Forumdiscussie: interessante ontmoeting tussen jong en oud Tröckener Kecks in Buk Buk Vijverweek bij Ranzijn Tuin Dier PAGINA 6 UITKIJKPOST 13 APRIL 1994 Vervolg informatierubriek Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 7 april 1994 Geboorten Rhino A.J., zoon van Beets, Dirk-Jan en Boot, Klazina. Ilse, dochter van de Groot, Richard C.B. en Huijsmans, Alida M. Daniëlle K., dochter van Roet, Johannes C.M. en Stronk, Renee J. Fernanda G., dochter van Min, Jacobus G. en Mors, Cornelia A.M. Sjors, zoon van Koenis, Franciscus J.T.J. en Schut, Lucia D. Elders geboren Timo T.G.N., zoon van Schaap, Gerardus J.M. en Bruitzman, Birgitte M. Marisa M., dochter van Czeyki, André W. en Dangpang, Dusida.Josephus M., zoon van Henselmans, Arnoldus S. en Klaase, Petro- nella A.M. Ludo C.A., zoon van Walter, Petrus C. en Buitenrust Hettema, Francoise E.M.M. Irene G.J., dochter van Roemer, Rudolf G.M. en Nicolai, Geertruida. Lars, zoon van Kramer, Johannes M.M. en Heijne, Maria A. Michael T., zoon van Schong, Erwin en de Boer, Eline H.M. Merel M., dochter van de Koning, Haijo en Letschert, Maria L. Mitchell C., zoon van Slaap, Mark en Bruin, Marisca A.C. Huwelijksaangiften Beukers, Albert P. en Verlaan, Catharina W.J. Abbo, Wilhelmus en van Weelderen, Desiree P.F. Meijs, Henricus J.M. en Scheeren, Elisabeth H.M. Kaandorp, Petrus M.N. en Ligthart, Eveline A.M.M. van der Wal, Lammert J. en Brattinga, Ingrid C.D.M. Huwelijken Meinicke, Robert en Mol, Liselotte. Overleden Verlaan, Johannes C.M. Korver, Jacoba M., weduwe van Ruiter. Kloosterboer, Johanna H., weduwe van Mulder. van der Veen, Jisk J. Wiebering, Johan. Stoop, Wilhelmus A. Kruijer, Gerarda C.M., echtgenote van Pepping. van der Flier, Cornelia, echtgenote van Broek. Elders overleden Swart, Jacob. van Brakel, Johannes A. Heidstra, Else. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 62-64, A. Smit - gedeeltelijk ver nieuwen en veranderen van een garage in garage/hobbyruimte Kennemerstraatweg 431, Holland Blumen Markt Holland Investeringen b.v. - veranderen winkel en woningen (appartementen) Ewislaan 31, P.W.S. Bakkum - veranderen woonhuis Van der Feen de Lilleweg 5, W.S. Duursma - vergroten woonhuis Vennewatersweg 21, Vereniging Eigenaren Koningsveld - plaatsen berging Zevenhuizerlaan 63, J.W.B. Waterkott - ver groten woonhuis Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Dropping bij Tendenz Houseparty Buk Buk Ceremony in hardrockcafé Damclub Heiloo Een beter milieu begint bij jezelf nriiïii Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer 'gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Expositie in Ypsalon In wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht te Heiloo (Ypestein) exposeert Jaap-Wim van der Horst (schilderijen) tijdens de openingsuren/inloopactivi teiten. Galerie Nu Tot en met 24 april: expositie van het werk van Yon Nicolas (olieverfschilde rijen) en Etienne Dewulf (keramiek) in Galerie Nu, N. van der Veenstraat te Castricum, geopend donderdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Vrouwengezondheidscentrum Truitje Woensdag 20 april: koffie-ochtend va naf 9.30 uur in het gebouw aan de Wie- lingenweg 235 te Alkmaar. Inlichtingen: tel. 624001 (werkdagen 9.30-12.30 uur). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 25 april: creatieve avond on der leiding van mw. Jordens in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: I. Nolta, tel. 333218, of W. Jordens, tel. 335652. TC Hogedijk Vrijdag 15 april: racketavond voor be ginners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. De Vroegte Wint Zaterdag 16 april: wad vissen bij Texel. Inlichtingen: G. Schouten, Breedelaan 47, Heiloo, tel. 332597. