t: Heiloo Atfwff 1° f|£ILOo ZOQO Ouderenbonden organiseren politiek forum. Woningbouwcorporaties uit Bergen, de Egmonden, SchoorI en Heiloo gaan samenwerken. DEMOCRATEN GROENL! Piano voor patiënten psychiatrisch centrum Willibrord Demonstratie stemmachnine in 't Trefpunt Chr. School voor voorbereidend beroepsonderwijs Klaverjas-toernooi voor teams Ypsalon in februari Klaverjassen Jamsession Buk Buk Van kraamverzorgster tot uitvaartverzorgster VVD op de bres voor een mooi Heiloo! Heiloo-2000 Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Belastingdienst helpt in Heiloo met het invullen van uw aangifteformulier SEVA-actie in Grosmarkt aan de Westerweg te Heiloo Nicole Hoetjes en Peter Poppenk plaatselijke kampioenen Heiloo bowlen 1994 Juup Wuijster opent VVD-campagne in RAI Vervolgcursus Kalligrafie Dancefloor Jazz Café Buk Buk "Ouderen weten wat ze willen" De Burger centraal Milieu en Energie PAGINA 6 UITKIJKPOST 2 FEBRUARI 1994 HEILOO - Patiënten en personeel var» het J.P. de Smetcentrum van psychia trisch centrum Willibrord zijn erg blij met de piano die geschonken is door de Fides Rebekkahloge. Aan de patiënten die worden opgenomen wordt door twee aktiviteitenbegeleidsters dagelijks een gevarieerd programma aangeboden. Eén onderdeel daarvan is de wekelijkse zangmiddag. Daarbij worden ze on dersteund door enthousiaste vrijwil ligsters. Om het geheel meer luister bij te zetten is een piano een Keel goed in strument. Afgelopen maandag werd de piano feestelijk overgedragen door de dames van de Fides Rebekkaholge aan het J. P. de Smetcentrum. HEILOO - Op donderdagmiddag 3 fe bruari, aanvang 13.30 uur vindt er in 't Trefpunt een politiek forum plaats, ge organiseerd door de besturen van AN- BO en KBO. Alle groeperingen die deelnemen aan de gemeenteraadsverkie zingen in Heiloo zullen in het forum vertegenwoordigd zijn. Alle 50-plussers van Heiloo zijn van HEILOO - Christelijke V.B.O. "De Sluys" aan de Havinghastraat 3 te Alk maar houdt op woensdag 16 februari haar jaarlijkse open dag. 's Middags van 14.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur bruist de school van de aktiviteiten van veel moderne tech nieken. HEILOO - Zondag 20 februari organi seren biljartclub de Poedel en reisvere- niging Nooitgedacht een klaverjas-toer nooi voor Teams om het kampioen schap van het Binnenstadscentrum met waardevolle prijzen zoals VVV-bonnen etc. Inschrijving kan t/m 14 februari en vol vol daar er voor een beperkt aan tal teams plaats zal zijn. Kosten bedra gen 5,00 per persoon en de aanvang is 10.30 uur. Dit toernooi speelt zich af in buurthuis De Eenhoorn, Verdronke- noord 44 te Alkmaar. Voor meer infor matie tel. 072 - 117578 403105. HEILOO - Het is alweer de eerste vrij dag van de maand, dus kan er door de liefhebbers weer volop worden gekaart Plaats op donderdag 3 februari aanvang li ir\ it,. Neem je partner mee, want winnen doe je met z'n twee! Met weer leuke prijzen. Aanvang 20.00 uur, inschrijfgeld 2,50. De laatste zaterdag van de maanden ja nuari, februari en maart houden we voor de jongsten de ,Ype-disco'! Ben je 7 jaar en niet ouder dan 12 jaar, dan ben je van harte welkom. Er is een flit sende lichtshow en denderende muziek! Vanaf zeven uur zijn jullie welkom en om half negen mogen jullie weer op huis aan. Neem gerust jullie vriend of vrien dinnetje mee. Entree is 1,00 en alle frisdrank kost ook slechts één piek. Tot ziens in de Ypsalon. Inlichtingen Josine Smit tel, 338696. Ypsalon óók als stembureau. 