biblio theek 2 Sprookjesmusical De Zeskant Morgen VVD-spreekuur Minister en lijsttrekker CDA Heiloo op Radio Noord-Holland Bingo in het Oosthonk Oppositie viertal snelschaakkampioen Noordhollands schaakbond Total dance Party nummer drie Paddenwerkgroep weer op pad Eerste Heilooër slag Buk Buk Laatste nieuws van de stichting belangen W.A.O.-A.A.W. en overigen uitkeringsgerechtigden Heiloo e.o. Tendenz-njeuws Ypediseo een feest voor Carnaval der dieren junioren Wijkvereniging Ypestein zoekt mensen voor jaarprogramma Ned. Chr. Vrouwen bond afd. Heiloo Oppositietoernooi voor jong en oud op zaterdag «5 maart in 'Open Huis' V.V. Effect Kalligrafie: Spel met gedichten en papier: Een tentoonstelling Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Agenda Open Huis Trompetduo in de Witte Kerk te Heiloo Reacties op plan bouw tennisbal Egmond zijn positief Reactie op artikel "Huize de Loet gaat bouwen" PAGINA 14 UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 1994 HE1LOO - Als afsluiting van het pro ject "sprookjes", voert basisschool de Zeskant op donderdag 24 februari a.s. de sprookjesmusical "Sprookjeshuts pot" op in de recreatieruimte van de St. Willibrord stichting. Deze musical wordt uitgevoerd door al le leerkrachten van het team en een aan tal ouders. De muziek wordt verzorgd door Cas Himmelreich. Tijdens deze sprookjeshutspot ontstaan een aantal komische situaties. Doordat twee kinde ren tijdens het lezen van een sprookjes boek ruzie krijgen, vliegt het sprook jesboek in het rond met als gevolg dat alle sprookjes door elkaar komen te lig gen. Roodkapje ontmoet de Geest uit de lamp, geiten rennen vertwijfeld over het toneel, sneeuwwitje maakt een dansje met de wolf, prinsen die het op een zui pen zetten, een gelaarsde kat die het al lemaal niet meer ziet zitten, etc. etc. Kortom een grote chaos waarin werke lijk geen enkel sprookje meer normaal gaat. Gelukkig komt alles aan het eind van de musical weer in orde. Uiteinde lijk vinden alle sprookjesfiguren elkaar weer terug. De animo voor deze avond is enorm. Er is uiteraard geen kind die zijn meester of juf niet eens als kabou ter. geit, reus of assepoester op het to neel wil zien. Aangezien er zo'n 600 mensen worden verwacht, wordt de ten- toortstelling 2 keer opgevoerd. De eerste voorstelling begint om 18.30 uur en de tweede voorstelling om 20.00 uur. HE1LOO - De VVD-gemeenteraads- fractie houdt morgenavond (donderdag 24 februari) om half acht weer haar maandelijkse spreekuur in het gemeen tehuis (oude ingang aan de Raadhuis- weg) Wie vragen heeft over het beleid van het gemeentebestuur of problemen wil bespreken is hartelijk welkom en zal een aandachtig oor vinden. Een tele foontje vooraf met de VVD-fractiese cretaris Ernest ten Hacken (tel.: 330316) over het onderwerp, dat men graag wil behandelen, verzekert een volledige beantwoording. rouwen in de raad Voor de VVD is de emancipatie van vrouwen zo vanzelfsprekend, dat we daar zelden extra aandacht voor vragen. Nu wel. De negentien leden tellende ge meenteraad van Heiloo heeft zes vrou wen in zijn gelederen. Drie daarvan zitten in de VVD-fractie, die voor de helft uit vrouwen bestaat. Als we naar de kandidatenlijsten van de andere par tijen kijken, dan valt het op, dat er maar erg weinig vrouwen op echt ver kiesbare plaatsen staan. De VVD vormt daarop een uitzondering. Zij propageert niet alleen in theorie gelijke kansen voor vrouwen, maar geeft het goede voor beeld. HEILOO - Minister Hirsch Ballin en enkele CDA-lijsttrekkers w.o. Anne- Marie Worm-de Moei (Heiloo) zijn op woensdag 23 februari van 18.00 uur tot 19.00 uur te horen op Radio Noord Holland. In een directe uitzending zal dit panel ingaan op vragen van luiste raars. Aan het begin van de uitzending wordt bekend gemaakt via welk tele foonnummer vragen opgegeven k'innen worden. CDA-Kamerleden op werkbezoek in Heiloo Op donderdag 24 februari a.s. zullen mevrouw Ans Willemse-van der Ploeg en drs Hans Huibers, CDA-leden van de Tweede kamer, een bezoek brengen aan Heiloo. Zij zullen bij hun bezoek worden begeleid door de