Koortslip onder controle L mim Verzoek aan hondenliefhebbers Echte Bakker Hemmer lanceert Noordhollands Duinpannetje Bijzondere dag Eensgezindheid OPEN DAG Stick Z& zea^e/i c/al (Acj/t'A 4 >tick Rabobank hoofdsponsor Wereldruiterspelen 1994 komen naar Den Haag 1 Nationale dag van de muziek Concert Hogeschool Kleding en snacks scoren hoog Hockeyvereniging DE TERRIËRS zaterdag 4 juni a.s. van 10.00-12.00 uur Jeugd v.a. 6 jaar WELKOM! Beatcream Jamfresh te gast bij Buk Buk Pridini in Frankrijk Buk End-concert: Da Vinei Dodo's Deep River Quartet Bingo in het Oosthonk Volwassen spelen om kinderen te leren spelen PAGINA 6 UITKIJKPOST 25 MEI 1994 f^acyb-Wi/n aan (/er Sior&t Ze zeggen dat ik gek ben. Al bij na een jaar lang kook ik eens per week voor twee vrienden een In donesisch maaltje. Je kan het een uit de hand gelopen hobby noe men, want in dat jaar heb ik m 'n eetgasten telkens weer iets anders voorgeschoteld. Van her en der haal ik recepten tevoorschijn om zo maar voor variatie te blijven zorgen. En het mooie is, dat enke le veel gebruikte spreekwoorden maar steeds niet opgaan: 'Onbe kend maakt onbemind' en 'Wat de boer niet kent, eet-ie niet'. Het is tot dusver telkens weer smullen en ik hou nauwelijks een maaltje over voor de volgende dag - als dat al de bedoeling zou zijn! Aan deze hobby kleeft natuurlijk een nadeel. In de vrienden- en fa miliekring is m 'n toko al redelijk bekend geworden, zodat ook an deren zich zo nu en dan (laten) uitnodigen om te komen 'proe ven'. In m'n nieuwbouw-keuken- tje in Ypestein met een enkele spoelbak en minder dan een meter aanrecht sta ik dan te huilen door de uien, te zweten van het sambal proeven en m'n nagels te lakken met de sterke kleurstoffen in de koenjit en rode pepers. Het lijkt een klaagzang, maar dat is het na tuurlijk niet. Want het nadeel wordt overschaduwd door de ge zelligheid van het gezelschap en de lol van het koken. Maar ja, als je dat dan doet voor een man of veertig en je bent in de weer met vijf magnetrons om alles op tijd ontdooid en warm te krijgen, dan vraag zelfs ik me wel eens af waarmee ik bezig ben. Ze zeggen dat ik gek ben, omdat het bij mij kennelijk nooit op een gewone manier kan. Nasi Goreng met Saté? Heb ik nog nooit opge diend. Bami Goreng met Ajam? Ik zou niet weten hoe het moet. Van de meeste gerechten, die ik heb bereid, weet ik de namen niet eens. Vooral ook omdat ik al bak kend in de wok de recepten aan pas aan mijn eigen voorkeuren. En bij feesten en partijtjes is er altijd wat extra: een complete me nukaart erbij of een prijslijst, zo als laatst tijdens een Indische snackbar-variant, laten we zonder op de grammatica te letten zeggen een 'Toko Makan Goreng'. Crea tief met kurk, maar dan op z'n Indonesisch, met veel uien, kno flook, kruiden en sambalans. Laatst heb ik me ook maar weer eens gewaagd aan de Hollandse aardappel. Zo van: een goede buur is beter dan een verre vriend. Maar kennelijk had ik de buur man aan de verkeerde kant geko zen, want ik bakte er niets van. Na lang weken liet de korst zet- meelpap tenslotte los van de bo dem en verdween de hele handel in de groene bak. Ik moest het daarna doen met de rauwkosten - atjars in vele varianten - en een stukje vlees. Beter voor de lijn, dat wel, en eigenlijk veel lekker der, maar ja, het was niet echt de bedoeling van deze kookpartij. Toch ben ik in gedachten niet al tijd 'Kokki'. Als ik op de fiets stap voor een rondje Heiloo en beland in het Heilooër Bos of de Noorder- en Zuiderneg, dan kan ik intens genieten van het Hol landse landschap, om maar een andere eigenschap van een land bij de kop te nemen. Natuurlijk mis ik wel de zoete geur van de tropen, de warme zon en de exoti sche planten en bomen, maar als je over de weilanden richting Eg- mond staart, waar de zon lang zaam verdwijnt achter de duinenrij en de toeschouwer