Stichting Ouderwerk krijgt bijdrage van zomerzegels Arcam Hifi bij Gerard Schoon Spiegel speelt 'Biografie' Gemeenteraad Heiloo stemt in met Wet Voorzieningen Gehandicapten Opening American Golf Discount Uitslag puzzel Mode Locale Tien mille voor Unicef NCVB Heiloo VV Effect organiseert wijken-volleybaltoernooi Welfare verkoop Foresters Handbal Stichting Belangen Wao/Aaw Heiloo Bridgeclub Sans Atout van Nieren Daar PV Luchtpost Gouden kwartier HSV Ingezonden Asjes dealer van Honda-gazonmaaiers Samenvoeging Rehoboth en Duif De Russische Oranje Lezing over Waterland Open dag bij Trias PAGINA 10 UITKIJKPOST 13 APRIL 1994 HEILOO - In de mode-bijlage Mode Locale, die in maart samen met de Uit kijkpost werd verspreid, stond een grote kruiswoordpuzzel. Door deze op te los sen kon men de volgende limerick vin den: 'Een meisje de ogen geloken was plots door de liefde gebroken Het voorjaar kriebelde ook bij de jongeman Deze raakte ook snel in haar ban Al gauw werd een nestje besproken'. De redactie van de Uitkijkpost ontving weer vele goede inzendingen. Door lo ting hebben de volgende personen elk een cadeaubon ter waarde van vijftig gulden gewonnen: J.J. Klaver, Het Achtkant 68 te Limmen; mw. Garnier, Tulpencroftlaan 21 te Heiloo; N. Mooy, Schuine Hondsbosschelaan te Heiloo. De cadeaubon ligt vanaf donderdag 14 april voor hen klaar bij de receptie van Drukkerij Uitkijkpost BV, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo (tijdens kantooruren). CASTRICUM - De castricummer Mon tessorischool heeft op donderdag 31 maart meer dan 10.000 gulden bijeenge bracht voor Unicef. De twintigste editie van deze jaarlijkse Unicef-dag werd daarmee een groot succes. Als extra onderdeel was ditmaal een sponsorloop ingevoerd en dat heeft flink wat geld opgeleverd. De leerlingen van onder-, midden- en bovenbouw van de school hadden immers vele sponsors en zij liepen bovendien veel meer rond jes dan verwacht. De opbrengst van de Unicef-dag, waar bij ook oude kinderspelletjes (naar aan leiding van het schilderij 'De Kinderspelen' van Pieter Bruegel de Ou de) en een fancy-fair op het programma stonden, is bestemd voor hulp aan straatkinderen in Brazilië. HEILOO - De bijeenkomst van de Hei- looër afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwenbond op 29 maart stond in het teken van Pasen. De heer Geel uit Waddinxveen vertelde uitge breid en indrukwekkend over de Rus sisch orthodoxe kerken. Ook de viering van het paasfeest in die kerken kwam aan de orde. Met schitterende dia's, omlijst met muziek, kregen de aanwezi gen een goed beeld van een nog vrij on bekende wereld. De opkomst was deze avond geweldig. Op 26 april zal dominee Metske uit Heerhugowaard het een en ander vertel len over zijn werk. Domine Metske is ondermeer betrokken bij het werk voor prostituees in Alkmaar. Voor nadere in formatie kan men bellen: tel. 332735. HEILOO - Ook dit jaar organiseert vol leybalvereniging Effect weer het Wijken-volleybaltoernooi voor wijken, families en bedrijven. Het toernooi zal gehouden worden op zaterdag 28 mei in sporthal 't Vennewater. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur, de laatste smash komt rond 22.00 uur op de grond. Vanwege het succes van vorig jaar is er ook dit jaar aansluitend een feestavond, die behalve voor de toernooi-gangers ook toegankelijk is voor alle Effect leden. De muziek wordt verzorgd door Larry's Roadshow. Inschrijven per team kan bij Harry van Gelder, Termijen 188 te Heiloo, tel. 335776. De kosten bedragen dertig gul den per team, inclusief toegang tot de feestavond. HEILOO - Door de verbouwing van het winkelcentrum 't Loo heeft de Welfare van het Rode Kruis, afd. Heiloo dit jaar maar één dag een verkoop van haar handwerkartikelen in het Loo. Op vrij dag 15 april van 9.00 tot 21.00 uur kunt u weer leuke baby- en kindertruitjes, poppen, beesten, tafelkleden in diverse maten, schorten, sokken etc. bij onze tafels kopen. Heeft u vrijdag geen tijd dan kunt u ie dere woensdagmorgen van 10.00-12.00 uur in het Rode Kruisgebouw, Slimpad 16c, Heiloo onze handwerkartikelen ko pen. De opbrengst wordt gebruikt om nieuw materiaal te kopen, zodat onze deelneemsters aan de handwerkmidda- gen weer fijne uurtje beleven. Nieuwe deelneemsters bij deze hand- werkmiddagen zijn van harte welkom. Inlichtingen kunt u krijgen bij de ver koop in het Loo, of bij Susan Louwe- ret, tel. 334467. HEILOO - Dames I moest na een hele lange onderbreking weer aantreden voor de eerste wedstrijd op het veld. HCV'90 uit Velsen-Noord was de tegen stander. Foresters speelde tien goede minuten en kwam toen al in een dip, waarin niks meer lukte. Gelukkig kwam het herstel op tijd, waardoor ze toch met een gelijke stand konden gaan rusten. Na de thee namen de dames een voorsprong van drie doelpunten. Door dat de stopwatch van de scheidsrechter niet goed kerkte duurde de wedstrijd te lang. Foresters dacht dat het allang tijd was, maar HCV speelde door. Gelukkig voor Foresters bleef de schade toch be perkt en bleven de punten in Heiloo: 13-12. Dames 2 moest zonder wissels naar Alk maar. Ze hadden ook geen keepster, die kunnen we erg goed gebruiken. De da mes leverden een goede prestatie door toch gelijk te spelen. Voor dames 34 was WW 2 een maatje te groot. Ze moesten helaas met een 11-2 nederlaag terug naar Heiloo. De B-junioren speel den een flitsende eerste helft. De tweede helft gebeurden er wat ongelukjes die tot blessures en concentratieverlies leid den. Foresters won toch zeer verdiend met 14-8. Komt u eens kijken op de Egelshoek. Wilt u informatie bel dan Ingrid Vos rtH De heren Wijnkoop en Zeeman nemen de cheque in ontvangst van de da mes Op den Kelder en Sterneberg. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk heeft nu zijn eigen expositieborden. Tot nu toe werden deze gehuurd en geleend van de gemeente. Maar dankzij het be drag van 8.000,- dat uit de zomer (ou deren) zegels aan de Stichting Ouderenwerk werd toegekend beschik ken zij nu zelf over deze borden. De heer Wijnkoop, voorzitter KBO en de heer Zeeman van de Stichting Ouderen werk waren zeer verheugd. Het zijn alu minium panelen met lichte kunststof platen er in die makkelijk uit elkaar ge haald kunnen worden. Men kon voor dit bedrag 15 borden aanschaffen. Door de privatisering van de PTT vindt de verkoop van zegels niet meer plaats op het postkantoor maar bij Albert Heyn in de winkelhof. Er worden nu ook kalenders en kaarten verkocht. De helft van deze opbrengst kan in eigen dorp besteed worden, dit geldt niet voor de postzegels. Op zaterdag 23 april van 11.00-16.00 uur en zondag 24 april van 12.30-16.00 uur worden de borden me teen al in gebruik genomen, want dan is de expositie 'creatieve activiteiten' van de stichting