^«iLimmer \J Gemeenschap Huisvesting en wonen in Akersloot PvdA Akersloot RTL op andere frequentie in deel Akersloot Ruime overwinning Akerslootse schutters op SV De Vrijheid Egmond Handbal Koop/Home Meervogels Klaverjasdrive bij handbalver. Koop/Home Meervogels Bibliotheek Akersloot Handbal Koop/Home Meervogels René Froger 5 februari a.s. live in Turbo 2000 Uitgeest!!! Koninklijk Besluit inzake het bestemmingsplan Oostelijke Randweg Carnavalsclub de Doorzakkers te Zottehoef 5 Februari open dag conservatorium Lezing Accupunctuur bij de pofa Grote koppel klaverjasdrive Grote rommelmarkt Aanplakzuilen in Egmond PvdA Limmen Wonen in Limmen Lijsttrekkers lunchen bij OSU Kunstijsbaan De Meent vindt: VVD-Limmen; Gemeenteraads verkiezingen 2 maart '94 PAGINA 12 UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 1994 CDA AKERSLOOT - Het CDA zal zich de komende vier jaar inzetten voor een voortvarend huisvestingsbeleid. Dat wil zeggen betaalbare huurwoningen voor woningzoekenden, die geen woning kunnen kopen. Ook zijn er veel jongeren, die in Akersloot zijn geboren en er willen blij ven wonen. Het CDA zet zich, evenals in het verleden in voor voldoende be taalbare woningen. Daardoor zal Akersloot iets groter worden. Dat is niet erg. Beheerste groei is goed voor ons al lemaal. De scholen profiteren ervan, door meer nieuwe leerlingen. Het vere nigingsleven krijgt een breder draagvlak door meer leden, die bijdragen en de ge meentekas behoeft niet extra te worden aangesproken. De middenstand ziet zijn klantenbestand groeien. Kansen voor (nieuwe) ondernemers! Het CDA is bezig de mogelijkheden te onderzoeken van een gemeenschappelij ke woonvorm voor ouderen. Zelfstan dig wonen voor ouderen, maar zodanig dat er gemeenschappelijke voorzienin gen zijn, waardoor zorg en aandacht aan elkaar kan worden besteed. Ook is het CDA van mening, dat er voor de oudste groep inwoners onder ons juist ingerichte huisvesting beschik baar moet zijn of moet komen. De oudsten onder ons hebben het recht op een fijne woonplek, waar ze optimaal op een groot aantal voorzieningen kun nen terugvallen. Daar waar sommigen van hen dienen te verhuizen, moet dat op een zeer zorgvuldige manier ge beuren. Wat de huisvesting van de gemeente be treft, is het CDA voor een sober doch effectief gemeentehuis. Secretariaat CDA 02513-14957. AKERSLOOT - Akersloot klein en mooi. Het laatste betekent toerisme, maar het eerste betekent, niet massaal. Zo is het ook. Toeristen die in alle rust willen genieten van de schoonheid van ons dorp, van het meer en van de pol ders, zijn hartelijk welkom. Daarom moet het dorp klein blijven, de polders onbebouwd en het meer schoon. Maar een voetpad langs het Alkmaardermeer plus een strandje en mogelijk een pad langs het Kerkemeer zouden prachtig zijn. Met de pontjesroute langs gebou wen die het een een en ander te bieden hebben (het Gemaal met wisselende ex posities en een permanente tentoonstel ling op het gebied van oudheidkunde) zijn dat attracties die bij Akersloot passen Maar ook voor de Akersloters zelf moet er veel te genieten zijn en dus moet er gesubsidieerd worden: sport èn cultuur. Beide zijn belangrijk, maar de ene in stelling of club heeft harder subsidie no dig dan de andere. Daarom wijzen wij de kaasschaafmethode (ieder een even redig deel) af. Jeugdsport b.v. en de he le culturele sector, die toch al wat achterblijft, moeten worden ontzien, want kwaliteit moet worden gewaar borgd. Zo is voor de bibliotheek de grens absoluut bereikt. PvdA, Greet Blokker, Lijst 3. AKERSLOOT - Op donderdag 3 febru ari verandert Multikabel de frequentie van RTL 4 in een gedeelte van Akersloot. De omzetting vindt 's mor gens plaats. RTL 4 is nu nog te ontvan gen op kanaal 24. De Nederlandse commerciële televisiezender hoort ech ter op kanaal 24+ (497,75 MHz) te zit ten. De betreffende abonnees van Multikabel moeten RTL 4 zodoende op nieuw inprogrammeren. