P i r\/7#y Zaalvoetbal HSV bestaat 25 jaar Senioren Info Centrum 10 jaar bridgen voor ouderen in 't Trefpunt Informatie-avond Paulusschool Instandhouding vergoedingsbijdrage minima ten laste van woonwagenkamp Stichting Jeugd Jongeren Heiloo zoekt versterking Concert in de Witte Kerk Eerste advies rechtshulp gratis SPEELAVONDEN IN DE MUZIEKSCHOOL Europa - Kinderhulp zoekt gastgezinnen Foresters Handbal f' Zfj Foresters 5 succesvol wÊÊmf/' JgL IsPEPp cP Wordt Marco Kramer Nederlands jeugdkampioen schaatsen? Uitslagen bedrijfs- hockeycompetitie Damesbiljartclub Het Felle Stootje Heiloo Bridge club "Sans Atout" DAMCLUB HEILOO Uitslagen HBC Handsome Eight V.V. Effect DoJo 't Loo AGENDA OPEN HUIS PAGINA 10 UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 1994 HEILOO - Voor informatie en advies over dienstverlening, educatie en vele andere onderwerpen die voor ouderen van belang kunnen zijn onder andere over vervoer (zie onder), erfrecht, va kantie, thuiszorg, cursussen en vrijwilli gerswerk. Voor ouderen die pas in Heiloo zijn komen wonen is het Senio ren Info Centrum een informatiepunt waar u zich kunt oriënteren op wat u zo al kunt gaan ondernemen, misschien lid worden van een wandel of een bridge club? Openingstijden: alle werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Vervoer Er zijn in Heiloo verschillende moge lijkheden betreffende vervoer voor ou deren en/of gehandicapten. Belbus De Belbus, initiatief van de gemeente Heiloo, NZH en taxibedrijf Zwart B.V., is bedoeld voor alle inwoners van Heiloo en brengt u naar uw bestemming in Heiloo of naar het Medisch Centrum Alkmaar. De Belbus wordt gereden met een personenauto of een achtpersoons- busje. De chauffeur helpt u indien no dig met in en uitstappen. Bagage (inklapbare rolstoel) die in de kofferbak past kan mee met de belbus. Huisdieren worden niet in de belbus toegelaten, blinde-geleidehonden mogen wel mee. Wanneer u met de belbus wilt reizen, dient u uiterlijk 1 uur van te voren tele fonisch te reserveren. De belbus rijdt ie dere dag van 9.00 uur 's ochtends en na 23.00 uur 's avonds. Vrijwilligersvervoer Dit vervoer is bestemd voor ouderen die minder goed ter been zijn. Ouderen die hiervan gebruik willen maken kunnen deze mogelijkheid benutten om hun so ciale contacten te onderhouden, vervoer naar een clubmiddag, winkelen of een avondje uit. Ook naar een eventuele an dere bestemming dan naar Heiloo of Alkmaar. De vrijwilligersorganisatie werkt niet als een taxibedrijf dus graag ruim op tijd van te voren een afspraak maken met de coördinator of diens ver vanger. Treintaxi Voor een Treintaxi-rit naar het station dient men minimaal een half uur voor dat men op het station wil zijn, de trein- taxicentrale te bellen. De Treintaxi biedt een extra service aan reizigers die nahr het station willen, maar nog geen trein taxibiljet hebben kunnen kopen. Zij kunnen bij de chauffeur een treintaxirit plus een aanbetaling op de treinreis af rekenen. Voor deze aanbetaling ont vangt de reiziger een treinkadobon die aan het loket kan worden gebruikt om een treinkaartje te betalen. Een rit naar het station moet minimaal een half uur van te voren besteld worden. Rolstoelbus De Rolstoelbus is een vrijwilligersorga nisatie die uitsluitend gehandicapten en hun begeleiders vervoert. Graag ruim van te voren de afspraak maken. De Rolstoelbus kan ook naar andere bestemmingen rijden. Voor meer informatie over kósten e.d. volgen hier de telefoonnummers: Belbus: 331344. Vrijwilligersvervoer: 331390, dhr. Nieu- wenhuis, b.g.g. 335898. Treintaxi, 331333, taxi Zwart. Rolstoelbus, 333695, dhr. W. Domper, b.g.g. 336570. HEILOO - Afgelopen zaterdag 5 febru ari vierde de bridgeclub van 't Trefpunt haar 10-jarig bestaan. Dat er zoveel ou deren