Architektenburo Kees Hoope verhuisd De Hanswijckers spelen 'de poort van Kasjgar' Hardrockcafe Buk Buk Lezingenserie ,op reis met' in bibliotheken VBO-School Alcmere houdt open dag Seva-actie in Grosmarkt groot succes Belastingdienst helpt in Heiloo met het invullen van uw aangifteformulier Beurscompetitie 1994 Opvoeden in je eentje Intuitief Mandala tekenen Stichting Ouderenwerk Heiloo Vijfentwintigduizend gulden voor nationaal rampenfonds Ht Jeugdtheater Heiloo brengt volwassen musical op de planken Dorpshuis De Schulp Egmond-Binnen DRINGEND VERZOEK Schilderen in Frankrijk met Mary Koekenbier Oppositie-nieuws Kinderen opgelet! Tendenz nieuws Radio Noordzee 80 op 107 FM Ingezonden Jubileum wereldwinkels St. Monica Heiloo Koor eens even....!!! PAGINA 12 UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 1994 HEILOO - Het al meer dan 10 jaar bestaande architektenburo van archi- tekt ir. Kees Hoope bna is verhuisd van het vertrouwde adres aan de Laar manstraat naar de Loet 4 in Heiloo. De nieuwe ruimte die smaakvol is inge richt, heeft aan de voorzijde een brede etalage, waar een fotopresentatie aan geeft met welke projekten Hoope zoal bezig is. Het werk varieert van een een voudige dakopbouw tot aan grote kan toorpanden of bedrijfsgebouwen. In Heiloo en omstreken zijn al veel werken gerealiseerd, zoals diverse woonhuizen, verbouwingen, een kantoorpand in Ypenstein etc. Ook in de regio zijn ver scheidene kantoorpanden ontworpen en uitgevoerd, zoals o.a. het reisburo van Jan Doets in Heerhugowaard. Bij restauraties is Hoope ook veel be trokken, vooral bij provinciale monu menten. Van bouwwerken die behoren tot de z.g. "Stelling van Amsterdam", een verdedigingslinie van rond de eeuw wisseling, heeft Hoope er al een aantal onderhanden genomen. Hoope werkt hoofdzakelijk alleen, om dat, zoals hij zegt het van groot belang acht om rechtstreeks kontakt met zijn opdrachtgever te houden, vanaf het be- ginproces van de bouw tot het eind. Bij grote opdrachten, zoals o.a. winkel en kantoorpanden heeft Hoope verster king van collega's. We wensen architekt Kees Hoope veel succes in zijn nieuwe onderkomen en mocht iemand vragen hebben betreffende welk bouwplan ook, dan kan men altijd voor een vrij blijvend gesprek in de Loet 4 naar bin nen stappen. Kees Hoope in zijn nieuwe kantoor HEILOO - De kindermusicalvereniging "de Hanswijckers" verzorgen, 2 voor stellingen in theater De Beun te Heiloo met de musical "de poort van Kasj gar". De voorstelling vrijdag 18 februa ri begint om 20.15 uur en op zaterdag 19 februari om 14.00 uur. De regie is in handen van Mariët de Haan, de repeti tor is Wim Nooteboom, de choreografe is Lot Kolber. Ergens in het oude China ligt het kleine stadje Kasjgar. De mensen leven daar vredig bijeen totdat Yarka de gemene poortwachter de baas wordt. Yarka duit geen tegenspraak en wanneer de bevol king dat op een dag niet meer pikt sluit hij de poorten van Kasjgar en vertrekt met de sleutels naar de keizer om hulp troepen te vragen tegen de zogenaamde "oproer" in Kasjgar. De mensen van Kasjgar zitten als ratten in de val zonder voedsel, zonder water. Zal de keizer Yarka zijn verhaal geloven en militairen op de bevolking van Kasj gar afsturen? En wat is de rol van de kleine jongen Er- miki met zijn talisman in dit hele ver haal? Wie die Ermiki is en hoe dit allemaal afloopt kunt u zien in weer een nieuwe musical van kindermusicalvere niging "de Hanswijckers". Een sfeervolle musical die het oude Chi na doet herleven!!! HEILOO - Deze maand twee bands in het hardrockcafé die snel in de Neder landse metal top stijgen. Zowel Vasta- trix als Godspeed spelen twee nummers op een (nog uit te komen) verzamel cd van DMF, waar nog acht andere metal bands op spelen. Vastatrix heeft een heel eigenzinnig geluid dat zijn oor sprong vind in de metal en sterk neigt tot een schizofrene mix van diverse soorten muziek. Godspeed wisselt trash/punkcore af met doom stukken. Een band die zowel punk als hardcore publiek weet te boeien met hun pogo en mosh tempo's. Zorg dus dat je er bij bent op zondag 13 