Publieke gerechtigheid, gespreide verantwoordelijkheid, solidariteit, rentmeesterschap. LIJST 1 Wij rekenen erop dat u op 2 maart a.s. weer voor een sterke CDA-fractie kiest. Het CDA-Heiloo baseert zijn politieke visie op de volgende kernbegrippen: Voor de concretisering van deze visie in Heiloo hebben wij goed naar u willen luisteren. Daarom kwamen wij tijdens onze fietsrondjes graag naar u toe. Deze kandidaten vormen de brug tussen u en het CDA-Heiloo: Zo kunnen wij ons maximaal inzetten voor het belang van Heiloo. Wij willen dat met uw steun en inspraak doen. OOK NA DE VERKIEZINGEN LUISTEREN WIJ NAAR UW STEM GRGENLEMKS 'Nieuwe mensen voor het CDA- beleid. Ik heb het volste vertrou wen in de nieuwe ploeg die straks de CDA-fractie in onze Heilooër gemeenteraad zal uitmaken. Ik adviseer li op hen te stemmen' aldus oud wethou der Ans Willemse- vander Ploeg over de kandidaten van het CDA onder leiding van lijsttrekker Anne- Marie Worm-de Moei. GroenLinks Heiloo D66 financiën P.v.d.A. wilde autovrij plein Om het behoud van onze goede voorzieningen Anne-Marie Worm-de Moei George Borst Martin Groot Evalyn Schoutsen-Bolten Wim Swart Ger Nieuweboer Edgar Bakker Hans Laurenssen Wil van Dijk Ineke Peitsman-van Deijk Mare Verberne Ans Willemse-van der Ploeg Gerhard Steenhuis Sjoerd de Jager Henk Veeninga Hans Vrugt Jan Visser Jan Pieters Jan van Diepen Riky Settels-Dekker Bernd Mintjes Henk Wesselius Cees Prins Bert van der Meer Ton van Doorn Een veilige gemeente Veiligheid op straat en in de eigen woonomgeving. Handhaving van de openbare orde, zichtbare aanwezigheid van de politie. Voorlichting qp scholen en sportverenigingen over het bestrijden van vandalisme. Samen met u wil het CDA werken aan het vergroten van het gevoel van veiligheid. Veiligheid ook in het verkeer. De meest kwetsbaren verdienen onze speciale aandacht: voetgangers en fietsers. Zebrapaden, veilige routes naar de scholen, aanleg van een minirotonde. En 30 km in de woonwijken. Een sterke gemeente Sterk door democratisch handelen. Door een open communicatie met de inwoners. Sterk ook in de te maken keuzes. Het CDA wil graag meebouwen aan de toekomst van Heiloo. Door verantwoorde woningbouw voor oud en jong, waarbij betaalbaarheid voor alle inwoners essentieel is. Een sterke gemeente staat ook voor een kwalitatief goed werk- en leef klimaat. Met goede, voor ieder toegankelijke, voorzieningen op het gebied van onderwijs, zorg, cultuur, sport en recreatie. Het CDA wil zich daar voor blijven inzetten. Een schone gemeente Schoon in de zin van dorps- schoon. Wij allen willen het karakter van ons dorp behouden. Wij moeten er alles aan doen om ook onze kinderen en klein kinderen daarvan te laten genieten. Het CDA maakt zich daarom sterk voor een ruimtelijk ordeningsbeleid met eerbied voor natuur en landschap. Voor een goed milieubeleid. Maar ook schoon in de zin van proper. Daarbij verontrust ons de groeiende berg afval. Samen met u wil het CDA streven naar vermindering daarvan. Samen willen wij ook werken aan een groter milieubewustzijn. Een activerende gemeente Een gemeente die actief burgerschap stimuleert. Als CDA zijn wij een groot voorstander van het leggen van verantwoordelijkheden bij maatschappelijke organisaties. Maar dan. waar mogelijk, met toekenning van een eigen budget. En meer zeggenschap en verantwoordelijkheid van inwoners voor hun wijk. Vanzelfsprekend moet daarbij een echte, tweezijdige,, communicatie bestaan. En dus structureel overleg met alle belanghebbenden. UKUNT OP 2 MAART A.S. ONZE KANDIDATEN NIET MISSEN OP HET OVERZICHT VAN DE STEMMACHINE LET GOED OP DE LINKERKOLOM PAGINA 8 UITKIJKPOST 23 FEBRUARI 1994 VVD, dat u woensdag op de stemmachi- ne Lijst 2 zult indrukken. Kiezen voor de partij die haar Gemeenteprogramma 1994-1998 de alleszeggende titel gaf: 'Pas op de plaats Heiloo!' is een goede keus! In dit nummer van de 'Uitkijkpost' vra gen wij uw aandacht voor wat de VVD in de komende vier jaar in Heiloo wil Daartoe behoort ook het behoud van onze goede voorzieningen, die ons dorp zo fijn leefbaar maken, maar....de ge meenschap jaarlijks wel enige miljoenen kosten. Zo moet de gemeenschap per jaar bij De