VOORJAARSPULLOVER 99.00 //IdSCOtte /Mode ICQ Heiloo 2000, VVD en PvdA vormen nieuw college van B&W HORTUSBULBORUM Koninklijke onderscheiding voor wethouder J. Borsjes ra A. J. VOS LENTE AANBIEDING C. HACHMANG POLYESTER/KATOENEN ZOMERPANTALON STATIONSWEG 61,1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 van katoen 3 modellen in 8 kleuren normaal 149.95, nu STATIONSWEG 85 - 1851 LJ HEILOO PvdA-er Wallage spreekt in De Beun Expositie in Open Huis Zeer dringend gastgezinnen gezocht AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. VLAGGEN VLAGGEMASTEN ALLDEK VSB schoolvoetbal- toernooi 1994 Kennemerstraatweg weer vrij voor verkeer Zigeunerorkest in de Slotkapel 59e JAARGANG NO. 15 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 13 APRIL 1994 DRUKKERIJ UITKIJKPOST Abonnementverkoop zwembad Het Baafje van 129.- voor 98.00 Aktie geldig tot 18-4. HEILOO - Gisteravond is, onder grote belangstelling, de nieuwe gemeenteraad van Heiloo geïnstalleerd. Elf raadsleden uit de vorige periode keren terug, acht volksvertegenwoordigers doen hun in trede in het hoogste locale bestuursor gaan. Tevens werden de drie wethou ders gekozen. Dat zijn Tom ten Hoope (Heiloo 2000), Juup Wuijster-Schudde boom (VVD) en Roelof Bos (PvdA). Deze coalitie is na langdurig en veelvul dig overleg tot stand gekomen. Pas af gelopen zaterdag werd, na bemiddeling door burgemeester Nico Schoof, een de finitief accoord bereikt. In zijn openingswoord zei de burge meester dat de gemeenteraad in de ko mende periode (1994-1998) nog sterker dan in de afgelopen jaren haar positie in het maatschappelijk veld zal moeten be palen: ,,We moeten de positie zoeken die de burgers van ons verwachten, we ten wat er onder hen leeft. Dat vraagt veel van de raadsleden; het is soms frustrerend, maar wel boeiend werk". Als advies gaf hij de raadsleden mee, dat wanneer zij de keuze hebben tussen het doorlezen van een dikke nota of een zondagmiddag gaan wandelen om voor al voor het laatste te kiezen: „Het gaat niet om nota's, maar wel om burgers". Beleidsprogramma Na de installatie van de negentien raadsleden werd vervolgens door de zes fracties gesproken over het beleidspro gramma, dat in de afgelopen weken tot stand is gekomen. Als winnaar van de verkiezingen en grootste fractie gaf Hei loo 2000 in de persoon van Tom ten Hoope leiding aan dit overleg. „Voor ons stond daarbij centraal datgene waarvoor Heiloo 2000 al vele jaren staat, namelijk het behoud van de iden titeit van het dorp Heiloo". Daarnaast toonde Ten Hoope zich verheugd over de extra aandacht voor het oplossen van de verkeersknelpunten, met name op Kerkelaan en Stationsweg. Arend Pleizier (Groen Links) had wei nig goeds over voor de wijze waarop de besprekingen over het beleidsprogram ma zijn gevoerd. De kreet 'daar hebben we geen behoefte aan' van de kant van Heiloo 2000 en VVETwerd naar zijn zeg gen te vaak vernomen. In het uiteinde lijk resultaat van het overleg kan Groen Links zich op een aantal punten wel vin den, maar „een aantal voor ons princi piële punten zijn niet aanvaardbaar". Daarom onderschreef Pleizier het totale plan niet, zonder zich er ook weer volle dig van te distanciëren. Hij beloofde het nieuwe college een „constructieve op stelling". Programma zonder hart De sterkste kritiek kwam van de kant van het CDA. Anne-Marie Worm-de Moei noemde de besprekingen „een schijnvertoning". Naar haar zeggen was er geen sprake van een gelijkmatige inbreng door de zes fracties, „maar was veel al