Limmen Team Ares de Wit wint bowling-titel 1993-1994 Siem van Bleisum ziet droom in vervulling gaan de HELP DE SLACHTOFFERS NÜ Lionsclub Alkmaar Met Leeghwater op de fiets De dag van het water Tennisvereniging Heiloo De Vroegte Wint Ponyclub Heiloo T.V. Vennewater PV Luchtpost Ook voor UW advertenties Frank van Rijn in de bibliotheek van Limmen Toerclub Limmen Z&PC De Spetters Nationale Hengeldag Badminton vereniging de Enterij zoekt leden Badmintonvereniging Xinix Akersloot Groot familietoernooi bij St. Adelbert onderkomen voor Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Rode Kruis-collecte Voor kopers en verkopers Eindelijk een eigen onderkomen voor woningstichting Li-Ak PAGINA 12 UITKIJKPOST 25 MEI 1994 ALKMAAR - Op vrijdag 27 mei organi seert de Lionsclub Alkmaar voor de vijfde maal in successie een concert met het Volendams Operakoor onder lei ding van Klaas Venneker. Het concert wordt gehouden in de Petrus en Paulus- kerk aan de Dorpsstraat in Bergen. Als solisten zullen optreden Marco Bakker en Lida Hoekstra. De begeleiding op pi ano is in handen van Hans Broekman. Er worden onder meer werken uitge voerd uit Carmen van Bizet en La Tra- viata en uit II Trovatore van Verdi. Het concert vangt aan om 20.15 uur. De entreeprijs is 27,50 per persoon. De entreekaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV-kantoren in Bergen en Alkmaar en bij de Rabobanken in Bergen en Alk maar. Het toegangsbewijs bevat tevens het programma. De opbrengsten van het concert zijn bestemd voor het familiehuis MCA, de Brijder Stichting en de Stichting Onder dak. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot J.C.M. Schoen, tele foon 072-119678. REGIO - Door drie samenwerkende musea in de regio, 'Betje Wolff' in Mid- denbeemster, In 't Houten Huis in De Rijp en de Museum-molen in Schermer- horn, is een unieke fietsroute samen gesteld. De tocht 30 km loopt via de Rijp en de twee droogmakerijen en voert langs vele historische- en natuur monumenten. De fietskaart met uitge breide beschrijving door Cor Booy is afgebeeld op een replica van een histori sche landkaart, getekend door Henk Tol. Hij is verkrijgbaar bij de VVV's in Beemster, de Rijp en Alkmaar en bij de drie musea en kost 5,-. Op vertoon van de kaart krijgen bezoe kers van de musea een korting van 0,50 p.p. bij maximaal vier personen en een gratis museumgidsje. Het is niet beslist noodzakelijk alle musea op één dag te bezoeken. Op 4 juni wordt door Jan Adriaansz Leeghwater zelf het startsein voor het evenement gegeven. Op de Kleine Dam voor het raadhuis in de Rijp om 10.15 uur zullen schoolkin deren Leeghwater toezingen en na een 'officiële ontvangst zullen de genodigden waaronder de drie burgemeesters op de fiets Leeghwater vergezellen op de tocht door zijn geboortedorp en de door hem drooggemaakte polders. ALKMAAR - Zaterdag 28 mei, de dag van het water, organiseert de Alkmaar- sche Roei- en Zeilvereniging een open dag. Op deze bijzondere dag is iedereen die belangstelling heeft in de roeisport uitgenodigd voor een eerste vuurdoop in een skiff, wherrie of ander boottype. De open dag vindt plaats op het boten- terrein van de ARZV van 10 tot 4 uur. Roeien is van oorsprong een studen- tensport. Ook nu nog is dat te zien aan de vele studentenverenigingen -die ons- land rijk is. Amsterdam telt bijvoor beeld al acht roeiverenigingen. In onze stad, Alkmaar, is maar