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Holtman, hoofdafdeling Ka beltelevisie, tel. 072-145150. AKERSLOOT - In het kader van de driekamp tussen de twee Egmondse schietverenigingen en SV De Vrijheid uit Akersloot, werd afgelopen dinsdag in Akersloot de clubontmoeting de Vrij heid Akersloot-Egmond afgewerkt. Na eerder dit seizoen al drie overwinningen in deze driekamp te hebben behaald, waren de schutters uit Akersloot op ei gen terrein dit keer oppermachtig en werden hun collega's uit Egmond met de veelzeggende cijfers van 1162 tegen 1101 verslagen. Door een andere pun tentelling is Akersloot erin geslaagd om dit seizoen de driekamp tegen beide zusterverenigingen uit Egmond win nend af te sluiten, maar ook als de tel ling volgens het oude systeem was gegaan'hadden de Akerslooters de Eg mondse schutters afgelopen dinsdag met ruim verschil verslagen, namelijk 973 punten voor Akersloot tegen 953 voor SV De Vrijeheid Egmond. De tel ling van de beste drie schutters uit iedere klasse werkte dit seizoen in het voordeel van Akersloot alsmede hun grote op komst op alle avonden van deze drie kamp. Vooral de komst van hun voltallige B en C klasse bracht hun deze overwinning in de driekamp. Komende dinsdag schieten zij in Bergen, deze ont moeting telt niet mee voor de driekamp, het is zuiver een clubontmoeting tussen Bergen en Akersloot, waar de schietsport steeds meer en meer gaat le ven, en waar voor de toekomst grootse plannen klaar liggen wat betreft hun schietakkommodatie. AKERSLOOT - Dames sen. 1-De Blin- kert 2 12-9. Dat het voor de dames steeds moeilijker wordt hun ongeslagen positie te handhaven werd afgelopen zondag weer bewezen. Voor de rust wa ren het de beide keepsters die de teams van een hoge score afhielden. Na de twintigste minuut werd er door Meervo gels hard gewerkt om de achterstand 3-5 te veranderen wat door doelpunten uit de tweede lijn van Ellen Tiebie en Mo- niek Kerssens lukte. Ruststand 6-5. Na rust gaf Sivia Overpelt de verdediging op de hoeken het nakijken en kwamen de dames op een komfortabele 10-5 voorsprong. Het agressieve Blinkert vocht zich terug tot 11-9 en volgden er hectische minuten maar Meervogels hield het hoofd koel en pakten de volle winst. Heren sen. 1-Vriendschap 20-14. De heren hebben omdat konkurrent Schagen verloor afgelopen zondag door de winst goede zaken gedaan en melden zich weer nadrukkelijk aan de kop. Het eerste kwartier kwamen de gevaarlijke momenten van het Amsterdamse Vriendschap, doch daarna is de over winning voor Meervogels geen moment in gevaar geweest. Rick Buur scoorde vanuit zijn gevaarlijke hoekpositie ook Jeremy Duin kwam op dreef en gaf me nige bal waaruit gescoord kon worden. Vooral de tweede helft een gedegen pot handbal waarin de junior Jacco Kers sens zijn waarde bewees en de grote sco re van Rob Buur de basis werd voor deze grote overwinning. Heren junioren Al-Nijenrodes 17-20. De junioren die om uit de degradatiezo ne te komen moesten deze wedstrijd dan winnen. Ron Out en Dennis Weel zorg den door fraaie doelpunten op een hoopvolle 6-8 ruststand. Na de thee een keihard werkend Meervogels agressief verdedidgd door Nijenrodes met veel tijdstraffen van de gasten die door Meervogels niet werden benut. Het wordt voor de junioren zaak hard te trainen tot de bodem te gaan dan zullen de nodige punten om aan degradatie te ontkomen zeker komen. AKERSLOOT - Handbalver. Koop/Home Meervogels houdt vrijda gavond 4 februari een klaverjasdrive. In de kantine aan de Boschweg te Akersloot kunt u op die avond vanaf 19.30 uur inschrijven. De drive begint om 20.30 uur. Om 22.45 uur zijn de winnaars van die avond bekend. Tussen de tweede en derde pot is er een verlo ting met ook weer aantrekkelijke prij zen. Dit alles ten bate van de vereniging. AKERSLOOT - Vrijdag 11 februari verkoopt de bibliotheek in Akersloot boeken die uit de kollektie zijn gesa neerd, en oude jaargangen van tijd schriften. De prijzen zijn: 1,00 voor .een jeugdboek, 2,00 voor een volwas sen boek, 2,50 voor een jaargang tijd schriften. De bibliotheek is voor de boekenverkoop geopend van 14.00-17.30 uur en 19.00-20.30 uur. AKERSLOOT - Dames sen. 1-JHC Meervogels 10-18. Ook JHC was niet in staat de reeks overwinningen van Meer vogels te stuiten. De eerste vijf minuten werd Meervogels van scoren afgehou den daarna wisten Mirjam Stuifbergen en Wendy Zandbergen elkaar vloeiend te vinden en scoorden regelmatig. Een hechte Meervogelsverdediging belette JHC gevaarlijk te worden, en als Meer vogels niet voortdurend op de cirkel stond had de ruststand 2-7 hoger kun nen zijn. Halverwege de tweede helft kwam Meervogels echt los en werden de teugels gevierd waardoor JHC tot 10-18 kon komen. Heren sen. 1 Tonegido-Meervogels 13-17. De heren waren gast in Hippoli- tushoef en speelde tegen medesubtopper Tonegido. De vogels gingen sterk van start. Alert verdedigen en het benutten van geboden kansen zowel uit de tweede lijn en vooral de hoeken resulteerde in een snelle voorsprong 2-7. Toen kwam het moment dat Meervogels teveel kan sen nodig had om te scoren en kwam Tonegido na een ruststand van 5-9 terug tot 11-13. De laatste tien minuten waren geheel voor Meervogels en pakte in te genstelling met de thuiswedstrijd de vol le winst. UITGEEST - U hoeft niet helemaal naar Ahoy, Carré of een ander groot theater om de populaire amsterdamse zanger René Froger te zien, want. hij komt a.s. zaterdag 5 februari naar Tur bo 2000 Uitgeest. Het optreden dat gep land staat op 5 februari kwam oorspronkelijk van 12 december vorig jaar, maar toen was René door ziekte verhinderd. René Froger die al vroeg door de Tur- bodirektie is ontdekt heeft in het verle den al vele amsterdamse avonden in Turbo 2000 verzorgd. Inmiddels is Rene uitgegroeid tot een artiest van wereld formaat. Met zijn single "Winter in America" begon het succes, en de grote doorbraak kwam met zijn single "een eigen huis" samen met het goede doel. De ene hit na de andere werd uitge bracht zoals, You are my everything, Back on my feet again, Say Hello en het hitnummer "nobody else". Op dit mo ment staat René met zijn nieuwste num mers ook hoog in de top 40. René wordt verwacht omstreeks de klok van 02.30 uur. Turbo 2000 gaat open om 22.30 uur en is geopend tot 05.00 uur. De en tree voor dit topoptreden is 25,00. Kaarten zijn ook al in de voorverkoop verkrijgbaar voor 25,- op tel. 02513-15150 of bij de receptie van par tycentrum Bowling Uitgeest. Tot ziens bij René Froger in Turbo 2000 op zater dag 5 februari a.s. EGMOND - De Kroon heeft een besluit genomen ten aanzien van het besluit van GS van Noord-Holland van 26 novem ber 1991 tot gedeeltelijke goedkeuring van het door de raad bij besluit van 27 mei 1991 vastgestelde bestemmingsplan Oostelijke Randweg. Bij voornoemd besluit heeft de Kroon het besluit van Gs gedeeltelijk vernietigd. Kort samen gevat komt het KB op het volgende neer: 1. de rechtstreekse aansluiting van de Tijdverdrijfslaan op de afgebogen Eg- monderstraatweg is goedgekeurd. 