fin h»j#ds EJ Burgemeester Schoof onthult oorlogsmonument in 't zonnetje gezet. 'De Springschans' nieuwe naam na scholenfusie Jeroen van Merwijk in Theater de Beun Ger Groot summer'94 A.J. VOS C. HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER DRUKKERIJ UITKIJKPOST MAART 1994 59e JAARGANG NO. 9 een klein geheugensteuntje u weet het vast nog wel de lenteshow bij Mascotte Mode woensdag 9 maart a.s. 14.00 uur of 19.30 uur kaarten a f 10,- s.v.p. reserveren in onze zaak i KflVi of 072 - 335465 k/(Vi Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 HYPOTHEEK? INVM Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 Kleurenplatenwedstrijd nieuw bij: De Intratuin-Ideedagen van 5 t/m 16 maart Geslaagd Beleidsprogramma '90-'94 grotendeels gerealiseerd Stille omgang 19 en 20 maart 1994 Huisjes De Loet blijven gemoederen bezighouden Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Wie helpt de VVV van Heiloo? Uitbreiding 't Loo kan van start gaan Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Advertentieprijs per-mm 75 cent (excl BTW) Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Drukkerij Uitkijkpost Bv verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115. 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Be! donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 AÈi HEILOO - In het kader van het 70 jarig jubileum organiseert Falkland Toneel een kleurplatenwedstrijd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De kleurplaten wor den uitgedeeld op vrijdag 18 maart tij dens de koopavond en zaterdag 19 maart vanaf iO.OO tot 16.00 uur in win kelhof 't Loo in Heiloo en ze worden in de week van 20 tot 26 maart verspreid op diverse basisscholen in Heiloo en Alkmaar. De adressen waar de kleur platen ingeleverd dienen te worden staan vermeld op de kleurplaat. De uit erste inleverdatum is 2 april. Er zijn tien prijzen te winnen waaronder een computerspelletje en een tekenset. De hoófdprijs is een uitgebreide goo- cheldoos. De tien prijswinnaars ontvan gen tevens een vrijkaartje voor de kinderproduktie van Falkland: 'Vreem de goocheltrucs' die op zaterdag 9 april (om 13.30 en 16.00 uur) en zondag 10 april (om 14.00 uur) in theater De Beun in Heiloo zal worden opgevoerd. De tien winnaars wordfcn telefonisch op de hoogte gebracht en uitgenodigd voor de prijsuitreiking die zal plaatsvinden in de foyer van theater De Beun op zaterdag 9 april van 15.15 tot 15.45 uur (tussen de eerste en tweede voorstelling van 'Vreemde goocheltrucs'). Als klap op de vuurpijl worden de tien leukste kleurplaten opgehangen in de foyer van theater De Beun. v HEILOO - Het uitbreidingsplan voor winkelcentrum 't Loo heeft van de pro vincie het groene licht gekregen. Het verzoek van de Stichting Heiloo houden zo! tot schorsing van de uitbreidings plannen is door de Raad van State ver worpen. De bouw zal zo spoedig moge lijk een aanvang nemen. De Stichting Heiloo houden zo! was te gen de plannen in het verweer gekomen omdat men bang was voor het aanzien van het Witte, Kerkje en voor de toena- me van het verkeer. De gemeente is ech ter van mening dat er nu eindelijk eens moet worden begoiinen met de uitbrei ding van het winkelcentrum, iets waaro ver al zeven jaar wordt gepraat. De winkeliers zijn blij met het besluit van de Raad van State, want dit betekent dat hun winkelcentrum met 2200 vier kante meter kan worden uitgebreid. Het bestaande deel krijgt een uitgebreide opknapbeurt. Met de plannen is zes tot zeven miljoen gulden gemoeid. *l4rD*R<?CtlOfNtN Stationsweg 81 - 1851 LJ Heiloo H.R. CV-KETELS