één roeivereni ging, namelijk de ARZV, gehuisvest. Deze vereniging is gelegen aan de Hoornsevaart tegenover de houten hui zen van Oudorp. De ARZV is een zoge naamde burgervereniging, dat wil zeggen dat de vereniging leden werft in alle verschillende categorieën, namelijk jeugd-, junioren-, studenten-, jonge se nioren en senioren roeiers. Het roeiwater waar op gevaren wordt is zeer afwiselend. Vanuit het clubhuis van de ARZV kan gekozen worden uit een groot aantal verschillende tochten en routes. Wedstrijdroeiers trekken hun dagelijks baantje doorgaans op het Kol- hornerkanaal. Toer- en recreatieroeiers kunnen kiezen uit een groot aantal aan geboden tochten. Bijvoorbeeld via het Kolhornerkanaal naar de 1001 eilanden verkennen. Of naar Rustenburg en daar een kopje koffie halen bij de Gouden Karper. Ook kunnen de roeiers kiezen voor een rondje Oudorp, circa 7 kilo meter, of een meer ontspannen grach- tentocht. Natuurgenieters, gezellig heidsmensen, wedstrijdsporters ieder een komt aan zijn trekken bij de ARZV. HEILOO - Competitieuitslagen. Da- mesdistrictscompetitie van 17 mei: Hei loo 2-Ursem 1 6-0, Heiloo 3-Castricum 4 5-1, Heiloo 4- 't Woud 2 3-3, Heiloo 5- Uilenbanen 3 6-0. Dameskringcompetitie van 18 t/m 20 mei: Heiloo 1-Ursem 1 4-0, Heiloo 2-Noordend 2 4-0, Heiloo 3-Groetincke 1 0-4, Heiloo 4-Heerhugowaard 7 2-2, Heiloo 5 - Limmen 6 3-1, Heiloo 6-Warmenhuizen 9 4-0, Heiloo 7-Aker- sloot 11 3-1, Heiloo 8-Bergen 7 3-1, Heiloo 9-Bergen 8 0-4, Heiloo 10- Heerhugowaard 15 2-2. Heiloo 1 en Heiloo 6 zijn nu reeds al zeker van een kampioenschap. Landelijke zondagcompetitie van 23 mei (Inhaalwedstrijd); Heiloo gem. 1-Julianadorp 2 2-6. HEILOO - Op de eerste jeugd vis wedstrijdavond van D.V.W. van woensdag 18 mei hadden 46 jonge kin deren zich verzameld langs de visvijver in Plan Oost. Om daar de strijd met el kaar aan te binden wie de beste visser van de avond zal gaan worden. Maar dit alles pakte heel anders uit dan iedereen verwachtte. Er werd deze avond hele maal niets gevangen. De voorzitter M. Sengers vertelde dat hij dit nog nooit had meegemaakt in de historie van D.V.W. Wat betreft de prijsuitreiking de prijzen voor deze avond werden door een loterij verdeeld. Iedereen was dus een beetje winnaar en ging dus met een prijs, versnapering, infoboekje (ge schreven door het jeudbestuur) tevreden naar huis. Op 28 mei houden wij onze hengelsportbeurs in de Kruiskerk in Heiloo, plan oost. Het wordt een zeer groot spektakel. De eerst volgende vis wedstrijd wordt gehouden op 1 juni om 18.00 uur verzamelen parkeerplaats van het zwembad. Prijsuitreiking zal plaats vinden in de kantine van Camping Heiloo. Het kampioensteam van Café-Bar A res de Wit. HEILOO - Op 18 mei sloot bowlingve reniging Heiloo het bowlingseizoen 1993/1994 met zijn jaarlijkse superfina le van de periode- en eindkampioenen van alle handicapleagues. In het Bowling- en snookercenter aan de Ken- nemerstraatweg 341 werd in de afgelo pen 28 weken, door ruim 300 aktieve bowlers, verdeeld over 48 teams, weke lijks gestreden om een plaats in deze su perfinale. 