Beun en het Open Huis 410.000,- bijleggen, bij het zwembad 229.006,-, de sporthal 262.515,-, de bibliotheek 790.000,-, de muziek school 680.000 en de sportvelden 240.659,-. Elders in dit blad vindt u een gedetailleerd overzicht van de kosten, de bijdrage van de gebruikers van deze voorzieningen en de bezetting. Nu Heiloo helaas door het beleid van de Haagse CDA-PvdA coalitie met stor machtige financiële tegenwind te kam pen krijgt en financiële ombuigingen noodzakelijk zijn, komen onze voorzie ningen op de tocht te staan. De gemak kelijkste uitweg uit de financiële problematiek is natuurlijk sluiting van één of meer voorzieningen. De VVD wil dat niet! Immers zij wil, dat Heiloo, Heiloo blijft! Onze goed, waardevolle instellingen moeten èn kun nen behouden blijven. Wij kunnen dit naar ons oordeel bereiken bij een ver dergaande toepassing van het profijtbe ginsel. Bij een redelijke bijdrage van de gebruikers, die van de voorzieningen ge nieten, met daaraan onlosmakelijk ver bonden een goed minimabeleid. De Beun, Open Huis, Zwembad, Sporthal, Bibliotheek, Muziekschool en onze tal rijke sportvelden zijn indertijd gemaakt voor alle inwoners van Heiloo! En dat moet zo blijven! Ook voor het behoud van onze voorzieningen is het stemad vies: VVD-lijst 2! zullen in Heiloo zelf gevonden moeten worden. Dat kan op verschillende ma nieren gebeuren. Om de kosten zo laag mogelijk te houden, heeft D66 een drie fasen plan ontwikkeld. Per fase wordt rekening gehouden met de van buitenaf komende bezuinigingen door het Rijk. Fase 1 gaat uit van lichte bezuinigingen, op te brengen door meer efficiency, geen verhoging van de onroerendgoed- belasting en kostendekkende andere in komsten. Fase 2 kent méér bezuinigingen, op te brengen door mogelijke privatiseringen, beperkt verlagen van subsidies, bespa ren op onderhoud van "groen en we gen" en een gefaseerde verlaging van de reserves van de gemeente tot 40% van de begroting. Fase 3 is een soort noodsituatie, waarbij ingrijpender maatregelen genomen zul len moeten worden. Dergelijke maatre gelen zullen grotere gevolgen hebben voor de inwoners van Heiloo. Daarom willen wij deze niet invoeren, zonder de inwoners door middel van een referen dum te raadplegen. Hopelijk komt het niet zover. Wij vinden echter, dat de burgers moeten weten, dat het de ko mende jaren ook in Heiloo fiancieel wel eens minder kan gaan en dat duidelijk HEILOO - Nog een week en dan is het zover. Dan weten u en wij hoe de raad van Heiloo voor de komende vier jaar is samengesteld. Soms hoor je wel eens be weren dat het "lood om oud ijzer" is welke partij er aan de touwtjes trekt en hoe de raad is samengesteld. Maar dat vloeit ook vaak voort uit een stukje de sinteresse: En dat is weer het gevolg van een gevoel van onmacht. "Ze gaan toch hun gang" hoor je dan. vaak zeggen. Ook in het lokale gebeuren kom je dat tegèn. Natuurlijk, er zijn vastgestelde moet zijn, welke beleidslijn wij dan wil len volgen. Beuripoen als helderheid en duidelijk heid draagt D66 al 27 jaren uit. Dit jaar is het moment om te kiezen voor de par tij, die juist is opgericht om het demo cratisch handelen van bestuurders te verbeteren. Inspraak is bij ons écht in spraak en pragmatisch denken en doen is onze cultuur. Voor meer informatie over D66 kunt u terecht bij ons afde lingssecretariaat: Boomweijdt 6, tel. 334590. 2 maart 1994 is het moment om uw keu ze te bepalen voor het gemeentelijk be leid in de komende vier jaren! Maak daarom gebruik van uw stem recht en ga in ieder geval stemmen. Ui teraard hopen wij, dat u op D66 stemt. procedures voor "inspraak". Maar het blijkt geen echte inspraak te zijn. De plannen staan al vast. De regels zijn al opgesteld. Sommigen zullen dan bewe ren dat je toch een politieke partij voor vier jaar een mandaat hebt gegeven. En daardoor mag die partij namens haar kiezers beslissen. GroenLinks vindt dat een simpele redenering. Een redenering, die wel opgaat voor de uitgangspunten. Voor GroenLinks is dat kortgezegd: besturen vanuit de gedachte van solida riteit; opkomen voor de, sociaal en maatschappelijk minst sterken. Voor wat betreft uw woonomgeving is het moeilijker om vier jaar vooruit te kij ken. Ook op anjJere terreinen moeten er soms tussentijds belangrijke keuze's worden gemaakt. Dan moet je niet va nuit een ivoren toren beslissen. Dan moet je terug naar de mensen die het aangaan. Openstaan voor echte in- Arend Plet zier lijsttrekker Groen Links. HEILOO - D66 hanteert in haar pro gramma voor de komende gemeente raadsperiode want het financiële beleid betreft twee doelstellingen: 1. een sluitende begroting, d.w.z. dat de uitgaven niet hoger mogen zijn dan de inkomsten. 