Wat is e?n lijstverbinding? Gasbedrijf reikt energiecertificaten uit aan woningbouwverenigingen Fiets-excursie PWN K.V.G. St. Monica Heiloo Jongerencentrum de Bakkerij Castricum Hofdijkschool heet nu: de Hofdijk" Handbal Koop/Home Meevogels Verkiezingen gemeenteraad 2 maart 1994 P.v.d.A. Akersloot Comité standbeeld lamoraal organiseert historisch dagtocht Radio Noordzee 80 en de verkiezingen Politiek café met André Valkering Rosa King in de Lantaarn Ronde van het Overdie Limmer IJsclub Jubileumjaar Scouting Akersloot Politiek forum in Storey Club INGEZONDEN Schaken in Limmen Bloedafname-avond in Limmen Schietvereniging "De Vrijheid" Limmen B.V 't Treffertje Van sporthal naar sportcentrum Eindelijk fitness in sportcentrum de Enterij Politieberichten Limmen Foto's carnaval PAGINA 12 UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 1994 HEILOO - De PvdA en GroenLinks zijn voor de komende gemeenteraads verkiezingen een lijstverbinding aange gaan. Een nieuw fenomeen vo'or Hei loo. Maar wat betekent zo'n lijstverbin ding? Gaan deze partijen samen de ver kiezingen in? Het antwoord is: nee. Partijen, die een lijstverbinding aangaan voeren geheel zelfstandig hun campagne en behouden ook in de nieuw te vormen raad hun eigen fraktie. Maar wat is dan het doel van een lijstverbinding? Wel, bij het verdelen van de raadszetels zijn er altijd één of meer restzetels te verde len. In een gemeente boven 20.000 in woners geldt daarvoor dezelfde rege ling, die ook bij tweede-kamer verkie zingen wordt toegepast. Deze regeling is zodanig, dat dit altijd in het voordeel van grote(re) partijen uitvalt. Door nu een lijstverbinding aan te gaan, ga je bij de verdeling van restzetels de stemmen van de partijen, die een lijstverbinding zijn aangegaan, bij elkaar tellen. Dus uitsluitend bij het verdelen van restze tels worden zij als één partij gezien. En dat verhoogt de kans op het behalen van één of meer restzetels voor de kombina- tie van de lijstverbinding. Bij de vorige radsverkiezing kwam de PvdA 17 stem men tekort voor een restzetel. Groen- l inks had er toen 68 over. Bij een lijstverbinding indertijd had de PvdA wel een restzetel gekregen. Hoe werkt dat systeem? Dat is het duidelijkst aan te geven met een voorbeeld. N oor 19 raadszetels zijn 95(X) geldige stemmen uitgebracht. Dat betekent dat de kiesdeler 500 is. Dus voor elke 500 stemmen krijgt iedere partij een zetel, maar niet iedere partij behaalt precies 500 stemmen of een veelvoud daarvan. Dus blijven er na het verdelen van de ze tels volgens de kiesdeler nog een paar zetels over, die nog verdeeld moeten worden. De zogenaamde restzetels. Stel dat partij A 2500 stemmen heeft be haald. Partii F heeft 1050 stemmen en partij F 650 stemmen. Partij A krijgt in eerste instantie 5 zetels en heeft geen stemmen meer over (2500 - 2500 0), partij E krijgt 2 zetels en heeft dan nog 50 stemmen over (1050 - 1000 50) en partij I krijgt I zetel en heeft 150 stem men over (650 - 500 150). De restze tels w orden verdeeld door het behaalde aantal stemmen te delen door het toege wezen aantal zetels één (hetgeen na de toewijzing van elke restzetel steeds weer wordt herhaald). Stel er waren 2 restzetels tussen deze partijen te verde len. Zonder lijstverbinding krijg je dan de volgende uitkomst: Partij A: 2500 delen door (5 f 1)6 417: Partij E: 1050 delen door (2 1)3 350. Partij F: 650 delen door (1 1)2 325. Partij A heeft geen stem men over maar wel de hoogste uitkomst en krijgt daarom toch de eerste restze tel. Vervolgens wordt hetzelfde gedaan, maar voor partij A geldt nu de deling 2500 delen door (6+ 1)7 357. Ook de ze uitkomst is hoger dan die van de eerstvolgende (partij E) en daarom krijgt partij A, hoewel zij geen enkele overstem.heeft, ook de tweede restzetel. Anders wordt het als partijen E en F een lijstverbinding aangaan. Dan worden de stemmen v an E en F bij elkaar geteld en doen zij als één ploeg mee voor de ver deling van de restzetels. Het sommetje wordt dan als volgt: Partij A: 2500 de len door (5+ 1)6 417. Partijen E F: 1700 delen door (3 1 )4 425De eerste restzetel gaat nu naar de kómbinatie (in feite dus naar één der partijen van de kómbinatie). Voor de tweede restzetel geldt: Partij A nog steeds 417 en voor E F geldt nu: 1700 delen