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (1 april-1 oktober) 12.00-16.00 uur. Extra opening: zater dag 16 april 12.00-16.00 uur. Stichting Doorstroom Akersloot Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoopt de Stichting Door stroom op het adres Koningsweg 36 te Akersloot tweehandsspullen ten bate van projecten in Uganda tussen 9.30- 15.00 uur. Wanneer u hiervoor nog spullen beschikbaar heeft, kunt u con tact opnemen met Wil Broersen (02513- 12778) of Ben Schagen (02513-14957). Galerie De Kapberg Tot en met zondag 1 mei is in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef werk te zien van Bea van Huystee en Marjoke Staal. Openingstij den: zaterdag en zondag 13.30-17.00 uur. Klaverjasdrive Anbo/Kbo Donderdag 14 april: grote klaverjasdri ve met mooie prijzen in 't Trefpunt, aanvang 13.30 uur. Opgeven per kop pel, entree 2,50. Pakketten naar Polen Donderdag 21 april: mogelijkheid voor het inleveren van pakketten voor fami lie of vrienden in Polen bij de Fam. Vel thuis, Zeeweg 17, Heiloo, tussen 13.00 - 20.00 uur. Inlichtingen (o.a. over de kosten): tel. 331802. Bond van Plattelandsvrouwen Donderdag 14 april: bijeenkomst geor ganiseerd door het eendagsbestuur in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur. Introducées zijn welkom a 2,50 en tree. Het wordt een vrolijke en gezellige avond. In de hal staat een stand van de actie zomerpostzegels. Hotel Merlet Bij Hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl is momenteel in samenwerking met Galerie Koster uit dezelfde plaats een expositie te zien van schilderijen van diverse bekende Nederlandse schilders met als gezamenlijk thema 'stillevens'. Expositie in Waterschapshuis Tot eind april is in het Waterschapshuis van waterschap Het Lange Rond, Arca dialaan 40 te Alkmaar een expositie van schilderijen van Geert Snijders te zien tijdens kantooruren. Poppentheater Dibbes Akersloot In april zijn er voorstellingen op 20 en 27 april, aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Zaterdag 23 april: jeugdfilm 'No worries' (vanaf 8 jaar), aanvang 19.00 uur, entree 5,00. Inlichtin gen/reserveringen: Poppentheater Dib bes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Agenda sporthal 't Vennewater Woensdag 13 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Donderdag 14 april: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Vrijdag 15 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 16 april: Zaalvoetbal div. clubs Basketbal Flashing 10.30-15.30 15.45-20.00 20.15-21.15 Zaalvoetbal Zondag 17 april: Geen programma. Maandag 18 april: Volleybal Effect 17.45-23.00 Dinsdag 19 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Woensdag 20 april: Volleybal gemeente Heiloo 16.30-17.30 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Agenda sporthal d'Enterij Donderdag 14 april: Volleybal Oranje Wit 18.00-22.00 Vrijdag 15 april: De forumdiscussie tussen jong en oud, afgelopen zondag in het gebouw van de Stichting Jeugd en Jongeren. HEILOO - Ter afsluiting van het Euro pese jaar van de ouderen werd afgelo pen zondag in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg een forumdi scussie gehouden tussen jong en oud in Heiloo. Onder leiding van raadslid Arend Pleizier werd een zestal onder werpen ter sprake gebracht, waarover zowel de forumleden als de aanwezigen in de zaal hun mening gaven. Was 'solidariteit tussen de generaties' één van de invalshoeken van het oude- renjaar, dan vormde de bijeenkomst daarvan een prima bewijs. Dat betrof allereerst de organisatie: de stichtingen Oudérenwerk Heiloo en Jeugd en Jon geren Heiloo hadden de handen ineen geslagen bij de organisatie. Voor de toekomstige overburen - het ouderen werk zal over enige tijd een nieuwe ac commodatie krijgen aan de Pastoor van Muijenweg - een geslaagd initiatief. Ook de samenstelling van het forum was een teken van solidariteit. Jong, middelbaar en oud waren vertegen woordigd in de personen van Tim Pie- terse, Martijn Pronk, Monique Mosch, mevrouw P. Som-Tensen en de heren A. Lust en H. van Overeem. Elk van hen nam een item voor haar of zijn re kening, waarna het de beurt was aan de mensen in de zaal om te reageren. Stuurgroep Alvorens de meningen werden uitgewis seld was het woord aan