februari. De deur gaat om 15.00 uur open en de entree be draagt ƒ5,-. EGMOND De bibliotheken Bergen, Eg- mond, Akersloot, Limmen, Castricum, Uitgeest en Schoorl organiseren dit jaar een lezingenserie. Bekende, maar ook minder bekende reisboekenschrijvers gaan met u op reis naar alle uithoeken van de wereld. De serie start op donder dag 10 februari met Bart Vos in de bibli otheek van Bergen. Bekend geworden als de eerste Nederlander die op de top van de Himalaya stond en zeker ook als schrijver. Aanvankelijk schreef hij over het klimmen, maar steeds meer schrijft hij over het land en zijn bewoners. In Bergen vertelt hij over het klimmen en natuurlijk is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Carolijn Visser volgt op 10 maart in de bibliotheek Egmond aan Zee. Met pen en blocnote trekt zij er op uit naar Costa Rica, Nicaragua, Japan, Vietnam en China. Deze avond gaat zij met u op reis naar China. Dit land heeft ze verschillende keren bezocht en daaro ver komt ze in Egmond vertellen. He- leen van der Laan is de derde schrijver die de regio bezoekt. Op 14 april zal zij in Akersloot haar belevenissen vertellen en dia's vertonen. Heieen is nog heel jong als ze gaat werken aan boord van een passagiersschip. Op Spitsbergen aangekomen besluit ze daar de winter door te brengen en trekt in bij een pels jager. In haar eerste boek: ,Waar blijft het licht', beschrijft ze haar verblijf op Spitsbergen. De eerste serie wordt af gesloten in de nieuwe bibliotheek van Limmen op 26 mei. Frank van Rijn, wereldreiziger op de fiets, is bekend geworden door zijn rit op de fiets dwars door Afrika. Net voor hij weer vertrekt is in Limmen de gele genheid hem over zijn belevissen onder weg te horen praten. Ook hij zal dia's laten zien. De avond worden gehouden in de bibliotheken. Aanvang 20.00 uur. Toegangskaarten 10,00 per avond. Vier avonden kosten 30,00. Informatie en kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibli otheken van Bergen, Egmond, Akersloot, Limmen, Castricum, Uit geest en Schoorl. ALKMAAR - De jaarlijkse open dag van VBO-school Alcmere en Le vensmiddelentechnologie te Alkmaar wordt gehouden op woensdag 16 febru ari a.s. Belangstellenden zijn hartelijk welkom in het schoolgebouw aan de Van der Lijnstraat 9 (bij de Bergerweg), openingstijden: 's middags van 14.00 - 17.00 uur, 's avonds van 19.00 - 21.00 uur. Er is een gezellig restaurant in gericht. Op een aantal plaatsen in de school kunnen de bezoekers zien hoe het in de klas toegaat, er zijn telkens leerlingen in de vaklokalen aanwezig. Met name geldt dit voor de lessen in de vier afstu deerrichtingen die de school telt. Ook heel boeiend tijdens deze open dag zijn de lessen in de afdeling levensmiddelen technologie. Productie onderzoek en controle van voedingsmiddelen zijn hier van belang. De VBO-school Alcmere en Levensmid delentechnologie telt nu ongeveer 300 jongens en meisjes, er is zowel een vbo- als een ivbo-afdeling. Een tussenvorm is de schakelklas. De school heeft ook en kele remedial teachers. Alle informatie tel. 072-114201. HEILOO - De inzamelactie die afgelo pen vrijdag en zaterdag in de Grosmarkt aan de Westerweg ten be hoeve van de vluchtelingen in de kam pen in het voormalig Joegoslavië werd gehouden door het Sathya Sai Euro Se- va Project is een enorm succes gewor den. Niet alleen omdat het winkelende publiek met gulle hand heeft gegeven maar ook doordat zo velen lieten blij ken heel bewust te geven. De vertoonde videobeelden van een eerdere actie le verden stof tot discussie, waarbij voor namelijk de vraag centraal stond of de verzamelde goederen ook werkelijk op hun plaats van bestemming zouden ko men. Ook bij eerdere acties werd deze vraag veelvuldig gesteld. Omdat de goe deren binnen de Seva-organisatie wor den verzameld, getransporteerd en verdeeld konden deze vragen bevesti gend worden beantwoord. Niet alleen werden levensmiddelen en toilet- en schoonmaakartikelen in de Grosmarkt gekocht en afgegeven, ook werden er goederen afgegeven die van huis waren meegenomen, zo bracht on der meer iemand de inhoud