25 jaar Tennisvereniging Limmen Voor Meisjesportret van Matthieu Wiegman. Wim de Boer Kunsthandel ALKMAAR - Zomerexpositie Piet van Wijngaerdt de Bergense School 1 juli t/m 15 augustus. Naast werk van ver want schilders, zoals Charley Toorop en Piet van Wijngaerdt, zijn op deze grote verkoopexpositie ruim 80 werken van bijna alle belangrijke vertegenwoordi gers van de Bergense school aanwezig. Van Harrie Kuijten zijn de 'strandjes' zeer gezocht. Dirk Filarski was een zeer reislustig man. Behalve bloemstillevens zijn dan ook reisimpressies te zien: onder andere een besneeuwd berglandschap met een eenzame boom, hetgeen geschilderd is in St. Moritz. Een uitgebreide collectie tekeningen (20 stuks) en vijf schitteren de olieverfschilderijen van Leo Gestel toont de ontwikkeling van de belan- H.S.V. Limmen LIMMEN - Het Maalwater te Heiloo was jl. zondag de plaats van handeling voor de tweede witviswedstrijd van de H.S.V. Limmen Op deze zomerse mor gen had een ieder wel zin om eens lekker ontspannend een hengeltje uit te wer pen. Helaas was voor de meeste vissers de wedstrijd niet ontspannend, maar slaapverwekkend. De volgende wedstrijd is op 17 juli. Uitslag: A-klasse 1. W. Krom 3600 gram, 2. G. Tuyn 3300 gr. 3. C. Dekker 1975 gr. 4. R. Levering 1250 gr. B- klasse: 1. J. Hageman 1400 gr., T. Veldt 1400 gr. 2. R. Levering 750 gr. 3. J. Leurs 400 gr. grijkste exponent van de Bergense School. Van Gerrit van Blaaderen, Aer- nout Colnot, Mommie Schwartz en Matthieu Wiegman zijn er diverse krachtige schilderijen, waarbij vooral het grote tuingezicht van Gerrit van Blaaderen opvalt. Museaal van kwali teit zijn een twintigtal schilderijen van Piet van Wijngaerdt. De tentoonstelling wordt vrijdag 1 juli ca. om 20.00 uur ge opend door Pim Jacobs, een groot Van Wijngaerdt kenner. Tekeningen van Jan Vlasveld in slotkapel EGMOND a/d Hoef - Centraal in de te keningen van Jan Glasveld staat het the ma macht in al zijn verschijningsvor men; de macht van de machtigen, van de verleidingen, van de dood; gesymbo liseerd in standbeelden, pretentieuze monumenten, overweldigende architek- turen. Met deze gegevens als uit gangspunt wordt een spel gespeeld, een spel in zwart-wit. Jan Vlaveld manipu leert, vervormt, laat weg, vergroot, tot er een absurditeit over is, de absurditeit van de macht. Jan Vlasveld, geboren 10 augustus 1943 in Leiden, studeerde filosofie en theolo gie in Eindhoven en van 1969 tot 1974 grafiek en illustratie op de Academie voor Beeldende Kunst in Groningen. Vanaf 1974 is hij werkzaam als illustra tor voor diverse tijdschriften en kranten en vanaf 1989 docent op de Academie in Groningen. De tentoonstelling wordt gehouden van 26 juni t/m 10 juli en officieel geopend door de loco-burgemeester van Eg- mond, de heer C. Wijn. De slotkapel is dagelijks open van 14.00-17.00 uur, gratis entree. Nieuws van zwembad Loos HEILOO - Op dinsdag 14 juni j.l. was er diplomazwemmen voor de snorkel brevetten A, B en C. De kinderen van zwembad Loos deden, onder toeziend oog van de heer Pieterse van de Neder landse Onderwatersport Bond, hun uit erste best. Een enkeling moest voor een tweede keer zijn duikbril schoonblazen maar dat mocht de pret niet drukken en natuurlijk was iedereen na afloop geslaagd voor zijn/haar snorkelbrevet gefeliciteerd! Tijdens de diploma uitreiking gaf de heer Pieterse nog een aantal praktische tips zodat het bij een volgend brevet nog beter gaat. Iedereen van harte gefeliciteerd! De geslaagden zijn: snorkeldiploma A; Angeline Wiersma, Renee v. Dooren, Hidde Zijp, Patrick Groot, Patrick van Gelderen, Jos Houtman, Jan van Dijk, Floor Hensen, Inge Verhagen, Hanneke van Elk. Snorkeldiploma B: Albertine Wiersma, Peter Hauwert, Onno Hensen, Eline Ramaker, Jouri Horsthuis, Frank Hoogland, Melanie Gouw, Nathaslie Gouw, Malte Gouw. Snorkeldiploma C: Peter Minis, Marise Ramaker, Bregtje Langkemper, Kathy de Groot, Dries de Nijs, Marijke Bake, Brian Gonet, Marjolein de Groot, Mar- tijn Harren. Nieuws van zwembad Loos Op woensdag 16 juni in alle vroegte was er in zwembad Loos Kleuterbrevet zwemmen. Om half acht 's morgens moesten de kinderen gekleed in het wa ter aan hun 50 meter gekleed zwemmen beginnen. Sommige ouders waren nog niet helemaal wakker en er waren ook ouders bij die uitermate gespannen wa ren. De kinderen niet. Zij hadden im mers al lang en breed geoefend. Vol trots lieten de kinderen hun eerste diplo ma aan hun ouders zien en daarna vlug naar school. Iedereen van harte gefeli citeerd! Geslaagden voor het kleuterbrevet zijn: Jos Duin, Dennis Andriesse, Marije Admiraal, Martijn Dijkers, Lindsay Zentveld, Floris Boswijk, Bob Rootjes, Tara Janson, Joyce Scheerman, Feike Deijlen, Steven Beijer, Menno Buis, Jo- rit Friso, Mark Pilkens, Anke Blankers, Mariette Boon, Jelle de Jong, Amber Froberg, Mariska Rijnaarts, Lesley Amson, Car lijn Dammers (op een later tijdstip), Simone de Zeeuw, Wisse Deij len, Nikki Tromp, Laurns Eijking, Astrid Orij, Puck Mannes en Jennifer Laan. LIMMEN - Van 18 juni tot en met 26 juni jl. heeft Tennisvereniging Limmen haar 25-jarig bestaan gevierd. De opening van deze feestweek werd verricht door wethouder Hes met het hijsen van de nieuwe verenigingsvlag. De junioren kregen een T-shirt aange boden met daarop een tekening, die door Jasper Admiraal was ontworpen. Deze tekening was gekozen uit een aan tal inzendingen, die door de jeugd was ingestuurd. Gedurende de hele feest week was er voor zowel de junioren als de senioren een mix-toernooi georga niseerd. Aan het eind van de eerste dag werd een receptie gehouden voor oud bestuursleden, sponsors en genodigden in de nieuwe kantine van tennispark De Voetel. Onder het genot van een drank je en een hapje werd over de geschiede nis en de toekomst van de vereniging gesproken. Ondanks een paar buitjes op dinsdag heeft iedereen 5 a 6 wedstrijden kunnen spelen. Naast de sportieve kant van deze week waren hier omheen andere aktiviteiten gebouwd, zoals een haring-avond met muziek van Aad en Ko Beentjes, een Franse avond en een barbecue met live muziek van Piet Duijkersloot. Als klapstuk was er afgelopen zaterdag een feestavond in partycentrum Sint Maar ten met muziek van de band Actif. Op de ochtend van de laatste feestdag werd een ontbijt geserveerd. Voor de niet-tennissende jeugd van Limmen was er de mogelijkheid om als introducé met een tennissend vriendje of vriendinnetje mee te spelen. Tevens konden de leden, dankzij het aanbod van Dennis Boontje, kennisma ken met squash. Uiteraard werd de inwendige mens niet vergeten en ook was er vrijdagavond bij de tombola voor ieder jeugdlid een leu ke prijs te winnen. Zaterdagmiddag kon iedereen genieten van een demonstratie door sportschool Boontje. Iedereen was onder de indruk van de perfecte balbeheersing van Roy Boontje en Dennis Beentjes. Kortom, de jubileumviering was één groot succes. Bestuur T.V.L. Magisch realisme van Henk Beulakker en bronzen sculpturen van Asta Kettler bij Galerie