Limmen k Equipe Cöiffi/iK?5 „öe lantaarn Geef Limmen een rechtvaardige toekomst Lijst 4 P. ZONNEVELD! LIMMEN w mm ROSA KING UPSIDE DOWN de h CAFÉ-BAR Z7 Financiën De VVD, de natuur en het milieu Samen verder C.D.A. Limmen P.v.d.A en Welzijn Inleveren kopij voor de Uitkijkpost 2 MAART VVD LIJST 3: KEES KROONE r UW KERASTASE-KAPPER a.s. zondag 27 februari aanvang 18.00 uur tf AUTOSCHADE? ZELFS DEZE DUMMY WEET WAT EEN ptf FÖCWA GARAIMTIEBEDRIJF IS. AUTOSCHADESPECIALIST Informatie Aktie Tankslag Noord-Kennemerland Chemocar weer in Limmen Vergadering Commissie II Aanvragen bouwvergunning/ meldingen Afgegeven bouwvergunningen/ bouwtoestemmingen Voorgenomen medewerking UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 1994 PAGINA 13 Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw. Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Oüderenhülp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- ^aulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afsprak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. LIMMEN - De burgers van Limmen zijn de laatste jaren geconfronteerd met een forse lastenverzwaring, die in geen verhouding stond met de uitbreiding van het gemeentelijk voorzieningenpak ket. Het tegendeel is eerder waar. In het verleden zijn veel lasten naar de toe komst doorgeschoven, waar nu al de wrange vruchten van worden geplukt. De Limmer Gemeenschap wil beheer sing en zo mogelijk vermindering van de gemeentelijk lastendruk door onder meer. - Bevriezing en uitstel van ambi tieuze plannen, vooral als de financie ring daarvoor niet rond is. - Bezuinigen op algemene bestuurskosten. - Bij wege- nonderhoud voorrang geven aan nood zakelijke verbetering en preventief onderhoud. - het terugdringen van de kosten van externe adviseurs en zo de projectwinsten voor de gemeenschap behouden. - het kritisch beoordelen van sloop en nieuwbouw van scholen. De grootste financiële klappen moeten nog komen. Alhoewel de financiële "positie van de gemeente de laatste 10 jaar nooit sterk is geweest, is zij de laatste jaren nog meer verzwakt door o.a. de bouw van het gemeentehuis, het tegenvallen van opbrengsten van bouwprojecten en het steeds weer inhuren van externe ad viseurs. Het financiële beleid zal gericht moeten zijn op het .regeren met de hand op de knip'. Doelen hierbij zijn het in stand houden van het huidige voorzie ningenniveau en het terughoudend om gaan met nieuwe investeringen. Er moet veel gebeuren in Limmen, maar dat hoeft niet ten koste te gaan van al les. De laatste weken heeft u kunnen le zen hoe de Limmer Gemeenschap denkt de problemen van ons dorp aan te pak ken en te verbeteren. Bent u het met ons eens, laat dat dan op 2 maart blijken. Limmer gemeenschap, lijst 2. Hulpmiddel bl| boodschappen doen Kees Kroone. LIMMEN - De fraktie van de VVD in Limmen heeft zich altijd sterk gemaakt voor een zeer gevarieerd groenpakket binnen de gemeente, en vooral onder houdsarm. Zeer binnenkort zullen wij ons gaan inzetten voor een spoedige herplant van de groenvoorziening die verloren gaat langs de Kapelweg. Wij zullen komen met voorstellen en loka- ties voor de (vrijwillige) herplant van dit groen. Op initiatief van de VVD heeft nl. de gemeenteraad zich verplicht tot deze herplant. Het groenbeheer in Limmen gaat goed, mede gelet op de zeer beperkte mens kracht die bij de plantsoenendienst be schikbaar is! Met het groenbeheersplan in de hand moeten we in Limmen kunnen komen tot een beter, wellicht goedkoper, be heer van het openbaar groen. Ook een ekologischer beheer streven wij sterk na. Er liggen nog legio mogelijkheden om te komen tot eenvoudiger beheer, zonder dat het verwilderd of slordig wordt. Denk maar aan de variaties van onderbeplanting, bodembedekkers, voorjaarsbloeiende