Eerste paal voor woonzorgcomplex Heiloo 03 KUYPER CDA Draait u mee? Heiloo Ito A.J. vos Huize de Loet gaat bouwen M.J. van Veen koninklijk onderscheiden PAS OP DE PLAATS HEILOO! Als Heiloo u past, past u op Heiloo! LIJST 2 C. HACHMANG DRUKKERIJ UITKIJKPOST 59e JAARGANG NO. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTR E KEN 9 FEBRUARI 1994 uz'kal ojaal Bovenkarspel 18 t/m 27 feb, 1994 t Verwijderen en vervangen van speelwerktuigen aan de Noorderneg blijvend fanatiek voor dorpskarakterisiiek 61e Westfriese Flora 1994 Inleveren pakketten voor Polen HUIS VERKOPEN? NVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Onderzoek naar relatie burger-gemeente DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Anne-Marie Worm-de Moei (zie blz.6 r M\ ICldfo Makelaars Taxateurs o.q. ^tothei^nOQP Heilooërs voltooien alternatieve elfstedentocht SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Een zieke thuis verzorgen Watergymnastiek I Kiezen voor ons dorp betekent kleur bekennen Een GROEN dorp - Niet ROOD staan Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! WI ST FRIESE FLORA HEILOO - Bij een inventarisatie in 1993 in de recreatiegebieden is vastgesteld dat verschillende speelelementen gerepa reerd of vervangen moeten worden in verband met de slechte staat waarin zij verkeren en dus onveilig zijn. Het gaat hier om twee loop(speel)bruggen en een ruimtenet aan de Noorderneg in Heiloo. BOVENKARSPEL - Alweer voor de 61e keer vindt van 18 t/m 27 februari 1994 de nationaal en internationaal be kende bolbloemententoonstelling, de Westfriese flora, plaats. Deze kleurrijke manifestatie wordt gehouden in de hal len van de Coöperatieve Bloembollen centrale (b.a.) te Bovenkarspel. Als buiten de winter zich nog duidelijk kan doen gelden en de natuur nog kil en naakt overkomt, zijn binnen de muren van de CNB vele druk doende om ca. 4.500 m: om'te toveren in een lentetuin, die de bezoeker als muziek in de oren zal klinken. De 'dirigent' ontwerper/arrangeur Cees van Dijk uit Baarn heeft hierop ook het thema van de 61e tentoonstelling af gestemd. Dit zal zijn "Een muzikaal onthaal". De bezoeker wordt op muzi kale wijze verwelkomd. "Een muzikaal onthaal" is tevens een ode aan de tulp, die 400 jaar geleden haar intrede deed in Nederland. Onder de ruim 100.000 bol- bloemen, zoals tulpen, hyacinten, nar cissen, irissen, lelies, keizerskronen en vele andere bolbloemen ontdekt de be zoeker vele soorten met namen, die op de muziek zijn afgestemd. De lentetuin zou niet compleet zijn zon der bloeiende en groene struikgewassen, waarmee de Westfriese Flora u een pri meur biedt in de tijd van het jaar. Vele bloeiende azalea's, forsythia's, skimmia en andere gewassen zullen hun bijdrage leveren aan het thema "Een muzikaal onthaal". Naast de bloemenpracht in de verwarmde CNB-hallen biedt de Westfriese Flora nog veel meer: een gezellige consementenbeurs met de meest uiteenlopende aanbiedingen en demonstraties. de mijnzaal, waar de bezoeker via een echte veilingklok afmijnt en zo bloemen en planten kan kopen. Groei&Bloei-info met adviezen over de verzorging van bloemen en planten. de kinderboerderij met allerlei boer derijdieren. Openingsdagen en tijden: Vrijdag 18 februari 13.00-18.00 uur. Zondag 19 t/m woensdag 23 februari 09.00-18.00 uur. Donderdag 24 februari 09.00-21.00 uur. Vrijdag 25 t/m zondag 27 februari 09.00-18.00 uur. Toegangsprijzen: Kinderen tot 14 jaar 5,- p.p. Volwas senen 12,50 p.p. 65-plussers 10,- p.p. Groepen van minimaal 20 personen 10,- p.p. Hoe te bereiken: Per trein: Een heel gemakkelijke en voordelige manier om naar de Westfrie se Flora te reizen wordt geboden door de Trein plus Toegangsbiljetten van NS. Dit alles-in-één-kaartje is zo'n 20% goedkoper dan wanneer de kaartjes los worden