Limmen in de afgelopen vier jaar W/mm ™c1 u Eqi/ipe CDiffi/ir£5 flï Jl), Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 De meeste! Strak beleid Doelmatig bestuur Limmen sociaal Veiligheid voor alles Bouwen en milieu verdiend of niet?... Niet Welzijn en sport Winkels en bedrijven Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Burgerzaken Limmen Kofferproject Limmen Schietvereniging de Vrijheid Limmen Klaverjasdrive Corneliusschool Limmen krijgt „de gouden eikel" stem v £77. o fl Q .n van ,fDe Vereeniging" Voor Noordhollandse kaas, zelfgetapte melk en echte karnemelk tevens biologisch dynamische produkten r UW KERASTASE-KAPPER UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 1994 PAGINA 17 9 februari I994 LIMMEN Enkele dagen voor Kerst 1993 publiceerden wij in deze krant een vooruitblik op het huidige jaar 1994, waarin -onder meer- de verkiezingen voor een nieuwe gemeenteraad zullen worden gehouden. Op zijn beurt zal de raad uit zijn midden een nieuw college van burgemeester en wethouders aanwijzen. De samenstelling van het nieuwe college hangt af van de uitslag van de verkiezingen. Ook zijn taakopvatting zal daarmee te maken hebben. Toch mag u verwachten, dat het nieuwe college het beleid, dat door het huidige college in gang is gezet, grotendeels zal voortzetten. Dat beleid was vastgelegd in het collegeprogramma 1990-1994. Wat waren de voornemens en welke zijn gerealiseerd? Laten we dat eens bekijken. Het collegeprogramma 1990-1994 omvatte -verdeeld over verschillende taakgebieden- niet minder dan 75 voornemens. Het uitvoeren van die lange lijst zou de nodige inspanning vergen, dat was van meet af aan duidelijk. Maar een andere mogelijkheid was er niet Ummen worstelde in 1990 met een fikse achterstand, zowel financieel als anderszins, en die achterstand moest koste wat het kost worden weggewerkt Het verheugt ons te constateren, dat dat bijna is gelukt Eerlijk is eerlijk: aan enkele voornemens is (nog) niet voldaan, deels omdat tot nog toe de tijd en/of de middelen daartoe ontbraken, deels omdat intussen de situatie zich had gewijzigd. We geven daar elders op deze pagina enkele voorbeelden van. Maar verreweg de meeste plannen zijn inmiddels wél gerealiseerd of tenminste op de rails gezet Dat blijkt uit de cijfers -die er heel wat gezonder uitzien dan vier jaar geleden- en dat is in het dorp ook duidelijk te zien. Steeds opnieuw blijkt, dat een gemeente met haar tijd mee moet gaan. Onze tijd vraagt om een open oog voor maatschappelijke ontwikkelingen -denk aan het milieu, drugbestrijding e.d.-, om doelmatigheid en het tegen elkaar afwegen van kosten en baten. In de nu bijna afgelopen collegeperiode is al driemaal een Financieel Meerjaren Perspectief gemaakt, waarin alle plannen tezamen met hun financiële consequenties zijn opgenomen. Dat FMP doet dienst als blauwdruk voor het huidige en toekomstige beleid. En dat werkt prima. Een strak financieel beleid is alleen mogelijk als ieÜereen weet waaraan hij zich te houden heeft: zowel binnen als buiten het gem eentehuis. Daarom werken de verschillen de gemeentelijke afdelingen sinds enkele jaren met bepaalde budgetten, die zij in principe niet mogen over schrijden. Voor het beheer en onderhoud van wegen, rioleringen, gebouwen e.d. beschikken we nu over meerja renprogramma's. Ook voor organisaties en instellingen, die werken met gemeentelijke subsidies, wordt waar mogelijk een budgetsysteem ingevoerd, zodat er geen sprake meer is van oversubsidiëring van onze kant. Al gerealiseerde voorbeelden van dit beleid -dat wij in april 1992 uitvoerig in een folder uiteenzetten- zijn de bibliotheek en de peuterspeelzaal. Onze subsidies gaan niet verder dan het eventuele tekort op de exploi tatie. Bovendien .bekijken we sinds enige tijd welke taken we kunnen over dragen aan private maatschappelijke organisaties. In dat kader is in de afgelopen jaren de privatisering van het ophalen van het bedrijfsafval afgerond en die van de sporthal in het laatste stadium. Op die manier worden de gemeentelijke financiën gelei delijk aan gesaneerd. Weliswaar is de financiële positie van de gemeente nog altijd niet