I Utrechts Byzantijnskoor in Akersloot Falkland Toneel presenteert: 'Molière' Lees ze elke week in defllBBPBP hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! Matthaus Passion van het Noord-Hollands Jongerenkoor te Alkmaar Themamiddagen voor kankerpatiënten en hun naasten Schaatsvierdaagse 1994 Stichting voor ontwikkelings samenwerking Kook Hogeschool Alkmaar helpt bij invullen belastingaangifte KvK-seminar Juridisch Verantwoord Ondernemen Kunstijsbaan De Meent Rabopoldertrimloop Handbal Koop/Home Meervogels Kringloopwinkel Akersloot in Stichting familiehuis MCA Ledenvergadering N.V.V.H. Op vakantie met de Alliance Fran^aise Kinderen de dupe van bebouwing trapveldje Hoge Weijdt Wijkverpleegkundigen geven lezing Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Thema-avond over de kindertelefoon Nieuwe bestemming groentewinkel v.d. Steen Nivon Heiloo Informatie betreffende cursussen Pergamano en Kalligrafie Jongerenorganisatie CNV geeft handleiding T-biljet uit speciaal voor jongeren Egmondjesmaat Boulevardplan, meer publieks funkties Benefiet concert radio Noordzee 80 Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Telefonische enquete Falkland toneel presenteert: 'De ingebeelde zieke' van Molière PAGINA 8 ALKMAAR - Dit jaar weer in de Grote of St. Laurenskerk nadat jarenlang, op Goede Vrijdag de Matthaus Passion, uitgevoerd door het Noord-Hollands Jongenskoor en de Koorschool van de Grote Kerk in Alkmaar plaatsvond, moest zo'n twee jaar geleden worden uitgeweken naar een andere lokatie. De monumentale Grote Kerk in het hartje van Alkmaar werd toen voor een grote restauratie van binnen en buiten in de steigers gezet. Nu, na beëindiging van deze restauratie, de steiger en bouw materialen verwijderd zijn, is de kerk in zijn volle glorie te zien. Binnen is de kerk, op een enkele kerkbank na, hele maal leeg. Eenzelfde beeld die de schil der P. Saenredam lang geleden op z'n schilderij van het interieur van deze Grote Kerk heeft vastgelegd. Uitslui tend voor een uitvoering van Bach's Mattaus Passion uitgevoerd door het Noord-Hollands Jongenskoor zal de kerk voor het publiek worden open gesteld. Een goede en laatste kans om deze kerk nog eens in zijn autenthieke schoonheid te bewonderen en daarnaast te genieten van de klanken van de Mat thaus Passion zoals die al jarenlang in Alkmaar klinkt. Op een manier waarop J.S. Bach deze compositie baseerde nl. met jongens- en mannenstemmen. De uitvoering in Alkmaar zal, met uitzon dering van de gebruikte instrumenten dus in autenthieke vorm te beluisteren zijn. Meteen na deze uitvoering zal de kerk weer voor langere tijd worden af gesloten om het gebouw voor meervou dig gebruikt geschikt te maken. Kortom, een bijzondere Matthaus Pas sion op Goede Vrijdag 1 april in Alk maar. De baten van dit concert zullen ten goede komen aan de restauratiefase. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en Regionale Thuiszorg hou den een serie van acht themamiddagen voor kankerpatiënten en hun naasten. De zesde bijeenkomst is op dinsdagmid dag 8 maart van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van Regionale Thuiszorg. Willem Buytewechstraat 2, Alkmaar (Hoefplan). Bij iedere bijeenkomst is een deskundige aanwezig. Het thema van deze middag is: seksualiteit en inti miteit. Gastsprekers zijn mevrouw I. Timmermans en mevrouw C. Wester duin. Zij zijn beiden psycholoog en sek- suoloog. Zij spreken over de invloed die kanker kan hebben op seksualiteit en in timiteit. En welke gevolgen dit heeft voor patiënten en hun eventuele part ners. Bij deze bijeenkomst zijn zowel kankerpatiënten met als zonder relatie welkom. Er is ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten ver bonden. Als u meer informatie wilt of als u deze middag wilt bijwonen dan kunt u zich aanmelden bij het Informa tiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072-483501. ALKMAAR - Tijdens de voorjaarsva kantie maandag 28 februari t/m zater dag 5 maart wordt de Rabobank schaatsvierdaagse verreden. Van hoe laat tot hoe laat kunt u uw baantjes trekken? Maandag 9.00-17.00 uur. Dinsdag 9.00-16.45 uur/19.45-22.00. Woensdag 9.00-22.00 uur. Donderdag 9.00-16.45 uur/19.45-22.30. Vrijdag 9.00-21.30 uur. Zaterdag 13.30-16.30. De schaatsvierdaagse is mede tot stand gekomen dankzij de steun van de Rabo- banken in de regio. Zondag 6 maart Laatste dag van het ijs seizoen '93/'94. Programma: 9.45-11.00 uur Olympischeprestatierit- ten. Schaatsschool de Meent. 