trac teert op een schitterend gekleurde avondschemer, tja, dan voel ik me toch ook thuis in het koele Neder land. Een reiger stapt parmantig langs de slootkant, merels vluch ten vlak voor m'n wielen weg en ver weg klinkt het geblaf van een hond. Ze zeggen dat ik gek ben, want het is voor mij hoe of waar dan ook alles of niets. Genieten van het Hollandse land, verlangen naar de tropen. Luieren in de In donesische zon of pottekijken in een traditionele keuken aldaar, maar dan zonder protest weer de terugreis aanvaarden. De ene cul tuur of de andere: als je wilt stap je probleemloos heen en weer en op den duur ontstaat een aange name mengelmoes van invloeden, waarbij je je lekker voelt. Zoveel verschillende mensen, maar voor alles allemaal mens. Dat is, om nog maar eens een spreekwoord te gebruiken, de uitzondering op de regel van 'alles of niets': voor al les allemaal mens. En wie zegt dat ik daarom gek ben, die moet maar eens in de spiegel kijken en zien wat voor een mens terug kijkt. UK £a> In Den Haag worden deze zomer (27 ju li t/m 7 augustus) de Wereldruiterspelen 1994 gehouden. Ér strijden in het Haag se Zuiderpark en op het landgoed "De Vlasakkers" bij Amersfoort/Soest dan zo'n 700 topruiters en topamazones om de officiële wereldtitels dressuur, sprin gen, endurance, voltige, military en vierspannen. De organisatie verwacht niet minder dan 300.000 bezoekers. Speciaal voor de Wereldruiterspelen wordt er in het Zuiderpark naast het ADO Den Haag stadion (10.000 zit plaatsen) een extra stadion gebouwd. Dit nieuwe, tijdelijke stadion heeft een capaciteit van 26.000 zitplaatsen. De Wereldruiterspelen 1994 is het grootste naoorlogse sportevenement dat in Ne derland wordt gehouden. Het is uniek dat een dergelijk groot rui tersportspektakel naar ons land komt. De wereldkampioenschappen hebben nog nooit plaatsgevonden in ons land. De laatste keer, vier jaar geleden, gin gen ze naar Stockholm. De Wereldruiterspelen worden groots geopend. Op 27 juli zal 's avonds prins Willem Alexander acte de présence ge ven en de officiële opening verrichten. Honderden paarden en ruiters voeren een spectaculaire show op. Het optre den wordt letterlijk opgelicht met een flitsende lichtshow. Wereldtop Aan de start verschijnt de complete we reldtop. Bijna vijftig landen vaardigen in totaal zo'n 700 deelnemers af. Dui zend paarden zullen zich van hun beste kant laten zi';n. Voor Nederland zal onder meer Ys- iï» Bij het hertenkamp aan Het Malevoort vlak achter de Noorderneg kun nen honden beter aan de lijn gehouden worden. HEILOO - Van verschillende kanten bereikte ons de vraag een vriendelijk verzoek aan de hondenliefhebbers te richten. In de vijvers bij het Maalwater en de Noorderneg zitten meerkoeten en waterhoentjes momenteel te broeden. Ook de zwanen hebben jongen. Bij de hertenkamp worden binnenkort ook jongen geboren. Nu begrijpt iedereen dat de honden ook wel eens lekker wil len rennen, maar misschien is het moge lijk, zolang de broedtijd duurt de hond aan de riem te houden. Regelmatig vlie gen loslopende honden (ook waar ze aan de lijn moeten) naar de nesten of rennen luid blaffend om het herten kamp heen. De beesten schrikken, vlie gen van het nest af en de rest laat zich raden. Misschien kunnen we ook dit probleem(pje) met elkaar oplossen. HEILOO - Tijdens de Nationale dag van Muziek op zaterdag 28 mei zullen op ruim 1000 plaatsen in Nederland naar verwachting meer dan 80.000 mu zikanten muziek gaan maken. Muziek vereniging Eensgezindheid Heiloo doet aan deze feestelijke dag mee door mid del van een openluchtconcert in het Blockhovepark van Heiloo, welke om omstreeks 19.00 uur zal beginnen. De bewoners van het Blockhovepark zijn gewaarschuwd, daar het misschien weer net zo'n succes kan worden als een paar jaar geleden toen menig bewoner met champagne, chips en bier het