sterk, maar ze wordt ook niet zwakker. Er is duidelijk vooruitgang! Maar doelmatigheid is niet alleen een kwestie van geld. Ook bestuurlijk kan efficiënter te werk worden gegaan. Zo besloot de raad in 1990 het aantal raadscommissies terug te brengen van vijf naar drie. Dat is gebeurd. De samenwerking met de regiogemeenten is in de afgelopen collegeperiode vanzelfsprekend geworden: het gezamenlijk uitvoeren van noodzakelijke activiteiten - bijvoorbeeld op economisch gebied- is beter en goedko per. Ambtenaren gaan steeds meer eigen verantwoordelijk heid dragen en hebben inmiddels onder meer kennis gemaakt met het systeem van gedifferentieerde beloning: wie meer presteert krijgt meer. Wat u betreft: het streven is erop gericht de voorlich ting alle aandacht te geven. Niet alleen dit artikel is een bewijs daarvan, maar ook de regelmatige uitnodigingen voor het bijwonen van speciale commissievergaderingen. Verder wordt de regelgeving steeds verder vereen voudigd en kunt u inmiddels met klachten bij ons terecht. Tersaneringvan definanciële positie van degemeente zijn de tot voor kort relatief lage tarieven van de gemeentelijke belastingen flink gestegen. Dat was ook nodig in verband met de vele en strenge landelijke milieu-eisen, die ons in de afgelopen periode zijn gesteld. Voor een aantal inwoners geeft dat problemen. Sinds 1991 kennen wij een minimabeleid, waarbinnen ook het eventueel kwijtschelden van plaatselijke belastingen is ondergebracht. Het contact met uitkeringsgerechtigden is toegenomen. Dat houdt overigens ook een degelijker controle in. Ook mensen met een handicap komen bij het ontwik kelen van het beleid meer en meer in beeld. Speciale voorzieningen -bijvoorbeeld bij gebouwen-, die vöorheen sporadisch te vinden waren, worden van zelfsprekend. Het rijk heeft ons als gemeente bepaalde taken opgelegd, zoals de zorg voor woonvoorzieningen en het verstrekken van rolstoelen. In 1990 nam het college zich voor om aandacht te besteden aan de veiligheid in de breedste zin van het woord. In 1992 is een rampenplan vastgesteld en deze maand komt een herzien plan in de raad. Ook de veiligheid op straat en op speelterreinen heeft extra aandacht gekregen. Dat proces gaat door. In 1990 waren de toekomstige ontwikkelingen op het gebied van de politie nog niet te overzien. Inmiddels bestaan (gemeente- en) rijkspolitie niet meer, maar kennen we regiopolitie. Het voornemen de openstelling van de politiepost te handhaven is in zoverre achterhaald, dat de politiepost wordt verkocht en de regiopolitie haar intrek zal nemen in het nieuwe gemeentehuis. Eveneens achterhaald is het apart op te stellen verkeers circulatieplan in verband met de veiligheid op de weg. Dat plan maakt inmiddels deel uit van het plan voor de dorpsvernieuwing, waarmee we sinds enige tijd druk doende zijn. U bent in het afgelopen jaar daarover bij herhaling en uitvoerig ingelicht. Ontwikkelingen, die u met eigen ogen kunt waarnemen, zijn de aanstaande aanleg van het dorpspark Enterij, de bouw van een multi-functioneel centrum en vooral van 200 (gevarieerde) woningen en een nieuwe school in het plan Kerkweg Noord door het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Ook daarover bent u in december jl. uitvoerig ingelicht. Voor de toekenning van woningen hanteren wij een puntenstelsel, dat in de afgelopen periode is geautomatiseerd. In samenspraak met de woningbouwcorporatie Li-Akzal, indien gewenst, de verkoop van woningwet woningen aan de bewoners worden voort gezet. De zorg voor het milieu is niet meer weg te denken uit het huidige en toekomsti ge beleid van onze gemeente. Voorbeelden van de ontwikkelingen in de afgelopen raadsperiode: gescheiden inzameling van afval, aanbieding van compostbakken, in voeringvan'bedrijfs-interne milieuzorg', beperking van milieu- en geluidshinder, uitvoering Hinderwetprogramma, af- sprakeo met aannemers over bouwafval, nieuw Rioleringsplan etcV Een aantal milieutaken voeren wij uit in regioverband. In het hele land is de zórg voor het milieu in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een van de belangrijkste beleidspunten van de ver