kandidaat fractieleden van het CDA Heiloo, bestuursleden en belangstellenden. Hun bezoek begint om 14.00 uur in de Konkelboet, het café in winkelcentrum 't Loo, alwaar eerst een (gratis) kopje koffie. Naar verwachting, zullen zij bei den bij 't Loo een korte toespraak hou den. Aansluitend gaat het naar Tref punt alwaar een informele ontmoeting met de daar aanwezigen. Vanuit 't Tref punt gaan de Kamer-leden met alle be langstellenden naar het Stationscen trum. Tenslotte strijkt het gezelschap neer in de Brasserie in de Stationsweg. CDA Heiloo fietst Het CDA fietst op 26 februari door Heiloo. leder wordt uitgenodigd om rond 10.30 uur bij winkelcentrum 't Loo de start mee te maken van het fiets- rondje van het CDA Heiloo. Lijsttrek ker Anne-Marie Worm maar ook kandidaten George Borst, Martin Groot Evalyn Schoutsen, Wim Swart en Ger Nieuweboer doen mee. De tocht zal en kele woonwijken en winkelcentra aan doen. Zo wordt rond 12.00 uur een bezoek aan het Stationscentrum en om 13.00 uur aan 't Hoekstuk gebracht. Om ongeveer 14.30 uur bevindt de kara vaan zich bij de Grosmarkt in Ypestein. Elke Heilooërnaar die zich bij de stoet meldt, ontvangt een groene attentie die en zomer lang herinnert aan het CDA en de gemeenteraadsverkiezingen. Om 15.30 uur is de ploeg weer bij 't Loo. Natuurlijk zal die dag op het plein van 't Loo het CDA Heiloo met de andere po litieke partijen activiteiten ontplooien. HEILOO - Aanstaande vrijdagavond 25 februari wordt er weer bingo ge speeld in het Oosthonk. Nadat het in het begin van dit seizoen wat rustig was op deze avonden wordt het nu steeds drukker. Want er worden namelijk zul ke mooie prijzen ingekocht dat dit al gauw doorverteld wordt en dit maakt de mensen nieuwsgierig. De kinder-bingo van 13 februari was ook een groot suc ces. Er komt zelfs een nieuwe bingo molen en als alles goed gaat, gaat deze vrijdagavond om 20.00 uur in gebruik ge nomen worden. Er worden zoals gebrui kelijk weer 6 rondes gespeeld plus een su perronde. Bingokaarten kosten 2,00 per stuk en voor 6 rondes 10,00. Kom gerust langs op deze avond om een kans te maken op de fantastische prijzen. Tot ziens in het Oosthonk. HEILOO - Zaterdag 19 februari waren de regionale snelschaakcracks in het Hoogwoudse 'Wapen van Egmond' bij eengekomen om te strijden om de offi ciële Noordhollandse titels voor teams. Een kleine dertig viertallen nam in drie groepen (A, B en C) deel, waaronder het Heilooër kwartet. Bob Bosma, Louis van Hoek. Martin Alleman en Jan-Jaap Langereis (bordvolgorde), dat zich, zonder enige pretenties, mengde in de strijd in de C-groep. Of het nu kwam door de geringere tegenstand, eigen kwaliteiten, koffie, broodjes kroket, of zelfs jenever en jaegermeister, dit blijft voer voor psychologen, maar de resulta ten waren in ieder geval verbluffend. Vijf van de acht matches werden ge wonnen, de overige drie eindigen in een 2-2 gelijk spel. Slechts de jeugdige ,maillot-jaune' talenten van de Alk- maarse Pioniers en het Zandvoortse Chess Society wisten qua wedstrijdpun- ten (13) te volgen, maar moesten qua bordpunten met respectievelijk 21,5 te gen 21 en 21, het onderspit delven. (Hei looër scores Louis 6, Jan-Jaap 5,5, Bob 5. Martin 5, waarvan vooral de prestatie van de eerstgenoemde, met z'n 72 jaar ruimschoots de oudste deelnemer van allemaal, veel respect \erdient!). Van een glorieuze intocht hier ter plaatse met wisselbeker, in een open Landauer, werd vanwege de vrieskou afgezien(J) (BB.) HEILOO - Na de thema's .verkeer' (oud en nieuw) en .platteland' (januari), is er weer gezocht naar een nieuw thema voor deze party. Wat dat zal zijn, moet blijken uit de aankleding van de zaal za terdagavond 26 februari om 21.00 uur. Wat betreft de muziek zal er geen veran dering plaatsvinden, die zal gebaseerd zijn op de zwarte invloeden binnen de muziek. Hoewel op de vorige parties ge bleken is, dat alle van de vier vaste dj's daar hun eigen invulling aan geven, mag gesteld worden, dat daar juist de kracht in ligt van de Total Dance Party. Ook voor de entreeprijs kunnen we het bij het oude houden: 7,50. Dus