Opening vijfde baan TV HSV The Prodigal Sons in Buk Buk Früschoppen met drie kapellen Nederlands softbalteam terug na oefentrip in Nieuw-Zeeland Senioren Info Expositie Heiloo in oude foto's BELBUS HEILOO: 331 344 De Kift in Buk Buk TTV Rozing Zwembad Loos Zeeviswedstrijd DVW WBV Willibrordus Heiloo wordt stichting Kampioenschap computertypen H.S.V Nieuws Collecte Simavi Molière kind aan huis op Bonhoeffer College Warner Co in de Buk Ledenwerfactie ANBO Excursie ouderen naar Grote Kerk in Alkmaar Tiende Leerlingen Orkesten Festival Creatieve expositie in het Trefpunt Enquêteurs gevraagd PAGINA 8 UITKIJKPOST 6 APRIL 1994 Met het doorknippen van een lint werd de vijfde baan van tennisvereni ging HSV afgelopen zaterdag officieel in gebruik genomen. HEILOO - Het staat er zo makkelijk, maar voor zo'n baan erbij ligt zoals hij er nu uitziet is er heel wat water door de Rijn gegaan. Alleen al de vragen: waar? hoe? wanneer? wat zijn de kosten? heb ben bestuur, leden en autoriteiten lang durig bezig gehouden. En dan gaat het om de belangen van de grondeigenaar, van de omwonenden de gemeente, de le den en de mensen die (soms al jaren) op de wachtlijst stonden. De uitslag van dat alles is in Nederland vrijwel altijd een compromis. Dat betekende bij de tennisvereniging HSV uitbreiding met één baan met ver lichting en dat die baan gesitueerd zou worden aan de zijkant van het park aan de Bayershoffweg zoveel mogelijk bui ten de bebouwing. HSV is de enige ten nisvereniging in Heiloo met gravelba- nen en ook de vijfde baan is een gravel- baan. Om deze ideale ondergrond ook in droge tijden nog beter te houden, is tegelijk een automatische sproei-instal- latie aangelegd voor alle vijf banen. Te vens zijn alle banen voorzien van ver lichting, waardoor ook 's avonds volop gespeeld kan worden. De toegang van de B^ershoffweg naar de kantine is nu extra verlicht door een viertal lan taarnpalen. De laatste maanden is volop gewerkt aan dit project door de Grontmij, de PEN en de firma's Aquaco, Kosters, Strago Electro en Zoon, daarbij gehol pen door zelfwerkzaamheid van leden van de vereniging, vooral van de Baan- en Onderhoudscommissie. Zelfwerk zaamheid staat bij HSV hoog in het vaandel! De komst van de vijfde baan heeft posi tief gewerkt op de wachtlijst, de club heeft ca. 60 nieuwe leden kunnen aan nemen. Dat betekent dat de wachtlijst van de vereniging weer is opengesteld, nieuwe leden kunnen zich dus weer aan melden. HEILOO - De tafeltenniscompetitie zit in de belissende fase en de kaarten lij ken geschud. Het eerste team van Ro zing staat de gehele competitie al boven aan in de le klasse en had genoeg aan een gelijk spel tegen de PEN om kampi oen te worden. Vorig seizoen werd het kampioenschap in de eindfase verspeeld door Rozing 1 maar nu hield men het hoofd koel. De PEN werd verslagen met 6-4 en Rozing 1 kan zich opmaken voor de hoofd-klasse. Ondanks het 6-4 verlies tegen Dienst Welzijn blijft het tweede team van Ro zing volgend seizoen 4te bewonderen in de 2e klasse. Met wat meer geluk had dit team zelfs nog voor de eindoverwinning kunnen gaan. Voor Rozing 3 is het ver blijf in de 2e klasse van korte duur. Tot nu toe is er slechts een punt behaald en ook de wedstrijd tegen het Postiljon bracht hier geen verandering in. Vol gend seizoen kan dit team het weer in de 3e klasse proberen waar men toch hoog kan eindigen. Rozing 4 weet ieder seizoen weer genoeg punten bij elkaar te spelen dat het net niet degradeerd. En ook nu weef blijft dit team behouden voor de 3e klasse. Met nog twee wedstrijden te spelen had Rozing 5 vier punten achterstand op ko ploper Dienst Welzijn. Ditzelfde gold voor Sova en Reflex. Doordat Rozing wedstrijd nummer negen van de Een hoorn won met 8-2 en Dienst Welzijn zijn partij verloor van Reflex gaat deze poule naar een zeer spannende