11.00-12.00 uur wedstrijden om de 'Spek en Bonen-Trofee' AVC. 12.15-15.15 uur nederlandse kampioen schap priksleeën. 15.15-17.00 uur open marathon. Entree toeschouwers en/of deelnemers 2,50 en paspoorthouders 1,00. Na dere informatie: De Meent, Terborch- laan 301, 1800 HH Alkmaar, tel. 072-120718/128704. ALKMAAR - Op zaterdag 5 maart houdt de Stichting Kook weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10 tot 14 uur terecht in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar. Vorige maand bedroeg de opbrengst 22.887,85. Dit geld werd o.a. besteed aan de aanleg van 2 waterputten in het dorp Varadarajanpet in India. De op* brengst van de verkoop van maart is bestemd voor de volgende 2 projecten: a. uitbreiding van een technische school in Budaka, Uganda. Uganda, een land dat tot voor kort geteisterd werd door burgeroorlogen, maakt momenteel een periode van wederopbouw door. Mo menteel volgen 60 leerlingen lessen in o.a. metselen, naaien, huishoudkunde, kinderverzorging, het kweken van groente, eenvoudige landbouw en het houden van kippen, eenden, geiten en koeien. Daarom wil men de school uit breiden tot een internaat met ruimte voor 150 leerlingen. b. inrichting van een slaapruimte voor kinderen in Santiago, Chili. In Santiago leiden veel mensen een armoeidig bestaan. Daarom heeft pater Borst in zijn parochie wijkcentra opgericht waar mensen voor een aantal voorzieningen terecht kunnen. Er is ook een opvang centrum voor kinderen. Het bestaat uit één ruimte waar dagelijks meer dan 100 kinderen moeten eten, slapen en leren. Er is dan ook een grote behoefte aan een aparte slaapruimte. Aan Kook wordt gevraagd deze twee projecten te financieren. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die afgeleverd wor den bij het Kook-pand aan het Victoria- park 2 op maandag en woensdag van 10-12 uur en van 13.30-15.00 uur. Op ALKMAAR - Ook dit jaar organiseert de Rechtswinkel van Hogeschool Alk maar de traditionele aangiftedagen. En wel op woensdag 9 maart van 15.00 tot 18.00 uur en op zaterdag 12 maart van 9.00 tpt 12.00 uur. Plaats J. Ligthart- straat 4 te Alkmaar. De aangiftedagen van de vorige jaren bleken door de grote belangstelling in een behoefte te voorzien. Veel bezoe kers werden bij het invullen van hun be lastingformulier op efficiënte wijze geholpen. De aangiftehulp wordt uitge voerd door ruim dertig Accountancy studenten die aan de Sector Economie hun opleiding tot accountant volgen. In samenwerking met en onder verant woordelijkheid van hun docenten Be lastingrecht. Belastingrecht is een zeer belangrijk deel van de opleiding tot accountant. De studenten zijn niet alleen op de hoogte met de aangiften Inkomsten -en Vermogensbelasting maar hebben o.a. ook een brede kennis van de Vennoot schapsbelasting, de fiscale winstbereke ning en de Omzetbelasting. De aangiftehulp kan bestaan uit het ge ven van adviezen over specifieke posten voor bezoekers die hun biljet toch liever zelf willen invullen. Deze bezoekers ko men vaak met zeer gerichte vragen. Bij voorbeeld of bepaalde uitgaven kunnen leiden tot een aftrekpost, of bepaalde inkomsten al dan niet moeten worden opgegeven dan wel wat precies waar op het biljet moet worden ingevuld. Voor wie dat wil wordt het gehele aangiftebil jet door de studenten met behulp van de computer ingevuld. De bezoekers wor den in volgorde van binnenkomst te woord gestaan. De aangiftehulp is ge heel gratis. ALKMAAR - De Kamers van Koop handel in ALkmaar en Hoorn organise ren in samenwerking met de Alkmaarse Orde