HEILOo 20 ^EILOo CDA Heiloo DEMOCRATEN GROENLINK 2000 gm cifei Alert optreden PvdA redt bomen bij Witte Kerk Heiloo Zaterdag 5 maart oppositietoernooi Het voorjaar zit in de lucht De VVD doet wat zij belooft! Heiloo-2000 Ons milieu In Alkmaar begint de victorie Wijkverpleegkundigen geven lezing Lezing over hyperventilatie Oecumenische meditaties in de veertigdagentijd ook eerlijkheid t.a.v. 't milieu geen 'onterechte' verhogingen In Heiloo woon je zó! Verkeer en veiligheid Sportservice Noord- Holland organiseert cursussen financieel en secretarieel management K.v.K. cursus voor startende ondernemers UITKIJKPOST 16 FEBRUARI 1994 PAGINA 6 HEILOO - Verrast was de fractie van de PvdA in Heiloo door het bericht in de Uitkijkpost van 19 januari. In de week van 31 januari zou worden begonnen met het bouwrijp maken van het terrein voor de uitbreiding van winkelcentrum 't Loo. Daarvoor zou een aantal bomen (tijdelijk) worden weggehaald en ver plant. Tevens zouden in verband met een herprofilering van de wegen rond de Witte Kerk drie grote bomen geheel worden verwijderd. Spoedoverleg tus sen de fractieleden van de PvdA leidde tot een aantal telefoontjes met het ge meentehuis. Met als resultaat dat de aangekondigde verwijdering van de bo men tot nader order is uitgesteld. Verontrust was de PvdA ook door het bericht. Want zolang de beroepsproce dure, aangespannen tegen het uitbrei dingsplan van 't Loo nog niet is afgerond, mag er niet met de feitelijke bouw (in dit geval het bouwrijp maken van het terrein) worden begonnen. Evenmin is er een reden aan te geven waarom de drie bomen aan de kant van de Witte Kerk nu weg zouden moeten. In het raadsbesluit uit 1993 over de uit breiding van 't Loo staat immers, dat het college nog met nadere voorstellen over de herinrichting van de wegen rond het winkelcentrum terug zal komen in de raad. Er is dus nog geen herinrich tingsplan, er is zelfs nog geen tekening van gepresenteerd. Op grond waarvan is dan nu al de conclusie getrokken dat die bomen weg moeten? Zullen zij ooit weg moeten? De PvdA vindt van niet! Een feit is dat de bomen er nog staan. Door een snel ingrijpen van de PvdA-fractie. Behoud van het dorpskarakter van Hei loo, met zijn vele groen, is een belang rijk punt in het PvdA-prgramma voor de komende jaren. PvdA Heiloo, tel.nrs. 335747 en 335757. HEILOO - Het is bijna weer zover dat het populaire Oppositietoernooi in 't Open Huis boven winkelcentrum 't Loo een aanvang neemt. De organisatie heeft er geen gras over laten groeien en heeft dit jaar, vanwege het 60-jarig jubi leum besloten 4 prijzen per groep in na- tura uit te laten delen. Dat is dus zeer royaal in een groep van 6, en ook in de aparte jeugdgroepen zijn er zeer fraaie prijzen te winnen. De speelsiTelheid is 25 per partij per persoon. Tot 3 maart kan iedereen zich weer aanmelden enwel bij de Heren: P. Folkertsma 072-335821 of H.F. Moll 072-330485. De aanvang van het toernooi is 10.45 uur en de kosten zijn 10,-. Net als de jaren daarvoor hoopt de organisatie op ca. 100 scha kers die van heinde en ver komen., om aan dit leuke toernooi mee te doen. Het blijft een pracht gezicht om de schakers in volle concentratie bezig te zien en vooral in zo'n volle zaal met wel hon derd schakers is het wonderbaarlijk hoe stil het kan zijn. Op het laatste wordt het wat luidruchtiger als de vlag op val len staat, en de schaakstukken letterlijk de zaal invliegen. Spanning was er ook in de interne competitie, er werd lang uitgespeeld, een teken dat er gewonnen wenste te worden door verschillende spelers o.a. Langereis, die van Kracht won, en van Hoek die Ebregt fraai een punt afnam. Piet Manni redde het net niet tegen de Jager, maar Groot hand haafde vanuit de opening zijn pion voorsprong, en liet de winst tegen Fol