2 Maart gemeenteraadsverkiezingen, 3 mei Tweede Kamerverziekingen en 3 juni Europees Parlement ver kiezingen. HEILOO - In het kader van de actie "Sta Eens Wat Vaker Op Een Podium" brengt Buk Buk een keur van tot op he den nog minder bekende muzikanten en zangers, waarvan jij er een zou kunnen zijn. Alle niveaus en alle muziekstijlen zijn welkom. Backline en drums zijn aanwezig, dus neem alleen jezelf, je fans, je vrienden (m/v), je stem en/of je instrument mee! Dit alles op zondag 6 februari. De zaal gaat om 3.00 uur open. HEILOO - Twee uitersten maar toch al lebei een beroep dat te maken heeft met een van de belangrijkste gebeurtenissen in een mensenleven. Kraam verzorging is een beroep voor jonge mensen. Voor" Uitvaartverzorging heeft men toch wat levenservaring nodig. Uitvaartverzor ging is tot nu toe altijd een beroep ge weest dat door mensen uit Heiloo werd gedaan. Het is belangrijk om dit stukje werkgelegenheid ook in de toekomst te behouden. De uitvaartverzorger is een vertrouwd figuur in een dorp. Raakt men zo'n figuur kwijt, dan nemen grote organisaties het over met al de gevolgen van dien. Uitvaartverzorging is een stukje zorgverlening. Vanuit dit ge zichtspunt wil ik werken aan een brug naar de gehele zorgverlening in Heiloo. Op deze manier staat uitvaartverzorging niet op een eiland maar is het een onder deel van het geheel. Inspraak en samen werking verhoogt de kwaliteit van de verzorging. Om altijd bereikbaar te zijn en zo mogelijk niet met een antwoor dapparaat te werken zal bij afwezigheid de telefoon via het kantoor van de As- sosiatie in Alkmaar gaan, per semafoon geven zij de melding door. Het team van medewerkers van de Assosiatie staat ook klaar bij afwezigheid of ziek te. Het vertrouwen in elkaar zal moeten groeien, maar vanaf nu ben ik er voor u. Capella Uitvaartverzorging Henny van der Veer, Warmoeziersln. 10 1851 NZ Heiloo, tel. 072-331997. Voorzitter van de werkgroep Natuur en Milieu-educatie en VVD kandi daat Anne-Marie Geer ling 'knuffelt de natuur. HEILOO - Vier jaar geleden beloofde de VVD in deze rubriek, dat zij zich zou inzetten voor een actief milieubeleid! En dat heeft de VVD gedaan! Onder het stimulerende beleid van de aanvoerder van Lijst 2 Juup Wuijster, wethouder van Milieu en met lofwaardi ge steun van de burgerij zijn in de afge lopen periode de rolemmers voor de gescheiden inzameling van afval weke lijks een vertrouwd straatbeeld gewor den, zijn chemokar en chemobox verschenen, kon men desgewenst een sticker tegen ongewenst drukwerk op zijn brievenbus plakken, werden kle- dingcontainers geplaatst, de actie 'com- postvaten' gevoerd, de gescheiden inzameling van plastic flacons gereali seerd en het openbaar vervoer door treintaxi, belbus en verbetering van de fietsenstalling bevorderd. De zorg van het milieu strekte zich ook uit tot de bedrijven in Heiloo. Zij wor den alle voorzien van een dekkende Hinderwet -thans Milieu- vergunning, een 'inhaalslag', die dankzij de voor treffelijke medewerking van het Hei- looër bedrijfsleven en de begeleiding van de gemeentelijke milieuambtenaren op 1 januari 1995 voltooid zal zijn. Een resultaat om trots op te zijn! Liefde voor de natuur en zorg voor het milieu kunnen niet vroeg genoeg begin nen. VVD-raadslid Anne Marie Geer- ling, voorzitter van de Werkgroep Natuur- en Milieu Educatie ontwikkel de een lesprogramma voor de milieu- onvoeding van onze basisschooljeugd HEILOO - Op 2 maart kunt u via uw stemrecht de samenstelling van de ge meenteraad bepalen. Alle partijen bren gen onder uw aandacht welke plannen zij hebben. Heiloo-2000 vindt het on