Egmondjes- maat ISI I IVI IVI Handbal Koop/Home Meervogels Expositie van ikonen in de bibliotheek Akersloot in de maand februari Prentbriefkaartenbeurs V.V.D.-Limmen! P.v.d.A. Akersloot CDA Limmen De P.v.d.A. en ruimtelijke ordening CDA Akersloot Bottom Line in Storey Akersloot Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Limmer Gemeenschap American Golf Discount Politieberichten Limmen Peuterspeelzaal 'Klein Duimpje Ook dat nog... Raadsvergadering Ophalen oud papier Aanvragen bouwvergunning/ meldingen Kaartverkoop carnaval Schaken in Limmen PAGINA 16 UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 1994 AKERSLOOT - Dames sen.l Risdam Zebra-Meervogels 11-22. Een wedstrijd die de dames voor de rust niet kon motiveren en men niet ver moedde een kampioensploeg te zien handballen en waar ook vooral op de hoeken de gaten vielen en Zebra redelijk in de buurt kon blijven. Ruststand 7-11. Na de thee lieten de dames zien dat het ook anders kan en werden vele kombi- naties ondernomen en met succes afge rond en de wedstrijd een geheel ander aanzien kreeg en de eindstand gaf weer dat Meervogels de betere ploeg was. Heren sen. 1 Dirkshorn-Meervogels 29-22. De Meervogels heren kende een slechte start met een snelle 3-0 achterstand. Wegens dienstplicht mistte men Theo Krom en Peter Schagen terdege de snel heid was uit de ploeg en werden cir kelspelers weinig of niet aangespeeld. Toch sloot Meervogels de eerste helft in hun voordeel af 11-12. Na rust ging alles mis wat mis kon gaan. Goede kansen werden niet benut. Meer vogels ging forceren met altijd het bal verlies als gevolg Dirkshorn thuis altijd een lastige tegenstander rook. Zijn kan sen stuurden de Meervogelsheren met een gevoelig verlies naar huis. Het enigste winstpunt is dat ook konkurrent Schagen verloor en er dus wenig in de kopposities veranderde. AKERSLOOT - Debby Sartzetakis-van Elburg. Ik ben geboren op 17 augustus 1962 te Ommen, Overijsel. Van 1966 tot 1992 woonde ik in Akersloot en in mei 1992 ben ik verhuisd naar Symi Dodeka- nessos Griekenland. Ik ben op Kreta ge trouwd met Manolis Sartzetakis, kunstschilder, geboren op Kreta in 1956. Hij heeft de kunstacademie in Athene gevolgd en daarna is hij naar Mont Athos geweest om meer over iko nen te leren. Van november tot en met maart werken we in ons atelier. We schilderen ikonen op bestelling voor particulieren voor onze winkels en voor kerken of kloosters. Al deze ikonen zijn kopieen van oude Byzantijnse ikonen uit musea en kloosters in Griekenland. Deze worden gemaakt met de traditio nele technieken. We schilderen met na tuurlijke kleurenstoffen in poedervorm, die worden vermengd met eigeel en azijn, op kanvas met een bladgouden achtergrond. Alle ikonen zijn voorzien van een certificaat, een stempel en handtekening van de archeologische dienst van het Ministerie van Cultuur en Byzantijnse kunst in Rhodos. De iko nen zijn te koop. U bent welkom tijdens de openingsuren van de bibliotheek. AKERSLOOT - De Ned. Ver. Van Prentbriefkaartenverzamelaars organi seert op zaterdag 12 februari een lande lijke beurs van 10.00 - 15.00 uur in Motel Akersloot (v.d. Valk), aan de af slag Akersloot. Op deze beurs ?ijn hon derden verzamelaars uit alle delen van het land aanwezig, die hun oude ansich ten van vóór 1900 tot 1960, waaronder de vroege exemplaren met de hand inge kleurd werden, te ruil of te koop aan bieden. Het betreft hier v.n.l. de exemplaren van dorpen, steden, fanta sie en zo'n 700 verschillende onderwer pen die verzameld worden. De bezoekers kunnen hun ansichten gratis laten taxeren, zij zullen er versteld van staan wat ze waard kunnen zijn. Voor meer informatie kan men bellen 01840 - 18635. LIMMEN - "Ouderenbeleid in Lim- men". Als we aan ouderen denken en aan voorzieningen