spontane concert tot iets onvergetelijk had om gedoopt. ALKMAAR - Op donderdag 2 juni zal er een concert gegeven worden door het Alkmaars Hogeschoolkoor en het bla zersensemble van het Conservatorium. Het koor bestaat uit Studenten en me dewerkers van de verschillende sektoren van de Hogeschool. Voor dit concert zijn door het koor ingestudeerd: Mora vische liederen van Dvorak en een selec tie uit Porgy and Bess van Gerswin. Het blazersensemble brengt de Serenade in D van Dvorak ten gehore. Voorts wor den uitgevoerd een sonatine voor klari net en piano van Bohuslav Martinu en drie preludes van Gershwin door pianst Thom Janssen. Het geheel staat onder leiding van dirigent Harold Lenselink. Het concert wordt gegeven in de Vrij- heidskerk aan de Hobbemalaan, aan vangstijd 20.30 uur. Kaarten a 5,00 zijn aan de zaal verkrijgbaar of via de Hogeschool Alkmaar. HEILOO - De Echte Bakkers uit Noord Holland introduceren in navolging van hun collega's in Haarlem een eigen streekbrood, het Noord Hollands Duin pannetje. Een nieuw brood dat is ont wikkeld in nauwe samenwerking met de molen De Hoop in Wervershoof. Vanaf heden kan men kennismaken met het Noord Hollands Duinpannetje. Vakmanschap Aan de basis van dit broodje staan de Echte Bakkers van Haarlem en omstre ken. Onlangs introduceerden zij het Kennemer Duinpannetje waarvoor de receptuur in nauwe samenwerking met molenaar Adri Peereboom en Windmo len De Hoop is ontwikkeld. Wegens het enorme succes bij de consument van dit bijzonder smakelijke broodje hebben de Echte Bakkers uit Noord Holland besloten om de receptuur van dit streek brood te introduceren onder de naam: het Noord Hollands Duinpannetje. De basis voor dit broodje is tarwemeel wat ambachtelijk gemalen is op de molen, waaraan ingrediënten zijn toegevoegd zoals soja, maïs, komijn en pompoen pitten. Er zit een minimum aan zout, en geen vet in, maar een maximum aan vakmanschap en toewijding. Iedere broodliefhebbers kan nu voorde lig kennismaken met het Noord Hol lands Duinpannetje. Dinsdag 24 of woensdag 25 mei treft u een lege brood zak in de brievenbus aan. Met deze lege broodzak kan men bij de Echte Bakker Hemmer in Heiloo een Noord Hollands Duinpannetje of 4 Duinpuntjes halen voor een introductieprijs van slechts 1,75. De lege broodzakken kan men inleveren tot en met 4 juni. Steeds nieuwe produkten ontwikkelen dat is het kenmerkt van eën Echte Bak ker. Het Noord Hollands Duinpannetje is er een goed voorbeeld van. Niet voor niets telt Nederland 350 Echte Bakkers die tezamen met zo'n 600 verkooppun ten verenigd zijn in het Echte Bakkers- gilde. U herkent de Echte Bakkers aan het gele embleem, het kwaliteitsmerk dat staa voor vakmanschap, innovatie en veelzijdigheid. Bovendien bakt men nog alles zelf in eigen bakkerij. En dat proef je. Zeg niet dat jongeren geen geld hebben om uit te geven: jaarlijks besteden ze in totaal zo'n zes miljard gulden. Daarbij gaat het meeste geld naar kleding, maar ook alcohol, roken en snacks scoren hoog. Dat blijkt uit onderzoeken van ondermeer de Consumentenbond en het Nationaal Instituut voor Budgetvoor lichting (NIBUD). Het onderzoek van de Consumenten bond toont ook aan dat jongeren zich zelf behoorlijk slim vinden als het om geldzaken gaat. De praktijk is anders. Minstens 25 procent van de jongeren tussen 12 en 17 jaar zegt maandelijks geld tekort te komen. Een ruime meer derheid heeft nog nooit een lijstje ge maakt met aan de ene kant de inkomsten en aan de andere kant de uit gaven. Het geld wordt door de meesten willekeurig uitgegeven. Bankrekening Om met geldzaken vertrouwd te raken is het van belang dat jongeren een ban krekening hebben. Zo maken ze kennis met het elektronische geldverkeer via geld- en betaalautomaten. Hadden veel jongeren vroeger alleen een spaarreke ning, tegenwoordig heeft een toene mend aantal ook