Druk cultureel programma bij Stichting Ouderenwerk Heiloo flti N i «op Wear Ever 400 JAAR TULP KUYPER HORTUS BULBORUM E I WAAR U ZEKER NIET OP MOET STEMMEN Enquête over ouderenbeleid in Heiloo Politieke prominenten aan de kassa bij Albert Heijn Limmen BLOEMENDAGEN OP KOMST A. J. VOS Heilooër Operette Vereniging zet beste beentje voor in Beun C. HACHMANG VLAGGEN OP KONINGINNEDAG 93 159e JAARGANG NO. 16 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E M OMSTREKEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST 20 APRIL Amels v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Heropening slagerij Kramer aan Westerweg VLAGGEN VLAGGEMASTEN ALLDEK MAKELAAR M TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN De moeite waard! Bokskampiojenschappen Themamiddag alternatieve behandeling bij kanker Kunstaankopen door gemeente Heiloo A Nieuwe expositie in gemeentehuis Voordat ik met vakantie ga, mag ik nog graag mijn Heilooër vrienden en dorpsgenoten een goede raad geven voor 3 mei 1994. CDA VVD D'66 Ongeloofwaardig, Hypocriet. Laat maar zitten, hol geklets over belangen. Hun belangen. Ondoorzichtig, vaag. Heeft ons niets te bieden. De kleine partijen: Doe maar niet. Daar koopt niemand een brood voor. Blijft over de PvdA, is eventueel te proberen. Heeft nog wat menselijks overgehouden. Doe maar We moeten tenslotte toch iets hebben om fatsoenlijk geregeerd te worden. HEILOO BRAM DE HAAN Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. S& Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot ffjll-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het mag algemeen bekend verondersteld worden, dat de organisa ties voor het ouderenwerk in Heiloo zeer actief zijn. Ook de komende week staan er weer enkele activiteiten op het programma. Allereerst zal er een grote enquête gehouden worden met betrek king tot het ouderenbeleid in de ge meente. Voorts start de verkoop van ouderenpostzegels, is er een creatieve tentoonstelling in het weekend en wordt volgende week donderdag een toneel middag gehouden. In dit artikel meer informatie over al deze zaken. Enquête Morgen, donderdag 21 april, gaan on geveer 25 vrijwillige enquêteurs in Hei loo op pad om vragenformulieren te verspreiden onder 50-plussers in Hei loo. In totaal gaat het om zo'n 1.000 en quêteformulieren. De enquête, die er op gericht is de wensen en behoeften van deze bevolkingsgroep te peilen, wordt gehouden in opdracht van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de ouderen bonden ANBO en KBO. De willekeurig geselecteerde personen krijgen een lijst voorgelegd met vragen over ondermeer sociaal-culturele activi teiten, informatieverstrekking, diensten, huisvesting, vervoer, sociale veiligheid, vrijwilligerswerk, contact met anderen en belangenbehartiging. De resultaten van de enquête zijn van belang voor het beter afstemmen van het beleid - onder andere wat betreft de voorzieiningen voor senioren - op de wensen en behoeften van deze groep, nu en in de toekomst. De uitkomsten zullen verwerkt worden in een rapport, dat in juni aan de gemeenteraad zal worden aangeboden. Het verspreiden van de vragenformulie ren is zoals gezegd op donderdag 21 april. Begin volgende week, maandag 25 en dinsdag 26 april, zullen de enquê teurs ze weer ophalen. Elke vrijwilliger beschikt over een legitimatiebewijs. In dien nodig kunnen zij ook hulp bieden bij het invullen van het formulier. Ouderenpostzegels Het Fonds Zomerpostzegels wijzigde vorig jaar haar koers en besloot de op brengst uit de verkoop van de postzegels en kaarten volledig aan ouderenwerk te besteden. De postzegels worden uitge bracht door PTT Post, het fonds is ver antwoordelijk voor de verkoop en de promotie en verdeelt de opbrengst. Dat betekent dat het fonds zelf geen projec ten ontwikkelt, maar uitsluitend initia tieven van derden ondersteunt. Het thema van de ouderenpostzegels 1994 is 'Veiligheid in de woonomge ving'. De opbrengst van de zegels, die door middel van een toeslag op de fran- keerwaarde wordt gerealiseerd, zal dan ook met name worden bésteed aan