2. de bouw van overkappingen met een hoogte van 5 meter op gronden met bestemming "Verkeer(V)" (artikel 10, derde lid eerste aandachtstreepje) is af gekeurd. 3. een klein gedeelte van de plankaart met bestemming "Verkeer(V)" voor de woning .van dhr. J.P.L.M.A. Twisk is afgekeurd, aangezien op basis van de plankaart de afstand tussen de woning van dhr. Twisk en de weg minimaal 2 meter zou kunnen bedragen, terwijl uit de stukken blijkt dat deze afstand mini maal 5 meter zal bedragen. Derhalve niet meer gropd met bestemming "ver keer" dan noodzakelijk is voor de aan leg van de weg. 4. de oprichting van een verkooppunt voor motorbrandstoffen aan de zuid westzijde van de afgebogen Egmon- derstraatweg is afgekeurd, aangezien dit het landschap ter plaatse in ernstige ma te zal aantasten. 5. de oprichting van een verkooppunt voor motorbrandstoffen aan de noor doostzijde niet onaanvaardbaar in ver band met nabije bebouwing. 6. De wijzigingsbevoegdheid ex artikel 11 WRO op grond waarvan burge meester en wethouders medewerking kunnen verlenen aan de realisering van een verkooppunt aan de noordoostzijde is afgekeurd aangezien niet is aangege ven onder welke omstandigheden van de wijzigingsbevoegdheid gebruik mag worden gemaakt of welke belangen bij de toepassing hiervan worden afgewo gen. Ten behoeve van de realisering van dit verkooppunt zal met inachtneming van het KB het plan herzien dienen te worden. 7. tracé eerste fase oostelijke randweg met verbindingsweg randweg- Hoeverweg en fietstunnel goedgekeurd. 8. tracé tweede fase oostelijke randweg (afgebogen Egmonderstraatweg) goed gekeurd. EGMOND - Op 8 februari zullen Prins Charles de Eerste en z.n. Raad van Elf, van Carnavalsclub ,de Doorzakkers' uit Zottehoef, Egmond aan den Hoef, weer een Carnavalsavond opluisteren in hui ze Overkerck te Heiloo. Het is alweer voor de tiendemaal dat zij, i.s.m. Boe renhofkapel de kinkelluters deze feesta vond verzorgen. Dit op verzoek van de evenementen commissie van huize Overkerck. Ook dit komen wij weer met een show ditmaal met het thema het is uit het leven gegrepen van maar liefst 13 liedjes. Tevens willen wij de mensen er op attenderen dat op 12 februari er een grandiose carnavalsavond wordt gehou den in het dorpshuis te Egmond aan den Hoef. De muziek wordt verzorgt door de kleine kapel o.l.v. Rinus Druiven en onze hofentertainer Karei Eising. De aanvang is gesteld op 21.00 uur. Wilt u meedingen naar de prijzen voor de best verkleeden dan dient u voor 21.30 uur aanwezig te zijn. Ook voor dit feest is het thema Het is uit het leven gegrepen. Deze muzikale avond is een aanrader voor een ieder die van gezellig feesten houdt. Dus tot ziens bij de Doorzakkers in Zottehoef. ALKMAAR - Op zaterdag 5 februari van 10.00-15.00 uur wordt er een Open Dag gehouden op het conservatorium van Hogeschool Alkmaar. Er zal door de docenten en studenten van verschil lende studierichtingen een zeer geva rieerd programma worden aangeboden. Een goede gelegenheid om persoonlijk advies te krijgen voor mensen die er over denken om op een conservatorium te gaan studeren. Open dag Op zaterdag 5 februari vinden individuele-, ensemblepresentaties en openbare repetities plaats met o.a.: de Bigband van de afdeling Jazz en Pop onder leiding van Nol Sicking, een pop presentatie van "Tower of Power" en een optreden van zanger Klaas Spek ken, student Lichte Muziek. Het pu bliek kan kennis nemen van een veelheid van bekende en minder beken de werken uit het klassieke repertoire in diverse stijlen. Vrijwel alle instrumen ten zullen op meer dan één tijdstip te horen zijn: gitaar, fluit, cello, piano en nog vele andere instrumenten. De Musi calopleiding die dit jaar is gestart zal zich in de zaal