voor ouderen dan zal menigeen in de eerste plaats denken aan het verzorgingstehuis De Cameren. Maar er zijn in de gemeente meer instel lingen die zich met ouderen bezig houden. Met de Cameren heeft de gemeente geen directe bemoeienis. Ingevolge de Wet op de Bejaardenoorden is dat een pro- vinciale verantwoordelijkheid. In het binnenkort door Provinciale Staten vast te stellen "Uitvoeringsplan 1994-1996" blijft de capaciteit voor de Cameren voorlopig zoals die is n.l. 56 plaatsen. Toepassing van de provinciale norm zou voor Limmen en de Cameren bete kenen 32 plaatsen. Wel geeft de provin cie voor de Cameren aan te gaan werken aan zorgvernieuwing door een deel van de huidige capaciteit aan te wenden voor zorgverlening buiten de muren (zelfstandig wonen). Ook is samenwer king zoals nu wordt opgebouwd met Overkerk en de Loet in Heiloo van belang. In 1991 heeft de gemeenteraad een "Nota Ouderenbeleid" vastgesteld. Daarin wordt o.a. aangegeven de belan grijke rol die de SWOL (Stichting Wel zijn Ouderen Limmen) heeft in het bijzonder bij het flankerend beleid. Dit gebeurt vanuit de Wollewei alwaar de SWOL door de gemeente aan huis vesting is geholpen. Bij het werken aan plannen voor zorg vernieuwing kan ook betrokken worden de gedachte aan een dorpssteunpunt van waaruit aan belangstellenden diensten kunnen worden aangeboden. Hiervoor zal een financieel beroep op de provincie moeten worden gedaan. Ook het U.V.V. de Zonnebloem, het Rode Kruis (welfare) en de bibliotheek dragen ieder op hun terrein veel bij aan het welzijn van de ouderen in Limmen. Om al die krachten te bundelen vindt de VVD Limmen het de moeite waard te bezien of gekomen kan worden tot de instelling van een seniorraad of oudere- nadviescommissie. Het is aan u te bepalen of die gedachte straks ook serieus kan worden opge pakt. Uw stem op de VVD Limmen op 2 maart 1994 kan daar zeker toe bij dragen! Ruimtelijke ordening en verkeer AKERSLOOT - Het karakter van ons dorp moet bewaard blijven: de strand- wallenstruktuur en het open landschap. Daarom hebben wij -als enigen!- de grootscheepse structuurvisie -woningen aan een ondergelopen Klaas Hoorn polder- afgewezen. Die structuurvisie heeft de gemeente handenvol geld ge kost, maar is gelokkig ook door de pro vincie afgewezen, want doorgaan had ons nog veel en veel meer gekost. Was nu het plan Koningsweg maar nummer één op de planningslijst gezet i.p.v. de Klaas Hoornpolder. Nu is kostbare tijd verloren gegaan en zegt B. en W. dat de overlopende Alkmaarse subsidiepot al leen benut kan worden voor afbraak en herbouw van de seniorenwoningen aan de Mozartlaan. Wat zonde is in meer dan één opzicht en bovendien de bewo ners de stuipen op het lijf heeft gejaagd. Maar vast staat die afbraak nog niet, want het plan moet nog in de raad ko men. Als het aan ons ligt, blijven onze bejaarde dorpsgenoten lekker zitten in de huisjes waarin ze gelukkig zijn. Ook kleine dorpen moeten een goed openbaar vervoer hebben. Daar zullen wij ons uiterste best voor doen. Bij voorkeur door de busverbinding van nu te handhaven. Maar er zijn ook andere mogelijkheden. Daar zullen wij voor ij veren als dat nodig is. En dan de Geesterweg. Ach ja, de Geesterweg. Er zijn maatregelen geno men die niet voldoen en de auto's rijden nog even hard en in even groten getale. Wij hadden andere maatregelen voor gesteld.... Er moet in het gemeentehuis echt een andere wind gaan waaien. Greet Blokker, lijst 3. CDA LIMMEN - In de jaren '80 zag het er naar uit dat de gemeente Limmen opge heven zou worden. Het toenmalige ge meentebestuur - met wethouders van CDA en LG - heeft er bewust voor ge kozen om de lasten voor de bevolking laag te houden. Het geld dat er was werd uitgegeven aan "leuke-dingen-voor-de- mensen". De bui ging