MET SUBSIDIE Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Heeft u ze al een beetje, de buitenkriebels? Niet? Dan zorgt Intra- tuin Heiloo ervoor dat u ze krijgt, want van 5 t/m 16 maart organiseert Intra- tuin Heiloo, gevestigd aan de Vennewa- tersweg, de Intratuin-Ideedagen. Het bruist en spettert dan van de inspireren de en nieuwe ideeën, voor uw tuin, ter ras en balkon. Balkon- en tuinideeën Naast tuinideeën, zoals de watertuin, de tuin op kleur, de gemakstuin en de speeltuin, biedt Intratuin ook de bal- konbezitter ideeën te over: weg vuilnis zakken en waslijnen! Tijd voor een echte balkontuin. Zo'n supergezellig plekje, waar 's morgens de koffie geurt en 's avonds de wijn kleurt. Extra aktiviteilen Naast de vele creatieve ideeën voor uw tuin of balkon heeft Intratuin nog meer te bieden, zo is er een noviteitenshow, waar u alle nieuwtjes en trends voor het komende tuinseizoen gepresenteerd ziet. Alles op het gebied van snoeien wordt u gedemonstreerd en vijverwater kan gratis getest worden op zuurte- graad. Tegen een geringe vergoeding kan tevens een grondmonster onder zocht worden. Voor de kinderen Terwijl u rustig ideeën opdoet kunnen uw kinderen ook aan de slag. Op zater dag kunnen ze voor 2,50 een mini- tuintje inzaaien. M.b.v. een kweekbak- je, grond en diverse soorten zaad kun nen ze zelf aan het tuinieren gaan. Kor tom, volop aktiviteit van 5 t/m 16 maart bij Intratuin Heiloo. Makelaars Taxateurs o.q. Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het arts examen onze oud-plaatsgenote Moni que Stroomer. HEILOo - Tijdens een persconferentie presenteerde de gemeente vrijdag de evaluatie van het beleidsprogramma 1990-1994. De belangrijkste conclusie is dat dit beleidsprogramma, dankzij de inzet van velen, grotendeels gerealiseerd is. De evaluatie kan volgens de gemeen te helpen bij het opstellen van het nieu we beleidsprogramma. Na de gemeen teraadsverkiezingen van vandaag. Op het gebied van de bestuurlijke ver nieuwing is in augustus 1990 de nota 'Voorlichting in Heiloo' vastgelegd. Dit plan voorzag in onder meer vergroting van de openheid, verbetering van de communicatie en optimalisering van de inspraak. Volgens de gemeente hebben de burgers in de afgelopen periode meer inspraak en invloed gekregen op het be leid van de gemeente. Aan het begin van iedere commissievergadering bestaat de mogelijkheid van spreekrecht en via de ze commissies hebben bepaalde burgers invloed op het gemeentelijk beleid. De gemeente richt zich op klantvriende lijker werken. Als voorbeelden hiervan noemt zij in de evaluatie de avond openstelling van het gemeentehuis per 1 april van dit jaar, het spreekuur van de wethouders en burgemeester, het volgen van cursussen 'klantgerichtheid' en 'werkgesprekken' door het personeel en het instellen van een klachtentelefoon. Volkshuisvesting Er is een volkshuisvestigingsplan door de raad goedgekeurd, met als uit gangspunt dat er gebouwd wordt voor de eigen bewoners. In dit plan krijgt ook de betaalbaarheid van de sociale woningbouw de nodige aandacht. De bouw van seniorenwoningen stond als doelstelling in het meerjarenplan en met de realisatie van De Kreek, de apparte menten aan de Dirk Bakkerhof en die aan de Capel-Aekers is volgens de ge meente deze doelstelling gehaald. Op het gebied van het milieu is er een meerjaren beleidsplan ontwikkeld. Hierop vooruitlopen zijn reeds verschil lende maatregelen getroffen, zoals het gescheiden inzamelen van het afval en het composteren van tuinafval. HEILOO - Dit jaar wordt de Stille Om gang gehouden in de nacht van 19 