Ouderenwerk.. U kunt ko men kijken in Het Trefpunt, Westerweg 294. De toegang is gratis. HEILOO - Tijdens de laatste vergade ring in de samenstelling zoals die van 1990 tot 1994 was, stemde de Heilooer gemeenteraad in met«de plaatselijke ver ordening Wet Voorzieningen Gehandi capten. De door het rijk bepaalde wetswijziging heeft tot gevolg dat de ge meente een veel actievere rol moet spe len waar het gaat om voorzieningen voor gehandicapten. Het gaat daarbij in het bijzonder om woningaanpassingen, vervoersvoorzieningen en het verstrek ken van rolstoelen. Voor het college van burgemeester en wethouders golden bij het opstellen van het locale beleid tien uitgangspunten, waarbij samenwerking met de gemeen ten Akersloot en Limmen, een budget tair neutrale opzet, duidelijkheid voor de doelgroep (één loket) en overleg met de betrokkenen in het oog springen. Door de snelheid waarmee de gemeen ten moesten inspelen op de gewijzigde wet was het voor diverse fracties nog onduidelijk wat precies de consequen ties van de taakverschuiving van rijk naar gemeente zullen zijn. Ton ten Hoope (Heiloo 2000) vroeg dan ook om een flexibele interpretatie in individuele gevallen. Een doorzichtige werkwijze en goed overleg met het inmiddels uit de doelgroep van de wet gevormde plat form staat voor Roelof Bos (PvdA) voorop, terwijl de VVD bij monde van Janneke Cahn-Vogel aandacht vroeg voor een deskundige indicatiecommis sie, die werkt aan de hand van van te voren vastgestelde normen. Alleen Arend Pleizier (Groen Links) kon niet instemmen met de verorde ning. „Waarom staat de gemeente Hei loo te trappelen om deze in te voeren? Het is onbegrijpelijk dat de gemeente zonder slag of stoot instemt met een be zuiniging omdat het past in het beleid van de gemeente om dichter bij de be volking te staan. De politiek is verant woordelijk voor de leefbaarheid van alle inwoners". Het antwoord van we thouder Jan Borsjes (PvdA), waarbij de 'zorgplicht' van de gemeente en 'zorg op maat' werden genoemd, kon Pleizier niet overtuigen. Zijn principiële vraag dat de verordening niet voor de gemeen te maar voor de gehandicapten budget tair neutraal moet uitpakken, werd niet echt beantwoord. Rioleringsplan Een enorm kapitaal onder de wegen en straten van Heiloo: dat is het geval wan neer het rioolstelsel van Heiloo in geld wordt uitgedrukt. De waarde wordt ge schat op 117 miljoen gulden! Door de gemeenteraad werd vorige week het ge meentelijk rioleringsplan vastgesteld, waarin een planning is aangegeven voor het beheer van het ondergrondse stelsel in de komende jaren. De opstelling er van is mede ingegegeven door de Wet Milieubeheer. Met het onderhoud (waaronder renova tie, reiniging en inspectie) zijn enorme bedragen gemoeid. Deze moeten via de exploitatie worden opgebracht, oftewel via de rioolheffing die door de burgers betaald wordt. Op dit moment wordt ruim honderd gulden betaald. Uiteinde lijk zal de heffing 375 gulden per jaar bedragen (voor het eerst in 2001). Om tot die tijd toch de nodige werkzaamhe den te kunnen verrichten stemde de ge meenteraad ermee in dat een bedrag van 2 miljoen gulden uit'de reserves nader te bepalen in het rioleringsfonds wordt gestort. Zwembad Het Baafje De nieuwe opzet voor zwembad Het Baafje werd door de gemeenteraad eenstemmig met lof begroet. De fracties hadden er dan ook geen moeite mee om een krediet