam, die zich met zijn selectie het afgelopen weekend wist te verzekeren van deelname aan de Landelijke Finale van Stedenteams, had in de voorronden van het toernooi, in zijn klasse A al een ruime voorsprong genomen op zijn te genstanders. Met een eerste game van 278 scratch opende hij maandagavond de eerste serie met een totaalscore van 718. In de finale was zelfs een serie van 615 scratch, door Erwin Huyzer niet voldoende om Peter te verslaan. Met uiteindelijk 29 pins voorsprong en een finale gemiddelde van 198 werd Peter Kokkelkoren in zijn klasse kerst kampioen. Uitslagen: dames klasse: 1. Conny Le juwaan 1226, 2. Puck de Graaf 1214, 3. Mary de Boer 1213, dames klasse B: 1. Evelien Visser 1231, 2. Anja Schouten 1201, 3. Francine v. Croonenberg 1192; Heren klasse A: 1. Peter Kokkelkoren 1354, 2. Erwin Huyzer 1325, 3. Jan Re- nooy 1267; Heren klasse B: 1. Andre Fi seier 1273, 2. Willem Bakker 1270, 3. ««/Men van Vegten 1242. HEILOO - Op dinsdag 21 december is er weer diplomazwemmen geweest voor het A- en B-diploma in zwembad de Beeck in Bergen. Het was dit keer een klein gezelschap dat moest afzwemmen. Er werd overigens prima gezwommen. Iedereen was na afloop geslaagd en nam vol trots zijn of haar diploma in ont vangst. De geslaagden zijn voor diploma A: Tim Nagelhout, Lars Evertsen, Deepa Oud, Paul Rootjes, Simone van Schenk Brill, Tom Slikker, Yvette Speeken brink, Samuel van Kiel. Diploma B: Nickey Beljaars, Stefan de Blaauw, Paul Dirkson, Rene Dirkson, Amber Mascini, Muriel Meerman. Het kerkje van suikerwerk in de hal van De Loet. HEILOO - In de hal van de Loet staat een kerkje tentoongesteld dat helemaal uit suikerklontjes is gemaakt. Er zitten ramen in die er echt als glas in lood uit zien en binnen zit een carillon dat maar liefst 21 melodietjes speelt. Een waar pronkstuk. We maakten een praatje met de kok on der wiens supervisie dit alles is gemaakt. Om even een paar cijfers te noemen; er zitten 5.625 suikerklontjes in verwerkt, 25 kg poedersuiker en 65 manuren. Het dak, dat er uitziet alsof het uit leisteent jes is gemaakt, is van dragan, dat is een mengsel van poedersuiker, gelatine en water. Het bouwwerk wordt door de bewoners zeer op prijs gesteld^ want op de uren dat het "carillon" speelt worden er stoelen bij geschoven en gaat men zitten kijken en luisteren. Na de feestdagen gaat het werkstuk naar de berging en men hoopt volgend jaar weer zoiets te maken, dat dan aansluit bij het kerkje. HEILOO - Slob zette zijn zegereeks voort tegen Jongkind in de hem beken de aanvallende stijl. Met een opvallend grote voorsprong op de nr. 2 Cor van Etten heeft Slob een ruime voorsprong genomen ook op de rest van het peloton schakers. Opvallend is verder de grote remise resultaten-reeks van Gerard Hee- ringa. Opvallend, omdat Heeringa de aanval nooit schuwt, en niet bang is om een stukje meer of minder in de strijd te gooien. Dinsdag 3 januari is het tijd voor het Henk Reyersen van Buuren snel- en Ra- pidschaaktoernooi. En het Rapidtour- nooi is open voor iedere huisschaker in Heiloo. Bent u een goede huisschaker die zich eens wil testen met clubschakers dan bent u van harte welkom in het Open Huis. De aanvang is 20.00 uur, en er zijn wat hoofdprijzen te verdienen. De meeste clubschakers zullen zich mengen in het snelle 7 minuten durende snelschaak, waarin de stukken links en rechts soms om de oren vliegen. Het Rapid is 15 minuten en dus wat