pro jecten op dit terrein. Daarnaast is er een ruim assortiment wenskaarten te koop, waarvan een deel van de opbrengst besteed mag worden aan een locaal pro ject voor ouderen. De afdeling Heiloo van het fonds heeft besloten dit jaar een bijdrage te leveren aan de Hobby-Farm, waar een aantal cursussen voor ouderen gegeven worden. De ouderenzegels 1994 ert de wenskaar ten zijn vanaf dinsdag 26 april te koop. U kunt hiervoor tot en met woensdag 4 mei terecht in de speciale verkoopstand, die is ingericht In de Albert Heijn- vestiging in 't Loo. Voorts worden op dinsdag 26 en donderdag 28 april tussen 9.30 en 12.00 uur verkoopochtenden ge houden in 't Trefpunt aan de Wester- weg. Daar kan men dan-onder het genot van een (gratis) kopje koffie tevens ge nieten van gezellige levende muziek. Uiteraard zijn de ouderenpostzegels ook verkrijgbaar bij het postkantoor. Tenslotte is het mogelijk een bestelfor mulier op te vragen van de plaatselijke afdeling van het fonds (tel. 072- 338895). Creatieve expositie Zaterdag 23 en zondag 24 april organi seert de Stichting Ouderenwerk Heiloo voor het vierde jaar een expositie crea tieve activiteiten in 't Trefpunt aan de Westerweg 294. Het is een veelzijdige tentoonstelling, die geheel gewijd is aan het werk van 55-plussers, die het afgelo pen jaar deelnamen aan verschillende creatieve cursussen van de Stichting Ou derenwerk Heiloo, zoals pergamano, beeldhouwen, tekenen, poppen maken, schilderen, tekenen, video, stro bewer ken, origami, hout bewerken, papier architectuur, calligrafie en bloem schikken. Zo kunt u kijken naar en meedoen aan demonstraties van onder andere hout bewerking, calligrafie, bloemschikken en papier-architectuur. Tevens is het mogelijk om kennis te nemen van nieu we cursussen. Tijdens de expositie is het mogelijk zich in te schrijven voor een cursus voor het volgende seizoen of hierover inlichtingen te verkrijgen. Een boekje met daarin alle creatieve activi teiten van de Stichting Ouderenwerk Heiloo is voor belangstellenden be schikbaar. 't Trefpunt is gratis toegankelijk voor bezoekers aan deze expositie. De ope ningstijden zijn zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en zondag van 12.30 tot 16.00 uur. Toneelgroep 't Trefpunt Op donderdag 28 april speelt Toneel groep 't Trefpunt twee dolkomische éé- nacters in 't Trefpunt aan de Westerweg. Om 13.30 uur wordt begon nen met 'Huis met huishoudster'. Na de pauze, waarin bingo wordt gespeeld, staat 'Moorkoppen en gerokkte paling' op het programma. De entree bedraagt f 2,50 per persoon. In 'Huis met huishoudster' is de familie Dingelman op zoek naar een huis. Als zij dit huis willen kopen tegen een stevi ge prijs, dan wil de huishoudster wel bij hen in dienst blijven. Meneer Dingel man is wel gecharmeerd van de huis houdster, juffrouw Lies. Zal het Lies lukken de familie Dingelman te bewe gen tot de koop van het huis? In de tweede éénacter maakt men kennis met Manus Tros. Hij kan al lang niet meer rondkomen van zijn bevroren AOW en daarom heeft hij de Vrijwillige Dienstbodenclub van de Mannelijke Gepensioneerden opgericht. Helaas treft hij het niet met zijn eerste werkhuis nij het jornalistengezin Van Brakel. Oma Sofie heeft er de broek aan en zij wil Manus zo snel mogelijk de deur uit werken. Het knettert dan ook flink door de tent, want geen van beiden heeft gebrek aan woorden. Manus neemt om de vrede te bewaren moor koppen en wat paling mee. Krijgt hij die naar zijn hoofd geslingerd of loopt het beter af? Informatie Meer informatie over het werk van de ouderenbonden in Heiloo is verkrijg baar de heer R. Terol, tel. 331825 (secr.