BEZORGER GEVRAAGD! FH'M'I JTHH mggM Jubileum gasbedrijf en Multikabel Voor de wijk: Nijenburgerweg, Boekelermeerweg en een gedeelte van de Kanaalweg. Circa 65 adressen. M.i.v. 13 april. Voor informatie: tel. 072 330 175. Lees ze elke week in de 1 hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! klaar p^rkb. V.V. Effect Gaslichtmuseum Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Drie sterke koplopers bij schaakclub Oppositie Wasdroger op gas nieuw voor Nederland Cursus stem en dans vOOF{ de DEUfu Montessorie onderwijs: wat is dat? Paddentrek Heilooërbos Bowler Van Diesen scoort '299 game' PV Luchtpost HSV Limmen Dia-lezing over Spits bergen in bibliotheek Oprichting wandelvereniging Raad Limmen snel klaar Bloemendagen Limmen Familie- en Stratentournooi SV de Vrijheid De Wollewei Zomerprogrammering OSU PAGINA 12 UITKIJKPOST 6 APRIL 1994 ALKMAAR - Gasbedrijf Kop Noord- Holland N.V. en het dochterbedrijf Multikabel vieren beide hun jubileum in 1994. Het Gasbedrijf bestaat dit jaar 25 jaar, het kabeltelevisiebedrijf 10 jaar. Gasbedrijf Kop Noord-Holland heeft vele ontwikkelingen meegemaakt. In het verleden bestonden er vele kleine ge meentelijke gasbedrijven. Op 1 januari 1969 werden de bedrijven van Alkmaar, Enkhuizen, Hoorn, Langedijk/Sint Pancras, Medemblik en Schoorl samen gevoegd tot een regionaal bedrijf, het Gemeenschappelijk Gasbedrijf Kop Noord-Holland. 'Zoals de naam al doet vermoeden, was het bedrijf in gemeen telijke handen. In de eerste jaren van zijn bestaan concentreerden de activitei ten zich voornamelijk op het ontsluiten van gasloze gebieden. In die tijd waren er namelijk nog vele gebieden in de kop van Noord-Holland die van aardgas verstoken waren. In de loop van de tijd traden steeds meer gemeenten toe tot de gemeenschappelijke regeling. In 1976 werd een belangrijk hoogtepunt bereikt: de 100.000ste gasaansluiting. Inmiddels heeft het aantal aansluitingen zich ruim verdubbeld tot bijna 220.000 aansluitingen. De gasprijs is vaak on derwerp van discussie geweest. Tot 1973 bedroeg de gasprijs voor de gemiddelde huishoudelijke verbruiker circa 13 cent per kubieke meter. De oliecrisis van 1973/1974 veroorzaakte echter een for se prijsstijging. In 1975 bedroeg de gasprijs 18 cent terwijl in 1980 al 29 ent per kubieke meter aardgas moest wor den neergeteld. Tegenwoordig betaalt de klant 41 cent per kubieke meter. Het Gasbedrijf Kop Noord-Holland is er trots op, dat deze gasprijs tot één van de laagste in Nederland behoort. Onder druk van- de maatschappelijke ontwikkeling worden de laatste jaren discussies gevoerd over reorganisatie van de energiedistributiesector. De hon derden gasbedrijven in Nederland heb ben ondertussen plaatsgemaakt voor enkele tientallen grotere bedrijven die slagvaardiger kunnen werken. Ook Gasbedrijf Kop Noord-Holland is hier in meegegaan. Dit resulteerde in 1990 in een fusie met Gasbedrijf Den Helder. In hetzelfde jaar voegde ook B.V. Gasbe drijf Texel zich bij het totaal. De fusie- drang is nog niet over. Er zijn besprekingen gaande met vier andere grote eneriebedrijven in Noord- Holland. Als alles volgens plan verloopt zal deze fusie op 1 januari 1995 een feit zijn. Intussen zit het Gasbedrijf niet stil. Een belangrijke doelstelling is het stimuleren van energiebesparing. Om dit te berei ken organiseert het bedrijf elk jaar ener- giebesparingsacites. Voorbeelden zijn de actie Jaarmeterkaart (Zuinig Sto ken/Zuinig Aan), de actie Energiecerti ficaat en de spaardouchekoppenactie. Daarnaast geven deskundige medewer kers dagelijks advies op het gebied van energie. Aan de andere kant probeert het Gasbedrijf