van een ge kregen kerstpakket en werden er veel knuffeldieren gebracht. De vele pakken brinta, rijst, macaroni, flessen slaolie en de toilet- en schoon maakartikelen zullen a.s. zaterdag 12 februari per wagon vanuit Utrecht naar Kroatië worden gebracht, alwaar mede werkers van het organiserende Sathya Sai Euro Seva Project, de goederen in ontvangst zullen nemen en zelf zullen verdelen onder de vluchtelingen in de kampen in Kroatië. De oorlogsgebieden worden vermeden en bij de verdeling wordt niet gelet op afkomst, religie of nationaliteit. Iedereen die in nood ver keert wordt geholpen. HEILOO - Voor een ieder, die enige moeite heeft met het zelf invullen van het aangifte-formulier en daarbij gehol pen wil worden, organiseert de Rijksbe lastingdienst op: vrijdag 4 maart vanaf 13.00 tot 16.00 uur een spreekuur in het gebouw van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo. Het spreekuur is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkantoor van de be lastingdienst te komen. Om langdurig wachten te voorkomen, dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken bij de belastingdienst telefoon (072) 271108, onder vermelding van uw sofïnummer. Dit sofinummer is te vinden op het uit gereikte aangiftebiljet. Overigens kan iedereen elke dag terecht voor informa tie en advies op het hoofdkantoor van de Belastingdienst, Robobonsweg 1 te Alkmaar, tel. 271111. Ook bestaat er de gratis belastingtelefoon; 06-0543. We schrijven 1987. Herman Diekman ert Roland Notermans, beiden student aan de Rijksuniversiteit Groningen be denken een beursspel, dat voor de eerste keer wordt gespeeld in 1988. Op dat moment nog uitsluitend door Groningse studenten. Het jaar daarop waait het spel over naar andere studentensteden. Het spel blijkt geen spel meer te zijn, maar een organisatie te worden. Diek man en Notermans vestigen zich in Amsterdam, de stad van de Beurshan del en beginnen de European Stock Ex change Competition, kortweg ESEC. Inmiddels zijn duizenden mensen in de ban van de beurscompetitie geraakt. Studenten, particuliere beleggers, dege lijke spaarders en scholieren werpen zich eens per jaar op de beurscompeti tie. Weliswaar met een fictief bedrag, maar met levensechte beurskoersen. In 1993 telde de competitie meer dan 13.000 deelnemers. Dat vergt een strak ke organisatie en de hulp van een bank. Vanaf het eerste begin is de Rabobank hoofdsponsor, intermediair tussen deel nemers en ESEC en contactadres. Tot voor kort was de beurscompetitie een nationale aangelegenheid. Dit jaar komt daarin verandering. Duitsland is het eerste andere land dat kennis gaat maken met dit spannende spel. In okto ber volgt Engeland. En daarmee is de expansiedrift van ESEC nog niet voor bij. Over enkele jaren staat een groot schalige Europese competitie op het programma. Een levensecht educatief spel De beurscompetitie is een levensecht spel. Iedere deelnemer krijgt een fictief bedrag van 300.000,- Daarmee kan worden belegd in obligaties, aandelen, opties, warrants en futures, genoteerd aan de Amsterdamse Effectenbeurs en de EOE-Optiebeurs. Orders kunnen vier entwintig uur per dag telefonisch via het voice-respons systeem van ESEC wor den opgegeven. Daarvoor geldt het nor male PTT-tarief. Verwerking vindt plaats tegen de slotkoersen van de beursdag of, indien een order wordt op gegeven nadat de beurs gesloten is, te gen de slotkoersen van de volgende beursdag. Deelnemers aan de Beurscompetitie spe len een wedstrijd met een sterk educa tief karakter. Het realiteitsgehalte van de Beurscompetitie is hoog. Men han delt tegen werkelijke beurskoersen, geeft opdrachten tot aan- en verkoop, ontwikkelt een visie op de financiële markten en zal alert het financiële nieuws willen volgen om de juiste beleg gingsbeslissingen te nemen. Dat alles zonder enig risico. Het ingelegde bedrag is Fictief. De winst (en natuurlijk het mogelijke verlies) ook. Winnaar is de deelnemer met het hoogste rendement op de sluitingsdatum. Het fictieve ren dement is niet opeisbaar, maar er zijn aanzienlijke geldprijzen te winnen. De hoofdprijs