i T£ Seniorenlabel voor Capel-Acker Verbe,ering van par,iculiere wonin9en BELBUS HEILOO: 331 344 Wet milieubeheer De chemokar staat op 8 en 9 maart 1994 in het dorp Openbare zitting PAGINA 4 UITKIJKPOST 2 MAART 1994 HEILOO Op 23 februari 1994 is het Seniorenlabel uit gegeven aan het project Capel-Acker. Het evenement vond plaats in de RAI in Amsterdam. Het seniorenlabel is een consumentenkeur merk voor ouderenhuisvesting: het label 'voor ouderen geschikt' kan verdiend worden als aan bepaalde eisen is voldaan. Het doel is tweeledig. Allereerst moest het een einde maken aan de spraakverwarring rond het begrip ouderenhuisvesting. Daarbij komt dat iedere gemeente zowat een eigen eisenlijstje voor ouderenhuisvesting hanteer de. Onlangs zijn er twaalf recente ouderenhuis- vestingsprojecten in opdracht van de Stuur groep Experimenten Volkshuisvesting op de eisen van het Seniorenlabel gecontroleerd. Deze eisen gelden de woonomgeving, de vei ligheid, het gebruiksgemak, de toegankelijk heid en de aanpasbaarheid. Het project Capel-Acker van 25 woningen voldeed aan de gestelde eisen en daarom kon het gebeuren dat op 23 februari jl. het Seniorenlabel is uitgereikt aan de Algemene Nederlandse Woningstichting, de bouwer van dit project. Mevrouw A.M. Worm-de Moei was hierbij aanwezig om ook namens het ge meentebestuur haar blijdschap over deze on derscheiding te onderstrepen. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, positief hebben beschikt; Arro RekJame, De Wagenmaker 8, 1851 PX HEILOO, voor het oprichten en inwerking hebben van een inrichting voor het fabri ceren van reklameteksten, op het perceel De Wagenmaker 8 te Heiloo. De beschikking is ten opzichte van het ter in zage gelegde ontwerp, niet gewijzigd. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij voor deze da tum (1 april 1994) beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek is gedaan tot schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en na dat de eventueel benodigde bouwvergunning krachtens de Woningwet is verleend. Beroepstermijn: Vier weken na datum van deze kennisgeving. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de afdeling geschillen van bestuur van Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan bedragen f 170,--. Het verzoek tot schorsing of voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzit ter van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. De kosten hiervan be dragen f 85,-. Ingevolge artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen is de afdeling voor de ge schillen van bestuur belast met de beslissing van deze aan de beslissing, van de Kroon on derworpen geschillen. Beroep op de Kroon tegen een beschikking staan open voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de ontwerp beschikking bezwaren hebben ingebracht; d. degenen, die bezwaren hebben tegen wij zigingen, die bij het geven van de be schikking t.o.v. de ontwerp-beschikking zijn aangebracht; e. belanghebbenden, die aantonen redelijker wijs niet in staat te zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht, tenzij binnen die ter mijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepsschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Hei loo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van 3 maart 1994 t/m 31 maart 1994 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 4 maart 1994 t/m 25 maart 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 24 februari 1994 Geboorten Lisa, dochter van Jongerius, Michel en De- marteau, Maria J.J.G. Roby, dochter van Wijdenes, Gert J. en van der Wal, Helena M. Ikina C.r döchter van Kramer, Robertus R.A. en Morsch, Catharina I.M. Elders geboren Nina, dochter van Noort, Gerardus J.B. en van Reeuwijk, Brigit. Bart, zoon van Waterdrinker, Nicolaas en Wijsma, Geraldine M. Max, zoon van Visser, Bert-Jan en Hoebe, Désirée R.G. Tessa A., dochter van Klaassen, Robert en Baltus, Alexandra