« ANBO), mevrouw A. Schaap-KLamer, tel. 331134 (secr. KBO) of de heer K. van Dokkum, tel. 333935 (contactper soon PCOB). Meer algemene informa tie is verkrijgbaar bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 331297 (kan tooruren). NVM Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 HEILOO - Na een aantal weken van voorbereidende werkzaamheden, waar-^ van de klanten praktisch geen last on dervonden, wordt de winkel op 20 april weer opengesteld om nog meer service te verlenen en beter gekoelde produkten te verkopen. De winkel heeft een heel ander aanzien gekregen, door het slo pen van de oude koel- en vriescel en door het verwijderen van de gekoelde wandvitrine kwam er voldoende plaats vrij om hier de nieuwe apparatuur te plaatsen. Een geheel nieuwe winkelbetimmering met daar in een open gekoelde vleesvi trine met onderkoeling. Aan de boven zijde is een koof aangebracht met mooie verlichting en spiegels; achter dit mooie wandmeubel bevindt zich de gecombi neerde koel- en vriescel. Het bijzondere hieraan is dat alle gekoelde ruimtes, te weten de twee koelcellen, de gekoelde verkooptoonbank, de nieuwe wand- koelmeubel met onderkoeling als mede de nieuwe aangebrachte airconditioning voor de winkel, op één centrale koelma chine unit zijn aangesloten. Dit nieuwe systeem voldoet geheel aan de nieuwe wettelijke eisen. De oude koelmachines met de schadelij ke freonvulling zijn geheel comform de milieu-eisen afgevoerd en vernietigd. De koeling is verzorgd door de firma Gren- co koude techniek BV te Heerhugo- waard en het wandmeubel en de betimmering is door Techna-koude uit Heivoort uitgevoerd. De heren Kramer, vader en zoon, hopen op deze manier de klanten nog meer service te geven en de goede kwaliteit te verbeteren door bete re presentatie en koeling. Tijdens de opening hebben zij speciale aanbiedin gen, zie daarvoor de advertentie elders in de Uitkijkpost. Minister Hedy d'Ancona wordt eerder belaagd door de pers dan door de klanten. Maar die laatsten hebben wel haar meeste belangstelling. LIMMEN - Dat was even dringen, za terdag om 12.30 uur bij de kassa's van Albert Heijn Limmen. Het gebeurt ook niet dagelijks dat je boodschappen wor den afgerekend door minister Hedy d'Ancona, Laurens Jan Brinkhorst (D66), Broos van Erp (VVD), Nel van Dijk (Groen Links) of Ans Willems-van der Ploeg (CDA), allen kamerleden. Eigenaar G. van Westerhoven van Al- bert Heijn Limmen, had voor deze "stunt" gezorgd. De pers stortte zich als het ware op minister d'Ancona, een kapitaal aan fototoestellen werd op haar gericht, microfoons werden onder haar neus geduwd. Het was een gedrang om toch maar het beste plaatje te schieten. Een klein jongetje, dat met een geel plastic fototoestelletje ook een foto wil de maken, kwam er bijna niet aan te pas, maar hij liet zich niet uit het veld slaan. Toen ik vroeg van welke krant hij dan wel was, antwoordde hij: ,,Ik doe het gewoon voor mezelf". Een persfo tograaf in den dop. Het kassawerk ging de dames en heren trouwens uitstekend af. Bijgestaan door het personeel van Albert Heijn zorgden zij ervoor dat de klanten snel konden £"3 -ièl S& P? sPPÉ® ps'M o fËH 2! 21 'rt n fi n €1 ?1 Rijksweg 63 - Limmen tel. 02205-2507 Geopend ma t/m vrij 8.30-17.00 u. •Zat. 11.00-15.00 uur. De bloemendagen zijn op komst en dus ook de fraaiste mozaïeken. Stationsweg 85 Heiloo 072-335465 LIMMEN - Van zaterdag 30 april t/m donderdag 5 mei zijn voor de 42e maal bloemendagen in Limmen. Ruim 125 mozaïeken en werkstukken, gemaakt van hyacintenbloempjes, liggen door het hele dorp verspreid in prachtig aan gelegde tuinen. Veel van deze mozaïe ken hebben traditioneel als onderwerp actuele zaken die iedereen bezighouden, soms op ernstige, soms op komische wijze uitgebeeld. In de stolpboerderij Vredeburg, omge ven door een schitterende bollentuin, is het Museum voor Bloembollenteelt geo pend, met 350 jaar bollenteelt historie. Ook is hier een expositie met o.a. schil derijen, aquarellen en keramiek van de Limmer Joffers. Alle evenementen zijn gratis toegankelijk. Er zijn auto- fiets routes uitgezet door het dorp, die u langs alle werkstukken en evenementen leiden. Er is voldoende parkeergelegen heid, zodat u ook te voet langs de werkstukken kunt. Heerenweg 167.1851KN Haloo.