heel veel plezier aan dit spel bele ven, was duidelijk te merken aan de enorme opkomst; de zaal was overvol, maar gezellig. De dag begon met een kopje koffie, waarna het eerste half uur gevuld werd door het gemengde ouderen-koor "Zin gen houdt jong". In de pauze die hierop volgde was er voor iedereen weer koffie of thee, waarbij op een heerlijk gebakje werd getrakteerd. Vervolgens sprak de heer Cahn een feli citatiewoord uit, namens de beide oude renbonden en overhandigde hij aan de heer v.d. Zijden, leider van de bridge club, een cadeaubon en werd mevr. v.d. Zijden in de bloemetjes gezet. Toen was het weer de beurt aan het zangkoor, waarbij ook alle toehoorders werden betrokken, door het gezamen lijk zingen van het bridglied "M'n maf fe maat". Hierna was het tijd voor de lunch, welke bestond uit heerlijke sala des met brood en sandwiches. Na aldus de inwendige mens te hebben versterkt, was iedereen klaar om aan de bridge-tafels plaats te nemen en de rest van de middag aan dit mooie spel te besteden. Na afloop was er voor een ie der nog een leuk aandenken, in de vorm van een portefeuille. Dat deze dag een groot succes was, is zeker te danken aan het zangkoor en aan de heer Pé Bruin, met zijn muzikale omlijsting, maar vooral aan de perfecte organisatie van de Hr. en Mevr. v.d. Zijden en hun vele helpsters en helpers en niet te vergeten de gastvrouwen. Namens alle leden dank voor een zeer geslaagde dag. HEILOO - Maandagavond 21 februari is er een informatie-avond in de Paulus school voor ouders die voor hun peuter een schoolkeuze gaan maken. Als uw kind 3 jaar is en dit schooljaar of vol gend schooljaar 4 jaar wordt, nodigen we u uit een kijkje te komen nemen. Ook als u binnenkort gaat verhuizen en een nieuwe school gaat kiezen bent u van harte welkom. Vanaf 20.00 uur is de deur open. Dan is er gelegenheid om in de klassen te kijken, de leerkrachten te spreken of met leden van de ouder raad te praten. Om 20.30 uur zal er een videoband getoond worden waarop u kunt zien hoe er in de school gewerkt wordt. Ook na de film kunt u rondkij ken. De avond heeft een open karakter en u kunt zelf bepalen hqe laat u komt en gaat. We hopen dat u deze avond komt kijken. R. K. Basisschool, De Hucht 6, telef. 072-339815. HEILOO - Er is een verlaging nodig van de kapitaalslasten van het toekomstige woonwagencentrum in Heiloo om de vergoedingsbijdrage van de minima op zeventig procent te kunnen houden. Dit was althans het voorstel van B en W in de raadsvergadering van afgelopen don derdag. Een amandement van het CDA om het te bekostigen uit de post onvoor zien werd met tien tegen negen stemmen verworpen. Het voorstel van het college betekent dat er in de toekomst gaat worden bek nibbeld op de luxe in het woonwagen centrum. Er wordt ruim 48.000 gulden bij het woonwagencentrum weggehaald om 25.000 gulden te gebruiken voor de instandhouding van de vergoedingsbij drage van de minima. CDA'r Van Dijk vroeg zich af waarom er andere normen worden aangelegd van het toekomstige woonwagencentrum dan voor de rest van de wijk Ypenstein. In een amande ment vroeg hij om de post onvoorzien aan te spreken voor het benodigde geld. "Ik vraag mij trouwens af wat er ge beurt met de rest van het geld dat uit be kostiging van het woonwagenkamp wordt weggehaald," aldus Van Dijk. Het college gaf aan dat dit bedrag juist naar de post onvoorzien zou verhuizen. De heer Knijff van de VVD gaf te ken nen zeer verbaasd te zijn omdat er al eerder over gepraat is en ook Ten Hoo- pe van Heiloo 2000 noemde het jammer dat er twee keer over gediscusieerd moest worden. Ten Hoope: "Als kleine fractie moeten we vaker in het zand bij ten dan de grote fracties maar we dra gen het zo te zien manmoediger." Het amandement werd uiteindelijk