stinzeplanten, e.d. Het milieu wordt op de allereerste plaats door de mens, de burger zelf, be last. De nog steeds groeiende stroom af val per hoofd van de bevolking moet omlaag. Hier ligt een taak voor het kol lege in de komende vier jaar. Meer De CD A-kandidaten: van links naar rechts: Cees Pepping, Huub Kramer, lenie Mous, Mat thé Admiraal, Ar ie van Noord, Ries Siepman, José Nuijens, A rij de Jonge, Henk Dekker, Wim Swart. CDA LIMMEN - Vijf weken hebben de poli tieke parijten u geïnformeerd over hun plannen voor de komende raadsperio de. Ieder heeft z'n zegje gedaan. Het CDA gaf als speerpunten aan: - wonen: gevarieerd en in het huidige tempo bouwen. Je moet niet te lang op de wachtlijst staan. - werken: Limmer bedrijven moeten in Limmen kunnen blijven. Dus een com pleet bedrijventerrein en geen afbouw van werkgelegenheid. - milieu: doorgaan op de ingeslagen weg. De vervuiler betaalt en door ge dragsverbetering kunt u zelf beïnvloe den dat de rekening niet steeds maar hoger wordt. - lastendruk: de financiën zijn nu op orde maar grote waakzaamheid blijft geboden. In principe alleen trendmatige verhogingen en alleen iets nieuws als je iets ouds schrapt. Het meest onvallende in de plannen van de vier partijen is dat niemand u belooft dat de lasten omlaag gaan. Zou het dan toch meevallen met het zogenaamde "geldverslindende" beleid van de afge lopen jaren? Wat het CDA dolgraag zou willen zien in de nieuwe raadsperiode is dat alle partijen bereid zijn om met elkaar sa men te praten. Niemand zal volledig z'n zin kunnen krijgen. Dat betekent geven en nemen. Ook partijen die geen we thouder leveren - en er komen weer maar twee wethouders - kunnen grote invloed hebben als zij bereid zijn tot sa menwerken. Laat "oppositie voeren" maar over aan Den Haag. In een over zichtelijke gemeenschap meoten we de krachten die alle raadsfracties hebben zoveel mogelijk bundelen. Dan pas zijn we goed bezig voor Limmen! Besturen is kiezen. Dat houdt in dat je het niet al tijd iedereen naar de zin kunt maken. Daarom wil het CDA zoeken naar het gemeenschappelijke belang voor ons zelfstandige dorp. Duidelijkheid, recht vaardigheid, soberheid, hard werken en vooral eerlijkheid. Daar staat de CDA- fractie voor. Stem CDA, zeker nu! Bent u op 2 maart afwezig, en wilt u ie mand machtigen? Zoekt u vervoer naar het stemlokaal op 2 maart? José Nui jens regelt het voor u (tel. 3058). PvdA Limmen. LIMMEn - De P.v.d.A. kijkt tevreden terug op de afgelopen periode, waarbij wij een wethouder hadden met welzijn in zijn portefeuille. Juist op dit terrein is er veel bereikt, zoals nieuwbouw voor de scouting, wat zonder de financiële bijdrage van de gemeente niet mogelijk was geweest. Binnenkort gaat ook Con- quista nieuw bouwen, een groep die op onze steun kan blijven rekenen. Men is gestart met een minimabeleid, het gastouderproject en Limmen neemt zijn verantwoording om een aantal wonin gen voor asielzoekers aan te wijzen. Wat willen we in de komende jaren be reiken: - Er moet een onderzoek komen aan de behoefte van een kinderdagverblijf; Er moet een verruiming komen, om voor een groot deel ontheffing te krijgen van de gemeentelijke belastingen, voor min der draagkrachtige. Het inzetten van vrijwilligers/sters in plaats van betaalde krachten moet vermeden worden. Er moeten adviescommissies komen voor b.v. vrouwen en ouderen. Stem volgen de week lijst 4. voorlichting hoe die stroom in te dam men, een beter hergebruik van je eigen groene afval. De agrarische sektor, nog altijd belang rijk voor ons dorp, werkt zelf al hard mee aan een beter milieu. De gewasbe schermingsmiddelen in land- en tuin bouw zijn vele malen minder schadelijk dan 10 jaar geleden. De gebruikte hoe veelheden per hektare zijn omlaag. Het is op de goede weg. Laten