de heer K.J. Kuiper, voorzitter van de Stuurgroep Europees Jaar van de Ouderen in Hei loo. Hij memoreerde bij deze laatste ac tiviteit binnen het werkterrein van de stuurgroep een aantal zaken die in de loop van het jaar gepasseerd waren. Daaronder bijvoorbeeld de opa- en oma-dagen op verschillende basisscho len, een concert in de Moeder Godskerk en het samenstellen van lesmateriaal voor het onderwijs in Heiloo. „Ik verwacht door de vele activiteiten blijvende aandacht voor de ouderen", aldus de heer Kuiper. Om deze woorden kracht bij te zetten overhandigde hij een brochure met een overzicht van alle Stuurgroep-activiteiten aan wethouder KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 16 april: Evenement. Zondag 17 april: Badminton 9.30-11.30 Maandag 18 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Dinsdag 19 april: Aerobics Body Centre 20.00-22.00 Woensdag 20 april: Zaalvoetbal NSG 10.00-17.30 Badminton 19.30-22.30 Openbare Bibliotheek Heiloo Donderdag 14 april: opening van het Lokaal Informatiesysteem Loket in het Senioren Info Centrum, Westerweg 294 te Heiloo om 14.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 24 april is in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar de expositie 'Cultuurmonumenten in plati- nadruk' van de fotograaf Siebe Swart te zijn tijdens de openingsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Oude testament in vogelvlucht Vrijdag 22 april: studieseminar in Ou- dorp over het oude testament o.l.v. drs. L.J. Wulffraat, uitgaande van de Kring gemeente Vriendschap. Informatie/op gave: 072-331780. Concert in Remonstrantse kerk Zondag 17 april: concert door Jan Bou- man (viool, altviool) en Sander Ruys (fortepiano) in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 37 te Alkmaar, aanvang 16.00 uur. Kaarten aan de zaal a 10,00; kin deren 2,50. Alkmaars Symfonie Orkest Zaterdag 23 april: concert door het Alk maars Symfonie Orkest o.l.v. Otto de Jong in theater De Vest te Alkmaar, aanvang 20.15 uur. Kaarten o.a. ver krijgbaar bij De Vest a 15,00 (cjp/ 65+ 10,00). Cantina Architectura Zondag 17 april: literair en muzikaal programma in de Cantina Architectura, Geestersingel11, Alkmaar. Toegang gratis, aanvang 14.00 uur. Inlichtingen: tel. 072-113265. Swing Jazz Zondag 17 april: optreden door de Lex Lubbers Band met swing jazz in De Dertien Balcken, Het Zevenhuizen te Alkmaar (nabij grote kerk), aanvang 17.00 uur. Armeense koormuziek Zaterdag 17 april: uitvoering van het 'oratorium ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Armeense genocide van 1915' door het Alkmaarse klein- koor Good Company in de Josephkerk, Geestersingel te Alkmaar, aanvang 15.00 uur. Entree 10,00. Inlichtin gen/reservering: tel. 02262-2530. Expositie Alkwaard College Van 25 april tot 4 mei en van 16 tot 27 mei is in het centraal bureau van het Al kwaard College, Canadaplein 3 te Alk maar op werkdagen tijdens kantoor uren een expositie te zien van het werk van beeldend kunstenaar Bram Bus. De Tröckener Kecks onthullen hun geheimen zaterdag in Buk Buk. HEILOO - Wefd het optreden vorig jaar nog heet, hard lekker en lang, dit jaar is er een groot geheim te onthullen. Met de realisatie van de laatste CD 'Het Grote Geheim' dijt de discografie van de Kecks nog meer uit. Nog meer werk zal dus ten gehore gebracht worden, maar natuurlijk zullen ook oude knal lers als 'Achter Glas' en 'Souvenir' voorbij komen. Oud en vertrouwd zijn de Nederlandsta lige teksten al, de rauwe stem van Rick en de stevige muziek van de andere drie heren. Bezieling, kwetsbaarheid en ple zier stralen al sinds jaren van de band af. Op het podium zal de muziek aange vuld worden door een angstig gezicht van Leo als hij de accordeon hanteert, een knap staaltje vingervlug gitaarwerk van Rob als hij drie partijen tegelijk speelt (waarvan één omgekeerd) en li ters vocht die Theo immer aan alle kan ten tijdens het spelen verliest. De CD beleven hoe de Kecks hem live brengen vormt een deel