juist dat slechts eenmaal in de vier jaar de burger centraal staat en invloed mag uitoefenen. Bij het bestuur van de ge meente moet de burger volgens Heiloo-2000 altijd centraal staan. Dit moet volgens Heiloo-2000 inhouden dat bij zeer belangrijke zaken via een refe rendum burgers de gelegenheid krijgen zich daarover uit te spreken. De ge meenteraad dient die uitspraak over te nemen. In de afgelopen periode zou de structuurvisie en/of de ontwikkelingen rond 't Loo aanleiding voor een referen dum geweest kunnen zijn. Plannen van de gemeente op buurt/wijkniveau dienen vanzelfspre kend met bewoners te worden bespro ken. Inspraak moet voor Heiloo-2000 meer zijn dan alleen het luisteren naar de burgers. De plannen van de gemeente mogen geen dictaat zijp maar moeten ruimte bieden voor alternatieven. Eerst dan kan inspraak uitgroeien tot het door het bestuur en de burgers samen maken van plannen. De burger die ook als klant afnemer van gemeentelijke diensten is heeft er recht op dat eventuele klachten over het func tioneren van de gemeente behoorlijk worden behandeld. Omdat de gemeente daarbij zelf partij is verdient het voor Heiloo-2000 aanbeveling dat samen met omliggende gemeenten de mogelijkheid wordt nagegaan die klachten te laten be handelen door een ombudsman. HEILOO - De woningcorporaties uit Bergen, de Egmonden, SchoorI en Hei loo ondertekenen binnenkort een inten tieverklaring waarin zij zich uitspreken voor samenwerking op het terrein van HEILOO - In het bowlingcenter Heiloo aan de Kennemerstraatweg in Heiloo organiseerde bowlingvereniging Heiloo van 24 tot 30 januari, in opdracht van de Nederlandse bowling-federatie (NBF), de jaarliks terugkerende plaatse lijke kampioenschappen. Uit de 6 ga mes voorronden selecteefde de totale pinfall in elke klasse, de 8 finalisten, die zondag jl. eveneens in 6 games bepaal den wie zich in 1994 "kampioen in klas se" mocht noemen. De heren in de klasse A gaven elkaar heel weinig ruim te. Peter Poppenk kwam hier als kampi oen te voorschijn, nadat hij met een gerealiseerd worden in zowel de koop als huursector. Tevens blijft het moge lijk betaalbare huisvesting te realiseren voor woningzoekenden die niet op eigen a- -u, u k.rachlin ,hun huisvesting kunnen voor- UC1I lc vooiscmiii, nauai nu met een de volkshuisvesting. zien. De deelnemende corporaties behe- laatste 205 game een aanval on ziin kon De recente ontwikkelingen binnen de ren gezamenlijk ruim 4.000 woningen positie van Erwin Huvzer had af- sector, zoals de.verzelfstandiging van de verdeeld over de volgende woningcor- corporaties, de nieuwe Huisvestingswet poraties: Algemeen Belang te Bergen, en de nieuwe spelregels voor de woning- de Schoorlse Woningbouwvereniging te corporaties, zijn aanleiding tot het ma- SchoorI, Woningbouwvereniging Eg- mond aan Zee, Woningbouwvereniging St. Jozef te Egmond-Binnen, Willibror- dus Heiloo en de Vereniging voor Volkshuisvesting "Heiloo". HEILOO - Op donderdagmiddag 3 fe- harte uitgenodigd deze bijeenkomst bij bruari kan men in 't Trefpunt van de te wonen en zich op de hoogte te stellen Ouderenbonden kennis maken met de van de standpunten van de verschillende stemmachine, zoals die bij de a.s. ge- partijen over zaken, die voor ouderen meenteraadsverkiezingen voor het eerst van belang zijn. Er zal ook gelegenheid jn Heiloo gebruikt zal worden. Na af- j 'u- i s van vra8en- Tijdens j00p van het door de bonden georgani- deze bijeenkomst zal er een stemmachi- seerde politieke forum (d.w.z. om ca. ne in de zaal staan opgesteld en na af- 15.15 Uur) zal er door medewerkers van loop kan hierover uitleg verkregen de Gemeente een demonstratie worden worden. gegeven en worden geïnteresseerden in de gelegenheid gesteld de machine te be proeven. Op 3 februari politiek forum gemeente raadsverkiezingen Dit forum wordt georganiseerd door de besturen van KBO en ANBO en vindt 13.30 uur in 't Trefpunt. Het program ma ziet er als volgt uit: 13.30 uur: Opening en uiteenzetting doelstelling Ouderenbonden. 