kom je hart ophalen bij deze nieuwe editie van de Total Dance Party. HEILOO - Op zaterdag 26 februari zal de paddenwerkgroep heiloo voor de ze vende keer aantreden voor het treffen van maatregelen ter bescherming van de amfibieën. Deze bescherming vindt plaats in het Heilooërbos en betreft de volgende wegen: Zanderslootweg/Kuil- laan/Westerweg-noord/Rector Frede- riklaan. De maatregelen duren ongeveer acht weken, van eind februari tot eind april en houden het volgende in. - Langs^de berm van de Zandersloot weg een gaasstrook aanbrengen en em mers ingraven; - Vanaf 19.00 uur zal een dranghek met knipperlicht worden geplaatst op de T- kruising Westerweg/R. Frederiklaan; - Eveneens vanaf 19.00 uur zal een dranghek met knipperlicht worden ge plaatst aan de westzijde van de Kuil- laan. Gemotoriseerd verkeer dient via de R. Frederiklaan en Blockhovepark naar de Kennemerstraatweg te rijden. De toestemming hiervoor hebben wij van de gemeente Heiloo. Wij begrijpen dat het een en ander enig ongemak zal kunnen betekenen, maar rekenen toch ook dit jaar op ieders me dewerking. Hierbij geldt niet alleen dat de automobilist in het betrokken gebied rustig moet rijden (30 km), maar ook dat fietsers en brommers op moeten let ten evenals de trimmers die vaak 's avonds in grote getale langs de Zan derslootweg lopen. Het is duidelijk dat voor het slagen van de padden-actie een groot beroep wordt gedaan op de inzet van vrijwilligers. Om de behaalde resul taten (in '93 in totaal 3279 levende amfi bieën geteld) op de langere termijn veilig te stellen, dient de Kuillaan op zijn minst gedurende enige maanden van bestemming te veranderen. Op dit moment heeft de werkgroep dringend behoefte aan nieuwe vrijwilligers: u loopt een door u zelf te bepalen vaste avond (amfibieën tonen zich pas bij duisternis) waarbij u wordt vergezeld door ervaren vrijwilligers. Om de vrij willigers van goede hulpmiddelen te kunnen voorzien (verkeersvestjes, lan taarns, amfibieën), en de vergader- kosten, kopieerwerk, porti, enz. het hoofd te bieden, is financiële steun eve neens zeer welkom. Het rekeningnum mer werkgroep is 1205.13.811 Rabo Heiloo t.n.v. PWG Heiloo, gifo bank 269978. Inf.: Els Swart, 072-330324 of Harry Tolsma 072-125962. Vrijdag avond 25 februari, 20.00 uur in het Open Huis te Heiloo, kunnen be langstellenden een dia-presentatie bij wonen over de vlinders in het Heilooërbos. Het beschermingswerk van de werkgroep wordt besproken en aan het einde van de avond is er gele genheid tot het stellen van vragen. Porcupines. HEILOO - Slag bij Nieuwpoort... 1994 Heilooër slag, een spetterend festival in jongerencentrum Buk Buk, waar drie van oorsprong Heilooër bands er alles aan gaan doen om de Buk Buk op zon dag 27 februari vanaf 15.30 uur op z'n kop te zetten. Bij de eerste band die het podium beklimt heeft de reorganisatie toegeslagen. Het hele repertoire is door licht en hele nummers stonden op de tocht. Onverbiddelijk zijn enkele suc cessen de laan uitgestuurd, om plaats te maken voor nieuwe. Naar het schijnt zal No Licence (want over wie anders zouden we het hier kunnen hebben) zich dan ook fris presenteren in Buk Buk, met de voor hun kenmerkende enthou siaste Funky-Rock sound. Ook zullen ze de nummers die ze in maart in de studio gaan opnemen ten gehore brengen. Na een superkorte pauze is het de beurt aan de band die wereldberoemd is in Hgloo, The Porcupines. Deze staan zo als iedereen weet altijd garant voor een te gekke avond en wederom zullen de fans (en dat zijn er nogal wat) weer vroeg van huis moeten om een kaartje te garanderen in Buk Buk, want druk gaat het zeker worden. Verder wordt er bij de Porcupines hard gewerkt aan de voorbereiding van een professionele vi deopresentatie. Deze gaat echt heel bij zonder worden en zal in de loop van dit jaar plaats gaan vinden in Heiloo. Hun motto blijft ook in 1994 een swingende belevenis voor wie de de sixties niet los kon laten. Na een tweede superkorte pauze is het tijd voor feesten met Bet- ween. In de acht jaar dat de band nu bestaat is het uitgangspunt nog steeds, de zaal