Lelijke start in mooi gemeentehuis B. Hes en C. Rood nieuwe wethouders in het college Equipe Coiffures Buurman's gras lijkt altijd groener... totdat u bij Nuyens bent geweest 1 AGRARISCH CENTRUM NUYENS BV Gewichtsbeheersingsprogramma en goede voeding. Herbalife 2 '<r Scheidende wethouders trekken fel van leer tegen Limmer Gemeenschap W VN A 1 UW KERASTASE-KAPPER gaan samen met probeer het ook bel voor info.avond Telefoon 02205 2060 072 125702 Schoonheidssalon jfat/ (/a/v HOee/v Limmen l_ I IVI IVI N Voorbereidingsbesluiten Voorgenomen medewerking Politieberichten HSV Limmen Trekking Conquista Burgerlijke stand -hS, rv> 275,- 18,95 -k 18,95 79,- w bel 02205 2484 l/OOV alles wat groeit en bloeit maandag t/m vrijdag 8.00 - 18.00 uur UITKIJKPOST 13 APRIL 1994 PAGINA 19 De installatie van de gemeenteraad in de raadzaal van het gloednieuwe Limmer gemeentehuis. LIMMEN - In zijn openingsverhaal, tij dens de installatievergadering van de Limmer gemeenteraad gisteravond, sprak burgemeester Huisman de wens uit dat iedereen zich snel thuis zou voe len in het nieuwe 'huis'. Bij de beëdiging van de nieuwe raad ging het er echter bepaald niet vriende lijk aan toe. De heer A. van Noord, ex- wethouder en nu fractievoorzitter van het CDA, verweet de Limmer Gemeen schap geen openheid te hebben be tracht. Hij wilde weten hoeveel tijd de heren Hes en Rood beschikbaar hebben voor hun zware wethouderposten, daar beiden ook nog een baan hebben. „De enige fulltimer is de burgemeester en die heeft bijna niets meer te doen", aldus Van Noord. Op dit moment greep Hes in: „Wij wa ren zelf ook ten zeerste verbaasd dat de verdeling van de portefeuilles al in de krant stond. Dit verstoorde de onder handelingen". Van Noord diende een motie in, waarin hij stelt dat zowel de voorzitter van de gemeenteraad als de gemeentesecretaris het volste vertrouwen genieten van de Raad Limmen. De motie was onderte kend door CDA, PvdA en VVD. De Limmer Gemeenschap ondersteunde de motie niet. Het was een grimmige start van een nieuwe raadsperiode. De wethouders A.C.M. Hes en C.P.M. Rood werden ieder met acht stemmen voor en drie blanco stemmen in het col lege gekozen. In de raad zitten verder voor de Limmer Gemeenschap G.I.M. Kuijper-Bruschke, R.C.A. Schijf, A.J. I. Bruschke, L. van Diermen, G.C.J. Min en J.J. de Graaff. Voor het CDA A. van Noord, C.G. Kroone voor de VVD en W.F. Maréchal-Goossens voor de PvdA. LIMMEN - De vorige week donderdag gehouden raadsvergadering werd een historische, de laatste vergadering in het oude vertrouwde Vredeburg en de laatste bijeenkomst van de raad in zijn oude samenstelling. Toch liet deze raadsvergadering zowel door de schei dende wethouders als raadsleden een duidelijk spoor van ongenoegen horen over de gang van zaken na de gemeente raadsverkiezingen van begin maart en werd er fel uitgehaald naar de Limmer Gemeenschap. Van Noord verweet de LG de volstrekte afwijzing om mee te willen praten, om mee te willen denken, om samen te wil len werken met anderen. „Verzoeken mijnerzijds werden radicaal afgewezen, dat is slecht geweest voor het democra tisch bestuur van ons dorp" aldus van Noord. „Het doet pijn om voor goed beleid te worden afgestraft. De bouw van het gemeentehuis, waarbij ons ver haal met de echte kosten werd over stemd door het verhaal van de LG dat steeds maar nog