een 'gewone' bankrekening. Veel jongeren 'bankieren' bij de Rabo bank; zowel op het gebied van spaarre keningen als op het gebied van betaalrekeningen is de Rabobank veruit de grootste 'jongerenbank'. Vrijheid Deze bank heeft onlangs een vernieuw de jongerenrekening gepresenteerd. De Rabobank beantwoordt aan de wensen van de jongeren; die willen namelijk een rekening zoals volwassenen die ook hebben. Zo willen ze bijvoorbeeld 'pin nen' (met behulp van een pas met pin code gebruik maken van geld- en betaa lautomaten). Jongeren vanaf 12 jaar kunnen bij de Rabobank zo'n pinpas krijgen. De vernieuwde jongerenreke ning geeft jongeren niet alleen vrijheid, ook biedt deze rekening een hoge rente. Cadeau Iedereen die nu een vernieuwde jonge renrekening afsluit bij de Rabobank kan kiezen uit diverse welkomstca deaus, zoals bijvoorbeeld CD's en vi deo's. Ouders of jongeren die meer willen weten over de ruime mogelijkhe den die de vernieuwde bankrekening biedt, kunnen terecht bij de Rabobank in de buurt. brand Chardon strijden om de wereldti tel bij de vierspannen. Ook Piet Raaymakers en Jos Lansink, die tijdens de Olympische Spelen in Barcelona goud wonnen bij de springkampioen- schappen van de landenwedstrijden, verschijnen aan de start. Behalve in het Zuiderpark zal ook een aantal wedstrij donderdelen op landgoed 'De Vlasak kers' in Amersfoort/Soest plaatsvin den, namelijk de marathon van de vierspannen en het onderdeel cross country van de military. De wedstrijden in Den Haag worden opgeluisterd door artiesten, show en speciale dressuurde- monstraties. Wereldtitels Er zijn wereldtitels te behalen in de on derdelen springen, dressuur, military, endurance, voltige en vierspannen. De endurance (lange afstandswedstrijd) is uitgezet op het Wassenaarse Duindigt en langs het strand. Een week voor de spelen, op 23 juli, wordt er in de binnenstad van Den Haag een grootse optocht gehouden. Het thema van de optocht is de geschie denis van het paard. Honderd tot twee honderd paarden en ruiters en ruiters zullen het thema vormgeven. Kaartverkoop De Rabobank is een belangrijke spon sor binnen de hippische sportwereld. De sponsoring van de Wereldruiterspelen 1994 wordt dan ook gezien als dé bekro ning van de jarenlange inspanningen voor de paardensport zowel nationaal als internationaal. De Rabobank heeft als hoofdsponsor een centrale rol bij de kaartverkoop. Dit houdt in dat vanaf heden bij alle Rabo- banken in het land kaarten zijn te bestellen voor dit grote hippische festijn. HEILOO - In het kader van de toene mende funk-gekte organiseert de Buk een optreden van Beatcream met als support-act de Alkmaarse formatie Jamfresh. Jamfresh deed in maart mee aan de Big Buk Buk Band Battle maar kon deze helaas niet op haar naam schrijven. Dit was geenszins te wijten aan een gebrek aan kwaliteit doch juist aan een overschot hiervan. De jury was namelijk van mening dat de band te professioneel was en daarom niet mee kon dingen naar een plaats bij de finale van Noordhollands glorie, welke im mers georganiseert wordt voor begin nende bands. Als beloning voor de geleverde prestatie werd een plaats in het voorprogramma van Beatcream vol doende geacht. De feestfunk van deze kaasvreters doet het altijd goed en is voor menigeen voldoende om totaal te freaken op de vrolijke klanken van de bas, drum, sax en gitaar, welke immers een retestrak geheel vormen. En dan Beatcream, dat vorig jaar niet onver dienstelijk, Parkpop opende en nu al weer op het podium van stichting jeugd en jongeren Heiloo te vinden is. Met veel Chilli Peppers gekruide en met een rap-saus overdekte funkmetal zijn de ideale ingrediënten voor een funky schranspartij, zo blijkt. Verwijten wat betreft het "na-apen" gaan niet op, aangezien de bandleden de chilli pep pers pas hoorde na het opnemen van hun meesterwerk "People stink". Za terdag 18 mei wordt het totale funk- gekte in J.C. Puk Buk. Voor tien piek ben je binnen. ippsnMaasps fuwew nogen bppefl ik5r*'swijs&o«:S ^eskraelig middel <*0nlat*aJ f U! ".