Amber LIMMEN - Kunstschilder Henk Beu lakker uit Hengelo (O) exposeert van donderdag 23 juni tot zondag 24 juli, samen met beeldhouwster Asta Kettler in Galerie Amber te Limmen. Naast olieverfdoeken heeft Henk Beulakker in de loop der tijd diverse aquarellen, pen en contétekeningen gemaakt. De laatste jaren heeft hij zich vooral toegelegd op de schilderstrant in magisch realistische sfeer. Dit spreekt de kunstenaar aan, omdat daarbij de compositie vrij is. Beeldhouwster Asta Kettler werd in Me- dan geboren. Haar beeldhouwopleiding kreeg zij o.a. bij Gerard van der Leeden en bij de Vrije Academie in Den Haag. Asta Kettler exposeerde in vele plaatsen in Nederland en bronzen sculpturen van haar zijn in het bezit van het Stedelijk Museum Alkmaar en van particuliere collecties. Het magisch realisme van Henk Beulak ker en de bronzen sculpturen van Asta Kettler zijn te zien iedere donderdag t/m zaterdag van 2-5 uur. Galerie Am ber ligt aan de Dusseldorperweg 18 te Limmen Galerie Amber maakt deel uit van Kunstroute Noord-Holland (zie de Toer-in Krant en VVV-gids Castricum). Solexclub 't Rolletje zoekt solexen AKERSLOOT - Leden genoeg, maar een gebrek aan knappe Solexen is het euvel van de ionee verenieine in Akersloot. In de wetenschap dat hier en daar nog best wel een verborgen Solex zal staan in schuurtjes of op vlieringen doet deze aktieve jonge vereniging een beroep op mensen die nog een Solex hebben staan en die deze tegen een rede lijk bedrag af willen staan aan deze So lexclub. Alle types zijn welkom en mocht u nog in het bezit zijn van een Solex en u wilt hem overdragen aan het Rolletje, dan graag even een telefoontje naar H. Levering 02513-12866. Waarna wij met gezwinde spoed op de Solex bij u komen kijken. Bij voorbaat hartelijk dank. Solexclub 't Rolletje aktief in toertochten AKERSLOOT - Zondag 3 juli gaat So lexclub 't Rolletje uit Akersloot naar De Kwakel waar de jongens van de Solex club aldaar een mooie toertocht hebben uitgezet. Gereden zal worden langs Schiphol, door Bloemendaal richting Zandvoort waar een pauze zal worden ingelast. Leden van 't Rolletje die mee willen rij den vertrekken om 10.00 uur van De Vriendschap. Een week later, zondag 10 juli organiseert 't Rolletje zelf een toer tocht. Ditmaal naar Den Helder om het Solexmuseum van dhr. Haarsma te be zoeken. Er zal een mooie tocht gereden worden met op de heenweg langs de duinkant, met een stop in Callantsoog. Iedereen met een Solex kan meerijden, mits verzekerd uiteraard. De kosten van deze tocht zijn 10 gulden, voor dit be drag ontvangt iedere deelnemer een aantal consumpties, de traditionele pan- nekoek en natuurlijk een herinnering aan deze tocht. Opgave bij Sjaak Kers- sens 10788. Het vertrek is om 11.00 uur 's morgens van De Vrienschap in Akersloot. Toer in Poëziedag in beeldentuin Akermare AKERSLOOT - Zondag drie juli is er een poëzie, muziek en beeldenfeest in de Beeldentuin Akermare te Akersloot. Het poëzie en muziekprogramma duurt van twee tot zes uur. Het thema van de bijeenkomst is Water, vriend en of vij and. Dichters die hier iets over voordra gen komen uit vier groepen van dichters en proza schrijvers. Muziek en liedjes worden verzorgd door het a-capella koortje "4 stuks". Omdat het een grasveld activiteit is wordt u verzocht om uw eigen kussent je, klapstoeltje en bij regen uw paraplu mee te brengen. Deze dag die onder auspicium van de culturele commissie Akersloot staat is gratis. Om de kosten te dekken is er in