door (4+1)5 340. Deze restzetel gaat dan alsnog naar partij A. Met deze voor beelden zal het u duidelijk zijn dat het kiessysteem werkt in het voordeel van grote partijen. Door lijstverbindingen aan te gaan. kunnen kleine(re) partijen toch een restzetel bemachtigen. Dat is dan ook de bedoeling van de PvdA en GroenLinks met de aangegane lijstver- bindine. HEILOO - Op donderdag 17 februari 1994 heeft Gasbedrijf Kop Noord- Holland N.V. een energiecertificaat uit gereikt aan twee woningbouwverenigin gen. De overhandiging vond plaats tijdens een voorlichtingsmiddag voor woningbouwverenigingen in het hoofd kantoor van het Gasbedrijf in Alkmaar. Het energiecertificaat bewijst dat St. W illibrordus en de Vereniging voor Volkshuisvesting in Alkmaar energie zuinige woningen beheren. Het certifi caat geeft aan in welke mate de woningen geïsoleerd zijn en of er een zuinig verwarmingssysteem is aange bracht. In januari 1994 is het Gasbedrijf gestart met de actie Energiecertificaat voor particuliere huiseigenaren. CASTRICUM - PWN organiseert de fiets-excursie van Zeeduin naar Strand- wal' in de voorjaarsvakantie. Vanuit het bezoekerscentrum De Hoep wordt in de voorjaarsvakantie van 26 februari tot en met 6 maart elke ochtend van 10.00 - 12.00 uur de fietsexcursie ,Van Zceduin naar Strandwal' georganiseerd. De fietstocht heeft een lengte van onge veer 15 kilometer. Onder leiding van een toezichthouder fietst u door ver schillende landschappen, met name van het Noordhollands Duinreservaat. Start- en eindpunt is bezoekerscentrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum. De tocht is geschikt voor geïnteresseer den vanaf 12 jaar. De deelname is be perkt tot 15 personen. Deelnemers moeten hun eigen fiets meenemen. De kosten voor deelname aan de fietsexcur sie zijn 2,50. Individuele kinderen tot en met 14 jaar onder begeleiding van ouders of verzorgers gratis. Hiernaast dient elke deelnemer in het bezit te zijn van een geldige toegangskaaart voor het Noordhollands Duinreservaat. Deze kaarten zijn onder andere te koop bij het bezoekerscentrum en bij het PWN kan toor aan de Oldenbarneveldweg 40 te Castricum. Aanmelding en informatie op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur 02518-62911, de heer Klaassen. HEILOO - Onder het motto "Kijk op verzekeringen thuis" werd door de heer Wennink van bureau voorlichting ver zekering uit Den Haag afgelopen woensdag niet alleen een zeer leerzame, maar tevens ontspannende avond voor onze vereniging verzorgd. Wist u dat er wel 450 verzekeringsmaatschappijen bestaan, en wel 178 soorten verzekerin gen. Hiervan werden er zes w.o.: diver sen - eigendom - vervoer - vakantie - leven - aanspr.v.part., d.m.v. een vraag- en antwoordspel, met mogelijk heid voor aankoop van polissen, op een verrassende wijze nader toegelicht, jam mer dat de avond zo snel voorbij ging. We hadden nog wel een paar uur door willen gaan. Onze volgende bijeen komst is woensdagavond 16 maart '94, maar eerst hebben we nog wereldge bedsdag 4 maart '94 en internationale vrouwendag 8 maart '94. CASTRICUM - Op zaterdag 26 februa ri zal er in de Bakkerij een talentenjacht voor DJ's georganiseerd worden. •Een jury zal de deelnemers beoordelen op stijl, techniek, originaliteit en bespeling van het publiek. Een deelnemer krijgt circa 15 minuten (afhankelijk van het aantal deelnemers) de tijd om zijn kunsten en zijn muzieksmaak bij het publiek ten gehore brengen. Deze avond zal dus helemaal in het teken staan van de techniek achter het dansen in disco theken en dancings. En dus willen wij de functie van dj in de bakkerij vereren, en hier een wedstrijd aan koppelen, wie loopt er weg met de titel beste dj van Castricum en omstreken? Komt het al len zien! Voor mensen die denken dat ze een enig soort van talent in het D.J.