verwor pen en het voorstel van het college redde het met tien tegen negen stemmen. Monumenten Het college gaat een commissie installe ren die zich gaat bezig houden met het inventariseren van de monumenten in de gemeente Heiloo. Het grootste deel van de raad was positief over het voor stel, maar hier en daar werd een kleine kanttekening geplaatst. Het CDA maakte zich zorgen over het geld dat na de inventarisatie nog beschikbaar zal zijn en men vroeg zich af wanneer de commissie zal zijn samengesteld. We thouder mevrouw Worm antwoordde dat dit in uiterlijk oktober het geval zal zijn. De fractie van Heiloo 2000 was in eerste instantie ook enthousiast over het voorstel maar stemde uiteindelijk toch tegen. Nadat de wethouder had meege deeld dat de voorzitter van deze nieuwe commissie iemand moet zijn die over enige bouwkundige kennis beschikt, zo dat hij of zij eventueel ook in de welstandscommissie zitting kan nemen, deelde Ten Hoope mede dat hij nog niet bepaald een fan is van deze laatst ge noemde commissie en stemde tegen. Zijn fractiegenoot Van Gelder-Kop volgde zijn stemgedrag. Inventarisatie Om te komen tot een effectievere beste ding van de gelden gaat de gemeente een onderzoek instellen naar het gebruik van gebouwen voor sociaal en cultureel gebruik. Men wil komen tot een aantal accommodaties die niet voor de helft of eenderde van de tijd leeg staan, hetgeen eventueel tot bezuinigingen kan leiden. Het onderzoek, waarvoor een onafhan kelijk bureau zal worden ingehuurd, zal in april of mei gereed zijn. Er werden slechts een paar kleine op of aanmerkin gen gemaakt, onder andere door me vrouw Geerling-Hofstee van de VVD. Ze was verwonderd dat De Beun ook in het rijtje voorkomt omdat hier juist een rendementsonderzoek wordt gestart. Volgens wethouder Worm is dat rende mentsonderzoek van een heel ander ge halte en kunnen de beide onderzoeken elkaar alleen maar aanvullen. De frac ties van D66 en Heiloo 2000 stemden uiteindelijk tegen. Voor zowel de verbouwing van super markt C 2000 in 't Hoekstuk als voor de verbouwing van het pand aan de Westerweg 156 werd door de raad toestemming gegeven. Alleen Groen Lirtks stemde tegen deze laatste verbou wing om er volgens de heer Plezier nog te veel haken en ogen aanzitten. HEILOO - Stichting Jeugd Jongeren Heiloo (SJJH) is in 1991 in het leven ge roepen als belangenbehartiger voor de Heilooër jeugd. Onder haar hoede heeft zij het tienerwerk, Tendenz, en het jon gerenwerk, Buk Buk. SJJH werkt als overkoepelende organisatie, in de vorm van een algemeen bestuur. Hiervoor is zij op zoek naar een secretaris om het huidige team te versterken. Tendenz en Buk Buk zorgen - afzonderlijk van elkaar - voor de uit voerende taken van de organisatie. Het algemeen bestuur van SJJH is verant woordelijk voor het werk achter de schermen dat niet direct uitvoerend is. Aspecten als financieel beheer, beheer accommodatie (Bruno-gebouw, Pastöor van Muijenweg), organisatie- bestuur, wisselwerking tussen tiener- en jongerenwerk en officieel contact naar derden (gemeente, subsidiegevers, etc.) zijn enkele voorbeelden hiervan. Het huidige bestuur bestaat uit 9 perso nen - variërend in generatie van scholier tot vutter - die allen enthousiast de or ganisatie dragen en daarmee proberen het onderste uit de kan te halen. Door omstandigheden is de stoel van het secretariaat vrijgekomen, welke het bestuur graag snel weer bezet ziet. Als u nog enige tijd over hebt, feeling hebt met secretarieel werk (coördinatie post, contactpersoon binnen het bestuur en naar derden) en een positieve motivatie t.a.v. het jeugdwerk binnen Heiloo hebt, dan bent u wellicht geknipt voor deze functie. Er worden géén eisen gesteld t.a.v. leeftijd of sexe. Het algemeen bestuur vergadert