13.45 uur: Elke Gemeenteraadsfractie krijgt vijf minuten om haar Ouderenbe leid toe te lichten. 14.15 uur: Vragen door de Forum voorzitter, mevrouw C. G. Stikkel- Sigling aan het politieke panel. 14.25 uur: Pauze (gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen). 14.45 uur: Beantwoording van de vra gen en discussie met de aanwezige leden. 15.30 uur: Einde van de bijeenkomst. Maak van de gelegenheid gebruik om vragen te stellen aan de politieke verte genwoordigers. Komt u vooral tijdig, want we verwachten grote belangstel ling. De toegang is gratis. ken van gemeenschappelijke afspraken op het gebied vat? beleid, beheer, nieuw bouw en renovatie. Doel van de samenwerking is om op adequate wijze in te kunnen spelen op de veranderingen in de volkshuisvesting en als volwaardige partners te kunnen blijven optreden in de lokale en regiona le woningmarkt. Door gebruik te maken van eikaars ex pertise en door het vergroten van het fi nanciële draagvlak kan huisvesting HEILOO - Donderdagavond 27 janua ri, de heer R. Schekkerman met een le zing over Noord-Holland, met vertoning van dia's en aan de hand daarvan een quiz. Nadat de voorzitter namens het bestuur iedereen welkom had geheten waaronder ook de nieuwe leden en enkele huishoudelijke medede lingen had gedaan gaf zij het woord aan de heer Schekkerman. Deze nam ons mee langs verschillende mooie plekjes zoals Graft, Groot-Schermer, Jisp, Schellinkhout en nog vele andere mooie plaatsjes. De Zaanse Schans met de ver schillende molens, winterse taferelen waarvan prachtige dia's waren ge maakt. Tussendoor werden er vragen gesteld over de dia's. Enkele dames met de meeste goede antwoorden gingen met een prijsje ^ïaar huis. Na afloop bedankte de voorzitter de heer Schekkerman voor de gezellige avond en wenste iedereen welthuis. HEILOO - Voor een ieder, die enige moeite heeft met het zelf invullen van het aangifte-formulier en daarbij gehol pen wil worden, organiseert de Rijksbe lastingdienst op: vrijdag 4 maart vanaf 13.00 tot I6.00 uur een spreekuur in het gebouw van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo. Het spreekuur is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkantoor van de be lastingdienst te komen. Om langdurig wachten te voorkomen, dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken bij de belastingdienst telefoon (072)271108, onder vermelding van uw sofinummer. Dit sofinummer is te vinden op het uit gereikte aangiftebiljet. Overigens kan iedereen elke dag terecht voor informa tie en advies op het hoofdkantoor van de Belastingdienst, Robobonsweg 1 te Alkmaar, telefoon te Alkmaar, telefoon 271111Ook bestaat er de gratis be lastingtelefoon: 06-0543. HEILOO - Aanstaande vrijdag en za terdag 4 en 5 februari zal in de Grosmarkt aan de Westerweg in Heiloo weer een inzamelingsactie worden ge houden ten behoeve van de vluchtelin gen in de kampen in het voormalig Joegoslavië door het Sathya Sai Euro Seva Project. Bij deze actie ligt de na druk ook nu weer op het inzamelen van voedsel, schoonmaak- en toiletartike len. Gelijke acties bij Albert Heijn in