-zijn hebben, kunnen zich (nog steeds) opge ven: Jongerencentrum de Bakkerij tel. 02518-54887 let op!!! opgave moet van daag of morgen binnen zijn. Datum: za terdag 26 februari, plaats: jongerencen trum de Bakkerij, tijd: zaal open 21.30 uur, aanvang 22.00 uur, entree; gratis. Wethouder A. Worm-de Moei hield de zojuist ontvangen sleutels van 'De Hofdijkgoed vast. HEILOO - Na 25 jaar als Hofdijk- school door het leven te zijn gegaan is deze school nu een sociaal-cultureel cen trum geworden en kreeg de naam ,,de Hofdijk". Wethouder J. Wuijster- Schuddeboom (Onderwijs) overhandig de de sleutels aan wethouder A. Worm- de Moei (Welzijn) en hiermee was de overdracht een feit. In de Hofdijk- school zijn nu gevestigd: Pedicure cen trum Greve en Piet, Cesar Therpeute Hoefmans de Balletschool van de Mu ziekschool, Gered Gereedschap en Hob byfarm en last but not least de Schil dersvereniging Tintoretto. De beeldhouwer Bert Jonk, heeft een woning in de school gekregen met een atelier. Op 30 juni 1971 werd de Hofdijkschool in gebruik genomen en officieel geo- AKERSLOOT - Dames sen.l ZAP- Meervogels 14-16. Een wedstrijd die voor beide teams zeer belangrijk was. Bij verlies van Meervogels zouden zij samen met ZAP lijstaanvoerder zijn. Het begin kenmerkte zich door nerveu- siteit van beide teams doch Meervogels was de ploeg die de spanning weerstond en door doelpunten van Ellen Tiebie en Cora Broersen werd er voor de eerste maal afstand genomen. Ruststand 5-9. Wendy Zandbergen kreeg ook na de rust konstant mandekking maar zodra zij naar de cirkel ging was de organisatie bij ZAP zoek en kon ook zij haar doel punten scoren. In een alles of niets of fensief van ZAP waarbij alleen fysieke kracht werd gebruikte werd het duide lijk dat Meervogels ook technisch de be tere ploeg was. ZAP moest zich ge wonnen geven en staan de dames nu met vier punten voorsprong aan de kop,. He ren sen. 1 HVC-Meervogels 16-17. De heren hadden een sloridge start en kwa men halverwege eerste helft op 6-3 ach terstand, herstelde zich en kwamen met fraaie doelpunten op gelijke hoogte en 7-9 voor. Door balverlies en niet gecon centreerd bezig zijn werd afgestraft. Ruststand 9-7. Na de thee werd Meervo gels enige malen terechte strafworpen onthouden. Hoewel de goaltjesdieven, Rob Buur, Jacco Kerssens goed op dreef waren hadden zij de pech dat de HVC keeper niet te passeren was. Fou tieve passes van Meervogels fysieke kracht van HVC wat een HVC speler i een rode kaart opleverde maar voor HVC wel een voorsprong 16-14. Toch i werd ook hier goed technisch spel in de laatste minuut beloond met een nipte overwinning 16-17. Dames jun.Al- L.ACOM Al 15-6. Ook de dames junio ren waren tegen Lacom succesvol. Bo- venstaande uitslag doet al vermoeden dat zij op de goede weg zijn om een goe de eindklassering af te dwingen. Heren jun.Al-HVC 20-18. De heren junioren hadden de gehele wedstrijd het betere spel maar de pech dat scheidsrechters te veel aanvallen te vroeg onderbrak, a.s. Vrijdag 25 februari is erin de hand balkantine aan de Bosschweg te Aker sloot een klaverjasdrive. Vanaf 19.30 uur is de kantine geopend en vanaf die tijd kan men inschrijven. De drive be gint om 20.30 uur en is om 22.45 uur afgelopen. Zowel voor de drive als met de verloting zijn leuke prijzen te ver dienen. CDA AKERSLOOT - Na 28 jaar gemeente raadslid zal ik Jan Terluin, wethouder van het CDA aan deze verkiezing niet meer meedoen. Met een beetje weemoed sluit ik deze periode in mijn leven af, in de hoop een bijdrage gegeven te hebben aan ons dorp. Want daar gaat het toch om. Het maken van een dorp waar het goed leven is, ondanks tegengestelde be langen' tussen menseri en groepen van mensen, het leefbaar maken....Dat is wat echt telt..." En u de kiezer roep ik op vooral te gaan stemmen, uw steun hebben wij nodig als CDA, waar ik achter sta. Elke stem telt. Gelukkig zijn er weer kandidaten ge vonden, die bereid zijn zich in xe zetten voor het algemene belang. Die mensen verdienen uw steun en uw stem. Het zou een goed teken van betrokkenheid zijn als 100% van de kiezers zou opkomen, dan weten de gemeenteraadsleden zich gesteund. Het is een erkenning van het belang dat door hen wordt gediend. Uw belang! Want neem van mij aan, dat het niet de meest dankbare taak is die je als ge meenteraadslid uitoefent. Je doet het niet gauw goed. Een voorbeeld: De 19 woningen voor ouderen aan de Mozart- laan zullen worden gesloopt en er zullen er 34 voor terug gebouwd worden. Het CDA staat er achter, blij met deze nieu we woningen die aan de eisen van de toekomst zullen voldoen. Maar er zijn ook een flink aantal men sen tegen. Men vraagt zich af: zijn de woningen wel zo slecht? Ja zeggen wij, al jaren zijn er klachten en het verbou