I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo O HEILOO BELBUS HEILOO: 331 344 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Vrouwen in de politiek Stemmen in het stembureau van uw keuze van 08.00 - 19.00 uur Kennismaken met de stemmachine in de verzorgingshuizen en bij Buk Buk. Stemmen bij volmacht Nieuwe expositie in het gemeentehuis van Heiloo Rectificatie Reconstructie Kennemerstraatweg/ Laan van Zeeman en Kennemerstraatweg/ Spokenboschlaan. Verkeersaangelegenheden Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Verleende sloopvergunningen Burgerlijk stand Informatie tot en met 20 januari 1994 Raadsvergadering Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Commissie Milieu en Educatie Gezocht: vrijwilligers knuffelhoek 't Beestenboetje PAGINA 4 UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 1994 Al vijfenzeventig jaar hebben vrouwen kies recht. Toch is er van een gelijke vertegenwoor diging van vrouwen in de politiek nog lang geen sprake. De cijfers spreken duidelijke taal. In 1993 is van de burgemeesters 8 procent vrouw, van de wethouders 17 procent en vaji de gede puteerden bij de provincie 21 procent. De ge meenteraden, de provinciale staten, de Eerste en Tweede Kamer bestaan ieder voor een kwart uit vrouwen. Heiloo is met twee vrouwen in het college en zes vrouwelijke raadsleden (van de negentien) niet eens het slechtste voorbeeld. Om in deze landelijke slechte vertegenwoordi ging van vrouwen verandering te brengen, heeft een aantal organisaties het samenwer kingsproject 1994: 'Vrouwen in de politiek' op gezet. De Werkgroep wil meer vrouwen in de politiek en betere voorwaarden voor vrouwen om in de politiek te functioneren. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Een vrouw kent vele taken in het huisgezin, met de kinde ren etc. Voordat een vrouw actief kan worden in het maatschappelijk leven moeten er barrières worden geslecht. Dit vereist een groot organi satietalent en goede afspraken met het thuis front. Als de politiek nog niet direct bereikbaar is dan kun je als vrouw je betrokkenheid op de maatschappij heel goed vorm geven via het werk in een bestuur van talloze instellingen en organisaties. Als je denkt dat kennis van zaken toch nog wat ontbreekt zijn er allerlei cursussen te volgen bv. bij de Stichting Burgerschapskunde of een cur sus bij een politieke partij van je keuze. Dan moet je natuurlijk wel eerst lid worden. Maatschappelijk gezien zijn er heel wat terrei nen waarop vrouwen zich betrokken weten en dus aktief aan kunnen deelnemen. Als voor beelden bv. de woonomgeving, de huisvesting (Vrouwen Adviescommissie), het veiligheidsbe leid en de zo'rg in de breedste zin van het woord. Kortom keus genoeg om je als vrouw naast de andere taken zoals gezin en kinderen bezig te houden met zaken op het maatschap pelijke en later misschien politieke vlak. 1994 Is een belangrijk verkiezingsjaar. Er zijn verkiezingen voor de gemeenteraden, voor de Tweede Kamer en voor het Europees Parle ment. Op een thema-avond op 27 januari jl. deed de werkgroep een oproep aan de vrouwen in Hei loo: 'kies voor een vrouw op 2 maart of zeg ge woon eens een keer 'ja' als er een beroep op je wordt gedaan voor een bestuurs-of andere funktie'. Per slot van liedje bestaat de helft van de maatschappij uit vrouwen. Dus laat je horen! Vandaar de oproep van de werkgroep aan iede re stemgerechtigde vrouw in Heiloo: 'Ga stem men, liefst op een vrouw'. Vrouwen kiezen een vrouw Het stembureau van uw keuze Het is mogelijk te gaan stemmen in het stembu reau van uw keuze. Het stembureau moet wel in de gemeente zijn waar u woont en u moet het aanmelden. Dit kunt u op twee manieren doen: A. vóór uiterlijk 16 februari 1994 een schrifte lijk verzoek indienen bij de burgemeester van de gemeente waar u als kiezer staat ge registreerd. Hiervoor is gratis een formulier op het ge meentehuis verkrijgbaar. B. vóór uiterlijk 25 februari 1994 een monde ling verzoek indienen. U dient zich dan per soonlijk te melden op het gemeentehuis en de ontvangen oproepkaart mee te nemen. In beide gevallen krijgt u een kiezerspas waarmee u aan de stemming kunt deel nemen. Spitsuur op het stembureau In de praktijk blijkt dat het bij de verkiezingen vooral 's-ochtends van acht tot negen uur en 's- middags van vijf tot zeven uur erg druk is op de stembureau's. Als u in de gelegenheid bent