Limmen en de Grosmarkt in Ypestein waren een geweldig succes. Onder het motto „een extra bood schap" wordt u uitgenodigd uw bood schappenlijstje met een extra boodschap uit te breiden en deze extra boodschap bij het opgestelde kraampje in te leveren. Het gaat daarbij vooral om goederen zoals macaroni, rijst, lan ge tijd houdebare melk, babyvoeding, blikgroenten en artikelen zoals toilet zeep, tandpasta, schoonmaakmiddelen. Kortom artikelen die in de eerste levens behoeften voorzien en die langere tijd houdbaar zijn en welke wenig risico lo pen tijdens het transport te beschadigen of te bederven. Uit vorige acties is gebleken dat velen uit het winkelende publiek goederen zo als kleding en speelgoed willen inleve ren. Uiteraard zijn ook die goederen van harte welkom, maar omdat de in richting van de actie daarop niet is toe gespitst worden zij die dergelijke goederen willen afstaan verzocht con tact op te nemen met Marion van der Molen, Hogeweg 12 te Limmen, tele foon 02205-3169. positie van geslagen. In klasse B heren wist Joep Witte zich van de zevende finaleplaats met een ge middelde van 194, op te werken, op te werken naar een derde in de eindrang schikking. Fernando Boersma werd in deze klasse kampioen, door met 10 pins verschil Martin Bank naar de tweede plaats te verwijzen. In klasse C heren werd Bart Tulp overtuigend kampioen. Tim Miner werd hier 2e met 29 pins ver schil op de nummer 3 Henk Roeleveld. In de heren klasse D wist de verrassende nieuwkomer Maarten Deymann zijn ge deelde eerste plaats uit de voorronden niet vast te houden en kwam toch nog tot een uitstekende vierde plaats. De eveneens als eerste gestarte finalist Fred de Jongh werd hier kampioen met een 233 game en een gemiddelde van 184,3. Arno Logman moest, ondanks een 221 en een 245 game met een derde plaats genoegen nemen achter de als tweede eindigende Ton Ransijn. Bij de dames in klasse A/B werd Nicole Hoetjes over tuigend kampioene met egn gemiddelde over 12 games van 193,6. Tweede werd Therese Bielefeldt met 2 pins verschil gevolgd door de nummer drie Kirsten Fiege. Verrassing bij de dames C/D klasse kwam van Anita de Boer, die met een 206, 210 en een 211 game en een finale gemiddelde van 194,8 overtuigend kam pioene werd. Later bleek, dat zij met een totaal pinfall van 2295, dertig pins tekort kwam om zich als plaatselijke kampioene te kunnen laten huldigen. Met een hoogste pinfall van alle fina listen (ongeacht hun klasse) werd bij de heren Peter Poppenk met een totaal pinfall van 2402 en bij de dames Nicole Hoetjes met een totaal pinfall van 2402 en bij de dames Nicole Hoetjes met een totaal pinfall van 2324 over 12 ga mes.... "De plaatselijke kampioen en kampioene 1994". Uitslagen: dames klasse a/b: 1. Nicole Hoetjes 2324 2. Therese Bielefeldt 2216 3. Kirsten Fiege 2214. Dames Klaase C/D: 1Anita de Boer 2295 2. Trudy van Diesen 2184 3. Marieke Hommes 2052. Heren klasse A: 1. Peter Poppenk 2402 2. Erwin Huyzer 2353 3. Ben Grui- singa Heren klasse B: 1. Fernando Boersma 2290 2.