van Advocaten op 22 maart a.s. een middagseminar onder de titel Juri disch Verantwoord Ondernemen. Iedere ondernemer heeft voortdurend te maken met juridische regels en bepalin gen. Het is niet altijd duidelijk wat in een bepaalde situatie de rechten en plichten zijn, ofwel die van de zakelijke partner. Over juridische kwesties krij gen de Kamers van Koophandel altijd veel vragen. Tijdens het seminar belich ten drie advocaten een drietal juridische onderwerpen, die stuk voor stuk voor iedere ondernemer belangrijk en actueel zijn: wanneer wel en wanneer niet een kort geding, (dreigend) faillissement van afnemer of leverancier en de rech ten en verplichtingen van partijen in de onderhandelingsfase. Vanzelfsprekend wordt daarnaast de gelegenheid gebo den tot het stellen van vragen. Het semi nar is bedoeld voor ondernemers en/of UITKIJKPOST 2 MAART 1994 ALKMAAR - Na het succes van de open marathon wedstrijden met 90 deel nemers komt er nogmaals een open ma rathon wedstijd voor mannen en vrou wen en 40 deelnemers. Deze wedstrij den worden georganiseerd voor de zeer grote groep rekreatieschaatsers die da gelijks De Meent bezoeken. Speciaal hiervoor staat sluitingsdag zondag 6 maart 15.15 uur de 400 meter baan weer terbeschikking voor de open mara- thonners. Wanneeriop sluitingsdag 6 maart vanaf 1515 uur op kunstijsbaan de MeentDe organisatie is in handen van een speciaal voor dit evenement samengestelde jury en kunstijsbaan de Meent. Wat is een open marathon: een Open Marathon is een wedstrijd over 10 ron den voor deelnemers die géén licentie houder zijn van de KNSB. De minimale leeftijd voor deelname is 15 jaar. Je moet uiteraard over redelijke schaats- kwaliteiten beschikken en een goed uit houdingsvermogen beschikken. Op de dag van de wedstrijd kunt u zich opge ven voor deelname door aan de kassa van de Meent, een inschrijfkaart te ko pen. U ontvangt tegen betaling van het inschrijfgeld de kaart, waarop u uw per soonlijke gegevens invult. Daarna levert u de kaart in bij de wedstrijdleiding in de jurykamer van het ijsstadion. Hier ontvangt u uw startnummer. Het inschrijfgeld bedraagt 10,00 dit bedrag is inclusief 5,00 voor ont vangst van het startnummer, welk be drag u na afloop na inlevering van het startnummer weer retour ontvangt. De jury wordt verzorgd door een speciaal voer dit evenement samengestelde groep enthousiaste deskundigen op schaatsgebied. Na inschrijving meldt u zich bij de wedstrijdleiding in de jurykamer. De wedstrijdleiding verstrekt u een start nummer op vertoon en inname van uw inschrijfkaart. De groepsindeling wordt bekend gemaakt vlak voor aanvang van de wedstrijden. Er wordt gestart in groepen van 25 man/vrouwen die 10 ronden rijden. De eerste helft van elke groep gaan over naar de grote finale. De laatst aankomenden van elke groep gaan over naar de kleine finale. De fina le gaat over een nog nader vast te stellen aanral ronden. Voor de eerste 5 aanko menden van elke finale worden prijzen beschikbaar gesteld door de VSB-Bank. Deze prijzen worden na afloop uitge reikt door een vertegenwoordiger van de VSB Bank in het restaurant van de Meent. AKERSLOOT - Afgelopen zondag 20 februari werd in de vrieskou de voor laatste Rabopoldertrimloop gelopen. De plaatsen 1, 2 en 3 van de 14 km was een onderonsje van de AV Zaanland. De uitslagen zijn: 4 km Jeugd: le Benja min v.d. Logt, 15 min. 18 sec.; 2e Rem- co v.d. Wel 16 min 27 sec.; 3e Joost Jonker 17 min 22 sec.. 8 km: le Aldert Pepping 29 min 00 sec.; 2e Hans Rijs 29 min. 03 sec.; 3e Erwin Emmering 30 min 00 sec.; Veteraan Ton v. Gemert 30 min 02 s ec. 14 km: le Nick Doorn 47 min 00 sec.; 2e Rene Bouwmeester 47 min 25 sec.; 3e John Stolk 50 min. 26 sec.. Dame: Mar- greet de Groot 1.05 min. 48 sec.; Vete raan: Evert Hakvoort 51 min. 06 sec. Dames sen. 1. - Quick 10-9. Dames jun. Al - WW 12 -8. Heren sen.l - Schagen 20-14. AKERSLOOT - Zaterdag 26 maart or ganiseert Stichting Akersloot Promotie een wervelend concert van dit unieke koor in de Rooms Katholieke