voorgekookt". Daarnaast keur de de CDA-fractie de vaststelling van de financiële paragraaf - al eerder ge noemd in de reactie van PvdA - in be slotenheid tussen Heiloo 2000, VVD en PvdA af. „Afspraak was dat de bespre kingen in het openbaar zouden zijn. Ei genlijk dus een onverkwikkelijke zaak". Wat het CDA in het eindresultaat het meeste mist is een „warm hart dat er bij alle politieke partijen in een dorp zou moeten zijn voor alle inwoners. Waar is het sociale gezicht van dit college?" De fractievoorzitter kondigde aan op de bres tc blijven staan voor de inwoners. Het CDA sprak tenslotte geen steun uit voor het programma: „Wij zullen een constructieve oppositie voeren". Overigens stond het CDA niet alleen in haar kritiek op de laatste, besloten on derhandelingen tussen Heiloo 2000, VVD en PvdA. Ook Groen Links en D66 noemden het respectievelijk een 'achterkamergebeuren' en een 'verras sing'. CDA en D66 waren slechts bereid de uitkomst van de laatste onderhande lingen, verwoord in een 'coalitieverkla ring', voor kennisgeving aan te nemen. Verkiezing wethouders Na de bespreking van de politieke on derhandelingen over het beleidspro gramma en de collegevorming werden de wethouders voor de komende raads periode gekozen, elk met veertien stem men voor en vijf blanco stemmen: Tom ten Hoope (openbare werken, groen en landschap, verkeer en milieu), Juup Wuijster-Schuddeboom (ruimtelijke or dening, volkshuisvesting, onderwijs, sport en ouderenbeleid) en Roelof Bos (sociale zaken en welzijn). Burgemees ter Nico Schoof heeft in het college de portefeuilles financiën, economische en bestuurlijke zaken. Na de verkiezing richtte de burgemees ter zich nog tot Anne-Marie Worm-de Moei, die na het vertrek van Ans Willemse-van der Ploeg in het najaar van 1993 wethouder werd in het vorige college. „Je nam het stokje, of zeg maar gerust de stok, over van Ans Wil- lemse. Het was een zware portefeuille Makelaars Taxateurs o.q. ^tothekenKOOP^ Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 qR Heiloo TAXATIES 1 - tapijten - gordijnen - zonweringen - meubelstoffen - laminaat v. Aostastraat 28 tel. 072-339400 HEILOO - Op uitnodiging van de afde lingen Heiloo, Limmen en Akersloot komt de tweede man van de Partij van de Arbeid, staatssecretaris Wallage, op donderdag 21 april naar theater De Beun in Heiloo. Tijdens deze verkie zingsavond zal de bewindsman spreken over de toekomst van de sociaal democratie in Nederland. Ook zal Wal lage vragen van belangstellenden beant woorden. Deze vragen kunnen zowel schriftelijk ingediend als mondeling gesteld worden. Deze avond, die om 20.00 uur begint en voor een ieder toe gankelijk is, wordt muzikaal omlijst door het gezelschap Limbonbarde uit Limmen. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 HEILOO - Drie vrouwen, allen leerling van schildersvereniging Tintoretto, ex poseren tot 30 april in de foyer van het Open Huis, boven winkelhof 't Loo. De schilderijen, die vooral met behulp van de aquarel-techniek tot stand zijn geko men, zijn gemaakt door H. Goedhaa, D. Smalen en T. Noom. Men kan de ex positie bekijken tijdens de openingsuren van het Open Huis, welke elders in deze Uitkijkpost worden vermeld. HEILOO - De Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice is nog steeds op zoek naar gastgezinnen voor leden van het mannenkoor Slask uit de Poolse zusterstad Swietochlowice. In de Poolse week van 6 tot 12 mei zal dit koor optre den tijdens een eucharistieviering in de Moeder Godskerk. Zondag 