finale. Met nog een wedstrijd te spelen, waar bij Rozing 5 tegen Dienst Welzijn en Reflex tegen Sova moet zijn er dus nog vier teams in de race om het kampioen schap in de 4e klasse. Hierbij is het zeer goed mogelijk dat er drie teams op de eerste plaats eindigde en er een reeks beslissingswedstrijden gespeeld moeten worden. HEILOO - Op dinsdag 29 maart was er afzwemmen voor volwasseenen voor het A- en B-diploma in zwembad de Beeck in Bergen. Het was een uiterst ge zellig en ontspannen diplomafeest en na afloop was iedereen geslaagd. De geslaagden zijn: volwassenen A- diploma: mevr. Dekker, mevr. Deute- kom-v. Leeuwen, mevr. Fransen, mevr. de Koning-Goosen, mevr. van der Meu- len, mevr. Sprenkeling-Valkering. Volwassenen B-diploma: de heer C. Glorie, de heer J. S. Hoetjes, de heer J. Zoon en de heer A. Zoon. Kinderen voor B: Emmelot van der Bor den. Kinderen voor afstand 200 meter: Lizet Houtman. HEILOO - Op zaterdag 16 april bijten de zeevissers de spits af van een nieuw DVW-wedstrijd-seizoen. Vanuit Den Helder vertrekt de boot De Rival naar de visgronden, waar hopenlijk weer flinke aantallen botten, schollen en scharren liggen te wachten op een zee piertje. Voor deze wedstrijd zijn nog enige plaatsen beschikbaar. De kosten bedragen 40,00 p.p., inclu sief zeepieren. Aan boord van het schip zijn tal van hapjes en drankjes verkrijg baar, eventueel kan ook hengelmateri- aal aan boord worden gehuurd. Er wordt met nadruk op gewezen, dat vooruit moet worden betaald. Het ver zamelen is tot 7.00 uur bij de brand weerkazerne nabij Winkelhof 't Loo te Heiloo, hiervandaan is het vertrek naar Den Helder, vanwaar het schip vertrekt vanaf de Paleiskade. Geïnteresseerden dienen zo snel mogelijk contact op te nemen met de heer G. Schouten, tel. 072-332597. HEILOO - Zondag 10 april speelt de Kift om ongeveer 16.00 uur in Buk Buk. Om van deze dag een compleet en gezel lig geheel te maken, wordt de forumdi scussie tussen jong en oud ook opge luisterd door deze redelijk prettig gestoorde band die zowel bij jong als bij oud in de smaak zal vallen, 's Middags zal ze echter helemaal in het zonnetje staan. Vorig jaar bracht De Kift de CD 'Krankenhaus' uit en startte aansluitend een promotietournee door Nederland en Vlaanderen. De goden waren de band welgevallig want de CD en de optredens deden het nodige stof doen opwaaien. Deze maand staat een derde persing van Krankenhaus op stapel en is ook inmid dels de derde toernee van start gegaan. De songs kwamen tot stand n.a.v. teksten van de schrijvers Jan Arends, Erich Maria Remarque en Wolfgang Borchert. Zij schreven hun verhalen in het sanatorium, het gesticht en de loop graven van de Eerste Wereldoorlog. Geen wonder dus dat hier 'dieptrieste' muziek uit voortvloeit. De Kift bestaat eigenlijk uit twee man; Ferry Heijne (die de nodige toeters en de gitaar bespeelt) en drummer/gitarist Wim ter Weele. Voor deze CD en de op tredens is de formatie sterk uitgebreid met twee zonen van Heijne en nog drie andere muzikanten, waaronder ideale Schoonzonen-zanger Frank van den Bos. Door middel van vele instrumen ten zullen zij - naar eigen zeggen - trage hoempa, natgeregende tango en tuber culeuze punk ten gehore brengen. HEILOO - De leden van woningbouw vereniging Willibrordus Heiloo hebben donderdagavond 31 maart unaniem in gestemd met de omvorming van de vere niging naar een stichting. Dit is een voorloper van de fusie met de Vereni ging voor Volkshuisvesting Heiloo die op 1 januari 1995 vorm krijgt. De twee verenigingen gaan dan verder onder de naam Woningstichting Heiloo. Deze stichting gaat 1200 woningen beheren. Woningbouwvereniging Willibrordus Heiloo werd opgericht in 1947. De Ver eniging voor Volkshuisvesting bestaat sinds 1909. De fusie is tot nu toe soepel verlopen. De grote noodzaak van de sa menwerking wordt