over, we bleven zelfstandig en moesten onze eigen broek ophouden. Pijnlijk werd zichtbaar dat we er financieel heel slecht voor ston den. We konden de Limmers niet die voorzieningen geven waar burgers van een zelfstandige gemeente recht op hebben. Bij de eerste begroting van de nieuwe raad bleek dat alle fracties en alle 11 raadsleden instemden met een forse ver hoging van de lastendruk: 40°7o! Heel pijnlijk voor de burgers, maar nu kon den we wat gaan doen aan de vele ach terstanden: wegen, milieu, voorlichting, enz. Met het beschikbare geld konden we echter niet al het bestaande handha ven en al het wenselijke uitvoeren. En nog meer geld vragen aan de burgers wilde het CDA niet. Wél stond de CDA- fractie erachter om de zeer hoge uitga ven voor de bestaande "leuke-dingen- voor-de-mensen" zoals sport, recreatie en cultuur te brengen op een niveau als in andere gemeenten. Ongeveer 1/3 van de totale begroting ging daaraan op. Momenteel is de financiële situatie van de gemeente overzichtelijk. Het lasten niveau is vergelijkbaar met dat van an dere zelfstandige gemeenten. Schoksgewijze verhogingen wil het CDA niet meer. Alleen trendmatige stij gingen zullen we accepteren. Als we nieuwe dingen willen, zullen we eerst moeten zoeken naar bestaande zaken die we schrappen. Duidelijkheid, recht vaardigheid, soberheid, hard werkei^en vooral: eerlijkheid naar de burgers. Daar staat de CDA-fractie voor, ook in de nieuwe raadsperiode! Stem CDA, ze ker nu! Inlichtingen: José Nuijens 02205-2217. LIMMEN - De partij van de arbeid is er voorstander van dat het bedrijventer rein er nu snel moet komen, immers da gelijks ondervinden bewoners er hinder van dat er te veel storende bedrijven binnen de woonomgeving zijn. Wij zijn er geen voorstander van om alleen deel gebied I bij de Valkeyhal te ontwikke len, omdat men dan de doelstelling volledig voorbij schiet. De meeste be drijven die voor verplaatsing in aanmer king komen, kunnen daar niet geplaatst worden vanwege milieu eisen. Wij houden wel een aantal aspecten in de gaten n.l. er moet een gezonde finan ciële onderbouwing komen en de groen- singel om het terrein moet gehandhaafd blijven. De vrijkomende terreinen in het dorp dienen bij voorkeur gebruikt te worden voor woningbouw. De P.v.d.A. is blij dat in de afgelopen periode het winkel hart van Limmen versterkt is, het is ge lukt het koopgedrag voor de dagelijkse boodschappen weer voor een groot deel naar Limmen terug te halen. Dit is in het belang voor alle Limmers. Dat we Limmen niet helemaal vol bouwen blijkt o.a. uit de plannen voor een dorpspark waar u de afgelopen weken kennis van hebt kunnen nemen. Enkele punten die voor ons komende jaren belangrijk zijn. - Bestemmingsplannen dienen bijtijds geactualiseerd te worden. - De natuur en het landschap moeten worden ontzien. Het landelijk karakter moet zoveel mogelijk behouden wor den. - Een landschapsbeleidsplan dient op gesteld te worden. Stem lijst 4 op 2 maart. CDA AKERSLOOT - Arie Veldt, veehouder, C.D.A.er omdat de toekomst telt, we leven niet alleen vandaag maar ook morgen. Landbouw en milieu zijn de beleidsterreinen waar mijn speciale aan dacht en interesse naar uitgaat. Het bui tengebied van Akersloot behoort zo open mogelijk te blijven. De agrarische bedrijvigheid kenmerkt zich door steeds milieubewuster te werken. Niet alleen door opgelegde regels, maar ook door voorlichting, scholing en zelfbewust zijn. De kleinschalige tuinbouw moet de kans krijgen zich te handhaven of te versterken, door specialisatie van bij voorbeeld bloemen, bollen en waar mo gelijk kassen. De poldergebieden zijn voor een groot gedeelte natuurgebieden, die op een zodanige manier gebruikt mogen worden, dat de natuur en milieu er mee gediend zijn. Hierbij wil ik wel