kertsma ook niet meer glippen. Uitslagen: van de Wal-Hassing Z2-Z2, Koenders-brink 0-1, Langereis-Kracht 1-0, Reyersen v. Buuren-Heeringa Z2-Z2, van Hoek-Ebregt 1-0, Manni-de Jager 0-1, Maas-v.d. Werff 0-1, Groot- Folkertsma 1-0, Ligthart-Slob Z2-Z2 Bosma-van Etten 0-1, Beyers-Kleijn 0-1, v.d. Werff-Hoogerwerf 1-0, Moll- Plas 0-1, Jonkheer-Kracht 1-0, Vohk- Alleman uitgesteld, Witte-v.d. Brink Z2-Z2, Ooyevaar-Óbdam Z2-Z2, de Ruig-Sauer 0-1, Niehaus-Bos 1-0. Leg met VVD lijsttrekker Juup Wuijster de vinger op lijst 2. Erwtenstruik, verdraagt wind, geschikt in ruime pot. HEILOO - Klein of groot, in elke tuin kan een boom(pje) groeien. Als het niet vriest, kan zo'n boom worden geplant. Geen tuin? In een flinke pot doet een kleine boom het ook op een balkon of flatgalerij. Stamboompjes zijn voor dit doel bijzonder geschikt. Het voordeel van stamboompjes is, dat er planten on der kunnen groeien. Kies als bodembe dekker een wintergroene soort. Plant er voor extra kleur vroegbloeiende primu la's tussendoor. In een ruime pot of bak ontstaat zo een compleet tuintje. Stamboompjes Boompjes op stam worden toegepast in kleine tuinen, want ze vragen vrij weinig ruimte. De groei is beperkt en de kroon kan vrijwel altijd worden gesnoeid. Het is dus een struik 'op een stam'. Een bol vormig struikje maakt een ronde kroon en een kruipend struikje wordt op stam 'reurboompje. HEILOO - De VVD doet wat zij be looft! Vier jaar geleden hebben wij in het VVD-Gehieenteprogramma het be leid van de VVD-fractie voor de raadsperiode 1990-1994 vastgelegd. Dit is van de liberale beloften anno 1990 te recht gekomen. De openbaarheid van bestuur werd bevorderd door de invoe ring van spreekrecht voor burgers in commissievergaderingen, een intensieve voorlichting en het inschakelen van in woners in commissies. Het openbaar vervoer werd gediend door de invoering van treintaxi en belbus. Een ver keersplan werd vastgesteld en er werd een aanvaiTg gemaakt met het aanpak ken van verkeersknelpunten. Bij alle openbare gebouwen kwamen parkeer plaatsen voor invaliden en bij ver keerslichten de eerste 'rateltikkers' voor slechtzienden. Het gescheiden ophalen van groente- fruit- en tuinafval werd gerealiseerd- De chemokar verscheen, alsmede containers voor kleding en plastic flacons. Heiloo bleef groen en de overlast van dieren werd bestreden met hondenmaa tregelen. De trouw/raadzaal in het ge meentehuis werd door een traplift bereikbaar voor minder validen en de mogelijkheid om in de Witte Kerk te trouwen werd geopend. Het gemeente lijk apparaat werd gereorganiseerd. In Ypestein werd met de meeste spoed een basisschool gesticht - Ouders en mede zeggenschapsraden werden betrokken bij fusieplannen voor scholen. Helaas kan de Kennedy Mavo niet worden ge red omdat het R.K. schoolbestuur tegen een fusie van openbare en r.k.-Mavo is. Een kunststof atletiekbaan voor Trias werd aangelegd en overtollige bui tensportvelden werden buiten gebruik gesteld. Ons pleidooi voor een coördi natiepunt voor de zorg van senioren werd verhoord. - Er kwamen en komen meer aanleunwoningen bij de verzor gingstehuizen. -Een centraal senioren informatiepunt werd gevestigd. Bij het huisartsenvestigingsbeleid wogen de wensen van de bevolking mee. Bij het verhogen van de Onroerend Goedbe- lasting werd grote terughoudendheid betracht. -De VVD bleef tegen verslui erde subsidies - Onrendabel gemeente lijk onroerend goed wordt nu verkocht. Allemaal punten uit het VVD- progrfemma 1990-1994 die gerealiseerd konden worden. Natuurlijk niet alleen door de VVD, maar in samenwerking met andere partijen. Op die samenwer king hqopt de VVD ook bij de realise ring van haar programma 1994-1998 'Pas op de plaats Heiloo!' Ook in de nieuwe raadsperiode zal de VVD doen wat zij belooft! U kunt