presenteren tussen 12.40-13.00 uur in de vorm van een openbare les. Voor meer informatie: conservatorium Hogeschool Alkmaar, Nassauplein 11, 072-183555. ALKMAAR - In de lezing wordt met behulp van dia's en video ingegaan op de filosofie van de klassieke accupunc tuur. De klachten die met accupunctuur kunnen worden behandeld ook de wijze waarop de accupuncturist de diagnose en het behandelplan opstelt, wordt besproken. Gedurende de lezing zal één van de aanwezigen die wil stoppen met roken, gratis worden behandeld. Wilt u voor deze behandeling in aanmerking komen, geef u dat dan even door aan het secretariaat van de Pofa. Degene die zich het eerst hiervoor aanmeldt, wordt behandeld. Als u de lezing wilt bijwo nen, dan kunt u een plaats reserveren bij het secretariaat van de Pofa, tele foon 150000. Kosten van de lezing 5,00 per persoon. ALKMAAR - Zondagmiddag 6 februa ri a.s. organiseren biljartclub De Poedel en reisvereniging Nooitgedacht een grandioze klaverjasdrive met waarde volle prijzen zoals; VVV-bonnen, kip- pebonnen, etc....Indien u alleen komt kunt u toch aan deze klaverjasdrive deelnemen daar u dan ter plekke een klaverjasmaat krijgt toegewezen. Dus iedereen is van harte welkom!!!! De kosten bedragen 3,00 per persoon en de aanvang is 13.00 uur. Inschrijven en zaal open vanaf 12.00 uur. Dit alles speelt zich af in buurthuis De Een hoorn, Verdronkenoord 44 te Alkmaar. Voor meer informatie tel. 072-117578 of 403105. SCHOORL - Zondag 6 februari is het gehele gebouw van cultureel centrum De Blinkerd aan de Herenweg 150 in Schoorl weer het toneel van een enorme rommelmarkt. Op meer dan 135 kra men vind de bezoeker weer tienduizen den koopjes, zoals boeken, platen, huishoudelijke apparaten, kleding, speelgoed, glaswerk, veel verzamelob jecten, curiosa en vele andere zaken die de moeite waard zijn. Kom ook gezellig streunen op de grootste rommelmarkt in de regio, waar afdingen en onderhan delen gewoon zijn. Voordelig en gezellig op 6 februari van 9.30 tot 16.30 uur in De Blinkerd in Schoorl. Voor informa tie kunt u bellen: 072-618871 of 02207-46305. De heren Damstra en Houtenbos plakken eerste affiche aan Pepperbox. EGMOND - Vorige week werd de eerste aanplakzuil de z.g. „pepperbox" ge plaatst in de omgeving van het dorps huis De Schulp. De heer Damstra van Openbare Werken en de heer Houten- bos van Milieu met medewerking van de organisatie Egmonds Bloemenzee wijd den de zuil officieel in. De gemeente plaatst een achttal van de ze zuilen. Hiermee heeft Egmond de strijd aangebonden tegen het illegaal plakken van affiches e.d. Van nu af aan is het zo dat affiches, die niet op de pep- perbox zijn aangebracht worden verwij derd en de kosten zijn voor degene waarvan de naam op het affiche staat. De kosten varieren van 75,00 tot 550,00. Wie reclameborden wil plaatsen moet daarvoor toestemming van burge meester en wethouder hebben. P.v.d.A. Limmen. R. Marichal en wethouder Snijder. LIMMEN - Sinds de partij van de ar beid in het college zit is alles duurder ge worden in Limmen. Dit is een veelgehoorde opmerking, de laatste tijd. Wij van de P.v.d.A. willen dit niet ontkennen, maar met enkele voorbeel den aantonen dat dit bij elke coalitiesa menstelling zo zou zijn geweest. Tot voor enkele jaren geleden was het zo, dat we in Limmen zo'n 6 a 7 jaar achter liepen met de jaarrekeningen. De ge meente leek rijk, maar dat was maar schijn. Toen de achterstand met veel moeite was ingelopen bleek de situatie niet meer zo rooskleurig. Om de schul den weg te werken moesten de (te) lage belastingen drastisch worden verhoogd tot een aanvaardbaar peil. De Limmer Gemeenschap, die nu zoveel kritiek heeft