we ons vooral niet verleiden tot een hetze tegen de agrarische sektor in Nederland, het is een belangrijke ekonomische pijler, die de eigen verantwoordelijkheden goed kent. Hetzelfde geit voor de overige be drijvigheid in ons dorp. De gemeente heeft een inhaalslag op het gebied van de hinderwetvergunningen gekend. In S.N.K. verband (samen met andere ge meentes in de regio) is een adekwaat mi lieubeleid en apparaat ontwikkeld. Ook voor de komende vier jaar zal de VVD zich blijvend inzetten voor een mooie natuur en een goed milieu in onze eigen omgeving. In Limmen, voor alle Lim- mers. 2 maart a.s.: Lijst 3. V.V.D. voor iedereen in Limmen! Een ijzersterk team! In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost. Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. De kandidaten van de VVD Limmen, van links naar rechts: Fred R. de Haan, Joop van IJzendoorn, Mr. Esther Rommel. Kees G. Kroone, Huub van Langerak. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Dusseldorperweg 56 -k felefoon 02205-1313^ FOCWA Garantiebedrijven. Erkende auto schadeherstel bedrijven. Voor veilig en vakkundig herstel. Met maar liefst 2 jaar garantie. Met vervangende auto's, dag- en nacht service, een goede afhandeling met de verzekering en een perfekte landelijke spreiding. Er is altijd een FOCWA Garantiebedrijf in de buurt. Zoals; Rijksweg 40 1906 BH Limmen - Tel. 02205 - 3300 Stichting FOCWA G r a n t i I o n d (MLANOSC VtMftNH U'<Of*NtMC«S i»4 I G SSrc e C O Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon02205-1456 Ligt er bij u nog een niet meer in gebruik zijnde olietank in de grond? Meld deze aan bij de gemeente! Op 1 maart 1993 is het Besluit Opslag Ondergrondse Tanks (BOOT) in werking getreden. Op grond hiervan bent u wettelijk verplicht uw ondergrondse tank aan te melden bij de gemeente. Vervolgens dient u uw tan k door een erkend saneringsbedrijf te latep schoonmaken en afvu Hen met schoon zand ofwel te laten verwijderen. Dit dient volgens de regeling uiterlijk 1 maart 1997 gedaan zijn, tenzij er een aktie tankslag wordt georganiseerd: dan is men verplicht daaraan deel te nemen. Om de kosten hiervan zo laag mogelijk te houden heeft het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland (SNK) beslo ten een regionale Aktie Tankslag uit te voeren. Het SNK heeft daartoe een aantal saneringsbedrijven een offerte voor de hele regio laten uitbrengen. Met de selectie van het bedrijf zijn we in een afrondende fase. De uiteindelijke offerte waartegen het werk zal geschieden zal zo spoedig mogelijk aan u bekend worden gemaakt door berichten in deze krant, door huis-aan- huismededelingen en door een voorlichtingsavond. Daarna kunt u zich aanmelden voor de aktie. Goede redenen om nu mee te doen aan de aktie: 1 Het is een wettelijke plicht de tank binnen 4 jaar na het in werking treden van het besluit te saneren. Doet u nu, ondanks de verplichting o.g.v. de regio-aktie niet mee, dan zult u in de nabije toekomst toch over moeten gaan tot saneren. 2 Omdat de regiogemeenten samenwerken kan het sanerings bedrijf u een offerte tegen een scherpe prijs aanbieden, veel lager dan bij een individuele sanering. Toch behoudt u volledige zeggenschap, omdat niet de regio maar u zelf een contract met het bedrijf afsluit. 