het gebruik van aardgas juist te stimuleren. Aardgas is ipinder belastend voor het milieu in vergelijking tot andere energievormen. Naast de gangbare toepassing voor douchen, ver warmen en koken, wordt aardgas nu ook gebruikt als brandstof voor voer tuigen en voor het drogen van de was. Multikabel In 1983 begon binnen het Gasbedrijf en discussie over kabeltelevisie. De moge lijkheden om kabeltelevisie in de kop van Noord-Holland te brengen, werden onderzocht. In maart 1984 werd de knoop doorgehakt en N.V. Kabeltelevi sie Kop Noord-Holland opgericht. Aan de Helderseweg plaatste men een mast voor de ontvangst van de diverse signa len. Voordat deze signalen naar de ge meenten getransporteerd konden worden, moesten er nog kabels komen en wandcontactdozen in de huizen wor den aangebracht. De eerste gemeente die opdracht gaf voor de aanleg van het kabelnet was Sint-Pancras. Daarna volgden vele ge meenten in snel tempo. Eerst de ge meenten in de omgeving van Alkmaar, maar al snel kwamen ook de gemeenten in West-Friesland erbij. In 1986 waren er 10.000 kabelaansluitingen gereali seerd; in 1987 lag het getal al op 42.000. Het bereiken van de 50.000ste aanslui ting werd aangegrepen om de nieuwe naam Multikabel ten doop te houden. Op dit moment heeft Multikabel zo'n 135.000 kabelaansluitingen in 28 ge meenten. Dit komt overeen met meer dan 90% aansluitdichtheid. Een kabelaansluiting is niet voor iede reen weggelegd. Mensen die woonachtig zijn in buitengebieden worden niet zo maar aangesloten. Daar gaan namelijk hoge kosten mee gepaard. Daarom is Multikabel ook actief op het gebied van de verhuur van schotels. Huurders van zo'n schotel kunnen via de Astrasatel- liet veel zenders ontvapgen. Multikabel is in de korte tijd van haar bestaan tot een volwassen organisatie uitgegroeid. Om de verbruikers in de feestvreugde te laten delen, hebben het gasbedrijf en Multikabel een prijsvraag uitgeschre ven. Deze is in de vorm van een adver tentie gepubliceerd in het regionale dagblad van woensdag 23 maart jl. De klanten die de juiste antwoorden op de vragen weten en een originele slagzin hebben, maken kans op mooie prijzen. De vragen en de af te maken slagzin staan ook op de kabelkrant en op kabel tekst. Natuurlijk zijn ze ook op de di verse kantoren van het gasbedrijf te halen. HEILOO - De inhaalwedstrijd van af gelopen donderdagavond tegen het ge degradeerde Quelderduyn uit Den Helder pakte voor de dames van Effect totaal verkeerd uit. Al in de 1ste set liet Effect zien hun avond niet te hebben. Voor Quelderduyn was dit een prettig gebeuren en zij sloten deze set dan ook winnend af met 15-1. In de 2de set nam Marjon Schaap de spelverdeling weer over van Melanie Sengers. Het mocht Effect echter niet baten en Quelderduyn wist ook deze set naar zichHoe te trek ken met 15-10. In de 3de set bleef het spelbeeld hetzelfde. Bij Effect geloofde men er niet meer in; er was weinig be weeglijkheid in het team. Ook deze set werd simpel door Quelderduyn gewon nen met 15-9. Met nog 3 wedstrijden te spelen in de competitie moest Effect afgelopen za terdag thuis spelen tegen de middenmo ter Armixtos uit Amsterdam. In het begin van de le set nam Effect 4 punten voorsprong en behield deze. Ondanks een goed verdedigende Armixtos wist Effect deze set toch met 15-11 te win nen. In de 2de set voerde Armixtos bij een stand van 5-3 een dubbele wissel uit die totaal verkeerd uitpakte en met een goede servereeks van Melanie Sengers liep Effect snel uit naar een voorsprong van 11-3. Er kwam weer zuiverheid in de akties en de set werd gewonnen met 15-8. In de 3de set bleef de stand tot 9-10 ge