voor particuliere deelnemers is 20.000,-, de tweede prijs bedraagt 15.000,-en de derde prijs 10.000,-. Daarnaast zijn er nog verschillende an dere prijzen te winnen. De Beurscompetitie duurt tien weken, start op 21 maart en eindigt op 27 mei 1994. Een week van tevoren kunnen deelnemers alvast oefenen, zodat men direct bij aanvang van de wedstrijd goed beslagen ten ijs kan komen. Actueel rendement Met behulp van het voice-respons systeem kan de deelnemer dagelijks de portefeuille raadplegen, vernemen wel ke orders wel en niet zijn doorgegaan, wat daarvan de reden is, vernemen wel ke nieuwe optieseries zijn geïntrodu ceerd en desgewenst per telefax de actuele stand van zaken te weten ko men. En met de telefoon en de TV kan via RTL-4 Teletex op eenvoudige wijze de persoonlijke portefeuille worden ge raadpleegd. De theorie en de praktijk Beleggen vraagt visie, kennis van de fi nanciële markten en inzicht in de theo retische achtergrond van het beleggen. Speciaal voor de beurscompetitie is een theorieboek ontwikkeld, waaraan voor aanstaande deskundigen medewerking hebben verleend. Het theorieboek vormt een goede rug gesteun voor het nemen van beleggings beslissingen, niet alleen tijdens de beurscompetitie, maar ook daarna. Het aparte spelboek bevat de regels van de competitie, de effectnummers en de werkwijze. De kosten Particuliere deelnemers betalen 90,- om mee te doen aan de competitie. Voor dit bedrag neemt men deel aan de competitie, ontvangt men het spelboek, het theorieboek en gedurende de com petitie het weekblad Beleggersbelangen. In dit blad wordt aandacht geschonken aan diverse beleggingsstrategieën en ac tuele informatie gegeven over de Beur scompetitie. De Telegraaf plaatst iedere dinsdag exclusief de landelijke rang schikking. Inschrijven voor de Beurscompetitie U kunt zich inschrijven via de plaatselij ke Rabobank. Mocht u meer willen we ten, dan kunt u bellen met de ESEC-Infolijn, 010-4768890. ALKMAAR - In maart a.s. start er bij het Fiom-bureau in Alkmaar een groep voor alleenstaande moeders met jonge kinderen. Deze groep is bestemd voor al leenstaande moeders die de dagelijkse zorg hebben voor kinderen tot 6 jaar. Wanneer moeders alleen hun kind(eren) opvoeden en verzorgen, kunnen ze met allerlei vragen en soms problemen te maken krijgen. Door met andere vrouwen, die in de zelfde situatie zitten, te praten horen de moeders andere ervaringen die herken baar en steunend kunnen zijn. Naast het uitwisselen van ervaringen zullen gemeenschappelijke thema's cen traal staan. Er wordt aandacht besteed aan opvoedingsvragen en informatie ge geven over de ontwikkeling van peuters. De groep komt twaalf keer bijeen op de maandagmorgen van 9.30-11.15 uur en wordt begeleid door Anneke Tjoelker en Marianne Knetemann van het Fiom- bureau. Er is kinderopvang aanwezig. Voordat iemand kan deelnemen aan de groep vindt er een kennismakings gesprek plaats met de twee bege leidsters. Voor een afspraak en/of informatie kan men bellen naar het Fiom-bureau, Van der Meystraat 6, tel.: 071-118812. HEILOO - Op uitnodiging van de stich ting voor natuurgeneeskunde Arbor Vi- tea, verzorgen Marjan Lambeck en Henk Lambeck een lezing op maandag 14 februari in de Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat 9 te Heiloo. Een avond over intuitief- en Mandalateke nen en kreatief werken met dromen. Marjan Lambeck heeft een tekenoplei ding en geeft o.a. cursussen Mandala- en Intuitief tekenen. Mandala tekenen is tekenen in, om en vanuit de cirkel met als centrum een middelpunt. De ont stane tekening kan gezien worden als een weerspiegeling van je diepste zijn in relatie tot je buitenwereld. Intuitief te kenen is tekenen vanuit je zijn op dat moment, zonder het tekenen bewust te sturen. De Mandala- en Intuitieve teke ningen kunnen je inzicht verschaffen in je innerlijke processen om zo het ver worvene te intergreren in je geestelijke ontwikkeling. Henk Lambeck heeft het droomvak geleerd op de Elfenbank. Ze vertellen ons hoe het lichamelijk, geestelijk en spiritueel met ons gaat en hoe we tot meer harmonie in ons leven kunnen komen. Dromen zijn een bron van kracht, inspiratie, kreativiteit, ver nieuwing en genezing. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraagt 10,00. Voor inlichtingen kunt u bel len met 072-330523. HEILOO - Voor een bomvolle zaal 55-plussers hield voedingsdeskundige Anja Terol-v.d. Berge in Het Trefpunt een inleiding over goede en toch smake lijke voeding. Ze vertelde ook hoe je ou der kunt worden en toch gezond kunt blijven door de juiste voeding. Mevrouw Terol hield de aanwezigen voor, dat het proces van veroudering in verband met erfelijke factoren niet te stuiten is. Als er niet voldoende bouwstoffen voor het lichaam aange maakt worden, dan sterven bepaalde cellen af, wat biologische veroudering betekent. Vitaminerijk voedsel kan die veroude ring niet voorkomen, maar wel het tem po verminderen, waarin het plaatsvindt. Ook komen er problemen met het gebit. De kauwfunctie verslechtert, waardoor men vaak uitwijkt naar makkelijk te verwerken voeding als pap. Als de maaltijden vooral uit dergelijk voedsel gaan bestaan, dan kan dat invloed heb ben op de stoffen, die de maag- en darmfunctie regelen. In de pauze presenteerde mevr. Terol verschillende hapjes, die de gelegenheid gaven om te proeven hoe op een goede manier een smakelijk 'tussendoortje' kan worden gemaakt. Want, zo hield ze de aanwezigen voor, die zijn door het zout en vet nogal eens oorzaak, dat men te dik wordt. De bijeenkomst werd besloten met een voedingsspel, waarbij de deelnemers zelf een maaltijd moesten samenstellen, die aan de voorwaarden van de Voe dingsraad voldoet. Wat een eenvoudige opgave leek, leverde 'spelenderwijze' voor velen hoofdbrekens op. De boeken over voeding en dieëten, die op deze middag door de openbare lees zaal beschikbaar waren gesteld, zijn nog enige tijd te bekijken in de bibliotheek aan Het Malevoort. De volgende lezing van de commissie Voorlichting Senioren is op 10 maart in Het Trefpunt aan de Westerweg 294. Twee wijkverpleegsters vertellen, wat er gaat veranderen in het kruiswerk en waar de 55-plussers in Heiloo in de toe komst op kunnen rekenen. Inlichtingen tel. 331297. HEILOO - De bliksemaktie van de Stichting Echte Bakkersgilde om geld in te zamelen voor het Nationaal Rampen fonds is zeer succes volgebleken. Nog geen twee weken nadat de bakkersaktie ,uw steun is broodnodig' van start is ge gaan, is het beoogde doel, 25.000,00, bestemd voor de slachtoffers van de wa tersnood in het Zuiden, bereikt. Het Jeugdtheater Heiloo. HEILOO - Met de musical Sprint en het geheim van Quint heeft jeugdtheater Heiloo opnieuw bewezen over jong ta lent te beschikken. De spelers en speelsters die het afgelopen weekend viermaal voor een goed gevulde zaal speelden waren bijna allemaal nieuwe lingen voor wie het een eerste optreden was. Prima spel en zang, indrukwek kende decors en een wereldprobleem dat op een begrijpelijke manier aan de orde werd gesteld. De echte deskundi gen zijn eigenlijk de kinderen en daar van had ik er twee bij me. De oudste van acht begreep het verhaal goed en zat geboeid te kijken. De jongste van zes, een woelwater van de eerste orde, zat zowaar stil en aandachtig het toneelge- beuren te volgen. Het gaat slecht met de wereld en zelfs in ons kleine Europa kunnen we niet eens de vrede bewaren. Een klas vol kinderen heeft het over de oorlogen die zich in het verleden hebben afgespeeld en ko men er vervolgens achter dat er eigenlijk nog niets veranderd is. Frank droomt weg in een mogelijke oplossing en alle problemen. De geheimzinnige Quint helpt de kinderen daarbij,*maar helaas probeert Sprint roet in het eten te gooi en. Via allerlei avonturen, waarin ze in Grollenland, Onderwaterland en in het land van Niets geraken, blijkt uiteinde lijk dat er geen oplossing mogelijk is. Alles is slechts een droom geweest. Decors Voor kinderen en zeker voor de kleint jes, is het verhaal vaak minder belang rijk dan het visuele aspect en dat weet men bij jeugdtheater Heiloo ook. Prachtige kostuums en mooie, kleurige decors kluisteren de oogjes aan het to neel. Met vrij