zoóo ^ElLOo 2000 DEMOCRATEN SSS! GROENL! Chem-Dry tapijtreiniger maakt vloerkleed en meubels als nieuw House in Buk Buk Cursus over stress voor moeders Wie helpt de Welfare van het Rode Kruis uit de nood Het Jac. P. Thijsse College in Castricum raadplegen is niet dat hokje roodmaken, maar juist een referendum Vogelvereniging kleurenpracht Heiloo Theater Buk Buk VVD top op VVD-team avond Draait u mee? De PvdA heeft oog voor ouderen Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Wonen in een leefbaar Heiloo Naar een verkeersveilig Heiloo! Heiloo-2000 PAGINA 6 UITKIJKPOST 9 FEBRUARI 1994 HEILOO - Chem-dry is een snel groei ende organisatie in Nederland met een uitgebreid landelijk service net wérk. Het Chem-dry tapijt reinigingsprocede, is afkomstig uit de Verenigde Staten en werkt op koolzuurbasis. Hierdoor werkt het snel en binnen een uur zijn meubels en tapijt dan ook weer droog en als nieuw. Het middel dus voor be drijven in het bijzonder restaurants. Maar ook de particulier zal enthousiast zijn over dit product. De hardnekkigste vlekken verdwijnen als sneeuw voor de zon zoals vet, olie, teer, kauwgom enz. Een schoontapijt is een langer leven be schoren bovendien laat Chem-Dry geen resten achter en blijft het net zo lang schoon als nieuw tapijt. Het bedrijf van John Veen komt bij u langs om het werk te doen en uw inte rieur weer 'spie en span' achter te laten. De Chem-Dry mensen hebben een speci ale opleiding gehad om alle stoffen zo als katoen, velours, zijde, wol, linnen vakkundig schoon te maken. Het is ook mogelijk om een speciale beschermlaag aan te laten brengen, zodat de stoffen langer schoonblijven. Ook matrassen, 'auto en caravan interieurs kunnen op deze manier behandeld worden. Nodig Chem-Dry bij u uit en uw interieur is weer als nieuw, de kosten zullen u alles zins meevallen. Chem-Dry Veen, M. K. Krusemanpark 130, Heemskerk, tel. 072-159035, Postbus 259 Heiloo. HEILOO - Alweer brengt jongerencen trum Buk Buk u een mellow X party. Met deze keer als DJ's Bendit en Go- dard. Godard (naaste vriend van Mar cello; verwacht in mei in de Buk!!!) heeft al menige tenten op zijn kop gezet o.a. in Roxy, IT en de Waakzaamheid. Bendit een zeer veelzijdige deejay zal sa men met Godard de Buk zeer zeker overwinnen met hun muziek. Dit alles gaat gebeuren op 12 februari. De prijs is 12,50 en de deuren zijn open van 21.00 uur Vm 2.00 uur. 300 Kaarten zijn er beschikbaar. Be there! -\v CHEHBB* 'iDHNVaN 0 ALKMAAR - Op 14 februari start de Riagg in Alkmaar de cursus „Stress, doe er wat aan" voor moeders met kin deren tot 4 jaar. In de cursus wordt in formatie gegeven over: de leuke en lastige kanten van het moederschap, de ontwikkeling van peuters, hoe stress kan ontstaan en op welke manieren je op stress kunt reageren. Er is gelegen heid om met elkaar van gedachten te wis selen. De cursus duurt zeven avonden en vindt plaats aan de Oude Hoeverweg 10. De kosten zijn 50,00. Voor meer informatie en aanmelding (zo spoedig mogelijk) kunt u bellen naar mevrouw M. Maarse, 072-270340. Tevens start op 14 februari de groep voor adoptieou ders. Hierin kunnen nog enkele ouders van adoptie-kinderen geplaatst worden. Chem-Dry komt bij u langs, alles als nieuw. HEILOO - Door verhuizing van vrijwil ligsters heeft de Welfare van het Rode Kruis, Heiloo dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligsters, die willen assiste ren bij de handwerkgroepen op diverse lokaties. Goed kunnen handwerken is hiervoor niet nodig. Het onderlinge kontakt en de gezelligheid staan voorop. De midda gen worden gehouden op maandagmid dag in het Open Huis en Overkerck, op dinsdagmiddag in het Trefpunt