-H: 072-331716. KENNEMERSTRAATWEG 63HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Kom naar de met meer dan 1200 historische soorten! Geopend 18 april - 15 mei. dagelijks van 10.00-17 00 uur, zondags van 12.00-17.00 uur. Makelaars Taxateurs o.g. Postbus 95 1850 AB He.ioo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852CR Heiloo TAXATIES IWMj. EGMOND - Op zondag 24 april worden voor het eerst in Egmond, in Dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen, de natio nale kampioenschappen boksen voor nieuwelingen en C-klassers gehouden. Vanaf 20.00 uur 's avonds zullen vele boksers de toeschouwers op een span nende sportontmoeting trakteren. Er wordt gebokst in diverse categorieën. De organisatie is in hahden van Boks club Pettit, in samenwerking met het district Noord-Holland van de Neder landse Boksbond. Voor meer informa tie kan men bellen: tel. 02205-4031. afrekenen en er geen rijen bij de kassa's ontstonden. In de zaak zorgden Harmonie en drum band Excelsior voor een muzikale on dersteuning. Na een half uur vertrokken de kamerleden, behalve mevrouw d'An cona, want die moest weer ergens an ders naar toe, naar sporthal d'Enterij. Vooraf gegaan door de muziek ging het gezelschap te voet van Albert Heijn, naar d'Enterij. De heer van Rees had daar alles klaar gezet om zijn hoge gasten en het publiek, (dat vragen mocht stellen) te ontvangen. Waar schijnlijk door het mooie weer was de belangstelling van publieke kant wat minder dan verwacht werd. De politici hielden elk een betoog waarin, in het kort, de belangrijkste punten van hun partijprogramma, naar voren kwamen. Onderwerpen als: milieu, terugdringen staatsschuld, afblijven minimum loon, werkgelegenheid en criminaliteit ston den hoog genoteerd. Daarna werden er vragen uit het publiek gesteld en beant woord en schroomden de politici ook niet onderling eikaars standpunten te bestrijden. De heer van Westerhoven kan tevreden terugzien op een geslaagde actie voor zijn Albe'rt Heijn Limmen. ALKMAAR - Vanwege de grote be langstelling voor dit onderwerp is een extra themamiddag georganiseerd op woensdagmiddag 27 april van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van Regionale Thuiszorg aan de Willem Buyte- wechstraat 2 te Alkmaar (Hoefplan). Het Medisch Centrum Alkmaar en Re gionale Thuiszorg houden een serie van acht themamiddagen voor kankerpa tiënten en hun naasten. Bij iedere bij eenkomst is een deskundige aanwezig. Het thema van deze middag is: alterna tieve behandeling bij kanker. Gastspreker is mevrouw H. van Doorn, natuurgeneeskundig therapeut. Zij bespreekt de alternatieve behande lingsmogelijkheden. Welk behandeling en zijn er? Wat kun je ervan verwach ten? Wat zijn de kosten? En hoe kun je dit bespreken met de behandelend arts? Er is ruimschoots gelegenheid om vra gen te stellen. Aan het bijwonen van de ze middag zijn geen kosten verbonden. Als u meer informatie wilt of als u deze middag wilt bijwonen, dan kunt u zich aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072-483501. HEILOO - Het college van B W heeft besloten weer enkele kunstwerken aan te kopen. Het gaat om werk van me vrouw T. Poelsma en I. Watzema. Ieder jaar selecteert de werkgroep Kunst een aantal kunstwerken die worden voorgedragen voor aankoop door de ge meente Heiloo. Voor 1993 is de keus ge vallen op werk van mevrouw T. Poelsma. Het betreft de schilderijen 'De zomer van 1991' en 'Romeins Raadsel'. Van mevrouw I. Watzema is de keus ge vallen op 'Het portret van H.M. de Ko ningin'. De Werkgroep Kunst heeft in 1993 weer een aantal exposities verzorgd in de hal en de gangen van het gemeentehuis. De ze expo's hebben weer veel bezoekers getrokken. Er is naar gestreefd zoveel mogelijk werk van Heilooër kunste naars te exposeren. Alleen voor het vul len van de vitrines moest af en toe een beroep worden gedaan op kunstenaars van buiten Heiloo. Uitgangspunt bij het organiseren van de exposities is dat het aan het publiek moet kunnen worden getoond. Bij de advisering omtrent de aankoop van kunstwerken wordt gelet op kwaliteit. De Werkgroep Kunst heeft haar keuze gemaakt en genoemde schil derijen zullen door de gemeente Heiloo worden aangekocht. INTERIEURVERZORGING v Aostastraal 28 tel. 072-339400 HEILOO - Met de operette "La fille de madame Angot" bleek de H.O.V. een goede keuze