2 avonden lang, 17 en 18 mei streden de uiteindelijk 12 genomineerde teams, in 6 games, om de punten. Halverwege de laatste finale-avond was het kampioensteam al bekend. Met slechts 1 verliespunt ging dit jaar de wis selbeker naar het team van "Cafe-Bar Aris de Wit Heiloo", met de dames Trudy Pos, Nicole Hoetjes, Marieke Hommes, Trudy van Diesen, Tanja Al- berda en de heren Peter Langedijk, Marcel Pos en Han Bes. Samen met het als tweede geeindigde team van "Chem- tech" uit Bergen is het team van "Cafe- Bar Aris de Wit Heiloo" door bowling vereniging Heiloo eveneens uitgeno digd, deel te nemen aan de, door de Nederlandse bowlingfederatie afd. 5 ge organiseerde "afdelingskampioen schappen", gehouden te Waarland op 11 en 12 juni. Op dit toernooi zal strijd worden geleverd tussen de kampioenen van alle bowlinghuizen van Noord- Holland met als inzet "het teamkampi oenschap handicap van Noord- Holland". Team-uitslagen finale: 1. Aris de Wit, Heiloo 35 pt. 2. Chemtech., Bergen 28 pt. 3. Joepie Unites, Alkmaar 25 pt. 4. Ben de Bont, Limmen 24 pt. 5. A-team II, Beverwijk 24 pt. 6. De Bickerij I, Haarlem 22 pt. 7. Bakkerij Blanken, Alkmaar 20 pt. 8. Golden Pins, Heiloo 19 pt. 9. C.Z.A. Team I, H'Hugowaard 17 pt. 10. Altijd Raak, Heiloo 17 pt. 11. Pin Action, Heemskerk, 15 pt. 12. Vijf Half ons, Zaandam 0 pt. HEILOO - Uitslagen uitnod. wedstr. 23 mei: Rijb. 1: D-E cat. B. dress. 2e Thel- ma Stolwijk 126 pnt. 3e Lonneke No- wee 125 pnt. 4e Brigit Walta 125 pnt. 5e Karen Kaptein 124+ pnt. Rijb. 2: D- E cat. B. dress. Ie Paul van 't Veer 126 pnt. 3e Caroline Bontekoe 122 pnt. 4e Larissa v. Craaikamp 121 pnt. 5e Karen Kaptein 120 pnt. Rijb. 3 B. dress. 2e Paul van 't Veer 121 pnt. LI. dress. ABC cat.: 2e Tanja Houtenbos 120 pnt. DE. cat. 3e Renske v. Vliet 122 pnt. 4e Liesbeth Zonneveld 118 pnt. Rijb. 4: 12 dress: le Suzanne Groot 127 pnt. 4r Vanessa v. Arkel 120+ pnt. Rijb. 5 L2. dress: 2e Suzanne Groot 120+ pnt. 3e Vanessa v. Arkel 120 pnt. Rijb. 6 Ml. dress. 2e Monique Hoog land 128 pnt. Z.dress, le Janneke Peé- ters 172 pnt. 57,3%. Springen kl. B: cat. ABC le Tanja Hou tenbos. Viertal Heiloo: 1 winstpunt. Het grote concours Hipique Heiloo wordt gehouden op 5 juni. HEILOO - De afgelopen week werd er in verband met het Pinksterweekend al leen voor de dameskringcompetitie gespeeld. Het tweede team van Nel Kersten speelde een fantastische wedstrijd en won na enkele spannende partijen verdiend met 3-1 van Schoorl. Het derde team, bestaande uit Hennie Tervoort, Jannie Vogel, Rian Straver en Gré Genet, pakte na twee nederlagen toch een punt tegen het sterke Akersloot 1 en staan nu op een gedeelde vijfde plaats. Het vijfde team behaalde een goede 4-0 overwinning op Heerhugo- waard en heeft hierdoor het behalen van het kampioenschap in eigen hand, als in de laatste wedstrijd thuis aangetreden wordt tegen medekoploper Alkmaar. Het zesde team speelde een zeer span nende wedstrijd tegen Alkmaar. De spanning werd tot de laatste wedstrijd erin gehouden en via een driesetter werd het 2-2, waardoor zowel Vennewater als Alkmaar met 15 punten aan de leiding gaan. Het achtste team van Anneke Koopman is door de 3-1 overwinning op Petten niet meer in te halen en kan dus voor de laatste wedstrijd al gaan feesten. Het twaalfde team kende door een blessure van de speelster van Ou dorp in de eerste partij een wat moeilijk begin, maar de punten werden uiteinde lijk zusterlijk verdeeld 2-2. Team 16 heft nog kansen om als eerste te eindi gen na het gelijke spel tegen Heerhugo- waard; de achterstand bedraagt slechts 1 punt. Team 18 was op weg naar de Bosmolen van plan om er een hele mooie dag van te maken en begon met een fantastische sightseeing tour door het