en op de donderdagmiddag in de Loet. Alle mid dagen van 14.00-16.00 uur. Heeft u be langstelling dan kunt u voor meer informatie kontakt opnemen met Susan Louweret, tel. 334467, b.g.g. 334841. U kunt tevens voor inlichtingen terecht op de woensdagochtend van 9.30 - 11.30 uur in het Rode Kruisgebouw, Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. CASTRICUM - Op het Jac. P. Thijsse College is het natuurlijk vanzelfspre kend, dat leerlingen opgeleid worden voor een mavo-, havo-, of vwo- diploma. Maar daarnaast bezit het Jac. P. Thijsse College een aantal kenmer ken, die deze school onderscheidt van de doorsneeschool. 1. Kleurgroepen: De brugklassen zijn in het begin van het jaar niet ingedeeld op niveau. De inde ling vindt plaats op persoonlijke wens van het kind en de ouders, waarbij reke ning gehouden wordt met woonplaats en vriendjes en vriendinnetjes. Na de kerstvakantie worden de leerlin gen voor een deel van de lesweek inge deeld in kleurgroepen. Deze indeling op niveau is gebaseerd op hun prestaties in het eerste halfjaar. In de kleurgroepu- ren krijgen de leerlingen lessen die va riëren van extra (nieuwe) stof tot herhaling van de basisstof. Aan het eind van de brugklas wordt bepaald of een leerling bevorderd wordt naar 2-vwo, 2-havo, of 2-mavo. Vanaf de 2e klas wordt alleen nog maar op niveau les gegeven. 2. Strakke begeleiding Elke klas heeft een eigen mentor, die zelf de studie- en mentorlessen geeft. De eigen ontworpen studielessen zijn strak gericht op het leren studeren. Daarnaast heeft elke jaargroep ook een eigen afde lingsleider, die de algemene gang van zaken nauw in de gaten houdt. Door dit systeem bewaart de school haar klein schalige karakter, waardoor men in staat is op een prettige wijze met de kin deren om te gaan. Het mótto luidt: vriendelijk doch beslist! 3. Het schoolgebouw: Vanaf 1 augustus 1995 zal het Jac.P. Thijsse College beschikken over een nieuw fraai schoolgebouw, dat gelegen zal zijn naast sporthal De Bloemen in Castricum. In dit schoolgebouw zullen de brugklasleerlingen hun eigen domein hebben. Zij hebben dat nu reeds ook, want de lessen aan de brugklasleerlin gen worden gegeven in een apart ge bouw, waar zij vier dagen in de week zijn. De vijfde dag zijn de brugklasleer lingen op het hoofdgebouw in Bakkum. De leerlingen hoeven tijdens een lesdag niet van schoolgebouw te wisselen. 4. Lesuitval: Lesuitval komt in de eerste drie lesjaren praktisch niet voor. De leerlingen heb ben geen tussenuren. Lessen worden al tijd vervangen. Het is niet gewenst, dat leerlingen rond de school of door een winkelcentrum zwerven. 5. Extra vakken: In de bovenbouw worden de leerlingen sterk gestimuleerd extra examenvakken te kiezen, waarvoor ze de extra lessen moeten volgen. De meeste leerlingen doen in meer vakken eindexamen dan het wettelijk vereiste aantal. In de bo venbouw van het vwo worden de vak kenpakketten reeds op geprofileerde wijze aangeboden. 6. Boekenfonds: Er bestaat op het Jac. P. Thijsse Colle ge de mogelijkheid vrijwillig deel te ne men aan het boekenfonds. Voor een relatief lage prijs zijn de leerlingen op tijd verzekerd van het goede boeken pakket, waarin de juiste drukken ge hanteerd. worden. 