Speel-o-theek 15 jaar ZOMEROPRUIMING met kortingen tot 50% Feestelijke afsluiting Zwemvierdaagse OJ.KUYPER Kermis in Heiloo r 59e JAARGANG NO. 26 DRUKKERIJ UITKIJKPOST REKEN NIEUWSBLAD VOOR 29 JUNI 1994 Roemeense volksmuziek in Witte Kerk Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 faX uk^oty. fafiZbX cj- fa>yfa\fa^C ZO fut**- 1Z-00 4*Wl. (.v-.+H. fa- ff** Stichting voor ontwikkelings samenwerking kook Theater Buk Buk zoekt piano Stichting W.A.O. A.A.W. belangen Heiloo Seniorenvakantieweek in Drente MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN A I \tr\0 MAKELAARDIJ O.G. EN verkoop A J.VOS Zeeweg2ai852CRHeil0° assurantiën U Kermis in 't Kroegje Kermis bij Ares de Wit en Oud Inn Informatieavond: Rotonde Kennemerstraatweg Themaviering MoGoJoKo Auto of caravan vakantie controle bij Nissan Radio 80 Promo Team ijjt /-■■ «v n A Mr DAKDEKKER - LOODGIETER V.. nAV-nlVIMNU Hol Ie weg 19 072335085 Heiloo Optiek Geslaagd Afsluiting seizoen Buk Buk Fietsen op zondag! Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 eri 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De speel-o-theek vierde za terdag haar vijftiende verjaardag en de ze gebeurtenis werd feestelijk gevierd. De officiële opening werd verricht door Esther en Kirsten Koenders zij waren in Heiloo de eerste "leners" van speel goed. Door het doorscheuren van een lint werd de ruimte naar de speelplaats ontsloten waar allemaal leuk spelmate riaal stond uitgestald. Deze ochtend werd druk bezocht, zowel gehandicapten, als gewone kinderen hadden veel plezier en genoten volop van deze feestelijke ochtend. Een vroeger lid van de speel-o-theek had voor deze speciale gelegenheid een houten speelgoedtrein gemaakt met daarop het woord speel-o-theek en de data. Wat doet de speel-o-theek Misschien ten overvloede, maar wat doet de speel-o-theek. Hier kun je speel goed lenen, gewoon speelgoed of speel goed aangepast aan een handicap. Kortom vooral die kinderen, die extra zorg en aandacht nodig hebben. Bij voorbeeld kinderen die lang ziek ge weest zijn of door omstandigheden buiten het gezin en tijdelijk niet die aan dacht krijgen die ze nodig hebben. De speel-o-theek regio Heiloo (Alk maar, Heiloo, Akersloot, Castricum, Limmen, de Egmonden en Bergen) is gevestigd aan het Slimpad 19, tijdens openingstijden telefonisch te bereiken onder nr. 072-333399. De openingstij den zijn: donderdagmiddag van 15.00-17.00 uur en zaterdagochtend van 10.00-12.00 uur. HEILOO - In de serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk te Heiloo is standaard een avond volksmuziek opge nomen. Vorig jaar was dat Ierse volksmuziek. Dit jaar wordt het Roe meense volksmuziek (en muziek uit de Balkan). Op vrijdag 8 juli a.s. komt het Roemeens ensemble Nicolae Pirvu naar Heiloo. De basisbezetting van het en semble is: panfluit - cymbaal - viool - accordeon - contrabas. Nicolae Pirvu is de artistieke leider en de panfluitist. Marin Matei is de violist. Visile Luca is de symbalist van het gezelschap en wordt beschouwd als een jonge verte genwoordiger van de talentvolle cymba- listen van Roemenië. De cymbaal is een trapeziumvorming snaarinstrument en wordt met speciale stokjes bespeeld. Dit instrument geeft een typisch (Balkan-) karakter aan de muziek en is daardoor onmisbaar in een Roemeens Orkest. Zelf startte Gabriel BaTbalau op het Muziek Lyceum Gheorge Enescu met de cello-studie. Later heeft hij zich toege legd op de contrabas. Sinds september 1992 is hij de contrabassist van het en semble Nicolae Pirvu. En Marius Preda is het jongste lid van het ensemble