ingezien. Voor klei ne organisaties lijkt geen plaats meer in de huidige volkshuisvestingswereld. De bestuurssamenstelling van de nieuwe stichting is rond. Willibrordus levert de penningmeester en secretaris/vice- voorzitter. Vanuit de fusiepartner ne men de voorzitter en twee algemeen bestuursleden deel aan het bestuur. De twee financieel gezonde verenigingen werken nu al nauw samen. Het werkap paraat van Woningstichting Heiloo bestaat uit zeven medewerkers die al voor beide verenigingen werkzaamhe den verrichten. Tijdens de algemene ledenvergadering sprak voorzitter Van Noort van Willi brordus Heiloo zijn bezorgdheid uit over de college-onderhandelingen in Heiloo. De uitspraken die over de volkshuisvesting zijn gedaan, voorspel len, volgens hem weinig goed voor de sociale woningbouw in de gemeente. Het toekomstige college lijkt zich voor al te willen richten op de markt voor koopwoningen. De formatie Prodigal Sons treedt op bij Buk Buk. HEILOO - Na 20 Brothers is nu de vol gende Grote Prijsfinalist gestrikt voor een optreden op de Buk-bühne. Het gaat hier om de uit het oosten des lands afkomstige band The Prodigal Sons. Haar CD 'Wine of Life' werd doOr de persen het publiek zeer positief ontvan gen. Met de southernrock in de stijl van The Black Crowes en Lynrd Skynrd hebben de bandleden al menig zaal op de knietjes gekregen. Zo speelden ze onder andere in het voorprogramma van Pearl Jam en haal den ze maar liefst tweemaal de finale van de Grote Prijs waarbij ze de laatste maal op de tweede plek eindigden, wat volgens de traditie betekent dat hun een gouden toekomst te wachten ligt. De Sons zijn ook niet vies van een tv- optreden; ze gaven reeds tweemaal acte de presence op het scherm, bij Paul Haenen en Leidsekade Live. De Sons zullen dit jaar op Pinkpop staan dus als je ze nog een keer van dichtbij wilt zien moet je nu je kans grijpen. Voor de populariteit van deze band is zanger/gitarist Erwin Nijhoff hoofdve rantwoordelijke. Zijn ruige stem vormt tezamen met de country getinte rock een verre brug naar het zuiden van de V.S., waar het leven nog ouderwets goed is en de kroegen nog klapdeurtjes hebben. Onze geïmproviseerde klapdeuren gaan open om 21.00 uur op zaterdag 9 april. De entree bedraagt 10,00. HEILOO - Na het verlies van het eerste elftal de rode lantaarndrager Velsen kan HSV zich geen puntverlies meer permi- teren. In de nog resterende 6 wedstrij den ontmoet de Heilooërclub zondag de Koninklijke HFC, aanvang 14.00 uur. Ook deze vereniging uit Haarlem zit met 2 punten achterstand nog volop in de race om het kampioenschap. Met volledige inzet en gesteund door het trouwe HSV publiek moet het mogelijk zijn deze ongetwijfeld spannende thuis wedstrijd tot een goed einde te brengen. De nieuwe professionele aanpak van re- clamceborden rondom het voetbalveld op het HSV sportpark in samenwerking met Team de Haas en Arro reklame, heeft een hechte band doen ontstaan tussen de Heilooër Sportvereniging en het bedrijfsleven in Heiloo. In de afge lopen week werd het 65ste bord opge hangen en de wijze waarop ook dat nog wordt verzorgd geeft een perfecte uit straling voor ieder bedrijf. Ga eens kij ken op het HSV sportpark en bel daarna 072-340132. HEILOO - Voor de derde achtereenvol gende keer is de opbrengst van de col lecte voor de Simavi-actie 'Schoon water voor miljoenen mensen' een suc ces gebleken. In de week van 20 tot en met 26 maart werd in de gemeente Hei loo deze collecte gehouden, die een re sultaat van f 10.349,85 opleverde. Met dit geld kan het Simavi Water fonds, dat speciaal voor deze actie is op gericht, structureel iets doen aan de vaak beroerde watersituatie in India en Afrika. De opbrengst van de collecte in Heiloo is bestemd voor de installatie van waterpompen in zeven dorpen in Zuid-India. Hierdoor kunnen bij bena