vriendelijker voor de wat oudere scha kers in de club of in Heiloo onder de huisschakers. Uitslagen 21 december: Slob-Jongkind 1-0, van Etten-Rey. v. Buuren 1-0, Kerst-Groot 0-1, M. Alleman-Bosma V2-/2, Folkertsma-de Jager V2-V2, Heeringa-van Hoek V2-V2, v.d. Werff- Sauer 1-0, Ligthart-Manni 1-0, Kleijn- Ebregt 1-0, Alleman-Langereis Z2-V2, v.d. Wal-brink Z2-V2, de Ruig-Plas 1-0, Kracht-v.d. Werff 1-0, Hassink- Ooyevaar Z2-V2, Bos-Horninge 0-1, Obdam-Moll 1-0, de Moel-Witte 0-1, Hoogerwerf-Blom 0-1, Jonkheer-van Stee 1-0, Vonk-Beyers 1-0. HEILOO - Wilt u eens iets heel verras sends op tafel zetten, maak dan voor de oudejaarsavond eens een lekkere schaal met hartige vleeswaren flappen en olie bollen. Een traktatie die zowel koud als warm prima smaakt. Eenvoudig en snel in eigen keuken te bereiden. Even door het beslag, hup in de pan en smullen maar! Een hartige traktatie die bij uitstek past op een gezellige oudejaarsavond. Van te voren gemakkelijk te bereiden, heel lek ker van smaak en een originele variant op een zoete appelflap of oliebol. U maakt ze met vleeswaren. Gerookte en gekookte worstsoorten smaken heerlijk in een hartige flap en oliebol. U kunt kiezen uit salami, met of zonder een vleugje knoflook, palingworst, een pit tige grillworst, rookworst, cervelaat- worst, boterhamworst of bijvoorbeeld gekookte wordt. Maar ook andere vleeswaren zijn lekker als u ze even bakt in een luchtig beslag. Zoals gekookte ham, casselerrib, gebraden gehakt of gekookte lamsham. Voordat u de plak ken door het beslag haalt, steekt u even het 'klokhuis' uit het midden van de vleeswaren, snijdt of steekt u de ham of gebraden gehakt even in een mooie ron de vorm uit en bakt u ze mooi goud bruin in de hete olie. U legt ze vervolgens op een grote schaal, strooit er wat zeezout, selderiezout of gebak ken peterselie over en smullen maar! De stukjes vleeswaar die u overhoudt ge bruikt u voor de hartige oliebollen. Met een oliebollenmix maakt u iri een han domdraai een luchtig beslag, roert daar de klein gesneden blokjes vleeswaren en kruiden door en laat vervolgens een half uurtje rijzen. Met een kleine ijsknijper of twee lepels vormt u bolletjes beslag die u in plantaardige olie, géén frituur vet, lekker goudbruin en gaar bakt. Daarna warm of koud opdienen met wat grof zeezout. Een heerlijke traktatie voor een gezelli ge oudejaarsavond. In bijgaand recept kunt u rustig nog eens nalezen welke in grediënten u nodig heeft en hoe u de hartige vleeswaren flappen en oliebollen kunt bereiden. Hartige vleeswaren flappen U heeft nodig: 400 gram plakken vleeswaren, (zoals ham, gekookte worst, boterhamworst, corned beef, salami, rookworst, paling worst etc.) 300 gram bloem 1 theelepel marmite 1 flesje bier 1 ei kruidenmix voor speklapjes wat grof zeezout olie Gebruik plakken van ca. Vi centimeter dikte en steek met een rond stekertje een gat in het midden van de plak vlees waar. Maak een klontvrij beslag van de bloem, marmite, ei, kruiden en een deel van het bier. Haal de plakken vleeswaar één voor één door het beslag en bak ze in de hete olie aan beide kanten goud bruin. Bestrooi de flappen met iets grof zeezout. Vleeswaren oliebollen U heeft nodig: Overgebleven vleeswaren van hartige flappen in heel kleine blokjes gesneden 1 pak oliebollenmix (500 gram) 1 flesje bier V2 flesje heet water 1 theelepel marmite 12 gram gevriesdroogde provengaalse kruiden olie zeezout Laat het bier, heet