2. zo laag mogelijke collectieve lasten voor de inwoners. Om deze doelstellingen te realiseren, is het volgens ons gewenst, dat het finan ciële beleid duidelijker en overzichtelij ker wordt gemaakt. Zoals u wellicht 'an links naar rechts: Joke Hoogland, Hans van Halen, Hans Boom, weet- wordt óók Heiloo de aanstaande AUe Schuurman, Bram Svar,. Op de foto de kandidaten van de PvdA Heiloo. Zittend van links naar rechts Aad van Uperen, Roelof Bos en Gré Ris-Dekker. Slaande van links naar rechts: Henriet te de Jong, Tjeerd Adema, Jacob Ouderkerken en Kees Blom. spraak. Als raadslid moet je altijd openstaan voor de geluiden om je heen. En goed ingaan op de problemen, die je worden aangereikt. GroenLinks is zo'n partij die daar serieus mee omgaat. Die naast en tussen de mensen wil staan. Daarom is uw keuze geen "lood om oud ijzer". Stemmen op GroenLinks is een bewuste keuze voor inspraak, voor leef baarheid (in al z'n facetten) van uw woonomgeving en ons dorp. En niet te vergeten een keuze voor het opkomen van minderheden in onze samenleving. Ook in onze lokale samenleving. Arend Pleizier, onze nummer 1staat daar voor. En waarom zou u er niet eens voor zorgen, dat er tenminste ook een nr. 2, in dit geval Ger Helder, de fraktie komt versterken? U wilt nog meer we ten? Or]s programma voor de komende raadsperiode kunt u opvragen bij ons sekretariaat: Boekenstein 9, tel. 332207 (zonodig ook in braille of op cassette). "PvdA HEILOO - Aan de vooravond van de gemeenteraadsverkiezingen willen bur gers weten waar partijen in de afgelopen vier jaar voor gestaan hebben. W at de P.v.d.A. betreft, springen de volgende punten eruit: -Bij de plannen voor 't Loo (over enkele weken gaan de spa den waarschijnlijk de grond in!) hebben wij gepleit voor een autovrij plein, een echt voetgangersdomein, waarvoor wij twee alternatieven naar voren hebben gebracht: tegenover de W itte Kerk (met afsluiting van de Heerenweg bij 't put je), of anders tussen Hema en Blokker. De raad heeft echter in meerderheid beslist auto's toch de ruimte te geven, in twee richtingen zelfs, en dat op beide plaatsen! - Beter is naar ons geluisterd toen wij onze wens voor een openbaar toilet in 't Loo naar voren brachten. Het college heeft zich hiervoor inder- een die achteraf ook door tegenstanders van nieuw bouw is aanvaard. - Tenslotte de minima. Onze zorg over de laste nontwikkeling voor mensen met een mi nimuminkomen werd bij de laatste algemene beschouwingen door de gehe le raad gedeeld. Ons initiatief leidde voor deze groep tot een verhoging met 10% van de vergoeding voor gemeente lijke riool- en reinigingsheffingen. Par tij van de Arbeid Heiloo, secretariaat, tel. 335757. Ons verkiezingsprogramma bezorgen wij u graag! daad ingespannen en volgens de laatste berichten uit het gemeentehuis komt er een openbaar toilet, waarschijnlijk in de Hema. - Nuchter bleef de P.v.d.A. toen in 1991 de concept-structuur-visie werd uitgebracht. Al in een vroeg stadium hebben wij duidelijk gemaakt niets te zien in fantasieën zoals een randweg door ons buitengebied. Deze is in de de finitieve structuurvisie dan ook ge schrapt. Ook keerden wij ons tegen een nieuw bedrijventerrein in Ypestein of aan de Lagelaan, ook hiernaar is ge luisterd. - In de felle discussie over de huisjes aan de Holle'weg (tussen de bei de Hondsbosschelanen) heeft de P.v.d.A. gekozen voor nieuwbouw. Dat was een moeilijke beslissing, maar wel De VVD past op de toekomst van Heiloo. HEILOO - Woensdag gaan we naar de stembus. Hopelijk massaal! Want, on geacht welke partij uw voorkeur heeft: Ga stemmen! Natuurlijk hoopt de He oo w

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8