Noordhollandse landschap. Daarna werd er nog goed getennist ook en uit eindelijk met 3-1 gewonnen. Het 20e team won na toch wel zware wedstrijden toch met 4-0 van Akersloot en heeft nu grote kampioenskansen. Na vijf weken spannende competitie heb ben de volgende teams een goede kans om kampioen te worden: 4 van Julia Leffering, 8 van Anneke Koopman, 17 van Gré Schipper, 18 van Marjan Prins en 20 van Ineke Schomaker. Bij de teams 4, 5, 6, 9, 16, 16 en 19 valt de beslissing pas op de laatste competitie dag. De eerste drie teams die alle in de le klasse uitkomen hebben nog een week extra te gaan voor de beslissingen vallen. HEILOO - Zaterdag 21 mei was er een wedvlucht vanuit St. Ghislain in Hornu 250 km. De duiven werden om 8.15 uur gelost met een zuid-oosten wind. Het aantal duiven die aan deze laatste vitesse-vlucht deelnamen was 192. De eerste duif vloog in 80 km per uur naar huis. Hier volgen de uitslagen: 1-2-3-29-32-33-35. E. Maat, 4-18-19-22- 24. F. Kaandorp, 5-15-23-34-37-38, S. Bakker, 6; J. Pepping, 7-13-36, Com. Oosterveer, 8.27, J. Telleman, 9-11, P. Hopman 10-25-28-31. Com. Molenaar, 12 Comb. Ranzijn 14. R. Meijer, 16-17 -20-21-26. H. S. Schouten 30, H. Lases. Zondag 22 mei was er een vlucht vanuit Etampes 501 km. De duiven waren daar om 8.00 uur gelost met een zuid westenwind. De eerste duif vloog met een snelheid van 109 km per uur naar huis. Hier volgen de uitslagen 1-25-29- 32 S. Leyen, 2-35, E. Maat, 3-5-6-24, J. Teileman, 7-23, Comb. Jan Ranzijn, 8, J. Pepping, 9-20, H. Lases, 4-10-11-12- 14-19-21-22-26-31, Com. Wittebrood- Groenland, 13-15, J. Schipper, 16-17- 18-34, F. Kaandorp 27-30, Comb. Oosterveer, 28-33, R. Meijer. Er waren voor de fond-vlucht vanuit Etampes 140 duiven in concours. LIMMEN - Op donderdag 26 mei om 20.00 uur zal Frank van Rijn, wereldrei ziger op de fiets een lezing houden in de gloednieuwe bibliotheek van Limmen. Frank van Rijn vertelt in zijn boeken 'Zuid-Amerika op de fiets; duizend en één redenen om terug te gaan', 'De kni poog van het nijlpaard' en 'Op de fiets door Sahara en Sahel' over zijn fiets tochten door Zuid-Amerika en Afrika. Frank is bekend geworden door zijn rit op de fiets dwars door Afrika: van Dar es Salaam aan de oostkust tot Dakar aan de westkust. Een tocht van 15.000 kilometer over modderige wegen, vol kuilen en gaten, in de brandende Afri kaanse zon. Hij werd ontvangen bij ge wone mensen thuis, bij emirs en in ziekenhuizen. Met deze fietstocht wilde hij aandacht vragen voor de leprapa tiënten in Afrika. Hij heeft verschillen de lepraklinieken bezocht en op die manier aandacht in de media gekregen en geld voor de Leprastichting opge haald. Net voor hij weer vertrekt komt Frank in Limmen vertellen over zijn rei zen door Afrika. Hij zal ook dia's ver tonen. Toegang voor deze avond 10,-. Het aders van de nieuwe biblio theek luidt: Zonnedauw 2, Limmen. De volgende sërie lezingen start op 29 sep tember in de bibliotheek Uitgeest met de schrijfster Marion Bloem. LIMMEN - Zondag 26 juni wordt weer de jaarlijkse ronde van Limmen gehou den. Dit jaar in een iets andere vorm dan de laatste twee jaren. Dit jaar geen dernies meer op het parcours maar wedstrijden voor elk wat wils. Zo heb ben we terug van weggeweest de hard loopwedstrijd. We willen dit gaan doen in estafettevorm. Dus sportievelingen onder u geeft u hiervoor tijdig op. De ploeg moet bestaan uit 5 personen da