opmerken dat de boer van oudsher al natuurbouwer is. In de tegenwoordige tijd is helemaal terug naar de natuur on mogelijk, maar we kunnen samen er wel voor zorgen, dat datgenen wat er is, be houden blijft. Natuurlijk wel op een verantwoorde wijze, natuurbeheerder is een vak waar de gemeenschap wat voor over moet hebben. Natuur en milieu gaan samen, maar nooit zonder de boer. Alleen samen blijven zij en wij bestaan, ook in de toekomst. AKERSLOOT - Vrijdag 11 februari treedt de bluesgroep Bottom Line op in de Storey Club. Bottom Line is zo'n elf jaar geleden opgericht door gitarist Lex de Jong. Zoals gebruikelijk zijn er in die elf jaar de nodige bezettingswisselingen geweest, maar bassist Adrian Philippi en gitarist Wybe Verhoog behoren al ja ren tot de vaste kern. Drummer Ron Thijmensen zit er nu ongeveer een jaar bij en onlangs is de van de groepen Rot- joch en Rebel bekende zanger Ronald Welgemoed de gelederen komen ver sterken. In de loop der jaren heeft de groep door heel Nederland gespeeld en is er werk van Bottom Line op plaat verschenen. Bottom Line speelt niet alleen de traditi onele blues maar ook modernere vari anten met af en toe wat uitstapjes naar rock en rithem blues. Bottom Line is gratis te zien en te beluisteren. De Sto rey gaat om 21.00 uur open. Welzijn en emancipatie LIMMEN - De steeds lager wordende uitkeringen in de gezondheidszorg en de deregulering van de voorzieningen naar gemeenten vragen om meer deskundig heid en oplettendheid. Ook hebben be zuinigingen invloed op inspraak en emancipatie van vrouwen en minderhe den in Limmen. Tenslotte komen zoals overal ouderen en gehandicapten bij be zuinigingen steeds verder in de verdruk king. De Limmer Gemeenschap pleit daarom voor": - een zo groot mogelijke zelfstandig heid van wonen voor ouderen en gehan dicapten. - blijvende ondersteuning voor oude renbeleid en het werk van de SWOL. - behoud van verzorgingsplaatsen in en versterking van de zorgfunctie van de Cameren. - ondersteuning van het jongerenwerk t.b.v. uw kinderen in Limmen. Ouderen en gehandicapten moeten zo lang mogelijk deel kunnen uitmaken van de samenleving en een beroep kun nen doen op de omgeving. U en ik dus. Bouw van aanleunwoningen en het op nemen van seniorenwoningen in nieuw bouwwijken wordt ondersteund. Voor het vrijwilligerswerk in Limmen hebben wij grote waardering en zij kunnen op onze ondersteuning rekenen. Ruimtelijke ordening en verkeer In de afgelopen raadsperiode werd een aantal beslissingen genomen waar wij het niet mee eens waren: de bouw van het gemeentehuis in zijn huidige om vang en de uitverkoop van o.a. Vrede- burg en de Koekoek. Ook de financiële tegenvallers van plan de Enterij zijn een bron van ergernis. De Limmer Gemeenschap pleit voor: - meer grip en initiatief bij de ontwik keling van bestemmingsplannen door de gemeente zelf. - minder gebruik maken van externe adviseurs. - behoud van groen- en recreatievoor zieningen. - ontwikkelingen van lokale bedrijven terreinen. - duidelijke planning van het wegenon- derhoud binnen de bebouwde kom. Door zelf het initiatief te nemen en al leen tijdelijke deskundigheid in te hu ren, kan de gemeente volgens ons goedkoper en beter inspelen op de loka le bouwbehoefte. Samen met de Bedrij vengroep Limmen willen wij komen tot de ontwikkeling van lokale bedrijven terreinen, rond de Valkeyhal en aan de Uitgeesterweg. Grootschalige ontwikke ling, zoals het college die voorstaat wij zen wij af. Limmer Gemeenschap lijst 2. AKERSLOOT - Donderdag 10 februari a.s. gaan voor het eerst de deuren open van een opmerkelijke zaak. Onder de naam "American Golf Discount" opent R.B. Golf (golfgroothandel) dan n.l. een winkel in golfartikelen aan de Dorpsstraat 10A te Akersloot. Akersloot vanwege de gunstige ligging