moet plat, en het liefst bij het eerste nummer. Dankzij een uitstekend repertoire dat zich afspeelt tussen de top 100 allertijdcn en de nieuwste bestsellers kan meestal ruim voor het einde van het optreden het sein "zaal plat" gegeven worden. Speciaal voor deze gelegenheid is het allerbeste op gebied van geluid en licht geregeld voorzien van het nodige rook en knalwerk. Wat betreft No Li cence, The Porcupines en Between moet het zondag 27 februari een te gek festi val worden. Dus vanaf 15.30 uur staat Buk Buk bol van muziek, de vaten bol van het bier en broodjes e.d. zijn er vo lop dus naar huis om te eten is niet no dig en op muziekgebied is er het beste van wat er aan Heiloose bands te vinden is. Kom op tijd, want vol vol bij de Heilooër slag in de Buk Buk. Between HEILOO - De stichting heeft een nieuw onderkomen gekregen, ook in het Tref punt maar dan aan de voorkant van het gebouw, Westerweg 294. De officiële opening moet nog plaatsvinden. Maar wij beginnen alvast te draaien op 28 febr. om 9.00 uur met de soosochtend. Dit is een ochtend waarin u kunt biljar ten, kaarten of zomaar een praatje ma ken. Wij zijn tot 12.00 uur geopend en 's middags van 13.30 tot 16.00 uur. Op dinsdag- en woensdagmiddag is er een inloopmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. Ook starten wij weer met nieuwe en bestaande cursussen. Bent u hiervoor geïnteresseerd meldt u zich dan ook op 28 febr. tijdens onze soosochtend. Ons cursusaanbod bestaat uit: 3 soorten computercursussen; 1. P.C. -oriëntatie 2. M.S. Dos Start 3. Wordperfect Start. De duur van deze cursussen is 6 we ken van 2 uur. De kosten bedragen 45,- incl. trainingsmateriaal. Cursus: Wat zijn de rechten en plichten voor vrouwen in de bijstand (R.W.W.) Aan vang woensdag 2 mrt. van 9.30 tot 11.30 uur. - Naaicursus (tevens inloo pochtend om advies te vragen i.v.m. uw moeilijke naaiklusje), aanvang vrijdag 4 maart van 9.30 tot 11.30 uur. - Cursus Engelse taal, aanvang dinsdag 8 maart van 9.30 tot 11.30 uur. Ook kunt u zich nog opgeven voor de knutsel- en/of de tekenclub. De aanvangsdatum hiervan wordt nog bekend gemaakt. U kunt al leen deelnemen aan deze cursussen als deelnemer van onze Stichting. Hiervoor kunt u zich opgeven tijdens de soosoch tend op 28 februari a.s. Lukt het u niet om langs te komen dan kunt u voor in formatie en/of deelname bellen met on derstaande telefoonnummers. Mevr. Braids: 331840. Mevr. Groen: 334861. Tot ziens op maandag 28 februari in ons nieuwe onderkomen. Het bestuur. HEILOO - Programma voorjaarsva kantie. We hebben weer een leuk pro gramma deze week: Vrijdag 21 februari Teenage-House party dat wordt dus housen. Zondag 27 februari is er Ten- denz Club dan kun je dinsdag 1 maart House t-shirts maken met textiel verf (aanvang 14.00 uur, entree 2,50. Woensdag 2 maart wordt er een film op grootbeeld gedraaid (meer informatie Tendenz de aanvang is 14.00 uur, entree 3,50). Donderdag 3 maart is het skippy-day, wat dit inhoudt zie je dan (aanvang 14.00 uur, entree gratis). Vrij dag 4 maart Star-Sound drive in show met karaoke in de grote zaal (aanvang 19.30 uur en entree 2,50). HEILOO - Wat moet je nou als je nog nèt geen puber bent maar wèl wilt dan sen, housen, hip-hoppen en uit je bol gaan? Naar de Ypediseo natuurlijk, ie dere laatste zaterdag van de maand in de Ypsalon. Een gat in de markt zo lijkt het te zijn, deze avond voor 7 tot en met 12-jarigen met disco en lichtshow. De ruim aanwezige schare kinderen hadden wel een punt van kritiek. Waarom niet iedere week zo'n feest, klonk het achter af uit de bezweette en enthousiaste kin dermonden. Want de formule sloeg aan, muziek en licht samen met de mo gelijkheid om te pingpongen of biljar ten daar loopt deze leeftijd warm voor. En voor de prijs van 1,00 entree en 1,00 per drankje kunnen de ouders, ook geen pijn in hun buik hebben. Za terdag 26 februari van 19.00 uur tot 20.30 uur in de Ypsalon, de Hucht 4. HEILOO - Nog een beetje in de roes van het carnaval der mensen, nu ook iets over dieren. In een goede samen werking met mevrouw Timmer van de Bibliotheek is