i BELBUS HEILOO: 331 344 Met Rienk Veen naar Nieuw-Zeeland Wet milieubeheer ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen PAGINA 4 UITKIJKPOST 1 JUNI 1994 G HEILOO Burgemeester en wethouders van Heiloo de len mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten: BOHA BEHEER B.V., Hoogeweg 72, 1851 PK HEILOO, voor het oprichten en inwer king hebben van een benzineverkoopstati- on met autowasserette en groothandel in olieprodukten, op het perceel Kenne- merstraatweg/Vennewatersweg, sectie E nrs. 2013 - 2014 - 2015 te Heiloo. H.P.J. Rotteveel (namens Fa. Rotteveel), Lagelaan 5/7, 1851 PC HEILOO voor het inwerking hebben van een melkrundvee- houderij, op het perceel Lagelaan 5/7, 1851 PC te Heiloo. De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 2 juni 1994 t/m donderdag 14 juli 1994 iede re werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsme de op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdaga vonden van 3 juni 1994 t/m 8 juli 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten zijn ten opzichte van het ter in zage gelegde ontwerpbesluiten niet gewij zigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken na datum van deze mededeling. Het beroep schrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State te ver zoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon f 200,- verzoek voorlopige voorziening f 200,- instellen beroep Rechtspersoon f 400,- verzoek voorlopige voorziening f 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het ge meentehuis. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kennemerstraatweg 292, K. Koopman - ver groten woonhuis Pastoor van Muijenweg 12, Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo - veranderen (aankleden) voorgevel Kerkelaan 27, P. de Haan - vergroten woonhuis Vrede noord 131, J.E. Stamhuis - vergroten woonhuis De Hoefsmid, Drukkerij Uitkijkpost - bouwen kantoor drukkerij De raad Data Raadscommissies juni 1994 Commissie Bestuurszaken maandag 13 juni Commissie Welzijnszaken en Burgerij dinsdag 14 juni Commissie Grondgebiedszaken woensdag 15 juni In de Uitkijkpost van 8 juni staan de agen da's van deze commissies. De commissievergaderingen beginnen, in dien niet anders vermeld, om 20.00 uur en worden gehouden in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Raadsvergadering De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op maandag 6 juni 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwer pen op de agenda: - Wijziging verordening vaste commissies van advies en bijstand aan burgemeester en wethouders. - Vaststelling 1e en 2e serie wijzigingen bouwverordening 1992. - Vaststelling meerjarenprogramma 2000/2001 Besluit rijkssubsidiëring restau ratie monumenten. - Vaststelling jaarrekening 1992-1993 Stich ting Open Huis. - Voorlopige vaststelling exploitatie-uitgaven en -itikomsten John F. Kennedymavo 1992. - Subsidieverzoek Caecilia ten behoeve van aanschaf muziekinstrumenten. - Realiseren overstee^voorziening met ver keerslichten op Kennemerstraatweg ter hoogte van Ter Coulsterlaan. - Vaststelling voorbereidingsbe§luiten grond Boekelermeer ten zuiden en ten noorden van Kanaalweg. - Vaststelling voorbereidingsbesluit gebied in plan Zuid-Oost. - Vaststelling voorbereidingsbesluiten perceel Kapellaan 15-17 en perceel Westerweg 125. - Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van vervanging lichtdrukmachine. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met maandag 6 juni 1994 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openba re bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het gemeen tehuis. Expositie Expositie in gemeentehuis Tot en met 17 juni is in de gangen en de hal van het gemeentehuis nog de expositie te bezichtigen van werken van Gerrit Ary Slavenburg en Willy Naessens. In de vitrines staan beelden van Ida Tijssens. U kunt de tentoonstelling komen bezoeken op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.30 uur. Burgerzaken Avondopenstelling gemeentehuis De gemeenteraad heeft op maandag 6 juni a s. haar volgende raadsvergadering. In plaats van op de donderdagavond verga dert de raad in het vervolg op de eerste maandagavond van de maand. Voorafgaand aan deze raadsvergadering zul len verschillende afdelingen van het ge meentehuis van 18.00 - 20.00 uur geopend zijn voor de inwoners van Heiloo. Het gaat om de volgende afdelingen: Burgerzaken Voorlichting Sociale Zaken Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Iemand die tijdens de avondopenstelling graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken, wordt verzocht voorafgaand aan deze avond persoonlijk contact met hen op te nemen. Door het college van burgemeestet en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Harrelaers 29, M.L. Witkamp - vergroten woonhuis Westerweg 183, V. Vendel - vergroten woonhuis Van der Feen de Lilleweg 12, A. den Bandt - (aanbouw) garage Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter. inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, diefde bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Agenda Open Huis Dierenbescherming Ingezonden Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Uitstapje UVV- W atergy mnastiekgroepen Donor en Metastasis in Buk Buk Tuin- en kasteelexcursie Culturele Compagnie Dojo 't Loo s Foresters-nieuws Zwemdiploma's HSV De Vroegte Wint Informatierubriek Donderdag 2 juni Gall en Gall vergadering 9.30 - 12.30 HBC bridgeclub Heiloo 20.00 - 23.00 Vrijdag 3 juni Volksdansen v. ouderen 11.00 - 12.00. Begel.orkest van NH. rep.20.00 - 22.00 D'66 vergadering 20.00 - 22.00 Zaterdag 4 juni Geen zalenverhuur. Zondag 5 juni BegeJ.orkest van NH, rep. 10.00 -12.30 Maandag 6 juni N.v.v.H., zang Rode Kruis Welfare Pl.landsvr. zang Falklandtoneel rep. EHK. klaverjassen Alleenstaanden 14.00 - 15.30 14.00 - 16.00 14.00 - 15.30 20.00 - 23.00 20.00 - 22.00 20.00 - 22.00 Winkeliersver. 't Loo 20.00 - 23.00 Dinsdag 7 juni GTH, gym 9.00-11.00 Gall Gall vergadering 9.00 - 13.00 Woensdag 8 juni Rotaryclub Heiloo 19.00 - 21.00 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 Aerobic 19.30-21.00 Eurocom 19.00 - 22.30 Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642. Vermiste en gevonden katten: 072- 616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-334316. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot:/ 02513-10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Vermist: Zwarte gec. kater met wit befje, 3 jr., Bosrank, Heiloo. Kleine ongec. cyperse kater met witte bef en voetjes, 10 mnd., Vrieswijk, Heiloo. Lapjespoes met wit te sokjes, 16 jr., rode vlooienband, Ho- geweg, Limmen. Zwarte ongec. kater, 3 jr., Westerweg, Limmen. Zwarte gec. kater, IVi jr., bruine vlooienband met metalen kokertje, Snoeckenburg, Eg- mond Binnen. Inlichtingen: 072-616106. Gevonden: Grijs/bruin cyperse kater, gec. oud, mager en blind. Dusseldorperweg, Lim.