midden in Noord-Holland en vooral de perfecte bereikbaarheid via de A9. Er wordt dus met name gegokt op een gro te doelgroep van heel Noord-Holland. Dat de golfsport enorm in opkomst is (nog steeds is voor velen al geen nieuws meer. Maar golf is nog steeds onlosma kelijk verbonden met het idee dat het hier een elite sport betreft en dat met name het materiaal ongelofelijk prijzig is. Aan de belachelijk hoge inschrijf en lidmaatschapsgelden kunnen wij helaas nog niets doen. Aan de prijzen betref fende de golfsets, kleding en alle moge lijke accessoires echter wel. EGMOND - Alle huisjes van de Noord lob moeten voor 10 oktober verdwenen zijn. Elke dag dat ze er langer staan wordt bestraft met een boete van 1.000,- per dag. Deze hele affaire loopt al zeven jaar. Het staat nu vast dat Egmond overgaat tot betaald parkeren, dit treedt in mei 1995 in werking. Ook de hondepoep blijft een probleem. Per kern wil men nog eens goede voor lichting gaan geven. Men wil met meer dere mensen de wijk intrekken. Eerst wordt er nog eens voorlichting gegeven, dan moet er geld betaald worden, voor wie zich niet aan de regels houdt. Hon denbezitters worden naar één bepaald terrein verwezen. De komende maanden worden de glas bakken vervangen, zodat wit-groen en bruin glas gescheiden wordt inge zameld. De groei van grof huisvuil neemt fors toe. Het afgelopen jaar is het met maar liefst 22 procent toegenomen. Er is wel sloop- en bouwafval maar dat hoort daar niet bij. De gemeente zal hier veel aandacht aangeven. Op het strand zullen oriëntatiepalen ge plaatst worden. Gestart wordt met vijf palen. Er is een beperkte mogelijkheid voor reclame op deze palen. De bedoe ling is eenvoudige plaatjes aan te bren gen zodat kleine kinderen een oriëntatiepunt hebben. Zo van jij zit bij het hondje, enz. Men is in bespreking met Dik Bruna om te kijken of zijn te keningen gebruikte kunnen worden. De palen komen 50 meter uit elkaar te staan en hebben een hoogte van 3 meter boven het zand. Om het voormalige verzorgingshuis To rensduin om te bouwen voor senioren woningen is geen haalbare kaart. Uit gaande van de bestaande situatie zou den de huren te hoog worden en moet de gemeente er nog enkele tonnen in stoppen. W.V.C. is geïnteresseerd voor eventuele opvang voor asielzoekers. Er is een onzerzoek geweest naar het ge voel van eenzaamheid onder vrouwen in de leeftijd van 25 tot 70 jaar. Omdat men signalen hierover, vooral uit Eg- mond aan de Hoef had gekregen werd besloten een onderzoek in te stellen in alle drie de Egmond. Na dit onderzoek bleek Egmond aan Zee de meeste eenza me vrouwen te herbergen. Het zijn vooral gescheiden vrouwen met kinde ren en weduwen. Uit onderzoek kwam duidelijk naar vo ren dat er dringend behoefte is aan een inloopruimte om zo wat meer contact met de omgeving te krijgen en andere mensen te ontmoeten. De gemeente zal kijken wat zij voor de ze vrouwen kan doen. LIMMEN - Op zondag 30 januari vond er op de Rijksweg een aanrijding plaats tussen een motorfiets en een persone nauto. Doordat de bestuurder van de motorfiets niet goed oplette, had hij te laat in de gaten dat de personenauto voor hem stilstond. Hij botste tegen de achterkant van de auto en kwam ten val. Gelukkig alleen materiële schade. Als gevolg van deze aanrijding ontstond er nog een aanrijding op de Rijksweg. De bestuurder van een personenauto, vond de gebeurtenissen van de eerste aanrijding zo interessant, dat hij niet goed oplette en vervolgens tegen de voor hem rijdende personenauto botste. Ook hier alleen materiële schade. Op 2 februari vond er een aanrijding plaats op de Visweg, ter hoogte van de kruising met de Rijksweg. Doordat een voor hem rijdende bestuurder van een personenauto, toch maar besloot nog even te wchten en het verkeer