en speelt accordeon. Hij begon reeds op 5-jarige leeftijd te oefenen op diverse in strumenten en bespeelt nog steeds vele instrumenten. Hij completeerde zijn muziekstudie aan de Hoge School voor Muziek in Boeka- Nicolae Pirvu met zijn orkest in Witte Kerk. rest. Al met al 'n ensemble van grote kwaliteit. In de goede akoestiek van de Witte Kerk zal dit duidelijk te merken zijn. De or ganisatie van de zomeravond-concerten is er trots op dit ensemble te hebben kunnen interesseren voor een concert in Heiloo. Dit wordt een grootse avond. Gezien de te verwachten drukte, is het verstandig van te voren kaarten te bestellen (tel. 334 804) of te kopen bij VVV Heiloo (hoek Stationsweg - Hee- renweg). De toegangsprijs is slechts 10,- (CJP, 65+ en kinderen tot 12 jaar 7,50). Abonnementen voor 4 of 5 concerten in de concertserie zijn -uiteraard tegen ge reduceerde prijs- ook nog mogelijk (in lichtingen tel. 334 804). Het concert begint in verband met de koopavond om 20.30 uur). 1? NVM UAKllAAA vJ-t 'l c-efcU+fai £tilcXto*. Q U BERGEN HEILOO HOORN Feest bij de jarige speel-o-theek. HEILOO - Op zaterdag 2 juli houdt de stichting Kook weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10 tot 14 uur terecht in het pand aan het Victoriepark 2 Alkmaar. Vorige maand bedroeg de opbrengst 16.974,80. De opbrengst van de ver koop van juli is bestemd voor het vol gende project: Een winkel die de boerenfamilies in Ta- lambuto, Filippijnen van de eerste le vensbehoeften voorziet. Talambuto is een streek waar 17 boe renfamilies een tamelijk armoedig bestaan leiden. In september 1992 wer den de bewoners van Talambuto geëva cueerd omdat ze plaats moesten maken voor de militaire activiteiten die in het gebied plaatsvonden. Toen de mensen in februari 1993 terugkwamen, moesten ze alles opnieuw opbouwen. Voor de eerste levensbehoeften is men afhankelijk van de stad, die 13 km ver derop ligt. De produkten die daar ge kocht kunnen worden zijn erg duur. Om aan deze problemen een eind te ma ken heeft de plaatselijke boerenorgaii- satie de hulp ingeroepen van Namadds, een geregistreerde overkoepelende pro vinciale boerenorganisatie. Namadds biedt hulp aan kleine organisaties in de provincie in de vorm van training en ad vies. Daarnaast voert Namadds kleine projecten uit op sociaal-economisch gebied. Namadds heeft toegezegd te zullen hel pen bij het opzetten van een winkel in Talambuto ten bate van de 17 boerenfa milies. Er wordt 1 jaar uitgetrokken om de winkel te realiseren. Binnen dat jaar wordt ook het personeel opgeleid. Aan Kook wordt gevraagd de kosten van de bouw van het winkelpand, de in ventaris en het startkapitaal voor haar rekening te nemen. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die afgeleverd worden bij het Kook-pand aan het Victoriepark 2 op maandag en woensdag van 10.00-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur. Op deze tij den kunt u tevens in het pand terecht om aankopen te doen. Indien u spullen wilt laten ophalen, dan kunt u bellen met 072 117891op maan dag en woensdag van 9.00 - 17.00 uur en op overige werkdagen van 15.30 - 17.00 uur. HEILOO - Gezocht: Piano. Jongeren centrum Buk Buk is weer druk bezig met het theaterprogramma voor het nieuwe seizoen. Een aantal prachtige voorstellingen, zoals Jan Rot, Jules Deelde, Hester Hofman en Maarten v. Roozendaal zijn al geboekt. Wat echter nog ontbreekt is een piano. Is uw huis te klein en uw piano te groot of speelt u er nooit meer op, dan wilt u hem misschien aan het theater schen ken. Daarmee maakt u de muzikale on dersteuning van