wen kost per woning 50.000,- en dan beantwoordt de woning nog niet aan de eisen van de tijd. Tegenwoordig verlan gen de oudere bewoners een woning met 2 slaapkamers b.v. En terecht. Dat wordt toch veel te vol, zeggen anderen. Neen, zeggen wij, wel wat voller, maar acceptabel en passend in de omgeving. Ik bedoel maar...je doet het niet gauw AKERSLOOT - Financiën en bestuur. Wat is er in de afgelopen vier jaar in Akersloot veel geld nodeloos weggesme ten! Honderdduizenden! Weggesmeten, want het heeft niets opgeleverd. Over- steekinstallaties die maar een zeer be perkt resultaat hebben. Middengeleiders die worden aange bracht en weer weggehaald. Een voor bereidingskrediet voor een gemeente huis, waarvoor nog niet eens een plan is, omdat het eerste, voorlopige plan is ingetrokken. En de afgekeurde struc tuurvisie...ach, dat weet u nu wel. En wie betaalt dat? U, in de vorm van ge meentelijke belastingen en subsidiekor tingen. Er wordt in Akersloot gewoon fout bestuurd. B. en W. willen een probleem aanpakken. Prima, maar dan wordt er meteen een duur adviesbureau ingescha keld en het rapport van dat bureau komt in de raad, waar het -goed of slecht- in ieder geval door 6 (CDA en VLA), van de raadsleden wordt gesteund en dus aanvaard. En het eindje draagt de last. En dat eindje, dat bent u. Fout dus! Eerst moeten B. en W. hun doelstelling en globaal plan op pakweg twee velletjes papier zetten en aan de raad voorleggen om" te zien of we dat wel willen, en aan de provincie of het wel haalbaar is. Daarna pas zou zo'n plan uitgewerkt kunnen worden. Dat kan via een adviesbureau, maar het kan vaak veel goedkoper door deskundige niet-raadsleden in de raadscommissies te benoemen. Die deskundigen zijn er in Akersloot. Wettelijk mag het en het zou Akersloot en dus u honderdduizenden guldens kunnen besparen. Het is dus hoogste tijd voor beleid. Greet Blokker, lijst 3 pend door de toenmalige burgemeester mevrouw Corver-van Haaften. Tijdens de opening werd door leerling Jaap Wim van der Horst een zeef gemaakt masker van steen aangeboden. De totale kosten van de school inclusief beplanting van de patio en een kunst werk bedroegen toen 723.000. De ver bouwing die nodig was om de school nu tot een sociaal culturele in stelling te maken waren 250.000. De heer Jan Hoek, voorzitten van Tin toretto bedankte namens alle gebruikers degenen die hebben meegewerkt aan de tot standkoming van de huidige situatie. Volgend jaar bestaat de schildersvereni ging Tintoretto 50 jaar. Ter ere hiervan zal er een kalender worden uitgegeven met vele mooie plekjes in Heiloo door de leerlingen geschilderd. Volgend jaar april zal er ook een tentoonstelling wor den georganiseerd. Reeds nu bestaat de gelegenheid in te schrijven op de ka lender. EGMOND - In Egmond aan den Hoef beijvert een comité zich om een stand beeld van Lamoraal van Egmont op te richten. Het gaat om een kopie van een beeld in het Belgische Zottegem, in de nabijheid van Brussel. Het comité orga niseert op zaterdag 7 mei een dagtocht per bus naar het Belgische stadje. In Zottegem bevindt zich niet alleen een Egmontkasteel. Er staan bovendien twee standbeelden van graaf Lamoraal van Egmont. Het comité wil een kopie van een van de beelden in Egmond aan den Hoef plaatsen. Wellicht bestaat zelfs de mogelijkheid een van de twee Belgische exemplaren over te nemen. Het is de bedoeling van het comité, de Egmondse plannen in Zottegem toe te lichten. Daarbij kan tevens gepeild wor den, in hoeverre aan Belgische zijde de bereidheid aanwezig is medewerking te verlenen. De organisatoren willen van de gelegen heid gebruik maken het kasteel, de graf kelder van Lamoraal en zijn gemalin Sabina van Beieren en de huidige arche ologische opgravingen ter plaatse te be zoeken. Het gezelschap doet onderweg ook het gaaf overgeleverde kasteel van Lamoraal te Gaasbeek bij Brussel aan. Het kasteel fungeert nu als museum. Het comité verwacht, dat er meer men sen zijn die graag aan zo'n historische dagtocht deelnemen. Er is een bus besteld. Het vertrek op zaterdag 7 mei is om 7.00 uur 's morgens. Om 22.00 uur 's avonds is de terugkomst in Egmond gepland. Busreis, lunch, entree tot mu sea en diner kosten de deelnemers in to taal honderd gulden. Aanmelding en nadere informatie bij Jos