de pauze voor koffie en thee een stand aanwezig. Akermare vindt u aan de Uiterdijk 2 te Akersloot. De Uiterdijk ligt schuin te genover de molen, ongeveer 200 meter van het pontveer over het Noordhol lands Kanaal. Wilt u meer over deze "Toer in" ge beurtenis weten, bel dan Ton Verplan- ke, tel. 072 337 26 of Emmie Bangert 02513 125 98. Akersioot Praktijkdiploma Midden Management (PMM) zorgt voor prima start carrière in management HEILOO - Met de introductie van het eerste officieel erkende diploma voor middle management: het 'Praktijkdi ploma Midden Management' (PMM) komt de Stichting Nederlandse Associa tie voor Praktijkexamen tegemoet aan de vraag van zowel overheid als be drijfsleven om te komen tot een examen dat nauw aansluit bij de specifieke eisen die worden gesteld aan leidinggevende in het middenkader. Boeiende functie Deze zogenaamde 'middle manager' staat namelijk midden in de organisatie en is dikwijls de schakel tussen het ho ger kader en de medewerkers van een onderneming. Voor deze moeilijke, maar boeiende functie is kennis van ma nagement en inzicht in management technieken onontbeerlijk. Vakkennis alleen is anno 1994 in een professionele organisatie niet meer voldoende om je te handhaven als middle manager. Insti tuut Praehep, marktleider op het gebied van bedrijfseconomische en administratieve opleidingen, start in september 1994 met haar opleiding Praktijkdiploma Midden Management, die men zowel schriftelijk als mondeling kan volgen. Overigens bestaat de oplei ding PMM uit twee modules; Commu nicatie en Organisatie. Als men voor beide modules een voldoende heeft be haald, ontvangt men het Praktijkdiplo ma Midden Management. Managementvaardigheden De opleiding voor het Praktijkdiploma Midden Management (PMM) die Prae hep in haar cursuspakket heef opgeno men is geschikt voor personen die wel voldoende vaktechnische kennis in huis hebben, maar over onvoldoende mana gementvaardigheden beschikken om een leidinggevende functie te vervullen. De cursus PMM sluit perfect aan op de eisen die aan middle managers worden gesteld en verschaft actuele kennis en inzicht in het moderne management. De opleiding PMM behandelt namelijk za ken als rapporteren, effectief vergade ren, interne en externe communicatie, strategie, planning en marketing. De cursus biedt daarom een prima kans om door te groeien naar een leidinggevende functie. Sfeervolle slotuitvoering van 'zingen houdt jong' HEILOO - Vrijdag 10 juni gaf Z.H.J. in 't Trefpunt haar concert tot besluit van het seizoen onder de nieuwe diri- gente Machteld Merckens. Het was voor ons koor een hectisch jaar. De Seniorenkorendag in de pro vincie Noord-Holland viel dit jaar al in in oktober, waardoor er maar een maand onder de nieuwe directie gerepe teerd kon worden. Medewerking werd verder verleend aan de uitvoering in de Moeder Gods Kerk ter gelegenheid van het Ouderenjaar 1993. Wij moesten het opnemen tegen het jongerenkoor Mo- GoJoKo en het N.H. Ouderenorkest. Voorts luisterde het koor het feest t.g.v. het 10 jarig bestaan van de bridgegroep in 't Trefpunt op. De gemeente gaat een andere subsidie politiek voeren voor de culturele verenigingen. In dit kader is er een begin gemaakt met statuten en een gedetailleerde jaarlijkse begroting. Aan deze slot-uitvoering werd mede werking verleend door twee jongelui; Daniëlle en Marcel de Wit, broer en zus. Zij speelden veertien variaties op 't the ma "Greensleeves" voor blokfluit en gitaar. In de pauze