van 62.000 gulden beschik baar te stellen om de gewenste aanpas singen te plegen. Door diverse sprekers werd wel aandacht gevraagd voor on dermeer voorzieningen voor ouderen, optimale betrokkenheid van het perso neel en een flexibele avondsluiting op mooie, zomerse dagen. Via een advertentie in de Uitkijkpost van vandaag is de abonnementverkoop voor het seizoen 1994 van start gegaan. HEILOO - per 1 april is er een eigen bij drage van f 186,00 ingevoerd op de wet AAW voor voorzieningen gehandicap ten. De Stichting Belangen WaoAaw heeft samen met andere doelgroepen in Heiloo er naartoe gewerkt om de een malige eigen bijdrage van f 186,00 voor de mensen met een minimuminkomen ongedaan te maken. Dit is ons gelukt. U kunt nog steeds deelnemer worden van onze stichting. Daarvoor kunt u zich aanmelden tijdens onze soosoch- tend op maandag of via tel. 340418. Ook kunt u zich aanmelden voor deel name aan verschillende cursussen: PC- oriëntatie, MS-DOS start en WordPer fect start. Deze cursussen duren onge veer zes weken en de kosten bedragen f 45,00 per persoon, inclusief trai ningsmateriaal. Er zijn ook nog enkele plaatsen vrij bij de naaicursus op vrijdagochtend (9.30-11.30 uur). Deze ochtend kunt u tevens terecht voor het vragen van ad vies over moeilijke naai klusjes. De cur sussen Engels voor beginners en gevorderden op dinsdagochtend (9.30-11.30 uur) bieden eveneens ruimte aan nieuwe deelnemers. Voor meer in formatie en/of opgave kunt u terecht tijdens de soosochtend of via tel. 340418. Op maandag 18 april is er 's ochtends eerst een bingo, aanvang 9.30 uur. Een ieder is hier welkom, 's Middags vanaf 14.00 uur is er een bijeenkomst voor mensen in de bijstand. Hier kunt u te recht met al uw vragen en klachten. Op 2 mei tenslotte is er 's middags een kla- verjasdrive, aanvang 13.30 uur. Bij de bingo en bij het klaverjassen geldt een inleg van f 2,50 per persoon. Alle activi teiten vinden plaats in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo. HEILOO - Uitslagen maandag: a-lijn: 1. Haafkens-v. Zomeren 60,4% 2. Ds. Tuinstra 56,3% B-lijn: 1. Ds. v. Linden-v. Twuyver 57,9% 2. Fam. Kaashoek 57,5% C-lijn: 1. Mw. Cornelissen-Bakker 61,5% 2. Kat-Smit 52,1% D-lijn: Bennink-Roozen 56,8% 2. Ds. Bolweg-v. Steeg 56,3% E-lijn: fam. v.d. Velden 57,9% 2. Bonnewit- Theune 57,5% F-lijn: 1/2 Ds. Hardeveld-Post 58,3% 1/2 Ds. Avis- Boelhouwer 58,3%. Het interieur van American Golf Discount in Akersloot. Gerard Schoon met op de achtergrond enkele modellen uit de hoog aan geschreven Arcam-collectie. HEILOO - Vanaf 1 april is Gerard Schoon Audio/video officieel dealer van Arcam hifi. Arcam is een hoog waardig audiomerk afkomstig uit het hifiland bij uitstek: Engeland. Naast versterkers, tuners en cassetterecorders, zijn de Arcam cd-spelers de belangrijk ste troeven van dit gespecialiseerde au diomerk. Onlangs nog gaf het hifiblad H.V.T. de onderscheiding "H.V.T. aanrader" aan twee componenten van hun Alpha lijn. „Het heeft bijna twee jaar onderhande len geduurd voordat Arcam accoord gaf", aldus de trotse eigenaar Gerard Schoon. Arcam staat heel kritisch te genover nieuwe dealers. Pas als de hifi dealers aan hun eisen van bekwaamheid voldoen, praat men verder. Arcam is eeen merk dat wordt verkocht AKERSLOOT - Onder de naam: Ame rican Golf Dicount heeft R.B. Golf (golfgroothandel) een winkel in golfar- tikelen aan