het theater in de Buk Buk mogelijk. (Sponsoring is ook wel kom??) Wilt u meer informatie? Bel. 072 335 242 (Frans) of 072 333 552 (Selma) HEILOO - Wij starten in september weer met cursussen. Wilt u Engels leren op een leuke manier? Of mode maken? Of een cursus pergamano? Graag schriftelijk opgeven bij W. Braids, Vos- seakkers 14, 1852 CK Heiloo. Graag naam en adres vermelden. Inzen den voor 3 juli. HEILOO - Een vakantieweek met leef tijdgenoten in een rustgevende sfeer met de nodige gezelligheid, compleet met ex cursies en een prima verzorging. Dat is wat de Diakonale Reiscommissie DIRKCastricum-Heiloo-Limmen te bieden heeft in de week van 13 t/m 20 augustus 1994. We gaan dit jaar naar Villa Nova in Zorgvliet/Drente, een van oudsbekende, comfortabele accommo datie. Er gaat voldoende leiding mee als helpende hand op deze 16e jaarlijkse reis. Er zijn georganiseerde activiteiten, maar er is ook gelegenheid voor eigen initiatief in eigen tempo. De kosten be dragen 675,- p.p., 2 pers. kamer met douche en toilet, incl. volpension, kof fie en thee, heen- en terugreis per tou ringcar, vier excursies, avondprogramma, reis-bagage- enannuleringsdekking. Voor informatie en opgave: mevrouw J. van Dorp, Castricum, tel. 02518 72379 of fam. van den Berge, Heiloo, tel. 072 331721. HEILOO - Vrijdag 1 juli a.s. wordt de jaarlijkse zwemvierdaagse afgesloten. Vanwege het mooie weer zijn er dit jaar meer deelnemers ingeschreven dan vorig jaar. Naast de dagelijkse versnaperin gen ontvangen de deelnemers op de af- sluitdag meerdere leuke attenties. Zo is vrijdag om 16.30 uur en 18.30 uur twee keer een half uur durende goochelshow, aangeboden door garage Bleeker, de Renaultdealer van Hei'oo. Tussendoor verzorgt de plaatselijke zwemvereniging De Spetters om 17.30 uur een kunstzwemdemonstratie. Deze ongetwijfeld fraaie demonstratie duurt ongeveer een kwartier. Na het zwemmen van uw laatste 250 of 500 meter kunt u uw deelnemerskaart inwisselen voor een medaille, stic ker...en een portie overheerlijke pof fertjes. Hoewel vrijdag de zwemvierdaagse wordt besloten staat zwembad Het Baafje ook het komend weekend nog een beetje in het teken van deze feeste lijke zwemweek. Want behalve het in middels bekende vliegtuig kan de spelende jeugd zaterdag en zondag ook genieten van een loopmat. Iedereen kan dan eens ervaren hoe het voelt om 10 meter over het water te lopen. NVM 1 MooUnMIM I UZIN Heefenweg 167,1851KN Heiloo,Tel.: 072-331716. w Tel, 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES Kermis op de Omloop. HEILOO - De kermis in Heiloo zal ook dit jaar weer worden gehouden aan de Omloop van donderdag 30 juni t/m 3 juli. Er staat weer een mooie kermis op gesteld. Vrijdag 1 juli wordt er weer een groot vuurwerk afgestoken bij het ker misterrein aangeboden door de kermi sexploitanten omstreeks half elf. De rittenprijzen zijn weer voor alle za ken 2 gulden. Ook is er weer een toilet wagen aanwezig voor de moeders met kinderen. De muziek wordt centraal verzorgt.op het terrein. De openingstij den zijn donderdag en vrijdag half drie en zaterdag en zondag half twee. Parke ren kan bij het kermisterrein. HEILOO - Van donderdag tot en met zondag is het gedeelte van de Heeren- weg t.o. de cafees Ares de Wit en Oud Inn, weer overdekt en afgesloten voor verkeer. Tot twee uur is er live muziek en kunnen kermisgangers of mensen die gewoon buiten een lekker pilsje willen drinken hier, als ieder, jaar terecht. HEILOO - Dat de kermis bij 't Kroegje uitgebreid gevierd wordt is ondertussen wel bekend in Heiloo. Dit jaar zal daar zeker