op 20 maart as. De intentie luidt in dit jaar voor het gezin: 'Dat het geloof, in Gods aanwezigheid mag toenemen in onze ge zinnen en daarbuiten'. Vertrek Heiloo: 23.15 uur vanaf de Wil- librorduskerk aan de Westerweg, opga ve: J. Zoon, tel. 335936 en G. Reussien, 332591. In verband met de stijgende kosten hebben we de bijdrage moeten verhogen tot 15,- p.p. Limmen: 23.30 uur vanaf de R.K. kerk aan de Dusseldorperweg, opgave: N. de Goede, tel.: 02205-2928 en N. Kuilman, tel.: 02205-1431. Akersloot- 23.30 uur vanaf de R.K. Kerk, Julianaweg. Opgave W. Hoog land, tel.: 02513-12217 en C. Broersen, tel.: 02513-13855. Uitgeest: 23.45 uur kort lof. Vertrek Uitgeest: 24.05 uur vanaf de R.K. kerk. Opgave: K. Molenaar, tel.: 02513-10545 of 12168. Plechtige eucharistieviering om 2.00 uur in de Papegaai, waarna gelegenheid tot koffiedrinken in de Nieuwe Kerk op de Dam. Er is toiletgelegenheid in het restaurant van de Nieuwe Kerk alsook in een toiletwagen, die gestationeerd is voor het Paleis op de Dam. Uiteraard zijn er ook doelstellingen die niet gerealiseerd konden worden. In voorbeeld hiervan is het intensiveren van verkeerscontroles. In verband met de reorganisatie en de werkdruk van de politie bleek dit moeilijk te realiseren. Ook bij het economisch beleid zijn de doelstellingen niet gerealiseerd. Het aantrekken van kleinschalige en schone bedrijven blijft echter een doelstelling. HEILOO - Tijdens een door de PvdA georganiseerd politiek forum, vorige week in de Beun werd duidelijk dat de voorgenomen sloop van de witte huisjes bij De Loet ook bij de politieke partijen gevoelig ligt. Vooral het feit dat de be woners er niet zeker van zijn dat ze voor dezelfde huur op dezelfde plek kunnen terugkeren ontlokte Hans van Halem van D66 de uitspraak dat men onzorg vuldig omgaat met otideren. Nadat alle partijen in ongeveer vijf mi nuten aan het publiek duidelijk hadden gemaakt waarom juist op hen te stem men, werden er vanuit de zaal een aan tal schriftelijke vragen afgevuurd. De aanwezige bewoners van de bejaarden woningen bij De Loet lieten, duidelijk weten niet vóór de sloop te zijn. PvdA- Lijsttrekker Roelofs Bos steunde de be woners en zei niet te snappen dat er geen garantie kan worden gegeven dat ze op dezelfde plek terug mogen komen en dan geen huurverhoging voorgeschoteld krijgen. Nadat ook de VVD en D66 hun onvrede hadden gespuid, gaf wethouder Arfne-Marie Worm-de Moei toe dat ze ook niet gelukkig is met de gang van za ken. ,,Ik ben ontevreden over de manier waarop de woningbouwvereniging de zaak naar voren heeft gebracht", aldus de wethouder. De lijsttrekker van Hei loo 2000, Tom de Hoope, gaf de ge meente het advies het heft in eigen hand te nemen om zodoende de onrust onder de bewoners te doen afnemen. Mevrouw J. Waterdrinker-Kreb legt bloemen bij het net onthulde oorlogsmonument. HEILOO - In aanwezigheid van o.a. een aantal oud-verzetsmensen en leden van het college, werd het oorlogsmonu ment dat lange tijd in het dorpsbeeld heeft ontbroken, weer onthuld. Voor velen een plechtig moment. De gemeen te maakte hiermee een start met haar monumentenbeleid. De dodenherdenking blijft echter bij het beeld van de man van Vught. Burge meester Schoof memoreerde dat de ver zetsmensen nog steeds bij elkaar ko men. 