er voor 4 thema-ochten den in Overkerck gekozen. De eerste thema-ochtend was het carnaval der dieren,, terwijl mevrouw Timmer en me vrouw Kager dierenverhalen uitzochten, zocht mevrouw Sabel naar bijpassende muziek. Dit alles resulteerde in een fijne ochtend als eerste werd er een verhaal over eenden voorgelezen met daarna muziek van C. Saint-Saens ,de Zwaan', na een prachtig kattenverhaal, jawel u raadt het al het overbekende kattendu et! Daarna volgde een verhaal van Ana- si en muziek van de hommel. Na de koffie-pauze een verhaal en muziek over honden en een verhaal over ,de Beer en de ezel', met muziek van A.M.G. Schmidt werd deze geslaagde ochtend afgesloten. HEILOO - Wat gaan we doen dit jaar en wie gaan het uitvoeren, dat wordt het thema van de avond op vrijdag 25 fe bruari. De afgelopen jaren heeft de wijk Ypestein zich ontpopt als een levendige en actieve wijk met een groot scala aan activiteiten en mogelijkheden. Met het gebruik nemen van het wijkgebouw ,de Ypsalon' zijn die mogelijkheden alleen maar toegenomen. De daarmee samen hangende werkzaamheden echter ook. Er is dus grote behoefte aan mensen die incidenteel of structureel de zaak willen ondersteunen met woord en daad. Zowel mensen die bij een enkele activi teit willen helpen of helpen met organi seren, als ook mensen die met regelmaat het wijkblad willen uitbrengen zijn van harte welkom. Het aantal activiteiten dat de wijkvereniging ontplooit zal af hangen van het aantal mensen dat er voor beschikbaar is. Even een greep uit de plannen: Koninginnedag, Oranjebal, miniplayback show, zeskamp of auto ped race, kinderactiviteiten, Sinter klaas, schaatsfeest en alles wat er aan leuke plannen geopperd wordt. Denk mee, doe mee, want stilzitten kan altijd nog! Tot vrijdag 25 februari 20.15 uur in de Ypsalon, de Hucht 4, de koffie staat bruin. HEILOO - Dinsdag 25 januari was het onze jaarvergadering. Na de heel goed verzorgde jaarverslagen (met daarin vermeld 8 nieuwe leden!) volgde de bestuurswisseling. Mevr. Willemse v.d. Ploeg was die avond onze gast. Zij gaf ons uitleg (op een interessante en duide lijke wijze) over diverse actuele politie ke kwesties. Een geanimeerde discussie volgde hierop....de avond was te kort voor zoveel informatie! Onze volgende bijeenkomst is dinsdag 22 februari a.s. (om 20.00 uur in de Grote Zaal van de Gereformeerde Kerk Heiloo). De heer Zijp uit Den Helder komt ons vertellen over zijn voettocht naar Santiago de Compostela. HEILOO - De inschrijvingen lopen gestaag binnen voor een groots opgezet jubileum snelschaaktoernooi voor jonge en oudere schakers op zaterdag 5 maart in 'Open Huis' boven winkelcentrum 't Loo. De grootste zaal wordt traditioneel afgehuurd om de ca. 100 schakers te her bergen. Gestreden wordt in groepen van 6 en ieder krijgt 25 minuten per persoon. Entree is 10,- en de aanvang is gesteld om 11.00 uur. Een leuke bijkomstigheid is dat de bekende Heiloose bank de VSB als sponsor aan dit toernooi is verbon den. Als een echte gulle jubilaris heeft Oppositie per groep 4 prijzen weten te verzorgen. Alle prijzen zijn in natura. Opgeven kunt u zich tot 5 maart bij dhr. P. Folkertsma 072-335821 of bij dhr. Moll 072-330485. De interne competitie is tot de 21e ronde gevorderd en wordt toch weer ontzettend spannend. Groot en Rey. van Buuren blijven ook winnen en dat betekent weer dat Slob en van Etten dat ook moeten blijven doen! Uitslagen A-poule: Hassing-v.d. Werff Z2-V2, Rey.v. Buuren-Koenders 0-1, Brink- Langereis Z2-Z2, Kerst-van Hoek Z2-Z2, de Jager-Ligthart Z2-Z2, Bosma- Folkertsma 1-0, Maas-Groot 0-1, Blom- Niehaus Z2-Z2, v.d. Brink-Bos 0-1, de Ruig-Obdam 1-0, Plas-Ooyevaar Z2-Z2 Kleijn-Kraaijenbrink 1-0, van Stee-Witte Z2-Z2, Tuinstra-Vonk 0-1, de Moel- Horninge 0-1, Hoogerwerf-Alleman V2-Z2, Beyers-Moll 1-0. HEILOO - De dames van Effect moes ten het in hun verre uitwedstrijd tegen Tonegido uit Voorburg stellen zonder de speelsters Marit Rijks, Nancy Ho- berg en Marjon Schaap. In de eerste set van de wedstrijd had Effect heel veel moeite met het goede spel van Tonegido en daar erin het