het controleren. Vraag het liberale verkiezingsprogram ma (tel. 336426). HEILOO - Zorgvuldig omgaan met het behoud van datgene wat karakteristiek voor Heiloo is, mag het belangrijkste uitgangspunt voor Heiloo 2000 ge noemd worden. Dit betekent het tegen gaan van grootschalige winkel en/of kantoorbebouwing in met name de kern van de gemeente. Terughoudendheid is op zijn plaats bij woningbouwplannen die in de dorpskern gerealiseerd zouden kunnen worden. Wanneer die plannen gericht zijn op de belangen van de eigen woningzoekenden en qua schaal en vormgeving in het dorp passen is dit voor Heiloo-2000 bespreekbaar. Niet bespreekbaar is het bebouwen van ter- reintjes die een duidelijke groenfunctie hebben dan wel als speelterreinen wor den gebruikt. De voorgenomen bebou wing van bijv. het speelterrein bij de Hoge Weijdt is door Heiloo-2000 in de raadsvergadering van 13 januari afge wezen. Bij de beoordeling van individu ele bouwplannen zal de gemeente waar nodig in afwijking van de welstand scommissie een eigen beleid moeten ont wikkelen. Door met name de keuze van bouwmateriaal, kleurstelling e.d. kan immers worden zorggedragen voor een goede afstemming tussen het bestaande en dat wat wordt vernieuwd. Heiloo-2000 heeft het initiatief geno men voor dat wat nu middels een monu mentenverordening is uitgegroeid tot gemeentelijk beleid. De gemeente kan samen met direct betrokkenen t.w. de Stichting Heiloo Houden Zo en de Ver eniging Oud Heiloo inhoud geven aan een echt gemeentelijk monumentenbe leid. Ook het herstel van oude waarde volle zaken ('t Groentje) wordt daarin meegenomen. Onze jarenlange inspan ningen beginnen vruchten af te werpen. De wachtlijsten voor woningzoekenden zijn lang en wachttijden van 5 jaar zijn gewoon. Die lange wachttijden maken het extra noodzakelijk om wederom aandacht te vragen voor een meer door- zichtelijk systeem van woningtoewij zing. Heiloo-2000 vindt dat bij het woningbouwprogramma extra aan dacht moet worden geschonken aan jongerenhuisvesting. Voor de ouderen moet, zeker naar de provincie toe, de gemeente zich sterk maken voor een zo danig aantal verzorgingsplaatsen/aan leunwoningen dat aansluit bij de groeiende behoefte. Heiloo-2000 denkt verder aan een Startersproject waarbij starters onder gunstige condities (o.a. grondprijs) een woning kunnen kopen. Bij verkoop zullen de voordelen weer naar de gemeente terug moeten komen. Heiloo-2000 op de bres voor jong en oud Heiloo. HEILOO - Heiloo-2000 was een der pi oniers bij het scheiden van het afval aan de bron. Zij heeft daarna gewezen op de ernstige ecologische gevolgen voor 't milieu als gevolg van het omzetten van weiland in bollengrond. Zij is voorstan der van een verdere doorvoering van het scheiden aan de bron zoals plastic en metalen. Er moet zojg besteed worden aan een efficiënte bedrijfsvoering m.b.t. de afvalverwerking ten einde de kosten beheersbaar te houden. Verho gingen van de afvalstoffenheffing voor niet milieuzaken is voor Heiloo-2000 onaanvaardbaar. Heiloo-2000 bij nieuwbouw aan de Holleweg. HEILOO - Milieu en produceren heb ben veel met elkaar te maken. Ten ge volge van veel produktiemethoden wordt het milieu zwaar belast. Het kan wel schoner, maar dat maakt het pro- dukt vaak weer duurder. Hebben we dat er voor over? Met de mond vaak wel, maar met de daad meestal niet. De tele visiespotjes laten het zien: een schoner milieu begint bij jezelf. Toch is ook voor de gemeente een "schone" taak weggelegd om naar vermogen het milieu te verbeteren. GroenLinks maakt zich daar sterk voor en zal daarvoor blijven vechten. Wat kan er zoal worden ge daan dan wel verbeterd? Wel, in de bouwvoorschriften kun je gebruik van tropisch hardhout regelen. In nieuw bouw bijvoorbeeld verbieden. Het om vormen van weiland in bollenland