dering 20.000 mensen - zeg maar even veel als het aantal inwoners van Heiloo - geholpen worden aan schoon drink water. Een woord van dank aan alle collectan ten en gevers is hier op z'n plaats. Mocht u de collectarit hebben gemist, dan kunt u alsnog uw bijdrage geven op giro 300100 ten name van Simavi te Haarlem. HEILOO - Op de in maart te Barneveld gehouden nationale kampioenschappen computertypen, heeft Nanja Schuur man van ProPress zetwerk te Enkhui zen de 2e plaats veroverd in de categorie praktijkkandidaten. Onder begeleiding van Joeke Spierings van Dompvloet Opleidingen te Heiloo wisten Trudie Dekker uit Heiloo en Marianne Groot uit Alkmaar in dezelfde categorie de 5e resp. 6e plaats te bereiken. In de catego rie scholieren tot en met 16 jaar behaal de Joyce Tervoort uit Heiloo de 4e plaats van de 45 deelnemers met een snelheid van 274 aanslagen per minuut. In 1995 worden de wereldkampioen schappen (computer)typen, steno en tekstverwerking voor professionals door Intersteno in Nederland gehouden tijdens het internaionale interstenocon- gres. Een ieder die hiervoor interesse heeft en over voldoende vaardigheid be schikt kan informatie krijgen bij de wedstrijdvoorzitter van Intersteno groep Nederland. De nationale kampi oenschappen vinden elk voorjaar plaats en worden georganiseerd door Interste no Groep Nederland. Indien uw be langstelling hierdoor is gewekt, kunt u inlichtingen vragen bij de voorzitter van de wedstrijdcommissie: Joeke Spie rings, p/a Dompvloet Opleidingen te Heiloo, tel. 330936/339880. De jubilerende Kleine Kapel uit Egmond aan den Hoef. EGMOND - Zondag 10 april wordt een muzikale zondag in Egmond aan den Hoef. Dan vindt namelijk het Früh- schoppen plaats van de jarige Kleine Kapel. Behalve de Kleine Kapel wordt er ook gemusiceerd door de Egmonder Muzikanten en de Kennemer Blaaska pel. Het muzikaal treffen vindt plaats in het dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef en het begint om 12.00 uur. De toegang is gratis. Dit vrolijk Frühschoppen wordt georga niseerd door de Kleine Kapel uit Eg- CASTRICUM - De Franse 17e eeuwse toneelschrijver Molière is voor het Bon hoeffer College geen onbekende. Naast de jarenlange traditie voor wat betreft de boekenlijst van menig eindexamen kandidaat waar zijn naam veelvuldig op prijkt, mag men bijna spreken van een "huis" schrijver. Immers, regelmatig door de jaren heen bezoeken boven bouwleerlingen van het Bonhoeffer College voorstellingen in het land waar een toneelstuk van deze onvolprezen Franse blijspelschrijver wordt opge voerd. Voor velen van ons bekende to neelstukken zoals Don Juan, Tartuffe, de Vrek en nu dan Le Bourgeois Gentil- homme oftewel de Burger Edelman. Het Bonhoeffer College is er in geslaagd de Amsterdamse toneelgroep La Troup Virgule op de school uit te nodigen, al waar men een wervelende opvoering met muziek ten gehore zal brengen voor de leerlingen. De Burger Edelman is het (overbeken de) verhaal van de nogal domme, rijke en eerzuchtige Monsieur Jourdain, een voudig lakenkoopman, die met geld denkt zich een adellijke titel te kunnen verwerven. Dat hij zich in dit streven onsterfelijk belachelijk maakt zal voor iedereen duidelijk zijn. Zo neemt Mon sieur Jourdain een leraar filosofie in dienst die niet verder bij hem komt dan de uitleg van klinkers en medeklinkers. Uiteindelijk wordt hij als halsstarrige vader in een prachtige verkleedpartij tot Turks hoogwaardigheidsbekleder be noemd waardoor zijn dochter met een zo vurg hem verlangde (nep)edelman van Turkse komaf kan trouwen. Al met al een kostelijk stuk waarin Molière er niet voor terugdeinst ons een spiegel voor te houden met al onze (onhebbe lijkheden. Een vrolijke avond voor de leerlingen van het Bonhoeffer College, die daarmee een grote culturele traditie in stand houden. Le Bourgeois