Effect-team geen enkel vertrouwen aanwezig was en de speel ster totaal hun dag niet hadden was deze set heel snel afgelopen. De stand van 15-5 in het voordeel van Tonegido was voor Effect een teken om uit een ander vaatje te gaan tappen de volgende sets. In de tweede set herstelde het spel van Effect zich niet en daar Tonegido totaal niet verslapte en zelfs maximaal scoorde met hun eerste tempo aanval op mid- voorpositie kreeg Effect het nog moei lijker. Het spel van Effect bleef onzui ver en daar er te weinig snelheid in hun spel was dikteerde Tonegido de wed strijd volledig. Ook de wissel Wendy Boerhave in het team van Effect bracht daar geen verandering in. Deze set werd dan ook terecht verloren met 15-4. In de derde set werd het nog moeilijker voor Effect daar hun spelverdedigster Mela- nie Sengers veel technische fouten maakte en daarvoor werd afgefloten door de scheidsrechter. Het was voor Tonegido dan ook niet moeilijk deze set met 15-4 in hun voordeel te beslissen. Op zaterdag 26 februari speelt Effect om 16.00 uur in de Schulp te Egmond- Binnen tegen Madjoe uit Enkhuizen. HEILOO - In deze tentoonstelling van het Nivon, vinden de bibliotheek en het Nivon elkaar in de gedichten. Want het opschrift lezend zou je denken „Gunst, wat een creatievelingen daar bij 't Nivon; niet alleen kalligraferen ze, en maken ze allerlei mooie voorwerpen, ze maken dus ook nog gedichten. Nu, zo is het niet! Om het eens goed op een rijtje te zetten: Het Nivon toont in de bibliotheek gezamenlijke werkstuk ken. Datgene wat er in clubverband on der vlag van 't Nivon werd gemaakt maakt. De resultaten mogen verrassend ge noemd worden. De versregels (de boekenweek 1994), van 16 - 21 maart, heeft als thema ge dichten, werden gekalligrafeerd op klei ne allerliefste doosjes en andere snuis terijachtige voorwerpen. Ook zijn er kleine zelfgemaakte schilderijtjes met versregels erop gekalligrafeerd. Die versregels kunnen zijn van o.a. Hans Andreus; Toon Hermans; Elisa beth Eybers e.v.a.; en ook zijn er verta lingen van de Chinees Japanse dicht- wijze HAIKU. Het bijzondere aan de tentoongestelde voorwerpen is, dat ze veelal beplakt zijn met door de cursisten zelf beschilderd papier. In tedere pastels werden ze ge marmerd. Verder zijn er werkstukken te zien van knipwerk, pergamano, diverse papier technieken, gewassen pentekeningen en resultaten van boekbinden. Zo'n tentoonstelling van mooie voor werpen roepen vragen op als: „Hoe doen ze dat" en „kan ik ook zoiets Ie ren". Daarin wordt door 't Nivon tege moet gekomen. Op donderdag 3 maart is vanaf 's mid dags 16.00 uur tot de sluiting van de bi bliotheek, de heer Joop Muller aan wezig, op donderdagavond 10 maart va naf 19.00 uur mevrouw Jorine Huis man. Zij zullen uw vragen beantwoor den en diverse technieken demonstre ren. Vanuit de bibliotheek wordt deze ten toonstelling onderstreept met een uitge breide presentatie lektuur over het getoonde, waaronder gedichtenbundels. Carla van de Bibliotheek. Agenda sporthal 't Vennewater Geen opgave ontvangen. Agenda sporthal d'Enterij Donderdag 24 februari: Volleybal Oranje Wit 19.00-22.00 Handbal 22.00-23.00 Vrijdag 25 februari: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 26 februari: Badminton 9.30-11.30 Handbal 19.00-20.30 Zondag 27 februari: Handbal C.S.V. 1 11.30-13.30 Maandag 28 februari: KNVB Zaalvoetbal 19.00-23.15 Dinsdag 1 maart: Woensdag 2 maart: Badminton 18.00-22.30 Openbare Bibliotheek Heiloo. Tentoonstelling in de bibliotheek; van 1-26 maart in de kleuterafd. 