moet worden tegengegaan. Gifgebruik voor gewassenteelt en groenvoorziening dient tot het uiterste te worden beperkt. De gemeente zal hiertoe het voortouw moe ten nemen. Ook een beter gescheiden in zameling van afval kan een goede bijdrage zijn in de strijd tegen milieu verslechtering. Vooral met betrekking Arend Pleizier lijsttrekker Groen Links. tot het inzamelen van klein chemisch af val en plastics valt nog veel te verbete ren. Maar er zou van gemeentewege ook meer gedaan kunnen worden aan stimu lering van hergebruik van afgedankte spullen. Bij de planologische opzet voor nieuwbouwprojekten zou veel meer re kening moeten worden gehouden met (toekomstig) gebruik van zonne-energie door gunstige situering van huizen en gebouwen ten opzichte van de zon. Ook met betrekking tot natuur en landschap hefeft dé gemeente een belangrijke taak. Uiterste zorg voor behoud van flora en fauna is geboden. Dat vraagt maatrege len. Bijvoorbeeld bescherming van de "paddentrek". Voorts dient verdere aantasting van natuurgebieden (o.m. door sluipbebouwing) te worden voor komen. Ook het (gemotoriseerd) ver keer is zwaar mileubelastend. Dat verkeer uitbannen kan niet en staan wij ook niet voor. Maar selektiever gebruik en snelheids-beheersing zou al een posi tieve bijdrage zijn. Ook in de richting van het terugdringen van de vele ver keersslachtoffers. Daarom is Groen Links voorstander van invoering van 30-km snelheidslimiet in woongebieden en effektieve kontrole op toegestane maximum snelheid. Steunt u deze ideeën, stem dan bij de komende raads verkiezing op GroenLinks. Wij willen ons op konstruktieve wijze inzetten voor een betere samenleving. Ook met betrekking tot het milieu en het verkeer. W Ger Helder tweede op de lijst. Ons totale beleidsprogramma voor de komende raadsperiode kunt u aanvra gen bij ons sekretariaat; Boekenstein 9, tel. 332207 (zonodig ook in braille of op cassette). ALKMAAR - Op 16 december 1993 heeft de sector Economie van Hoge school Alkmaar, de voormalige HEAO Alkmaar besloten tot de oprichting van een vereniging van afgestudeerden. Als voorlopige naam is gekozen voor Alc- maria Victoria. Het afstuderen kan worden gezien als een overwinning op de materie en kan het begin zijn van een succesvolle toekomst. Het hoofddoel Het merendeel van de afgestudeerden kiest voor een loopbaan in het be drijfsleven. Hogeschool Alkmaar com bineert een maximum aan gelegenheid met een maximum aan mogelijkheden om .een relatie-netwerk te vormen. De vereniging dient daarbij als katalysator en monitor. Kennisverbreding en -verdieping. Naast het scheppen van gelegenheid voor het vormen van relatie-netwerken, stelt de vereniging zich ten doel zes maal per jaar een thema-avond te organiseren om specifieke kennis in bredere kring te introduceren en uit te diepen. De spre kers zullen worden gerecruteerd uit de gelederen en werkomgeving van de af gestudeerden, dan wel worden door de school prominente, succesvolle verte genwoordigers uit het bedrijfsleven aan gezocht om hun visie naar voren te brengen. Na afloop bestaat er de moge lijkheid om in informele sfeer na te pra ten en contacten te leggen. Ieder verenigingsjaar wordt geopend met een nieuwjaarsbijeenkomst. In plaats van nieuwjaarsbijeènkomst is dit jaar geko zen voor een reünie waarvoor alle af gestudeerden die de HEAO-Alkmaar ooit heeft voortgebracht van harte zijn uitgenodigd. De reünie, die tevens fun geert als oprichtingsborrel voor "Alc- maria Victoria", wordt gehouden op vrijdag 4 februari in het gebouw aan de Jan Ligthartstraat 4, een zijstraat van de Bergerweg. Het nieuwe, witte ge bouw, waarin de sector Economie van Hogeschool Alkmaar seder 1991 is ge vestigd, is gelegen naast het gebouw van de HTS. Actuele adressen Ieder lid ontvangt aan het begin