Vijfde Nationale Straatspeeldag Spelen op de 'Schuine Laan' biblio theek Ze> c/al (A cyeA Nederlands Stoommachine Museum OPEN DAG Straatspeeldag B.S. Benedictus Vrijwilligersmarkt in bibliotheek Heiloo Boekenpresentatie over de toekomst en het huis van de toekomst Goede prestaties Jeugd TV Heiloo HSV nog één keer voluit Jeugdorkest Caecilia slaat vleugels uit Hockeyvereniging DE TERRIËRS zaterdag 4 juni a.s. van 10.00-12.00 uur Jeugd v.a. 6 jaar WELKOM! Welkom bij de Terriers PAGINA 6 UITKIJKPOST 1 JUNI 1994 -Würt iHi/i (/er //(wit Ze zeggen dat ik gek ben. Zo kan het gebeuren dat ik op zaterdag vergeet om boodschappen te doen. Eerst aanschouw ik 's morgens vroeg de lege koelkast en andere schappen - het gevolg van een drukke culinaire week - en bedenk ik wat ik allemaal zal gaan kopen. Soms maak ik zelfs een lijstje om maar niets te vergeten. En dan gaat de telefoon. Of ik zin heb in koffie en even langs kom. Het is zaterdag, dus waarom ook niet? De winkels zijn tot een uur of vijf open: alle tijd van de wereld om die inkopen wat later nog te doen. En daarna rol ik van het één in het ander, wordt de dag steeds leuker en is er geen haar op m 'n hoofd nog bezig met dat goed be doelde en noodzakelijk geachte boodschappenlijstje. Een andere keer kan het gebeuren dat ik opeens een ingeving heb en achter de computer kruip om een verhaal te schrijven. Of dat ik m 'n oude kleren aantrek en begin aan een schilderij of iets wat daar voor doorgaat. En ik weet niet of u die sensatie wel eens heeft be leefd om volledig in de ban te zijn van zelf iets maken, maar ik kan u dan garanderen dat het begrip tijd alle waarde verliest. Je gaat zo op in hetgeen tot stand komt dat de wereld om je heen in een dikke wolk mist verdwijnt. Als ik zo 'n bui voel aankomen, zet ik ook vaak m'n antwoordapparaat aan: ik wil niet gestoord worden, ik ben één met mjn creatie. En als ik dan om een uur of zes tot de ontdekking kom dat het zo laat is en dat de winkels dus gesloten zijn, dan heb ik acuut honger. Verschrikkelijke honger zelfs en ik ren bij wijze van spre ken naar de vrieskast om te kij ken, wat daar nog in de aanbieding is. Als ik pech heb - en dat is vaker wel dan niet het geval - is er dus echt niets te eten in huis, behalve wat crackers, een restje yoghurt en een paar appels. Daarmee overleef ik dan de zater dag en denk maar niet aan de vol gende dag: wie dan leeft, dan zorgt. Eigen schuld, dikke bult. Ze zeggen dat ik gek ben, want de supermarkt is toch maar een steenworp bij mijn huis vandaan. Zo dichtbij zelfs, dat ik me al schaam, wanneer ik er op de fiets naartoe ga. Maar laatst gebeurde het, dat ik in de auto stapte om zo dichtbij m'n boodschappen te doen. Niet omdat ik zoveel nodig had, maar omdat een plotselinge hagel- en donderbui het straat beeld drastisch veranderde. Ik had ook wel even kunnen wachten tot het ergste deel van de bui over was, maar dat zat niet in me. Ik wilde boodschappen doen en dus stapte ik in dat ding op vier wie len, was meer tijd kwijt met star ten, rijden en uit- en inparkeren en werd per saldo toch kletsnat. Ik deed het gewoon en vond het niet eens zo gek. Als je het nuchter bekijkt is het natuurlijk grote waanzin om in het dorp - niet alleen de wijk - waar je woont de boodschappen met de auto te doen. Het is louter gemakzucht, want een echte tijds besparing levert het niet op. Het vinden van een parkeerplaats bij voorbeeld is een tijdrovende aan gelegen he id. Lopen of fietsen is ook nog eens een gezondere acti viteit dan de paar voet- en hand bewegingen die je bij het auto rijden maakt. Er is veel voor te zeggen om te verbieden dat men sen in hun eigen dorp de inkopen met de auto doen. Liefhebbers van de auto zullen nu direct zeggen dat ik gek ben: hoe