verkocht. Bovendien is het va naf het "Flora-station" maar 5 minuten lopen naar de tentoonstelling. HEILOO - Geen kwade geest zal het nog in z'n hoofd halen zich op enigerlei wijze op te houden in de buurt van Hui ze Overkerck. Een oorverdovend vuur werk heeft daarvoor zorg gedragen. Nadat gedeputeerde J. E. M. Berman de eerste paal had geslagen voor 15 zorgwoningen en een wijksteunpunt barstte het geknal los en was tot ver in de omgeving te horen. Met het woonzorgplan Overkerck en de Loet hoopt Heiloo een voorbeeld funk- tie voor veel andere gemeenten te zijn. Zorg De ontwikkelingen in de zorg voor ou deren is momenteel bijzonder aktueel. Men streeft er naar de ouderen zolang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Gedeputeerde Berman zei: ,,Met deze eerste paal maakt u duidelijk hoe u in Heiloo een ouderen beleid tot stand kunt brengen met toekomstwaarde". Een goede samenwerking is dan ook van het grootste belang. Zowel Huize Overkerck als Huize de Loet willen ge leidelijk overgaan naar het brengen van zorg bij de mensen thuis. Boven dien hoopt men in de Loet, in de noord vleugel, een geriatrische (dementen)- afdeling te realiseren, dit in samenwer king met de Hout in Alkmaar. Men denkt, door een opname stop, dit plan in zo'n kleine drie jaar tot stand te heb ben gebracht. Thuiszorg Wat is regionale thuiszorg? Het heeft veel te bieden, van kraamzorg tot oude renzorg. Bovendien komt er in het nieu we wijkcentrum een zorgcoordinator, een dagopvang, verschillende hulpverle ners houden spreekuur en er wordt gele genheid geboden voor flankerend HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgele verd. Inleveren van pakketten kan ge schieden bij: fam. Beers, Hovenier straat 39 te Alkmaar op woensdag 16 fe bruari van 18.30-22.00 uur en donder dag 17 februari van 18.30-19.30 uur. Voor informatie kunt u bellen: tel. 072-613196. Uw pakket kan ook worden ingeleverd bij fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo op donderdag 17 februari van 13.00-20.00 uur en te bereiken onder tel. 072-331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen óók brieven, tijdschriften e.d. bevatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Veel vuurwerk bij eerste paal bij Overkerck. beleid. Men streeft er naar de hulp voor ouderen zoveel mogelijk te bundelen, zodat u niet van het kastje naar de muur wordt gestuurd, een z.g. LOKET funk- tie. Samenwerking is dan ook gewenst tussen financiers (Univé) en het vraag en aanbod in de ouderenzorg. Goedkeuring Mevrouw Berman week af van de offi- cieele weg omdat er nog een goedkeu ring voor dit projekt moet komen. Maar aangezien de provinciale commis sie Welzijn een positief advies had uit gebracht, durfde zij dit wel aan. Wethouder A. Worm-de Moei zei: „In het kader van verwerkelijking van onze visie voor ouderen de opdracht voor het gemeentebestuur kortweg aan te duiden met „Heiloo goed wonen in het groen" zullen voldoende senioren woningen be schikbaar moeten zijn. Aan het slot van haar betoog overhandigde mevr. Worm de bouwvergunning aan de heer G. van Noort, voorzitter van de Woning Bouw vereniging Willibrordus Heiloo. De heer van Noort zei: „Dit projekt wordt gebouwd door aannemer P. Bot. Met veel eisen en een krap budget komt de huur van deze woningen op 690.00. Verder werd nog bekend gemaakt dat het pas bewoonde complex senioren wo ningen Capel-Acker is voorgedragen aan de ouderenbonden voor toekenning van het senioren label dat zoals bekend een konsumentenlabel krijgt uitgereikt. AÈi HEILOO - In de tweede helft van febru ari zal een aantal (300) willekeurig geko zen inwoners van Heiloo telefonisch worden benaderd. Het gaat hier om een onderzoek om te bekijken hoe het staat met de relatie tussten burger en gemeen te. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het buro Intomart. U kunt dan aan de hand van een aantal vragen dui delijk maken hoe u vindt dat het ge meentebesuur omgaat met uw belangen. Uiteraard blijven de verstrekkers van deze informatie anoniem. De afgelopen vier jaar heeft de gemeen te meer openheid betracht, laten zien waar ze mee bezig zijn. Hoe hebben de mensen dat ervaren, hoe geef je daar verder vorm aan, wat zijn de belan grijkste problemen? In maart zal de gemeente een viertal bij eenkomsten organiseren o.a. met een aantal verenigingen, vrijwilligers, wijk- verenigingen en voor het midden en klein bedrijf. De organisatie berust bij het SGBO, Onderzoeks en Adviesburo van de Vereniging van Nederlandse ge meenten. Zij hebben al veel ervaring op gedaan in andere gemeenten. Burgemeester Schoof zei: „Vaak is er toch enig wantrouwen tegenover de ge meente, dat is zorgelijk, ik zou een brug willen slaan". Ook is de mening toe gedaan dat het college er meer op uit moet trekken, zo dat zij weten wat er gaande is. Raadsle den zijn vaak onbekend. Tijdens een 'workshop" in de Willibrordusstichting hebben de raadsleden met elkaar gesproken over wat de mensen willen, hoe ga je om met elkaar. Moeten wij vroegtijdig onze plannen naar buiten brengen. Zou de burger zelf misschien wat meer verantwoording voor z'n eigen omge ving willen dragen. Wat kunt u alzo voor vragen verwach ten? Belangrijk is waar u uw informatie vandaan haalt. Vindt u dat u voldoende geïnformeerd wordt over het doen en la ten van de gemeente. Kan het gemeente bestuur wat aan uw problemen doen? Wilt u zelf meepraten enz.. Eind maart zal de conclusie van dit onderzoek be kend gemaakt worden. De loop(speel)brug-noord in de buurt van de speelvijver moet door een nieywe burg worden vervangen. Dit geldt niet voor de speelbrug-zuid. Deze komt te vervallen. Op deze plek kan men ge woon gebruik maken van het pad dat er langs loopt. Het andere speelelement dat aan ver vanging toe is, is het ruimtenet. Dit net is even oud als de loopbruggen, dus zo'n 20 jaar en verkeerd in slechte staat. Dit speeltuig gaat dus weg. Omdat het ruimtenet veel gebruikt werd door de kinderen zal er iets voor terug moeten komen. Het speelelement dient geschikt te zijn voor jongeren tussen de 10 en 14 jaar. In overleg met de VAC (Vrouwen Adviescommissie) en geïnteresseerde wijkverenigingen zal een keuze worden gemaakt welk speelelement hier gewenst is. Als de Raad accoord gaat zal men zo snel mogelijk met de uitvoering begin nen. Als het weer dan wat beter wordt kunnen de kinderen er weer veilig en fijn spelen. H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE INTERIEURVERZORGING tapijten gordijnen - zonweringen - meubelstoffen - laminaat v. Aostaslraat 28 tel. 072-339400 Deze huisjes gaan verdwijnen om plaats te maken voor moderne senioren woningen. HEILOO - Het intieme hofje, met de witte huisjes, aan de Bosboom Tous- saintweg zal gaan verdwijnen, evenals de woningen aan de Hasebroekweg en de Potgieterweg. Vorige week maakte de heer Hubbeling, voorzitter van de Woningbouwvereniging Volkshuis vesting Heiloo, aan de bewoners van de ze huisjes duidelijk waarom dit moet gebeuren. De huisjes voldoen, ook na eventuele renovatie, niet meer aan de eisen van een seniorenwoning van deze tijd. De woningen hebben een te geringe afme ting. Zijn ongeschikt voor bewoning door mensen met een rolstoel en bieden niet de mogelijkheid om zorg te verle nen van uit zorgcentrum de Loet. In het kader van ouderen zolang moge lijk zelfstandig thuis laten wonen, mits met hulp uit het zorgcentrum zijn deze veranderingen noodzakelijk. Wel, wil men proberen de woningen indezelfde sfeer te herbouwen. De heer P. van Baar, direkteur van de Loet, gaf een toelichting over wat een woonzorgplan