van het verenigingsjaar een actuele allumni- gids, waarin alle leden met naam en toe naam staan vermeld, plus hun adresge gevens en eventueel door hen zelf verstrekte persoonlijke en zakelijk bij zonderheden. Hun lidmaatschap Het lidmaatschap van de vereniging be draagt 50,- per jaar. Om nieuwe leden de gelegenheid te geven eerst te onder vinden of de vereniging aan hun ver wachtingen beantwoordt, gaat de contributiebetaling pas in, in het tweede lidmaatschapsjaar. Afgestudeerden kunnen zich direct na hun afstuderen als lid aanmelden op het Bureau Be- drijfscontacten. Afgestudeerden die achteraf lid willen worden, kunnen een aanmeldingsformulier aanvragen bij het Bureau Bedrijfscontacten, telefoon 07-2-183731, fax 072-183732. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij het Bureau Bedrijfscontacten van de sector Economie van Hogeschool Alk maar en vragen naar Jacco Dors (072-183731). Ook kunt u terecht bij Ri ta van Muiswinkel, hoofd van de afde ling PR Voorlichting van de sector Economie. Zij is bereikbaar onder tele foonnummer 072-183711. HEILOO - Op donderdagmiddag 10 maart van 14.00 tot 15.30 uur organise ren de Commissie Voorlichting Senio ren in samenwerking met de Regionale Thuiszorg een lezing in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. De wijkver pleegkundigen mevrouw Karen Her- gaarden en mevrouw Ria Peperkamp verlenen medewerking aan deze middag. Voor wie? Voor ouderen die een .bezorgd gevoel' krijgen van alle veranderingen in de thuiszorg. Er zijn van die vragen zoals, kan ik wel zelfstandig blijven wonen? Hoe gaat het als ik ziek wordt, krijg ik dan wel genoeg en/of goede hulp? Moet ik betalen voor een wasbeurt? Meer in formatie en adviezen zullen op die mid dag gegeven worden over onder andere, (loop)hulpmiddelen en incontinentie- materialen. Voor vrijwilligers, familieleden en bu ren, die in hun omgeving met ouderen te maken hebben en indien nodig hulp wil- ,len bieden. Signaleren is een belangrijk gegeven in de hulpverlening. Wat zie en wat merk ik als ik aan huis kom om een boek te brengen of een boodschap te doen? Waar kan ik informatie krijgen en hoe kan ik, zonder betuttelend over te komen wat aan de situatie doen? Op de themamiddag zal ruimte zijn voor het stellen van vragen aan de spreeksters. Toegangsprijs 3,50. ALKMAAR - De Koninklijke Vereni ging Homeopathie Nederland Afd. Alk maar e.o. organiseert op 23 februari a.s. een lezing voor leden en belangstel lenden in de Vrijheidskerk Hobbema- laan 2a te Alkmaar. Onderwerp: Hyperventilatie. Spreker Ton Oosthui zen, homeopatisch arts te Zaandam. De heer Oosthuizen zal spreken vanuit zijn praktijkervaring als homeopatisch arts over de succesvolle mogelijkheden die de homeopathie biedt bij de behande ling van hyperventilatie. De avond vangt aan om 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, belangstellenden betalen 2,50. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. HEILOO - Het is alweer heel wat jaren de gewoonte om in de veertigdagentijd in oecumenisch verband op woensdaga vond bij elkaar te komen voor een me ditatief moment. Elke week zet een van de kerken in Heiloo de deuren gastvrij open en nodigt iedereen uit om te ko men. In de meditaties staat dit jaar het getal 40 centraal in de lezingen. Veertig jaar had het Joodse volk nodig om naar het beloofde land te gaan. Veertig da gen liep de profeet elia naar de berg Ho- reb. Jezus verbleef veertig dagen in de woestijn, de zondvloed duurde veertig dagen en nachten en Ninive kreeg veer tig dagen om zich te bekeren. Bekende en misschien minder bekende passages uit de bijbel dié aan de orde komen. Aan de hand van deze verhalen willen wij ons bezinnen op onze eigen situatie en ons voorbereiden op het Paasfeest. Het feest van de opstanding, het feest van de Levende Heer in ons midden. De vieringen zijn elke woensdagavond in de veertigdagentijd en beginnen om 19.30 uur en duren ongeveer een half uur. Ook dit jaar is er weer voor gekozen dat de voorgangers niet in de eigen kerk voorgaan maar in een andere kerk. Ook voor de koren geldt dat zij met de voor ganger van hun eigen kerk, te gast zijn in een andere kerk. Schema van de meditaties op woensda gavond om 19.30 uur: 23 februari: Witte kerk, pastor Walstra 2 maart: gereformeerde kerk, Noorder geeststraat, pastor F. Kortekaas. 