lijk opgaan, maar het was nu Armixtos die in het laatste deel van deze set de be tere ploeg was en deze set verdiend wist te winnen met 15-10. In de 4de set her stelde Effect zich vooral door meer snel heid in het spel te brengen waar Armixtos niet tegen opgewassen bleek te zijn. Effect wist deze set moeiteloos te winnen met 15-3. Met nog 2 wedstrij den te gaan weet Effect zich nog steeds te handhaven op een verdienstelijke 3e plaats. ALKMAAR - Het Gaslichtmuseum aan de James Wattstraat 27 te Alkmaar is vanaf 8 april weer iedere vrijdag geo pend tot 17.00 uur. Tijdens het mu seumweekend, dat op 16 en 17 april plaats vindt, is het museum beide dagen extra geopend. Hiervoor zijn alle gaslampen en straatlantaarns nagezien en is de collectie in vol ornaat te bekij ken. Op zaterdag 16 april is het museum bovendien 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur geopend, zodat met de invallende avondschemer de lampen op hun mooist zijn. In Llmmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. HEILOO - De laatste weken hebben drie sterke schakers zich duidelijk afge scheiden van de rest van het peleton daarachter. De onderlinge confrontaties moeten de einduitslag van dit seizoen brengen. De hoofdrolspelers Ronald Groot, A. Slob en C. van Etten voeren dik de ranglijst aan, en na het laatste verlies van Cor van Etten tegen A. Slob lijkt de confrontatie Slob-Groot beslis send voor één van beiden om kampioen van de club te worden. Slob maakt de meeste kans vooral door zijn voortref felijke eerste helft van het seizoen. Ro nald Groot heeft nu de leiding over de tweede helft, maar A. Slob verliest niets meer. Belangrijke punten werden be haald door Manni en Langereis die ge lijk uit de degradatiezone verdwijnen, maar Hassing en Reyersen van Buuren moeten vechten om erin te blijven. In de B-poule opvallend veel remises, op een paar overwinnaars na bijvoor beeld W. de Ruig die gedecideerd jeugd- talent Paul de Moei terugwees. Uitslagen: Groot-Bosma 1-0; Slob-van Etten 1-0; de Jager-Heeringa Zi-Vi; Jongkind-Maas 1-0; van Hoek-Kerst 1-0; v.d. Werff-Ebregt V2-V2; Langereis-Rey. v. Buuren 1-0; Manni- Hassing 1-0; Folkertsma-Brink 1-0; Alleman-Ligthart V2-/2; Bos-Kleijn re mise; Jonkheer-Blom Ooyevaar- v.d. Werff Z2-Z2; v.d. Brink-Plas V2-/2; Vonk-Niehaus 0-1; de Ruig-de Moei 1-0; Kraaijenbrink-Obdam 0-1; Moll- Hoogerwerf Z2-Z2; van Stee-Alleman 0-1,. ALKMAAR - Koken en stoken doen we al op aardgas. Het is een relatief goed kope en bovendien schone energiebron, met een hoog rendement. Maar met aardgas kan nog meer. Sinds kort is het ook mogelijk om de was te drogen met behulp van een gasgestookte machine. Een revolutionaire noviteit, zuinig en milieuvriendelijk. De apparaten zijn in Nederland nog niet te koop, maar Gas- Rent, gevestigd in de kop van Noord- Holland, verhuurt deze gloednieuwe wasdrogers tegen een zeer gunstige prijs. Inclusief service en onderhoud. Gasbedrijf en PEN geven dit jaar bo vendien samen een aanzienlijke subsi die. Aardgas is de schoonste energieleveran cier. De uitstoot van milieu-onvriende lijke stoffen die onder meer verant woordelijk zijn voor het broeikaseffect, zijn bij aardgas aanmerkelijk lager dan bij andere brandstoffen. Bovendien heeft gas een hoog rendement. Uitste kende redenen om er gebruik van te ma ken. Niet alleen voor koken en stoken, maar nu ook om de was te drogen. Om te beginnen gebruikt een gasge stookte wasdroger minder energie. On derzoek heeft aangetoond dat de hoe veelheid elektriciteit die nodig is voor een conventionele droger, per jaar over eenkomt met zo'n 180 kubieke meter aardgas per jaar, en levert