en begrotingen afkeurt, zat in de vorige periode wel in het college en was dus toen medeverantwoordelijk voor begrotingen, gebaseerd op drijfzand. In de afgelopen jaren is ook de vuilver branding behoorlijk in prijs gestegen. Omdat deze kosten worden doorbere kend in de afvalstoffenheffing, was ook hier een verhoging niet alleen onvermij delijk, maar ook gewenst. De burger wordt zich nu meer bewust van de af- - valstoffenproblematiek. We hebben in Limmen geknokt voor onze zelfstandig heid. Nu die is gewaarborgd moeten we niet weglopen voor de financiële conse quenties. Een representatief gemeente huis hoort daar o.i. zeker bij. We hebben daarbij niet gekozen voor aan bouw in de tuin van Vredeburg van en kele bouwlagen hoog. Dit zou de dorpskern nogal ontsieren. Het nu ge bouwde gemeentehuis is een aanwinst voor ons dorp, en zeker niet luxe. Voor de komende jaren wil de PvdA geen gouden bergen beloven. Vanuit Den Haag worden nog steeds allerlei be zuinigingen aan de gemeenten opgelegd. Wij blijven streven naar een sluitende begroting, waarbij het voorzieningenni veau op peil blijft en de belastingen niet veel meer zullen stijgen. Wilt u reageren tel. 1228 of 1549. CDA LIMMEN - Momenteel wonen er zo'n 5800 mensen in Limmen. Bovendien staan er nog bijna 500 woningzoeken den op de wachtlijst. Daarom moet er gebouwd worden en daarvoor heb je grond nodig. We gebruiken daarvoor de open binnen-gebieden. Doodzonde vin den velen. Bouw maar aan de open ran den van het dorp. Maar dat vindt de provincie niet goed. Wéér die provincie! Dus als je in Limmen wilt bouwen kan dat alleen maar in de open binnen- gebieden. Je kunt er natuurlijk ook voor kiezen om dan maar helemaal niet te bouwen. Het CDA vindt dat de Lim- mers die op de wachtlijst staan ook in Limmen moeten kunnen wonen. En waarom dan mensen van buiten toela ten? Dat heeft alles te maken met de fi nanciële haalbaarheid van een bouwplan. Allen bouwen in de huur -of de premiekoopsector maakt die wonin gen zo duur dat ze voor veel Limmers niet te betalen zijn. Vandaar dat er ook in de wat duurdere koopsector gebouwd wordt. Die woningen worden ook ge kocht door mensen van buiten Limmen. Kan er niet wat minder snel gebouwd worden, hoor je nogal eens. Dat kan wel, maar dan moeten de veelal jongere Limmers nóg langer wachten. En daar José Nuyens, CDA Limmen. voelt het CDA niet voor. Met zo'n 40 a 50 woningen per jaar kunnen we rede lijk aan de vraag voldoen. Vergeet niet dat de woonwensen van jonge mensen nogal anders geworden zijn. Zij willen op jongere leeftijd zelfstandig wonen. Nu al woont in 20% van de huizen in Limmen slechts één persoon en in 30% van de woningen wonen er slechts twee. Dat was vroeger wel anders! Het CDA kiest dus voor wèl bouwen in een tempo dat je niet al te lang hoeft te wachten op een betaalbare woning. Dat beleid willen wij voortzetten. Op 2 maart kunt u zeggen waarvoor u kiest. Stem CDA, zeker nu! LIMMEN - Vanaf maandag 7 februari komen de plaatselijke politici bij de Lo kale Omroep op de koffie. In het kader van de aanstaande gemeenteraadsver kiezingen heeft het aktualiteitsprogram- ma AKKU van elke partij de lijsttrekker/ster uitgenodigd voor "een Broodje Met..." De OSU wil met de verkiezingskandida ten van gedachten wisselen over hoe het de afgelopen vier jaar in Limmen is gegaan. En hoe het de komende vier jaar zal moeten gaan. Aan het eind van het uur krijgen de politici precies 1 mi nuut om de luisteraars te vertellen waa rom zij op 2 maart a.s. op hun partij moeten stemmen. De uitzendingen zijn van maandag tot en met donderdag, steeds van 12.00-13.00 uur. De OSU herhaalt de politieke lunches steeds de