9 maart: Moeder Godskerk, ds. F.J. van der Wind. 16 maart: Kapel psych. cen- trüm Willibrord, ds. E. Plantier 23 maart: witte kerk, ds. A. Boezewinkel. (zie verder op deze pagina) Anne-Marie Worm-de Moei op bouwlokatie in Ypestein, straks ook daar: 'Heiloo, wonen in 't groen. vraagd zijn. Op basis van het volkshuis vestingsplan probeert het CDA zo de verschillende groepen inwoners het beste te bedienen. Voor senioren werden bijv. de Capel- acker en het Alternatief gerealiseerd, maar ook kleinere woningen in Ypestein en de fraaie appartementen van de Kreek en de Dirk Bakkerhof. Huur zo wel als koop. Voor jonge woningzoe kenden is er met name veel in Ypestein gebouwd: huur en koop, waarbij het CDA zich steeds heeft ingespannen om vooral betaalbare woningen te bouwen. En daar willen we mee door gaan. En de kunst is dan ook nog om het fraaie hui zen te laten zijn. Gebouwd met goede materialen en passend in de omgeving. Op die manier zijn we ook voor de toe komst goed bezig. Als er vanuit ons dorp vraag is naar woningen, wil het CDA meewerken aan de realisering hiervan. Alle prijsklassen in een wijk, qua uiterlijk passend in Heiloo, en mak kelijk aanpasbaar aan de wensen van de bewoners. Het CDA wil zich in blijven zetten voor goed en betaalbaar wonen in Heiloo, zodat we over 4 jaar weer kunnen zeggen: in Heiloo daar woon je zó! Verkiezingsprogramma is verkrijgbaar bij Mare Verberne, de Waard 61, tel. 336164. HEILOO - En dat wil het CDA zo hou den! Onder de bezielende leiding van CDA-wethouder, mevrouw Willemse zijn er in de afgelopen jaren veel mooie woningen gebouwd. Woningen waar om gevraagd werd. Onze nieuwe we thouder, Anne-Marie Worm wil dit be leid graag voortzetten. Het zet zoden aan de dijk! Veel woningzoekenden hebben inmiddels een huis gekregen. Ook zijn veel Heilooënaren van bijv. een goedkopere naar een duurdere wo ning doorgestroomd. Zo kwam het huis dat zij achterlieten weer leeg voor ande re woningzoekenden uit ons dorp. Tweemaal iemand gelukkig gemaakt! Dat is waar het CDA zich voor wil blij ven inzetten. Daarom moeten we door gaan met dit beleid. Het CDA wil bouwen op maat. Voor tdurend wordt onderzocht welke type huizen nu weer het meest urgent en ge- Dü3 HEILOO - D66 ziet met lede ogen de verkeersintensiteit in en rond Heiloo toenemen, zowel door de bewoners als door van buiten komend verkeer. Volgens ons moeten maatregelen geno men worden om het autoverkeer terug te dringen. Bestaande en nieuwe plan nen op velerlei gebied, zoals het cen trumplan, dienen vanaf het beginsta dium op de verkeersconsequenties be oordeeld te worden. D66 is nog steeds tegen de huidige plannen voor het win kelcentrum 't Loo o.m. omdat wij van merirng zijn, dat uitvoering van deze plannen een ontoelaatbare verkeerso verlast zal geven, ook in de wijde omtrek. De verkeersveiligheid kan volgens D66 verder bevorderd worden door o.a. het instellen van een max. snelheid van 30 km in woon- en leefgebieden en het aan passen en verbeteren van fiets- en voet gangersroutes dient tevens rekening te worden gehouden met algemene vei ligheid. De openbare verlichting, oversteek plaatsen en groenvoorzieningen dienen zodanig te worden gesitueerd, dat ook voetgangers en fietsers een groter