een besparing van maar liefst 40 tot 60 procent! Maar dat niet alleen: een wasdroger op gas doet z'n werk ook nog eens sneller. Ge middeld is voor één droogbeurt bijna 20 procent minder tijd nodig. De wasdroger op aardgas is op dit mo ment niet te koop in Nederland. Gas- Rent, het verhuurbedrijf van de Gaswacht, begint nu echter met de ver huur van gasgestookte wasdrogers. Voor 16,50 per maand kan iedereen zo'n zuinig en milieuvriendelijk appa raat in huis hebben. Voor 1994 hebben Gasbedrijf Kop Noord-Holland NV en PEN Energiebedrijf Noord-Holland NV ook nog eens een aantrekkelijke subsidie voor de gebruikers in petto. Beide bedrijven dragen elk 100 gulden bij in de kosten, waardoor de huurder er dit jaar zelfs financieel positief uit springt. Onderdeel van het huurcon tract zijn service, onderhoud en reparaties. Meer informatie over de wasdroger op aardgas is verkrijgbaar bij GasRent en het Gasbedrijf (072-145150). In het voorlichtingscentrum van het Gasbe drijf in Alkmaar is een showmodel te bezichtigen. ALKMAAR - De dans van ons lichaam stelt vragen, de stem probeert te ant woorden! Veel 'van de stem kan nog ontdekt worden. Met spreken of zingen gebruiken we slechts een klein deel van onze vocale capaciteiten. Omdat dit deel zoveel accent krijgt in onze cultuur, worden de persoonlijke klanken verge ten. Om deze geluiden gaat het bij stem in beweging. Deze cursus start op don derdagavond 21 april 20.15-22.15 uur. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. 11 mm CASTRICUM - Maria Montessori, ge boren in 1870, was hoogleraar antropo logie aan de universiteit van Rome. Zij stichtte in opdracht van de regering op vanghuizen in de sloppenwijken. Haar ideeën over opvoeding en onderwijs paste zij toe op de kinderen in deze z.g. "Casa dei Bambini". Zij boekte hier mee zo'n succes dat het later ook werd toegepast bij kinderen uit meer bevoor recht milieus. In 1916 werd in Neder land de eerste Montessori-school in Den Haag opgericht. Sindsdien is dat aantal gegroeid tot 150. Waaronder de Mon tessori school in Castricum die sinds 1974 bestaat. De kern van Montessori onderwijs kan worden samengevat met de woorden "Help mij het zelf doen". Het kind is in de Montessorie gedachte zelf de bouwer van zijn persoonlijkheid. Het Montes sori onderwijs is in sterke mate indivi dueel onderwijs d.w.z. dat elk kind zich naar eigen aanleg en tempo kan ont wikkelen. De kinderen mogen zich vrij bewegen in de klas en mogen zelf kiezen waaraan ze willen werken. Dit alles binnen de gren zen van wat sociaal acceptabel is. De leerkracht stimuleert deze vrijheid en naar aanleiding van observaties worden er individuele lesjes gegeven. Naast in dividueel en zelfstandig werken zijn er ook groepsactiviteiten en vindt er veel samenwerking binnen de groepen plaats. Aanvankelijk wordt er veel met zintuig lijk materiaal gewerkt (motoriek). Daarnaast zijn er materialen die de in tellectuele vaardigheden ontwikkelen. Het bijzondere van vele Montessori ma terialen is dat het kind zelf kan vaststel len of de opdrachten juist zijn uitge voerd. De Montessori methode is voor ieder kind geschikt, juist door de grote mate van individuele begeleiding. De Montessori school in Castricum is opgebouwd uit twee onderbouw (4-6 jr.), twee middenbouw (6-9 jr.) en twee bovenbouwgroepen (9-12 jr.) Doordat kinderen van verschillende leeftijden bij elkaar in een groep zitten, is een kind niet altijd de oudste of de jongste. Niet altijd de mindere of meerdere. Er is dus minder kans op ontstaan van meerder- of minderwaardigheidheids gevoelens. Zelfvertrouwen en verantwoordelijk heidsgevoel nemen