zelfde dag tussen 22.00-23.00 uur. Het team van AKKU en Programma raad van de OSU vinden dat we als lo kale omroep uitgerekend de gemeenteraadsverkiezingen onze volle aandacht moeten geven. En we willen dit programma het liefst live doen legt het plaatsvervangende hoofd Infopro- gramma's Mirjam Roestenberg uit. De laatste dag voor de verkiezingen zijn de burgemeesters van Limmen, Akersloot en Uitgeest te gast. Het uur wordt geopend met een ken- ALKMAAR - Na het succes van de "Open-marathon-wedstrijd(en) op: 19 januari 1994 met 90 deelnemers, komt er nogmaals een: "Open marathon wedstrijd(en) voor mannen en vrouwen en 40+ deelnemers. Deze wedstrijden worden georganiseerd voor de zeer grote groep rekreatie- schaatsers die dagelijks "De Meent" bezoeken. Speciaal hiervoor staat woensdagavond 9 februari 1994, vanaf 21.15 uur, de 400 meter baan weer ter beschikking voor de open marathon- ners. Op woendagavond 9 februari 1994 vanaf 21.15 uur op kunstijsbaan "De Meent. De organisatie is in handen van een speciaal voor dit evenement samen gestelde jury en kunstijsbaan de Meent. De wedstrijden worden gesponsord door de V.S.B.-Bank. Een Open mara thon is een wedstrijd over 10 ronden voor deelnemers die géén licentiehouder zijn van de K.N.S.B. De minimale leef tijd voor deelname is 15 jaar. Je moet uiteraard over redelijke schaatskwalitei- LIMMEN - Onderwijs. De gemeente krijgt steeds meer verant woordelijkheid voor het onderwijs van uw kinderen, o.a. financieel en huis vesting. Ook in Limmen is sprake van nieuwbouw. De Limmer Gemeenschap wil zich inzet ten voor: - Voldoende huisvesting voor zowel de oost- als westkant van het dorp. - Mogelijkheden tot keuze binnen het basisonderwijs. - Aanpak van verkeersonveilige situa ties rond de scholen. - Het creëren van mogelijkheden voor tweede-kans onderwijs en kinder opvang. De groei van het aantal schoolgaande kinderen vraagt om uitbreiding en ver vanging van de bestaande scholen. Daarbij blijft de Rijksweg een gevaren- bron. Wij willen scholen op de plaats waar u met uw kinderen woont. De Dusselhoek hoeft niet gesloopt en uit breiding met enkele lokalen is voldoen de voor de opvang van de toekomstige leerlingen. Cultuur, recreatie en sport Limmen heeft een rijk verenigingsleven. De druk daarop wordt steeds groter. Subsidieregelingen ingeperkt. Huis vesting is niet altijd meer voorhanden. De Limmer gemeenschap wil: - Elke strohalm vastpakken tot behoud van Vredeburg. - De culturele Raad steunen. - Behoud van het zwembad. - Het creëren van een nieuw overleg platform voor de verenigingen. De vitaliteit van uw dorp is mede afhan kelijk van het verenigingsleven. Die kunnen ook op onze volle steun reke nen. Conquista moet, zonder overlast voor de omwonenden, een frisse start kunnen maken in hun nieuwe pand. Er zal tot het uiterste geprobeerd worden Vredeburg te behouden. Over sluiting van het zwembad valt niet te praten. Limmer Gemeenschap lijst 2. nismakingsrondje met de gast en zijn/haar partij. Daarna volgt terug- en vooruitblik en de vragen van de luiste raars. Jan Baaij: 'Als de mensen thuis tijdens zo'n uur opeens denken: Dat is wel aardig gezegd, maar hoe moet dat betaald worden?". Die luisteraars kun nen dan die vragen bij ons kwijt. Ze zijn 'van harte uitgenodigd de studio te bel len (02513-14519 of 15611) om hun vraag te stellen. Anoniem gestelde vra gen geven we niet. Gratis zendtijd bij de lokale omroep. De luisteraar/kiezer mag eventueel wel de wat hardere vra gen stellen. De politicie krijgen de kans om behalve met woorden het programma ook zijn of haar eigen tintje mee te geven door de keuze van de muziek. Voor de ko mende week zijn de