de Dorpsstraat 10 A te Akersloot geopend. Dat de golfsport ernorm in opkomst is (nog steeds) is voor velen al geen nieuws meer. Maar golf is nog steeds onlosma kelijk verbonden met het idee dat het hier een elite-sport betreft en dat met name het materiaal ongelofelijk prijzig is. Aan de belachelijk hoge inschrijf- en lidmaatschapsgelden kunnen wij helaas nog niets doen. Aan de prijzen betref fende golfsets, kleding en alle mogelijke accessoires echter wel. Onze groothandel importeert namelijk rechtstreeks uit An\erika en Engeland talloze merksets en alle mogelijke bijko mende accessoires voor de golfsport en is hiermee in staat om vaak met honder den guldens voordeel sets aan te bieden. Het afgelopen jaar verkochten wij reeds vanuit diverse hotels in Nederland. Om nu ook meer service aan onze trouwe klanten te kunnen bieden, met o.a. een eigen werkplaats waar reparatiewerk zaamheden aan clubs kunnen worden uitgevoerd, hebben wij besloten tot de opening van deze nieuwe en unieke zaak voor Noord-Holland. Regrippen, re- shaften en verlengen alsmede het aan passen van de clubs zijn enkele werk zaamheden die wij snel maar vooral goedkoop als extra service naast de lage verkoopprijzen van de nieuwe artikelen zullen bieden. Door grote aantallen tegelijk in te ko pen met alle American Golf Discount zaken (nu al 5 in Nederland en zo'n 20 in omringende landen) kunnen wij vaak hele partijen tegelijk bij een bepaalde fabriek afnemen. Ook op het gebied van speciale golfkle- ding kan de golfliefhebber bij ons zijn hart ophalen. Windbrekers, regenpak ken en speciale golfbroeken alsmede schoenen en zonnekleppen zijn bij ons te verkrijgen. U kunt iedere donderdag, vrijdag en za terdag terecht aan de Dorpsstraat 10 A te Akersloot; donderdag tevens van 19.00 tot 21.00 uur. Voor alle informa tie kunt u bellen met American Golf Discount, 02513-16058. met een snelle babbel, maar door er naar te luisteren vervolgt hij. Natuurge trouwe weergave noemt Arcam dat zelf. „Vandaar dat de aanbieding die wij met Arcam organiseren in het teken staat van die "echte" weergave namelijk de uitvoering zelf". Mensen die een Arcam installatie bij hun thuis laten installeren ontvangen twee kaarten voor "Cyrano de Musical". Neem de proef op de som en kom luisteren naar Arcam Audiophi- le Products. HEILOO - Zaterdag 9 april was er dan de eerste wedvlucht voor de duivenlief- hebbers van Luchtpost en wel vanuit Roosendaal, 120 km; aantal duiven 342. De duiven werden gelost met een wes tenwind om 9.00 uur. De uitslag was: Sj. Bakker, 1-4-6-8-18-27-30-49-52. Comb. BruinBuur 2-38-58. Comb. Jan Ranzijn 3-28-42-43-51-53-59-60. H. Schouten 5-20-54. Comb. Oosterveer 7-9-10-29-34-35-44-45-46-48-50. F. Kaandorp 11-19-21-24-26-31-39-62. Comb. Wittebrood-Groenland 12-16. Comb. Molenaar 13-14-33-36-37-57. E. Maat 15-40-47--54-56-65-66. J. Pepping 17-32-61; P. Hopman 22-23-25-41-68. R. Meijer 63. K. v. Schooten 64 en J. Telleman 67. HEILOO - De wedstrijd tegen mede ti telkandidaat KHFC had vele gezichten. In de eerste helft van de wedstrijd miste de voorwaartsen van HSV de nodige scherpte om het de verdediging van HFC echt moeilijk te maken. Daarente gen stichtten de Haarlemmers met hun directer spel veel meer gevaar voor de HSV achterhoede die echter met het be trouwbare sluitstuk keeper Buur uitste kend wisten stand te houden. In de 25ste minuut