Hof, tel. 02206-2958. De uiterste datum voor het betalen is 7 maart aanstaande. Daar voor is postgiro 4845445 of rabobank- nummer 31.57.57.396 te Egmond ten name van L. Mooij, onder vermelding van dagtocht Zottegem beschikbaar. EGMOND - Vanaf vrijdag 25 februari vanaf 18.00 uur tot en met zondag 6 maart aanstaande zal radio Noordzee 80 overdag en 's avonds gepresenteerde uitzendingen verzorgen. Tevens zullen op dinsdag 1 maart en woensdag 2 maart aanstaande de uitzendingen van Radio Noordzee 80 in het teken staan van de Egmondse gemeenteraadsverkie zingen. Op dinsdag 1 maart zullen va naf 19.00 uur de diverse politieke partijen hun politieke programma toe lichten. Om 20.00 uur komen de uitzen dingen rechtstreeks vanuit het gemeen tehuis. Onder leiding van Dennis van de Berg en Tjitso Langenburg zullen de di verse lijsttrekkers antwoord geven op de door burgers gestelde vragen. Ook de mensen die niet in staat zijn om naar het Egmondse gemeentehuis te komen kun nen vragen stellen. Het enige wat ze daarvoor hoeven te doen is tijdens de uitzending bellen naar 02206-7580. Op woensdag 2 maart zal vanaf 19.00 uur de verkiezingsuitslag live via radio Noordzee 80 worden uitgezonden. Ook zullen de diverse lijsttrekkers een eerste reactie geven op de verkiezingsuitslag. Radio Noordzee 80 is in de ether te ont vangen op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM in stereo. LIMMEN - In het kader van de gemeen teraadsverkiezingen organiseren de po litieke partijen in Limmen gezamenlijk een politiek café op vrijdag 25 februari in Vredeburg. Om de kiezers in een ge moedelijk sfeertje kennis te laten maken met de kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen zal het politiek café muzikaal worden omlijst door pianist André Valkering. De Limmer partijen zullen door inter- vieuwer Jan Baaij aan de tand worden gevoeld over hun plannen voor Lim men. Uiteraard zullen daarbij echter Limmer zaken aan de orde komen. Ook kiezers die dat willen zullen in de gele genheid zijn de partijen vragen te stel len. Op grond van hetgeen tot nu toe bekend is gemaakt mag verwacht wor den dat de partijen elkaar over en weer het nodige zullen ontlokken. De aan vang van het politiek café in Vredeburg is om half negen. De toegang is gratis, Iedereen is welkom. LIMMEN - Op zondag 27 februari (aanvang 18.00 uur) vindt er een optre den plaats van de zangeres Rosa King in café de Lantaarn aan de Dusseldorper- weg 56 in Limmen. Rosa King begon oorspronkelijk als danseres, maar toen ze eenmaal een gi taar in haar handen had gehad, leerde ze daarop spelen en zingen. De kneepjes van het vak leerde ze bij Eddië Coombs en dit was tevens haar eerste muzikale leerschool. Na een paar jaar ging ze haar eigen weg, intussen was ze ook zeer bedreven op de saxofoon en de drums. Begin jaren tachtig kwam ze naar Euro pa, behalve in 1981 toen ze met haar band upside down in New York optrad. Acht keer deed zij mee aan het North Sea Jazz Festival. Zij speelt meestal composities van haarzelf. Rosa King en haar band hebben inmiddels een aantal platen en CD's gemaakt. Upside down bestaat op dit moment uit de volgende muzikanten: Rainer Bleek basgitaar, Roger Happel keyboards, Olaf Keus drums en Stephan Jankowski lead gitaar. LIMMEN - Traditiegetrouw is op de eerst mogelijke zaterdagmiddag op het Overdie om de Arie Krom Bokaal ge streden. Aan deze wedstrijd konden Limmers en leden van de Limmer IJsc lub deelnemen. Op verschrikkelijk was borden ijs, maar onder schitterende weersomstandigheden werd deze wed strijd verreden. Bij de jongens zegevier de Jeroen Lute gevolgd door Casimir Kaandorp en Johan Stienstra. Bij de meisjes had Anne Bruin geen concur rentie. Tweede werd Lisette Kansen en derde Jeanette Meijer. De heren reden 10 ronden van ca. 1 km. De houder van de wisselbeker Dirk de Haan wist in de laatste ronde afstand te nemen van Willem Blakborn en Peter van Stralen. Vierde werd Jack Hoek ge volgd door Jan Veldt uit Akersloot en Peter Hollenberg. AKERSLOOT - Zoals bekend viert de Jacobusgroep van Scouting Akersloot dit jaar haar 25-jarig jubileum. De startdag van de festiviteiten vond reeds plaats op 15 januari jl. in aanwezigheid van burgemeester Cornelisse en echtge note. De volgende aktiviteit is gepland op