'Herinnering aan het Verzet is iets dat tot in lengte van dagen bewaard moet blijven'. Commissie Er werd deze ochtend tevens een monu mentencommissie benoemd. Zij gaan een inventaris maken van de waardevol le panden en elementen van Heiloo. In deze Commissie zitten: mevrouw M. de Groot en de heer A. Bakker, beiden van de Stichting Oud Heiloo, drs. A. van Breugel en H. Voorn. Deze laatste noemde monumenten de bakens in de tijd. Oud-wethouder J. Dekker vertelde nog eens precies de geschiedenis van het mo nument. Toen de oorlog ten einde was en iedereen uitgefeest was en weer tot de orde van de dag terugkeerde, wilde men toch ter nagedachtenis iets stichten. De bevolking bracht geld bijeen maar er waren geen bouwmaterialen. Er werden stenen bij elkaar gezocht werd een een voudig monumenten geplaatst. Om alle namen te vermelden van degenen die omgekomen waren was onbegonnen werk. Het bevolkingregister was in de war geraakt bovendien mede door alle Egmonders die er in de oorlog hadden gezeten. Waren er ook mensen in het buitenland om het leven gekomen. Op zes augustus 1945 werd het monu ment onthuld en vanaf vier 'mei 1946 werden daar de doden herdenkingen ge houden. Er werd toen nog 2 minuten stilte in acht genomen, de trein stond stil en de auto's stopten. Maar zo lang zamerhand was dat niet meer vol te houden. Toen de Dokterslaan werd verbreed moest het monument op die plaats ver dwijnen. In november 1971 besloot de raad een crediet van 25.000 beschik baar te stellen om een beeld aan te ko pen. Het werd 'de man van Vught' dat was een tijdloos monument. Op vier mei 1973 vond de eerste plechtigheid oij dit beeld plaats, tevens op een stillere plek. Het eerste monument was dus niet zo maar verdwenen iedereen stond toen achter het plan er iets beters van te ma ken. Nu, na al die jaren, is het weer in ere hersteld. Een groep mensen heeft er hard aan gewerkt om het weer in originele staat terug te brengen en hoedwel de herdenkingen plaats blijven vinden bij de man van Vught,legde mevrouw G. Waterdrinker-Kreb namens de ver zetsmensen bloemen bij dit nieuw herre zen oorlogsmonument. HEILOO - Een niets vermoedende Gert Groot (59) dacht dat vrijdagmorgen om 10 uur zijn dienst bij het pompstation Texaco aan de Hoogeweg er op zat. Maar wie schetst zijn verbazing dat daar een schitterende Oldtimer aankomt met Oom Wim Groot aan het stuur en 'dat werd.de laatste auto die Gert Groot vol- tankte. Hij gaat met de VUT en dat ging natuurlijk niet ongemerkt voorbij. Boven het tankstation hing een span doek met de tekst 'Na 40 jaar GP, stop Gert er mee'. Zelf vindt hij het niet no dig al die drukte ,Ik heb 40 jaar met heel veel plezier gewerkt en nu ga ik lekker tuinieren ik heb een mooie groente tuin en ik voel me nog goed'. Veertig jaar geleden begon Groot met het rondbrengen van kolen, eerst met de kruiwagen de kolen bij het station uit de wagon halen en vervolgens naar de klanten brengen. Dat gebeurde op de wagen, Dorus reed en Gert als bijrijder. Daarna werd het een zandwagen wel een beetje schoner werk en rijden op de sho- fel bij de wegenbouw. Ik heb ook zeven jaar op de tankwagen gereden, dat was ook leuk werk, de meesten mensen had den oliestook en ik zorgde dat ze daar 'olie' voor kregen gezellig een praatje met de mensen maken' vertelt Groot. Maar ook het olie tijdperk ging voorbij want men ging over op gas. Toen is Groot naar het tankstation gegaan en werkte daar 12 jaar. Hij kent dan ook heel wat mensen in Heiloo. Zijn opvol ger wordt, een vrouw, Ank Blanken- daal, zelf had ze jarenlang een eigen pomp aan de Kennemerstraatweg maar sinds enige jaren was ze invalster bij het Texacostation aan de Hoogeweg. Voor de klanten is zij dus geen onbekend gezicht. HEILOO - Nog even en dan is het sei zoen weer aangebroken. Een seizoen met veel busgasten, die onze mooie bloembollenvelden komen bezoeken. Ook Heiloo