7. Andere activiteiten: Naast de reguliere lessen kent het Jac. P. Thijsse College: - een strak geleide en goed georgani seerde huiswerkklas, waar gericht ge werkt wordt aan het aanbrengen van werkdisipline. - introductiedagen. - werkweken en excursies. - vrijdagmiddagen - een jaarlijkse musical, klassieke en moderne muziekavonden. Kortom het Jac. P. Thijsse College is een doelgerichte school, waar op een prettige wijze gewerkt wordt met ook oog voor andere dan 'schoolse' zaken. Komt u zich daar van overtuigen op de voorlichtingsavond op woensdag 16 fe bruari a.s. (aanvang 20.00 uur in het hoofdgebouw te Bakkum) en op de open dag op zaterdag 19 februari (aan vang 10.00 uur in het hoofdgebouw te Bakkum). De voorlichtingsavond is spe ciaal bedoeld voor ouders en verzor gers, en de open dag voor toekomstige leerlingen en hun ouders/verzorgers. Er is op 8 maart een speciale vwo- voorlichtingsavond, waar de extra mo gelijkheden van het vwo worden toege licht. Hiervoor kunt u zich apart aanmelden. Een studiegids met alle informatie over het Jac.P. Thijsse College en een juni- orgids met speciale brugklasinformatie wordt gaarne toegestuurd. Een tele foontje naar de administratie van de school (02518-57850/52571) is reeds voldoende. (zie verder op deze pagina) HEILOO - Maandag 14 februari houdt vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo haar contactavond. In het clubgebouw van de postduivenvereniging naast spor thal 't Vennewater, aanvang 20.00 uur. Bondskeurmeester J. van Valkenburg uit Utrecht zal en dialezing houden over tropenvogels en over de verzorging van vogels in het algemeen. Leden en be langstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. HEILOO - Een nieuw theaterduo bestaande uit twee oude bekenden. Clous van Mechelen was al eerder te zien in de Buk onder de naam Jan Vos. Rob van Houten maakte vroeger furo re met de rol van Boy Bensdorp in de snackbar van Wim T. Schippers. Verder is deze Rob van Houten bedenker en maker van vele spectaculaire theaters hows (Funhouse), liefhebber van revue, glitter, ourlesque en uitersten. Clous van Mechelen met zijn immer wonder lijke komische uitstraling en geweldige muzikale achtergrond....Rob van Hou ten met zijn rijke theaterervaring, het gevoel voor het absurde en zijn meester lijk mimisch vermogenKortom twee entertainers die elkaar uitstekend aan voelen, die dicht tegen de hedendaagse variété aanleunen, en in hun program ma heel wat gasten zullen ontvangen. Zij zullen borg staan voor echt ouder wets theaterplezier. Zij laten de tijden van de revue weer herlêven. Dit belooft wat, dus kom dat zien!!! Vrijdag 11 februari, aanvang: 21.30 uur, entree 10,-. CASTRICUM - Presentator Pierre Huyskens zal, a.s. maandag 14 februari om 19.45 uur de VVD avond leiden waar Erica Terpstra, Harry Dijkstal, Robin Linschoten en Anne Marie Jor- ritsma de topspreïcers zijn in Castricum. Kamercentrale Den Helder organiseert de bijeenkomst in het kader van de ge meenteraadsverkiezingen. Het wordt een wervelende avond waar ook lokale en provinciale lijsttrekkers aanwezig zullen zijn. De avond wordt gehouden in 'de Clinghe', Duin en Bosch 3 te Castricum. Om 19.00 uur gaat de zaal open. Met een informeel sa menzijn wordt de avond besloten. HEILOO - Met het stemmen voor de gemeenteraad op 2 maart wijst men een partij aan, die voor de komende vier jaar op lokaal niveau onderdeel van het gemeentelijk bestuur zal zijn. Dat is op zich een goede zaak. Je kunt toch niet van alle inwoners verlangen dat zij bij elke beslissing op lokaal niveau hun stem zullen laten horen. Zo kan dat niet werken. U kiest 19 raadsleden uit 6 par tijen. Die 19 raadsleden kiezen dan weer 3 wethouders, die tezamen met de bur gemeester het dagelijks bestuur vormen, dit college is het uitvoerend orgaan. De raad is het hoogste bestuursorgaan en heeft daarmee de uiteindelijke beslis singsbevoegdheid. Althans in theorie. In de praktijk is het zo dat het college van burgemeester en wethouders (B en W) een belangrijke stempel op het loka le bestuur drukt. Dat komt natuurlijk ook omdat het besturen hun (volledige) baan is. Die wethouders komen door gaans uit de grootste partijen. Je wordt Immers met meerderheid in de raad tot wethouder gekozen. Hebben de raadsle den dan niets in te brengen? Dat is ge lukkig ook niet het geval. Beslissingen moeten in feite geakkordeerd worden in de raad en de raad kan zonodig het col lege van B en W terugfluiten of een wet houder van zijn/haar stoel verwijderen. Het college van B en W moet voor het uitvoeren van hun beleid de meerder heid van de raad achter zich hebben. Na verkiezingen kunnen raad en college aan de slag. En staan de burgers verder buitenspel? Soms lijkt het er wel eens op. Inwoners van Heiloo worden ge- konfronteerd met soms grootse plan nen. Of plannen, die ingrijpend zijn, voor het leefniveau van een straat of straatgedeelte. Bij het bepalen van je stem kun je die dingen niet voorzien. Daarom is het belangrijk op een partij te stemmen, die inspraak van de burgers niet uit de weg gaat. Sterker, die het zonder meer noodzakelijk vindt die bur gers bij belangrijke beslissingen te ho ren en mee te laten denken. Want uit zo'n samenspraak kunnen uitstekende ideeën naar voren komen-. Natuurlijk zal er uiteindelijk een afweging moeten plaatsvinden. Vaak tussen persoonlijke belangen en het algemeen belang. Maar ook al moet het algemeen belang preva leren, dan is vaak met bepaalde voorzie ningen de aantasting van de persoonlijke leefbaarheid te verminde ren. Meestal tot tevredenheid van alle partijen. Maar er moet wel echt ge luisterd worden. Het bestuur moet ook in een zeer vroegtijdig stadium al met de plannen in de openbaarheid treden. Dan is het veel minder moeilijk om plannen te wijzigen. Die inspraak kan geschieden via hoorzittingen. Maar ook de inschakeling van wijk verenigingen - of bij het ontbreken daarvan door nog in te stellen wijkraden - dient een vaste plaats in de procedures te krijgen. Daar naast zal het bestuur altijd open moeten staan voor belangengroeperingen. Be langrijk is tevens dat de informatie, waarover het college beschikt, in princi pe ook toegankelijk is voor de overige partijen. Waarom nu zo'n heel verhaal over inspraak, samenspraak en open heid? Wel, omdat dat voor GroenLinks één van de belangrijke uitgangspunten in het te voeren beleid is. GroenLinks wil niet besturen vanuit de bekende "ivoren toren". Nee, GroenLinks wil blijvend openstaan voor suggesties va nuit de bevolking. En wil ook blijvend in kontakt staan met de burger. Leren van elkaar.. Maar ook het respekteren van elkaar. Met uw keus voor Groen Links (lijst 6) doet u ook een keuze voor openheid van bestuur. Voor inspraak en meedenken. Wilt u meer weten, dan kunt u onze beleidsuitgangspunten voor de komende raadsperiode aanvragen bij het sekretariaat Boekenstein 9 (tel. 332207). Aanmelden als aktief of pas- :~e ';d zou ook geweldig zijn. HEILOO - Straks met het-CDA op de mini-rotonde op het kruispunt Heeren- weg/Stationsweg? Tijdens de regelmatig terugkerende fietsrondjes, werden de leden van de CDA fractie door u op vele verkeersk nelpunten gewezen. De levensgevaarlij ke oversteek Heerenweg/Stationsweg was er daar één van. Gezien het aantal ongelukken en ook ons gevoel van on veiligheid op dit kruispunt zullen wij ons inzetten voor de realisatie van een mini-rotonde hier. Overleg met, en luisteren naar de inwo ners vinden wij van groot belang. Fijn dat u ons liet weten wat u belangrijk vindt. Samen kun je meer tot stand brengen! Het CDA zal zich de komende jaren intensief blijven inzetten voor de verbetering van veiligheid van voetgan gers en fietsers. Meer zebrapaden, goed verlicht en door versmalling van de weg ter plekke ook veilig "te nemen".Nieu we wijken moeten als 30 km gebied wor- CDA den ingericht. In bestaande wijken zal dit bij groot onderhoud van de weg moeten gebeuren. Jammer genoeg is er geen geld om alles tegelijkertijd te doen. De Kennemerstraatweg vraagt nu eerst aanpassingen, zodat auto's er minder hard kunnen rijden en voetgangers en fietsers veiliger over kunpen steken. Fietsenrekken bij bushafës i$ ook eeh ontbrekende voorziening, waar het CDA aandacht voor zal vragén. Net als voor betere fietsenstallingen bij 't Loo: overdekt en met een plaats waar je je winkelkarretje achter kunt laten. Als u met het CDA meedraait, wordt Heiloo veiliger! draait u mee? C.D.A. lijsttrekker A.M. Worm-de Moei op het gevaarlijke kruispunt Heeren weg/Stationsweg. Kandidaten van de PvdA van links naar rechts, zittendGré Ris-Dekker en Aad van IJ peren. Staande: Kees Blom, Henriet te de Jong, Tjeerd Ade- ma, Roelof Bos en Jacob Ouderkerken. Op de foto ontbreekt Arie Kaan. Er heerst onrust onder ouderen over hun toekomst. Dit is wat de PvdA be treft een onnodige en onterechte onrust, veroorzaakt door recente bezuinigingen op de bejaardenoorden en de discussie rondom woonzorgcomplexen. De be zuinigingen op de bejaardenoorden van 87 miljoen zijn gepaard gegaan met im pulsen ten behoeve van de thuiszorg (60 miljoen), verpleegcapaciteit (110 mil joen) en werkgelegenheid in de zorgsec tor (200 miljoen). Verder is in deze kabinetsperiode de totale capaciteit aan verpleegbedden met 13.000 bedden toe genomen binnen èn buiten de verpleeg huizen. Eigenlijk ''zouden we moeten spreken van ombuiging in plaats van be zuiniging, ten gunste van de zelfstandig heid van ouderen. Zelfstandig wonen betekent voor een deel van de ouderén dat hun woning aangepast moet wor den. Bij invoering van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten op 1 april 1994 zullen ook 65-plussers aanspraak kun nen maken op gehandicaptenvoorzie ningen als vervoer, woningaanpassing en rolstoelen met een totale eigen bij drage van maximaal 186 gulden per ge zin per jaar op bijstandsniveau, en maximaal 500 gulden voor gezinnen op anderhalf maal bijstandsniveau. Veel nieuwe ontwikkelingen dus, waarbij de P.v.d.A. het belang van ouderen goed in het oog houdt. Het verkiezingspro gramma van de Partij van de Arbeid Heiloo is te verkrijgen bij de secretaris: tel. 335757. HEILOO - Het ouderenbeleid van de Partij van de Arbeid heeft twee hoofd doelstellingen: ouderen moet de mogelijkheid wor den geboden zo lang mogelijk zelfstan dig te kunnen wonen en leven, en het deelnemen, de participatie van ouderen in de samenleving moet ver groot worden. Een voorwaarde voor zelfstandigheid en participatie van ouderen is inko menszekerheid. Als het besteedbare in komen niet toereikend is valt er weinig deel te nemen. De AOW is als basispen sioen onmisbaar en moet dan ook op het huidige welvaartsniveau gehand haafd blijven. Aan de inkomenspositie van ouderen kan de gemeente het nodi ge doen. Teveel ouderen maken geen ge bruik van bestaande regelingen als de bijzondere bijstand, de individuele huursubsidie (IHS) of kwijtscheldings regelingen voor de gemeentelijke be lastingen. Soms uit schaamte, soms uit onwetendheid. Een betere voorlichting is dan ook op haar plaats. D66 wil het kleinschalige en landelijke karakter van Heiloo handhaven. Nieu we plannen dienen te worden getoetst aan de functie van en de aansluiting bij de aanwezige bebouwing, zeker in en om de kern van het dorp. Hierbij dient niet alleen naar de bestaande bebouwing te worden gekeken, maar ook naar de om geving. Ten aanzien van de bestaande plannen is D66 geen voorstander van grootscha lige