water, vriesgedroog- de kruiden en marmite ca. 10 minuten rusten in een kom. Roer de oliebollen mix door de vloeibare massa met een garde of mixer tot er een klontvrij beslag ontstaat. Roer de blokjes vlees waren er met een spatel door. Dek het geheel af met een vochtige doek of een plastic zak en laat het ruim een V2 uur op kamertemperatuur rijzen. Roer het beslag tijdens het rijzen en bakken niet meer door. Laat in een diepe pan of fri tuurpan de olie (bijvoorbeeld slaolie, geen frituurvet) zó heet worden dat er damp vanaf komt. Vorm vervolgens met twee lepels of een ijslepel bolletjes beslag en laat deze in de olie glijden. Dompel het bolletje even onder, dit voorkomt een te grote vetopname. Bak de vleeswaren oliebollen in ca. 3 minu ten rondom goudbruin en gaar. Neem de oliebollen met een vork uit de pan en laat ze in een vergiet of op keukenpapier uitlekken. Serveer de oliebollen bestrooid met een klein beetje grof zeezout. HEILOO - Uitslagen maandag 27 de cember: A-lijn: 1. Schipper en Zn. 58,8% 2. V. Toornburg-de Vries 56,3% B-lijn: Fam. Kaashoek 57,8% 2. Nap-v. Steeg 56,3% C-lijn: 1. de R. de Wildt- Tromp 53,3% 2. Fam. v.d. Klis 52,1% D-lijn: 1. Ds. Krieger-Poley 56,7 2. Bakker-Fagel 55,4% E-lijn: 1. Ds. Frugte-Haafkens 74,3% 2. Ds. de Jager-Harreveld 58,3%. Kruispuntaffaire HEILOO - De omwonenden van het kruispunt Kennemerstraatweg-Ypestei- nerlaan voelen zich voor de zoveelste maal gekleineerd door de gemeente Hei loo. Wederom worden zijn door de ge meente niet op de hoogte gebracht over een uitspraak van de provincie Noord- Holland betreffende de lopende ge luidsprocedure. Uit de berichten in de media moet worden opgemaakt, dat er wel degelijk een brief van de provincie naar de gemeente is gestuurd. Blijkbaar geeft de gemeente er de voorkeur aan de omwonenden via de media op de hoogte te stellen. Na de gemaakte fouten, die door de ge meente zijn toegegeven, heeft een intern onderzoek bij de gemeente naar de gang van zaken bij de reconstructie van het kruispunt plaatsgevonden. Conclusie: bestuurlijk noch ambtelijk is er sprake van grove nalatigheid. Wel zullen maat regelen getroffen worden om herhaling in de toekomst te voorkomen. Zijn er nu wel of geen fouten gemaakt? Tevens concludeert de gemeente dat de interne communicatie gebrekkig is geweest, maar dat het overleg met de omwonen den daaronder niet heeft geleden. De bewoners vragen echter al twee jaar om overleg, maar uit de daden van de ge- meente blijkt dat dit geen hoge prioriteit heeft. Als de gemeente in goed overleg met de omwonenden was getreden, dan zou het kruispunt al begin 1993 gerealiseerd zijn. Door slecht beleid en ondoordacht handelen is er gemeenschapsgeld ver kwanseld en hebben de omwonenden onnodig procedurefouten moeten corri geren, die met veel kosten gepaard gingen. Waarschijnlijk zijn de voorstanders van de CDA en de VVD zich niet bewust van het feit dat zij mede verantwoorde lijk zijn voor de gemaakte fouten en de daaruit voortvloeiende kosten. Wellicht zou hun persoonlijke mening, gevoed met eerlijke informatie, tot een demo cratischer stemming kunnen leiden. On danks het feit dat de oppositie, met name Heiloo 2000 en D66, probeerden tijdens de laatste raadsvergadering een redelijk compromis te bereiken in deze affaire, heeft het er alle schijn van dat de overige fractie niet voor redelijke ar gumenten ontvankelijk zijn. Tijdens die zelfde raadsvergadering