reikte de heer Log ger namens de N.H. Zangersbond ere medailles uit aan leden, die 40 jaar of langer lid van een koor waren geweest. Dat zingen jong houdt bleek wel uit de leeftijd van enkele geridderde dames mevr. Rijnja, 84 jaar en mevr. Kingma 89 jaar. Verder ontvingen de volgende personen een medaille: mevr. M. de Groot, mevr. de Geus, mevr. M.M. Hoebe, mevr. H. Stolp, mevr. Ro- zing en de heer H. de Boer. De heer Maas, voorzitter, had al eerder in het jaar te kennen gegeven, dat hij het voor zitterschap wilde neerleggen in verband met andere aangenomen functies. Mevr. L. Dil neemt de hamer van de heer M. Maas over. Na de loterij kon het zangprogramma afgewerkt worden. Het wiegelied van J. Brahms is een oude bekende van het koor. E la Pampina is een leuk lied over een vallend olijfblad. Hierna stemde Marcel de Wit ander- maals zijn gitaar om de eerste prelude van Hector Villa Lobos ten gehore te brengen. Hij oogstte terecht een groot applaus. Na twee negro-spirituals en een ferm gezongen "Goedendag alle maal, adieu" werd en een ferm gezon gen "Goedendag allemaal, adieu" werd de avond besloten met dankbetuigingen en bloemen voor de medewerkers van deze zangavond op niveau. Stichting "Doorstroom" zoekt 2e hands spullen AKERSLOOT - De Stichting "Door stroom" verkoopt 2e hands spullen voor een waterproject in Uganda. Elke le en 3e zaterdag van de maand van 9.30 uur tot 15.30 uur zijn wij geopend aan de Koningsweg 36 te Akersloot. Wegens enorm succes is er zaterdag 2 juli weer een meubelshow. Heeft u nog spullen beschikbaar? Dan kunt u kontakt opnemen met: Wil Broersen 02513 12 778 of Ben Schagen 02513 14 957. Kinderdag in Akersloot op zondag 3 juli AKERSLOOT - Stichting Akersloot Promotie organiseert zondag 3 juli de inmiddels bekende Kinderdag op en rondom het Wilhelminaplein. Een keur van attracties staan te wachten op de kinderen, zo kunnen zij genieten van onder andere een kindershow met de clown Bollie, skelterbaan, luchtsprint, luchtkasteel, werverwind, klepelhan- gen, springkussens, een sminkstand en nog veel meer. Vanaf een uur 's mid dags is het Wilhelminaplein omgetoverd tot kinderdorp, de ouderen kunnen hun heil zoeken op de verschillende terras sen die de horeca zal opstellen, om zo ook te genieten van al dat kinder- vermaak. Een limonadekoe, een gratis ijsje en na tuurlijk de bekende luchtballon zijn ook aanwezig. De ballonnen komen dit jaar uit een reuze champagnefles en er is we derom een prijsje te verdienen voor de ballon welke het verste weg wordt aan getroffen. Een en ander is mogelijk gemaakt door een grote groep sponsors, met als hoofsponsors Rabobank Akersloot, Heineken Nederland en Ven's groot handelcentrum in Alkmaar. Naast deze hoofdsponsors een hele gro te groep subsponsors en natuurlijk de kopers van de donateursloten in de ge meente Akersloot. Wat deze dona teursloten betreft, ook op de kinderdag staat een stand van de Stichting en men sen die zich geroepen voelen het werk van deze stichting te steunen kunnen daar terecht om alsnog een donateurslot te kopen. De entree voor deze dag is ge heel gratis! en zoals gezegd het begint om 13.00 uur en zal duren tot ongeveer 17.00 uur. Het koor MiKiRa. Concert wereldmuziek door "Mikira" HEILOO - Op zaterdagavond 2 juli brengt het intercultureel vrouwenkoor Mihira een concert in de Remonstrantse kerk in Alkmaar. De leden van dit uniek ensemble zijn vrouwen uit meer dan twintig verschillende culturen. Het re pertoire is even gevarieerd