8 mei zal het koor, samen met twee koren uit Hei loo, een concert geven in de Witte Kerk. Verder worden nog optredens verzorgd in verzorgingshuis Westerlicht en ver pleeghuis De Hout, beide in Alkmaar. De Stichting Stedenband doet nogmaals een oproep aan de inwoners van Heiloo en omgeving om de leden van het koor Slask gastvrijheid te bieden. Wij willen ons tenslotte presenteren als gastge- meenschap. Ons doel is nog steeds het versterken van de vriendschapsbanden. Gastgezinnen kunnen zich melden bij: J. Rood, De Moestuin 19, 1852 JG Hei loo, tel. 335297, of bij één van de ande re leden van het bestuur van de Stichting Stedenband; dit laatste kan via de gemeente Heiloo. De gastgezin nen worden dan tevens uitgenodigd voor een kennismaking op woensdag 21 april, waarbij het doel en het program ma van de week worden toegelicht. Aii 'NVM Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Rijksweg 63 - Limmen tel. 02205-2507 Geopend ma t/m vrij 8.30-17.00 u. Zat. 11.00-15.00 uur. HEILOO - Op vrijdag 15 april gaat om streeks 17.00 uur het zesde VSB school- voetbaltoernooi van start. Elf jongens en twaalf meisjesteams strijden in pou les weer om de schoolvoetbaltitel van Heiloo. Voor het eerst nemen ook de Meander en de Paulusschool deel. Bij de jongens zal de beker verdedigd wor den door het team van de Hasebroek, terwijl de meisjes van de Vondel zullen trachten voor de vierde keer in successie beslag op de beker te leggen. Het zal ook het laatste jaar zijn met de vertrouwde schoolnamen. Want zoals u ongetwijfeld weet zullen de Hasebroek en de Vondel opgaan in de nieuwe scho lengemeenschap De Springschans, ter wijl de Nieuwe Hoeve en de Zeskant opgaan in de scholencombinatie de Zuidwester. Het team van de Hase broek zal er dan ook alles aan doen om de wisselbeker definitief in hun bezit te krijgen. Bij de meisjes heeft het team - van de Vondel de wisselbeker definitief in haar bezit gekregen. De wedstrijden vinden plaats op de vel den van HSV aan de Bayershoffweg. De aanvang is 17.00 uur en de laatste wedstrijden zullen rond 20.00 uur beëindigd zijn. Op 15 april vinden de voorrondes plaats. Van elke poule plaatsen de twee bovenste teams zich voor de finalepoule van 22 april, terwijl de verliezers verder strijden in de verlie zersronde. Alle wedstrijden worden ge leid door KNVB-scheidsrechters en het toernooi wordt opnieuw gesponsord door de VSB bank. De kampioenen van Heiloo strijden op woensdagmiddag 27 april met de kam pioenen van de Egmonden om een plaats op de provinciale kampioen schappen. Deze wedstrijden vinden plaats op de velden van Zeevogels in Eg- mond aan den Hoef. HEILOO - Vorige wéék vrijdagoch tend werd er nog even met man en macht aan gewerkt, maar in de loop van de morgen werd het teken 'vrij baan' gegeven. Na de aanpassing van de kruising Kennemerstraat- weg-Laan van Zeeman, waardoor het verkeer van en naar Alkmaar soms het nodige oponthoud onder vond, was gereed. De laatste tegels werden gelegd en de belijning vol tooid. Menig automobilist zal opge lucht adem hebben gehaald: zij zijn nu weer sneller dan de fietsers, die tijdens de werkzaamheden veel min der last ondervonden. Wellicht heeft een enkeling inmiddels voor twee in plaats van vier wielen geko zen, een keuze waar absoluut niets mis mee is EGMOND - Op zondag 17 april treedt in de slotkapel van Egmond aan den Hoef het Delftsch Studenten Zigeune rorkest Pipacs op. Het orkest Pipacs is opgericht in 1959 door een aantal leden van het Delftsch Studenten