gedaan te hebben en viel bij het publiek goed in de smaak. Gré van Halm, geassisteerd door Riet Hogerhey- de en het Zaans opera en operette orkest onder leiding van Wim Noteboom heb ben er heel hard aan gewerkt en dat was duidelijk te merken. Het was geen een voudige opgave, maar het resultaat mocht gezien en gehoord worden. "De dochter van Madame Angot", is een operette die in 1872 zijn eerste voor stelling beleefde en gecomponeerd is door Charles le Cocq. Ook in die tijd beleefde deze operette grote successen. Madame Angot had een dochter, Clai- rette, zij is verliefd op de zanger van re volutionaire liedjes Ange Pitou. Zij is echter groot gebracht door de vrouwen van de Parijse markthallen, maar die willen dat zij trouwt met de pruikema ker Pomponnet. Clairette laat zich ar resteren, door het zingen van een door de censuur verboden lied dat gaat over de verhouding van de invloedrijke bankdirekteur Barras met de actrice Mademoiselle Longe, om zo aan het hu welijk te ontkomen. Verwarring alom, maar gelukkig loopt alles aan het einde goed af. Clairette Angot en de actrice Longe werden gezongen door Lyda van Zijl en Gré Olbers. Beiden raspaardjes die zich op het toneel als een vis in het water voelden. Goed acterend en uitstekend zingend. De mannelijke rollen deden daar niet voor onder. Pomponnet, Pe ter van Boven, en Ange Pitou, Jos de Wit, waren beiden prachtige tenoren, waar de basbariton, Dick Zijlstra, in de rol van de bankier niet voor onder deed. Frits Hogerheyde wist, al was het een 'heel klein rolletje, als altijd de lachers weer op zijn hand te krijgen. Het koor was goed gediciplineerd en klonk zeer evenwichtig. De fraaie aankleding was een lust voor het oog. Dat was het werk van Ada Wittebrood. Een speciaal woord van waardering voor de decors. Het toneel is, vooral met zoveel men sen, erg klein. Optisch heeft men daar zo geraffineerd aan gewerkt, dat het to neel tweemaal zo groot leek. Ook lof voor het grime werk van Jan de Groot, die zal zijn handen vol heeft gehad. Het publiek was enthousiast en terecht, na zo'n heerlijke avond operette van de Heilooër Operette Vereniging. HEILOO - Vanaf donderdag 21 april is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeente huis. Dit keer hangt er werk van Gerrit Ary Slavenburg en Willy Naessens. In de vitrines staan beelden van Ida Tijs- sens. Wethouder Roelof Bos zal op 21 april om 16.00 uur de tentoonstelling openen. De expositie in het gemeente huis duurt tot en met 17 juni en is te be zichtigen op werkdagen van 08.00-12.30 en van 13.30-16.30 uur. Gerrit Ary Slavenburg (1899-1978) woonde en werkte de laatste 28 jaar van zijn leven in Heiloo. Zijn olieverfschil derijen, aquarellen en etsen hangen op deze tentoonstelling. Uit zijn werk blijkt dat hij gefascineerd was door bo men. Menselijke figuren ontbreken bij na geheel in zijn werk. Ook interieurs konden hem boeien en daarbij vooral dat van de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar. Mevrouw Slavenburg heeft de wens te kennen gegeven de eventuele opbrengst van de Grote Kerk-werken te bestemmen voor de restauratie van de Grote Kerk. Willy Naessens (1919) woont in Heiloo. Het tekenen begon tijdens de vakanties en er werden vervolgens wdt lessen-ge nomen, o.a. bij Ineke Watzema. De nu getoonde werken zijn gemaakt in aller lei tekentechnieken. Het gaat de teke naar altijd om de mensen, wat ze doen en denken, hoe ze hun stempel drukken op hun omgeving en zelfs op de natuur. Tijdens het tekenen komen deze ge dachten steeds sterker bij hem naar vo ren, zodat de tekening er vaak heel anders uitziet dan hij het zich vooraf voorstelde. Ida Tijssens (1951) volgde boetseerles- sen op de Vrije Hogeschool in Drieber gen en leerde diverse technieken op de Hogeschool van de Kunsten in Utrecht. Zij werkt intuïtief, maakt semi- figuratieve beelden. Het gaat haar erom dat de toeschouwer de vorm van het beeld meebeweegt om de taal en het ver haal te herkennen. Ida Tijssen had al exposities in Alkmaar, Heiloo en Drie bergen. DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1