van het miste- rie. Op elk toneel, achter ieder gordijn, de naakte waarheid, het grote ge heim....Tröckeners Kecks is back! Za terdag 16 april om 21.00 uur zijn wij geopend. Voor 12,50 ben je bij deze totale gekte. De voorverkoop is al be gonnen! ALKMAAR/HEILOO - Ranzijn Tuin Dier organiseert speciaal voor de tuinliefhebbers een vijverweek, met van woensdag 13 april tot en met zaterdag 16 april bijzondere vijverweekactie- aanbiedingen. Ranzijn heeft een zeer uitgebreid assortiment van vijvers, vij vermaterialen, vijverplanten, goudvis sen tot zelfs kunststof eendekuikens. In de vestiging Heiloo is echter onvoldoen de ruimte om vijvers uit te stallen. Daarom is een bezoekje aan Ranzijn Tuin Dier aan de Omval in Alkmaar aan te bevelen. Het aanleggen en onderhouden van tuinvijvers wordt steeds populairder. Dat is niet zo vreemd, want een vijver geeft een extra dimensie aan de tuin. De tuin wordt er ruimer door; en een vijver past in elke tuin, ongeacht de grootte en ongeacht het karakter van de tuin. Er vallen zoveel ideeën te realiseren. Van daar deze voórjaarsactie. En voor de kinderen is op zaterdagmid dag 16 april niemand minder dan Pietje Park in Alkmaar. Pietje Park is een grappig figuurtje die met zijn enorme tuinbroek en grote 'honkbalpet' een leuke kindervriend blijkt. Van 14.00 tot 17.00 uur kan iedereen genieten van de grapjes van Pietje. Voor de kinderen heeft hij kleurplaten (leuke prijzen te winnen) en natuurlijk ballonnen. Zaterdag 16 april staat van 10.00 tot 17.00 uur de tuinadviesbus van Asef bij Ranzijn aan de Omval in Alkmaar. Een unieke kans om meer over uw tuin en over de voedingstoestand van uw grond te weten te komen. Bij de wagen krijgt u direct een gratis advies over de zuur- (pH)graad van het door u meegenomen tuinmonster. Een tuinmonster verkrijgt u door een gelijkmatig verdeelde door snee van de grond tot een diepte van 20 cm (gazon tot 10 cm) mee te nemen. Doe dit op 5 tot 10 plekjes en meng dit tot een geheel waaruit u 150 gram in een zakje doet. Voor 17,50 (een fractie van de werkelijke kosten) wordt uw tuinmonster meegenomen voor labora toriumonderzoek. Twee weken later ligt bij Ranzijn een op maat gesneden ad vies voor u klaar. Voor gazon, siertuin, moestuin en heidetuin zijn afzonderlij ke monsters nodig. A.M. Worm-de Moei. Zij stak haar waardering voor de Stuurgroep niet on der stoelen of banken: „Namens de ge meente dank ik de leden voor hun inzet. Laat deze forumdiscussie daarbij niet het einde zijn, maar het begin". Met het internationaal jaar voor de ouderen in 1999, aangekondigd door de Verenigde Naties, in beeld zal dat ook wel uitkomen. Discussie Jong en oud bleken het tijdens de eerste discussieronde met elkaar eens dat de overdracht van kennis en ervaring van ouderen aan jongeren van groot belang is voor het bedrijfsleven en de mensen die er werken. Dat deze overdracht niet mag wachten tot het moment van pensi onering, maar al bijtijds moet plaats vinden, werd door sommigen onderkend. Moeilijk vond men het een exacte leeftijdsgrens aan te geven: ener zijds speelt de individuele vrijheid een rol, anderszijds is het afhankelijk van de betreffende functie. Meer meningsverschil was er over de hoogte van uitkeringen voor ouderen (AOW, pensioen) en jongeren (WW, bijstand). Dat de AOW waardevast moet blijven werd door een ieder er kend, maar dat het hebben van een pen sioen invloed mag hebben op de hoogte van de AOW werd door een aantal ou deren bestreden: „Waarom zou je een pensioen opbouwen als je er later voor gestraft wordt?" De aanwezigen wer den het hierover niet eens, zo moest fo rumvoorzitter Pleizier concluderen. In het kader van de kleine criminaliteit werden vele suggesties gedaan hoe deze voorkomen dan wel afgestraft kan wor den. Ingeleid door twee tieners waren het vooral de ouderen die reageerden. De rol van het vereniginsleven werd be langrijk genoemd. Op de vraag van de heer Pleizier aan forumlid Tim Pieterse, wat voor straf iemand moest krijgen als hij oudere mensen op straat lastig valt, zei hij zeer ad rem: 'Laat die maar een tijdje in een bejaardenhuis gaan werken!' Relaties De stelling 'Het ontbreken van een rela tie is het ergste dat je kan overkomen' was de voorzet voor een levendige dis cussie. De verschillen in opvatting over relaties in vroeger tijden en nu werden door vele voorbeelden duidelijk. 