mes, heren of gemengd. Ook wordt de jeugd t/m 15 jaar van harte uigenodigd zich in te schrijven. Het parcours is weer als vanouds met start en finish aan de Kerkweg en is 1400 meter lang. Er moet per persoon een rondje worden af gelegd dus ook voor de iets minder ge- trainden onder u is dit een leuke uitdaging. De wedstrijd begint om 11 uur. Tevens hebben wij weer net als vo rig jaar de gentleman koers, dit is een koers voor leden van de toerclub, die sa men met een maat een koppelkoers rij den. Vorig jaar een groot succes, dus die houden wij erin. Aanvang gentle man koers 12 uur. Gok met het fietsen wordt er aan de jeugd gedacht, dus jon gens en meiden vanJLimmen en omstre ken, ben je in~het.bj?$t van èen racefiets of mountainbike laat je van je sportieve kant zien en geef je op. Aanvang wed strijd ca. 13.30 uur, leeftijd t/m 15 jaar. Als laatste hébben wij een koers voor niet licentiehouders, deze mannen zor gen altijd voor een flink brok spektakel en is altijd de moeite van het kijken waard. Tevens willen wij u erop wijzen dat er rondom het parcours van alles te beleven valt, o.£. de rodeostier, autope drace, het vier op een rij spel, kortom een dagje voor het hele gezin. Opgave en informatie t/m 20 juni bij J. Groot tel. 02205-3011, of J. Veldt 02205-3021. HEILOO - Tijdens het Pinksterwee kend heeft zwem- en poloclub De Spet ters deelgenomen aan een groot zwemtoernooi te Z.O. Beemster. Naast De Spetters deden er zwemploegen uit Landsmeer, Veenendaal, Lelystad, Heerhugowaard, Purmerend, Alkmaar, Hilversum en Lisse mee. Menno Kok en Lottie Wolfs waren flink op dreef dit toernooi en behaalde ieder 2 nieuwe clu brecords onder de 14 jaar. Zowel Men no als Lottie wisten de 50 rugcrawl op overtuigende wijze te winnen in de tij den van resp. 35.8 en 38.7 Op de borst- crawl werd Menno 2e (30.3) en Lottie 3e (34.9). De net 14 jarige Amanda Duynmaijer had het zwaar te verduren. Zij deed na melijk ondanks haar leeftijd mee bij de dames op de 50 meter schoolslag. Bij het 25 meter keerpunt lag zij nog op de 4e plaats, maar wist zich in de laatste meters terug te vechten naar een 2e plaats in de tijd van 36.0. Ondanks het sterke deelnemersveld wisten De Spet ters dus 2 gouden, 4 zilveren en 2 bron zen medailles in de wacht te slepen. LIMMEN - Zaterdag 28 mei is het Nati onale Hengeldag en bruist het in de re gio van de activiteiten. Hengelsportver eniging Limmen doet hier ook aan mee. 's Avonds om 18.30 uur wordt de twee de jeugdviswedstrijd georganiseerd, die zo goed als zeker in de Schulpvaart zal worden gehouden. Alle leden van jeugdvisclub Samen Beet en hun ouders zijn van harte welkom, en als je nog geen lid bent mag jé vrijblijvend komen kijken, en neem je hengel maar mee. Er is voor alle leden prijs en de grootste vis wordt beloond met een aparte prijs. Weet je nog niet alles van vissen dan kun je in Heiloo gaan kijken bij een grote vis-info-markt voor de jeugd in plan Oost, vlakbij Handy Fish. Toe gang is 1,50, de aanvang en inhoud van deze dag lees je elders in deze krant. In Castricum tenslotte is een hele leuke Vis-doe-en-speldag voor jeugd van 10 tot 12 jaar, info. 02518-50640, dhr. de Jong. Zondag 29 mei gaan de heren van HSV Limmen hun eerste witviswedstrijd vis sen. Dit in het kader van een competitie van vier wedstrijden, waarbij de drie beste resultaten tellen. Gevist wordt uit sluitend met een vaste hengel van