haal ik het in m 'n hoofd! Voor standers van ieders vrije keuze sluiten zich in dit geval vast bij die veroordeling aan. In het eerste geval kan ik me in de tegenstan ders niet verplaatsen: ik heb geen speciale band met auto's en ik vind erin rijden een regelrechte verschrikking. In het tweede geval ligt dat moeilijker. Ik ben van zelfsprekend ook voor een vrije keuze, zolang die anderen maar niet benadeelt. Ze zeggen dat ik gek ben, maar is het eigenlijk wel zo gek? Kies je er voor om het met de auto bood schappen doen in je woonplaats te verbieden, dan halveer je volgens mij het locale autoverkeer: beter voor het milieu en voor de ver keersveiligheid, goedkoper wat be treft het onderhoud aan de wegen. Je krijgt als fietser of wandelaar de ruimte en de jacht op parkeer plaatsen is verleden tijd. Meer be wegen, minder stress: het klinkt zo prachtig, ik zou bijna lyrisch worden. Maar ja, hoe bereik je dat? Ik ben geen jurist of verkeersdeskun- dige en weet dus niet of een sim pel besluit van de gemeenteraad genoeg is. En is het besluit er, dan kom je al snel op vragen als: Hoe gaan we dat controleren? Tja, want als we in Nederland een zinvolle regeling afspreken, dan schijnt een groot aantal mensen erop te kicken om die regels te ontduiken. En welke straf zullen we voor overtreders vaststellen? Een geldboete? Nee, dan weet ik iets beters: boodschappen inleve ren en maar een avond of wee kend op een houtje bijten! Dan word je misschien gek van de honger (of betertrek), maar dat is voor een keer niet erg. Want niemand zal tegen je zeggen dat je gek bent; in tegendeel: men zal zeggen dat het voor een keertje wel goed is. Pak je dat ook nog mee! HEILOO - De vijfde Nationale Straat speeldag brengt op 8 juni ruim 100.000 kinderen op de been. Zo'n duizend stra ten in het hele land worden afgesloten voor het verkeer, zodat kinderen voor één keer veilig buiten kunnen spelen. De Nationale Straatspeeldag is een initia tief van Pressiegroep Kinderen Voor rang (voorheen Stop de Kindermoord). Deze organisatie zet zich in voor veilig en kindvriendelijk verkeer. Het wordt voor kinderen steeds moeilij ker om zelfstandig op straat te spelen, te lopen of te fietsen. Het verkeer is daar voor te druk en gevaarlijk. Uit onder zoek van Kinderen Voorrang blijkt dat veel ouders hun kinderen alleen nog on der begeleiding naar buiten laten gaan, vanwege de verkeersonveiligheid. Zelfstandig buiten spelen of alleen naar school gaan is er voor veel kinderen niet meer bij. Op de Nationale Straatspeeldag laten ouders en kinderen hun protest horen tegen de verkeersonveiligheid en het ge brek aan speelruimte op straat. Voor één keer worden de rollen omgedraaid: op 8 juni is de straat er helemaal voor de kinderen. Zo'n duizend scholen, buurt- groepen en speeltuinverenigingen doen mee door in hun eigen buurt een straat af te sluiten voor het verkeer. De deel nemers maken van de Straatspeeldag gebruik om aandacht te vragen voor de verkeersproblemen in hun buurt. Het gaat daarbij in de meeste gevallen om te hard rijdende auto's, gevaarlijke over steekplaatsen, gebrek aan speelruimte en parkeeroverlast. De Straatspeeldag- deelnemers vragen hun gemeente om deze problemen op te lossen, bijvoor beeld door de aanleg van snelheidsrem- mende maatregelen. Kinderen Voorrang ondersteunt de Straatspeeldag-deelnemers en voert ook op landelijk niveau actie voor kind vriendelijk verkeer. De organisatie zet zich onder meer in voor een verlaging van de maximum snelheid binnen de be bouwde kom tot 30 km/uur. De Natio nale Straatspeeldag is mogelijk dankzij bijdragen van hkt VSB-fonds, het Julia na Welzijn Fonds, het Nationaal Jeugd- fonds (het fonds van Jantje Beton), de gemeente Amsterdam en de Regionale Organen Verkeersveiligheid in Fries land, Overijssel, Gelderland, Flevo land, Zuid-Holland en Noord-Brabant. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Pressiegroep Kinderen Voorrang, telefoon 020-6826322. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 13.00- 14.00 uur. Zaterdag 4 juni Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-12.00 uur. Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Ook ge bruikte kleding. Handbalvereniging De Foresters, par keerterrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Halen op ver zoek: 332223. Maandag 6 juni Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 uur en de volgende ochtend 7.30 uur. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 1 juni Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein/Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840 of 02206- 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur (in de schuur). De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tus sen 9.00-12.00 en 14.00-19.30 uur. HEILOO - Ook.de Benedictusschool uit Plan Oost doet mee aan deze straat speeldag. Oudervereniging en school team onderschrijven de doelstellingen van Pressiegroep Kinderen Voorrang van harte. Ook rond de school wordt te hard gereden. De situatie rond de school is dan wel niet extreem gevaarlijk toch is het noodzakelijk aandacht te schenken aan de veiligheid van de kinderen. Het Klein Bar laken, de weg waar de school aan is gelegen, is een lange rechte weg waar, zoals overal, om die reden te hard wordt gereden. Met name vlak voor en vlak na schooltijd levert dat re gelmatig situaties op die je zeker rond de school liever niet ziet. Bij de gemeen te heeft de school daarom aangedron gen op snelheidsbeperkende maatrege len. Het is plezierig om te constateren dat de gemeente de vraag van de school serieus neemt en zich momenteel buigt over het plaatsen van zgn. paddestoelen in de weg. Meedoen aan de Nationale Straatspeel dag heeft voor de school daarom een tweedelige betekenis: het onderstrepen van het belang van een veilige verkeers- roulatie rond de school en het vragen van aandacht voor het spelende kind op straat in zijn algemeenheid. Het Klein Barlaken zal hiervoor wat betreft het gedeelte voor de school, woensdag 8 ju ni afgesloten zijn van 's ochtends 8 uur tot 's middags 15.30 uur. Voor een dag zal het Klein Barlaken het domein zijn van de kinderen. In de och tend is er een straatspeelsportdag voor de kinderen van de school. Het inmid dels beroemde schoolorkest zal de dag openen om kwart voor negen met een tweetal .verkeersliederen', waarna er op en rond de straat allerlei sportieve acti viteiten rond het thema verkeer zullen plaatsvinden. De meest spectaculaire activiteit is ongetwijfeld het duwen van een auto maar ook het hobbelfietsen of autobandrollen mogen er zijn. Daar waar het straatfeest in de Schuine- hondsbosschelaan zich 's middags richt op de basisschooljeugd zal bij de Bene dictusschool de aandacht gericht zijn op de 2 en 3 jarigen. Alle 2 en 3 jarigen van Heiloo worden met hun vader of moe der uitgenodigd voor o.a. een poppen kastvoorstelling in de school, een ritje met de ponywagen of een huppeltje op het luchtkussen. Al met al belooft het op 8 juni een verkeersveilige, gezellige boel te worden zowel aan de Schuine Hondsbosschelaan als aan het Klein Barlaken in Plan Oost. MEDEMBLIK - In het Stoomgemaal De Vier Noord-Koggen, Oosterdijk 4 te Medemblik (tel. 02274-4732), thans het Nederlands Stoommachine Museum, worden in de week van maandag 6 tot en met zondag 12 juni bijzondere maal- demonstraties gehouden. Dit vanwege het 125-jarig bestaan van het gemaal en in het kader van de Toer-In week van de Waterschappen. Dagelijks om 11.00, 13.00 en 15.00 uur zijn er demonstraties