op de Rijksweg voorrang te verlenen botste de bestuurder van een personenauto op de voor hem rijdende auto. Ook hier alleen materiële schade. Op 3 februari werd er ingebroken in een woning aan de Uitgeesterweg. Men kwam binnen na het openbreken van de achterdeur. Vooralsnog worden er en kele sieraden vermist. Op 5 februari werd er ingebroken in een woning aan de Westerweg. Men kwam binnen na het openbreken van een kla- praam. Sieraden en geluidsapparatuur werden weggenomen. Beide inbraken zijn vermoedelijk overdag gepleegd. In de avond/nacht van 5 op 6 februari, werd de brievenbus aan de Hogeweg vernield. De post lag verspreid over de weg. Een gedeelte van de post werd ver zameld en bij de afzenders terugbe zorgd. Dit laatste werd door enkele attente buurtbewoners gedaan. In de nacht van 6 op 7 februari werden er enkele vernielingen gepleegd. Aan het Vislaantje werden tuinlampen vernield en aan de Lage Weide werd een ruit van een school vernield. Daders van deze vernielingen zijn (nog) niet bekend ge worden. Gevonden voorwerpen: bij de politie werden geen meldingen gedaan van ge vonden voorwerpen. Openingstijden bureau Limmen: maan dagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. Tel.nr.: 3086 of 072-337676. Te koop: HONDA AC CORD '85 trekh., nw. bnd. uitl., kl.wit, vr.pr. f 5950,-. Tel. 02205-3514. Café, Bar, Biljart, LA STRADA, vrijdag 11 febr. KLAVERJAS DRIVE, aanv. 20.00 uur. Kenne- merstr.weg 215, tel. 072 - 330860. Te koop: CITROEN BX '86, apk febr. '95, kleur rood i.z.g.st. vr.pr. 7500,-. Tel. 02205-2966. Te koop: combi KINDER WAGEN 1.grijs 225,-; voorzitje nw. 35; a.zitje 45,-; home-trainer 50,- Tel. 02205-3830. Na 18.00 uur. BOERENBONT servies goed, altijd gezellig, het meeste uit voorraad le verbaar. Kadowinkel BEEMSTER Westerweg 353, hoek het Zevenhuizen 072 - 331970. JAAP LIGTHART biljartkeu's, reparaties en biljartartikelen, ook voor privé-biljartles. Kennemerstraatweg 298A Heiloo, tel. 334625. AGU REGENKLEDING o.a. jassen; compl. pakken; poncho's; losse jacks broe ken. Uw regenkleding spe cialist: BOSMAN TWEE- WIELERS, Westerweg 295, tel. 072-331241. Gevr.: huish. HULP lx in 2 wk. ca. 3 uur. Liefst do.ocht. Tel. 072 -334608. Te koop: AMERIKAANS GRENEN VLOERHOUT, 25, 20, 15 cm breed; Lariks vloerhout, 16 cm breed, te gen zeer scherpe prijzen. FA. METZELAAR EN ZN., Bogerdl. 23, Limmen, tel. 02205 - 1379, b.g.g. 2977. Na 18.00 uur. Gazelle Locomotief DA MES EN HERENFIET SEN in remnaaf en tr.rem men, 3 versn. v.a. 619,-. BOSMAN TWEEWIE- LERS, Westerweg 295, tel. 072-331241. Limmer Gemeenschap IVI rsi Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 LIMMEN - Er komen steeds meer in woners in Limmen wonen, die niet vol doende zijn geïnformeerd over plaatsing op de peuterspeelzaal. Wij willen u hierover meer informeren. Aan de inschrijving van uw peuter is niet een bepaalde leeftijdsgrens verbonden. Bij de plaatsing van kinderen wordt geke ken naar de datum van inschrijving. Natuurlijk moet het kind voordat hij of zij naar de peuterspeelzaal kan, wel de minimum leeftijd van 2 jaar en 6 maan den hebben bereikt. Een vroegtijdige in schrijving verdient aanbeveling; voor u, als ouders, ter voorkoming van te leurstelling terzake van een lange wacht tijd en voor ons, het bestuur, teneinde een goed inzicht in ons peuterbestand te verkrijgen. De aanmelding van peuters dient schriftelijk te geschieden. Een aanmeldingsformulier kan worden ver kregen op de peuterspeelzaal, Sportlaan 25, of op het consultatieburo. Inleveren op Burg. Nieuwenhst. 