was het echter raak. Uit een vrije trap kwamen de rood-gelen op achterstand iets wat voor HSV maar al te vaak het sein is om er een schepje op te gooien. De fraai genomen vrije trap door Van Haastrecht die echter de lat trof, kon voor rust de gelijkmaker niet meer brengen. In de 2e helft kwam de veerkracht van HSV terug. Ruud Baltus maar ook in valler Oosterink gingen meer vaart in het spel brengen, hetgeen in het laatste gouden kwartier twee prachtige treffers van Baltus tot stand bracht. Een fraaie overwinning die het komend treffen aanstaande zorfdag tegen WSV alleen nog maar spannender maakt. Onderzoek HEILOO - De afgelopen vier jaar heeft het College van Burgemeester en Wet houders talloze externe onderzoeken la ten verrichten. Blijkbaar vond het Col lege de kwaliteit van veel haar ambte naren zo ver beneden peil, dat er naaste iedere ambtenaar van enige importantie op gezette tijden een "adviseur/deskun- dige" moest staan. Afgezien hiervan heeft deze onderzoeksrage van B &W de gemeente handenvol geld gekost. Dat meerdere van deze onderzoeken weinig verantwoord en onwetenschap pelijk werden uitgevoerd, terwijl andere ongebruikt in een bureaulade verdwe nen, doet ernstige vragen rijzen naar de effectiviteit van de bestede onderzoeks kosten. De oorspronkelijke, kostbare versie van de Structuurvisie en de be ruchte Centrumstructuurvisie liggen ons nog vers in het geheugen. Het Stations- centrumbeleidsplan is nog in wording. Kunnen verdere kósten daaraan nog be perkt worden? We kunnen ons niet aan de indruk, dat extern onderzoek door B&W werd ge bruikt om zich - via een naar de wensen van B&W toegeschreven rapport - in te dekken. Hét distrubutie-planologisch onderzoek t.a.v. het centrumgebied is daar een duidelijk voorbeeld van. Te vaak heeft de raad zonder veel commen taar de onderzoekhobby van B&W ge honoreerd met extern onderzoek en er forse bedragen voor neergeteld. Maar gedane zaken nemen geen keer. Van de nieuwe raad en het nieuwe colle ge mag verwacht worden, dat aan deze geldverspillende onderzoeksrage een eind komt en de eigen gemeenteamtena- ren weer als volwaardige krachten zul len worden beschouwd, met voldoende kennis om B&W en Raad gefundeerd en ter zake kundig te adviseren. ^tirhtino Heiloo. houden 7.o! De heren P.C. Asjes, K. Wiedijk (Honda) en A. Groot (Asjes) bij de overhandiging van het Honda-embleem. ALKMAAR - Dat de titel 'officiële Honda-gazonmaaierdealer' geen gewo ne titel is, werd eind maart duidelijk. Tijdens een feestelijke bijeenkomst kreeg Asjes BV aan de Berenkoog 27 te Alkmaar deze titel uitgereikt uit handen van de heer Wiedijk van Honda Neder land. Een hele eer voor Asjes, want een officiële Honda-gazonmaaierdealer word je niet zomaar. Alleen zij die zich onderscheiden door kennis van zaken, een eerlijk advies en verregaande servi- HEILOO - Met ingang van 1 augustus van dit jaar zullen de twee p otestant- christelijke basisscholen in de gemeente Heiloo worden samengevoegd. Reden is het schaalvergrotingsbeleid in ket basis onderwijs van het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen. Op 28 maart is in de ledenvergadering van de Vereniging voor Christelijk Nati onaal Schoolonderwijs te Heilco beslo ten de Rehobothschool en De Duif samen te voegen. Het besluit daarvoor was al eerder voorbereid door het bestuur van de vereniging. Ook de me