Corps, die een grote voorliefde voor de zigeuner- muziek koesterden. Het orkest treedt in twee gedeelten op. De bezoekers krijgen bij binnenkomst een 'sarmalutsa' aangeboden: een kool rolletje, gevuld met kruidige corned- beaf. In de pauze een keus uit Bulgaarse recepten: Moussaka, goulash van lams vlees, cevapcici enz. Ook wordt er rode en witte Bulgaarse wijn geschonken. Na afloop van het tweede gedeelte is er nog een klein dessert. De aanvang van het concert is om 15.00 uur; de entreeprijs bedraagt 30,00 in clusief de hapjes en drankjes. Reserve ren via tel. 02206-2033, 2387 of 5973. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! In de verklaring van de VVD klonk op nieuw de verkiezingskreet door: „Het is nodig om in de komende jaren (finan cieel, red.) een f/as op de plaats te ma ken", aldus Juup Wuijster-Schudde boom. „Het beleidsprogramma is een sober programma. Dure nieuwe plan nen komen er niet in voor". Ten aan zien van de mogelijke bezuinigingen op de voorzieningen noemde de VVD dat „we ons moeten inspannen deze op peil te houden". De liberale fractie is ervan overtuigd dat veel Heilooërs best wat meer over hebben voor goede voorzie ningen in het dorp. PvdA-er Roelof Bos vond het logisch dat de uitslag van de verkiezing z'n in vloed op de collegesamenstelling heeft. Hij citeerde daarbij zijn voorman Wim Kok: „De kiezer heeft altijd gelijk". Toch noemde hij het wegvallen van het CDA uit het college, op sociaal-maat schappelijk vlak vele jaren een mede stander van de PvdA, 'dramatisch'. Hij gaf aan dat de afspraken op financieej terrein voor zijn fractie en achterban de doorslag hadden gegeven om in te stem men met de samenwerking met Heiloo 2000 en VVD. Bezwaren De drie beoogde coalitiepartners maak ten natuurlijk op onderdelen ieder hun voorbehoud ten aanzien van het be leidsprogramma. Sterker was de kritiek van de overige partijen. D66 noemde het creëren van een potje van een ton per jaar voor het oplossen van ver keersknelpunten in de gemeente te voor barig. Op financieel terrein verklaarde fractievoorzitter Hans van Halem dat D66 liever een gefaseerd beroep zou wil len doen op de reserves dan het verho gen van de OZB-belasting. „Is dit niet genoeg en zijn drastischer maatregelen nodig, dan zijn bezuinigingen op de voorzieningen voor ons pas acceptabel na een raadpleging van de bevolking door middel van een referendum". Kom naar de met meer dan 1200 historische soorten! Geopend: 18 april - 15 mei. dagelijks van 10 00-17.00 uur. zondags van 12.00-17.00 uur De wethouders van Heiloo, v.l.n.r. Roelof Bos (PvdA), Juup Wuijster- Schuddeboom (VVD) en Tom ten Hoope (Heiloo 2000). HEILOO - Deze week treft u op pagina 7 van de Uitkijkpost een advertentie aan van de gemeente Heiloo voor het open- luchtbad Het Baafje. In de advertentie staan alle tarieven aangegeven voor het gemeentelijke zwembad in het seizoen 1994, dat op donderdag 5 mei van start gaat. Ook is een invulbon opgenomen, waarmee abonnementen met korting besteld kunnen worden. Zoals recent in de Uitkijkpost gepubliceerd veranderd er wel het één en ander in Het Baafje, zoals de openingstijden (dinsdag en donderdag al vanaf 7.00 uur 's och tends). Alle relevante informatie treft u aan in de advertentie. en bovendien stapte je in een trein die met een stevige gang reed. Ik heb er be wondering voor dat je je in zo'n korte tijd hebt ingewerkt. Dat dwingt respect af", aldus Nico Schoof, waarna hij haar een passend aandenken gaf. Volgende week zal de