toe. Dit bevordert weer het zelfstandig werken. De Montessori leerkrachten hebben al lemaal een speciale (op de Montessori filosofie) opleiding gevolgd. Kinderen van de Montessori school in Castricum komen ook uit de omliggende gemeen ten zoals Heiloo, Egmond, Limmen en Uitgeest. Het is een openbare school waaraan verder geen kosten zijn ver bonden anders dan een bijdrage aan het ouderfonds. Mocht u meer informatie willen ontvangen: een informatieboekje wordt u graag opgestuurd. Montessori school Castricum, Koekoeksbloem 55, tel. 02518-54888. HEILOO - Gedurende een groot deel van maart zijn te lage temperaturen ver antwoordelijk vóór een niet op gang te komen paddentrek en is alleen 14 maart een uitzondering met een kleine eerste trek. Daarna vplgt weer een periode van koude en pas op 28 maart lijkt er een kentering in het weer te komen. Gevolg is dat op drie opeenvolgende avonden massaal de dieren naar het water trek ken. Per avond worden tussen de 500 en 700 amfibieën geteld, waarbij de gewo ne pad het merendeel vormt, maar ook treft de werkgroep opnieuw de rug streeppad aan. Eveneens laat de kleine watersalamander zich regelmatig zien evenals, maar in mindere mate de brui ne kikker. Op dergelijke avonden blijkt hoe be langrijk het is als op termijn de Kuil- laan, want daar wordt het merendeel van de dieren aangetroffen, jaarlijks ge durende twee maanden tijdens de avond en nacht van gemeentewege wordt af gesloten. Vermeld mag worden dat, naast de vele kleintjes, de grootte van sommige padden en kikkers tot tevre denheid stemt. De langdurige bescher ming van amfibieën in het Heilooërbos lijkt vruchten af te werpen. Hoe omvan grijker het dier, hoe hoger de leeftijd. De stand van zaken per 30/31 maart is dat 2264 amfibieën zijn geteld. HEILOO - Bijna was het weer zover in het Bowling- wn Snookercenter aan de Kennemerstraatweg 341 te Heiloo. Na de allereerste '300 Perfect-Game' sinds de opening van dit Center in '75, ge scoord door Jan Buitenhuis op 18 no vember, liep de spanning op donderdag 31 maart wel erg hoog op. Op deze avond presteerde Raymond van Diesen het, om in de laatste game van de 'scratch-huisleague' bijna een perfect- game te scoren. Na 11 strike's echter, kreeg Raymon van Diesen in de 12e en laatste beurt, ondanks een perfect lij kende inkomende pocket-bal, pin 10 niet van zijn plaats. Het was even slikken voor deze sympa thieke bowler van Bowlingvereniging Heiloo, die het in trainingen diverse ma len heeft gepresteerd om een 300 game te scoren. In zijn bowlingwinkel is Van Diesen ook dag in en dag uit met de sport bezig. Ook als organisator en hoofdsponsor van het Pro Set Heiloo Trio Toernooi, het jaarlijks terugkeren de grootste handicap-bowling toernooi van Heiloo, dat dit jaar voor de 17e keer van 12 t/m 15 mei wordt gespeeld is hij, binnen Bowlingvereniging Hei loo, aktief bezig met de bowlingsport. Namens de Nederlandse Bowling Fede ratie N.B.F., het overkoepelend orgaan van Bowlend Nederland, zal Raymond van Diesen de oorkonde 'Bijzondere Presatatie' worden uitgereikt. HEILOO - Pasen 1994 betekent dit jaar voor de leden van de Postduivenvereni ging Luchtpost de start van het nieuwe vliegseizoen. Om te kijken of de duiven en het materiaal weer in orde waren werd er Paaszaterdag een proefvlucht gehouden vanaf Alphen a/d Rijn. De duiven werden er om 9.10 uur met een Straffe westenwind gelost. Het was ge lukkig droog dus konden de duiven hun kunnen tonen door snel naar hun baas jes terug te vliegen. Weliswaar was het nog geen echte vlucht, de liefhebbers hoefden maar vier duiven een ringetje om te laten doen. Dit was meer om te kijken