dezeggenschapsraden hadden al in gestemd met de fusie van d< beide scholen. Het besluit houdt in dat de twee scholen samen werder gaar op de huidige plaats van De Duif aai Ma- riënstein 180. De naam van De Euif zal daarbij gehandhaafd worden. Het ge bouw aan de Holleweg, waarin ïu nog de Rehobothschool is gehuisvest,zal na meer dan 45 jaar trouwe dieist als schoolgebouw worden verlaten. In de komende maanden zullen de leerkrach ten van de scholen hard aan cfe slag gaan om met ingang van 1 augustis een school te realiseren, die klinkt ds een klok. ce, mogen deze kwalificatie hanteren van de Nederlandse Honda-organisatie. Nu Asjes BV is toegetreden tot de selec te groep officiële dealers kunnen klan ten er honderd procent zeker van zijn dat Asjes het adres is voor kwaliteit. Men kan bij de Alkmaarse dealer reke nen op een deskundig, objectief advies, Honda-fabrieksgarantie en immer uit voorraad leverbare originele Honda- onderdelen. Het officiële embleem van Honda is zichtbaar in het Alkmaarse bedrijf, dat optreedt als Honda-dealer voor de regio Alkmaar, Heiloo, Bergen en Egmond. Toneelgroep Horizon staat vier avonden op de planken in De Schulp. Nel Kars Oranje'. EGMOND - Toneelgroep Spiegel uit Egmond-Binnen speelt op woensdag 20, donderdag 21vrijdag 22 en zaterdag 23 april in De Schulp te Egmond-Binnen de voorstelling 'Biografie' van Max Frisch. De sportzaal wordt voor deze voorstelling omgetoverd in theaterzaal De Schulp. De aanvang is telkens om 20.15 uur. De regie van de voorstelling is in handen van Flip Aartsen. Informa tie over kaartverkoop is verkrijgbaar via tel. 02206-2683. In 'Biografie' mag Professor Kurman zijn leven nog eens overdoen. Hij weet precies wat hij wil veranderen, maar bij brengt 'De Russische ALKMAAR - De moord op Tsaar Paul (1801) wierp voor altijd een schaduw over het leven van zijn kinderen. Niet in het minst op dat van zijn dochter Anna Paulowna, die in 1815 de kroonprins van Oranje huwde en van 1840 tot 1849 Koningin der Nederlanden zou zijn. Angst voor koningsmoord bleef de grootvorstin beheersen tot aan haar sterfbed (1865). Die vrees was zeker de oorzaak van haar nerveuze prikkelbaar heid en haar overgevoeligheid. Bij alle gebeurtenissen op politiek terrein rea geerde ze fel - ook uiterst conservatief. Het wel en wee van deze praakzieke, in elk opzicht 'onhollandse' vorstin kozen actrice Nel Kars en schrijver Ton Vorstenbosch als onderwerp voor hun tweede gezamenlijke project. Het pu bliek, dat vier jaar geleden heeft kunnen genieten van Koningin Sophie, zal nu bemerken dat er met 'de Russische Oranje' een verrassend andere persoon lijkheid op de planken staat. In dit solo- toneelstuk, gespeeld door Nel Kars wordt Anna Paulowna met veel verve voor het voetlicht gebracht. De baten van deze benefietvoorstelling zijn bestemd voor een sympathiek doel: het Buro Slachtofferhulp Noord-Ken- nemerland. Het geheel staat onder auspiciën van de Soroptimistclub Alk maar en Omstreken. Voorstelling: zon dag 24 april, aanvang 14.00 uur in de Aula Murmellius Gymnasium, Berger hout 1, Alkmaar. Voorverkoop kaar ten: mevr. C. Leesberg-van Oppen (072 -112623), mevr. C. Klimp (072-333003) of mevr. M. Knook (02208-95109). Prijs per kaart 20,00. elke verandering horen de consequen ties van die veranderingen. Uiteindelijk moet hij constateren dat zijn tweede bi ografie dezelfde situatie bracht