één keer per maand, normaliter op woens dagavond. Het werk dat verricht wordt, geschiedt op vrijwillige basis. Heeft u interesse, dan kunt u geheel vrijblijvend informatie inwinnen bij SJJH (tel.: 072-335242). Vraag dan naar Frans Langedijk of Margreth Rosloot, zij zijn doorgaans op werkdagen van 14:00 tot 17.00 uur bereikbaar. HEILOO - Op zaterdag 26 februari a.s., 20.15 uur wordt er in de Witte Kerk een concert gegeven door het trompetduo Andre Heuvelman en Cy- rille van Poucke en Aart Bergwerff, or gel. André Heuvelman is trompettist in het Rotterdamse Philharmonisch or kest. Voorts treedt hij regelmatig so listisch op en speelt hij bij de Amsterdamse Bach solisten, het Neder lands Blazersensemble en Concerto Rotterdam. Cyrille van Poucke is eerste solo trompettist van het Radio Symfonie Or kest. Daarnaast is hij een graag geziene gast bij het Nederlandse Blazersensem ble en de Amsterdamse Bachsolisten. Aart Bergwerff studeerde orgel o.a. bij Harald Vogel en Marie Claire Alain. Hij is cantor-organist van de Lutherse kerk in Den Haag. Er worden werken uitgevoerd van Vivaldi, Handel,'J.S. Bach, Mozart, Bach-Gounod en Men delssohn. Toegangsprijs 12,50 (65 en CJP 10,-) U kunt telefonisch plaatsen reserveren (332882 en 331721). DEN HAAG - Staatssecretaris van Justitie, mr. A. Kosto, heeft onlangs twee nieuwe brochures van de Landelij ke Organisatie Buro's voor Rechtshulp (LOB) in ontvangst genomen. De bro chures geven informatie over taak en dienstenpakket van de buro's voor rechtshulp sinds de invoering van de nieuwe Wet op de Rechtsbijstand per 1 januari 1994; één is bestemd voor de ge bruiker en één voor de zogenaamde doorverwijzer. De buro's voor rechtshulp zijn ongeveer twintig jaar geleden in het leven geroe pen om juridische bijstand te leveren aan particulieren met een kleine beurs. In de loop van deze twintig jaar hebben de buro's zich gespecialiseerd in proble men op het gebied van arbeidsrecht, huurrecht, sociale zekerheid, consu mentenrecht en vreemdelingenrecht. HEILOO - Vanavond is er in de Mu ziekschool een speelavond met leerlin gen van Doroté Crijns (piano) en Anke Lont (dwarsfluit). Vrijdagavond een speelavond met leerlingen van Wim Madderom (piano keyboard en orgel) en dinsdag 15 februari een avond voor de saxofoonleerlingen van Jack Kat. Al le avonden beginnen om half acht en ie dereen is van harte welkom om eens te komen luisteren. HEILOO - Niks: "Effe wachte Gelukkig zijn er kortgeleden gezamen lijke acties gehouden voor Bosnië en voor de watersnood in Limburg. Hier door kon hulp geboden worden aan mensen die buiten hun schuld in de pro blemen zitten. Ook Europa-Kinderhulp is actief bezig om hulp te bieden, speciaal aan kansar me kinderen. Wist u dat Europa- Kinderhulp al meer dan 30 jaar vakan ties organiseert voor kinderen die dit hard nodig hebben? Deze kinderen (van 6 tot 12 jaar) uit Nederland en buiten land worden voor 3 weken onderge bracht in gastgezinnen. Zij krijgen in die gezinnen aandacht, gezelligheid en speelruimte. Thuis moeten zij dat mis sen. Door allerlei omstandigheden, zo als werkloosheid, armoede, slechte huisvesting en echtscheidingen zijn zij kansarme kinderen. Veel gastouders vragen gelukkig 'hun' hind weer terug. Er vallen echter ook gastgezinnen af en daarom vragen wij u ook eens een gast- kind uit te nodigen. Belt u ons even? Dus niet 'effe wachte...', maar gelijk de telefoon pakken. Wij zenden u dan ver dere informatie toe. Stichting Europa-Kinderhulp Regio Noord-Holland. U kunt bellen naar: Hannie Rem, tel. 02209-1100 of Ina van Dijk, tel. 02991-4076 HEILOO - Dames sen. 1-Victoria O 1 6-6. Dat het voor de dames niet altijd vanzelfsprekend is dat er gewonnen wordt, werd afgelopen zondag wel dui delijk. Het niet te onderschatten Victo ria O. maakte het de dames met haar drukke loopspel erg lastig. Foresters, dat drie speelsters moest missen, liet zich meeslepen met dit spelletje. Ge haast spel hetgeen resulteerde in veel onnodig balverlies. Een 0-0 stand bleef 8 minuten op het scorebord. De eerste helft was het een gelijk opgaande strijd. Bij rust was het 5-4 voor Foresters. Door goed keeperswerk van beide kan ten werd er na de rust slechts drie keer gescoord. 