of de klokken ook weer goed functioneerden. De uitslag: eerste prijs de comb. Ooster- veer uit Alkmaar. Tweede prijs: S. J. Bakker, Heiloo. Derde prijs J. Mole naar, Heiloo. Volgende week begint het echte werk. LIMMEN - Vrijdag 8 april houdt HSV Limmen haar jaarlijkse ledenvergade ring, aanvang 20.00 uur in Café de Lantaarn. Zondag 10 april wordt de tweede wedstrijd in de all-round competitie ge vist. Deze zal gehouden worden in het Noordhollands kanaal. Verzamelen om 7.00 uur in Café de Uitkomst, waar ook koffie geschonken zal worden. Voor hen die nog niet weten wat deze competitie inhoudt: alle vis telt, en alle witvistechnieken mogen gebruikt wor den. De rangschikking vindt plaats op gewicht en vakresultaten. Duur van de wedstrijd is 3 uur, en het inschrijfgeld bedraagt 5,00. Wilt u ook lid worden van HSV Lim men? Bel 02205-1483 en voor 26,50 bent u al lid, alleen inwoners van Lim men. Voor de jeugd hebben we een leu ke jeugdvisclub Samen Beet tot de leeftijd van 15 jaar. Lidmaatschap kost 10,00 per jaar. Bel voor meer infor matie naar Rob Jak, tel. 02205-3107. AKERSLOOT - Op donderdag 14 april, aanvang 20.00 uur, zal Heieen van der Lem vertellen over en dia's laten zien van haar belevenissen op Spitsbergen. Haar ervaringen deed ze op toen zij op jeugdige leeftijd werkte aan boord van een passagiersschip. Bovendien bracht zij een winter door op Spitsbergen, waar zij onderdak kreeg van een pelsja ger. Haar belevenissen heeft zij ook be schreven in haar boek 'Waar blijft het licht'. De dia-lezing wordt gehouden in de openbare bibliotheek aan de Rem- brandtsingel 1 in Akersloot. De zaal gaat open om 19.30 uur. Kaarten, die tien gulden per stuk kosten, zijn ver krijgbaar in de bibliotheken van o.a. Egmond, Akersloot, Uitgeest en Castri cum. De volgende lezing vindt plaats op 26 mei, wanneer Frank van Rijn naar de nieuwe bibliotheek in Limmen komt. AKERSLOOT - Onder auspiciën van de AMAK, de Akersloter Marathon Klub, wordt in Akersloot een wandelvereni ging opgericht. Om in beweging te blij ven gaan steeds meer mensen wandelen. Die mensen willen Cees en Ada Bakker, de initiatiefnemers van de vereniging, bij elkaar halen. Wat hen voor ogen staat is een vereniging waar wandelaars ervaringen uit kunnen wisselen, waar afspraken gemaakt kunnen worden over het samen deelnemen aan wandel tochten en' waar informatie verkregen kan worden over plaatsen en data van wandelevenementen Wandelaars uit Akersloot, maar ook Limmen en Uitgeest worden uitgeno digd om op 13 april om 20.00 uur naar de kantine van handbalvereniging Meervogels aan de Boschweg in Akersloot te komen voor een oprich tingsvergadering. Op die avond zal besproken worden hoe de vereniging verder gestalte, kan krijgen. Voor meer informatie: Cëes en Ada Bakker, tel. 02513-10272. LIMMEN - De laatste bijeenkomst van de Limmer gemeenteraad in de sa menstelling, zoals die de afgelopen vier jaar was, duurde vorige week donder dag niet lang. Veel agendapunten kon den door voorzitter en burgemeester E. Huisman zo afgehamerd worden. Enige politieke discussie riep een verslag van de Stichting Welzijn Ouderen Lim men op. Woordvoerders van het CDA, de PvdA en VVD vroegen zich af spra ken hun verbazing over deze notulen uit, met name wat betreft een aantal uit spraken van het LG-raadslid mevrouw G. Kuijper-Bruschke. Burgemeester Huisman voorkwam een uitgebreide discussie, mede omdat mevrouw Kuij- per niet namens de gemeenteraad, maar op persoonlijke titel in het bestuur van de SWOL zitting heeft. Het college zal verder in overleg treden met de SWOL om de gestelde vragen in de raad beant woord te krijgen. Het