redactie van ae Uitkijkpost nader ingaan op het be leidsprogramma voor de raadsperiode 1994-1998. Burgemeester Schoof feliciteert ook mevrouw Borsjes, nadat scheidend wethouder (midden) de koninklijke onderscheiding heeft ontvangen. HEILOO - Afgelopen vrijdag was er in de raadzaal van het gemeentehuis een bij zondere vergadering van de Heilooër gemeenteraad. Voor het laatst kwamen de negentien leden onder leiding van burgemeester Schoof in de 'vertrouwde' sa menstelling bijeen. Het afscheid van een achttal leden was het enige 'agendapunt'. Het vertrek van PvdA-wethouder Jan Borsjes, na meer dan twintig jaar raads werk, waarvan twaalf jaar als wethouder, trok in het bijzonder de aandacht. Voor zijn inzet voor ondermeer het locale bestuur van Heiloo en zijn lange loopbaan in overheidsdienst werd de heer Borsjes door burgemeester Schoof benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Schoof noemde in zijn openingswoord overigens alle gaande raadsleden. Dit zijn de (alleen maar) heren Van Dijk, Veeninga, Vrugt, Swart (allen CDA), Knijff, Post (beiden VVD), Noort (D66) en Borsjes (PvdA). Voor elk van hen was er een persoonlijk woord en een geschenk, hetgeen even later werd herhaald, toen de verschillende fractievoorzitters hun partijgenoten nog eens in het zonnetje zet ten. Met zoveel vertrekkende raadsleden werd het een hele zit, waarbij hernoemen van anekdotes of speciale gebeurtenissen zorgde voor een ontspannen sfeer. Achter de schermen De meeste aandacht ging evenwel uit naar het vertrek van wethouder Borsjes. Burgemeester Schoof noemde hem een werker achter de schermen, die niet stond te dringen om op de foto te gaan bij het slaan van een eerste paal. Zijn betrokken heid bij de plaatselijke politiek was groot wat „in een dorp als Heiloo niet meevalt voor een Zaanse socialist", aldus Schoof. De nestor van de raad, Ton ten Hoope (Heiloo 2000), noemde Zaanstad het stok paardje van de scheidende politicus, maar roemde tegelijkertijd de wijze waarop deze privé en politiek gescheiden wist te houden. Ook zijn stellingname ten gunste van de laagstbetaalden noemde Ten Hoope als een kenmerkende eigenschap. Feli citaties en woorden van dank aan het adres van Jan Borsjes waren er voorts ook van de andere partijen. In zijn slotwoord zei Jan Borsjes verrast te zijn door de koninklijke onderschei ding. Vervolgens noemde hij enkele verschillen tussen de gemeenteraad begin ja ren '70 en nu. „De raad is me nu iets te tam, toen waren er scherpe debatten, het was een roerige tijd. Maar het was ook frustrerend: als oppositie kreeg je geen poot aan de grond". De door anderen genoemde bescheidenheid deed Borsjes eenvoudig af met de opmerking: „Anderen moeten het werk doen. Het gaat om de echte dingen, de praktische zaken". Hij dankte een ieder voor de cadeaus en goede wensen. „Ik hoop dat de raad in de toekomst een goede vaart zal hebben". Hou het dorp mooi! Overigens nam niet alleen Jan Borsjes na lange tijd afscheid van de raad, ook VVD-er Henk Post besloot vorige week een bijna twintigjarige politieke loop baan. Hem noemde burgemeester Schoof een man die op de bres stond voor de belangen van Heiloo, die resultaat-gericht dacht en deed en blikken van ongeduld toonde bij lange betogen. Post gaf de nieuwe raad een drietal adviezen mee: „Luister naar wat de inwoner wenst, betrek de medewerkers van de gemeente meer bij het beleid en hou het dorp mooi!' Daar is weinig tegenin te brengen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1