zaterdag 26 maart a.s. Dan wordt er een open dag gehouden voor oud-leden en belangstellenden van jong tot oud. Dat wordt een leuke dag met spel, film, dia's van vroeger en nu, enz. ledereen is van harte welkom! Nadere mededelin gen volgen. Voor de oud-leden van de "eerste" Ja cobusgroep (die van 1945 tot 1953(?) bestaan heeft) nog het volgende bericht: wij onderzoeken de mogelijkheid om voor u allen: Een gezellige bijeenkomst met broodmaaltijd te organiseren. We hebben twee oud-leden bereid geéonden om namen en adressen van welpen, ver kenners, gidsen, voortrekkers en leiding-van-toen te verzamelen, nl. mevr. Jos Kraakman, Roemersdijk 21, tel. 12312 en dhr. Paul Buur, Heer Hu- gostraat 6, tel. 10538. Wilt u hen helpen opdat we niemand vergeten? Belt u hen even als namen van vroeger u te binnen schieten. Uiteraard willen ook graag de huidige adressen weten! AKERSLOOT - Donderdag 24 februari vindt er een politiek forum plaats waar bij alle Akersloters van harte welkom zijn. Tijdens dit forum komen de frac tievoorzitters van de vier politieke par tijen die Akersloot rijk is aan het woord. In de entourage van een politiek café presenteren de pvda, cda, vvd en vla hun beleidsplannen voor de komen de jaren en krijgen de bezoekers de gele genheid om vragen te stellen en sug gesties te doen. Ook zal er een schaduw verkiezing plaats vinden waarbij de uit slag vergeleken wordt met die van vo rige gemeenteraadsverkiezingen. Na af loop van het officiële programma is het voor de bezoekers mogelijk om onder het genot van een consumptie in infor- mere sfeer over al dan niet politieke za ken te discussiëren. De Storey Club gaat om 19.0(f uur open. Het programma be gint om 19.30. In verband met de ver wachte opkomst raadt de organisatie u aan om op tijd aanwezig te zijn. Paint the city red in de Storey De discussies van het politiek forum zijn nog maar nauwelijks verstomd of de Storey Club staat al weer bol van het muzikale geweld. Vrijdag 25 februari treedt de band 'Paint the city red' op. Een opvallende naam die goed past bij deze opvallende formatie. De bans is in '92 ontstaan en heeft een repertoire dat hoofdzakelijk uit eigen nummers be staat, aangevuld met verrassende co vers, van stevige rock tot warme bal lads. De Storey gaat om 21.00 uur open, de toegang is gratis. Limmer gemeenschap citeert onvolle dig! LIMMEN - Tijdens het afgelopen week end heeft de VVD haar eigen raambiljet met aan de achterzijde daarop vermeld punten uit het partijprogramma huis- aan-huis verspreid. Ook in het weekend werd een LG bulletin verspreid. Bij ge brek aan tekst is men gaan citeren uit andere partijprogramma's en naar de LG zelf schrijft: letterlijke teksten. Dit is absoluut onjuist. Indien u het LG blaadje vergelijkt met de teksten van ons eigen VVD raambiljet zult u snel ontdekken dat de LG slechts enkele re gels van de VVD citeert. Als de LG de moeite zou hebben genomen om inder daad letterlijk (zoals zij zelf schrijft!) de teksten over te nemen dan zou voor wat het de VVD betreft een A-4 te klein zijn geweest. Kortom: De LG zou zich in het vervolg beter tot het eigen programma kunnen beperken. De intelligentie van de burgers van Limmen strekt echt wel zover dat zij zelf in staat zijn om de pro gramma's van de andere partijen te le zen en te begrijpen. Daar heeft de burger van Limmen de LG nou net niet bij nodig. Want laten we eerlijk zijn, hoe kun je nu bouwen op een partij die het programma van een ander, van de VVD, zgn citeert maar al vóór de ver kiezingen de waarheid niet schrijft! O ja, en ook dat nog! De LG schrijft op hetzelfde blad onder het woord Bestuur: U weet wel die gouden eikel! De LG heeft nimmer een woord gewijd aan de belangen van mevr. D. uit de Oudeweg. Het is de VVD geweest (ja echt waar) die een aantal malen het Kol lege heeft gewezen op de uiterst onaan gename ontwikkelingen bij de bouw- aanvraag van mevr. D. LIMMEN - Overwinningen van O. van Buuren, G. Hafkamp en J. Zentveld aan het 3e, 6e en 7e bord benevens een remise van J. Limmen aan het vierde, konden niet voorkomen dat Excelsior vrijdagavond met de teamzege huis waarts ging. De persoonlijke resultaten telden mee voor de tegelijkertijd gespeelde 19e ronde van de onderlinge competitie. Daar J. Admiraal en R. Rommel aan