-Martin Bank 228Q 3. Joep Witte 2269 Heren Klasse C: 1 Bart Tulp 2272 2. Tim Miner 2176 3. Henk Roeleveld 2147 Heren klassè D: 1. Fred de Jongh 2164 2. Ton Ransijn 2126 3. Arno Logman 2096. Jeugd: plaatselijke kampioen: junioren: Paul de Waard. Aspirant: Stefan Wolven. Pupillen: Matthias Stolwijk. HEILOO - VVD-lijstaanvoerder, loco burgemeester Juup Wuijster zal zater dagmiddag a.s. in de Amsterdamse RAI met de loco-burgemeesters Frank de Grave van Amsterdam en Cornelis Mooy van Haarlem een forum vormen op de manifestatie, waarmee de VVD de landelijke verkiezingscampagne start. De talkshow van de loco-burgemeesters van Amsterdam, Haarlem en Heiloo wordt o.a. gevolgd door een rede van de fractievoorzitter in de Tweede «Kamer Frits Bolkestein over het onderwerp 'Wat dit land nodig heeft'. Aanvang 13.00 uur. HEILOO - Veel deelnemers aan de be ginnerscursus willen zich verder bekwa men in de kalligrafie. Voor hen wordt een speciale vervolgcursus georgani seerd. Veel aandacht zal worden besteed aan het maken van randen en versierde initialen. Er zijn twee vervolgcursussen: dinsdagochtend van 9.45-11.45 uur in het Open Huis en start 8 februari. Donderdagmiddag van 14.00-16.00 uur in het Trefpunt aan de Westerweg, start 10 februari. De cursus omvat 7 lessen die eens per 14 dagen wordt gegeven. De kosten bedra gen 50,00. Op beide cursusdagen zijn er nog enkele plaatsen vrij. Voor opgave en inlichtingen: de heer H. Dijkstra, tel. 331194 of Stichting Oude renwerk, tel. 331297. HEILOO - Wederom brengt Buk Buk, je in samenwerking met DJ Yurr een avondje jazz in het cafe. Wat wordt er gedraaid? Een mix van oude en nieuwe jazz-gerichte dansmuziek, waarbij het ook goed bierdrinken is (dansen hoeft niet, maar mag wel!) Brand New Hea vies, Jamiroquai, James Brown, Hank Mobley, Miles Davis, Art Blakey maar ook onbekendere grootheden worden richting je oor geslingerd door onge kend jazz-liefhebber Yurr. Altijd ge dacht dat jazz iets voor ouwe lullen is? Buk Buk proves the contrary! Be Bop or Be Square! Zaterdag 5 februari, om 22.30 uur gaat de zaal open. De entree is gratis. HEILOO - Zoals wij vorige week al hebben geschreven, spelen de begrippen "rechtvaardigheid" en "solidariteit" een belangrijke rol bij de opstelling van GroenLinks. Dat vertaalt zich naar al lerlei beleidsterreinen. Of het nu gaat om sociale zekerheid, werkgelegenheid, huisvesting, onderwijs, kuituur, rekrea- tie of sport - en dit rijtje kan nog aan merkelijk worden aangevuld - het gaat er steeds om dat je je ogen niet sluit voor de nood van anderen. Daar kun je wat aan doen. Ook in de lokale politiek. Ter illustratie een voorbeeld vanuit het beleidsterrein "huisvesting". Ook hier dienen de begrippen "rechtvaardig heid" en "solidariteit" centraal te staan. Voor mensen met een kleine beurs, of zij nu jong of oud zijn, zal re latief goedkope huisvesting beschikbaar moeten zijn. Goedkope(re) woning bouw zal alleen kunnen plaatsvinden als er goedkope bouwgrond is. Dat kan wel, maar dan zullen andere stukjes bouwgrond duurder moeten worden. Bijvoorbeeld de stukjes grond voor vrije kavels. Is dat teveel gevraagd? Men sen die op deze stukjes grond hun huizen neerzetten behoren in het alge meen toch niet tot de minstdraagkrach- tigen. Solidair zijn met elkaar, dat maakt de samenleving voor ieder een stuk aangenamer. Je leeft niet op een ei land. Met elkaar moet je de wereld be wonen. Heiloo is een stukje van deze wereld. Wat voor het grotere geheel geldt, dat geldt in principe ook voor on ze lokale samenleving. Daarom is plaat selijke politiek zeker zo belangrijk als bijvoorbeeld de Haagse politiek. Daar om zijn lokale verkiezingen zeker zo be langrijk als landelijke verkiezingen. Het tekent niet dat wij daarmee tegen de be langen van anderen zijn. Wij vragen wel binnen de mogelijkheden van die men sen een stukje solidariteit. En wij den ken dat deze mensen ook best bereid zijn een offer voor een betere samenle ving te brengen. Ook op lokaal niveau. Daarom is een keuze voor GroenLinks bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2 