max. 8.50 meter lang. Gevist worst in de Ringvaart van Heerhugowaard. Opge-' ven bij G. Boer, tel. 02205-1543 tot vrij dag 19.00 uur. Wilt u lid worden van HSV Limmen, dan dan dat, als u in Limmen Woont. Voor 26,50 per jaar bent u lid, en ontvangt u naast de ver gunningen, waardoor u in liefst 70% van alle Nederlandse binnenwateren mag vissen. Vergeet niet dat u altijd een Sportvisakte nodig heeft als u ouder dan 15 jaar bent en/of met meer dan een gewone hengel wilt vissen. Deze is voor 13,50 verkrijgbaar bij postkan toor, hengelsportzaken en uw visclub. U kunt zich opgeven bij J. Baltus, Ho- geweg 49, tel. 02205-1483. Kinderen tot 15 jaar kunnen voor 10,- lid worden van Jeugdvisclub Samen Beet. Daar voor ontvang je een visvergunning, een leuk informatieboekje en mag je aan al le wedstrijden gratis meedoen. Boven dien heb je altijd prijs. Opgeven bij Rob Jak, Rijksweg 20, tel. 3107. Een oproep aan alle leden: doe ook mee met de Albert-Heijn sponsoractie. Spaar al uw kassabonnen van AH Limmen en lever deze elke week in op Thalia 17, of Rijksweg 20, graag voor maandag. Uw vereniging ontvangt dan over het beste de bedrag een percentage uitgekeerd. LIMMEN - De badmintonclub van Limmen, de Enterij, is een badminton club voor recreanten. Competitie wordt er alleen onderling gespeeld in de vorm van toernooien. De badmintonclub speelt op de woensdagavond en zondag ochtend voor senioren en op de zater dagochtend voor jeugdleden. Het leden tal van de vereniging loopt de laatste tijd sterk achteruit. Er is nu plaats op zowel de woensdagavond als de zondag ochtend. Voor beginners is er gelegen heid tot het krijgen van training waarbij spelregels, slagtechniek en positiespel op een speelse en gezellige manier wor den uitgelegd. Kortom een badmintclub waar je als lid zeker niet aan de kant zit. Meld je aan als lid voor het nieuwe sei zoen en je kan in september direct spe len of kom een keer vrijblijvend meespelen. Bel voor meer informatie: Marcel Kuil man, tel.: 02205-1431, Nelly Nagelhout, tel.: 02205-3472, Arnold Henselmans, tel.: 072-338670 en Piet Hollenberg, tel.: 02518-53005. AKERSLOOT - Badmintonvereniging Xinix uit Akersloot heeft een nieuw bestuur. Tijdens de Algemene Leden vergadering op 17 mei zijn een nieuwe voorzitter, een penningmeester en een secretaresse gekozen. Tevens is er een nieuw hoofd van de Technische Com missie gekozen. Sinds het voorjaar van 1993 zat Xinix zonder voorzitter. De toenmalige voorzitter Hans Albers besloot toen, na een aantal jaren deze functie met verve te hebben vervuld, een punt te zetten achter zijn voorzitter schap. Ook de andere bestuursleden hebben in de loop van seizoen 1993/ 1994 te kennen gegeven hun functie te willen neerleggen. Na een oproep had den zich een aantal leden beschikbaar gesteld voor de opengevallen functies en zijn zijn hiervoor gekozen, te weten: Voorzitter: Hans Kos, Secretaresse: Ka rin van de Poorte, Penningmeester: Ni co Woestenburg, Technische Commis sie: Rob Schmitt. Marcel Schoon, hoofd van de Jeugdcommissie blijft werkzaam in zijn functie. Badmintonvereniging Xinix telt onge veer 100 leden, waarvan zo'n 20 jeugd lid zijn. Zij spelen op woensdagavond en zondagavond. De trainingen staan onder leiding van Alex Nelissen, Frank Wijburg en Corry Albers. Tijdens het komende seizoen zijn er een 5-tal teams die competitie spelen. De badminton ners spelen en trainen