meer miljoenen te ho ren gaf, blijkt gezien de verkiezing suitslag, goed geweest te zijn voor de partij LG". Van Noord keert in de nieuwe raad te rug als raadslid voor het CDA. „Ik zal me inzetten voor het hele dorp en wèl goed luisteren naar goede argumenten van anderen" aldus van Noord. Ook de scheidende wethouder Snijder was niet blij en zei: „Alle raadsleden wisten dat de periode 90-94 een uiterma te moeilijke periode zou worden. Be langrijke besluiten moesten genomen worden. Behoud van de zelfstandigheid vereiste de nodige beslissingen en die zijn ook genomen". „Maar waar gehakt wordt vallen spaan ders, er zijn een aantal mensen die er een sport van hebben gemaakt deze spaanders te verzamelen. Hier heeft een raadsfractie handig gebruik van ge maakt. De Limmer-Gemeenschap op zich zelf valt daar niets op aan te mer ken, bezwaar heb ik tegen de manier waarop" aldus Snijder. Woorden als „ongemanierd" ingaan op wat burgers willen horen, een opmer king door de LG als afrekenen met dat zootje (wethouders, secretaris en burge meester), hoogmoed, dictatuur, geen openheid naar de burgers waren verwij ten richting LG. Snijder: „Dit is geen frustratie, maar teleurstelling". Gepre zen werd de goede samenwerking met het college en de raad en in het bijzon der het ambtelijk apparaat. Van de raadsleden verdwijnen C. Pep ping (CDA), die 22 jaar en zeven maan den deel heeft uitgemaakt van de raad. Door burgemeester Huisman geprezen om zijn fenominale historische kennis van het dorp. H. Dekker (CDA) om zijn financiële analyses, die hij zonder veel omhaal wist te verwoorden. José Nuijens-van den Berg (CDA), die een fijne neus heeft voor de informatie uit-het dorp. Een betrokken bijdrage in de raad noemde Huisman het. Fred de Haan (VVD) om zijn ambtelijke in zicht: „wist hoe de hazen liepen en wist daarmee om te gaan". Zijn betogen wa ren doortimmerd en wist er een liberale inslag in te leggen. Wethouder Snijder werd o.a. geprezen om de grote hoeveelheid energie die hij in het werkvoorzieningsschap had gestoken. Zo nemen vijf raadsleden af scheid. Voor elk scheidend lid was er een mooie karaf met daarin het wapen van Limmen gegraveerd en de periode dat men lid van college of raad was ge weest. Symboliek: je kunt altijd weer opnieuw beginnen. Burgemeester Huisman noemde de peri ode P'90 1994 een "intensieve raadspe riode". Kees Kroone (VVD) zei tot slot: „Laten we vooruit kijken en niet in wrok achterom". B. Hes. C. Rood. LIMMEN - Limmen krijgt twee nieuwe wethouders: B. Hes en C. Rood. De eerste is al lang geen onbekende meer, C. Rood is de nieuwkomer. Er zal voor beide heren een zeer drukke tijd aanbre ken want beiden blijven werk (iets inge kort) met het wethouderschap combine ren. Hes, afkomstig uit het onderwijs is een sociaal bewogen man. Rood (37) werk zaam bij het Hoogheemraadschap meer de zakelijke man. Op papier een goede combinatie. Rood is bedrijfskundig adviseur bij de dienst waterkering en wegen en is daar bij voorzitter van de personeelsvereni ging die zo'n 500 leden telt. Tevens is hij lid van het waterschap Lange Rond en vader van drie kinderen. Rood is pas een half jaar lid van de LG. Hes: „Mijn bedoeling was nog twee jaar door te gaan in de gemeentepolitiek en er dan mee op te houden om mijn plaats af te staan aan een jongere". Maar de druk van buitenaf werd