3 Minuten voor tijd was de eindstand al bereikt ook al vloog in de laatste seconden nog een bal van Fo resters via de onderkant van de lat het veld weer in. Dames 2 moest naar Eg- mond. Na een zwaarbevochten over winning van 10-7, konden zij toch 2 punten mee naar Heiloo nemen. De B- junioren wonnen ook deze week weer. Ditmaal van met 22-10. De A adspiran- ten konden het tegen Vrone niet bolwer ken en verloren in een doelpuntarme wedstrijd met 4-3. Nieuwe leden zijn nog altijd van harte welkom. Jongens en meisjes tussen 6 en 10 jaar mogen 3 maanden gratis trainen en spelen. Infor matie: Ingrid Vos, tel. 332223. i ff Jt *m "JL li» 25 jaar HSV. HEILOO - Zaterdag a.s. viert HSV zaalvoetbal deze mijlpaal in haar ge schiedenis. Opgericht in 1968 en nog steeds een van de toonaangevende vere nigingen in Heiloo. Aan het eind van de jaren '60 ontstaat het initiatief voor het opzetten van een indoor voetbalcompe titie. 5 tegen 5 op een veld ter grootte van een handbal veld. De regels zijn zo opgesteld dat er snel en aanvallend kan worden gespeeld. Lichamelijk contact is verboden en slidings zijn uit den boze. In de beginjaren wordt er gespeeld in de veilinghal te Alkmaar. Daar worden nog wel eens wedstrijden afgelast als ge volg van hevige sneeuw- of regenval. Ook komt het voor dat een olielekkende vrachtwagen de oorzaak is van blessu res. Toch krijgt een groep Heilooër jon gens de smaak te apkken. Hun gezamenlijke inzet leidt tot wat nu be kend staat als HSV: een trotse club met 7 elftallen. De groei van HSV loopt pa rallel aan die van hét zaalvoetbal in de regio Alkmaar. Door de jaren heen vecht HSV in een prachtige Heilooër sporthal een sportieve strijd uit met haar buurverenigingen HZV en Fo rester. Soms wint de een, dan weer de ander. Het publiek is altijd winnaar. HSV maakt graag van deze gelegenheid gebruik om de trouwe sponsors te be danken voor hun steun. r!~ - Foresters succesvol. HEILOO - 't Kroegje dat spontaan via Jos Buys in het begin van het seizoen sponsor wilde worden van het 5e van de Foresters heeft met deze jongens het goede elftal gekozen. In nieuwe tenues gestoken draven ze over de Noordhol landse voetbalvelden. Met vier ver- liespunten staat deze ploeg steevast bovenaan en met een kampioenschap, is er alvast een vat bier in het vooruitzicht gesteld, door cafe 't Kroegje. Met spet- Marco Kramer, Nederlands schaatskampioen Junioren? HEILOO - Op 12 en 13 februari zijn er in Groningen Nederlandse schaatskam pioenschappen voor junioren. Een van de kanshebbers op deze titel is onze plaatsgenoot Marco Kramer (19). Het is de zevende keer dat hij hier aan mee doet. Eindigt hij bij de eerste drie dan mag hij op vijf en zes maart naar de Wereldkampioenschappen in Berlijn. Jong geleerd is oud gedaan, reeds op 3-jarige leeftijd deed Marco, tussen zijn ouders in, al mee aan een dorpen tochtje. Zijn zuster trainde toen al bij de Schaatstrainingsgroep in Purmerend en Marco ging later automatisch met haar mee, hij was toen 9 jaar oud. Toch was het al hard werken, één keer in de week op de ijsbaan trainen en in de zomer droog training in de Middenbeemster. Zijn trainers waren toen Jan Vink uit Middelie en Erwin Griek. Op 12-jarige leeftijd werd Marco uitge nodigd om bij het Gewest Noord- Holland te gaan trainen, maar dat hield in dat er meer