Gentil- homme wordt gespeeld op woensdag 6 april, aanvang 20.00 uur op het Bon hoeffer College voor leerlingen en even tueel familieleden. HEILOO - Warner Co is een groep van beeldhouwers, dansers en muzikan ten die zich toelegt op wilde theatrale gebeurtenissen. Dit keer geen theater met vaste producties, maar instant pro ducties. Dat belooft wat. Ze hanteren minder gebruikeleijke theatervormen met allerlei heftige stunts. De groep staat onder leiding van Warner van We- ly - oprichter en voormalig artistiek lei der van Dogtroep. Dit alles gaat gebeu ren op vrijdag 8 april en we gaan open om 21.00 uur. De entree bedraagt 10,00. mond aan den Hoef. Deze blaaskapel viert dit jaar het 15-jarig bestaan. In het kader daarvan heeft de Kleine Kapel twee zuster-kapellen uit de omgeving uitgenodigd. De Egmonder Muzikanten uit Egmond-Binnen o.l.v. Joop Zonne veld en de Kennemer Blaaskapel uit Heemskerk o.l.v. Martin Wittebrood zullen meewerken aan deze middag. Beide kapellen zijn geen onbekend gasten in Egmond aan den Hoef. Zij be haalden daar elk roem op één van de Kennemerland blaaskapellen festivals. De Kleine Kapel wordt sinds 15 jaar ge formeerd uit muzikanten van de mu ziekvereniging Lamoraal van Egmont. De kapel is dan ook een onlosmakelijk onderdeel van deze vereniging. Voor die tijd was er ook al sprake van een blaas kapel binnen de vereniging maar die kende geen vaste vorm en kwam onre gelmatig bij elkaar. Initiatiefnemer om de draad op te pakken was Martin Wit tebrood. Hij vormde een vaste groep en ging daarmee regelmatig repeteren. Dit groeide uit tot een succes en de kapel liet zich me„ten door deel te nemen aan een concour voor blaaskapellen te Munten dam. Het werd een succes, die keer erop werd meegedaan in een afdeling hoger wederom met goed resultaat. Dit proces herhaalde zich nog vele keren. Later werd de kapelleiding overgeno men door Leo Stam. Ook hij boekte ve le successen met de kapel o.a. het winnen van de zilveren edelweis tijdens het open Nederlands kampioenschap te St. Michielsgestel. Leo Stam is ook de man in de kapel die veel arrangeert. Een groot deel van het repertoire is door hem bewerkt. Sinds enige jaren staat de Kleine Kapel nu onder leiding van Rien Druiven. De kapel is met zijn unieke re pertoire een graag geziene gast bij vele gelegenheden in de omgeving. Bijzonder aardig van deze middag is dat de initiatiefnemer van toen, Martin Wittebrood aanwezig is met zijn blaas kapel waar hij thans kapelmeester is bij de Kennemer Blaaskapel. Het belooft een zeer geanimeerde middag te worden waar gezellige muziek maken troef zal zijn. HEILOO - Het nationale softbalteam keerde vorige week terug van een 16-daagse reis naar Nieuw-Zeeland. Drie plaatsgenoten maakten deel uit van het team: pitcher Monique.Otto (uitko mend voor Terrasvogels uit Santpoort), fysiotherapeut Bert Kostense en team begeleider Jan Vermeer. Monique Otto kwam voorheen uit voor Double Stars Heiloo. Zij heeft haar ou de vereniging nog niet vergeten en ver zorgt de pitcherstraining bij Double Stars Heiloo. De trip naar Nieuw-Zeeland maakte deel uit van de voorbereiding op het we reldkampioenschap dat in juli aanstaan de in Canada wordt gehouden. Daar valt een ticket voor de Olympische Spe len te behalen mits het nationale team zich bij de eerste vijf weet te plaatsen, een bijna onmogelijke opdracht. Tijdens de trip werden 18 wedstrijden gespeeld, waarvoor veel gereisd moest worden. Het gehele noordelijke eiland werd per bus bestreken en reizen van zes tot acht uur waren geen uitzondering. Desondanks bleef de stemming er goed in, mede door de goede resultaten die er behaald werden, 12 wedstrijden werden in winst omgezet. Meest aansprekend daarbij waren de re sultaten tegen het nationale team van Nieuw-Zeeland. Nog nooit was Neder land er in geslaagd van