uitbreiding van winkelcentrum 't Loo en blijft D66 tegen het aanleggen van een plein tussen winkelcentrum 't Loo en Blokker. Dit i.v.m. de toene mende verkeersdrukte op andere wegen. D66 wil het huidige plein handhaven en het stukje Herenweg langs het Witte Kerkje afsluiten voor gemotoriseerd verkeer. D66 kan zich wel vinden in verfraaiing van het Stationscentrum, afgestemd op de huidige behoefte en rekening hou dend met een goede bereikbaarheid van het station. Grootschalige aanpassing dient ook hier te worden voorkomen. Ook de buitengebieden van Heiloo moeten volgens D66 worden be schermd. Ongewenste bebouwing en niet-agrarische in het landelijk gebied moeten worden tegengegaan, evenals verdere omgronding tot bollenland. Toekomstige woningbouwprogramma's dienen steeds bijgesteld te worden naar de dan geldende behoefte. Hierbij moet in acht worden genomen, dat* Heiloo geen taak heeft in de regionale opvang. Speciale aandacht dient volgens D66 besteed te worden aan o.a. ouderen huisvesting, alternatieve woonvormen en doorstroming. De toewijzing van woningen dient aan neutrale objectieve regels te voldoen. Daarom is D66 voor stander van het vaststellen van een toe wijzingsverordening, op grond waarvan volgens duidelijke en algemeen bekende criteria woonruimte aan burgers kan worden toegewezen. Meer informatie over D66 kunt u inwinnen bij het afde lingssecretariaat: Boomweijdt 6, tel. 072-334590. HEILOO - De Partij van de Arbeid streeft bij de ruimtelijke ordening naar een goed evenwicht tussen de noodzake lijke uitbreiding en vernieuwing ener zijds en behoud van het waardevolle anderzijds. Om het dorpskarakter van Heiloo zoveel mogelijk te behouden zal uitbreiding van het dorp slechts op be perkte schaal plaats mogen vinden. Wij denken daarbij vooral aan betaalbare woningen voor jongeren en woningzoe kenden met een lager inkomen. Voor de ouderen denken we aan seniorenwonin gen, aanleunwoningen en het opzetten van woonzorgprojekten, zodat zij lan ger zelfstandig kunnen blijven wonen. Als bouwlokaties komen hiervoor in aanmerking het zuiden van de wijk Ypestein en de dorpsvernieuwing rond het Stationscentrum. Pas later kunnen de Egelshoek en het Zuiderloo in aan merking komen. De Partij van de Ar beid zal zich er voor inzetten dat de woningbouw wordt afgestemd op de wensen en behoefte van de eigen wo ningzoekenden. Bij de dorpsvernieu wing dient er veelaandacht aan te worden besteed dat de nieuwe woningen goed passen in het dorpse karakter van Heiloo. Daarom mogen ook niet alle open plekken worden bebouwd, want ook binnen de bebouwde kom moet Heiloo z'n groene structuur behouden en waar mogelijk versterken. Bij het opstellen van bestemmingsplan nen is het belangrijk dat de inwoners van Heiloo in een zo vroeg mogelijk sta: dium bij de besluitvorming worden be trokken. Goede voorlichting, inspraak avonden en uitbreiding van spreekrecht voor de burgers tijdens de commissie vergaderingen zijn hiervoor van groot belang. De Partij van de Arbeid zal zich hier in de gemeenteraad voor inzetten. P.v.d.A, secretaris Jacob Ouderkerken, tel. 335757. HEILOO - De VVD houdt niet van doem denken, maar wil ook geen wilde plannen. Geen mooie verkiezingsbelof ten, die wel beloofd, maar niet vervuld kunnen worden. De VVD staat voor een realistisch beleid, waarbij in acht geno men wordt, dat de financiële positie van Heiloo door de bezuinigingsmaatrege len, welke de CDA-PvdA coalitie in Den Haag op de gemeenten afwentelt, in de komende jaren slechter wordt. De ze harde werkelijkheid dwingt de nieu we gemeenteraad in de komende vier jaar tot moeilijke, misschien pijnlijke beslissingen. Als dat