verbeteren van de Oudeweg leverde wel een verschil van mening op. Het voorstel van het college om het tweede deel van deze weg op te knappen vraagt een extra investering. Daar het college van mening is, dat dit deel van de Oude weg niet onder het plan D'Enterij valt, wil zij de meerkosten voor driekwart verhalen op kopers van een viertal ka vels aan deze weg. De Limmer Gemeen schap was hier falikant tegen, een verschil in inzicht, dat niet werd opge lost. De meerderheid van de raad stem de in met het collegevoorstel over het verhalen van de kosten. Het verbeteren van het tweede deel van de Oudeweg werd door de voltallige raad gesteund. De raadsfracties in Limmen vonden tenslotte dat er wel een zware procedure (artikel 19) gevolgd moet worden om een perceel grond aan de Lageweide te bestemmen voor de aanleg van jeu de boules-banen ten behoeve van de SWOL. Een en ander blijkt nodig om de rechtsgeldigheid goed te regelen. De grond blijft overigens eigendom van de gemeente, de SWOL regelt de aanleg en betaalt een symbolische huur. 'Eén gul den per jaar', stelde VVD-er C. Kroone voor. 'Meer waren we ook niet van plan', aldus burgemeester Huisman. LIMMEN - Op 7 april om 21.00 uur zal in de kantine op Sportcomplex Damp- hegeest de loting worden verricht voor het jaarlijkse tournooi dat wordt gehou den op 2, 3 en 4 juni. Aan het tournooi wordt deelgenomen door 24 dames en 43 herenteams, die zullen worden ver deeld over tien poules. Door het be schikbaar zijn van het E-veld kunnen de aanvangstijden van het tournooi nage noeg gelijk blijven aan het vorig jaar. Na de loting kunnen wij met volle inzet gaan werken aan het invullen van het programma dat omstreeks half mei ver spreid kan worden. LIMMEN - Op 28 maart heeft de voor lichtingsavond over de aanstaande bloe mendagen plaatsgehad. Allereerst kwam jurylid Heieen Groot aan het woord. Ze stelde de juryleden voor en vertelde haar ervaringen met dit unieke Limmer evenement. Zij ziet als moei lijkste taak het vergelijken van stukken die totaal van elkaar verschillen: impo sante, actuele, originele en artistieke stukken. Zij pleitte dan ook voor een in deling van de stukken in meer catego rieën dan alleen werkstukken en prikstukken/mozaïeken. Hoogtepunt van de avond was de vertoning van twee door Cees Hooijboer vervaardigde films van de vorige bloemendagen. Daarna, om half elf, toog iedereen, aangestoken door de "hyacinthen- koorts" weer huiswaarts. Voor hen die niet'op de voorlichtingsa vond zijn geweest volgen hier in het kort nog een aantal mededelingen: De feesta vond is dit jaar op 30 april bij Partycen trum Sint Maarten. Dan zullen ook de uitslagen worden bekendgemaakt. Aan vang: 20.30 uur. In overleg met de klankbordgroep zijn er geen geldprijzen meer voor mozaïeken en werkstukken. Voor bloemsierkunst blijven ze gehand haafd. Het prijzengeld zal worden aan gewend om de feestavond beter te verzorgen. Belangrijke data: 17 april: uiterste inle verdatum voor het deelnameformulier, indien u nagels van het komitee wil be trekken; 26 april: de allerlaatste kans om gejureerd te worden; 16-23 april: tuinkeuring. LIMMEN - Uitslagen woensdag 30 maart: Klasse E: Jeroen Drenth 100 punten, 2. Kees Hooiboer 97 punten, 3.; Siem Schilder 95 punten, Theo Ver molen 95 punten, Frits Zonneveld 95 punten. Klasse A: 1. Kees Admiraal 95 punten, 2. Rob Schaft 94 punten; Klas se B: 1Paul Walbeek 95 punten, Jolan- da Hagen 95 punten, 3. Kees Schol 94 punten; Klasse C 1. Jan Pepping 97 punten, 2. Ronald Hagen 89 punten, 3. Bart Sassen 88 punten en Aris Engel 88 punten; Klasse D: l.P. v. Duivenv. 