Kerk in Akersloot. Het Utrechts Byzantijns Koor is gespecialiseerd in Liturgische gezangen volgens de Byzantijnse-Sla- vische ritus en volksliederen uit de Oe- kraine. De Oekrainse cultuur kent dan ook een rijke schat aan volksliedjes, klassieke liederen, epische ballades en dansliedjes. Veel bekende componisten hebben deze liederen verwerkt in com posities en opera's, zoals Beethoven en Tsjaikowsky. Het Utrechts Byzantijns Koor treedt tijdens concerten op in ori ginele Oekrainse kledij en de uitsluitend Hollandse zangers en dirigent beijveren zich om de Oekrainse zangcultuur te verspreiden. Dr. Antonowycz nam in 1991 na 40 jaar het koor te hebben geleid afscheid, waarna Grigori Sarolea zijn werk heeft voortgezet en gezien de leef tijd van de nieuwe dirigent hopen het Utrechts Byzantijns Koor en Grigori Sa rolea op een langdurige samenwerking. Stichting Akersloot Promotie is er dan ook bijzonder trots op een koor van dit kaliber naar Akersloot te halen. en ALKMAAR - De Stichting Familiehuis MCA hield op maandag 28 februari a.s. een bijeenkomst in het personeelsre- staurant van het Medisch Centrum Alk maar. Doel van de bijeenkomst was het bekendmaken van een aantal ontwikke lingen rond de bouw en sponsoring van het Familiehuis MCA. Tijdens deze ma nifestatie in het MCA wordt tevens be kend gemaakt wanneer de bouw van het f_ medewerkers in het midden- en kleinbe- e- deze tijden kunt u tevens in het pand te- ^..j. ajje branches. plaats van han- Familiehuis gaat beginnen. Ook wordt recht om aankopen te doen. Indien u deli' is Heji00. Als bijdrage in de het tuinontwerp aangeboden, dat door spullen wilt laten ophalen, kunt u bellen kosten wor(jt deelnemers een bedrag de ontwerpster is gesponsord. De Stich- van 85,00 p.p. in rekening gebracht. Belangstellenden kunnen zich tot 15 maart a.s. aanmelden bij de Kamer van Koophandel, tel. 072-195761, mevr. A. Kerssens.' met 072-117891op maandag en woens dag van 9.00-17.00 uur en op overige werkdagen van 15.30-17.00 uur. ting Familiehuis is nog steeds actief be zig met het werven van sponsors. Nu de bouw gaat beginnen, mag de aandacht voor het Familiehuis niet wegzakken. HEILOO - De Ned. Ver. van Huisvrou wen hield op 15 februari jl. haar jaar lijkse ledenvergadering. De opkomst was uitstekend en presidente Carry Bet- zema stelde dan ook tevreden vast dat het vereiste aantal leden, nodig bij even tuele stemming, ruimschoots aanwezig was. In het openingswoord blikt mw. Betze- ma terug op het verenigingsjaar '93: een jaar, waarin het prestigieuze meerjaren- thema der N.V.V.H. 'Grenzeloos' zeer goed op gang is gekomen met een reeks discussieochtenden, waarin met de le den over de éénwording van Europa en in het bijzonder de gevolgen hieruit voortvloeiend voor de vrouw, zinvol is gediscussieerd. hierna werd de agenda puntsgewijze doorgenomen, het jaarverslag, waarin opgenomen de verslagen van alle sub commissies en clubs, werd goedge keurd, evenals de jaarreking '93 en be groting van '94 van de penningmees- teresse. Voor we overgingen tot de rondvraag, werd eerst ons aller lid, mw. Coby van Duivendijk zeer terecht in het zonnetje gezet. Mw. van Duijvendijk, lid gewor den in het oprichtingsjaar 1962, heeft de afgelopen 30 jaar een voortrekkersrol vervuld binnen de vereniging. Niet al leen heeft ze bestuursfuncties bekleed, maar zij is ook de initiator geweest een leekring op te richten en deze niet min der dan 20 jaar geleid; bovendien heeft ze aan de wieg gestaan bij de oprichting van de 'Federatieve Vrouwenraad' (het samenwerkingsverband tussen alle Hei- looër vrouwenverenigingen) en hiervan jarenlang het secreatariaat gevoerd. Oud bestuurslid Bertie Valk liet op rijm alles heel toepasselijk nog eens de revue passeren, waarna haar de onderschei ding 'lid van verdienste' werd op gespeld. Aan het slot van deze geani meerde vergadering bedankte oud presidente Diana Zemel het gehele be stuur voor de enorme inzet en het vele werk aan de vereniging besteed. HEILOO - Voor talloze Nederlanders is Frankrijk het ideale vakantieland: zon, zee, bergen, leuke dorpjes, mooie kaste len, lekker eten...Het enige probleem is vaak de Franse taal. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de Alliance Frangaise vaak gevraagd wordt naar speciale cur sussen voor vakantiegangers. Van begin maart tot begin mei is er een snelle cur sus vakantie-Frans met het accent op verstaan en spreken, voor mensen die wel wat 'school-Frans' kennen, maar in de praktijk daar niet echt mee uit de voeten kunnen. Als er voldoende lief hebbers zijn komt er een ochtendcursus in Heiloo op dinsdag. Bel voor inlich tingen: 072-331622 of 121687. HEILOO - Het bouwen van woningen op het trapveldje aan de Hoge Weijdt betekent volgens de bewoners van Plan Oost dat de kinderen geen veilige speel plek meer hebben. Ze snappen niet dat de gemeente elders in het dorp dergelij ke veldjes wil realiseren en tegelijkertijd deze met woningen gaat volzetten. D'66 gaf tijdens de forumdiscussie aan dat de gemeente met een goed alternatief moet komen. De kinderen van Plan Oost hebben het veldje aan de Hoge Weijdt al tijden in gebruik als speelplek. Nu de gemeente er woningen gaat neerzetten zijn de kin deren verplicht een andere speelplek te zoeken, eentje die net zo veilig is. Het CDA is absoluut tegen het plegen van woningbouw in plantsoenen, maar dit veldje heeft dan ook al jaren een woon bestemming. Plan Oost is een groen stuk van Heiloo met voldoende speel ruimte", aldus de verantwoordelijke wethouder Worm-De Moei. De bewo ners verweten de wethouder dat ze de si tuatie helemaal niet goed kent. Volgens hen moeten de kinderen bij het water, op een hondenveld of helemaal aan de andere kant van de wijk hun speelter rein zoeken. D'66 wil dat de gemeente met een goed alternatief komt, anders stemd de fractie tegen het plan. HEILOO - Op donderdagmiddag 10 maart a.s. van 14.00 tot 15.30 uur geven de wijkverpleegkundige Karen Hergaar- den en Ria Peperkamp een lezing over de regionale thuiszorg. Plaats: 't Tref punt, Westerweg 294, toegangsprijs 3,00 (inclusief koffie of thee). Thema van de lezing: Wat heeft de regionale thuiszorg te bieden aan: Ouderen, die zich bezorgd maken over de veranderingen in de thuiszorg. Die zich afvragen of zij, wanneer zij zelfstandig willen blijven wonen, thuis wel genoeg verzorging kunnen krijgen en of het betaalbaar blijft. Mantelzorgers, dit zijn familieleden, buren en vrijwilligers, die in hun omge ving met ouderen te maken hebben en het belangrijk vinden om ook op de hoogte te zijn van de veranderingen in de thuiszorg. Kunnen mantelzorgers ook iets doen aan knelpunten in de zorgverlening aan ouderen? Meer informatie en adviezen zullen op die middag gegeven worden over onder andere, hulpmiddelen (demonstratie rollator, dit is een loophulpmiddel), en incontinentiematerialen. Op de themamiddag zal ruimte zijn voor het stellen van vragen aan de spreeksters. De lezing wordt georgani seerd door de commissie voorlichting senioren (ANBO, KBO, en Stichting Ouderenweg Heiloo). HEILOO - Donderdagavond 17 februa ri, jaarvergadering. De voorzitter open de de vergadering door iedereen hartelijk welkom te heten waaronder ook weer een nieuw lid. De notulen van de vorige jaarvergadering werd voorge lezen en goedgekeurd. Jaarverslag se cretaris en van de penningmeester werden eveneens in orde bevonden. Af scheid werd genomen van enkele com missieleden, o.a. mevr. T. Hagens, mevr. F. v. Domburg en mevr. G. Wol- se. Nieuwe commissieleden werden voorgesteld, mevr. M. Raar, mevr. G. Ouweltjes en mevr. T. Bakker. Mevr. A. de Beer werd bedankt voor het be zoeken van de zieken. Van twee bestuursleden werd eveneens afscheid genomen, mevr. R. Blokker, (voorzit ter) en mevr. G. Gerritsen (penning meester). Ze kregen beiden een cadeau overhandigd. De twee nieuwe bestuurs leden zijn, Mevr. N. de Graaf en mevr. A. Schouten. Na de rondvraag en slui ting van deze vergadering werd het woord gegeven aan bakker Borst. In de pauze werden we al getrakteerd