is gezegd dat niet iedereen zijn zin kan krijgen en dat niet aan alle wensen tege moet gekomen kan worden. In de uit werking blijkt dat aan geen enkele wens of alternatief van de omwonenden tege moet is gekomen. Ten opzichte van de tekeningen uit 1992 is er nu zelfs een nog bredere middengeleider gepland. Door deze gang van zaken lijkt het wel of de omwonenden van het kruispunt het kind van de rekening worden. Dat het zover heeft kunnen komen met een kruispunt, dat niet voorkomt op de top-10 van onveilige kruispunten in Heiloo, roept vragen op over een juiste koers van het gemeentelijk beleid. De omwonenden kruispunt Kennemerstraat w eg-Ypesteinerlaan ALKMAAR - Zondag 2 januari zal het Nederlands Kachelmuseum, gevestigd in een fraai 18de eeuws pand aan de Bierkade in Alkmaar, van 12.00 tot 16.00 uur geopend zijn. Bezoekers wor den ontvangen met een drankje, en een dwarsfluittrio zal het bezoek extra sfeervol maken. Het Nederlands Ka chelmuseum geeft een overzicht van de ontwikkeling die de kachel zowel in stijl als techniek in deze eeuw heeft doorge maakt. Iedere volwassene herkent wel een kachel van vroeger, van thuis, van nu, kinderen blijken vaak helemaal niet vertrouwd met dit typische stukje Hol lands cultuurgoed. Een mooie reden om het nieuwë jaar te beginnen met een be zoek aan dit bijzondere museum. Het Nederlands Kachelmuseum, Bierkade 10, Alkmaar, tel. 072 - 159418. Nor maal geopend: zaterdag 12.00 tot 16.00 uur. In verband met de nieuwjaarsvie ring zal het museum zaterdag 1 januari gesloten zijn. Sandra Zoon, eigenaresse van Autorijschool Lute. CASTRICUM - De tentoonstelling 'Zwanenwater' is te zien tot en met 9 ja nuari in het bezoekerscentrum 'De Hoep' van de NV PWN Waterleiding bedrijf Noord-Holland. 'De Hoep' ligt aan de Zeeweg te Castricum. Het bijzondere Zwanenwater ligt in het Noordhollands duingebied ter hoogte van Callantsoog. Het Zwanenwater is een 555 hectare groot natuurgebied met droge duinen en uitgestrekte vochtige, voedselarme, zure tot matig kalkhou- dende duinvalleien. In het centrale deel liggen twee grote duinmeren. In de val leien wisselen natte graslanden, riet, ruigte, poeltjes, en natte heide elkaar af. Zeldzame vogels als de lepelaar ge bruiken het gebied voor voedsel en het broeden. Het Zwanenwater geldt als een van de waardevolste vogelgebieden in West-Europa en is internationaal er kend als "wetland". Het natuurgebied staat niet in open ver binding met andere oppervlaktewate ren. De peilen van de duinmeren liggen circa drie meter boven de peilen in de omringende polders. Die situatie heeft door verschillende oorzaken in de loop der afgelopen jaren geleid tot verdro ging van de vochtige duinvalleien aan de noord- en oostrand. De provincie Noord-Holland, in samenwerking met anderen, wil verdroging van de natte de len voorkomen en tegengaan. Middel: een paar kilometer lang scherm. Ook het andere probleem, de voedsel- verrijking van de duinmeren, wil de provincie aanpakken. Op de lange ter mijn wordt gedacht aan de verwezenlij king van een natuurontwikkelingsge bied rondom het Zwanenwater. Ope ningstijden bezoekerscentrum De Hoep, tel. 02516-62235. HEILOO - Sinds 1 maart 1993 is Sandra Zoon eigenaresse van autorijschool Lu- te, gevestigd aan de Kistemaker 34 te Heiloo. De naam autorijschool Lute komt oorspronkelijk uit Heemskerk, waar zij als instructrice al jaren praktijk- en theorielessen verzorgt. In