93 punten, 2. John Nuijens 90 punten en 3. Fr. Bakker 87 punten. LIMMEN - Op dinsdag 12 april organi seert de SWOL een spelmiddag met oud-hollandse spellen. De aanvang is om 14.00 uur en de deelname aan deze zeer gezellige happening bedraagt 5,00 per persoon. Er zullen leuke prijsjes te winnen zijn voor diegenen die wat speels met de attributen weten om te gaan. Het is tevens de laatste thema middag van dit seizoen, dus wilt u nog een praatje maken en een kopje koffie drinken met één van uw mede-Swollers dan bent u welkom. LIMMEN - Per maandag 4 april gaat de zomerprogrammering bij de OSU -het lokale radiostation voor Uitgeest, Akersloot en Limmen- in. De program maraad heeft getracht een strakkere lijn in de programmering te brengen. Zo be-' ginnen de live programma's op de week dagen voortaan om 18.30 uur en vrijdag zelfs om 18.00 uur. Voorts zijn in grote lijnen de informatieve programma's naar de vroege avond -voor 20.00 uur- gebracht. Zo is er voortaan op maandag om 18.30 uur een kort nieuwbulletin en het aktualiteitenprogramma AKKU gaat op donderdag een uur naar voren en begint vanaf 7 april om 19.00 uur. De programmering na achten draagt onderhoudend karakter. Zo weet de trouwe OSU-luisteraar waar hij/zij aan toe is en kan er tijdig op de gewenste programma's worden afgestemd. Veel oude getrouwen onder de OSU- programma's zijn gehandhaafd. Daar bij is onder andere gekeken naar de kwaliteit van het programma en naar de response onder de luisteraars. Kampi oen onder de radio-uren-makers blijft good old Tames Besse. Drie keer drie uur draait hij op maandag-, woensdag en vrijdagmorgen zijn vermaarde Deli- cabesse. De Programmaraad van de OSU prijst zich ook gelukkig te kunnen meedelen, dat er een aantal nieuwe pro gramma's bij gekomen zijn. De week langs gaande ontmoeten we op maandag na het nieuws van 18.30 uur Wim Heuperman aan met zijn rhythm en blues-programma. Heuperman be schikt over en eigen discotheek van meer dan 4000 geluidsdragers en over een navenante kennis van muzikale za ken. Op dinsdag wordt de gemeente voorlichting van Akersloot voortaan omlijst door twee halve uren themati sche muziek, d.w.z. nonstop gedraaide platen rond een bepaald onderwerp. Tijdens de campagnes rond de gemeen teraadsverkiezingen 1994 werd met suc ces het lunchprogramma 'Een Broodje met...' gelanceerd. Op woensdag luncht Anneke Blom voortaan met een meer of minder bekende gast, die zijn of haar ei gen muziek meebrengt. Op vrijdag bijten Frans van Dusschoten en zijn productie-team het spits af. Gasten uit de kunstwereld in de breedste zin van het woord komen bij Frans op de thee of de koffieren vertellen waarom zij in het nieuws zijn. De vrijdag-avond wordt afgesloten door de master of easy listening, Bert Lindsen. De goedgevulde OSU-zaterdag en zon dag blijven nagenoeg onveranderd. Nieuw in de zondag-vooravond is het nonstop muziekprogramma 'Dick's en verder Niks'. Voor wie weet dat Dick Zonneveld achter deze titel schuil gaat, betekent het gewoon alles. Het sportnieuws-team van OSU-Sportief besluit de zondagavond. Al bijna tien jaar. Rest nog te vermelden dat de Program maraad werkt aan de opvulling van de donderdagmorgen. Een naam heeft het programma al: Muziekwerk. Het gaat twee uur duren en wordt gevuld met verzoekplaten van werknemers van be drijven in de regio. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Regionale Thuiszorg Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.30, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kur.t u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Regionale Thuiszorg. Hoofd kantoor: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12