12 Nadat het aanmeldingsformulier is ontvangen, wordt uw kind op de wachtlijst ge plaatst. De 1ste van elke maand worden nieuwe kinderen geplaatst. Diegene die boven aan de wachtlijst staat en de mi nimum leeftijd van 2,5 jaar heeft be reikt, komt als eerste in aanmerking. In telefonisch overleg met de ouders, zal worden bepaald welke plaats of plaats jes uw kind zal gaan invullen. Ingeval u uw kind heeft opgegeven voor 2 dagde len en er is slechts plaats op één dagdeel, dan blijft uw peuter vooraan op de wachtlijst staan in afwachting van de eerstvolgende vrije plaats. Het verdient derhalve aanbeveling uw kind op voor hand reeds op te geven voor 2 dagdelen. U heeft dan de mogelijkheid toch te be ginnen met 1 dagdeel, terwijl uw kind voor een eventueel 2de dagdeel blijft staan. Tot slot willen wij niet nalaten uw begrip te vragen voor het feit dat soms niet aan de wensen van een ieder kan worden voldaan, hoewel zoveel mo gelijk wordt geprobeerd met de voor keuren van de ouders rekening te houden. Aangezien ongeveer 110 kinde ren onze speelzaal bezoeken, moet soms wel eens worden uitgeweken naar plaat sing op een ander dagdeel. Heeft u toch nog vragen over plaatsing van uw kind dan kunt u alleen bellen tijdens het spreekuur op maandagavond van zeven uur tot kwart voor acht. Telefoon 02205-2817. Karin Min Zondagavond jongstleden. Geen beste beurt voor Limmen. Natuurlijk zijn er redenen voor dat de bouwvergunning van mevrouw D. zo traag ging. Dat mag echter geen excuus zijn. Bovendien is zij niet de enige die (te) lang moet wachten. Vast staat dat onze medewerkers keihard werken en dat toch het stuwmeer aan werk niet afneemt. Daarom hebben B&W in januari besloten extra personeel in te zetten om die achterstand weg te werken. Dit besluit werd genomen zonder kennis te hebben van waarmee mevrouw D. bezig was. Wij vinden dat alle burgers er recht op hebben dat hun zaak binnen redelijke termijn afgewikkeld wordt. Daar wordt nu aan gewerkt. Overigens, de bouwaanvraag van mevrouw D. was al in Haarlem voordat de KRO uitzond. Ook dat nog...! tijdstip: donderdag 10 februari 1994, 20.00 uur plaats: bovenzaal cultureel centrum 'Vredeburg', Dusseldorperweg 64 te Limmen agenda: - Opening, besluitenlijst van de vergadering d.d. 16 december 1993, ingekomen stukken/mededelingen. - Vaststelling gemeentelijk Rampenplan. - Krediet voorlichting rampenbestrijding. - Evaluatie college-programma 1990-1994. - Aanvullend krediet 1994 voor centralisatiedienst Destructiemateriaal Kring Alkmaar. - Voeren rechtsgeding/beschikbaarstellen krediet. - Vaststelling onderhoudsprogramma wegen 1994 en het dekken van de lasten. - Vaststelling verbeteringsplannen voor de Rijksweg en het beschikbaarstellen van een krediet. - Krediet voor het woonrijpmaken fase I plan Kerkweg-Noord. - Kredieten in het kader van het Regionaal Energiebeleid. - Afsluiten van een onderhoudscontract 1994-1998 met het werkvoorzieningsschap Noord-Kennemerland. - Wijziging contract inzake privatisering sporthal d'Enterij. - Jaarrekening 1992 Woningstichting Li-Ak. - Ongegrond verklaren beroepschrift Buro Slachtofferhulp inzake weigering ver hoging subsidie 1994. Voorbereidingsbesluit voor: - het perceel Pagenlaan 9 - het perceel Pagenlaan 11 - het perceel Kapelweg 30 - het perceel Rijksweg 102 - het perceel aan de spoorlijn ter hoogte van de Westerweg en de overgang naar het Dronenlaantje. - Hernieuwd voorbereidingsbesluit voor het perceel Visweg 2. - Begrotingswijzigingen 1993 en 1994. - Sluiting. Aanstaande zaterdag 12 februari 1994 wordt vanaf 9.00 uur oud papier- opgehaald in wijk II (westzijde van de Rijksweg). In de gemeente Limmen is de inzameling van het bedrijfsafval geprivatiseerd. Dat wil zeggen dat de inzameling van het bedrijfsafval niet meer plaatsvindt via de gemeente, maar dat de bedrijven zelf een contract met een inzamelaar dienen af te sluiten om hun bedrijfsafval af te voeren. De bedrijven dienen ook het oud papier en het karton met het bedrijfsafval mee te geven j Het is dus niet de bedoeling dat deze bedrijven oud papier en karton afgeven aan de scholen. De volgende bouwaanvragen c.q. meldingen van bouwvoornemens zijn ingediend: - Rijksweg 132a - plaatsen serre douchecel - Burg. Bosmalaan 9 - plaatsen schuur - Molenweg 23 - plaatsen tuinhuisje - Gele Prins 5 - plaatsen schuur/fietsenbergirtg - Vuurbaak 2 - plaatsen schuur. De aanvragen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen geen bezwaarschrift worden ingediend. 