geen uitzonde ring op zijn. Er is weer een gezellig en vooral bijzonder programma samen gesteld met voor ieder wat wils. Vrijdag begint al goed met zoals onder tussen traditie Gornell Grant oftewel Kees de Groot. Deze oud Heilooër komt weer naar Heiloo om oude bekenden te groeten en vooral voor wie hem nog niet kent, is hij zeker een aanrader voor een lekkere avond uit. Zaterdag een duo waar heel Zaandam en daarbuiten over gepraat wordt, zien is weten waarom. Piet en Mieke zijn een begrip aan 't worden en je kunt er eigen lijk pas over meepraten als je ze gezien hebt. Zondag vanaf 19.00 uur een avond voor de echte liefhebber van Ier se folkmuziek. Het duo Pigmeat wist al menige zaal plat te kunnen krijgen en een ding is zeker, 't zal moeilijk worden om stil te blijven staan wanneer je ze hoort spelen. Liefhebbers van bijvoorbeeld de Dubli- ners zullen zich in een Ierse pub wanen, gewaagd en heel bijzonder dus. Wij wensen u een heel gezellige kermis en tot ziens bij Peter, Joke en René. HEILOO - Op donderdag 30 juni a.s. van 20.00 tot 22.00 uur zal in het Wijk- gebouw De Ypsalon aan de Hucht 4 een plantekening van de geplande rotonde Kennemerstraatweg, op de kruising met de Vennewatersweg en de aan te sluiten Ypersteinerlaan-Zuid worden gepresen teerd. Daarbij zal een toelichting wor den gegeven. Ook zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Het verkeersgebeuren op de Kenne merstraatweg baart het gemeente bestuur grote zorgen. De hele problematiek en de richting van de oplossing staan beschreven in het Ver keersplan Heiloo 1992 en het Herinrich tingsplan Kennemerstraatweg, die beide door de gemeenteraad zijn goedge keurd. Het doel is vooral te komen tot het treffen van voorzieningen, die de rijsnelheden verlagen en het oversteken veiliger maken. De verkeersrotonde is een voorbeeld, die aan dit doel beant woordt. Daarom komt er ook een rotonde op de Kennemerstraatweg. Gekozen is voor de kruising van de Kennemerstraatweg met de Vennewatersweg en de aan te sluiten Ypersteinerlaan-Zuid. De af beelding laat schetsmatig zien wat de bedoeling is. Wat opvalt is, dat de fiet ser via een vrij liggend fietspad "buite nom" 'wordt geleid en "uit de voorrang" wordt gehouden. De fietser blijft dus gescheiden van het autover keer en moet bij het oversteken van de rotonde via het vrij liggende fietspad ook wachten als er auto's en motoren passeren; de zogenaamde "haaietan- den" op het fietspad geven dit ook aan! Kenmerkend is verder de verhoogde middengeleider op de aansluitende we gen: een soort vluchtheuvel midden op de weg, die de fietser niet alleen be scherming maar ook gelegenheid geeft om veilig en gefaseerd over te steken. Het hart van d^ rotonde zal bestaan uit een groen plein. Tot slot is het van belang te weten, dat u als automobilist of motorrijder altijd voorrang hebt zolang u op de rotonde rijdt. Deze rotonde is ook voor het vrachtverkeer, waarvoor extra ruimte beschikbaar is, goed berijdbaar. Naar verwachting zullen medio septem ber de werkzaamheden voor de aanleg van deze rotonde starten. MoGoJoKo deed z'n uiterste best op het korenfestival. HEILOO - Tussen alle aktiviteiten met betrekking tot het 20-jarig bestaan van MoGoJoKo door wordt er ook nog veel aandacht besteed aan de kerkelijke vie ringen. Toepasselijk bij het jubileum is zeker de eerste themaviering, die de li- turgiegroep van MoGoJoKo in samen werking met pastor Helsloot in elkaar heeft gezet. Het thema luidt: jongeren en de kerk. In de viering zullen enkele koorleden vertellen op welke manier de kerk hen meer zou aanspreken. De