met de stoomma chine en de centrifugaal pomp. Per mi nuut wordt er dan 400 tot 450 kubieke meter polderwater in het IJsselmeer ge pompt. Dagelijks om 12.00, 14.00 en 16.00 uur zijn er demonstraties electrici- teitsopwekking door een stoommachi ne, die een generator aandrijft. Het museum is tijdens de Toer-In week da gelijks van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Het jeugdorkest van harmonie Caecilia. Goochelaar Lido van der Laan vertoont zijn Straatspeeldag op de Schuine Hondsbosschelaan. kunsten tijdens de HEILOO - Twee jaar geleden is er een enquête gehouden onder de, bewoners van de Schuine Hondsbosschelaan over de verkeersovedast in deze straat. Er bleek dat 75% tot 80% van de bewoners op de een of andere manier lapt had van het véfkêfer dat door deze straat gaat. De uitslag van deze enquête is destijds aangeboden aan Burgemeester en Wet houders en de ver keer scommissie. Deze erkenden onze klachten en zouden zo dra het in hun mogelijkheid lag bekij ken of ze hier iets aan konden doen. Nu, twee jaar later, is er aan de situatie niets veranderd. Het verkeer neemt steeds maar toe en met de uitbreiding Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. HEILOO - Vrijdag 10 juni wordt in de Bibliotheek Heiloo tijdens de normale uitleentijden van 's middags twee tot 's avonds half negen een vrijwilligers markt georganiseerd. Deze markt is voor iedereen die wel eens overweegt om naast zijn of haar andere activiteiten zich op vrijwillige basis voor anderen of andere doelen in te zetten. Want op de vrijwilligersmarkt zullen zich een grote verscheidenheid aan or ganisaties, welke met vrijwilligers wer ken presenteren, zoals: Stichting Gered Gereedschap, Psychiatrisch Centrum St. Willibrord, Praktische Thuiszorg de Algemene Nederlandse Bond voor Ou deren, Rode Kruis, Unie van Vrijwilli gers, Amnesty International, Nivon, Boekendienst aan Huis, Terminale Thuiszorg. Tevens zal er tijdens de markt veel in formatie van het Nederlands Centrum voor Vrijwilligerswerk verkrijgbaar zijn bij de stand van de Senioren Vacature Bank. En natuurlijk een zogenaamde Gele Gids met een overzicht van organi saties en instellingen in en rond Heiloo die vrijwilligerswerk aanbieden. De opening wordt om 14.00 uur verricht door wethouder mevr. J. Wuijster- Schuddeboom. De Senioren Vacature Bank is samen met de Stichting Open bare Bibliotheek organisator van de vrijwilligersmarkt. De normale uitleen van boeken gaat vrijdag 10 juni gewoon door. Tussen de boekenstellingen zijn kraampjes ge plaatst met daarbij mensen die het leuk vinden u te woord te staan. Voor even tuele informatie: Senioren Vacature Bank, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Telefoon 331297. Dit is tevens het num mer van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Een grote tentoonstelling in de Bibliotheek: want wat zal de 21ste eeuw ons brengen? Zou de mens, zoals hij nu bestaat, zichzelf nog herkennen aan het eind van de volgende eeuw? Zijn al die allerlaatste uitvinden, aange bracht in het „Huis van de Toekomst" wel te verwezelijken? Immers, bij zo'n „Huis van de Toekomst" denk je aan alle toekomstige huizen. Met alle soor ten van bewoners daarin. En niet alleen aan de zogenaamde happy few. Uit schitterend uitgevoerd foldermateri aal met veel illustraties, en uit de visie achter het „Huis van de Toekomst", blijkt echter dat de vorm en de inrich ting ervan werden bepaald vanuit de voortdurende stroom aan veranderin gen, die zich in onze samenleving voordoet. De techniek werd ten dienste gesteld van de mens en het wonen. Ook werden in die visie uiteraard het milieu en de schaarser wordende fossiele brandstof fen betrokken. Het is boeiend te lezen, dat er werkelijk aan alles, dat deel zou