als zijn eerste, totdat... Voor de grote rolbezetting staan veel Spiegel-leden garant, maar er is ook een beroep gedaan op gastspelers en debu tanten. Het decor en de techniek wor den, zoals vertrouwd, weer door Spiegel-leden uitgevoerd. Het geheel wordt geregisseerd door Flip Aartsen, die binnen de Alkmaarse theaterwereld bekend staat om zijn bewegingstheater en mimografieën. HEILOO - Op vrijdagavond 15 april houdt de heer T. Pieters, landschapsbe heerder bij Staatsbosbeheer, voor de af deling Heiloo van het Nivon een lezing over het beschermd landschap Water land ten noorden van Amsterdam. Deze lezing zou vorig jaar worden gehouden, maar kon toen helaas niet doorgaan. Plaats: Open Huis; Tijd: 20.00 uur. Kosten: leden: 2,00, niet-leden 4,00, jeugd 1,00 p.p. Aansluitend .aan deze lezing zal op za terdag 23 april een vaarexcursie door het gebied worden gemaakt. Aan deze boottocht kan slechts een beperkt aan tal personen deelnemen; degenen die ook de lezing bijwonen, hebben daarbij voorrang. Meer bijzonderheden over de excursie zullen dan worden bekend gemaakt. HEILOO - Zaterdag 16 april organi seert Atletiek Vereniging Trias een open dag op hun kunststof-accommodatie aan het Maalwater. Voor iedereen, en voor de jeugd in het bijzonder, is dat de gelegenheid om eens nader kennis te maken met de moeder der sporten, zo als de atletiek wordt genoemd. Behalve de nodige informatie en een de monstratie polsstok-hoogspringen, is er voor de jeugd van 6 tot en met 15 jaar gelegenheid mee te doen aan een wed strijd en/of training in lopen, werpen en springen. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een fraaie herinneringstegel. Deelnemers kunnen zich van 10.30 tot 11.00 uur inschrijven. De open dag wordt omstreeks 13.00 uur afgesloten. Het is dit jaar wat vroeger in het seizoen dat de open dag wordt gehouden. Mede door de ingebruikneming van de qjterst moderne kunststofbaan, in september 1991, wordt de accommodatie steeds meer gedurende het baanseizoen voor wedstrijden voor alle categorieën ge bruikt. Zo heeft de vereniging ook met succes geijverd om, nu het dames-team van Trias naar de eredivisie is gepromo veerd, een eredivisiewedstrijd in Heiloo te krijgen, waarbij een keur van Neder lands beste atleten acte de présènee zul len geven. Een en ander betekent dat tijdens het wedstrijdseizoen nauwelijks ruimte gevonden kon worden voor een open dag. Nu dus een open dag waarbij de trainingspakken wellicht aan moeten blijven, maar wel op een tijd dat alle at leten in de startblokken staan voor het nieuwe wedstrijdseizoen. Overigens wordt bij Trias niet uitslui tend de wedstrijdsport beoefend. De trimmer, de recreatieatleet, de uitslui tend loper en natuurlijk de wedstrijdat leet, zij allen kunnen bij Trias terecht. Er is geen maximum leeftijd aan ver bonden, wel een minimum. Voor het lidmaatschap geldt als regel dat men in jaar van aanmelding de leeftijd van mi nimaal 7 jaar bereikt. Dat wil dus zeg gen dat alle kinderen vanaf geboorte jaar 1987 lid kunnen worden van Trias. Atletiek ook jouw sport? Meld je aan als lid of vraag informatie of bezoek on ze open dag op zaterdag 16 april. Informatie wedstrijdsport: N. Van Baar tel. 126254, B.C. Brouwer, tel. 332647. Recreatieatletiek: T. Bakker-Borst, tel. 334539. Trimmen: J. Brasser, tel. 334545.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10