«uurtje toss HEILOO - Eén dagje zomerzon en dui zenden mensen worden weer geplaagd door lippenblaasjes. Een bekend ver schijnsel, omdat de aanmaak van vita mine D uit zoplicht veel energie vergt met als gevolg verminderde weerstand. Daarom noemt men dat verschijnsel ook wel 'zonneblaasjes' of gewoon: koortslip. Probleem is echter hoe daar weer snel vanaf te komen. Koortslip treedt ook op in gevallen van ziekte of koorts. Maar het is extra ver velend als je het krijgt op de eerste dag van een stralende zonvakantie. Geluk kig is er nu een specialie, transparante 'lipstick', met een zeer werkzaam na tuurlijk antibioticum: de Echinacin Stick. Deze stick is gemaakt van het pu re perssap van de echinacea purpurea (rode zonnehoed) en heeft bewezen 'koorts'- en lippenblaasjes sneller te kunnen genezen en soms zelfs geheel te kunnen voorkomen. In negen van de tien gevallen wordt de tijd van die ver velende aandoening gehalveerd en te ruggebracht tot nog maar een paar dagen: bij een proef onder 222 patiën ten was 94% binnen 5 dagen ervan verlost. Van dezelfde plant komt ook Echinacin zalf, voor allerlei huidprobleempjes zo als brandwondjes en zweertjes maar ook bij insekte- of kwallebeten. Ver krijgbaar o.a. bij DA-drogist Jef Let- schert. De onderscheiden leden van muziekvereniging Eensgezindheid. HEILOO - Op 21 en 22 mei vormde de volksdansgroep Pridini uit Heiloo de Nederlandse vertegenwoordiging op het folkloristisch festival in Villeneuve d'Ascq, bij Lille in Frankrijk. Na de op tredens, vorig jaar mei in Groot Brittan- nië, betekende dit het eerste buitenlandse optreden voor de groep op het vasteland van Europa. Op uitnodi ging van de gemeente Villeneuve reisden de dansers op zaterdag al vroeg richting het zuiden. Naast de Heilooërs deden op zondag ook groepen mee uit o.a. Po len, Italië, België en natuurlijk Frank rijk. Op zaterdag verzorgde Pridini in haar eentje, met live muziek, optredens in winkelcentra, en op de plaatselijke markt. De groep oogstte hiermee veel succes, vooral door de mooie kostuums en de spelatributen die gebruikt worden bij de dansen. De aanwezige Franse kin deren wilden dolgraag op Hollandse stelten lopen. De zondag werd gevuld met het meelo pen in de zgn. parade', waarin onder weg diverse malen werd opgetreden. Af en toe viel er een bui, maar spontaan werden garages aangeboden als schuil plaats. Al zingend werd de weg daarna weer gevolgd. Bij het podium aangeko men, waarom alle groepen tenslotte een optreden zouden verzorgen, barstte een noodweer los, dat niet meer ophield. Het laatste spektakelstuk van het festi val viel hierdoor tot ieders teleurstelling in het water. Laat in de zondagavond arriveerden de dansers weer in Heiloo, na een fantastisch, maar vermoeid Frans weekend. Geïnteresseerden, die in de toekomst graag mee zouden willen gaan op 'toernee', als danser, zanger of muzikant, en bereid zijn mee te oefe nen, kunnen kontakt opnemen met Nel Coolegem, tel. 335427 in Heiloo. HEILOO - Het muzikale viertal dat zich Da Vinei Dodo's noemt, komt voort uit de underground stromingen van het Heilooër Buk Buk publiek en het Eg- mondse Bad-Zuid. Na aanvankelijk uit sluitend Nederlandstalige "gein-core" geproduceerd te hebben, werden invloe den als rap, metal, funk en rock de hoofdingrediënten van de Dodosound. Covers worden niet geschuwd en met net zoveel enthousiasme gebracht als de eigen nummers. Voorman Vinnie Terra nova spuwt zijn teksten de microfoon in en neemt daarbij geen blad voor de mond. Maatschappelijke problemen als het toenemend aantal fantabuiken en het eekhoorndilemma worden op scherpzinnige wijze van een groovende funky muzikaal matras