op een heerlijke gevulde koek bij de koffie. Na Heerhugowaard en Amsterdam heeft de heer Borst zich nu alweer 17 jaar in Hei loo gevestigd met drie zaken. Bakker Borst heeft 15 medewerkers. Alle dagen wordt er naast de gewone broodsoorten nog een ander soort brood gebakken. Ook allerlei andere lekkere dingen wer den ons getoond zoals pasteitjes, soepstengels, stokbrood enz. en uite raard werden de calorieën niet vergeten op te noemen. Er worden alleen plan taardige vetten gebruikt/In ontbijtkoek zit geen vet, wel natuurlijke suikers en honing. Vroeger was het gebruik van witbrood 80% en tarwebrood 20% nu is dat prieces andersom. Ook voor Leoni- das bonbons kunt u bij bakker Borst te recht. Op dit moment zijn er nog 3300 warme bakkers in Nederland in het jaar 2000 zullen dat er weer 1000 minder zijn. Bakker Borst heeft ons deze avond op een gezellige manier veel verteld wat er alzo gebeurd in de bakkerij en deelde na afloop nog een ballpoint uit. De vice- voorzitter bedankte de heer Borst en wenste iedereen welthuis. HEILOO - Wat is de kindertelefoon, wie werken bij de kindertelefoon, het le ren luisteren naar kinderen en adviezen voor ouders. Dit alles zal ter sprake ko men op de thema-avond op dinsdag 8 maart om 20.00 uur. Plaats: Freinet- school. Heeft u interesse, maar geen kind op de Freinetschool wilt u dan even bellen (331092/336796/340062 i.v.m. de organisatie! Sponsoring blijft nodig voor een gezon de exploitatie van het huis. Zo gaat de Stichting de komende maanden een ac tie ontwikkelen om de kosten voor in richting van het Familiehuis gesponsord te krijgen. HEILOO - Aan de Tulpencroftlaan nr. 36 waar voorheen de groentewinkel van de heer en mevrouw v.d. Steen ge vestigd was, gaat binnenkort Inge Rei- mert haar hondentrimsalon 'Doggy Care' starten. Aangezien het pand voor dit doel te groot was werd de ruimte in tweeën gesplitst, 't Ateliertje aan de Heerenweg zag hier een kans om uit te breiden. Clara Reimert heeft nu meer ruimte voor de verkoop van exclusieve Pompadour Stoffen en tevens voor het geven van naaicursussen. De verkoop van poppepaketten, - tricot, - flanel etc. blijft op de Heerenweg. De Stichting Sarana, eveneens partner in 't Ateliertje vond aan de Tulpencroft opslag- en showruimte. Deze stichting stelt zich ten doel handgemaakte artikelen, zoals houtsnijwerk, kaarten, textiel etx., uit Sri Lanka te verkopen om daarmee pro jecten in de sloppenwijken te steunen. Sarana is een erkende leverancier van de wereldwinkels, maar zowel op de Hee renweg als nu in de Tulpencroftlaan wordt ook aan particulieren verkocht. Tevens kunt u op beide adressen terecht voor uitgebreide informatie. Ope ningstijden 't Ateliertje Maandag 13.30 tot 16.30 uur; Heerenweg 138 dinsdag t/m vrijdag 10.^00 tot 16.30 uur vrijda gavond koopavond. Zaterdag 13.30 tot 16.00 uur. Atelier Clara Stichting Sarana, Tulpen croftlaan 36 dinsdag t/m vrijdag 13.30 tot 16.30 uur en op afspraak tel. 336439. HEILOO - Het komende seizoen wil het Nivon weer starten met cursussen o.a. pergamano en kalligrafie. Informatie over deze beide cursussen kunt u krij gen in de bibliotheek in Heiloo op don derdag 3 maart van 4 tot 9 uur, dan is Joop Muller (lid van de schrijfgroep van het Nivon) in de bibliotheek aanwe zig met een demonstratie kalligrafie en bewerken van papier. Op donderdag 10 maart van 7 tot 9 uur is op dezelfde plaats aanwezig Jorine Huisman docen te pergamano bij het Nivon. Tevens kunt u in de bibliotheek van 1 t/m 28 maart de tentoonstelling bewonderen van het Nivon, Kalligrafie, spelen met gedichten op en met papier. De biblio theek Heiloo verzorgt de gedichtenbun dels en boeken die bij de onderwerpen passen. Het een en ander wordt in het kader van de boekenweek georgani seerd. Telefonische informatie bij Reina Mulder (Nivon) 333127. UTRECHT - Veel jongeren weten niet dat ze te veel betaalde belasting via een T-biljet kunnen terugvragen. Of ze we ten dat wel, maar haken af, omdat in vullen te ingewikkeld is. Uit een onderzoek