- men. Inlichtingen: 072-616106. De Gouwe Boom HEILOO - De Bewonerscommissie van De Gouwe Boom heeft het college van burgemeester en wethouders in Heiloo er al meerdere keren op attent gemaakt, dat het een grote onbillijkheid is dat eenpersoonshuishoudens en oudere echtparen dezelfde aanslag voor de afvalstoffen- en reinigingsbelasting krij gen als de andere huishoudens. Er is steeds afwijzend op gereageerd. Nu er een nieuwe gemeenteraad gekomen is, heeft de Bewonerscommissie dit onder werp opnieuw onder de aandacht ge bracht. Voor haar standpunt heeft de commissie de volgende argumenten: - Ouderen leveren minder afval aan; ze ker is dat het geval bij alleenstaanden. - Bij de invoering van het gescheiden in leveren van huisvuil werden bij onze woningen in plaats van groene en grijze bakken per woning, om begrijpelijke re denen, twee containers geplaatst voor het gewone afval en vier groene emmers voor de in totaal 40 woningen. Een besparing voor de gemeente van 76 af valbakken. - Voorheen werden de vuilniszakken door de gemeente van de galerijen ge haald en behoefden de bewoners daar mee niet zelf te slepen. Nu zijn ze verplicht plastic zakken aan te schaffen en die zelf naar de containers te brengen. - Het schoonmaken van de emmers door de gemeente is bij ons dus niet aan de orde. Alleen het vervangen van de containers. Ook dat betekent een bespa ring in tijd en geld. - Ouderen worden toch al zwaar getrof fen doordat de AOW-uitkering achter blijft bij de stijging van prijzen en belastingen. - Bij Uitwaterende Sluizen wordt wel onderscheid gemaakt tussen eenper soonshuishoudens en anderen. Op grond van het bovenstaande meent de Bewonerscommissie van De Gouwe Boom, dat de gemeente de onbillijkheid teniet moet doen. Bewonerscommissie De Gouwe Boom HEILOO - Donderdag 19 mei was het dan eindelijk weer zo ver: het inmiddels traditie geworden ochtendje met elkaar op stap. De deelnemers en vrijwilligers van de dinsdag- en vrijdaggroep van de "Watergymnastiek", een projekt van de UW (Unie van Vrijwilligers) afde ling Heiloo, traden al om kwart voor negen aan bij Zwembad Loos om per bus een tocht te maken door het Noord hollandse landschap. De rit voerde ons via Egmond aan den Hoef, Bakkum, Castricum naar Heems kerk en Beverwijk. Langs Velsen-Zuid rijdend kwamen we bij de sluizen en de nieuwe reusachtige jachthaven met drij vende aanlegsteigers, waar een aantal jachten al een goede plek had gevonden. Er wordt een groot restaurant gebouwd en in de verte zage we de contouren van een appartementengebouw. Het projekt "Kennemerstrand" wordt groots aan gepakt en het zal tot massatoerisme lei den; de eerste fase moet dit jaar gereed komen. Verder ging het weer; al rijdend langs het stationnetje van Santpoort en het psychiatrisch ziekenhuis kwamen we bij het Kopje van Bloemendaal. Daar hebben we in het restaurant koffie met gebak genuttigd. Helaas was het al snel tijd om de thuisreis te aanvaarden, die door het centrum van Haarlem ging, langs het centraal station, de koepelge vangenis, de Amsterdamse Poort naar Haarlemmerliede. In Spaarnwoude za gen we het beeldje van Hans Brinkers, die met z'n vingertje het gat in de dijk zit dicht te houden. In Velserbroek re den we door leuke woonwijken en daar na ging het via de snelweg naar Heiloo. Daar we wat tijd over hadden, reden we door Akersloot langs het Uitgeester- en Alkmaardermeer. Om 13.00 uur werden we weer bij zwembad Loos afgezet. Ook dit jaar kunnen we weer terugzien op een bijzonder geslaagde ochtend. Het uitstapje zou niet mogelijk geweest zijn zonder de financiële ondersteuning van o.a. de volgende sponsors: G. Blomberg Zoon, Orthopedie-Tech- niek Heiloo BV, autobedrijf Bleeker BV, Hofstede hoorapparaten-specialist te Alkmaar, Ko Hartog Electrotech- niek, garagebedrijf Paul Admiraal, Karwei, Anema Trucks en Van der Steen autobedrijf. De heer Postma ging met ons mee als EHBO-er; gelukkig hoefden we geen beroep op hem te doen. Voor alle zekerheid zijn er ook twee rolstoelen meegenomen, die belan geloos ter beschikking werden gesteld door verzorgingshuis "De Loet". HEILOO - Als afsluiter van het hardrock-seizoen is de melodieuze me- talformatie Donor bereid gevonden om in Buk Buk op te treden. Donor oogst al enkele jaren zeer veel lof van critici en publiek, en terecht. De Zaandammers nemen namelijk niet klakkeloos de trends op hardrock-gebied over maar kiezen hun eigen weg. Dat feit op zich is al prijzenswaardig ware het niet zo dat wat Donor doet Donor goed doet. On gelofelijk technisch vermogen wordt ge koppeld aan melodie zonder ontoegan kelijk te worden en na het vertrek van de oude zanger zijn ook de vocalen er aanzienlijk op vooruit gegaan. Metal zoals je die kent van een Metallica hoef je dus niet te verwachten maar als je een band wilt zien die nieuwe paden be treedt mag je Donor niet missen. In het voorprogramma speelt Metastasis die je misschien nog wel kent van de Big Buk Buk Band Battle; Deze band speelt strakke trashmetal zoals je die gewend bent van bijvoorbeeld Slayer. Zorg dat je er bij bent! Zaterdag 4 juni gaat de zaal open om 21.00 uur en de entree be draagt 10,-. The Pilgrims Op donderdag 2 juni begint de voorver koop van de Pilgrims' die 18 juni zullen optreden in Buk Buk. De voorverkoop adressen zijn Buk Buk (alleen tijdens openinstijden), Popeye, Boterstraat 10, Alkmaar, Centerdisc, Slimpad 36, Hei loo. Wees er snel bij om deze topband mee te maken! In het voorprogramma zal de band Yucah spelen, winnaar van de Big Buk Buk Band Battle 1994. HEILOO - Op zaterdag 11 juni organi seert de Culturele Cpmpagnie een excu- rise naar Baarn. In de ochtend zal een bezoek gebracht worden aan enkele par ticuliere tuinen. Na de lunch staat een bezoek aan Kasteel Groeneveld op het programma met een rondleiding door enkele zalen en langs de buitenexpositié 'Beeldhouwen in steen' met werk van 50 beeldhouwers uit Zimbabwe. Vertrek om 8.00 uur uit Alkmaar. Kosten f 125,00. Inlichtingen en aanmelding: Culturele Compagnie, Obriglaan 9, Heiloo, tel. 333731. HEILOO - Op 16 maart berichtte Uit kijkpost dat de heer Rienk Veen, be kend van zijn meer dan 200 dialezingen over Australië en Nieuw Zeeland, in dit laatste heeft hij 30 jaar gewoond, actie ve 50 ers opriep te reageren voor inter esse om op een zo goedkoop mogelijke wijze, een door hem te begeleiden, avontuurlijke sight-seeing toer door de ze landen te organiseren. De reactie was overweldigend, 112 personen hebben hier op gereageerd, waaronder ruim 30 uit Heiloo. De heer Veen moest dit even verwerken; heeft toen samen met enkele andere enthousiaste reiservaren perso nen een vrijwillige reisorganisatie voor sportieve 50 ers opgezet, mede ter be scherming van allen, resulterend in de op 9 mei '94 geregistreerde Stichting "Reisblij(men wil alleen enthousiaste, sportieve, doch vooral blijde mensen als deelnemers!). Vele offertes uit de Nederlandse, Australische en Nieuw Zeelandse reis wereld werden gewikt en gewogen met als resultaat dat men uit kostenoverwe ging, alleen voor het schitterende Nieuw Zeeland heeft gekozen, met stopovers in Singapore, Bangkok of Kuala-Lumpur, dus wordt het grote Australië-reis be waard voor een toekomstige datum. Bij het ter perse gaan van de Uitkijk post, waren enkele kleine kosten nog niet bekend, doch men komt voor deze, geheel verzorgde 4-weekse grandioze groep-vlieg/rondreis, op een bedrag be neden 5.500,- p.p. (groep is ongeveer 20 personen). Is voor sommigen dit bedrag alsnog te onoverkomelijk, stichting Reisblij heeft als pleister op de wonde nog een verras sing in petto namelijk een zeer voordeli ge, ook door Dhr. Veen begeleide, vliegreis naar zonnig, "ander" eiland: De schitterende natuur 'down un der' in Nieuw-Zeeland. nei