wordt daarbij niet verge ten. Na een drukke dag verlangen onze gasten naar een goede slaapgelegenheid. Door het grote aantal gasten is er een te kort ontstaan aan slaapplaatsen. De VVV van Heiloo doet daarom een be roep op u. Heeft u een goede kamer met wasgelegenheid ter beschikking en kunt u een goed ontbijt verzorgen, aarzel dan niet en neem kontakt met ons op. Ons telefoonnummer is 331969. Het gaat hier om data: 1, 14, 20 en 28 april. En 12 mei. Uw reaktie is welkom. HEILOO - Wie vrijdagmorgen verklede en zoekende kinderen door Heiloo zag lopen moest niet verwonderd zijn. Er was een nieuwe naam bedacht voor de Hasebroekschool en de Vondelschool, maar die wisten de kinderen nog niet. Daarom een vossenjacht georganiseerd waarbij letters gevonden moesten wor den die bijelkaar het woord 'de Spring schans' vormden. Er waren 30 groepen en groep 27 is de winnaar geworden. Zij hadden als eerste de goede naam gevon den en kregen een lekkere taart. Daarna ging iedereen naar de gymzaal daar werd eerst het logo van de school onthuld. Ruud Raat, een van de leer krachten ging via een levensgevaarlijke constructie naar boven om via een glij baan, door het logo op de grond te be landen. Daar was toch wel wat moed voor nodig, maar de leerlingen gaven hem een warm applaus en zo was de schrjk gauw vergeten. Het ontwerp van de logo was mooi en ontworpen door Wil Spoelstra. De naam de Springschans was gekozen uit 100 inzendingen en bedacht door Juf Joke. Men had voor deze speciale gele genheid een 'Springschanslied' ge maakt, natuurlijk werd dit door ieder een uit volle borst meegezongen. Wethouder J. Wuijster feliciteerde de beide scholen met deze fusie om samen verder te gaan naar een goede toekomst. (iet springschanslied wordt door een leerkracht naar de graaiende kinderen gegooid. (foto: Ab Baart). uitsluitend delicatesse-aiaenngen', 'De subtop van ons cabaret heeft er een gro te naam bij' en 'taalvaardig, intelligent, muzikaal, gevoelig en gek. Kortom: bij zonder veelzijdig' schreef de pers over dit programma van Jeroen van Mer wijk. Autodrop Jeroen van Merwijk: verbeterde smaak zonder kleurstoffen! Hier volgen enkele kreten uit recensies in de vaderlandse pers: Het Parool: 'Amusante zwamneus'. De Telegraaf: 'Spits cabaret'. Utrechts Dagblad: 'van Merwijk topper in eigen eenmansdivi- die'. De voorverkoopadressen zijn San dy's Bloem-idee in Ypestein, Sigaren magazijn 't Hoekstuk, Rookshop Jan- Tine Braam Het Loo, Reisbureau Holland International, Raadhuisweg en Bruna Boekhandel Avis Stationsplein, alle te Heiloo en VVV Alkmaar Waag- plein. Tevens kan men een- uur voor aanvang terecht bij de kassa van de Beun. HEILOO - Donderdag 10 maart komt de cabaretier Jeroen van Merwijk naar De Beun met zijn programma 'Een Avrolid is ook een mens'. Jeroen van Merwijk is cabaretier, hoorspelacteur, zanger, tekstschrijver en beeldend kunstenaar. In zijn nieuwe programma neemt Autodrop Jeroen van Merwijk ons mee in de boeiende wereld van het sponsoren. Was Autodrop Jeroen van Merwijk in vroeger dagen een fervent tegenstander van sponsoring, sinds hij zelf over een sponsor beschikt zijn Au todrop Jeroen van Merwijk's inzichten t.a.v. deze materie radicaal veranderd. Over deze grote verandering in zijn le ven zingt Autodrop Jeroen van Merwijk in 'Een Avrolid is ook een mens'. Maar dat niet alleen. Ruime aandacht zal eve neens besteed worden aan de piramide van Austerlitz, aalscholvers en het ver schijnsel 'Avro-lid'. 'Jeroen van Mer wijk is een cabaretsupermarkt met

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1