Heemskerk, Beverwijk en omgeving heeft de rijschool een grote naamsbe kendheid opgebouwd en daar is zij best trots op! Door de overname van de rij school richt zij zich echter niet meer al leen op de IJmond, maar ook op Heiloo en omgeving. Op 5 januari 1994 start Sandra in Hei loo een gratis theoriecursus (bij aan vang van autorijlessen). De cursus zal bestaan uit zes lessen en een proefexa- men. Het les geven gaat aan de hand van dia's, met daarop verkeerssituaties, die de leerling ook op het theorie examen tegen kunnen komen. Sandra vindt het/ijne van haar vak, dat ze eigenlijk met iedere leeftijdsgroep te maken heeft. De groep 18- t/m 30 jari gen is weliswaar de grootste, maar ook daarboven stappen regelmatig mensen in om het felbegeerde roze papiertje te halen. Daarnaast is er ook nog een groep rijbewijsbezitters, die al een aan tal jaren niet meer hebben gereden en dan toch zelf weer graag een auto willen besturen. Hiervoor hebben ze eerst een steuntje in de rug nodig. Dat steuntje 'dat ben ik....!' zegt Sandra. Zo ziet u, het lesgeven is voor haar geen saai beroep. En telkens als er een leer ling slaagt (het gemiddelde slagingsper centage schommelt rond de 60%) slaagt zijzelf ook weer. Oud leerlingen tegen komen in hun 'eigen' auto! Met veel persoonlijke aandacht probeert zij de rijopleiding voor iedere leerling zo kort mogelijk te houden, want zegt zij „de financiële kant speelt voor de leerling heel sterk mee". Als u nog vragen heeft over de theorie- en praktijkopleiding of over de "op- fris'Messen, of u wilt zich opgeven voor de cursus, het telefoonnummer van de autorijschool is: 072-336487. Het is mo gelijk dat u het antwoordapparaat treft, twijfel dan niet, maar spreek uw naam en telefoonnummer in, zodat Sandra u terug kan bellen. Of bel direct naar de auto: 06-52841914. EGMOND - Vorige week overhandigde burgemeester C. Brommet, als voorzit ter van de werkgroep een rapport aan wethouder C. Wijn over de uitbrei dingsplannen van het dorpshuis Hanswijk. Het dorpshuis kampt al jaren met een tekort aan ruimte, vandaar dat het col lege een werkgroep in het leven riep, die op zeer korte termijn een plan moest maken voor uitbreidensplannen. De werkgroep ging samen met architect Bert Pino aan het werk, daar deze al eerder bezig was geweest met plannen om op Hanswijk een gezondheidscen trum te bouwen en dus goed met de situ atie op de hoogte is. Hoewel men uitgaat van een totale re novatie is het ook mogelijk er bepaalde stukken uit te lichten. De totale kosten zullen, inclusief kosten van grondver werving, exclusief inrichting en B.T.W. op 1,73 miljoen komen. Dit betekent dat het exploitatietekort met 46.000,- zal stijgen. Sinds de zaal van het Rode Hert niet meer gebruikt kan worden is er grote behoefte aan een toneelzaal. Wat gaat er zoal gebeuren. De oppervlakte van de sporthal blijft zoals die is, alleen de vloer moet worden aangepast, zodat die multifunctioneel te gebruiken is. Aan de westzijde van de sportzaal zal een toneel worden aangebouwd, hiervoor zal grond worden aangekocht van de R.K. kerk. Onder het toneel komen vier kleedkamers, die ook dienst kunnen doen als les- en vergaderruimte. De glazen zaal zal een grote verandering ondergaan. Deze ligt nu Noord/Zuid, maar zal in de lengterichting van oost naar west komen. Tevens wordt het mogelijk gemaakt de zaal in drieën te verdelen en eventueel de foyerruimte erbij te betrekken. Aan de noordkant