J. Floor A., dochter van Molenaar, Bernardus P.M. en Bos, Saskia J. Jessica, dochter van Nanne, Theodorus N.M. en Kamsma, Carolina A.M. Dionysia J.M., dochter van en Catharina P.M., dochter van de Jong, Andreas en Pee- ters, Petronella M.E. Huwelijksaangiften Braam, Eric en Broersen, Andrea. Emke, Jacobus J. en de Witte, Jolanda J.W. Meinicke, Robert en Mol, Liselotte. Huwelijken Burgering, Marcus A. en Wijsma, Marijke L. Overleden van der Wal, Ernestus W. Elders overleden van Aalst, Hubert J. Oproep In tegenstelling tot eerdere berichten is het budget van 1994 voor verbetering van eigen woningen in het kader van de Subsidieveror dening Stads-en Dorpsvernieuwing niet uitgeput. De provincie heeft namelijk extra gelden be schikbaar gesteld. Medio 1993 liet de provin cie weten dat Heiloo in aanmerking kwam voor een budget van slechts f 17.512,-. Nu echter maakt zij bekend dat er aanspraak ge maakt kan worden op f 27.559,- voor 1994. Dit betekent dat in 1994 nog eens tien aan vragen gehonoreerd kunnen worden. Woningeigenaren die zich eind 1993/begin 1994 gemeld hebben bij de afdeling Bouw-en Woningtoezicht en te horen heb ben gekregen dat er geen geld beschik baar zou zijn, worden verzocht zich opnieuw te melden bij deze afdeling. Per geval wordt bekeken of zij alsnog in aan merking kunnen komen voor een bijdrage voor verbetering van hun woning. Subsidie kan echter slechts worden verkre gen voor een of meerdere van onderstaande voorzieningen: 1: het aanbrengen van een closet met wa- terspoelinrichting met bijkomende voorzie ningen; 2. het maken van een doucheruimte met douche-inrichting; 3. het maken van een douche-inrichting in een bestaande doucheruimte; 4. het vervangen of aanpassen van de elek trische installatie; 5. het vervangen van een primitieve keuke ninrichting. De betreffende woning moet in ieder geval gebouwd zijn vóór 1945. Het maximale be drag waarop een woningeigenaar aanspraak kan maken is f 1.500,-. Voor inlichtingen kunt u terecht bij de afde ling Bouw-en Woningtoezicht, de heer T.N. Bruijn, telefoon 313 218. Deze maand wordt u weer in de gelegenheid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten verwerken. De gemeente zal met eigen personeel en au to op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij dezemedewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- De raad De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 10 maart 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwer pen op de agenda: - Vaststelling stimuleringsregeling vrijwilli gerswerk, gericht op kader training en des kundigheidsbevordering. - Ombuigingsvoorstellen 1995 voor onder an dere bibliotheek en muziekschool. - Verkoop inventaris computerlokaal John F. Kennedy-mavo. - Verkoop grond aan Dela B.V. ten behoeve van uitbreiding Winkelhof 't Loo. - Verkoop grond Heerenweg 257 aan de heer J.P.C. Ligthart. - Vervroegde aflossing vier woningbouwle ningen woningbouwvereniging Willibrordus Heiloo. - Beschikbaar stellen krediet ten behoeve van het instellen van een extern onderzoek naar bestuurlijke vernieuwing in de ge meente Heiloo. - Beschikbaar stellen krediet voor de aan- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. schaf van twee nieuwe auto's voor de sec tor Grondgebied. Begrotingswijzigingen: 1aanschaffen overgooiers ten behoeve van verkeersexamen basisscholen ad. f 2.775,- ten laste van reserve rijksver goeding opgeheven openbare en bijzon dere basisscholen; 2. subsidie Gered Gereedschap afdeling Heiloo ad. f 750,- ten laste van de post onvoorziene uitgaven; 3. vervanging auto rioolploeg ad. f 29.500,-; de kapitaallasten, voor het jaar 1994 ge raamd op f 3.290,-, komen ten laste van de jaarschijf 1994 van het meerjarenbe- leidsplan; 4. vervanging 3 trekkers en 2 auto's ten be hoeve van de afdeling Groen en Land schap ad. f 210.800,-; de kapitaallasten, voor het jaar 1994 geraamd op f 22.400,- komen ten laste van de jaarschijf 1994 van het meerjarenbeleidsplan; 5. vaststelling afkoopsom voor achterstallig onderhoud J.F. Kennedy-mavo f 40.775,- het aan het rijk terug te betalen bedrag ten laste brengen van de reserve uitbrei ding etc. J.F. Kennedy-mavo. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 10 maart 1994 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tus sen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het ge meentehuis. Op vrijdag, 4 maart a.s. om 10.00 uur, wordt in het gemeentehuis, burgemeesterska mer een openbare zitting van het centraal stembureau gehouden, ten einde de uitslag van de op 2 maart 1994 gehouden verkiezing van de leden van de gemeenteraad bekend te maken. Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantin gen en Sociale Zaken vindt plaats op maan dag 7 maart 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Minimabeleid gemeente Heiloo 1994. - Verordening Wet Voorzieningen Gehandi capten. - Ontwikkeling project Uitstroombeleid/sa- menwerking Arbeidsbureau en afdeling So ciale Zaken. - Evaluatie beleidsprogramma 1990-1994. Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting vindt plaats op dinsdag 8 maart 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raad huisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Herziene regeling Woonruimteverdeling (Huisvestingswet). - Evaluatie woningbouwprogramma 1992-1993. - Notitie bebouwingsmogelijkheden langs de Kennemerstraatweg. - Voortgang Zuid-Oost li: a. aanleg Ypesteinerlaan-Zuid; b. Woningbouwprogramma 1994; c. woontorens langs de Ypesteinerlaan; d. Oosterbos (ter kennisname); e. inrichting Zuid-Oost II (ter kennisname). - Evaluatie beleidsprogramma 1990-1994. Commissie Financiën en Personeelszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 3 maart 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Krediet aanpassing zwembad 't Baafje. - Voorstellen met betrekking tot fusies basis scholen: met o.a. Kredietaanvraag oversteekvoorzie- ning Kennemer straatweg/Slimpad. - Opnieuw vaststellen grondprijs bedrijventer rein De Oude Werf. - Uitgangspunten begroting 1995 c.a. - Evaluatie beleidsprogramma 1990-1994. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Bewoners Stationsweg worden verkeersoverlast zat CDA Heiloo op vierpersoons-tandem PvdA wenst garantie voor bewoners bejaardenhuisjes bij de Loet Informatierubriek HEILOO - Een rotonde op de kruising Stationsweg - Heerenweg is de enige oplossing die het gemeentebestuur de bewoners van de Stationsweg kan bie den om een eind te maken aan de dage lijkse verkeersoverlast. De bewoners vroegen zich tijdens de vorige week ge houden forumdiscussie af waarom ze niet serieus worden genomen. Al jaren worden de bewoners van de Stationsweg geplaagd door enorme aan tallen auto's die via hun straat naar of van Egmond denderen. Al tijden wordt aan de gemeente om een oplossing ge vraagd, tot nu toe zonder resultaat. „De bewoners aan het Malevoort kre gen wel meteen hun zin. Worden wij soms niet serieus genomen'*, zo vroeg een bewoner zich af. Volgens wethou der Worm-de Moei was er bij het Male voort reeds in het verleden de toezeg ging gedaan en deze moest dus worden nagekomen. Ze gaf aan dat de gemeente geen echte oplossing kan bieden, behal ve de aanleg van een rotonde op de eer der genoemde kruising. Deze zou de snelheid moeten verminderen en het vrachtverkeer ontmoedigen deze route te nemen. Vanuit de verschillende politieke partij en werden een aantal mogelijke oplos singen aangedragen, maar het ei van Columbus zat er niet bij. Groen Links deed het voorstel de Ewislaan door te trekken, ook al kost dat het nodige. Tom ten Hoope van Heiloo 2000 deed de suggestie er maar éénrichtingsverkeer van te maken. „Dan belast je de andere straten in de omgeving maar deze soli dariteit moeten we kunnen vragen". Roelofs Bos van de PvdA gaf aan dat er reeds met een vervoersbedrijf de af spraak is