3 Naast het milieuhygiënisch belang van de tanksanering is er ook en financieel belang. De kosten van een toekomstige sanering van de bodem als gevolg van een bodemver ontreiniging staan in geen verhouding tot de kosten van preventieve maatregelen. De eigenaar van de tank is in principe aansprakelijk voorde door lekkage ontstane schade. Een particuliere aansprakelijkheidsverzekering dekt meestal niet de kosten die voortvloeien uit een bodemverontreiniging. Op vrijdag 25 februari 1994 kunt u uw huishoudelijk klein chemisch afval (KCA) weer afgeven bij de chemocar. De chemocar staat dan op de volgende plaatsen: - bij het parochiehuis: van 12.35 tot 15.30 uur - op het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg van 15.35 tot 17.00 uur Het is niet de bedoeling dat er bij de halteborden KCA wordt achtergelaten. Bedrijven dienen hun KCA rechtstreeks aan een vergunning houder af te geven en niet bij de chemocar. Heeft u vragen, dan kunt u bellen met de gemeenschappelijke Technische Dienst Limmen-Akkersloot, bureau Milieu: 02205- 1456. De vorige aktie met de chemocar leverde 305 kg KCA op. Maak gebruik van deze mogelijkheid om zelf uw bijdrage te leveren aan een schoner milieu! tijdstip donderdag 24 februari 1994,20.00 uur plaats bovenzaal cultureel centrum Vredeburg agenda 1/2 Opening, verslag 25.1.94. 3 Terugrapportage vanuit de samenwerkingsverbanden. 4 Rondvraag. 5 Plan aanleg dorpspark. 6 Verbeteren 2e gedeelte van de Oudeweg. 7 Economische grondoverdracht Conquista. 8 Sluiting. Bovenstaande commissievergadering is openbaar. Wanneer u tijdens de vergadering over een van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u van het spreekrecht gebruik maken. U moet dan wel van tevoren afspreken met de voorzitter. In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergadering inzien. 23 februari 1994, Burgemeester en wethouders van Limmen 4 Volgens de wet bent u verplicht de koper van uw woning te melden of er verborgen gebreken of risicoverhogende factoren aan de koop verbonden zijn. Een niet onschadelijk gemaakte tank is zo'n factor. Maakt u hiervan geen melding, dan kan de koop geannu leerd worden, en kan schadevergoeding worden geëist. Meldt u de niet gesaneerde tank weldan zal de aspirantkoper een bodemonderzoek verlangen of een lagere koopprijs bedingen. Deze zaken kosten u meer geld dan nu met de aktie meedoen. Heeft u zich nog niet gemeld bij de gemeente, doe dit dan zo spoedig mogelijk. Als u voornemens bent mee te doen met de aktie en u wilt graag met voorrang uw tank laten saneren, geef dit dan door aan de gemeente. Er zal getracht worden in de planning rekening te houden met uw wensen. Bureau Milieu, telefoon 02205-1456. m De volgende bouwaanvragen c.q. meldingen yan bouwvoornemens zijn ingediend: - Rijksweg 66c - plaatsen garage/berging - Middenweg 44 - plaatsen erker - Meidoomlaan 49 - plaatsen serre en bijkeuken - Vijverlaan 14 - bouwen keuken en bijkeuken. De aanvragen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen geen bezwaarschrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwver- gunning/bouwtoestemming te verstrekken voor: - Zomerschoon 87 - plaatsen berging/schuur en of garage - Roelat 43 - plaatsen schuur - Rijksweg 148 - plaatsen tuinberging - Rijksweg 32 - bouwen overkapping en bijkeuken. Burgemeester en wethouders zijn voornemens door middel van artikel 19 van de WRO en/of artikel 50 lid 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan een plan voor het: - bouwen kas, Rijksweg 127a te Limmen. Medewerking kan worden verleend na ontvangst van verkla ringen van geen bezwaar van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Voorts zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 18a van de WRO medewerking te verlenen aan de volgende bouwplannen: - bouwen schuurtje, Gele Prins 5 te Limmen - bouwen carport, Schoolweg 27 te Limmen - bouwen serre en doucheruimte, Rijksweg 132a te Limmen. Vanaf 24 februari 1994 liggen bovengenoemde bouwplannen met tekeningen gedurende 14 dagen voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis te Limmen. Gedurende die termijn kan eenieder bezwaarschriften indienen bij burgemeester en wethouders, Middenweg 3a, 1906 ZG Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 13