groot voor Hes dus toch maar voor 4 jaar. Inventariseren Het eerste wat de nieuwbakken wethou ders gaan doen is inventariseren. „We hebben de plicht dit te doen" aldus Hes. Nog altijd zijn zij het niet eens met de bouw van het nieuwe gemeentehuis: „Wij hadden betere en goedkopere ideeen. Ook willen wij Kerkweg-Noord aanhouden. Tevens willen wij de sociaal culturele functie van Vredeburg probe ren te behouden en voorlopig inventari seren wat er financieel nog aan gedaan kan worden. En de verenigingen terug plaatsen". „Besturen moet je op hoofdlijnen doen en niet in details" aldus Rood en hij zal zich o.a. inzetten voor onderwijs. Hij wil de klassen weer apart laten draaien, gecombineerde klassen zijn niet ideaal. Ook wil men gaan bekijken of er niet bezuinigd kan worden op de O.B.D. Verder nog behoud van voorzieningen en kwaliteit van de dienstverlening. Be heersing van de gemeentelijke Tasten voor de burger. Verbetering van de in frastructuur en voldoende huisvesting voor de Limmer bevolking en behoud van het dorpse karakter. Voor de Limmer Gemeenschap zitten in de raad: R.C.A. Schijf, G.I.M. Kuij per-Bruschke, G.C.J. Min, J.J. de Graaf, L. van Diemen en A.J.I. Bruschke. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen G IVI rsi Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a. Limmen. Telefoon 02205-1456 De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 31 maart 1994 besloten herzieningen van bestemmingsplannen voor te bereiden voor de volgende gebieden: - een perceel grond gelegen aan de Lageweide, naast het gebouw 'Wollewei' aan de Lageweide te Limmen; - een perceel aan de Molenweg 21 te Limmen; - een perceel aan de Molenweg 31 te Limmen; - een perceel ten noorden van de Rijksweg 117 te Limmen; - een perceel aan de Rijksweg 127 te Limmen; - een perceel aan de Oosterzijweg 6 te Limmen; - een perceel aan de Oosterzijweg 2 te Limmen; Deze besluiten treden in werking op de dag na openbare afkondiging en liggen vanaf die datum met de daarbij behorende situatietekeningen voor eenieder in het gemeentehuis te Limmen ter inzage. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan: - Stichting Welzijn Ouderen Limmen voor het aanleggen van een jeu de boules- voorziening op het perceel grond gelegen naast de Wollewei' aan de Lageweide te Limmen; - het vergroten van de woning Molenweg 21 te Limmen; - het bouwen van een serre aan de woning Molenweg 31 te Limmen; - het bouwen van een woning op een perceel ten noorden van Rijksweg 117 te Limmen; - het nieuwbouwen van een bedrijfspand aan de Rijksweg 127 te Limmen; - het verbouwen van een bestaande loods ten behoeve van de bedrijfsmatige opslag van caravans aan de Oosterzijweg 6 te Limmen;- - het bouwen van een stolpwoning aan de Oosterzijweg 6 te Limmen. Deze plannen zijn in strijd met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen en medewerking kan worden verleend na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Vanaf 14 april 1994 liggen bovengenoemde plannen met tekeningen gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis te Limmen. Gedurende die termijn kan eenieder bezwaarschriften indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 9,1906 ZG Limmen. 