schitterende, cultuurrijke, vriende lijk en veilige Malta. Vertrek 2 novem ber; 15 dagen, halfpension, gezellig, mooi (en schoon), voor 1.000,-, in clusief ANWB reis en annuleringsverze keringen. Als klap op de vuurpijl: Stichting "Reisblij" houdt een video/dia-avond waar bovenstaande bestemmingen, op Dhr. Veen's eigen enthousiaste wijze, zullen worden toegelicht: maandaga vond 6 juni, 20.00 uur, grote zaal Gere formeerde Kerk, Noordergeeststraat, entree 5,00, incl. koffie, thee of fris. Informatie: R. Veen, tel. 072-405866. HEILOO - Nadat een af en toe hectisch seizoen 1993/1994 door de voetbaljeugd met diverse toernooien en een zeer suc cesvol verlopen jeugdkamp voor de kleinste Foresters-voetballers is afgeslo ten is nu de beurt aan de senioren. Aan staande zaterdag 4 juni zijn dan ook alle handballende, veld- en zaalvoetballende Foresters-(senioren)leden van harte wel kom op het traditionele eindfeest in de kantine op De Egelshoek. De live mu ziek wordt verzorgd door de Porcupi nes, die altijd garant staan voor een spetterend optreden, reden genoeg dus om even een kijkje te komen nemen! HEILOO - Donderdag 26 mei hebben de volgende kinderen, die zwemles heb ben genoten in 't Vennewater afge zwommen: Voor het A-diploma: Eva van 't Hoff, Chella Valkering, Masche en Ingmar Koot, Dagmar v. Doorn, Paul Schüren en Ton Dekker. Voor het B-diploma vrijdag 27 mei: Mayra Kroone, Wouter en Ireen van de Fluit, Youri de Jong, Rick Al, Marco Min, Joyce Houtenbos, Tim en Niels Struik, Anna Hagenman, Denice For- men, Ruben Poelman, Jeroen Boode en Suzanne Pranger. HEILOO - De maand mei was voor de judovereniging een zeer drukke maand, de senioren moesten hun laatste wedstrijden draaien in de Westfriese ju docompetitie en werden in de eindstand i tweede, een zeer goed resultaat. Zes jongens en drie meisjes deden mee aan het Brugtoernooi in Den Helder de jongens hebben erg hun best gedaan maar namen geen prijs mee naar huis, bij de meisjes deed Anouk Molenaar erg haar best maar viel helaas buiten de prijzen. Marise en Eline Ramaker wa ren de twee andere en deze meiden kwa- men elkaar tegen in de finale Marise werd eerste en Eline tweede een zeer goed resultaat. Op 21 mei organiseerde de vereniging een toernooi voor teams. Deze teams bestonden uit leden van Do-' Jo 't Loo, er werd leuk gejudood en vooral bij de jongsten loopt een aantal leuke talentjes rond. HEILOO - Op woensdag 1 juni (vana vond) wordt de tweede jeugdvis- wédstrijd van het seizoen gehouden.1 Ditmaal wordt in de recreatievijver in| plan West gevist. Verzamelen óp het' parkeerterrein van zwembad Het Baafje om 18.00 uur. Er wordt gevist van 18.30' tot 19.45 uur. Het inschrijfgeld be-' draagt f 2,50 per deelnemer, die ook, hun visvergunning moeten meenemen.1 Meer informatie bij mevrouw Kaan-i dorp (tel. 337795) of bij Tom Ooster-1 wijk (tel. 334337). Zondag 5 juni vissen de heren hun eerste baarswedstrijd van het seizoen' nabij Schoorldam. Verzamelen om 6.00 uur bij de brandweerkazerne nabij 't Loo. Nadere informatie is verkrijgbaar bij S. Blokker (tel. 332411) of bij P. Welp (tel. 02518-54867). De tweede witviswedstrijd van de heren wordt vervist op woensdag 8 juni. De oever van de Karremel in Heiloo Oost is de plaats van handeling. Verzameld wordt om 18.30 uur bij de brandweer kazerne. Informatie bij de heren Blok ker en Welp (zie boven). Ook de dames hebben op woensdag 8 juni een wedstrijd. Zij zijn actief in westelijk Heiloo, nabij Boswijk. Verza melen om 18.45 uur bij winkelcentrum Het Hoekstuk. Voor eventuele inlich tingen: H. Beentjes (tel. 336762) of H. de Jong (tel. 337239).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4