als het koor zelf: van Hindoestaanse bruiloftsliede ren tot Mexicaanse walsjes, van Moluk se vissersliedjes tot swingende Caribische dansen, Mihira zingt de hele wereld rond. Mihira wordt begeleid door een eigen orkest: percussionisten Chris Colleye, Ifor Baynes en Margo Hauwert; Ton Peters op contrabas, Laura Ainchil op gitaar en charango en Diana Grose op viool. Het geheel staat onder leiding van Laura Hassler. Het gezongen programma wordt afge wisseld met opzwepende Afrocubaanse percussie. Het concert begint om 20.15; toegang is 5,-. Voor reserveringen: 072-154432. CD A-Fractie fietst weer rond HEILOO - Zaterdag 2 juli a.s. pikt het CDA de fietsdraad weer op. De Boeke- lermeer, en vooral het behoud daarvan, staat centraal. Zij gaan dan ook samen met vertegenwoordigers van de W.L.T.O. ter plekke kijken naar het be lang van de Boekelermeer voor land- en tuinbouw. Dreigende reacties op het, te herziene, Streekplan NB-Noord, dat de zware in dustrie vanuit Alkmaar wel uitgebreid mag worden naar Heiloo, heeft de frac tie doen besluiten het college te vragen hier actie te ondernemen. Voor het CDA staat vast dat de Boeke lermeer moet blijven zoals hij is! Wilt u mee fietsen? Vertrek 09.30 uur bij de Fa. Swart, Ka- naalweg 74. CDA HEILOO - De CDA fractie stelt met on gerustheid vast, dat zowel leden van de Provinciale Staten als ook de Kamer van Koophandel, positief staan tegeno ver de ontwikkeling van onze Boekeler meer als industriegebied. Wij willen het college vragen welke stappen zij van plan zijn te nemen om deze zienswijze te wijzigen. Ook vragen wij ons af of de Visie Boe kelermeer van de gemeente Heiloo, die door alle fracties positief is onderschre ven wel bij hen bekend is. de CDA fractie is van mening dat het gemeentebestuur van Heiloo alles in het werk moet stellen om dit mooie stukje Heiloo te behouden. En wel om drie hoofdredenen: Het belang van deze gronden voor de land- en tuinbouw; de waarde uit oog punt van landschap; de waarde als re creatieve fietsroute. Heiloo-2000 HEILOO - Op 4- en 7 juli a.s. zal de ge meenteraad de meerjarenbegroting be handelen. Daarin wordt het financieel perspectief voor de komende jaren geschetst. Dit perspectief wordt ongunstig beïnvloed door de komende herverdeling van het gemeentefonds. Voor Heiloo betekent dat vanaf 1997 in een aantal jaren rekening moet worden gehouden met een korting van ca. 2.500.000,- Wil de gemeente deze klap opvangen dan zal het bestaande beleid bijgesteld moeten worden. Hei loo 2000 wil ook de inwoners van Hei loo in de gelegenheid stellen met de fractie mee te denken over het in de toe komst te voeren beleid. U kunt daartoe woensdag 29 juni a.s. vanaf 20.00 uur het gemeentehuis (in gang Raadhuisweg) inlopen voor het bijwonen van de fractievergadering in de kamer van wethouder ten Hoope. Overigens bestaat deze gelegenheid op elke woensdag voor de maandag waa rop de raadsvergaderingen plaats heb ben maar dan vanaf 19.30 uur. Heegemunde presenteert bouwplannen EGMOND - Na de negatieve sfeer die rond het bejaardentehuis Heegemunde heeft gehangen is men nu naar buiten gekomen met de verbouwingsplannen. Eerst heeft men kennis opgedaan bij St. Agnes en is men tot een principe ak koord gekomen om nauw samen te gaan werken en misschien zal resulteren in een fusie. De heer Bouwman, direkteur van "de Zandsteen" in Callantsoog gaf een uit eenzetting hoe het daar in zijn werk was gegaan. De plannen die men daar in 1991 heeft gerealiseerd komen bijna overeen met de plannen van Hee gemunde. W.B.O.