9 februari 1994, Burgemeester en wethouders van Limmen De Heer J. Kaandorp krijgt de 'gortige gortzak. LIMMEN - Zoals iedereen in Limmen en omstreken inmiddels wel weet is car naval in Limmen een festiviteit die je niet mag missen. Met name de carna valsdisco, die elk jaar op zondag is, is een groot succes onder de jeugd. Ook dit jaar hopen we er weer een groot suc ces van te maken. Helaas was de kaart verkoop, afgelopen vrijdag, lang niet bij iedereen bekend. Vandaar dat er komende vrijdag een tweede kaartverkoop is, en wel in jonge rencentrum Conquista aan de Visweg nummer 63a. De zaal gaat om 20.00 uur open. De kaartverkoop begint om 20.30 uur. Kom op tijd, want er zijn nog maar zo'n 150 kaarten te koop. De ze kaarten kunnen alleen gekocht wor den door personen van 16 jaar en ouder, omdat we voor de jongere leef tijd op vrijdagavond een carnavalsdisco hebben. Deze zal om 19.30 uur van start gaan en duren tot 23.00 uur. De avond is geheel alcoholvrij, maar dat zal nie mand ervan weerhouden er een groot feest van te maken. De entree is 2,50. Kom verkleed, want er is 300,- aan prijzen te winnen voor degenen die het best verkleed zijn. Voor de ouders is dit een mooie gelegen heid om hun kinderen even niet bij zich te hebben, zodat ze ongestoord naar café-bar „de Uitkomst" kunnen gaan, waar de tweede trekking van de superlo terij van Conquista plaats zal vinden. De aanvang is 20.00 uur en de entree gratis. Om ongeveer 21.00 uur zal onze tweede trekking plaats gaan vinden. Kom dus allemaal om te kijken of u wat gewonnen heeft. Mocht dit niet zo zijn, dan bent u toch aanwezig op deze gezel lige feestavond, dus die prijs is in ieder geval al binnen. Veel succes met de lo ten en veel plezier tijdens het komende carnavalsweekend J.O.C. Conquista LIMMEN - De knappe remise die R. van der Storm sr. koploper J. Admiraal in de 17e ronde-onderling heeft weten af te dwingen, benevens de overwinningen van J. Limmen op G. Hafkamp en van R. Rommel op J. Zentveld hebben de spanning in groep A enigszins terugge bracht. In de B-regio heeft M. Out de weelde van de hoogste zetel niet lang mogen genieten. B. van Diermen wees R. Jagtenberg hardhandig terug, gelijk tijdig met de winst die R. Lammers op de koploper boekte, en bezet opnieuw het topfluweel. Behoudens een tweetal remises leverden hier alle partijen winst voor wit. In de jeugdgroep kan Koen Kramer, door zijn nog resterende partij tegen R. Weijers te winnen, de top defi nitief bezetten. Bij zijn eventuele verlies is een dead heat van Kramer, Lex Win der en Bart Kos mogelijk in geval de ontmoeting B. Kos-N. Glas met winst van Kos zou eindigen. Spanning dus ko mende vrijdag! Zeker in de C-groep. De derby tussen de jeugd-achttallen van Vredeburg en Oppositie tekent de hori zontale balans tussen Heiloo'er en Lim mer jongeren: het werd 4-4. Overige uitslagen: A: K. Aafjes-P. Vlaar 1-0; P.v.d. Heijdt-C. Limmen 0-1; H. Druijven-A. Duijkersloot 1-0; H. Levering-T. Schut 0-1; B. de Waard-B. Kerkhof 1-0; M. Custers-J. de Graaf afg.; R. Denekamp-M. Sturk Vi-Vi. B.: N. Admiraal-A. de Waard V2-/2; C. Out-R. Hooijberg V2-V2; L. de Boer-W. Pepping afg.; F. v.d. Vegte-J. Kramer 1-0; W. Thijsse-W. Beentjes 1-0; M. Zuurbier-B. dp Wit 1-0.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 16