'Ver kleden'. Op de thematoren wordt tot 10 maart aandacht besteed aan 'Kunst uit het ou de Perzië, India en China.' Regionale thuiszorg Regionale thuiszorg organiseert cursus 'slapen kun je leren'. De cursus wordt gegeven in het hoofdgebouw van Regio nale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2 te Alk maar (centrum). De cursus bestaat uit 9 bijeenkomsten van 2 uur. Elke bijeen komst begint om 9.30 uur en duurt tot ongeveer 11.30 uur. De bijeenkomsten vinden plaats op de dinsdagen: 8 (intro ductiebijeenkomst), 15, 22 en 29 maart, 5, 12, 19 en 26 april en 3 mei 1994. Als u meer informatie wilt over deze cursus, of als u zich wilt aanmeldèn dan kunt u bellen met bureau Voorlichting van Re gionale Thuiszorg. Het telefoonnum mer is (072)199222. Regionale Thuiszorg Regionale Thuiszorg organiseert cursus 'omgaan met stress'. De cursus wordt gegeven in het hoofdgebouw van de Re gionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2 te Alkmaar. Elke bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. De bijeenkomsten vinden plaats op de woensdagen: 9 maart (introductiebij eenkomst), 16, 23 en 30 maart, 6, 13, 20 en 27 april en 4 mei 1994. De cursus is voor iedereen boven de. 18 jaar die me thoden wil leren om beter met dagelijk se stressvolle situaties om te gaan. Voor aanmelden/informatie: Bureau Voor lichting van Regionale Thuiszorg, tele foon (072)199222. Katholiek Vrouwengilde Limmen Onze ledenavond op 23 februari a.s. zal worden verzorgd door de Hr. Brandsma uit Limmen. Hij zal spreken over de hekserij en heksenwaan. Info: Marietje Tebbens Wiersum, Meidoornlaan 31, 1906 WS Limmen, tel. 02205-1692. Jeugdfilmhuis Akersloot 26 februari wordt het 'Kale Spook' ge- presenteert (vanaf 8 jaar). Regie Brita Wielopolska. Theater Dibbes, Wilhel- minaplein 3, aanvang film 19.00 uur, toegangsprijs 5,- (incl. consumptie), inl./reserveren: 02513-13447. LR presents Da Ghetto! A.s. vrijdag 25 februari verzorgen DJ Yo Rude! en DJ E, een hip hop dance- night in De Bakkerij. Deze twee DJ's zijn thuis in de rap van Grant Master Flash tot Onyx en Cyprus Hill. Jonge rencentrum De Bakkerij, Castricum, 21.30 uur, entree GRATIS! China Cry Zaterdag 26 febr. Pinkstercentrum, Helderseweg 2, Alkmaar, toegang 14 jaar, aanvang 20.00 uur, toegang vrij. Galerie De Kapberg In Egmond a/d Hoef is er van 26 febru ari tot en met 20 maart een expositie van maar liefst vijftig Egmonders met hun schilderijen, grafisch en ruimtelijk werk. Opening zondag 27 februari om 15.00 uur. Donderdag 24 februari N.v.v.H. Gewest Vergader. 10.00 Gall Gall verg. 09.30- Mw. Elzinga Yoga 09.00 s.o.h. Yogav. oud. 09.00- s.o.h. Astrologie v. oud. 14.00- Yoga Heiloo 13.30- H.O.V. operettever.rep. 20.00 Nivon vouwgroep -4- 20.00- Sjoelclub Heiloo 20.00- H.B.C. bridge 20.00- Eurotaal cursus 19.30- Mw. Huijsman cursus 19.15- "de Beun" syndroom cabaret Vrijdag 25 februari Plattel.vr.volksd. 09.00- s.o.h. volksd.v.oud. 11.00- NIVON Pergamo v.v.-l 09.30- N.v.v.H. damesbridge 09.30- s.o.h. yoga v.oud. 09.00- Plattel.vr. volksd. 14.00- Vrije academie cursus 13.30- Begeleid.orkest v.NH.rep. 20.00- NIVON slijpen/polijsten-3-20.00- Oppositie schaken jeugd 19.30- Paddenwerkgroep verg. 20.00 Zaterdag 26 februari Geen zalenverhuur Zondag 27 februari Kindernevendienst NHK 10.00-1 Maandag 28 februari s.o.h. T'ai Chi v. oud 09.30- N.v.v.H. gym 09.30- s.o.h. T'ai Chi v.oud. 8.30- Spaanse les 09.00- N.v.v.H. zang 14.00- NIVON doe-middag 14.00- Rode kruis welfare 14.00- J. Giling cursus 14.00- Sans Atout bridge 20.00- NIVON aquarellen beg.-10-20.00- Falkland toneel rep. 20.00- E.H.K. klaverjassen 20.00- 16.00 12.30 -10.00 -11.00 16.00 -15.30 -23.00 -22.00 -22.00 ■23.00 -22.30 -21.15 20.15 10.30 12.00 11.30 11.30 11.00 15.30 15.30 22.00 22.00 20.30 22.00 1.00 11.30 10.30 09.30 12.00 15.30 16.00 16.00 16.30 23.00 22.00 23.00 22.00 Dinsdag 1 maart G.T.H. gym 09.00-11.00 NIVON aquarellen beg.-10-09.30-11.30 s.o.h. yoga v.oud. 09.00-11.00 NIVON boekbinden -7- 20.00-22.00 Oppositie schaken 20.00-23.00 H.B.C. bridge 20.00-23.00 H.A.F. fotoclub Heiloo 20.15-22.45 Woensdag 3 maart NIVON tekenen-11- 09.30-11.30 s.o.h. Franse les v.oud. 09.30-11.30 s.o.h. Astrologie v.oud. 09.45-11.45 NIVON tekenen-11- 13.30-15.30 Stng. Eigen woningbezit 20.00-23.00 Nivon kalligrafie-Tl- 20.00-22.00 Falkland toneel rep. 20.00-22.00 Rotarvclub Heiloo 19.00-21.00 NIVON Origami Arch. -10-20.00-22.00 Foyer 's avonds: verkiezingsbijeenkomst politieke parij- ten gem. raadsverk. Heiloo. Trompetduo in Witte Kerk. HEILOO - Op zaterdag 26 februari a.s., 20.15 uur, wordt er in de Witte Kerk te Heiloo een concert gegeven door het