is. „Men hangt nog te veel aan de traditionele manier, naar een tehuis gaan, op zeer hoge leeftijd. Iedereen krijgt dezelfde zorg, of je die nu nodig hebt of niet, maar daar hangt een prijskaartje aan. Nu wil men zoveel hulp verschaffen, als iemand nodig heeft, zorg op maat, b.v. door de woningen d.m.v. gangen met het hoofdgebouw te verbinden en het aanbrengen van een alarm systeem e.d. Men denkt aan 22 sociale huurwonin gen, 44 premie huurwoningen en 26 wo ningen in de vrije sector. Onrust Toch was er onder de bewoners enige onrust. Iedereen wil na de bouw weer terug op z'n oude „stekkie" komen. Dat kan niet in alle gevallen gegaran deerd worden. Bovendien gaan de hu ren omhoog en kunnen niet alle mensen die in een sociale huurwoning zitten, daarin terugkeren om de eenvoudige re den dat er de helft minder gebouwd worden. De huur komt op 590,00 plus 50,00 stookkosten. De huur van de vrije sector woningen bedraagt 1500,00. Tijdens de bouw zullen de bewoners er gens anders onder gebracht moeten worden. Eventuele kosten die aan de bestaande woningen zijn gemaakt en verhuiskosten zullen voor een groot deel door de Woningbouwvereniging wor den vergoed maar dit zal per complex worden bekeken. Commissie Daar het voor de Woningbouwvereni ging bijna ondoenlijk is met iedereen af zonderlijk te overleggen vroeg de heer Hubbeling een bewonerscommissie in het leven te roepen. Vanuit de bewoners kwam de wens naar voren de Vrouwen Advies Commissie in te schakelen. Velen bewoners zullen die avond met een angstig hart naar bed zijn gegaan. Begrijpelijk als je niet weet waar je te recht komt en de huur hoger wordt, al staat daar tegenover dat er een veel comfortabeler woning voor terug komt, maar het moet wel opgebracht worden. Het zal een moeilijk proces worden, maar met het oog op de vergrijzing van Heiloo zal er toch iets moeten gebeuren en moet er toch ergens begonnen wor den. Men denkt eind van dit jaar met de eerste fase te beginnen. Herenweg 167,1851KN Heiloo.Tel.: 072-331716. HEILOO - De heer M.J. van Veen uit Heiloo is dinsdag 8 februari 1994 be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester N.P. Schoof reikte de onderscheiding in Utrecht aan de heer van Veen uit tijdens de receptie ter gelegenheid van zijn afsc heid als direkteur van het districtskan toor Utrecht van de Sociale Verzekeringsbank. De heer van Veen begon zijn loopbaan bij de Raad van Arbeid te Utrecht (sinds 1 april 1988 districtskantoor Sociale Verzekeringsbank) op 8 februari 1954 als schrijver. In 1962 trad hij in dienst bij de Sociale Verzekeringsbank, waar hij werkzaam was bij de Accountants dienst. Per. 1 april 1981 werd hij be noemd tot chef de bureau bij de Raad van Arbeid, waar hij als zodanig belast werd met de wetstechnische-, organisatorische- en personeelsaangele genheden van de Raad van Arbeid. Per 1 januari 1991 volgde zijn benoe ming tot directeur van het districtskan toor Utrecht. Ook naast zijn ambtelijke funktie is hij aktief. Sedert 1 april 1985 is hij bestuurslid van de Stichting Oplei ding Sociale Verzekering en vanaf 1986 secretaris. Verder is de heer van Veen aktief bin nen "hippisch Nedefland". Hij is sedert M.J. van Veen. november 1991 voorzitter van de Lan delijke Rijvereniging Heiloo e.o. Verder is hij vice-voorzitter van de Noord- Hollandse Bond, een overkoepelend or gaan van rij verenigingen. Postbus 95.1850 AB He.loo Tel 072-331895 ASSURANTIËN i Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo tAXATIÉS' HEILOO - Op de Weissensee in Oosten rijk namen Henk v.d. Werf en Willem Blakborn deel aan de elfstedentocht. H. v.d. Werf aan de toertocht, Willem aan de wedstrijd. In onze tweede elfsteden tocht stonden we zenuwachtig aan de startlijn. Gunstige temperatuur, maar het ijs zou later blijken