Nieuw-Zeeland, nummer twee op de wereldranglijst te winnen. In een "best of five" hield Ne derland de spanning er tot de laatste wedstrijd in door tweemaal van Nieuw Zeeland te winnen. Monique Otto was de winnende pitcher in de met 3-2 ge wonnen vierde wedstrijd. Begin mei hervat het nationale team de training voor deelname aan de wereld kampioenschappen. Mocht men er niet in slagen bij de eerste vijf te eindigen, dan ligt er nog een kans om deelname aan de Olympische Spelen af te dwingen in een toernooi tussen de twee hoogst eindigende Europese landen en het hoogst eindigende Afrikaanse land, waarvan de winnaar zich plaatst. Van links naar rechts: Jan Vermeer, Monique Otto en Bert Kostense. architectuur. Tevens is het mogelijk om kennis te nemen van nieuwe cur sussen. Het Trefpunt is gratis toe gankelijk voor bezoekers aan deze expositie. De openingstijden zijn: zaterdag van 11.00 tot en met 16.00 uur en zondag van 12.30 uur tot en met 16.00 uur. Ook is er gratis een boekje verkrijgbaar waarin alle creatieve activiteiten staan die de stichting ouderenwerk Heiloo over dag organiseert. Tijdens deze expo sitie is het reeds mogelijk zich in te schrijven voor een cursus voor het komende seizoen 1994/1995 of hier over inlichtingen te krijgen. Voor eventuele nadere informatie: Stich ting Ouderenwerk Heiloo, Wester- weg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Naar aanleiding van de AOW-affaire staan de telefoons roodgloeiend bij het bondsbureau van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen te Utrecht. Veel 50-plussers willen zich opgeven als nieuw lid. Om dit te vergemakkelijken worden vandaag in Heiloo huis aan huis in schrijvingsformulieren verspreid. Nieuwe leden zijn welkom op de Al gemene Leden vergadering van de ANBO in 't Trefpunt op donderdag 7 april, aanvang 14 uur. HEILOO - Op dinsdag 19 april or ganiseert de culturele commissie van de ouderenbonden in Heiloo een excursie naar de voor een groot deel gerestaureerde Grote of Sint Laurenskerk te Alkmaar. Daar staat een uitgebreide rondleiding op het programma, welke één tot an derhalf uur duurt en om 10.00 uur van start gaat. Het vertrek vanuit Heiloo per auto is om 9.15 uur van af 't Trefpunt aan de Westerweg. Er is plaats voor 24 personen. De kosten bedragen vijf gulden per per soon. Opgeven kan bij B. Dekker, Ewisweg 108 te Heiloo, tel. 333248 (onder betaling van de kosten). HEILOO - Voor de tiende keer in suc cessie organiseert het Heilooër Harmo nie Orkest Caecilia het Leerlingen Orkesten Festival dat dit jaar op zater dag 9 en zondag 10 april in de volksmu ziekschool aan 't Veld 1 zal plaats vinden. Het doel van dit festival, zoals de orga nisatie o.l.v. Marijke van Veldhuizen benadrukt, is aan leerlingenorkesten de gelegenheid geven te laten horen wat er op muzikaal gebied gepresteerd kan worden. De orkesten hebben maanden lang geoefend om zo goed mogelijk voor de dag te komen. De jonge muzi kanten kunnen nu ook eens luisteren naar andere ensembles en dat werkt sti mulerend. Het festival is sinds het ont staan in 1984 alleen maar gegroeid. Destijds werd het op 1 dag gehouden en deden er 7 orkesten mee. Voor dit jaar hebben zich 28 orkesten ingeschreven waarvan 6 op de wachtlijst geplaatst moesten worden. Het tekent wel de enorme interesse voor dit festival. Na tuurlijk horen bij dit festival ook prij zen; iedere deelnemer/ster krijgt een herinnering. Het beste orkest ontvangt de wisselbeker terwijl ieder ensemble naar huis gaat met een serie cadeaubon nen, beschikbaar gesteld door diverse sponsors. Een vakjury bestaande uit de heren Kees Vlak en Theo Jansen zal ook dit jaar de orkesten beoordelen. Ze hebben de afgelopen jaren geconstateerd dat de kwaliteit sterk verbeterd is. Sinds een jaar of tien is de belangstelling voor mu ziekbeoefening zowel in aantal muzi