Trompetduo André Heuvel man en Cyrille van Poucke en de orga nist Aart Bergwerff. Er worden werken uitgevoerd van o.a. Vivaldi, Handel, J.S. Bach, Mozart en Mendelssohn. André Heuvelman studeerde bij Ad van Zon aan het Rotterdams Conservatori um. In 1989 volgde zijn benoeming bij het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Cyrille van Poucke studeerde bij Klaas Kos aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Tijdens zijn studie deed hij o.a. ervaring op bij het Koninklijk Concertgebouw Orkest. Voorts maakte hij deel uit van het Nationaal Jeugdor kest en het bekende Festival Orkest van Sleeswijk Holstein. Nog voor de afron ding van zijn studie kreeg hij een aan stelling bij het Radio Kamerorkest. In 1991 volgde zijn benoeming tot le solo trompettist bij het Radio Symfonie Or kest. Aart Bergwerff studeerde orgel, koor directie en kerkmuziek aan het Rotter dams Conservatorium bij André Ver woerd en Barend Schuurman. Hij zette zijn orgelstudie voort bij Harald Vogel in Duitsland en bij Marie-Claire Alain te Parijs, welke studie hij afsloot met het behalen van de Prix de Virtuosité. Aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag studeerde hij improvisatie bij Bert Matter. Toegangsprijs 12,50 (65+ en CJP 10,-). Telefonisch reserveren is moge lijk (tel. 072-331721 en 332882). EGMOND - De tennisliefhebbers in en buiten Egmond hebben positief gerea geerd op het plan van het bestuur van het dorpshuis de Schulp te Egmond- Binnen om in Egmond een volwaardige tennishal te bouwen Binnen een week heeft de intekenactie ruim 60 inschrij vingen opgeleverd. Het bestuur van het dorpshuis verwacht dat het aantal inte kenformulieren in de actieperiode zeker zal verdubbelen. Veel intekenformulie ren zijn bij de verschillende uitgiftepun ten opgehaald maar nog niet ingeleverd. De intekenactie duurt tot en met zater dag 26 februari. Het doel van de intekenactie is om fe kunnén vaststellen of er behoefte is aan een tennishal in de Egmonden. Voor een sluitende exploitatie van de tennis hal met drie tennisbanen moeten de ba nen minimaal 200 uur per seizoen worden verhuurd. Of er in 1995 in een hal in Egmond getennist kan worden is mede afhankelijk van de uitkomst van de intekenactie. Tennisliefhebbers die in de toekomst ge bruik willen maken van deze tennishal kunnen door middel van intekenformu lieren tot en met zaterdag 26 februari nog hun wensen kenbaar maken. De formulieren zijn verkrijgbaar bij Bak ker Burgmeijer en Boekhandel Dekker in Egmond aan Zee, bij Slagerij Heddes in Egmond aan den Hoef en in Egmond Binnen bij Bakker Burgmeijer en Dorpshuis De Schulp. De formulieren zijn ook telefonisch te bestellen bij het bestuur van het dorpsbuis de Schulp, te lefoonnummers 02206-2167/2226. HEILOO - Met verontrusting heeft D66 kennisgenomen van net plan om onge veer 100 senioren woningen bij de Loet te (ver)bouwen, waarvan slechts 22 in de sociale huursector. Dit aantal steekt schril af tegen het huidige van 49 wonin gen in deze -sector. Dit betekent tevens, dat een aantal bewoners mogelik uit hun vertrouwde omgeving weg zouden moeten. Terecht waren diverse inwoners zeer on gerust en wij vragen ons af of het nodig was om de huidige bewoners van het hofje op deze manier de stuipen op het lijf te jagen. D66 hecht aan goede open en duidelijke besluitvorming en stelt vast, dat in de gemeenteraadsvergadering van 13 janu ari 1994 enkel is vastgesteld, dat de di recte omgeving van De Loet in aan merking mocht komen, voor (ver)- nieuwbouw en uitbreiding. Het uitein delijke plan moet nog worden voorge legd aan de raad. In onze visie ver wachten wij dat het gemeentebestuur, na gehouden inspraak en overleg met bewoners en woningbouwverenigingen, zal komen met meerdere alternatieven. De raad kan dan een keuze maken. In ieder geval zullen wij de ons voorgeleg de plannen beoordelen op het aanvaard baar zijn voor de huidige bewoners. Wij vertrouwen erop, dat in onze gemeente voldoende creativiteit aanwezig is, om tot een aanvaardbaar woningbouwplan te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14