komt een ruimte voor maatschappelijk werk en de stichting welzijn ouderen. Het Rode Kruis heeft al te kennen gegeven vooralsnog geen belangstelling te hebben. Maar er zullen zich ongetwijfeld andere gegadigden aandienen. Indien gekozen wordt voor de aanbouw DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644 ■4 f 1 van een jeugdhonk, gaat men er vanuit dat de lasten geheel worden verwerkt in de subsidiëring van de Stichting Jeugd- belangen Egmond aan den Hoef. Om dat hierover nog geen overleg is geweest, wil men, met het oog op de toekomst de plannen voor een jeugd honk wel meenemen. In februari wor den deze plannen aan de raad voorgelegd. HEILOO - Naar aanleiding van het jaar van de tulp ('Tulp 400') is er tijdens de Egmondse Bolbloemenshow 1994 een creatieve wedstrijd. Wij roepen dan ook alle artistieke mensen (volwassenen en kinderen) op, om zich door de Tulp te laten inspireren en mee te doen aan deze unieke wedstrijd. Maak naar eigen idee de mooiste tulp. Kies zelf het materiaal, de afmeting en kleur. Kortom: creativi teit zonder grenzen. Leef u helemaal uit, om onze nationale trots misschien nog fantastischer te maken, dan zij in werkelijkheid is. Hoofdprijs: Rond vlucht boven de bollenvelden voor 2 personen. Inschrijving tot 15 januari bij: Gijsje Teunissen, Slotweg 2, 1934 CN Egmond a/d Hoef. Inschrijfgeld: 6,- (tevens toegangsbewijs). Inbreng: 28 januari vanaf 10.00 uur. Informatie: 02206-1274 en vraag naar Gijsje Teu nissen. AKERSLOOT - In DSS ontmoetten de dames van Meervogels wederom een te genstander die Meervogels de eerste ver- liespunten wilde bezorgen. DSS was vooral in de eerste helft verdedigend sterk een moeilijk te passeren. De ruststand was schamel 5-5. Na rust zag men goed verdedigend werk van Laura Verzijde en Jolanda Kaptein die ook tweemaal scoorde. Halverwege tweede helft stond Meervogels komfortabel op 5-13. Vooral werd bewezen dat de da mes collectief een sterk team vormen hetgeen veel belooft voor de toekomst. Eindstand 6-14. Alleen het eerste kwartier bood SRC veel weerstand tegen de dames Al en hield de stand op 3-3. Daarna was Meervogels conditioneel de sterkste, probeerde SRC dit gemis goed te maken met onnodige overtredingen en maakte het Meervogels moeilijk in hun spel te komen. Ruststand 3-8. Na rust maakte Meervogels het spel, speelde snel en wist vele malen de verdediging van SRC op het verkeerde been te zetten en won deze wedstrijd ook ruim (7-17). De grootste winst bij de heren was deze keer te danken aan het virtuoze cir- kelspel van Eddy Krom en de beide kee pers Arjan v.d. Poorte en Cees Wevers die elk twee strafworpen stopten. In de tiende minuut bij de stand 1-7 waren de plannen van Meervogels duidelijk, twee punten moeten mee naar Akersloot- want het onnodig geleden verlies in Akersloot was men nog niet vergeten. Ruststand 7-14. Na rust liet Meervogels geen spaan heel van het bovenaanstaan- de DSS en door deze winst behoudt Meervogels aansluiting met de top (11-22). Een duidelijk herstel van de junioren die door gr(ep en blessures de selektie uitgedund zag. VZV een bekende rivaal had de eerste helft het betere van het spel. Ruststand 11-8. De tweede helft een beter Meervogels dat de fouten van VZV afstrafte en een voorsprong nam 14-17, maar door drie break-outs van VZV kwamen deze langszij en werden de punten gedeeld (17-17).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1993 | | pagina 6