voorzien, waar op het publiek kan meeveren. Komt dat zien!! Zondag 29 mei. De aanvang is om 15.00 uur. EGMOND - Het onlangs in deze krant aangekondigde concert van The Deep River Quartet in de Slotkapel te Eg- mond aan den Hoef op zaterdag 28 mei gaat niet door. De organisatoren heb ben van het optreden afgezien, daar het kwartet regelmatig optreedt in het Gol den Tulip Motel te Heiloo en er boven dien kort na de zomer een concert gepland is in De Leun. HEILOO - Zondag 15 mei heerste er een opgewonden sfeer bij Muziekvere niging Eensgezindheid Heiloo tijdens het "dagje uit" van de vereniging, vooral onder de leden die al behoorlijk wat "dienstjaren" erop hadden zitten bij Eensgezindheid. Na een drukke dag met enkele optredens werd het namelijk de hoogste tijd dat enkele zeer trouwe leden van de vereniging gehuldigd zou den worden in de vorm van een oorkon de en een speldje uit handen van een afgevaardigde van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen. "Als ik aan trouwe leden denk binnen Eensgezindheid die werkelijk veel bete kenen voor de vereniging, dan kan je gewoon niet om het echtpaar Beets- Boots heen", aldus de heer Dulmers tij dens het afsluitende diner bij een Turks restaurant in Alkmaar. "Je kunt ze haast beschouwen als vader en moeder van de vereniging, een koppel die de vereniging heeft zien groeien onder Al- bert Meijns en daarna alle ups en downs binnen de vereniging heeft doorstaan". De heer Jan Beets kwam reeds in 1948 op 18-jarige leeftijd drummen bij de drumband van Eensgezindheid, moest vanwege zijn diensttijd in 1952 zijn lid maatschap onderbreken, en kwam in 1957 weer terug bij de vereniging. "De grote trom is altijd zijn grote liefde ge weest, en als hij tijdens de repetities er gens niet uitkwam, liep hij altijd gewapend met trommelknots en muziek op de dirigent af om uitleg te vragen", aldus de heer Jan Jansen tijdens het uit stapje van de vereniging. "De heer Beets houdt ook jaren lang de financiële administratie bij tezamen met zijn vrouw Klazien, die al een behoorlijk lange tijd penningmeester is van Eens gezindheid. Verder moet de maandelijk se bijdrage van de heer Beets aan de oud-papieractie ook niet onderschat worden", aldus de heer Dulmers", "want voordat de andere leden hun aanhangwagen nog vol moeten laden, heeft hij zijn enorme berg oud papier uit zijn garage al in zijn aanhanger geladen". Een ander trouw lid van Eensgezindheid HEILOO - Op vrijdag 27 mei is het weer bingoavond in het Oosthonk. Er zijn weer mooie prijzen te winnen. Iede reen is welkom aan de Oostkanter 14. We beginnen om 20.00 uur met de eerste ronde en er volgen er nog 6, waar van 1 de superronde met een super hoofdprijs. Bingo-kaarten kosten 2,00 per stuk, voor 6 sondes 10,00. is de heer Dirk Beemster, die op zijn ei gen manier een grote bijdrage heeft ge leverd aan de club. Als 10-jarig jongetje kwam hij in 1952 drummen bij de drumband, die in die tijd onder leiding stond van Benno Snelten. Tijdens zijn dienstperiode kwam hij als vrijwilligers terecht bij het muziekkorps van de ver bindingsdienst. "Door zijn gezond heidstoestand moest hij enkele jaren geleden afhaken bij de vereniging, maar na een kleine onderbreking is hij toch weer komen blazen op een bugel waar hij nu nog steeds met veel plezier en in goede gezondheid op speelt", aldus de heer Dulmers. "Ook onderhoudt en be heert hij al jaren het instrumentarium, en draagt hij bij aan de wervingsacties van nieuwe leden". Ondanks dat de trombonist van Eensge zindheid, de heer Jaap Bruin, nog maar 2 jaar bij Eensgezindheid meepseelt, werd ook hij gehuldigd met een oorkon de en een speldje, daar hij al sinds 1961 als 12-jarig jongetje lid was van muziek vereniging St. Hubertus in Amsterdam. In 1971 werd hij onder de wapenen ge roepen, maar gelukkig was zijn voor naamste taak het maken van