van de Jongerenorganisatie CNV bijkt dat 60% van de jongeren met een vakantie- of bijbaan nog nooit te veel betaalde belasting heeft terugge vraagd. Om hierin verandering te brengen geeft de Jongerenorganisatie CNV een hand leiding voor het invullen van een T- biljet uit, speciaal voor jongeren. Deze aktie vindt plaats in het kader van een grootscheepse campagne om jongeren beter voor te lichten over hun rechten en plichten. In de handleiding bij het T- biljet wordt uitgelegd hoe je kunt bere kenen of je daadwerkelijk geld terug kunt krijgen. Ook wordt duidelijk uit gelegd hoe je het T-biljet precies moet invullen. De handleiding en het T-biljet kun je voor 3,75 aanvragen, door te bellen naar 030-939333 tijdens werkda gen van 9.00-17.00 uur. (Voor leden van de jongerenorganisatie is dit informatie pakket gratis). Op dit nummer kun je ook terecht met je vragen over het T- biljet of je bijbaan. EGMOND - Het idee dat men snel met de plannen van het Boulevardhotél aan de gang kan gaan zal nog wel even du ren. Het bestaande bouwplan zal eerst aangepast moeten worden. G.S. heeft laten weten dat bebouwing aan de Noord-Boulevard op de begane grond niet wenselijk is, men ziet daar liever publieks funkties, zoals winkelt jes, restaurantjes ed. uitstraling naar de boulevard. Burgemeester C. J. Brom- met vond deze opmerking zo slecht nog niet. Aan deze voorwaarden zal eerst moeten worden voldaan voordat dat ge deputeerde Staten zijn goedkeuring hieraan geeft. Het komt er dus op neer dat er of be roep moet worden aangetekend of men zal met Scholtens Bouwbedrijf om de tafel moeten gaan zitten over aanpas sing van het plan Boulevard-Hotel. Scholtens had oorspronkelijk de on- derstelaag voor winkels bedoeld. De projectontwikkelaar zag dat niet zitten en dus werden de plannen naar zijn wil aangepast. Als men in beroep gaat bij GS zal dat nog lange tijd kunnen duren. Gaat Scholtens akkoord met het voor stel van GS dan zullen eerst de plannen gewijzigd moeten worden. Voorlopig zal alles dus nog wel even zo blijken. AKERSLOOT - Akersloot krijgt kringloopwinkel, iedere eerste en derde zaterdag zal deze van 9.30 tot 15.00 uur geopend zijn voor de verkoop van aan geboden spullen. De eerste verkoopdag is zaterdag 5 maart de naam van de win kel is 'Doorstroom' en is gevestigd aan de Koningsweg 36 te Akersloot. De eerste drie maanden zal er proef ge draaid worden. De officiële opening zal in juni geschieden dan is ook pater Meindert van der Hulst met verlof in Holland. De opening zal een extra di mensie krijgen door het optreden van Ugandese zangeres. Een ieder die een zolder of schuur opruimt en bruikbare dingen tegenkomt en beschikbaar wil stellen aan de 'Doorstroom' kan kon- takt opnemen met Wil Broersen 02513-12778 of Ben Schagen 02513- 14957 die komen het graag bij u ophalen. EGMOND - Op zondag 13 maart aan staande, zal de lokale omroep van Eg- mond, Radio Noordzee 80, een benefiet concert verzorgen in de grote zaal van Bad-hotel 'Zuiderduin' in Egmond aan Zee. De zaal zal open gaan om 15.00 uur en er zijn o.a. optredens te verwach ten van de populaire bands 'New Sensa tion', 'Between' en 'Headline'. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bad-Hotel het Zuiderduin aan de Zeeweg 52 in Eg- mond aan Zee en kosten 15,00 per stuk. Dat is geen geld voor meer dan zes uur optimaal vertier! Meer informatie leest u binnenkort in dit blad en hoort u via radio Noordzee 80, te ontvangen in de ether op 107 en op de Egmondse Ka bel op 96.5 FM in stereo. INGEZONDEN HEILOO - Het gemeentebestuur van Heiloo heeft opdacht gegeven tot het houden van een telefonische enquete onder haar bevolking. Driehonderd in woners worden ongeveer twintig vragen voorgelegd over het fuctioneren van het bestuur en over de communicatie tussen gemeente en bestuur. Je vraagt je af, of in een tijd dat uiten treuren wordt geënqueteerd, speciaal in dit geval het zinvol is, een 20.000 gulden kostend onderzoek te laten houden. In ons dorp houden alle politieke partij