lunchgasten van de OSU: maandhg-Ben Verheijde, CDA/Uitgeest, dinsdag-Wim Veldt, VLA/-Akersloot, woensdag - Arie van Noord, CDA/Limmen en donderdag - Dinand de Ridder, PvdA/Uitgeesf. Steeds tussen 12.00-13.00 uur. De her haling is elke dag van 22.00-23.00 uur. De data waarop Limmer politici aan de beurt zijn, zijn woensdag 9-2: A. van Noord CDA, dinsdag 15-2: A. Hes- Limmer Gemeenschap. Maandag 21-2: K. Kroone-VVD, Donderdag 24-2: W. Marechal-Goossens PvdA. Dinsdag 1 maart: burgemeester Huisman samen met zijn Uitgeester en Akersloter collega. LIMMEN - Aan het streven van de VVD naar "verjonging" zowel als naar het betrekken van, "vrouwen in de poli tiek" werd gevolg gegeven door onze 3e op de lijst: Esther Rommel (28) gehuwd met Steven Willard. VVD-lid is zij reeds 10 jaar: "Toen ik op mijn 18e mocht stemmen vond ik zomaar dat je dan ook lid moest worden van een politieke par tij en dat werd de VVD omdat ik deze club het eerlijkst vond, d.w.z. géén niet na te komen toezeggingen deed". Ondernemend als Esther is, kwam zij na verblijf in Eelde (studie aan de Rijksluchtvaartschool), Almere (stage Schiphol als verkeersleider) en afron ding Rechten-studie, als geboren en ge togen Limmense weer terug op het vertrouwde "oude nest" Limmen. Eenmaal ingericht, gaf zij spontaan te kennen voor een plaats op de lijst be schikbaar te zijn waartoe - hoe kan het ook anders bij Esther- prompt enige cursussen werden gevolgd: o.a. P.R. (promotieaktiviteiten en Gemeente raad. Inmiddels is Esther ook druk met haar baan als consulente bij een bekend belasting-adviesbureau en dit geeft al direkt aan, waar haar interesse naar uit gaat zo zij mocht worden gekozen, n.l. gemeentelijke financiën. Toch heeft zij ook nog tijd voor haar hobbies waarvan de meest interessante: diepzee duiken; geen training in het zwembad wordt overgeslagen en in de vakanties is Est her te vinden ergens aan (of in) een diep blauwe zee. Het scheelde de vorige keer maar een paar stemmen of de VVD had drie zetels behaald; Esther maakt dus een kans, maar: "ik blijf in ieder geval via de schaduw fraktie goed op de hoogte om, mocht dit onverhoopt nodig zijn, een eventueel openvallende plaats in te nemen". Stem dus op 2 maart VVD en stem daar mee op Esther! Inlichtingen: tel. 02205-1667. ten beschikken en een goed uithou dingsvermogen beschikken. Op de dag van de wedstrijd kunt u zich opgeven voor deelname door aan de kassa van de Meent een inschrijfkaart te kopen. U ontvangt tegen betaling van het in schrijfgeld de kaart, waarop u uw per soonlijke gegevens invult. Daarna levert u de kaart in bij de wedstrijdleiding in de jurykamer van het ijsstadion. Het in schrijfgeld bedraagt 10,-. Dit bedrag is inclusief ƒ5,- voor ontvangst van het startnummer, welk bedrag u na afloop na inlevering van het startnummer weer retour ontvangt. Hoe luiden de spelregels Na inschrijving melt u zich bij de wedstrijdleiding in de jurykamer. De wedstrijdleiding verstrekt u een start nummer op vertoon en inname van uw inschrijfkaart. De groepsindeling wordt bekend gemaakt vlak voor aanvang van de wedstrijden. Er wordt gestart in groepen van 25 man/vrouwen, die 10 ronden rijden. De eerste helft van elke groep gaan over naar de grote finale. De Mr. Esther Rommel. laatste aankomenden van elke groep gaan over naar de kleine finale. De fina le gaat over een nog nader vast te stellen aantal ronden. Voor de eerste 5 aanko menden van elke finale worden prijzen beschikbaar gesteld door de V.S.B. bank. Deze prijzen worden na afloop uitgereikt door een vertegenwoordiger van de V.S.B.-bank in het restaurant van De Meent.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12