in sporthal 'De Lelie'. Heeft u interesse, kom dan eens meespelen op één van de avonden. Het nieuwe seizoen start op 7 september, voor meer informatie kunt u contact opnemen met Hans Kos, Verdistraat 10 te Akersloot (tel.: 02513-14244). EGMOND-BINNEN - Zondag 29 mei zal de supportersvereniging van St. Adelbert voor de vijfde keer het grote Rood-zwart familie toernooi gaan orga niseren. Om 10.00 uur zullen er in sa menwerking met PV de Toekomst 'n paar honderd duiven losgelaten wor den, het is oqk het sein voor 37 teams om elkaar op sportief gebied te gaan betwisten. De eerste poule bestaat uit acht dames ploegen, en de heren komen elkaar tegen in de vijf andere klassen. Naast het voetballen zullen de Egmond- se muzikanten in hun muziektent de eerste uren de beste toonladders betre den, zodat er voldoende sfeer op sport park de kwekerij gebracht zal worden. Het 25 jarige Rood-Zwart heeft er alles aan gedaan om er 'n leuke dag van te maken, het moet ook heel makkelijk gaan, zo zal men weer munten kunnen kopen om aan consumpties te kunnen komen. Natuurlijk heeft ook de E.H.B.O. zijn medewerking gegeven, en komt de haringkar zijn opwachting maken. Voor de kleintjes is er pony rij den zo veel ze maar willen. Voor het eerst dit jaar wordt er van de teams verwacht dat ze in klederdracht hun wedstrijden zullen afwerken, voor het meest originele team is er de joker- prijs te verdienen. Het evenement staat in het teken van de gezelligheid, resultaten tellen niet mee, de winnaar komt ook in het bezit van de sportiviteitsprijs, en mag ook 'n jaar de grote wisselbeker in de kast zetten. Voor de teams die toevallig eerste in hun poule zijn geworden, is er 'n poule- prijs beschikbaar. Mocht er 'n deelne mer heel erg veel pech hebben onder vonden, dan kan die met de pechprijs naar huis terug keren. Om 13.00 uur is er 'n kleine pauze, on der de sporters, dan worden er 'n aantal parachutisten op de middenstip ver wacht, onder hen zal er 'n Egmond- Binner zijn, die dit avontuur niet wilde missen. Zij zullen vlaggen en rookpot- ten vanuit Texel mee naar beneden ne men. De grote verloting is ook al niet meer weg te denken. De hoofdprijs zal 'n t.v. zijn, met natuurlijk vele andere mooie geschenken. De rode draad zal ook volop in het teken van de be langstelling staan. Dit jaar is het extra moeilijk gemaakt, maar iedereen kan er de punten mee pakken. Het Rood- Zwart bestuur verwacht ook nu weer een behoorlijke toeloop van belangstel lenden, en wil dan ook vragen om lo pend of op de fiets naar het Adelbert sportpark te komen, eventuele auto's kunnen van de parkeerplaats bij de Schulp gebruik maken. Om 15.30 uur is de prijsuitreiking van het evenement, gevolgd door de trekking van de grote loterij, met zijn vele prijzen. De dag wordt afgesloten in de kantine van Adelbert, daar zal een bekend duo er voor zorgen dat iedereen lang zal blij ven napraten over hopelijk een gezellige maar ook zonnige dag. Terwijl hun moeder de woorden influistert, spreken twee kleinkinderen spreken het echtpaar Van Bleisum toe bij de opening van de galerie. LIMMEN - ,,In de geluksalighe coni feer" is de naam van de Galerie aan de Visweg 18 die zaterdagmiddag door wethouder B. Hes werd geopend. „On langs vroeg ik je: „Hoe kom je aan de ideeën voor je schilderijen?" Je ant woordde toen: „Dat borrelt gewoon in me op". Zo ongeveer moet je plan voor deze galerie zijn