het le en 2e bord hadden verloren, kroop J. Limmen dankzij zijn remise weer wat terug naar de top en dankt Zentveld aan zijn winstpartij een nog kansrijke plaats als vierde op de clubladder. Spanning dus in de A- groep. In de B-categorie maar liefst zes overwinningen voor de witspelers. Daarbij waren koploper B. van Dier- rtien die C. Out klopte en de nummers twee en drie van de lijst, M. Out en R. Jagtenberg, die M. Zuurbier en N. Ad miraal neerwaarts wezen. Ook hier duurt de jacht naar hogerop onvermin derd voort. Maar was er in B nu hele maal geen succes voor de zwarte stukken? Jawel, zwartspeelster M. Bos klopte W. Beentjes. Zij was de enige die in het zwartduister de goede weg vond! De jeugdkwartetten (tot 14 jaar) van Oppositie en Vredeburg eindigden hun ontmoeting in Heiloo met een naar 3-1 doorgeslagen balans in het voordeel van de thuisclub, die alleen aan het tweede bord de zegeaan F. v.d. Vegte moest la ten. De uitslagen zijn: A: P. Vlaar-M. Limmen H. Druijven-H. Levering 1-0; -B. de Waard-A. Duijkersloot 1-0; G. de Graaf-T. Schut 1-0; Th. Al-J. de Graaf B. Kerkhof-M. Sturk 1-0; R. Denekamp-R. v.d. Storm jr. G. Pouw-P. v.d. Heijdt B: W. Pepping-R. Limmen 1-0; A. de Waard- F. v .d. Vegte 1-0; L. v.d. Eng-W. Thijs- se 1-0. C: N. Glas-M. Beentjes 1-0; W. Kaandorp-L. Admiraal 1-0; W. Koot- R. Termes 1-0; W. Castricum-R. Lim men 1-0; P. Mooij-V. Dolman 1-0; C. Pepping-J. Kaandorp 1-0; R. Weijers- N. Admiraal 1-0; L. Winder-B. Kos0-1. LIMMEN - Het Rode Kruis in Limmen organiseert op maandag 7 maart a.s. een donor bloedafname-avond en wij nodigen alle gezonde inwoners van 18 t/m 69 jaar uit, zich hiervoor op te ge ven. Immers, u hebt 5 a 6 liter eezond bloed en als u daarvan een halve fïter af staat merkt u daar zelf niets van, terwijl daarmee een zieke of gewonde kan wor den gered. U weet misschien niet dat er dagelijks duizenden transfusies worden gegeven met bloed en uit bloed bereide produkten, zowel ter behandeling als ter voorkoming van ziekten, bij operaties etc. Helpt u dus het rode kruis helpen en kom op 7 maart naar het parochiehuis of nog beter, meldt u van tevoren aan bij E. Admiraal, tel. 02205-2391, waar na u een oproep ontvangt, zodat u niet lang hoeft te wachten. Uw bloed is broodnodig!!!!! LIMMEN - Klasse E, Kees Hooyboer, 99 pnt. Jeroen Drenth 96 pnt., Theo Vermolen 96 pnt., Siem Schilder 95 pnt. Klasse A: Rob Schaft 98 pnt., Cor On derwater 97 pnt. Klasse B: Kees Schol 95 pnt., Jolanda Hageman 92 pnt. Klas se C: Bart Sassen 94 pnt. Jan Pepping 93 pnt., Ronald Hageman 91 pnt. Klas se D: Peter v. Duivenvoorde 96 pnt., Ronald Wit 91 pnt., Erik Weyers 87 pnt. LIMMEN - Op maandag 14 februari weed de 2 kamp. gespeeld tegen B.V. Wolleweijd uit Limmen. Doordat de 2e wedstrijd met zeer groot verschil werd gewonnen (24-8) ging de beker naar 't Treffertje. J. v. Diepen clubkampioen Na 31 wedstrijden gespeeld te hebben is de kampioen bekend. Heer J. v. Diepen stond heel lang alleen op kop en stond deze positie niet meer af. Proficiat! Tot de laatste dag werd nog gestreden voor de 2e en 3e plaats. Uiteindelijk werd de heer Mooij 2e. De 3e plaats ging naar J. Wit. Aan alle leden, namens de wed- strijdcom. hartelijk dank voor het spor tief verloop van deze competitie. LIMMEN - De interne verbouwing op de tweede verdieping van sportcentrum de Enterij is reeds van start gegaan, op dit moment wordt hier een fitnesscen trum gerealiseerd onder de naam: ,body centre Limmen'. Begeleiding Michel en Erica Teijsse eigenaars van de zonne-studio Waikikibeach aan de Mid denweg 10 zijn na ruim 2 jaar toe aan een extra uitdaging. Voor de dagelijkse begeleiding in dit 'body centre' is Willi am Schmidt aangetrokken, hij is af gestudeerd aan het CIOS te Overveen. De apparatuur waar mee deze jonge on dernemers van start gaan, is volgens de heer Schmidt ,het neusje van de zalm'. Cardio-line Naast de gebruikelijke apparatuur zal er ook gewerkt worden met een aparte ,cardio-lirie'. Hierbij kunt u zelf op het scherm bijhouden wat uw hartslag is en hoeveel caloriën u verbruikt, kortom u blijft in een oogopslag op de hoogte van uw persoonlijke conditie. Via de com puter bestaat d.e mogelijkheid om een compleet persoonlijk trainingssschema te maken wat geheel op'uw gezondheid is