kanten als ook het peil flink omhoog gegaan. De invoering van de HAFA- opleiding, in het muziekprogramma van de muziekscholen, maar zeker ook dit festival hebben daartoe bijgedragen. De prijzen zullen dit jaar op zondag middag om ongeveer half zes worden uitgereikt door wethouder mevrouw A.M. Worm-de Moei. Dan zullen we weten wie dit jaar de wisselbeker in zijp prijzenkast mag zetten. De aanvang van het festival is zaterdag 9 april om half-twaalf en het duurt tot zes uur. Zondag 10 april is de aanvang half elf en het eindigt om zes uur. Kaar ten a 2,50 worden aan de muziek school, 't Veld 1 verkocht. HEILOO - Zaterdag 23 april vanaf 11.00 uur en zondag 24 april vanaf 12.30 uur organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo voor het vier de jaar een expositie Creatieve Acti viteiten in het Trefpunt aan de Westerweg 294 te Heiloo. Het is een veelzijdige tentoonstelling, die ge heel gewijd is aan het werk van 55-plussers, die het afgelopen win terseizoen deelnamen aan verschil lende creatieve cursussen van de Stichting Ouderenwerk Heiloo zo als: pergamano, beeldhouwen, te kenen, poppen maken, schilderen, tekenen, video, strobewerken, ori gami, houtbeWerken, papierarchi tectuur, calligrafie en bloemschik ken. Zo kunt u kijken naar en mee doen aan demonstraties onder andere van houtbewerking, calligra fie, bloemschikken en papier- HEILOO - In de periode van 18 april tot 30 april wordt er een en quête gehouden onder de bevolking van 50 jaar en ouder in Heiloo. In deze enquête wordt de mening van senioren gevraagd over allerlei on derwerpen. Ongeveer 1000 mensen (willekeurig gekozen) krijgen een vragenlijst in de bus. Voor het ver spreiden en ophalen hebben wij een aantal vriwjilligers nodig, die ieder een aantal adressen bezoeken. Als enquêteurs ontmoet u verschillende mensen. Bij sommige adressen zal misschien hulp gevraagd worden bij het invullen van de vragenlijst. Voor begeleiding en instructie wordt gezorgd. Als u geïnteresseerd bent, kunt u contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, dhr. W. Blom, tel. 331297. Zo was het aangezicht vroeger.... en zo is de aanblik anno 1994. HEILOO - Tot en met zaterdag 4 juni is in de Oudheidskamer De Oude Pastory, Nicolaas Beetsweg 94, weer een ten toonstelling te zien over "Heiloo in ou de foto's". Deze tentoonstelling omvat ruim dertig uitvergrote foto's van an sichtkaarten uit de periode 1900 - 1950 met daarnaast een afbeelding van de huidige situatie. Hieraan is te zien, hoe veel er is veranderd - soms onherken baar veranderd, maar andere situaties zijn nog nagenoeg ongewijzigd. Een tentoonstelling die elke autochtone Hei looër moet bezoeken, en die ook voor anderen interessant is. Daarnaast is er ook enige aandacht ge schonken aan het oorlogsmomument, dat destijds op Het Groentje heeft gestaan, en dat nu voor De Oude Pasto ry weer is opgebouwd. En wel door en kele foto's van de oude situatie, archiefstukken en een korte historie. De openingstijden zijn zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdaga vond van 19.00 tot 21.00 uur. Als voorbeeld van hoe en wat er op deze tentoonstelling te zien is, is hierbij ver kleind afgebeeld een oude ansichtkaart en een foto van de huidige situatie. Te zien is de garage van Jaap van den Kommer aan de Kennemerstraatweg in 1925, gebouwd in de tuin van De Rustende Jager, met de bekende Singer- Tax taxi's voor de deur, die destijds hun klanten voor 6 cent per kilometer ver voerden. 's Zomers desgewenst met open dak. Mijndert Fernhout (later ga rage Fernhout) was een van de taxi chauffeurs op deze Singertaxi's. Later kwam hier de garage van Vosse. Rechts de woning, die later werd omgebouwd tot het Warenhuis van Natzijl. Geheel links "De Onderneming", thans het ABN-bankgebouw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8