-extern (Wet Bejaarden Oor den), zorg en huur contracten geschei den. Het huurcontract wordt met de woningbouwvereniging aangegaan in clusief de service kosten, dit laatste om dat men dan eventueel in aanmerking kan komen voor een huursubsidie. Het zorgcontract wordt samen, met de be woner, op maat opgemaakt. Het gaat om zelfstandig wonen met zorg op maat. Aan de hand van een stel onduidelijke dia's probeerde de architect Maarten Overtoom, de bewoners duidelijk te maken hoe het er in zijn ogen moet ko men uit te zien. Aan de buitenzijde verandert er niet veel, alleen komt er om het huis een pad, zodat rolstoelen overal het huis kunnen bereiken. Elke woning krijgt z'n eigen parkeerplaats! Er komen in totaal 23 woningen, 14 driekamerwo ningen en 9 tweekamerwoningen. De gangen zullen verlevendigd worden en met glazen deuren worden afgesloten naast de ingang zal een wijksteunpunt komen. Wanneer met de bouw kan worden be gonnen is nog niet bekend, ook niet waar de bewoners gedurende de verbou wing moeten blijven. In Callantsoog, vertelde de heer Bouwman had men voor die periode een hotel afgehuurd, maar of dat in Egmond ook mogelijk is, zal nog nader onderzocht moeten wor den. Het wachten is nu op de provincie. Engelandkunde en Frankrijkkunde bij CDC HEILOO - Het Cornelis Drebbel Colle ge (CDC), afdeling Heiloo, biedt ko mend cursusjaar weer de cursusjaar Engelandkunde en Frankrijkkunde aan. Op donderdagochtend kunt u uw kennis van de taal en cultuur van Groot- Britannië of Frankrijk vergroten. Wat houden deze cursussen in? In de eerste plaats leert u er de taal, waarbij tijdens de lessen de nadruk komt te liggen op de spreek- en luistervaardigheid. Omdat het oefenen van een taal nie voldoende is om een land te leren kennen en begrij pen komen ook de geografische en historische aspecten aan bod. Nu wij door middel van de kabel-TV e.d. in staat zijn buitenlandse zenders te ont vangen, blijkt al snel dat kennis hiervan ook nodig is. Waar liggen de plaatsen waar ze het over hebben; wat is daar zo bijzonder aan, welke culturele en toe ristische attracties zijn daar? Wat is de politieke situatie; welke landschapsva riëteiten zijn er en hoe is de bevolking sopbouw? De taal komt iedere week aan bod, de geografische en historische za ken wisselend om de 14 dagen. Ook is het mogelijk om alleen de taallessen of alleen de aardrijkskunde/geschiedenis van Engeland of Frankrijk te volgen. Al met al bieden deze cursussen een goede voorbereiding op een vakantie naar een van biede landen. Voor informatie en inschrijving kunt u t/m 13 juli op don derdagochtend van 10.30-12.00 uur te recht in het lesgebouw van het Cornelis Drebbel College, de Biender 2, Heiloo. Bejaardenhuis Heegemunde wil men van binnen drastisch verbouwen. Gymnastiek- en Turnverenignig, veel spelletjes in het recreatieoord. Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo HEILOO - Zaterdag 25 juni was het een levendig gebeuren in het recreatiepark aan het Maalwater. Vele jeugdleden kwamen met vriendjes en vriendinnetjes (200) én behulpzame ouders om een en ander goed te laten verlopen. We dachten gezegend te zijn met prach tig weer, dat bleek ook achteraf, maar er is wel vaak angstig naar de lucht ge keken! Gelukkig bleef het bij een aantal „dikke spatten". Speurtocht, athletiek- baan, spelletjes, de trimbaan en voor de groteren een krachtmeting met een balk, voortgedragen door het hele park, waarmee