op een andere tijd te komen stemmen dan mijdt u zelf de drukte en geeft het voor iedereen min der wachttijd. De kandidatenlijsten De kandidatenlijsten die zijn ingeleverd voor de gemeenteraadsverkiezingen op 2 maart 1994 zijn als volgt genummerd: 1 CDA 4 Heiloo 2000 2 VVD 5 Democraten 66 (D66) 3 Partij van de Arbeid (PvdA) 6 GroenLinks De geldig verklaarde lijsten van kandidaten lig gen voor iedereen ter inzage op de gemeente secretarie. Voor het eerst dit jaar wordt er in Heiloo bij de gemeenteraadsverkiezingen gestemd met een stemmachine. Op de Gemeentedag van 25 september 1993 hebben al veel bezoekers een kijkje kunnen nemen bij de afdeling Burgerza ken hoe het stemmen op deze manier in zijn werk gaat. Om toch iedereen in de gelegenheid te stellen vooraf het stemmen uit te proberen of nog eens de uitleg te horen, zijn er presentatie-en kennis- makingsdagen met de stemmachine georga niseerd. Op donderdag 17 februari staat de stemmachi ne in Verzorgingshuis Overkerck, Stationsweg 92c. Daar is van 15.00 - 17.30 uur en van 19.00 - 20.30 uur gelegenheid nog eens te komen kij ken en te proberen. Op maandag 21 februari kan dit in Verzorgings huis De Loet, De Loet 1 ook van 15.00 - 17.30 en van 19.00 - 20.30 uur. Natuurlijk kunt u ook gewoon naar het gemeen tehuis komen. Bij de afdeling Burgerzaken staat een stemmachine waar u iedere dag te recht kunt tijdens de openingsuren van 08.00 - 12.30 uur. In de openbare bibliotheek aan het Malevoort wordt er in de laatste week van februari een vi deo gedraaid over de te verrichten handelingen door de kiezer. Bij de op 2 maart 1994 te houden stemmen ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad te Heiloo kan aan een kiezer worden toe gestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te ma ken staan twee mogelijkheden open, te weten: a. uiterlijk 16 februari een schriftelijk ver zoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregi streerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik wor den gemaakt van een formulier, dat tgr se cretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmacht bewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtsterrt uitsluitend gelijktijdig uitbren gen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. b. door het overdragen van de oproepings kaart aan een gemachtigde. Zowel vol machtgever als gemachtigde dienen daarvoor het desbetreffende op de oproe pingskaart van de volmachtgever voorko mende formulier te onder tekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn gere gistreerd; de gemachtigde kan bij de over drachtsmethode de volmacht stem alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aan wijzingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij/zij als kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De burgemeester van de gemeente Heiloo. Vanaf donderdag 3 februari is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en hal van het gemeentehuis. Dit keer hangt er werk van Adriaan C. Kweldam en Jaap van der Dussen. De schilder Adriaan Kweldam is 70 jaar en sinds 1939 woonachtig in Heiloo. Als zondagsschilder, zoals hij dat zelf uitdrukt, heeft hij niet de dwang te moeten produceren. Kweldam schildert o.a. portretten, landschap pen en stillevens. Om het geheel wat levendi ger te maken laat hij af en toe een detail weg. De tweede schilder is Jaap van der Dussen, ook woonachtig in Heiloo. Hij nam schilderlessen in 1983 van Loek Bos van wie hij vooral expressief leerde werken, met loslaten van het detail. Sinds 1993 werkt hij in zijn eigen atelier met acryl op board of doek, omdat dit zich volgens hem het beste leent voor zijn impulsieve, expressieve schilderstrant. Zijn werk is redelijk abstract met toch wel herkenba re elementen, veelal van menselijke figuren. Van der Dussen had eerder o.a. exposities in Heerhugowaard, Limmen en Beverwijk. Wethouder mevrouw A.M. Worm-de Moei zal op 3 februari 1994 om 16.30 uur de tentoonstelling openen. De expositie in het gemeentehuis duurt van 3 februari tot en met 13 april 1994 en is te bezich tigen op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 16.30 uur. In de Uitkijkpost d.d. 19 januari 1994 heeft bij de meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieu beheer (algemene regels voor niet-vergunning- plichtige inrichtingen) een foutieve naam en adressering vermeld gestaan:. OPSLAG PROPAAN: J. Liefting Oosterzijweg 120 1851 PS HEILOO Dit moet zijn: J.A. Pepping Oosterzijweg 128 1851 PS HEILOO Na een eerste publicatie in de Uitkijkpost van 10 november 1993 over beide reconstructies zijn we nu zover dat, na enige aanpassirtgen van de plannen naar aanleiding van enkele brieven en bezwaren, het echte werk kan be ginnen. Onlangs is het werk voor de reconstructie van de Kennemerstraatweg ter hoogte van de Laan van Zeeman en de Spokenboschlaan aan besteed. De uitvoering van het werk zal ter hand worden genomen door het aannemings bedrijf G.P. Groot bv. De start van de werkzaamheden zal zijn op 7 fe bruari 1994 (week 6). Als eerste zal worden begonnen met de re constructie van het kruispunt Kennemerstraat- weg/Laan van Zeeman. De reconstructie houdt in grote lijnen in het rechtstreeks aansluiten van de Laan van Zee man op de Kennemerstraatweg, het realiseren van een 5 m brede middengeleider (aan de zuidzijde) met oversteekmogelijkheden voor voetgangers en fietsers, het realiseren van een linksafvak aan de noordzijde). Tevens zal in het noordelijk gedeelte van de Oude Kennemerstraatweg de riolering worden vervangen. De werkzaamheden zullen gereed zijn in week 12. Daarna zal in week 13 de reconstructie plaats vinden van de Kennemerstraatweg nabij de Spokenboschlaan. De reconstructie houdt in hoofdzaak in het rea liseren van middengeleiders (2,75 m breed) ten behoeve van een betere oversteek voor fietsers en voetgangers. De werkzaamheden aan deze reconstructie zullen gerefed zijn in week 16. Tijdens de werkzaamheden dient rekening te worden gehouden met een beperkte doorstro ming van het verkeer, waarbij filevorming voor kan komen. Door het uitvoeren van de beide reconstructies na elkaar wordt getracht de overlast voor zowel verkeer alswel omwonenden te beperken. Vastgestelde verkeersmaatregel: Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende verkeersmaatregel en het plaatsen van het vermelde verkeers teken: door plaatsing van bord E 6 van bijlage I van het RVV 1990 de volgende parkeergelegenheid aan te wijzen voor het motorvoertuig met het kenteken GT-FX-91, dat door de fam. J. Schol ten, Kerkakkers 1a, alhier, wordt gebruikt t.b.v. het vervoer van haar drie lichamelijk gehandi capte kinderen, hetgeen tevens een parkeer verbod voor andere voertuigen inhoudt: de meest zuid-oostelijk gelegen parkeerplaats op het parkeerterrein aan De Capel-acker; Tegen dit besluit kan door belanghebbenden bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo binnen een termijn van zes weken na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Volledigheidshalve wordt vermeld, dat degene aan wie het recht is toegekend tegen dit besluit beroep in te stellen bij een administratieve rechter, alleen van dit recht gebruik kan maken indien hij eerst bezwaar tegen dit besluit heeft gemaakt. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bou waanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vennewatersweg, J. Zoon - vergroten kas Westerweg 123, M.B. Meijering - plaatsen garage. Fontein Verschuirlaan 3, G.M. Baltus - vergro ten woonhuis. Baetenburg 47, H. Bartman - vergroten woonhuis. Hoogeweg 12, J.P. Leloux - veranderen woon huis (voorgevel). Ringweg 18, B. Lirick - plaatsen tuin huis/garage. Westerweg 62-64, A. Smit - renoveren garage boxen en creëren hobbyruimte. Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouwvergun ningen en positief bevonden meldingen verleend: Hoog en Laag 23, 32 t/m 46, Woningbouwvere niging Willibrordus Heiloo - 15 aanleunwonin gen met zorgcentrum. Kennemerstraatweg 432, M. Brouwer-de Ko ning - plaatsen mestkelder en sleufsilo. De Oude Werf 6, autobedrijf Van der Steen - oprichten bedrijfsgebouw (plaatwerkerij). Bayershoffweg 45, Tennisvereniging H.S.V. - vergroten tenniscomplex (5e veld) en het plaat sen van twee lichtmasten. Tulpencroftlaan 15, H.M. Zonneveld - plaatsen schuur. Oosterzijweg 11A.J. Dieleman - vergroten wo ning en garage. Van Merlenlaan 12, J.A. Boll - veranderen en vergroten woning en garage. De Waard 111, K.T.J. Kuiper - vergroten woning. E.J. Potgieterweg 40, R.G.A. Manshande - ver anderen en vergroten woning. Heerenweg 118, H.N. Maas - plaatsen dakkapel. Binnenhof 1 t/m 14 - 2 t/m 20 en Laan Eindeloos 4 t/m 10 - Stichting Eigen Woningbezit - 20 soci ale koopwoningen en 4 premiewoningen. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bij behorende tekeningen en overige stukken lig gen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na te lefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt be richt van de afdeling VROM, wanneer de bouw vergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergun ning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde sloopvergun ningen verleend: Het Zevenhuizen 40, A.J.A. Zoon - slopen woonhuis met showroom Deze sloopvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inza ge bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Geboorten Manouke, dochter van Bosgra, Yme en Visser, Jacqueline. Ziènna Z., dochter van Neles, Robert J. en Au- gusteijn, Annemieke. Caroline M.B., dochter van Smit, Arend R.R. en Kramer, Maria C.T. Elders geboren Pascal M.E., zoon van Wanrooij, Marinus E.F.C. en Strijbis, Alida G.l. Antonius P.H., zoon van de Vries, Antonius W. en van de Meulenhof, Caroline F.C. Justin M., zoon van ten Brinke, Bert G. en Lem- men, Willy H. Huwelijksaangiften Osterlund, Bror A. en Raaf, Marjanne T. Burgering, Marcus A. en Wijsma, Marijke L. Huwelijken geen Overleden Broekman, Cornelis G. Koomen, Jan. Elders overleden Kuster, Wilhelmina L., weduwe van der Waaij. van de Poel, Johannes M. De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 3 februari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda: - Aanpassing tweede groep verordeningen aan de Algemene Wet Bestuursrecht en de nieu we Gemeentewet. - Vaststelling Heilooër Monumentenverorde ning 1994. - Vaststelling tweetal voorbereidingsbesluiten in verband met: a. uitbreiding supermarkt C-1000 in winkel centrum 't Hoekstuk; b. herinrichting perceel Westerweg 156. - Verkoop grond aan Terra Winkels B.V. ten be hoeve van uitbreiding super markt C-1000 in winkelcentrum 't Hoekstuk. - Vaststelling vijfjaarlijkse afrekening openbaar basisonderwijs. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van opstellen integraal accommodatiebeleid.. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van uitvoering onderdeel produkt gericht werken (produktbegroting 1995) van BBI-plan. - Beschikbaar stellen tweetal kredieten: a. ten behoeve van vervanging houten stu wen nabij De Rietvink en nabij zwembad 't Baafje; b. ten behoeve van vervanging bema- lingspomp vijver Van Merlenlaan en repa ratie pomppunt Zeeweg. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 3 februari 1994 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de open bare bibliotheek en op werkdagen tussen'. 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de cen trale hal bij de receptie in het gemeentehuis. De eerstvolgende openbare vergadering van" de commissie Openbare Werken, Beplantingen' en Sociale Zaken vindt plaats op maandag 7 februari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg.' Op de agenda staan onder meer de volgende' punten: - Rioolbeheerplan. De openbare vergadering van de Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting van dinsdag 8 februari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis gaat niet door! De eerstvolgende commissievergadering zal zijn op dinsdag 8 maart 1994. Attentie! De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie vindt deze keer plaats op woensdag 9 februari 1994 om 20.00 uur tweede woensdag van de maand) in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Voortgangsrapportage Bestuursopdracht Sporthal/zwembad - Stand van zaken Herschikking Sportakkom- modaties - Vervoerregio Noord-Holland-Noord - Problematiek Kooimeerplein. Halverwege december 1993 is de knuffelhoek 't Beestenboetje geopend, 't Beestenboetje is nu open op de woensdagmiddag van 13.00-16.00 uur. De bezoekjes van vele kinderen die in aan raking willen komen met dieren op deze mid dag maken de knuffelhoek tot een groot succes. Het is mogelijk de openingstijden uit te gaan breiden. Gedacht wordt hierbij aan de zater dag. Voor deze extra openingsuren zoeken we vrij willigers. Vrijwilligers die hun tijd en energie wil len geven aan kinderen en dieren. De vrijwilligers zullen de openstelling zelfstandig moeten draaien. Zorg dragen voor een fijne en leerzame dag voor vele kinderen uit Heiloo en omgeving. Heeft u belangstelling dan kunt u zich opgeven of om informatie vragen bij de afdeling Groen Landschap, telefoon 313 230. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10