gevoel van veiligheid krijgen. Bij indeling van nieuwe woonwijken, herbestrating van wegen, wijziging van verkeerssituaties etc., zal hieraan volgens ons aandacht moeten worden besteed. Inspraak van diverse belangengroeperingen, advie sorganen en inwoners is hierbij een voorwaarde. Meer informatie over D66 kunt u inwin nen bij het afdelingssecretariaat: Boom- weijdt 6, tel. 072-334590. ALKMAAR - Donderdag 10 maart a.s. starten in Alkmaar twee cursussen, te weten de cursus financieel management en de cursus secretarieel management. Deze cursussen zijn speciaal bedoeld voor het vrijwillig kader van sportvere nigingen, dat meer wil weten over het bestuurlijk functioneren van een vere niging. Sportservice Noord-Holland organi seert regelmatig cursussen en trainingen in managementvaardigheden voor (ka derleden van sportorganisaties. In dit voorjaar gaat een aantal van deze cur sussen van start. De penningmeester en secretaris van een (sport)vereniging zijn in belangrijke mate verantwoordelijk voor het dagelijks "reilen en zeilen" van de vereniging. Zij zijn op respectie velijk financieel en secretarieel gebied de (communicatie)spil binnen de vere niging. De cursus financieel management duurt 5 avonden en vindt plaats in het dis trictsbureau van de KNVB afdeling Noord-Holland. De kosten bedragen 175,- p.p. De cursusdata zijn donder dag 10, 17, 24 en 31 maart en 7 april (19.30-22.00 uur. De cursus secretarieel management duurt 3 avonden en vindt plaats in Buurtcentrum Overdie. De kosten bedragen 105,- p.p. De cursus^ data zijn donderdag 10, 17 en 24 maart (19.30-22.00 uur). De deelnemersbijdra ge is inclusief het cursusmateriaal. Meer informatie met betrekking tot dé inschrijving hiervoor kan worden ver kregen bij sportservice Noord-Holland, Nieuwe Gracht 7 te Haarlem, tel. 023-319475. U kunt vragen naar de heer drs. T.D. Onstenk. ALKMAAR - Het is van het grootste belang dat eenieder die plannen heeft een eigen bedrijf te beginnen zich zo goed mogelijk informeert over de diver se aspecten van het ondernemerschap. Teleurstellingen hebben vaak ook nade lig financiële consequenties. Een gron dige voorbereiding is het halve werk om risico's zoveel mogelijk te beperken. Bij de Kamer van Koophandel zijn zij die overwegen de stap naar zelfstandig ondernemerschap te zetten aan het goe de adres. De Kamer stelt schriftelijk do cumentatiemateriaal beschikbaar en organiseert startersvoorlichtingsmidda- gen. Diepgaander en meer gedetailleerd kunnen startende ondernemers zich in formeren tijdens de door de Kamer in samenwerking met het instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf georgani seerde cursus "Een eigen bedrijf begin nen?" De praktijk heeft trouwens geleerd dat deze cursus ook als zeer nuttig wordt er varen door recentelijk al gestarte onder nemers. Bij de zes zaterdagen durende cursus "Een eigen bedrijf beginnen?" wordt er vanuit gegaan dat de deelnemers (al) een eigen ondernemingsplan hebben. Tij dens de cursus' wordt het onderne mingsplan onder leiding van adviseurs vervolmaakt. In de cursus worden on der meer behandeld het maken van een commercieel plan, het opstellen van een begroting en verkooptechniek en - training. Deze cursus wordt door het Ministerie van Economische Zaken ge subsidieerd met 800,- per persoon, zodat de door de deelnemers zelf te be talen bijdrage beperkt kan blijven tot 495,- per persoon, inclusief cur susmateriaal en broodmaaltijden. De cursus start op zaterdag 5 maart a.s., de laatste cursusdag is 16 april a.s. De cur sustijden zijn van 10.00-16.00 uur. Voor meer informatie en aanmelding kunnen belangstellenden de Kamer bel len: tel. 072-195761, mevr. A. Kerssens. Sluitingsdatum inschrijving: 20 februari 1994.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6