gemaakt om geen vrachtauto's meer over de Stationsweg te laten rij den. Hij gaf het advies om met meerde re bedrijven deze afspraak te maken. Kerkelaan Een bewoner van de Kerkelaan viel we thouder Worm-de Moei erop aan dat ze zich niet altijd aan gedane toezeggingen houdt. „Ook aan de bewoners van de Kerkelaan zijn in het verleden toezeg gingen gedaan, kom ze ook na". De we thouder bracht hier tegenin dat het aantal auto's dat van de Kerkelaan ge bruik maakt, is gedaald. Volgens de klagende bewoner zal het grotere win kelcentrum en de woningen die op het Forestersterrein gepland zijn, juist voor een toename van het verkeer zorgen. HEILOO - Wel eenzeer onverwachts verscheen zaterdagochend het CDA Heiloo op een vierpersoons-tandem. Het gevaarte van bijna vijf meter lengte was voorzien van vlaggen, paraplu's en ballonnen. De toekomstige fractieleden bezochten met dat spectaculaire voer tuig tal van plaatsen en deelden onder weg folders uit. Als attentie kregen Hei- looënaren een zakje zaad voor vergeet- me-nietjes (kiemkracht gegarandeerd!). Daarnaast had het campagneteam ge zorgd voor een mobiele stand die tel kens bij een markante plek in het dorp werd uitgeklapt om daar weer het stel op de tandem te ontvangen en ter plaat se met gesprekjes en foldermateriaal in woners op te roepen om op 2 maart te gaan stemmen op lijst 1Intussen maak ten kinderen ritjes op de tandem mee. Veel belangstelling was er ook op de thuisbasis, de stand van het CDA naast de stands van de andere partijen op het plein bij winkelcentrum 't Loo. Mede door het schitterende weer en behaaglij ke temperatuur werd het een zeer geslaagde campagnedag. Kamerleden in de sneeuw Mevrouw Ans Willemse-van der Ploeg en Hans Huibers, beiden lid van de Tweede Kamer voor het CDA waren op 24 februari gast van de afdeling Heiloo. Zij brachten een bezoek aan het winkel centrum 't Loo en aansluitend aan 't Trefpunt. Tenslotte ging het naar het Stationscentrum alwaar onder andere een bezoek werd gebracht aan de We reldwinkel. HEILOO - Naar aanleiding van het nieuws over de plannen tot sloop van de bejaardenhuisjes bij De Loet gevolgd- door nieuwbouw van zorgwoningen, heeft de gemeenteraadsfractie van de Partij van de Arbeid zich ter plaatse op de hoogte gesteld en met diverse bewo ners gesproken. De PvdA-fractie be treurt de wijze waarop de plannen naar buiten zijn gebracht zeer. Op de infor matieavond op 1 februari is grote on rust ontstaan. Als fractie zijn wij -evenals de andere fracties- gepasseerd, want de nu gepresenteerde plannen wij ken sterk af van de plannen die een half jaar geleden in beslotenheid zijn bespro ken met de raadscommissie voor volks huisvesting en ruimtelijke ordening. Als PvdA verlangen wij dan ook: - dat alle bejaarde bewoners die dat wensen de garantie krijgen dat ze in de nieuwbouw terug kunnen komen; wie geen gebruik wenst te maken van de ge noemde alternatieven (Gouwe Boom en Vinkenbaan) mag daartoe niet gedwon gen worden, of zich gedwongen voelen. - dat eventueel de konsekwenties wordt genomen dat de woningen aan de J.P. Hasebroekweg, die het laatst gebouwd zijn, langer blijven staan. - dat in een bewonerscommissie kinde ren van bewoners zitting kunnen ne men, of dat de commissie in vergade ringen met de woningbouwvereniging e.a. door kinderen van bewoners kan worden bijgestaan. - dat de raadscommissie voor volks huisvesting en ruimtelijke ordening spoedig in een openbare vergadering volledig wordt geïnformeerd. - dat de mening van raadsleden, evenals die van bewoners en van de Vrouwe- nAdviesCommissie, zwaar zal wegen bij de verdere planontwikkeling. - dat met de belangen (vooral de priva cy) van omwonenden serieus rekening wordt gehouden. - dat er geen blok met twee woonlagen tegen de Nicolaas Beetsweg wordt aan gezet; dit past niet op deze plek. PvdA-fractie: tel. 335747, tel. 334637 en tel. 334482.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4