getraind moest worden, een paar avonden trainen in Alkmaar, één avond krachttraining en in de wee kends af en toe een wedstrijd. Leen Pfrommer had de jeugdige schaat ser echter al een tijdje in de gaten ge houden en toen Marco 17 jaar was vroeg hij hem voor Jong Oranje. Naast zijn school is hij op het ogenblik dagelijks met zijn sport bezig. Deze winter was hij al driemaal in het buiten land op trainingskamp tweemaal naar Inzeil en de afgelopen twee weken naar Italië. Dit weekend dus de Nederlandse kampi oenschappen. Marco is gespannen, hij wil graag naar de Wereldkampioen schappen, maar dan moet er wel ge presteerd worden. Marco, we duimen voor je! De persoonlijke records van Marco zijn: 500 m 39.80, 1000 m 1.18.42, 1500 m 1.57.54, 3000 m 4.10.94, 5000 m 7.10.71, 10.000 m 14.48.54. In 1990 werd hij in Groningen bij de Nederlandse kampioenschappen eerste bij de junioren C. In 1992 eerste bij de junioren B. terend voetbal en mooie acties is het co ach Jos Buys gelukt dit elftal, met zeer lastige persoonlijke karakters op de rails te krijgen waar het nooit meer afkomt. Ook in persoonlijk opzicht is dit elftal uniek, even nazitten in de kantine en la ter bij 't Kroegje langswippen is een we kelijkse bezigheid geworden, waar ook de aanhang van de spelers graag in mee gaat. Wij hopen dat de samenwerking tussen de sponsor en spelers nog lang door mag gaan en bedanken hierbij sponsor 't Kroegje. Uitslagen en standen bedrijfshockey- competitie per 3 februari: Heerlijkheid-Vlieg Advies Groep 5-3, Tandartsen - BIC 5-1. Poule A: 1. Tuco 6-11 47-5, 2. Vlieg Advies Groep 6-9 29-13, 3. Heerlijkheid 6-8 24-17, 4. MCA 6-4 8-19 5. Ritzen Boys 6-2 8-29, 6. Dutch Diving 6-2 6-49. Poule B 1. Koninklijke Marine 6-10 21-8, 2. Marcova 5-8 10-3, 3. Tandart sen 6-8 22-12 4. Balie 5-5 28-12 5 BIC 6-3 12-29 6. High Way int. exp. 6-0 4-33* uit de competitie gehaald. Donderdag 10 februari 20.15 uur spelen tegen elkaar: Veld I-Marcova-Balie. Veld II Dutch Diving-MCA. HEILOO - Het was echt waar. Maanda gavond was een onvergetelijke avond voor onze Henny. Henny won haar eerste partij van dit seizoen, en nog wel van Ella. Marja was op de Amerikaanse toer bezig en is nu onderweg naar de States. En dan nu de uitslagen van maandag 31 januari 1994: E. Hoetjes-J. v. Dijk 3-1 E. Hoetjes-T. Kuilman 3-0, v. Becker-M. Hink 3-0, M. Hink-J. v. Dijk 1-3, H. v. Broeckhuijsen-J.v. Dijk 1-0 T. Admiraal-v. Becker 3-0, T. Admiraal-M. Hink 0-2 T.v. Willigen-T. Kuilman 3-0. HEILOO - Uitslagen maandag: A-lijn: 1. Fam. Mak 62,9% 2. Fam. v. Diepen 58,3% B-lijn: 1. v. Zomeren-de Winter 58,3% 2/3 Ds. Tuinstra, Fam. Kuyt 57,8% C-lijn: 1. Fam. v.d.Klis 62,5% 2. Ds. Gieles-Dekker 56,8% D-lijn: 1 Mw. Antonysen-Witting 61,5% 2. Heivoort-Haan 58,3% E-lijn: Ds. Frugte-de Winter 63,8% 2. Mw. Jansma-Janssen 54,6% F-lijn: 1. Fam. Boelhouwer 67,7% 2. Fam. Maas 63,5%. HEILOO - Uitslagen bekerwedstrijden: R. de Boer - G. Hollewand 2-0, N. Lig- thart - C. Bijwaard 2-0, L. Koersen - M. Houtenbos 2-0, M. Out - R. Koch C. v. Lieshout - A. Valkering 2-0, F. Schouten - P. Swart 2-0, J. Klumper - P. Heyne 1-1, A. v.d. Laan - G. Snel 1-1, J. Kraakman - N. Ursem 2-0. De onderstreepte spelers gaan over naar de volgende ronde. De 2e ronde wordt gespeeld op donderdag 31 maart a.s. Aanvang 19.30 uur. HEILOO - Dinsdag 1 februari: A-lijn: fam. Happe 62.00, Oosterwijk - War- menhoven 57.00; B-Lijn: Noom - Pin 55.00, Brokx - Verhoef 55.00. Donderdag 3 februari: A-lijn: Berkman -v.d. Vlies 57.00, fm. Nieuweboer 56.50, B-lijn: Arnold - Huting 59.00, Evenblij - Gauw 58.50, C-lijn: v. Hape ren - Hurkmans 59.50, Leek - Theune 57.00, D-lijn E. Jansen - Löhr 56.00, v. Gendt - Werkhoven 55.50. HEILOO - In een waar spektakelstuk heeft een sterkspelend Handsome Eight (Kras Stervakanties) toch net weer het hoofd moeten buigen voor het hoogge- noteerde Ceverbo (met superster Grün- holz) uit Dordrecht. De zebra's liepen na de rust een achterstand van 0-3 in, moesten toch weer 3-4 incasseren, maakten andermaal gelijk, om pal voor tijd alsnog verliezer te worden: 4-5. Een bittere nederlaag voor het in degradatie gevaar verkerende HE, dat in de debu terende nieuweling Remco v.d. Velde een grote aanwinst heeft. De oude sup porter van Handsome Eight: "Ik had al een rondje besteld voor het gelijke spel....!" HEILOO - Het begin van de wedstrijd van dames Effect 1 tegen Compaen uit Oostzaan stak heel vreemd in elkaar. In de eerste set was Effect oppermachtig met veel servesdruk van de kant van Ef fect waardoor Compaen niet aan een goede aanvalsopbouw toekwam en als de bal over het net kwam reageerde Ef fect daar attent op. Door deze druk maakte Compaen erg veel fouten en verloor deze set. Alleen nu was het Ef fect die totaal niet in de wedstrijd was en met veel eigen fouten moest deze set met 15-3 worden ingeleverd. In de 3de set begon eigenlijk pas de wedstrijd. Beide teams herstelden zich en met een goed blokkerend Effect vooral op rechtsvoor met Marjon Schaap en Sylvia de Waart maakte Ef fect veel punten. Aanvallend was Effect goed in de wedstrijd, maar het team van Compaen wist door goede verdedigende akties bij te blijven tot de stand 9-9. Toen moest Effect Compaen laten gaan en met 15-9 won Effect deze set. Ook in de 4de set ging de wedstrijd tot 9-9 gelijk op maar het was vooral de aanval op het midden met Marit Rijks en Sylvia de Waart en op rechtsvoor met Caroline Nanne en de ingewisselde Ilona de Jong aan de buitenkant die te sterk was voor het nog steeds goed goed verdedigende Compaen. Ook deze set wist Effect te winnen, nu met 15-10. Door deze 3-1 overwinning blijft Effect het nog steeds goed doen als nieuwko mer in de 3de divisie. De 3de plaats van boven is nog steeds de positie die het team weet vast te houden. Op zaterdag 12 februari speelt Effect om 16.00 uur thuis in De Schulp te Egmond-Binnen tegen Amsterdam. HEILOO - De eerste vrijdag van de maand staan bij DoJo 't Loo in het te ken van de puntenwedstrijden voor de jeugd. Onder leiding van Cees Groefse- ma, Jan Zoon, Hans van der Linden, Paul Groefsema en Ed van Roon doen de jeugdige judoka's hun uiterste best om punten te vergaren voor hun tegelt jes. Afgelopen vrijdag waren 42 judo ka's aanwezig die om de hoogste eer streden. Tegels werden behaald door Rens Ober, geel; Marco van Willegen, oranje; en Rene Kuipers, bruin. Wilt u deze westrijden bijwonen, dat kan. Eerste vrijdagavond van de maand, aanvang 18.30 uur DoJo 't Loo, Berge- onstraat. Agenda sporthal 't Vennewater Geen opgave ontvangen. Agenda sporthal d'Enterij Donderdag 10 februari: Volleybal Oranje Wit 19.00-22.00 Handbal 22.00-23.00 Vrijdag 11 februari: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 12 februari: Badminton 10.00-11.30 Foresters Zaalvoetb.toern. 12.00-17.00 Basketbal 18.00-20.30 Zondag 13 februari: Handbal C.S.V. 1 11.30-13.30 Maandag 14 februari: KNVB Zaalvoetbal 19.00-23.15 Dinsdag 15 februari: Nevobo Volleybal 20.00-23.00 Woensdag 16 februari: Badminton 18.00-22.30 Tentoonstellingen Tentoonstellingen deze maand in de bi bliotheekafdeling van Huize 'De Loet', 'Schaatsen' en in Huize 'Overkerck', Carnaval der dieren'. Crocusbuffet en film voor alleengaanden Maandag 14 februari organiseert de in terkerkelijke werkgroep voor alleen gaanden te Alkmaar een heerlijk koud én warm 'crocusbuffet' met na afloop de natuurfilm 'Bijenstad' in restaurant de 'Kennemer Prins' aan de Kenne- merstraatweg te Alkmaar. De afgelopen maanden was er een grote toename van deelnemers bij de alleen- gaandendiners. Ook