'Laat ze eerst maar eens een tijdje samenwo nen voor ze gaan trouwen', klonk het, en 'Ik ben best jaloers op de vrijheid van de jeugd'. Als reactie hierop werd door een jongere gewezen op zaken, die tegenwoordig wel en vroeger niet of minder invloed hadden, zoals aids en de verslechtering van het milieu: 'Is er wel een toekomst?', klonk het wat somber. Het onderwerp 'geloof' werd door de heer Van Overeem ingeleid. Hij koppel de het los van godsdienst en plaatste het meer in een algemeen kader: 'Geef je zelf weg en laat een ander genieten; dan geniet jezelf ook'. Deze stellingname opende de weg naar een discussie over onderlinge tolerantie tussen mensen, waarna de stap naar de opstelling ten aanzien van migranten snel was ge maakt. Het was in die discussie opmer kelijk dat juist de jongeren minder tolerant bleken dan je gevoelsmatig zou denken. De ouderen floten hen terug, bijvoorbeeld door de emigratie van Ne derlanders in de jaren '50 naar Australië en Canada te noemen, toen men in een ander land dan Nederland een beter (economisch) leven zocht. Tenslotte werd kort gesproken over huisvesting in Heiloo voor jong en oud. Ruimere mogelijkheden voor jongeren werden bepleit, zodat de vergrijzing in Heiloo niet verder zou gaan. De moge lijkheid van doorstroming - nieuwe wo ningen voor ouderen, zodat hun woningen beschikbaar komen voor jon geren - werd evenzeer genoemd. Herhaling Voor en na de discussie en in de pauze werden de bezoekers van de forumdi scussie muzikaal getrakteerd door de ei genzinnige fanfare De Kift, die teksten gebruikt van dichters uit het verleden, die hun actualiteitswaarde niet hebben verloren. Een passende keuze derhalve. Het was een lange samenkomst van jong en oud, maar gezien de sfeer en openheid in de discussie zeker voor her haling vatbaar. En gezien de samenstel ling van de Heilooër bevolking en de actieve rol van zowel de Stichting Oude renwerk Heiloo als de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo in de gemeente hoeft men hiermee echt niet te wachten tot 1999: solidariteit tussen de genera ties is toch elke dag de gewoonste zaak van de wereld? HEILOO - Op vrijdag 6 mei willen wij, alle medewerkers van Tendenz, alle tie ners uit Heiloo een onvergetelijke avond bezorgen door voor jullie een dropping te organiseren. Dit is natuur lijk het leukst als het donker is dus gaan we iets later dan 19.30 uur beginnen. Ie dereen wordt ingedeeld in een groep die ook een Tendenz-medewerk(st)er mee krijgt. Als dit je leuk lijkt kun je je in schrijven voor 17 april bij een van de medewerkers achter de bar bij Tendenz. De kosten zijn 2,50, te betalen bij in schrijving. Veel tieners komen bij Tendenz als be zoeker, maar als het jou leuk lijkt om ons mee te helpen met bijvoorbeeld bar- draaien, aktiviteiten verzinnen of mee te helpen om ons Tienerblad te maken, dan ben je van harte welkom. Tijdens aktiviteiten kun je je altijd aanmelden bij de medewerkers achter de bar. Jon gens zijn natuurlijk welkom, maar aan gezien wij een gebrek hebben aan meisjes... Je vind Tendenz aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo (ingang achterom). HEILOO - Na twee succesvolle party's in 1994, hebben we voor de derde party iets heel speciaals bedacht. Na al die be kende DJ's zoals: Weirdo, Bendit Indi an en Saaf gaan we nu op de vrouwen- toer. De eerste DJ (Eva) heeft eigenlijk geen introductie meer nodig. Ze is al een keer eerder in de Buk Buk geweest en heeft toen de zaal al in trance gebracht. Haar naam zal bij velen dan ook be kend in de oren klinken. Ook is ze na tuurlijk bekend van de vele andere