kunnen uitmaken van het toekomstige leefpatroon, is gedacht. Zelf op sociaal cultureel gebied: waarbij men zich bij voorbeeld tot op hoge leeftijd door mid del van een groot ingebouwd communi catie-paneel, met 3 beeldschermen (voor televisie, sateliet en beeldtelefoonont vangst) kan blijven ontwikkelen. Dit heel in het kort wat betreft het opti misme van de techniek. Het „Huis van de Toekomst" kan men persoonlijk gaan bekijken en wel vanaf 6 oktober bij het Autotron in Rosmalen. De boekenpresentatie spreekt ons in een totaal andere taal aan. Veel twijfels over de verdeling van macht, kennis, scholing, grondstoffen, drinkwater, voedsel, en vooral werk voor de gehele wereldbevolking. Kan de natuur het aan? Moeten we naar een totaal andere wereldorde? Zo ja, gebeurt dit uit vrije wil? Of opgelegd door harde omstan digheden? Is het jaar 2000 de afsluiting van een tijdperk? En staan we inder daad op de drempel van een totaal an dere wereld? Allemaal vragen, die de verschillende auteurs stellen en beant woorden in de grote boekenpresentatie. Deze is eveneens toekomstgericht. Al leen volkomen anders dan die van de enthousiaste techneuten. Carla van de bibliotheek van winkelcentrum 't Loo vrezen wij een nog grotere toename van het verkeer. Van oudsher is de Schuine Hondsbos schelaan een rustige smalle door gangsstraat, maar door o.a. verkeers toename, uitbreiding van woonwijken en de komst van het Winkelcentrum 't Loo ca. 15 jaar geleden is deze straat veranderd in een zeer onveilige drukke straat. Vooral tussen 9.00 's morgens en 16.30 uur 's middags. De Schuine Hondsbosschelaan leent zich niet voor deze drukte. Bovendien wordt er vaak met hoge snelheid door de straat gere den. In het verkeersplan van B W is de Schuine Hondsbosschelaan aangewe zen als verkeersluwe straat. Nu gaan er echter nog 3000 auto's doorheen. Van zelf zal dit niet veranderen. De bewo ners willen dan ook graag maatregelen om te zorgen dat de Schuine Hondsbos schelaan inderdaad verkeersluw wordt. In het kader van de 5e Nationale straatspeeldag nodigen de bewoners van de Schuine Hondsbosschelaan alle kin deren van Heiloo uit om voor een keer op straat te spelen. Deze speeldag wordt gehouden op woensdagmiddag 8 juni a.s. van 14.00 uur tot 16.00 uur. De straat is echter afgesloten voor het ver keer vanaf 13.00 uur tot 17.00 uur. De ze speeldag is speciaal voor kinderen vanaf ca. 4 jaar tot 12 jaar. Naast vele oud-Hollandse spelletjes zoals zaklo- pen, steltenlopen, drop/koekhappen en ballegooien worden er ook goochel- voorstellingen gegeven door Lido van der Laan (van jong en oud). Onder lei ding van Tini Eikenaar zal er een straat theater gemaakt worden gehouden waaraan de kinderen actief kunnen deelnemen. Tijdens het festijn zijn er voor de kinderen diverse versnaperin gen. De ouders zijn uiteraard ook wel kom. Er zullen diverse terrasjes zijn waar men o.a. koffie en thee kan nutti gen. Als afsluiting is er vanaf 16.00 - 17.00 uur een echte kinderdisco bij dansschool Ranzijn. Hier mogen alle kinderen vanaf 4 tot 12 jaar even lekker swingen. Alles is gratis. Op diverse scholen zijn inmiddels kleur platen afgegeven waaraan een wedstrijd verbonden is. De uitslag zal tijdens de middag bekend worden gemaakt. Ho pelijk zijn de weergoden het feest goed gezind. Mocht het erg slecht weer zijn dan wordt uitgeweken naar Dansschool Ranzijn. Door dit festijn proberen de bewoners bij de Gemeente Heiloo en bij de inwoners van Heiloo meer aandacht te vragen voor het verkeersprobleem. Denk om uw snelheid. Veiligheid en voorzichtigheid staat voorop en geldt voor ons allen! HEILOO - Tijdens de onlangs gehou den kring- en districtskampioenschap pen tennis voor de jeugdheeft TV Heiloo goede prestaties geleverd. Kampioen t/m 12 jaar jongens van de kring Alkmaar werd Michiel Burger en hij kwam bij de laatste acht van Noord- Holland. Kim Kaandorp werd in de kring Alk maar tweede bij de meisjes t/m 10 jaar. Maar Kim werd heel knap kampioen in deze klasse van het district Noord Hol land. Linda Vader en Jantine de Boer kwamen zowel bij de kring als het dis trict tot de laatste acht bij meisjes t/m 16 jaar. Al met al werden er goede prestaties geleverd en dat biedt perspec tief voor de toekomst. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uurf! Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Zaterdag 4 juni: maandelijkse verkoop van Kook in het pand aan het Victorie park 2 te Alkmaar tussen 10.00-14.00 uur. De opbrengst is voor een school project in Tibet. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Galerie Nu Tot en met 12 juni: expositie met werk van Piet Zanstra (olieverfschilderijen) en Irene Zinsmeester (plastiek) in Gale rie Nu, N. van der Veenstraat te Castri- cum, geopend donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 3 juni: racketavond voor begin ners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 12 juni is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Ben Veer (installatie en tekeningen) te zien tijdens de openingsuren op donder dag tot en met zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. Poppentheater Dibbes Akersloot In juni zijn er voorstellingen op 4, 8, 11 en 15 juni; aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Inlichtingen/reserveringen: Poppentheater Dibbes, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren wordt aandacht besteed aan 'Regionale uitgaven'. De getoonde materialen kunnen direct wor den geleend. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in de maanden juni, juli en augustus. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de maand juni is in de hal van de openbare bibliotheek Akersloot kant- kloswerk met verschillende thema's te zien, gemaakt door An Holtkamp en Coba Stern-Admiraal. Politiek Café Vrijdag 10 juni: politiek café in de raad zaal van het gemeentehuis te Alkmaar (ingang Langestraat), van 17.00 tot 20.00 uur, entree gratis; onderwerp: 'Discriminatie op de arbeidsmarkt'. Beeldentuin Akermare Tot en met 10 juli is in galerie beel dentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Aker sloot een expositie te zien van beelden en schilderijen van een achttal kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Programma Radio 80 Vrijdag: Baksteen 18.00 Het weekend in 20.00 Het Duinrijk 22.00 Zaterdag: Rob in de morgen 7.00 Te vroeg voor woorden 8.00 .Kleintje Koffie 10.00 De boer is troef 12.00 Clapman 14.00 Lukraak 16.00 Weekje Radio 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Je kan altijd nog schaapjes tellen22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Woordfratser 17.00 Classics 19.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Stichting Doorstroom Zaterdag 4 juni: verkoop van tweede hands spullen en meubels ten bate van een project in Uganda bij de Stichting Doorstroom, Koningsweg 36 te Aker sloot tussen 9.30 en 15.00 uur. HEILOO - De Heilooër sportvereniging en haar trouwe aanhang zullen zich het voetbalseizoen '93-'94 nog lang herin neren. Het eerste elftal werd voor dat seizoen in een „vreemde afdeling" inge deeld. De gemoederen van voor- en te genstanders van die indeling werden danig bezig gehouden. De pessimisten zagen het niet zo zitten maar het elftal van trainer van Wijck deed voor hen het getij snel keren. Bij de jaarwisseling stond het elftal bovenaan en met opti misme werd aan de 2e helft begonnen. Daarin zaten echter wat addertjes onder het gras want door een paar verliesbeur- ten dreigde het streven nog mis te lopen. Toch zag van Wijck