maart aanstaande een goede, keuze. GroenLinks is er voor alle inwoners. Niet in de zin dat je iedereen op z'n wensen kunt bedienen. Maar wel in de zin van vergroten van de leefbaarheid. Een leefbaarheid, die gebaseerd is op de specifieke waarden van ons dorp. Maar dan wel een leefbaarheid, waarvan iede re inwoner kan profiteren. Ons be leidsprogramma voor de komende raadsperiode kunt u aanvragen .bij het sekretariaat van GroenLinks (Boe- kenstein 9 of tel. 332207). Ook voor aanmelding, als lid staat onze sekretaris u graag te woord. HEILOO - Zorg op maat, dat is de op dracht in 1994 en volgende jaren! Er wonen in ons dorp veel senioren, met veel kennis en ervaring; met verschillen de wensen en mogelijkheden. Wij, als CDA willen goed naar hen luisteren. Graag willen wij meewerken aan het realiseren van goede voorzieningen op het gebied van wonen en zorg, in de ma te en in de vorm zie zij zelf aangeven. Op huisvestingsgebied is al veel goeds gerealiseerd in Heiloo. Te denken valt aan de woningen aan de Capel-acker, het Alernatief en de Kreek. Tal van mogelijkheden bestaan reeds om deel te nemen aan activiteiten. De Ouderenbonden en de Stichting Oude renwerk Heiloo hebben bewezen veel te kunnen realiseren. Het CDA volgt de ontwikkelingen met belangstelling en zal zich zeker inzetten voor de realise ring van een beter Trefpunt. Omzien naar elkaar, je verantwoorde lijk voelen voor je medemens, is de kurk waar ons dorp op drijft. Honderden vrijwilligers dragen daar hun steentje aan bij. Door huisbezoeken, door mee te werken aan tafeltje-dekje, door bestuurs- en organisatieactiviteiten, enz. Hoe zou de dagopvang voor oude ren in Overkerck zo goed kunnen draai en als niet dagelijks een aantal vrijwilligers de professionele krachten assisteerde? Het CDA heeft erg veel respect voor het vrijwilligerswerk en zal dit naar vermo gen steunen. Belangrijk daarbij is een tegemoetkoming in de kosten van de ka dervorming. A.M. Worm-de Moei bij de dagopvang ouderen in Overkerck. onder de bevolking gehouden over de uitbreidingsplannen 't Loo en omge ving. D66 wil verder, dat in de gemeen teraadsvergaderingen spreekrecht aan burgers wordt verleend: uiteraard wel onder vooraf vastgestelde waarden. voor- en aan de hertenkamp werd een educa tieve functie gegeven. En wat wil de VVD nu? Uitvoering van het Gemeentelijk Milieu Beleidsplan in een redelijk tempo met het accent op vermindering van ons aller afvalberg, het terugdringen van de overlast van ge motoriseerd verkeer, vooral in de woon wijken, het tegengaan van geluidshinder en beperking van het energiegebruik. Voor de VVD geldt: 'De vervuiler be taalt!' Daarom in Heiloo een gediffe rentieerd tarief voor de afvalstoffen heffing. Wie meer afval aanlevert, moet ook meer betalen! Het is een van de klip en klare punten uit het VVD- programma 1994-1998 'Pas op de plaats Heiloo!' ....de wegwijzer voor Lijst 2.... Even een telefoontje aan onze secretaris W. Middelbeek, Vredenoord 6, 1852 WB Heiloo, tel.: 336426 en u krijgt het thuis bezorgd. if. - HEILOO - D66 is vóór verdergaande »aaiutu. Lill democratisering van de samenleving en D66 zal ook de komende gemeente vernieuwing van de politieke cultuur, raadsperiode geen afwachtende hou- Open en onbevooroordelled, niet gehin- kale parteijen minder groot zijn dan bij hun landelijke soortgenoten. Ten dele is dat waar. Je bent met andere problemen bezig. Problemen, die binnen de kaders van de landelijke politiek moeten wor den opgelost. Aan de hoogte van uitke ringen kun je op plaatselijk niveau niets