muziek in een militaire kapel. "Ook ik heb een fantastische diensttijd gehad, en wel bij het Fanfarekorps der Limburgse Jagers, dus regelmatig heb ik het met hem over het bruine leven als Dienstplichtig Mu zikant", aldus de heer Dulmers die me teen begint te glunderen. Jaap Bruin heeft voordat hij bij Eensgezindheid kwam nog gespeeld bij het trompetter korps F.S.H. maar heeft uiteindelijk ge kozen om zijn muzikale bijdrage te geven aan Muziekvereniging Eensge zindheid Heiloo. Tijdens het feestelijke diner werd ook last but not least de voorzitter van de vereniging in het zonnetje gezet met een hulde namens de afgevaardigde van de A.N.U.M. De heer G. Ootes is al sinds 1969 lid, en nadat hij eerst drie jaar bestuurslid was is hij nu alweer zes jaar voorzitter. Op 14-jarige leeftijd is hij begonnen althoorn te blazen bij de Beemster Fanfare en daarna heeft hij nog geruime tijd corhoorn gespeeld bij de Irene Fanfare in St. Pancras. "Als ik moe en futloos van m'n werk via huis naar een repetitie toe ga, ben ik geeste lijk en lichamelijk weer een nieuw mens als ik 's avonds laat weer thuis koïn", is een uitspraak van hem die over de repe titie van Eensgezindheid genoeg zegt. Voor hem is het daarom een uitdaging om de vereniging Eensgezind naar het 100-jarig jubileum te begeleiden, zodat Eensgezindheid in 1998 gesteund door veel leden, donateurs, zusterverenigin gen en belangstellenden een mooi eeuw feest kan vieren. ALKMAAR - Woensdag 1 juni zal het Pabo-gebouw gevuld zijn met spelende volwassenen. Dan kan ieder die zich be roepsmatig of als vrijwilliger bezig houdt met kinderen op een informatie markt zijn of haar kennis op het gebied van spelen opfrissen. Ook op het gebied van oude volks- en gezelschapsspelen. Dat alles met de bedoeling om deze ken nis daarna over te dragen op de kinderen. De conclusie dat er te weinig wordt gespeeld (en dus bewogen) door kinde ren leidde voor Pabo-docent Roeland Maier en schoolbegeleider Piet Teeling van de Onderwijsbegeleidingsdienst Noord-Kennemerland bijna automa tisch tot een themadag Spel en spelen. Deze wordt op 1 juni 's middags van één tot vijf gehouden in het gebouw van de Opleiding Leraren Basisonderwijs aan de Robonsbosweg 3. De dag is bedoeld voor onderwijsgevenden van de Noord hollandse scholen voor basis- en speci aal onderwijs boven het Noordzeeka naal, onderwijs- en schoolbegeleidings diensten, onderwijsinspecties, Pabo studenten, gemeenten, speel-o-theken, speeltuinverenigingn, peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, buurt- en wijkor- ganisaties. Deelname is gratis. Wie ze ker wil weten of bepaalde dingen aanslaan, mag zijn of haar kinderen meenemen. Gekozen is voor vier thema's: bui tenspelen, binnenspelen, spelen in en om de school, georganiseerde vrijetijds besteding. Over deze thema's worden inleidingen gehouden, waarnaast in workshops de handen uit de mouwen moeten. Voorts zijn er speelhoeken en is er een uitgebreide informatiemarkt. Op die laatste naast veel lectuur presen taties van leveranciers van spelmateri aal, speeltoestellen en speelgoed. Ook organisaties die zich bezighouden met spel- en speelruimte zijn er vertegen woordigd, zoals gemeente Alkmaar, Steunpunt Vrijwilligerswerk Alkmaar, de landelijke speeltuinorganisatie NU- SO, de Stichting IMCO die gemeenten en particulieren adviseert over inrich ting van speelplekken, Kinderen voor rang (het vroegere Stop Kindermoord). Opvallend aanwezig het circussspel van de Vrije School uit Bergen, de Vlaamse volksspelen, de gezelschapsspelen, het vliegeren. Al met al zoveel, dat de orga nisatoren (OBD Noord-Kennemerland, Steunpunt Vrijwilligerswerk Alkmaar, gemeente Alkmaar, Stichting IMCO en Pabo Hogeschool Alkmaar) bij goed weer veel van de activiteiten buiten zul len laten plaatsvinden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6