weinig materiaal heeft men een maximaal effect weten te berei ken en dat is iets waarvoor de decorbou wers best een pluim verdienen. De kinderen op het podium speelden alsof ze nooit anders gedaan hebben. Scenes liepen naadloos in elkaar over en er werd van alle mogelijkheden van het theater gebruik gemaakt, zelfs van de zijkanten van de zaal. De liedjes waren vrolijk en goed gezongen, jammer al leen dat de solo's niet altijd even goed te verstaan waren. De staande ovatie die de spelers ten deel viel was dan ook ruimschoots verdient. EGMOND - Groot onderzoek is er gestart naar bouw tennishal in Egmond. De stichting dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen start op woensdag 9 fe bruari met een groot haalbaarheidson derzoek naar de bouw van een tennishal in Egmond. Dit onderzoek, dat wordt uitgevoerd door middel van intekenfor mulieren, duurt tot zaterdag 25 februa ri. Tennisliefhebbers in Egmond en omgeving worden dringend verzocht aan dit onderzoek mee te werken. De in tekenformulieren zijn op verschillende adressen in de drie kernen in Egmond verkrijgbaar. Of er ih Egmond een ten nishal gebouwd gaat worden, hangt grotendeels af van de bereidbaarheid van de tennisliefhebber om aan dit on derzoek mee te werken. De afgelopen maanden is het bestuur druk bezig geweest om een plan uit te werken voor de bouw van een tennishal. De bedoeling is dat de tennishal vóór 1 oktober 1995 speelklaar is. Op papier is de zaak rond. De bouwtekeningen zijn gemaakt. Nu nog de vraag: is er behoef te aan een tennishal in Egmond, die aan alle eigen voldoet? De intekenformulie ren zijn verkrijgbaar bij boekhandel Dekker, Voorstraat 141 Egmond aan Zee. Bakkerij Burgmeijer, Prins Hen drikstraat 15, Egmond aan Zee. Slagerij Heddes, Egmonderstraat 19, Egmond aan den Hoef en Bakkerij Burgmeijer Sint Adelbertusweg 2, Egmond-Binnen. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. ALKMAAR - Stelt u zich eens voor: Een prachtige vallei, een glooiend land schap met weideveldjes en bossen. Her en der schilderachtige dorpjes. Een van deze dromerige dorpjes is Ougney la Roche. Waar, heel idyllisch, met zacht fluisterend gemurmel, de rivier de Doubs, langs een herberg stroomt. De naam van de herberg is „Chez Soi". Hier aan de voet van de Jura zult u ge nieten van de gastvrijheid van Jan en Pauline die hier de scepter zwaaien. En waar de teken- en schilderkursus van Mary Koekenbier gegeven zal worden. Een ideale plek om een fijne teken- en schildervakantie door te brengen.. Tekenen en schilderen De kursus tekenen en schilderen is zo wel voor beginners als voor gevorder den, een groep bestaat uit maximaal 10 deelnemers en duurt 6 dagen. Het zal voor iedereen mogelijk zijn op eigen ni- vo en kreativiteit bezig te zijn. Er zal op lokatie, op mooie plekjes, gewerkt wor den. Onze gasten genieten volledig pen sion, dus met inbegrip van alle maaltijden (ook diners) en koffie en /of thee tijdens de pauzes, voor 850,00 p.p. De beschikbare perioden voor 1994 zijn: A van zondag 22 mei t/m 29 mei; B: van zon dag 29 mei t/m zondag 5 ju ni; C: van zon dag 28 augustus t/m zon dag 4 september; D: van zondag 4 september t/m zondag 11 september. Voor meer inlichtingen kut u bellen 072-158086. HEILOO - Een volle bak bij Oppositie, met zelfs een nieuw lid erbij in de A- poule, dhr. Kemper, die Hans Hassing meteen trakteerde op een nederlaag. Wat verder opviel was de mooie over winning van Bosma op Henk Reyersen van Buuren, en die van Ligthart op Fol- kertsma. De 2 ridders van Oppositie de heren v.d. Brink en Niehaus maakten er een spannende partij van die in het voordeel van Niehaus afliep. Uitslagen 19e ronde: Alleman-van Etten 0-1, Maas-Brink 1-0, Slob-Manni 1-0, de Jager-v.d. Wal 1-0, Ligthart- Folkertsma 1-0, van Hoek-Langereis uitgesteld, Ebregt-Kracht Zz-Zi, Bosma-Rey. v. Buuren 1-0, v.d. Werff- Kerst Zi-Zi, Kemper-Hassing 1-0, Tuinstra-Beyers 1-0, Moll-van Stee 1-0, Kleijn-Hoöiinge 1-0, Hoogerwerf- Ooyevaar 0-1, Kraaijenbrink-v.d. Werff 0-1, Alleman-Witte 1-0, Vonk- Obdam 0-1, Bos-Jonkheer 1-0, Blom-de Ruig