schillende overheden, zoals provincies en gemeenten. Het nieuwe college van Limmen staat in de komende jaren voor belangrijke taken, ook op milieugebied. v. r Hieronder een korte en dus niet volledige opsomming van program mapunten, die om bepaalde redenen (nog) niet werden gerealiseerd: - verzenden van ontvangstbevestigingen naar alle inzenders van brievenwel wordt de beantwoording bespoedigd - per se voorrang bieden aan vrouwelijke sollicitanten, of personen uit etnische en andere minderheden: we blijven zoeken naar de juiste man of vrouw op de juiste plaats en zijn blij als dat iemand uit de genoemde groepen blijkt te zijn - aanleggen van strategisch gelegen fietspaden in bestaande woonwij ken, omdat dat op problemen stuit; wel in nieuwe woonwijken - verzoek aan minister voor de stichting van een openbare school, omdat daarvoor te weinig draagkracht aanwezig is gebleken - formuleren van een emancipatie- en een recreatief beleid; het ontwikkelen van natuur- en milieu-educatie en het aanwijzen van terreinen voor het uitlaten van honden: daarvoor is nog geen tijd geweest - beperken van de toepassing van voorbereidingsbesluiten: omdat we wat betreft het actualiseren van bestemmingsplannen nog een achterstand moeten inhalen. 'De gemeente Limmen handhaaft minimaal het huidige niveau van het bibliotheekwerk als een elementaire voorziening', schreef het college in 1990. En hoe! Over enkele maanden zal de bibliotheek gevestigd zijn in een nieuw gebouw, tezamen met de gemeentesecretarie en de politie. Volgend citaat: 'De gemeente streeft naar het terughalen van de Hortus Bulborum'. En... de Hortus is terug. Dit jaar betrekt Conquista een nieuw gebouw. Maar jammer genoeg bleek het niet mogelijk het centrum Vredeburg als zodanig te handhaven. Hetgebouwzal nu geschikt worden gemaakt voor bewoning. Er zijn in ons dorp zoveel sportverenigingen en - clubs, dat de kosten van de accommodaties -in de eerste plaats bestemd voor de eigen bevolking- zonder speciale maatregelen als het verhogen van tarieven niet meer irvde hand te houden zijn. Ook ten aanzien van het para-commercialisme (com merciële horeca-activiteiten van instellingen en vereni gingen) zijn maatregelen nodig. Het is de bedoeling ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. Zoals al gezegd zijn beheer en exploitatie van de sporthal Enterij per I januari jl. in particuliere handen overgegaan. Dat had wel tot gevolg dat er geen taak meer was voor de Stichting Algemene Sportbelangen. Wij kijken uit naar een door de sportverenigingen in het leven te roepen nieuwe belangenorganisatie. Volgens plan is in de afgelopen collegeperiode een Nota Ouderenbeleid tot stand gekomen. Die nota gaat uit van het zo lang mogelijk zelfstandig laten wonen van onze oudere inwoners. Daartoe zijn speciale senioren woningen gebouwd, onder meer aan de Vuurbaak, en werkten wij als gemeente mee aan het mogelijk maken van de bezorging van warme maaltijden. Niet alleen ouderen, maar ook kinderen zullen straks genieten van het nieuwe dorpspark in het plan Enterij, waarin ook speelvoorzieningen zullen worden aange bracht. In 1990 was er nog geen sprake van kinderopvang. Nu wel. Het particulier initiatief maakte zich sterk voor een gastouderproject. Vanzelfsprekend juichen wij die ontwikkeling van harte toe. Het huidige college nam zich voorde negatieve ontwikke lingen binnen de detailhandel en ambachtelijke bedrijven -waarvan het draagvlak minder werd- een halt toe te roepen. Inmiddels is in het plan Enterij een nieuw winkelcen trum tot stand gekomen en zal voor drie ambachtelijke bedrijfjes een bescheiden eigen terrein worden aange legd aan de Uitgeesterweg. In de Structuurvisie 'Samen verder' van onze gemeente neemt het bedrijventerrein aan de noordkant van het dorp een eigen plaats in. Binnen afzienbare tijd zal dat terrein een feit zijn. Op die manier wordt niet alleen ruimte geschapen voor uitbreiding van de Limmer bedrij ven, maar wordt ook voldaan aan de steeds strenger wordende milieu-eisen. Agrariërs die -om dezelfde redenen- hun bedrijf willen verplaatsen naar het buitengebied, kunnen op onze medewerking rekenen. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 0o-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele- fonischë afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost. Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. Geboren: Dekker, Mèlanie Catharina Geertrui- da,4-1-1994, d.v. R.M. Dekker en C.M. Bakker. Groot, Remco Albertus Jacobus, 5-1-1994, z.v. J.W.T.M. Groot en C.M.D. Lakeman. Stalknecht, Floor, 23-1-1994, d.v. A. Stalknecht en M.B.C. van Dongen. Hollander, Bert, 08-12-1994. z.v. T.R.M. Hollander en I.M.A. van der Kamp. LIMMEN - Het koffer-graveer project welke door de politie vanaf oktober 1993 gestart is, is nu halverwege het dorp. De bewoners aan de oostzijde van het dorp (uitz. de Rijksweg) hebben een koffer aangeboden gekregen. Vanaf nu is de Rijksweg en de westzijde aan de beurt. Alle bewoners (van woningen) krijgen voordat de koffer aangeboden wordt een brief, waarin het doel van het project uitgelegd wordt. Alle bewoners aan de oostzijde die door omstandighe den geen koffer gehad hebben, en deze nog wel willen, dienen telefonisch een afsprak te maken met de politie, tel. 072-337676, er wordt dan een afspraak gemaakt hoe u in het bezit van de gra- veerkoffer kan komen. Door een aantal kleine organisatiepro blemen, worden thans een aantal kof fers vermist. Indien de koffer nog niet by u opgehaald is, om wat voor reden dan ook, wordt u dringend doch vrien delijk verzocht te bellen met de politie 072-337676, of de koffer tijdens de kan tooruren op het politiebureau te Heiloo brengen. LIMMEN - Resultaten overzicht van 2 februari: Klasse E, nr. 1. K. Hooijboer 100 punten, nr. 1. J. Drenth, 100 pun ten, nr. 1. Th. Vermolen, 100 punten, nr. 2. S. Schilder, 98 punten; Klasse A: nr. 1. K. Admiraal, 99 punten, nr. 1. R. Schaft 99 punten, nr. 2. W. Erkamp, 96 punten, nr. 3. K. Pepping, 95 punten; Klasse B, nr. l.P. Walbeek, 94 punten; KlasseC, nr. 1. Jn. Pepping, 93 punten, nr. 2 Aris Engel, 92 punten, nr. 3. B. Sassen, 91 punten; Klasse D, nr. 1. P. v. Duivenvoorde, 94 punten, nr. 2 E. Weyers, 90 punten, nr.3 John Nuijens, 89 punten, nr. 3. Fr. Bakker, 89 punten. PS. Feestavond vrijdag 22 april. LIMMEN - Basisschool Cornelius houdt vrijdag 11 februari een klaverjas drive in hun school aan de Dusseldor perweg. De gezelligste klaverjasdrive van Limmen begint om 20.00 uur en de school is vanaf 19.30 uur geopend. Een verloting met vele aantrekkelijke prij zen maakt ook onderdeel uit van deze avond. Een ieder is vrijdag van harte welkom. LIMMEN - Zondagavond kreeg Lim men in het KRO televisie programma ,,de gouden eikel" toebedeeld en ein digde hiermee op de vierde plaats. Waar ging het nu om Mevrouw Dekker is al negen jaar in het bezit van een stuk bouwgrond waarop een huisje staat dat goed is voor de sloop. Tot voor kort woonde zij daar in maar diende in 1992 een principe- aanvraag in voor een bouwvergunning voor een nieuwe woning. Tot op heden is er niets gebeurd. Mevrouw Dekker heeft sterk de indruk dat zij wordt te gengewerkt. Tweemaal moest er bodem onderzoek worden gedaan, totale kosten 6000,00, later werd dat weer ingetrokken. Leges kosten 3000,00. Fondsdorpsuitleg 60,000,00. „Ook dat nog" vond dat het dorp veel uit te leggen had. In de reaktie van burgemeester Huys- man zei deze: „Het is geen positief sig naal, dat is zeker en het heeft ook veel te lang geduurd, maar er is geen enkele kwade opzet in het spel". Er liggen nog meer aanvragen bovendien was de aan vraag van mevrouw Dekker nogal ge compliceerd. Een te kort aan mankracht is er de oorzaak van dat alles zolang duurt. Intussen zijn er extra mensen ingezet om de achterstand weg te werken. De kandidaten van de VVD Limmen, van links naar rechts: Fred R. de Haan, Joop van IJzendoorn, Mr. Esther Rommel, Kees G. Kroone, Huub van Langerak. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30-12.30 uur 13.30-18.00 uur zaterdag 8.30-14.00 uur Dusseldorperweg 40 Limmen, tel. 02205-3344. Uw juiste keus op 2 maart: lijst 3 Voor een goede en konstruktieve behartiging van de belangen van alle burgers in Limmen. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 17