party's waar ze draait. De tweede DJ (100% Isis) is Nederlands beste vrouwelijke DJ, ze is zeer bekend in Europa en heeft zelfs op een privé feestje van Prince gedraaid. Met haar 18-jarige leeftijd heeft ze dan ook een gouden toekomst voor de boeg. Op 15 april zijn wij hier voor open. De entree van deze party bedraagt zoals altijd 12,50 en de aanvang is om 21.00 uur. HEILOO - Zoals je van de hardrock- werkgroep gewend bent ook deze maand weer een uitstekende band. Dit maal gaat het om de band Ceremony. Met haar superstrakke death-metal overschrijdt zij keer op keer de maxi mum toegestane snelheidsgrens en weet op zo'n manier de schare toehoorders altijd weer in hogere sferen te brengen. Frappante details aan Ceremony zijn dat bassist Ron v.d. Polder afkomstig is van het illustere Sinister en dat de man nen onlangs een CD uitbrachten met de titel "Tyranny from above". Voor vijf gulden entree beleef je zondag 17 april dit concert mee, aanvang 15.00 uur. Wat de metal betreft kun je voor de rest van dit seizoen nog heel wat van de Buk verwachten. Zo zal er op zaterdag 7 mei een groots opgezette 'rapmetalbattle" plaatsvinden met medewerking van Nembrionic Hammerdeath, de Osdorp Posse en de Doppelgangers. Als afslui ter hebben we Nederlands beste metal- band van dit moment, Donor, gestrikt voor de presentatie van haar nieuwe CD. HEILOO - Uitslagen onderlinge compe titie: C. Bijwaard-G. Hollewand 2-0, N. Ursem-M. Out 0-2. Uitslagen beker- tournooi: R. de Boer-F. Schouten 1-1, J. Klumper-L. Koersen 1-1. Voor de fi nalepartij zijn de heren de Boer en Klumper geplaatst. In groep B van de onderlinge competitie is de titel opgeëist door. M. Houtenbos. HEILOO - Op allerlei niveaus is de overheid actief om de inwoners te wij zen wat men kan doen om op een betere manier met het milieu om te gaan. Maar de bekende slogan 'Een beter milieu be gint bij jezelf' is natuurlijk ook van toe passing op diezelfde overheid. In het kader van de landelijke actie, waarvoor de slogan werd uitgebreid tot 'Waar be gint een beter milieu? Een beter milieu begint bij jezelf!', is het gemeentehuis van Heiloo doorgelicht op zowel energie- als waterverbruik. Deskundigen van het gas-, waterleiding en energiebedrijf voerden de energie- en wateranalyse uit met als doel de bewust wording van de medewerkers en gebrui kers van het gemeentehuis ten aanzien van het energie- en watergebruik te ver groten. Het doorlichten gebeurde op één dag, waarbij gekeken werd naar een drietal bepalende factoren: de organisa tie, het gedrag van de gebruikers en de techniek van het gebouw. Op grond van de ngehouden analyse zijn aanbevelingen gedaan, waardoor het energie- en waterverbruik kan wor den teruggedrongen. Enkele daarvan zijn: het aanbrengen van bewegingssen soren in ruimten die niet continue ver lichting nodig hebben; gloeilampen vervangen door energiezuinige lampen; aanpassing van de centrale verwarming; isoleren van diverse leidingen; aanbren gen van waterbesparende douchekop; gebruiken van de spoelonderbreker van de toiletten; tijdklokken plaatsen; appa ratuur uitschakelen bij verlaten van het kantoor. Het gevolg van deze aanbevelingen is dat het door te investeren in de nodige energiebesparende maatregelen en door een goed gedrag van de gebruikers te sti muleren mogelijk moet zijn om de tota le kosten voor energie- en waterverbruik van het gemeentehuis van Heiloo met circa 10.000 gulden op jaarbasis terug te dringen. Dit bedrag is gerelateerd aan de kosten in 1992, welke 44.000 gulden bedroegen. In de loop van 1994 zal de gemeente in regionaal verband, samen met de nuts bedrijven en de Novem (Nederlandse Maatschappij voor Energie en Milieu), een energiebeleidsplan gaan opstellen. Met de uitgevoerde energie- en watera nalyse van het gemeentehuis in Heiloo is al een eerste stap gezet naar een lager energieverbruik. Ook andere gemeente lijke gebouwen zullen de komende tijd aan bod komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6