Z2-Z2, Sauer-Plas 1-0, v.d. Brink- Niehaus 0-1, Jongkind-Groot 0-1. HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost organiseert voor jullie op zondagmid dag 13 februari een bingo. Voor deze kinderbingo hebben we speciaal prijzen voor jullie ingekocht. Dus wil je, net als je ouders, die op de 4e vrijdag van de maand .bingo spelen, eens een paar mooie prijzen winnen, kom dan zondag naar het Oosthonk, Oostkanter 14a. We beginnen om 14.00 uur en we gaan 6 rondes spelen. De kaarten kosten per ronde 1,- en voor alle rondes 5,-. Dus tot ziens in het Oosthonk. O ja, je mag je ouders best meenemen hoor. HEILOO - Vrijdag 11 februari is het weer zover. De gezellige carnavals tijd van verkleden. Nu kun je ook uit je dak gaan op een Teenage Carnaval Party. Polonaise dansen op de echte carnavals muziek, maar natuurlijk hebben we ook de betere dance muziek in huis. Als je verkleed komt heb je gratis entree. An ders is het gewoon 2,50. De alcohol, vrije drankjes kosten 1,50. We heb ben ook chips, lions, smiles, enz. Deze avond duurt van 19.30 tot 22.30. Zondag 13 februari is er weer een Ten denz club. Een middagje gezellig met el kaar. We hebben tijdschriften die je kunt lezen. Je kunt tafeltennissen, bil jarten en we hebben sinds kort onze ei gen flipperkast. We zijn zondag om 14.30 uur open en sluiten om 17.30 uur. Sinds kort is de entree op zondag gratis. Als je jonger dan 16 bent en ouder dan 11 kom dan een keer langs. Adres: pastoor van Muijenweg 12, tel.: 335242. Schilderij van Mary Koekenbier, de Franse boerderij. EGMOND - De voormalgie radiopiraat 'Radio Noordzee' is sinds enkele weken terug in de lucht als lokale omroep voor de Egmonden. Naast het feit dat het sta tion nu legaal uitzendt is de naam gewij zigd in 'Radio Noordzee 80'. Dit omdat op 5 januari 1980 de piraat Radio Noordzee werd opgericht. Radio Noordzee 80 verzorgt vanaf vrij dagavond 18.00 uur tot zondag midder nacht uitzendingen op 107 FM ether voor Egmond en omgeving. In de pro gramma's is er uitgebreid aandacht voor activiteiten uit de regio, worden er spelletjes gespeeld waarbij leuke prijzen te winnen zijn en u blijft op de hoogte van alle sportactiviteiten in de regio. Naast dit alles draaien de programma makers de beste muziek voor u! Organiseert u binnenkort een leuke acti viteit in de regio, of wilt u dat er ook aan uw sportclub aandachtwordt besteed in het Radio Noordzee 80 sport programma 'Zondagsport 80'. Stuur uw bericht dan snel op naar: Radio Noordzee 80, postbus 80, 1935 ZH Eg mond Binnen. Bellen kan ook op 02206-7580. Papiercontainer HEILOO - Ondanks soms gehoorde te- genstelde geluiden, denk ik dat het inza melen van oud papier vanuit milieu-oogpunt verstandig en goed is. Toch zou ik er voor willen pleiten de plaatsing van de papiercontainer van de scouts aan de rand van het Heilooërbos te beëindigen. Deze container staat daar al enkele jaren en is op het gebied van inzamelen een groot succes; hij is bijna altijd vol en staat vervolgens enkele da gen gewoon vol te wezen. Gevolg: de mensen zetten het oud papier ernaast ondanks een bordje waarop wordt ge vraagd dit niet te doen. Voor de wind een koud kunstje het papier honderden meters het bos in te blazen en ook de spoorberm van een heel ander uiterlijk te voorzien. Op dit moment doet het bos tot in de verre omtrek van de con tainer sterk denken aan een willekeurige Amsterdamse buitenwijk. Ik erger me daar zodanig aan dat ik een wandeling of fietsgang langs deze plek maar ver mijd en een andere weg naar Alkmaar kies. Een aantal telefoontjes mijnerzijds naar de gemeente en enkele naar de scouts hebben daarin geen enkele veran dering gebracht. De gemeente vindt te recht dat het inzamelen belangrijk is maar kan daar ook zelf de verantwoor ding voor nemen. Heiloo zal niet het eerste dorp zijn dat de glasbak gezel schap laat krijgen van een (dichte) pa pierbak. Er zijn wat dat betreft voldoende alternatieven beschikbaar. Dat de scouts daardoor inkomsten mis^- sen is jammer. Maar de natuur ver-* pesten om het milieu een dienst te- bewijzen lijkt me toch een niet te