I I Jongeren en de politiek BELBUS HEILOO: 331 344 Bekendmaking wijziging en intrekking verordeningen Nieuw bouwplan 1994: Internationaal Jaar van het Gezin Onderzoek naar gemeentelijke Welzijnsaccommodaties Relatie burger/gemeente: een onderzoek Aanlijngebod voor honden Ontwerp-beschikking Wet milieubeheer Ratten en muizen in en om het huis PAGINA 4 UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 1994 6 T^ HEILOO Als je achttien wordt, verandert er heel wat in je leven: je wordt geacht zelfstandig beslissingen te kunnen nemen; je bent volwassen en je krijgt rechten, maar ook plichten. Als je achttien bent, ben je meerderjarig. Je bent handelingsbekwaam: je mag beslissingen nemen; je hoeft niet overal toestemming van je ou ders voor te hebben; je handtekening is rechtsgeldig: je mag bijvoorbeeld een bankrekening openen, overeenkomsten aangaan (studie financiering). Als je achttien bent mag je ook stemmen, aan de verkiezingen deelnemen. Stemmen is een grondrecht in een democra tisch land. Je kunt zelf kiezen; je kunt ook gekozen worden. Er zijn vier soorten verkiezingen waaraan je kunt deelnemen: de gemeentelijke, de provin ciale, de landelijke en de europese verkie zingen. Stemmen is invloed uitoefenen. Je kunt nog beter invloed uitoefenen door lid te worden van een politieke partij, want dan kun je ge kozen worden: er zitten ook jongeren in ge meenteraden. Op 2 maart a.s. zijn de verkiezingen voor de gemeenteraad. Iedere burger vanaf achttien mag gaan stemmen. Dus ook jij! Er zijn genoeg zaken in een gemeente die voor de jongere van belang zijn. Neem bij voorbeeld het Jeugd-en Jongerenwerk, het onderwijs, het bouwen voor de jongeren. Voordat de gemeenteraad erover beslist, beslis jij over de gemeenteraad. Voor praktische informatie over de komen de gemeenteraadsverkiezingen kunt u het door de gemeente speciaal ingestelde te lefoonnummer bellen: 313 110. U kunt hier met al uw vragen over de ver kiezingen terecht. In de reeks artikelen in aanloop naar de ver kiezingen komt er nog een artikel over de po litieke partij en een artikel over de gang van zaken direct na de verkiezingen. Een nieuw jaar; een nieuw thema! Ook 1994 kent een bepaald thema. Zo stond in 1993 het Ouderenbeleid centraal en heeft de Verenigde Naties 1994 uitgeroepen tot In ternationaal Jaar van het Gezin. In Nederland is door de Minister van WVC een Nationaal Comité ingesteld dat samen met provincies, gemeenten en allerlei maat schappelijke organisaties en instellingen vorm en inhoud zal geven aan dit jaar. Ook de gemeente Heiloo bezint zich op mo gelijke aktiviteiten in het kader van dit Jaar van het gezin. Het hoofdthema van het jaar is: ondersteu ning van gezinnen met bijzondere problemen. De gehanteerde definitie van gezin hierbij is: iedere leef-eenheid waarin kinderen worden verzorgd en/of worden opgevoed. Het college van burgemeester en wethouders stelt het ten zeerste op prijs om suggesties voor projecten en aktiviteiten vanuit de bevol king van Heiloo te ontvangen. De suggesties en ideeën kunnen zowel een eenmalig karakter hebben als blijvend van aard zijn. Het is daarbij zeer wel mogelijk dat projecten een daadwerkelijke bijdrage gaan leveren aan de verdere ontwikkeling van het gemeentelijk kinder-en jeugdbeleid. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de afdeling Welzijnszaken, mw. A. Besseling, telefoon 313 165. Suggesties kunt u indienen bij het college van burgemeester en wethouders. De gemeenteraad heeft in de vergadering van 3 februari jl. besloten om een onderzoek te laten uitvoeren naar het beheer en gebruik van gemeentelijke accommodaties in de wel zijnssector. Het doel van dit onderzoek, dat de komende maanden zal worden uitgevoerd, is gericht op het opstellen van een accommodatiebe- leid, waarbij gestreefd wordt naar een effi ciënt en effectief gebruik van accommodaties die gebruikt worden door diverse verenigin gen en instellingen. Een belangrijk onderdeel van het uit te voe ren onderzoek zal zijn het voeren van gesprekken met gebruikers van gemeentelijke accommodaties, om zodoende bestaande knelpunten en wensen te verzamelen. Betrokken instellingen en verenigingen zullen hierover apart worden geïnformeerd. Naar verwachting wordt het onderzoek half april afgerond. Na de eindrapportage van het onderzoek, zal het college zich beraden over te nemen maatregelen. Deze zullen er op gericht zijn de welzijnsinstellingen de komende jaren op een kwalitatieve en verantwoorde wijze huis vesting te bieden. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer G. Presburg, afdeling Wel zijnszaken, telefoon 313 164. Na de gemeenteraadsverkiezingen van 2 maart a.s. zal er een nieuw gemeente bestuur worden gevormd. Dit bestuur wil na tuurlijk graag verder gaan met het verbeteren van het woon-en leefklimaat van de gemeen te en met het oplossen van problemen waar mee de inwoners van Heiloo regelmatig, te maken hebben. Dit alles in het kader van de Bestuurlijke Vernieuwing. Om hiervoor zo goed mogelijk beleid te ont wikkelen heeft de gemeente een onderzoeks bureau gevraagd informatie te verzamelen over de wensen en opvattingen van de in woners over het wonen en leven in Heiloo. Het onderzoek wordt uitgevoerd door SGBO, het Onderzoeks-en Adviesbureau van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. In de loop van februari zal een aantal wille keurig gekozen inwoners van Heiloo in op dracht van SGBO worden gebeld door een telefonisch onderzoeks-bureau. Deze mensen krijgen de mogelijkheid hun mening te geven over het funktioneren van het gemeente bestuur en over de problemen binnen de ge meente. Het spreekt voor zich dat verstrekkers van deze informatie anoniem blijven. Ook zal een viertal gesprekken worden ge voerd met vertegenwoordigers van maat schappelijke organisaties. Deze zijn op te splitsen in de volgende doelgroepen: wijkve- renigingen, welzijnsorganisaties, vrijwilliger sorganisaties/sportverenigingen en tot slot bedrijven/ middenstanders. Deze zullen rechtstreeks worden uitgenodigd hieraan deel te nemen. Over de resultaten van het onderzoek zal SGBO eind maart van dit jaar verslag uit brengen. Het onderzoeksbureau zal tevens aanbevelingen doen om beleid te ontwikkelen dat aansluit bij de wensen van de bevolking. Mocht u vragen hebben over dit onderzoek, dan kunt u contact opnemen met de voor lichter van de gemeente, telefoon 313 289 of de heer A. Beuker, telefoon 313 163. - In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod tussen 1 januari en 16 mei 1994. In dit losloopgebied geldt voor deze jaar lijkse periode een aanlijngebod voor hon den om te voorkomen dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen ver wachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode wordt vermeld op de bor den die bij het losloopgebied komen te staan. Aanlijngebod voor alle honden: ook voor gehoorzame! - De milieuwachter krijgt regelmatig van hondebezitters te horen dat hun hond heel gehoorzaam is en daarom niet aan de lijn hoeft. Ondanks die gehoorzaamheid geldt het aanlijngebod ook voor die honden. Ook zij kunnen onverwacht oversteken, op mensen afhollen (bijvoorbeeld uit speels heid), achter andere honden, schapen, ko nijnen of wild aangaan, etc. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Ge meentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 3 februari 1994 de volgende verordeningen in verband met daarin aangebrachte wijzigingen opnieuw zijn vastgesteld: Verordening persoonsregistraties Heiloo; Verordening op de identiteitskaart gemeente Heiloo; Destructieverordening; Procedureverordening planschadevergoe ding ex. artikel 49 van de Wet op de Buimtelijke ordening; Inspraakverordening stads- en dorpsver nieuwing en ruimtelijke ordening; Toewijzingsverordening voor woon wagenstandplaatsen; Verordening kinderopvang Heiloo; Gemeentelijk sociaal fonds Heiloo; Verordening tot uitvoering van de artikelen 29 en 38 van de Algemene Bijstandswet; Verordening leerlingenvervoer gemeente Heiloo; Verordening studietoelagen muziekon derwijs; Algemene subsidieverordening; Procedure- en inspraakverordening welzijn; Exploitatieverordening 1971. Deze verordeningen treden overeenkomstig de algemene bepaling terzake in de Gemeen tewet in werking met ingang van de achtste dag na die van deze bekendmaking, derhal ve op 17 februari 1994. De in deze verordeningen aangebrachte wij zigingen houden verband met de gewijzigde regelgeving in de Algemene wet bestuurs recht en de nieuwe Gemeentewet. Bepalingen, die thans in deze wetten zijn vastgelegd zijn uit deze verordeningen ge schrapt. De wijzigingen zijn voorts hoofdza kelijk van redaktionele aard en houden verband met het aanpassen van begrippen, procedures en termijnen in de verordeningen aan die in vorengenoemde wetten. Overeenkomstig de bedoeling van de Alge mene wet bestuursrecht wordt hiermede be oogd meer uniformering en vereenvoudiging van de regelgeving te bereiken en deze daar door ook voor iedereen duidelijker en -inzich telijker te maken. Voorts zijn bij vorenaangehaald raadsbesluit de volgende verordeningen ingetrokken Verordening grondbelasting; Vleeskeuringsverordening; Verordening geldelijke steun verhuis- en herinrichtingskosten Heiloo '75; Planprocedureverordening sociaal cultu reel werk. Zowel de opnieuw vastgestelde verordenin gen als de ingetrokken verordeningen liggen met ingang van heden voor een ieder ter in zage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 015. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, een af schrift verkrijgen van de verordeningen. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer positief te beschikken, on der oplegging van een aantal voorschriften in het'belang van de bescherming van het milieu, Heijne Reklame, De Wagenmaker 10 1851 PX HEILOO, voor het oprichten en inwer king hebben van een inrichting voor het fabriceren van kaasdummy's en reklame- schilderobjecten, op het perceel De Wa genmaker 10, 1851 PX HEILOO. De aanvraag, ontwerp-beschikking en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 10 februari 1994 tot en met donderdag 10 maart 1994 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kenne- merstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavon den 11 februari 1994 tot en met 4 maart 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 10 maart 1994 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep te gen de beschikking kan worden ingesteld, worden ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Schriftelijke bezwaren kunnen door een ieder tot en met 10 maart 1994 worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo. Bezwaarden kunnen daarbij verzoeken dat hun persoonlijke gegevens niet bekend wor den gemaakt. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tij dens deze zitting kunnen mondeling bezwa ren worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en de ontwerpbeschikking van ge dachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk en mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep in stellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te die nen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer R. Th. Slob te Heiloo voor de bouw van een gezondheidscentrum met woning aan De Krommert te Heiloo. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 10 februari 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voorgenomen bouw plan schriftelijk gemotiveerd bezwaren indie nen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Commissie Financiën en Personeelszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op dinsdag 15 februari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Kostendekking rioolbeheerplan; - Uitwerking ombuigingstaakstelling 1995 voor bibliotheek en muziekschool. Commissie Milieu en Educatie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 9 februari 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Voortgangsrapportage bestuursopdracht Sporthal/Zwembad; - Stand van zaken herschikking Sportac commodaties; - Vervoerregio Noord-Holland-Noord; - Problematiek Kooimeerplein. Commissie Welzijn, Emancipatie en Volksgezondheid De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijn, Emancipatie en Volksgezondheid vindt plaats op maandag 14 februari 1994 om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Subsidievoorstel huisvestingskosten Ge red Gereedschap - Ombuigingsvoorstellen 1995: Muziek school en Openbare Bibliotheek Regelmatig hebben diverse bewoners in en om hun huizen last van ratten en muizen. Meestal gaat het dan om de huismuis en in enkele gevallen om de bosmuis. De veldmuis komt niet in huis voor in tegenstelling tot wat de meeste mensen denken. De meest voorkomende rat is de bruine rat. Al komt de muskusrat ook steeds meer voor. Mocht u muskusratten zien, neem contact op met de Provinciale muskutrattenbestrijding, telefoon 02990-4052. Muizen en ratten vestigen daar waar vol doende schuilplaatsen en voedsel aanwezig zijn. De mens heeft voor de muis en de rat zowel binnen en buiten de gebouwen een ideaal leefmilieu geschapen. Het begrip 'bestrijding van plaagdieren' dient in tweeën gesplitst te worden, namelijk in wering en in verdelging. Goed genomen weringsmaatregelen kunnen voorkomen dat de plaagdieren een object binnen kunnen komen. De wering is 80% van de bestrijding, de overige 20% komt voor rekening van de verdelging. Wering Wering is onder te verdelen in hygiënische en bouwtechnische wering. Beide dragen bij aan het verminderen van de chemische bestrijdingsmiddelen. Hygiënische bestrijding Dit zijn maatregelen zoals: niet teveel voeren aan b.v. vogels, de verschillende soorten voer in de schuur in dichte bussen of blikken bewaren en ook in huis zoveel mogelijk alles afgesloten bewaren, etc. Bouwtechnische bestrijding Dit zijn maatregelen zoals: de spouwmuur- ontluchting afsluiten, doorvoer-openingen in de buitenmuur dichten, aansluitingen van ko zijnen met de muur dichten, etc. Weet dat een muis voldoende heeft aan een halve centimeter doorsnede om binnen te komen. Deze maatregelen zijn vaak goed zelf te ne men. Verdelging Als de wering niet voor 100% werkt kan de stap gemaakt worden naar verdelingsmaatre gelen. Om te voorkomen dat vele huishoudens muizen- of rattengif in de kast krijgen en te vens zorg te dragen voor een goede bestrij ding kunt u het beste contact opnemen met de gemeente. Wilt u.zelf de bestrijding verzorgen dan het volgende: De verdelging van muizen is in principe een voudig te doen. Hierbij moet echter wel voor zichtig te werk worden gegaan. Het gif moet in doosjes, die bovenaf afgesloten zijn, wor den aangeboden. Dus gebruik geen schotelt jes of jampotdeksels. Het gif mag niet te oud zijn, want muizen zijn zeker voor 3 chemi sche stoffen immuun. Te oud gif werkt niet afdoende meer. Lees goed de gebruiksaanwijzing van de soorten gif. Het oude gif kunt u het beste in leveren bij het K.C.A.-depot. Het verdelgen van ratten moet met veel zorg vuldigheid gebeuren, daarom kunt u bij last van ratten direct contact opnemen met de gemeente. Mocht u nog vragen hebben, neem contact op met de afdeling Groen en Landschap, te lefoon 313 233 of 313 234. Wij adviseren en voeren bestrijding uit bij be woners die in en om huis last hebben van muizen en ratten. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4