13 april 1994, Burgemeester en wethouders van Limmen LIMMEN - Dit is de laatste keer dat de politieberichten van de politie Limmen vanaf het bureau aan de Rijksweg in Limmen worden verzorgd. Per 11 april (afgelopen maandag) zijn we reeds in hetzelfde gebouw als de bibliotheek en het nieuwe gemeentehuis te vinden. De telefoonnummers zullen ongewijzigd zijn. (Zie ook elders in deze Uit kijkpost). Er werd aangifte gedaan van inbraak in een woning aan de Middenweg. De toe gang werd verkregen door een raampje boven een deur. Er wordt echter niets vermist. Op de Burgemeester Nieuwenhuysen- straat was wat onenigheid over een inrit van een bedrijf. De draai die vrachtau to's en autobussen bij dit bedrijf moe ten maken is groter dan de ruimte die ervoor beschikbaar was. Onderling de boel uitgepraat en beide partijen weten nu hoe er verdere stappen kunnen wor den ondernomen. Op de Uitgeesterweg ter hoogte van het bruggetje vond er op 1 april een aanrij ding plaats, gelukkig zonder gewonden. Ook die dag, maar nu op de Rijksweg ter hoogte van perceel 28, vond er nog een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Wederom zonder gewonden. Op 1 april 's avonds was er wederom een ongeval, op de Rijksweg ter hoogte van perceel 64. Een bestuurder van een bromfiets reed per abuis de berm in en raakte daarbij op een vervelende manier een aldaar geparkeerde boom. De jon gen moest worden vervoerd naar het ziekenhuis per ambulance met hoofd letsel. Op 2 april was er op 't Kieftenland een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto. De bestuurder van de bromfiets moest zich door de huisarts laten behandelen. Op 5 april om 02.00 uur werd er op de Kerkweg een bestuurder van een perso nenauto aangehouden vanwege het rij den onder invloed van drank. Het betrof een inwoner van Uitgeest. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Op kruising Hogeweg-Rijksweg vond op 7 april een aanrijding plaats. Een fietser kreeg geen voorrang van een per sonenauto. Geen letsel. LIMMEN - De tweede wedstrijd van de nieuw opgezette witviscompetitie is ge vist. Hierbij is elke vorm van hengelen toegestaan. Telde de eerste wedstrijd 6 deelnemers, deze keer verscheen 9 man aan het water. De vangsten, die ditmaal uit het Noordhollands kanaal nabij Akersloot kwamen, waren wederom goed. De uitslag: 1. Peter v.d. Heijdt 5425 gr. 2. Dolf Rijs 3050 gr. 3. Co Bakker 2950 gr. 4. Rob Jak 2600 gr. LIMMEN - Op zaterdag 9 april is in middels de vierde trekking verricht voor de superloterij van jongerenontmoe tingscentrum Conquista in Limmen. De prijzen zijn terecht gekomen op de vol gende lotnummers: 333, 277, 94, 955, 687, 132, 198, 143, 19, 30, 1037, 1077, 644, 204, 351, 188, 412, 794, 990, 7, 309, 88, 517, 433, 258, 1094, 979, 777, 324, 541, 965, 961, 606, 460 en 245. De redactie van de Uitkijkpost is niet aan sprakelijk voor eventuele fouten in de voorgaande opsomming. Officiële trek- kingslijsten liggen ter inzage bij W. Hageman. LIMMEN - Geboren: Celine, dochter van Theodorus J.M. Böhmer en Corne lia A.J. Lahoye. Cheryl Anna Maria, dochter van Franciscus N.M. Zomer dijk en Geertruida A.M. Veldt. Bram Cornelis Maria, zoon van Paulus M.M. Bos en Petronella M.A. Admiraal. Be rend Rogier, zoon van Jacobus C.M. Pronk en Dorothea M.M. Roobeek. Theodorus Maria, zoon van Jozef M.C. Kerssens en Theodora A.M. Winder. Stacy, dochter van Joannes Matheus Schermer en Astrid Bos. Sharon, doch ter van Johannes P. de Jong en Jacque line M. Verver. Te koop: BALKHOUT; vloerhout, vellinghout, ra- bathout, raggels, gipspla ten, hechthoutplaten, hard houten palen, anti-slipde- len, aftimmerhout, m.d.f. platen en plinten, deuren, vloerplaten, tuinhout, grote partij rode stenen, tevens verkoop van alle bouwma terialen, meranti kozijn hout. FA. METZELAAR EN ZN., Bogerdl. 