was de grote te genstander. Dan 07.00 startschot wedstrijd, Willem weg. henk 5 min. la ter toertocht. Vanaf de start werd er ge lijk hard gereden door de div. A-rijders: v. Benthem, v. Kempen, Piet Kleine etc. Willem reed de hele wedstrijd in de 2 a 3 groep. De eerste 4 uren was het ijs re delijk, maar daarna verslechterde de toestand snel door de oplopende tempe ratuur en een föhnwind. Het glij-ijs veranderde in werk ijs. Vele valpartijen ontstonden daardoor, men sen met kapotte knieën, armen, kin en neus, gebroken sleutelbenen, gebroken kaken. Willem zelf twee keer gevallen, desondanks toch lekker doorgeschaatst in zijn groep die al kleiner werd 20 man. De bekende laatste loodjes gere den te hebben finishte Willem na 200 km in 7 uur 45 min (vorig jaar 6 uur 48 min). Henk v.d. Werf voltooide de toer tocht in 9 uur 25 min naar omstandighe den een goede tijd. Velen 40% haaalden de eindstreep niet, hoorden wij later. Door onzer beiden vrouwen (verzor gers) opgewacht bij de finish gingen wij met een tevreden gevoel terug naar ons Hotel. HEILOO - Zelf zorgen als het om ge zondheid gaat? Dat wil Regionale Thuiszorg graag stimuleren. Daarom organiseert Regionale Thuiszorg de cur sus 'een zieke thuis verzorgen'. De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten en is niet alleen bedoeld voor mensen die nu in hun familie te maken hebben met ernstige of langdurige zieken, maar voor iedereen die te maken kan krijgen met zieken in zijn of haar omgeving, fa milie, buurtgenoten, vrijwilligers, enz. De deelnemers leren de grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te ver zorgen. Het is van groot belang dat men deze zorg - eventueel met hulp van de wijkverpleging - aandurft, want het komt maar al te vaak voor dat zieken die graag thuis willen blijven bij gebrek aan familiezorg toch moeten worden opgenomen. De cursus zal van de deel nemers geen verpleegkundigen maken, maar alle zaken die nodig zijn voor een goede verzorging komen aan de órde: verzorging van een zieke in bed, het oe fenen van tiltechnieken, uitleg/de monstratie van hulpmaterialen. De cursus data zijn: dinsdag 8, 15, 22 en 29 maart en 5 april 1994, van 13.45 tot 15.15 uur. Het adres waar de cursus ge geven wordt is: wijkgebouw van de Re gionale Thuiszorg, Holleweg 94 te Heiloo. Voor leden van de Regionale Thuiszorg tel. 072-199222. Uiterste in- schrijfdatum: 21 februari. HEILOO - Voor de watergymnastiek met 65-plussers onder persoonlijke be geleiding, dat grote belangstelling trekt, zijn weer enkele plaatsen vrij. De'orga nisatie is in handen van de unie Van Vrijwilligers (UW). De aktiviteiten vin den plaats in zwembad Loos, De Om loop 9. Zowel voor dinsdagmiddag van 15.00-15.30 uur, als voor de vrijdag morgen van 11.30-12.00 uur kan men zich aanmelden. De groepjes zijn klein, ongeveer 15 per sonen. Onder leiding van een bevoegd docente worden oefeningen gedaan. De temperatuur van het water is 30 graden C. De diepte van het bad is zodanig, dat iedereen overal kan staan en zich vrij in het water kan bewegen. De watergym nastiek is ook geschikt voor mensen die niet kunnen zwemmen. Zelfs watervrees hoeft het deelnemen niet in de weg te staan. De laatste vijf minuten bestaat de mogelijkheid tot vrij zwemmen of ge nieten van het bubbelbad (37 graden C.) Wie dat wil, kan in het water of bij het omkleden persoonlijke begeleiding krij gen van een vrijwilliger. De kosten bedragen 3,50 per week, te betalen eens per vier maanden. U ont vangt hiervoor een acceptgirokaart. Wanneer nodig, wordt u van huis ge haald, en weer thuis gebracht. De kosten van het vervoer moeten apart be taald worden. Voor andere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevr. F. Volger, tel. 332934.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1