doen. Dat is landelijk voorgeschreven. Maar hoe je de mensen verder begeleidt is een lokale zaak. Daar kunnen wel de principiële verschillen zitten. Ook al lij ken op basis van de verkiezingspro gramma's veel partijen op één lijn te zitten, in de praktijk van het dagelijkse politieke leven zijn er wel degelijk ver schillen. De keuze van GroenLinks zal u duidelijk zijn. Wij kiezen allereerst voor de belangen van degenen, die in onze sa menleving in de verdrukking dreigen te komen. Voor bijvoorbeeld mensen, die van een uitkering moeten leven. Of zij nu jong of senior zijn. Dat is ook kiezen voor de ontheemden, de vluchtelingen en andere minderheidsgroeperingen. Zij hebben onze steun nodig. Maar dat be- derd door ideologieën of dogma's, kijkt D66 tegen hedendaagse problemen aan. D66 onderscheidt zich van anderen door naar oplossingen te zoeken, die praktisch werken en realistisch zijn. Daarbij wordt gestreefd naar verhoging van de daadwerkelijke betrokkenheid van mensen bij hun leefomgeving. Dit betekent, dat D66-vertegenwoordigers zich in de eerste plaats vertegenwoordi gers van de bevolking voelen. Belang rijk daarbij is, dat zij weten wat er onder de bevolking leeft. Regelmatig contact met bevolking(sgroepen) is daarbij onontbeerlijk, waarbij de in breng van de bevolking serieus genomen moet worden. Daar heeft de burger recht op! Daarom is D66 al jarenlang voorstander van het houden van een re ferendum of een enquête om over be langrijke onderwerpen de mening van de bevolking te peilen. Zo heeft de D66-afdeling in Heiloo zelf een enquête ding aannemen, maar -in het belang van u als inwoner van Heiloo- initiatieven nemen. Tenslotte: alle vergaderingen van D66 zijn openbaar en voor iedereen toegankelijk. HEILOO - In het verkiezingsprogram ma is veel aandacht besteed aan het mi lieu. D66 vindt, dat wij zuinig op ons milieu moeten zijn en er voor moeten zorgen, dat ook voor toekomstige gene raties een goed milieu gewaarborgd is. Daarbij is het volgens D66 noodzake lijk, dat het milieu-vraagstuk niet af zonderlijk wordt behandeld, maar steeds in alle plannen betrokken wordt. D66 zal er op toezien, dat dit ook daad werkelijk gebeurd. Daarnaast wil D66 een actief gemeente lijk milieubeleid met duidelijke voor lichting aan de burgers, bedrijven en scholen over bijv. energiebesparende maatregelen en terugdringen van het at- valaanbod. Ons Heilooër bos heeft een belangrijke ecologische waarde. D66 vindt, dat sa men met de Vereniging van Natuurmo numenten plannen opgesteld moeten worden om dit bos te beschermen en te behouden. Wat betreft uitbreiding van bedrijfster reinen is D66 van mening, dat er aan de zuidzijde van Heiloo een mogelijkheid is voor kleinschalige uitbreiding, al dan niet in samenhang met Akersloot en Limmen. Eventuele uitbreidingen t.b.v. b'edrijven in de Boekelermeer mogen niet plaatsvinden in het gebied ten westen van de Boekelermeerweg. Een ander hoofdthema van D66 is het maatschappelijk werk en de sociale voorzieningen. De kwaliteit van de hulp- en dienstverlening hiervan kan verbeterd worden door een goede on derlinge afstemming. Hierbij moet ook de stem van de betrokkenen gehoord worden, bijv^ door het instellen voor een Seniorenraad. D66 is voorstander van een één-loketsysteem en goede in formatiepunten, zodat de burgers op eenvoudige maar effectieve wijze van de diensten van hun gemeente gebruik kunnen maken. Het programma van D66 is te verkrijgen bij het secretariaat; Boomweijdt 6, Heiloo (tel. 334590).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4