afgesteld. Opening De opening van ,Body Centre Limmen' zal plaats vinden in begin april. LIMMEN - In de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 februari werd er getrac ht in te breken in een bedrijfspand aan de Rijksweg. Ruiten en een deur werden getracht te openen. Echter men kwam niet binnen. In de nacht van 12 op 13 februari werd een 34-jarige inwoner uit Limmen be trapt op het besturen van een persone nauto terwijl hij teveel alcoholhouden de drank had genuttigd. Na de adema nalyse werd zijn rijbewijs ingevorderd. Tegen hem wordt proces-verbaal op gemaakt. In de nacht van 13 op 14 februari, sneu velde de ruit van een winkelpand aan de Kerkweg. In de nacht van 14 op 15 februari werd er ingebroken in een woning aan de Clu- siuslaan. Huis werd aan de achterzijde opengebroken. De stereoapparatuur werd wel klaargezet, doch vermoedelijk omdat de daders gestoord werden is dit niet meegenomen. Voorts werd op dinsdagavnd ingebro ken in een woning aan de Dusseldorper- weg. Hier kam men binnen na het open breken van een raampje. Stereo- en vi deoapparatuur werden meegenomen alsmede een televisie. Eveneens op 15 februari werd er inge broken in een bedrijfspand aan de Ho- geweg. Hier kwam men binnen door een geheel raam uit te nemen. Naar het er naar uit ziet, is er niets weggenomen. Op 18 februari was er op de Rijksweg een aanrijding tussen twee personenau to's. Een op de Rijksweg rijdende bestuurder had te laat in de gaten dat er een auto voor hem stilstond om linksaf te slaan. Om een aanrijding te voorko men, stuurde hij naar rechts en botste daarna tegen een geparkeerd staande auto. Alleen materiële schade. Op 19 februari vond er op de kruising Hogeweg-De Wieken een aanrijding tussen twee snorfietsen plaats. Bij het elkaar passeren/inhalen, raakten de bei de bestuurders elkaar. Hierdoor kwam een van de bestuurders ten val en raakte gewond aan haar hoofd. Op 19 februari werd er een inbraak ont dekt in een praktijkruimte aan de Vuur baak. De w inkelpui werd geforceerd en zodoende kon de voordeur geopend worden. Er wordt een geldbedrag ver mist. Tevens werd er een inbraak gemeld in een garagebedrijf aan de Middenweg. Hierbij werd een achterdeur vernield. Mogelijk is men hier niet binnenge- weest. Er wordt tot op heden niets vermist. Op zondag 20 februari werd er ingebro ken in een woning aan de Rijksweg. Men kwam binnen na het openbreken van een raam aan de achterzijde van de woning. Een stereotoren werd mee genomen. Openingstijden bureau Limmen: Maan dagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. Gevonden voorwerpen: er werden bij de politie van Limmen geen gevonden voorwerpen gemeld. Dit is een beetje vreemd, want er zijn de afgelopen peri ode voldoende waardevolle voorwerpen verloren in onze gemeente. Zoals: een zilveren broche, een gouden horloge en een portemonnee. LIMMEN - De capes zijn opgeborgen, de steken hebben de ruimte gekozen. Vo rige week dinsdag om 24.00 uur kwam er een einde aan het carnavalsseizoen '93-'94 en de Uylenspieghels kunnen te rug kijken op een geweldig seizoen met als hoogtepunt het weekend van 10 t/m 15 februari. Vooral de optocht op zon dag 13 febrauri w as, ondanks de kou, een geweldig succes. Jong en oud, groot en klein was present en, na de rondtocht door het dorp werd er een geweldig feest gevierd in partycentrum St. Maarten. Maar ook de overige feesten waren van grote kwaliteit en de Uylenspieghels heb ben iedereen echt "de ruimte gegeven". Gaarne willen Prins Tyl VIII, zijn Ad judant Ronald, de Raad van Elf, de se cretaresse en de hofmuzikanten iedereen zonder uitzondering hartelijk danken voor het geweldige meedoen en de gran dioze support die zij er van alle evene menten foto's gemaakt en deze zijn vanaf heden gedurende 14 dagen te bezichtigen bij het N.M.S. Fotolab, de fotozaak aan de Vuurbaak. Ook kunt u daar eventueel uw foto's bestellen a 1,75 per stuk of u kunt uw bestelling opgeven gedurende veertien da gen bij: fam. A. Groot, Theebos 30 te Limmen of, Fam. J. Mooij, Koningsdam 51 te Limmen. U krijgt uw foto's dan zo snel mogelijk thuis bezorgd. En, schrijft u vast in uw agenda de datum van zaterdag 12 novem ber, want dan hopen de Uylenspieghels weer tevoorschijn te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12