verde-i - digen kronkel. HEILOO - Op zaterdag 5 februari vier de de landelijke vereniging van wereld winkels in de stadsschouwburg van Apeldoorn haar 25-jarig bestaan. De ASN, die spaargelden in fondsen in vesteert en tal van organisaties steunt, welke bijdragen leveren aan een betere samenleving, had het feest gesponsord. Onder de ruim 1500 vrijwilligers van de inmiddels meer dan 350 wereldwinkels, die waren toegestroomd, bevond zich ook een grote delegatie uit de regio Alk maar. Ook voor hen was de geschiede nis van hun vereniging, die de voorzitter Jan P. van Bergen in zijn ope ningsspeech schilderde, zeer herken baar. De kleinschalige verkoop rond 1970 van rietsuiker en koffié in de huis kamer of het schuurtje heeft plaatsge maakt voor een professionele aanbieding thans van koffie en chocola de met het keurmerk Max Havelaar en een assortiment van 2000 produkten uit derdewereldlanden in goed geoutilleer de winkels. Margreet Dolman kreeg de zaal her haaldelijk flink aan het lachen, toen 'zij' in haar optreden vervolgens een^ meesterlijke persiflage van het idealism^ van de pioniers ten beste gaf: "De mi- nister van ontwikkelingssamenwerking Jan Pronk benadrukte op het podium voor een volle zaal in debat met de voormalig secretaris generaal van de UNCTAD, Gamani Corea, en de India se mevrouw Laila Tyabji, voorzitter van de society for Crafts and Craftspeople, het belang juist van dit idealisme. De in vloed op politici van dit soort relatief kleinschalige activiteiten van onderop uit de samenleving moet niet worden onderschat en is ook naar zijn waarne ming de laatste tien jaar steeds duidelij ker waarneembaar. Het gaat bij de activiteiten van de wereldwinkels niet alleen om een eerlijke prijs aan arme koffieplanters en wevers voor hun pro dukten, hoe belangrijk ook, maar even zeer om een proces van bewustwording en verandering in mondiale wantoestan den van armoede en honger en de gevol gen ervan zoals oorlogen en criminaliteit. Dat het jubileumfeest niet alleen een zaak van ouderen was, werd onderstreept door het optreden tussen door ook in andere zalen van "Nultwin tig", een multicultureel totaaltheater van 30 jongeren uit Amsterdam, die in dictie, dans en declamatie om hulp aan de hongerenden opriepen, en van het jeugdige cabaretduo "Cafe Profundo", dat de zaal van begin tot het eind rond het onderwerp van de koffieplantage op humoristische wijze wist te vermaken. HEILOO - Woensdag 16 februari houdt het K.V.G. haar bijeenkomst in 't Tref punt, Westerweg 294 aanvang 20.00 uur. Het bureau voorlichting verzeke ring zal voor ons de avond verzorgen. Door middel van een triviantspel wordt de verzekering in en om het huishouden belicht en besproken. Het belooft een leerzame en ontspannen avond te wor den. Introducee's zijn van harte wel kom. CASTRICUM - De werkgroep Vocatie organiseert in samenwerking met SAKO Noord Holland op zaterdag 12 februari een studiedag voor koorzangers in de Maranathakerk te Castricum. Deze stu diedag is zowel een "terugkomdag" voor degenen die vorige jaren hebben deelgenomen aan de studieweek als een "opwarmer" voor hen die erover den ken deel te nemen aan de studieweek van dit jaar. Deze week is van 15 t/m 20 augustus en staat open voor koristen en dirigenten. Tijdens de studiedag komen de volgen de onderwerpen aan bod: koor scholing (d.w.z. de basisopleiding voor koorzan gers) het Nederlandse 16e eeuwse volkslied en werken van hedendaagse Vlaamse componisten. Het zelf zingen zal op deze dag centraal staan. Docen ten zijn: Fabian Haggenburg (koor- scholing), Gerhard Wielakker (volks lied) en Piet Vessies (Vlaamse koormu ziek). Verder wordt medewerking ver leend door Hilbrand Adema, consulent amateurmuziek in Noord Holland. De kosten bedragen 45,00. De dag be gint om 9.15 uur en zal duren tot ca. 16.30 uur. Heeft u belangstelling voor deze studiedag, wilt u hier meer over weten, of wilt u direct een inschrijffor mulier hebben dan kunt u contact opne men met Miriam Lases tel.: 072-334341, b.g.g.: 072-331712.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12