en met regelmaat info-spreekuren, fiet sen raadsleden door het dorp om met bewoners te spreken en houdt het colle ge van B&W informatie-avonden over een aantal uit te voeren plannen. En toch onvrede over het functioneren van het bestuur der gemeente! Mijn overtuiging is dat het gemeente bestuur wel luistert, maar verstaat en begrijpt ze de bevolking wel? En als in het dorp dan ook nog een niet- politieke organisatie (Stichting Heiloo Houden Zo) ontstaat, die zo'n 1200 burgers als donateur heeft, haar mening over het functioneren van het bestuur goed onderbouwt en adequaat weer geeft, waarom dan een 20.000 gulden kostende telefonische enquete om de mening der burgerij te peilen? Waarbij een niet onbelangrijk aspect is, dat onderzoekers zelf zeggen dat een te lefonische enquete meer een vergelij king is met in andere gemeenten uit gevoerde onderzoeken en dit soort en- quetes een niet te grote diepgang moet worden toegekend. Met alle respect voor wat de afgelopen vier jaar is bereikt nog het volgende. Het college van B&W bestaat uit vier personen: burgemeester en drie wethou ders. Deze drie wethouders hebben be halve hun stem in het college ook stemrecht in de raad. De partijen waartoe deze drie wethou ders behoren hebben in de raad een meerderheid. Ze zijn bij het ontwikke len van grootschalige projecten dus me deverantwoordelijk voor de onvrede van de inwoners. Of, zoals burge meester Schoof in zijn artikel dd. 5 fe bruari Alkmaarsche Courant zegt: "Veel voorstellen worden met argwaan bekeken. Dat ervaren we als zorgelijk". Mijn inziens is een versterking van de oppositie in de raad belangrijker dan de uitslag van bovengenoemde enquete. Maar het mooiste zou zijn als de bur gers van Heiloo hun democratische recht gebruiken om zo niet landelijk, dan toch zeker regionaal en lokaal zich zelf een hoog rapportcijfer te geven, nl. door voor het hoogste opkomstpercen tage te zorgen op woensdag 2 maart a.s. A. Schoen, Westerweg 37, Heiloo. HEILOO - Falkland Toneel bestaat 70 jaar en dit wordt gevierd met de kome die: 'De ingebeelde zieke' van Molière. Argan, het belangrijkste personage in het stuk, beeldt zich in dat hij aan tal van ziektes lijdt en vraagt van zijn om geving alle aandacht. Tevens laat hij zich door-dokters en apothekers aan de lopende band allerlei behandelingen voorschrijven, die hem dikke nota's opleveren. Zijn zuster probeert hem te waarschuwen voor al deze onnodige be handelingen. Zijn tweede vrouw speelt de toegewijde verpleegster, maar is uit sluitend op zijn geld uit. Ook met zijn andere huisgenoten heeft Argan heel wat te stellen. Zijn enige steun en toe verlaat is de meid Toinette. Zij ontwik kelt haar eigen manier om hem van zijn (ingebeelde) ziektes te genezen. De komedie 'De ingebeelde zieke' ging in 1673 in première met in de hoofdrol de toen vijftigjarige schrijver van het stuk: Jean-Baptiste Poquelin, zich noe mende Molière. Hoewel het stuk dus meer dan driehonderd jaar oud is, is het nog steeds hoogst aktueel. Ook nu nog zijn de angst voor de dokter, de aan- dachttrekkerij met een serie kwalen en het machtsmisbruik van bepaalde posi ties aan de orde van de dag. Het stuk wordt vrijdag 25 maart en za terdag 26 maart om 20.15 uur en zon dag 27 maart om 14.00 uur gespeeld in theater De Beun te Heiloo. Entree 10,00, donateurs 5,00, C.J.P. en 65+ 7,50. Kaarten zijn twee weken van tevoren verkrijgbaar bij de volgen de adressen in Heiloo: Reisburo Hol land International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stationsplein), Siga renmagazijn 't Hoekstuk (winkelcen trum 't Hoekstuk), Sandy's Bloemidee (Grosmarkt Ypestein), en het Open Huis (ook 's avonds) boven winkelhof 't Loo. In Alkmaar kunt u terecht bij Boekhandel Bruna in winkelcentrum De Hoef. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te ver krijgen aan de kassa van theater De Beun. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot Jaap Schuuring, tel. 072-115511.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10