ontstaan. Maar jouw taal was niet die van de gemeente en je droom spatte uiteen. Je ging in beroep en daar vertaalde je jouw ideeën, de vonk sloeg over, met als resultaat dit ge bouw" aldus Hes. De kleinkinderen Sanna en Fleur gaven opa en oma een boeketje dat met een lint verbonden was. Thijs knipte het lint door. Sanna had de eerste steen gelegd, nu had ze nog een ontwerp gemaakt dat in marmer was gegrafeerd, als aanden ken aan deze opening. Dochter Lydia sprak lieve woorden tot haar ouders en daarmee was „In de geluksalighe coni feer" een feit. Een mooie ruimte waar volop plaats is om de schilderijen van Siem van Blei sum helemaal tot hun recht te laten ko men. Van Bleisum merkt op: „Ik hoop dat in Limmen een bron van cultuur zal stromen". We spraken nog even met dochter Ingeborg, die de academie heeft doorlopen en nu les geeft. Ook van haar hingen een paar schilderijen in de Gale rie ,De manier waarop m'n vader heeft ontdekt dat hij kon schilderen is eigen lijk heel leuk. Hij was piloot en op een gegeven moment had hij in New York een afspraak met iemand. Deze was nog in gesprek en zei tegen hem: „Hier staan kwasten en verf, amuseer je maar even". Was dat even leuk en zo kwam het dat van Bleisum in zijn begintijd abstract schilderde. Pas later kreeg zijn werk een duidelijk kosmische en reli gieuze uitstraling. Hij ziet dit als een bindende factor tussen alle religies. Het werd een gezellige middag ondanks de vele regen was er heel veel belangstelling voor deze galerie, waar u geheel vrijblij vend mag komen kijken. Een schets van het nieuw kantoor pand van woningstichting Li-Ak. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - De in Limmen gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis werk heeft dit jaar 3.710,- opge bracht. Het bestuur van de afdeling dankt alle gulle gevers voor hun bijdra ge. Een extra woord van dank en waar dering richtten zij tot de collectanten die hun tijd gaven in dienst van de collecte. LIMMEN/AKERSLOOT - Na jaren rondgezworven te hebben van de ene lo- katie naar de andere heeft de Wo ningstichting Li-ak nu een eigen modern onderkomen. Aan de Kwekerij te Akersloot werd vorige week woensdag het nieuwe kantoor officieel in gebruik genomen. De gemeentesecretaris J.J. van Dijk liep de geschiedenis nog eens door. Zelf is hij oud administrateur en vice-voorzitter van de stichting. „Het begon allemaal bij mij thuis, toen gin gen we naar een kantoor aan de Startin- gerweg om daarna onze intrek in de garage van Lida Oud te nemen; vandaar verhuisden we weer naar een container noodkantoor achter het gemeentehuis", aldus van Dijk. Een ieder zal begrijpen dat men dik tevreden is met het nieuwe gebouw dat gebouwd is op tuinders- grond. Architekt J. Beun ontwierp het en Akerbouw-Beentjes realiseerde het. Burgemeester J. Cornelisse beloofde dat de stichting een luchtfoto van het gebouw krijgt. Het is de bedoeling dat op de grond die nu nog over is op kleine schaal kantoren en bedrijven in de dienstverlenende sector worden ge bouwd. Van Dijk onthulde een fraaie glazen wand met daarin de wapens van Limmen en Akersloot. RWANDA BLOEDT □np555 In deze actie werken samen: Artsen zender Grenzen, Memisa, Mensen in Nood, Nederlandse Rode Kruis, Nevib, Stichting Oecumenische Hulp, Stichting Vluchteling, Tearfund, Terre des Hommes, Unicef Nederland

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12