hindernissen moesten worden genomen. Een origineel spel van de voorzitter! Moe, maar voldaan worden aan het eind de ijsjes opgegeten, waarna men mét of zonder feesthoed huiswaarts ging. Dank aan alle medewerkers! D66 bezorgd over gevolgen van uitbreiding 't Loo voor verkeer HEILOO - D66 deelt de zorgen van Stichting Heiloo Houden zo over de ge volgen van de uitbreiding van 't Loo. Eerder heeft de Stichting in deze krant de politiek uitgenodigd om te reageren op de uitspraak van J. Blom van het KNOV dat het winkelcentrum na de uit breiding toch een wat sterkere regionale functie zal krijgen. Dit terwijl het colle ge naar de raad toe dit altijd heeft te gengesproken. D66 is van mening dat op grond van de ze uitspraak de gevolgen van uitbreiding voor het verkeer door de raad nogmaals moeten worden bezien. Het nieuw te bouwen plein tussen de Hema en Blok ker is wel auto-onvriendeliik maar niet verkeersvrij en volgens D66 minder vei lig voor bezoekers dan het huidige plein. Op marktdagen zal het nieuwe plein wel helemaal voor verkeer worden afgesloten. Dit houdt in dat de 7000 voertuigen die het nieuw te vormen plein normaal per etmaal doorkruisen via andere, minder geschikte routes (o.a. Kerkelaan, Willibrordusweg, v.d. Veldestraat) hun weg door het centrum moeten vinden. D66 ziet met name op het stukje Kerke laan en de kruisingen bij de van de Vel destraat de verkeersproblemen ontstaan, die op dat moment nauwelijks meer oplosbaar zijn zonder radicale maatregelen. Het voorstel van D66 om het oude plein te handhaven en te ver breden richting Witte Kerk, de huidige Raadhuisweg te handhaven en tevens de Kerkelaan te ontlasten door een extra opening naar de Straatweg aan de noordzijde van de Witte Kerk is door het college afgewezen, maar zou nog eens overwogen moeten worden. Programma Tintoretto HEILOO - Op 8 september a.s., 20.00 uur begint het seizoen 1994/1995 van de teken- en een schildervereniging Tinto retto, met de openingsavond, waarop vakantiewerk van de leden wordt besproken. Daarna is er elke donderda gavond van 19.30-22.00 uur vrij teke nen en schilderen met bevoegde begeleiding: stilleven, bloemen, portret. Éénmaal per maand is er modeltekenen. Na betaling van de contributie heeft men toegang tot deze wekelijkse alge mene bijeenkomsten. Tevens kan men zonder bijbetaling deelnemen aan één van de hieronder genoemde instructie cursussen, met uitzondering van het olieverfschilderen op maandagmorgen, waarvoor een extra-bijdrage geldt. Maandagmorgen 9.30-12.00 uur aqua rel gevorderden, 16 keer, start 26 sept. 1994. Maandagmorgen 9.30-12.00 uur, olie verf gevorderden (extra-kosten), 16 keer, start 3 okt. 1994. Maandagavond 19.30 - 22.00 uur, ba sistechnieken beginners en gevorderden, 16 keer, start 12 sept. 1994. Dinsdagavond 19.30-22.00 uur, ba sistechnieken en gevorderden, 16 keer, start 13 sept. 1994. Dinsdagavond 19.30-22.00 uur olieverf beginners en gevorderden, 16 keer, start 20 sept. 1994. Woensdagmorgen 9.00-12.00 uur, etsen en linosnede beginners en gevorderden, 14 keer, start 14 sept. 1994. Alle instructie-cursussen worden gehou den om de veertien dagen. Ze staan on der leiding van bevoegde docenten en hebben doorgaans een groepsgrootte van niet meer dan 15 personen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de secretaris van de vereniging, A. Zoon, Oosterzijweg 4, Heiloo, tel. 331191. PAGINA 10 UITKIJKPOST 29 JUNI 1994 h

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10