nog op tijd kans de trein weer op de rails te zetten en het elf tal, samen met de voetbal vereniging WSV, op de eerste plaats te laten eindi gen. De daarop volgende beslisssings- wedstrijd werd door HSV verloren maar de strijd in de nacompetitie bood de rood-gelen nog uitzicht op de 2e klas. Wéér werden alle krachten gebundeld en werden tegenstanders KHFC en VSV terug gewezen. Voor dat ene begerens waardige plaatsje in de 2e klasse komt echter ook de kampioen na-competitie afdeling A in aanmerking en dat werd Den Helder, dat met liefst 6-0 Alcmaria zondag jl. terug wees. Kunt u het nog volgen? Om alles maar kort samen te vatten: zondag 5 juni aan vang 14.00 uur begint de alles beslissen de wedstrijd H.S.V.- Den Helder op het Alcmaria Terrein in Alkmaar. Na de enorme bewonderenswaardige inzet in de zware opgaven om deze belissings- wedstrijd te bereiken, verdient dit elftal het, aldus het HSV bestuur, om massaal ondersteund te worden door sportmin- nend Heiloo. Door de te verwachtte grote drukte wordt u verzocht op tijd aanwezig te zijn. HEILOO - Het jeugdorkest Caecilia uit Heiloo is op 28 mei op uitnodiging van Soli Deo Gloria Koog Zaandijk naar Zaandam gegaan. In samenwerking met het jeugdorkest van Soli gaf zij daar een concert. Voor een volle zaal opende het jeugdor kest van Caecilia met de Easy Pop Sui te. Daarna werden o.a. nummers van Elvis Presley en Heal the World van Mi chael Jackson gespeeld. Dat het jeug dorkest meer kon .dan alleen maar 'wat toeteren', bleek bij het nummer 'Hey loft hoe down'. Hierbij werd niet alleen gespeeld, maar ook gezongen. Zelfs het publiek werd bij dit stuk ingeschakeld. Na een korte pauze vervolgde het jeug dorkest van Soli het concert. Zij speelde o.a. The Pink Panter en melodieën uit bekende musicals. De avond werd af gesloten met een gezamenlijk optreden van de jeugdorkesten. Dit betekende dat er ongeveer 90 jonge muzikanten op het toneel zaten. Het nummer Pavane in Blue werd ten gehore gebracht. De trompet-solo werd hierin vertolkt door iemand van Soli. De altsax-solo werd gespeeld door Floris Burgering van Caecilia. Het jeugdorkest van Caecilia heeft haar volgende optreden op dinsdag 7 juni. Zij speelt dan op het schoolplein van de Sint Radboudschool op de eerste avond van de avondvierdaagse. HEILOO - Zaterdag 4 juni wordt bij de Terriers weer de jaarlijks terugkerende open hockey-zaterdag georganiseerd, een prima gelegenheid om kennis te ma ken met de hockeysport. Deze dag is speciaal bedoeld voor jongens en meis jes van 6 jaar tot ongeveer 12 jaar. Een maal per week wordt er een uur getraind. Onder leiding van deskundige trainers leer je dan de basisvaardighe den van het hockeyspel. De jeugd van 6/7 jaar wordt in een speciale groep op gevangen, we maken er een gezellig uurtje van! Op zaterdagmorgen worden er wedstrij den gespeeld in competitieverband. De ze teams worden altijd begeleid door een coach. Beginners spelen 6 tegen 6, later 8 tegen 8 en vanaf ongeveer 10 jaar speel je al in een echt elftal. Een paar keer per seizoen zijn er gezellige feestjes in het clubhuis. We hechten veel waarde aan een goede sfeer. Omdat hockey een teamsport is, zien we als belangrijke taak van de club kinderen te leren reke ning houden met elkaar, in het spel, maar ook daarbuiten. Kom op zaterdag 5 juni om 10.00 uur op de Open Dag, het duurt tot ongeveer 12.00 uur. Ou ders zijn uiteraard van harte welkom. Zorg ervoor dat je sportkleding aan hebt, van ons krijg je een prachtige hoc keystick te leen! Na afloop is er limonade en een traktatie. Na de Open Dag is er nog de gelegenheid om één of twee keer gratis mee te trainen met onze jongste jeugd. (Zie ook de advertentie op de voorpagina).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6