23, Lim men, tel. 02205-1379/ b.g.g. 2977. Na 18.00 uur. Te koop: JONGENSFIETS 9-12 jr. Gazelle Piet Pelle z.g.a.n. extra 3 versn. van 800,- v. 475,-. Tel. 072 - 337778. Marianne de Caluwé. KUNST, antiek en inte rieur. Ritsevoort 4, Alk maar, tel. 072 - 118345. Open van 10.00-17.00 uur. Ma. gesloten. Te koop: een nieuwe KIN DERFIETS 10 jr. (in lo terij gewonnen) t.e.a.b. Tel. 072- 338550. Te koop wegens omstandig heden: SPARTA MET SNORFIETS bwjr.'91 i.z.g.st. 1095,-. Tel. 072- 330542, na 18.00 uur. GAZELLE LOCOMO TIEF DAMES EN HER ENFIETSEN o.a. r.v.s. velgen, axa veiligheidslot, stevige bagagedrager, extra dikke spaken, in remnaaf uitv. 619,-, trommel rem 3 versn./ 795,-. BOSMAN TWEEWIELERS, Wester- weg 295, Heiloo, tel. 072 - 331241. 165, AUTOMAAT, 135,- Snorbrommer, 448,- versneller en 50,- Spartamet. Postcode vanaf 1900 iets duurder. Info: Korver en Burrie, Fred. Hendriklaan 23, 1814 JM Alkmaar, tel.: 072- 111407 129325 b.g.g. 125350 lid NVA. Gevr.: nette HULP i.d. huish. voor maand.morg. v. 8.30-13.30 uur. Niet ou der dan 30 jr. Tel. na 18.00 uur: 072-336499. HOOGEBOOM'S MELBELSTOFFEF.RDERIJ Uw meubelen vakkundig gestoffeerd door het sinds jaren vertrouwde adres. Grote kollektie meubel stoffen. Tel. 02205-1488. GRATIS! Haal ik uw wasmachine; cv; oud me taal; loop- en sloopauto's bij uw op. Ook spul voor de rommelmarkt. Tel. 02206 - 4217. >ZJy Gebruik voor hei inzaaien of bemesten van uw gazon een strooiwagen Hiermee verkrijgt u een veel betere verdeling en dus een mooier resultaat Bij aanschaf van uw graszaad of gazonmest is het mogelijk deze bij ons gratis te lenen Voor al uw tuinberegenings- artikelen kunt u bij ons terecht. Wij beschikken over een uitgebreid assortiment pvc beregeningsmateriaal, waaronder pijpen en koppelingen. Nochi Centrifugaalpomp van 0.8 pk compleet met aanzuigset. SF Wilt u zekerheid over de kwaliteit van de grond in uw tuin. neem dan een grondmonster mee naar ons, wij kunnen u het juiste advies geven. Impraline bruin. brandt niet op huid en planten voor tuinhout, bielzen en steigers na droging reukloos en geeft niet af prettig te verwerken ook over oude lagen carbolineum 2,5 liter verpakking Toro sproeiers. Kunnen zowel onder- als bovengronds geïnstalleerd worden. Sproeikoppen met gedeeltelijke cirkels of hele cirkels kunnen vrij door elkaar worden gebruikt. Slangewagen Gardena. Voor maximaal 60 meterslang, of 25 meter W slang, van 129,- voor In ons assortiment is opgenomen een groot aantal nieuwe produkten waarmee u uw vijver kunt aanleggen en blijven onderhouden. Dat wil zeggen; zorgen voor helder water en gezonde vissen! Seizoensaanbieding: 20 liter DCM vijvergrond f van extra zware kwaliteit ff 6,25 Na de eerste maaibeurt doet u er goed aan uw gazon te bemesten met organische mest van Culterra. (als beste ge test/consumentengids) Uitgeesterweg 1B, 1906 NW Limmen, tel. 02205 2484 zaterdag 8.00 - 16.00 uur koopavond vrijdag 19.00 - 21.00 uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 19