nodig is, zal de VVD die verantwoordelijkheid niet uit de weg gaan! De VVD wil echter, dat ondanks de fi nanciële tegenwind, Heiloo Heiloo blyft. Een mooi Heiloo, maar ook ver keersveilig Heiloo. Wij beseffen, dat dat geld kost! Daarom willen wij een herschikking van de middelen, zodat meer geld beschikbaar komt voor het oplossen van verkeersknelpunten, zoals: Kennemerstraatweg; Stationsweg; Ker- kelaan; Kruispunt Ewisweg/Pastoor van Muijenweg; kruispunt Zee- weg/Westerweg en de Spoorwegover gang Zevenhuizerlaan. Een mooi Heiloo, maar ook een verkeersveilig Heiloo met goed onderhouden wegen en met name fiets- en voetpaden, veilige schoolroutes en oversteekplaatsen. Met maatregelen om het gemotoriseerd ver keer in woonwijken te dwingen tot lage re snelheid, naast de reeds gerealiseerde treintaxi en belbus verdere bevordering van flexibele vormen van openbaar ver voer binnen Heiloo en overdekt fiet senstallingen bij belangrijke bushaltes en winkelcentra. Over één heet hangij zer valt met de VVD niet te praten! Dat is verdubbeling van de spoorweg door ons dorp. Tegen dat plan van de NS zei den we 'nee'!, zeggen we ,nee'! en zullen we ,nee'! blijven zeggen! Wilt u precies weten wat de VVD in Heiloo wil, lees dan het VVD-programma ,Pas op de plaats Heiloo'!, de wegwijzer van Lijst 2. Even 336426 bellen! Kandidaten Heiloo 2000 bij kruising Kennemerstraatweg-Ypesteinerlaan. HEILOO - Voor de bewoners van Stati onsweg en Kerkelaan heeft het ver keersplan zelfs niet een aanzet gegeven tot een verbetering van de huidige voor Heiloo-2000 onacceptabele situatie. Aansluiting van de Raadhuisweg-noord op de Kennemerstraatweg alsmede een route voor zwaar verkeer zijn op korte termijn mogelijkheden om verbetering te brengen in de woonsituatie in deze straten. Daar in de kern van het oude Heiloo de centrumvoorzieningen zijn gesitueerd worden de bewoners in dit deel van Heiloo onevenredig geconfron teerd met de daarmede samenhangende verkeersoverlast. De gemeente dient in nauw overleg met buurtbewoners en winkeliers te bezien hoe tot een beper king dan wel een betere spreiding van die overlast gekomen kan worden. Waar Ypestein zich tot een volwaardige woonwijk ontwikkelt is het voor Heiloo-2000 onaanvaardbaar dat een .goede bereikbaarheid van deze wijk nog steeds niet verzekerd is. Naast de ont sluiting via de Kanaalweg had via het doortrekken van de zuidelijke wij- kontsluitingsweg de dringend noodza kelijke aansluiting van Ypestein op de Kennemerstraatweg gerealiseerd moe ten zijn. De beoogde aansluiting van de Ypesteinerlaan op die Kennemerstraat weg zou in dat geval dan niet op de thans voorgestane wijze uitgevoerd be hoeven te worden. Op dit moment zou voor Heiloo-2000 de gemeente er ver standiger aan doen alle aandacht te richten op realisering van een zuidelijke ontsluiting voor Ypestein. Op die ma nier wordt het probleem van de bereik baarheid van die wijk structureel aangepakt. Verder zal Heiloo-2000 aandacht blij ven vragen voor het zodanig inrichten van woonbuurten dat de auto's daar fei telijk niet harder dan 30 km per uur kunnen rijden. Gemeente en buurt zou den samen een plan kunnen maken hoe dit idee het beste vorm gegeven kan worden. Voorstander van referendum Heiloo-2000 wil u een zwaarwegende stem geven bij de besluitvorming over voor Heiloo belangrijke zaken. Hier door kan u zich uitspreken over essen- tiele zaken (bijv. een struktuurvisie). Heiloo-2000 vindt één raadpleging in de 4 jaar, de gemeenteraadsverkiezingen, onvoldoende. Als de gemeente u serieus neemt zal men u meer bij de besluitvor ming moeten betrekken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6