u bent van harte welkom als u geen levenspartner hebt en ouder bent dan 25 jaar. De kosten be dragen 25,-, incl. drankje en dessert. Bel voor opgave en inf. naar nr. 072-337282 (bgg 023-313902. Gallery Sol Y Sombra Van 13 februari 1994 tot en met 6 maart 1994 is in de Alkmaarse gallery Sol Y Sombra werk te zien van Mary Koeken bier. Deze expositie wordt op 13 februa ri 1994 om 16.00 uur geopend door mevr. A.A.M. Willemse-van der Ploeg, lid van de 2e kamer. Optreden Mimeistry Wanneer verschillende jonge artiesten de handen in elkaar slaan en samen een avondvullend programma vol dans, mi me en drama op de planken zetten, dan is de stilte voorbij... End of Silence is dan ook de titel voor deze aparte avond met een heel bijzon dere boodschap. U komt toch ook? 12 februari a.s. om 20.00 uur. Pinkster centrum Alkmaar, Helderseweg 32. Een organisatie van Pinkstergemeente Al maar i.s.m. P.J.B. Info: 072-626250. Muziek op de winteravond Sint Pancras. 'Die Winterreise', bas/ bariton Wout Oosterkamp, piano Wil lem Brons. Het concert vindt plaats in de 'Witte Kerk' - Kerkplein - Sint Pancras. Aan vang 20.15 uur. Zaal open: 19.30 uur. Toegangsprijzen: losse kaarten kosten ƒ8,50. Donateurs, CJP, 65 en 18- betalen 6,-. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Galerie NU D.J. Dielwart en A. Beentjes, N.v.d. Veenstraat 48, 1901 RE Castricum. Flore, H. grafiek en schilderijen, Jikke van de Waal-Bijma, keramische beelden. Donderdag 10 februari Mw.v.Leeuwen Mensend. 9.00 - 10.00 Franse les v. ouderen 9.30 - 11.30 Mw. Elzinga Yoga 9.30 - 10.30 Fed. Vrouwenraad cursus 9.30 - 11.45 Yoga v. ouderen 9.00 - 11.00 Pl.landsvr. kunstgesch. 14.00 - 16.00 Astrologie 14.00 - 16.00 Yoga Heiloo 13.30 - 15.30 H.O.V. Operettever., rep.20.00 - 23.00 Nivon Schrijfgroep 20.00 - 22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00 - 22.00 H.B.C. bridge 20.00 - 23.00 Eurotaai 19.30 - 20.30 Mw. Huijsman cursus 19.15 - 21.15 Vrijdag 11 februari Pl.landsvr. volksdansen 9.00 - 10.30 Pl.landsvr., volksdansen 14.00 - 15.30 Volksdansen v. ouderen 11.00 - 12.00 Nivon Pergamo 9.30 - 11.30 N.v.v.H. ds.bridge 9.30 - 11.30 Yoga v. ouderen 9.00 - 11.00 Vrije Academie 13.30 - 15.30 Beg. Orkest v. NH rep. 20.00 - 22.00 Oppositie schaken jeugd 19.30 - 20.30 Nivon Geologie 20.00 - 22.00 Rotaryclub 20.00 - 22.00 Zaterdag 12 februari Geen zalenverhuur. Zondag 13 februari Kindernevendienst NHK 10.00 - 11.00 Maandag 14 februari T'ai Chi v. Ouderen 9.30 - 11.30 N.v.v.H., gym 9.30 - 10.30 T'ai Chi v. ouderen 8.30 - 9.30 Spaanse les 9.00 - 12.00 N.v.v.H., zang 14.00 - 15.30 Nivon Doe-middag 13.30 - 15.30 Rode Kruis Welfare 14.00 - 16.00 Pl.landsvr. zang 14.00 - 15.30 J. Giling cursus 14.00 - 16.00 Hatha Yoga 13.30 - 15.30 Schaken v. ouderen 13.30 - 15.30 Sans atout bridge 20.00 - 23.00 Nivon Aquarellen 20.00 - 22.00 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00 - 22.00 Nivon Zonnekindpoppen 20.00 - 22.00 Hatha Yoga 19.30-21.30 Dinsdag 15 februari G.T.H. gym 9.00-11.00 Nivon Aquarellen beg.9 9.30 - 11.30 Alliance francaise 9.30 - 11.30 Yoga v. ouderen 9.00 - 11.00 N.v.v.H. ledenverg. 13.30 - 15.30 Nieuw Leven zang 20.00 - 22.00 Nivon boekbinden 4 20.00 - 22.00 Oppositie schaken 20.00 - 23.00 H.B.C. bridge 20.00 - 23.00 Woensdag 16 februari Nivon tekenen 9 9.30 - 11.30 Franse les v. ouderen 9.30 - 10.30 St. Dekenaat Alkmaar 9.00 - 11.00 Astrologie 9.45 - 11.45 Alliance Francaise 9.30 - 11.00 Nivon tekenen 9 13.30-15.30 O.A.R.P.soos 14.00 - 17.00 H.A.F. fotoclub 20.15 - 22.45 Nivon Kalligrafie 20.00 - 22.00 Falkland toneel 20.00 - 22.00 J.V.O. bijeenkomst 20.00 - 23.00 Vrije Academie 20.00 - 22.00 Rotaryclub Heiloo 19.00 - 21.00 P.v.d.A. vergadering 20.00 - 23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10