vie ring is op zaterdag 2 juli a.s. om 19.00 uur in de Moeder Godskerk in Heiloo. KENNEMERSTRAATWEG 65, HEI TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Heeft u er wel eens bij stil gestaan dat terwijl u lekker op vakantie gaat uw Nissan meer dan normaal moet presteren? Natuurlijk, u rijdt in een betrouwbare auto maar, er worden lange stukken ge reden, veel bagage en veel mensen heb ben dan ook nog een caravan achter de auto. Toch, alles vraagt z'n onderhoud, zelfs een Nissan. Autohuis van Muijen aan de Pastoor van Muijenweg wil u een eindje tege moet komen voor 39,50 inclusief» BTW krijgt uw auto of caravan een uit gebreide vakantie controle op. maar liefst 23 punten. Moet er iets gerepareerd worden, dan gebeurt dat, uiteraard in overleg. Voor nog geen vier tientjes, weet u dat u auto ook klaar is voor de vakantie. Maak tijdig een afspraak tel. 072 330900. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte EGMOND - Egmond-Radio 80, die te ontvangen is op 107 fm, heeft sinds deze week een eigen promotie-team, het Ra dio 80 promo team genaamd. Het promo team zal in de zomermaan den iedere woensdagavond te vinden zijn op de braderie in Egmond aan Zee. Op zonnige dagen zijn de jongens en meisje te vinden op en rondom het Eg- mondse strand, maar ook op diverse an dere plaatsen in Egmond. Het team zal de eerste weken folders uitdelen over een spectaculair popcon cert dat Radio 80 in samenwerking met De Sting op zaterdag 9 juli organiseert in bad-hotel Het Zuiderduin. HEILOO - Vanaf 1 juli is het mogelijk om bij Heiloo Optiek aan de Kenne merstraatweg 386 contactlenzen aan te laten meten. Dit moet uiteraard met de grootst mogelijke zorg gebeuren. Hiervoor komt dan ook een volledig ge diplomeerd contactlensspecialist bij Heiloo Optiek. On^dit te vieren heeft Heiloo Optiek een unieke aanbieding. Gedurende de hele maand juli geeft Heiloo Optiek u bij aanpassing van een paar contactlenzen een paar reserve len zen gratis. Dit geldt voor alle typen standaard contactlenzen, zowel in zach te als vormstabiele lenzen. Mocht u geen reserve lenzen willen dan mag u ook kiezen voor 20% korting (tot een maximum van 150,-). Andere voordelen van lenzen laten aan passen bij Heiloo Optiek zijn: Voor zachte lenzen geldt in bijna alle gevallen één prijs voor standaard len zen. Een contactlens met een hoger wa tergehalte is dus in de regel niet duurder dan een lens met een laag watergehalte. Prijs vanaf 495,- inclusief aanpassen. Vormstabiele (harde gasdoorlatende) contactlens worden volgens de Excel Fit methode aangepast. Dit garandeert dat u altijd de meest optimaal passende contactlenzen aangemeten krijgt. Prijs vanaf 495,- inclusief aanpassen. Heeft u bij andere contactlensspecia listen al vaak te horen gekregen dat met uw bijzondere sterkte geen lenzen te krijgen zijn? Kom toch eens langs als u graag lenzen wilt gaan dragen. Tech nisch gesproken is tegenwoordig vrijwel alles mogelijk, contactlenzen met hoge cilinders, bifocale en multifocale len zen. Prijzen vanaf 650,- inclusief aan passen. Voor alle contactlenzen geldt: 3 maan den proeftijd, contactlenzen worden af geleverd inclusief toilettas, contactlens- houc\prs en vloeistoffen. Wilt u meer weten? Komt u vrijblijvend langs voor documentatie en prijslijst bij Heiloo Optiek. TSC, TWO -A- w HEILOO - Onze plaatsgenote Marvel v. Oosterom-Ilario heeft vandaag, woens dag 29 juni haar doctoraal in de Spaan se Taal- en Letterkunde behaald aan de Universiteit van Amsterdam. HEILOO - Afgelopen is het voor dit sei zoen met Buk Buk. Voorlopig zijn wij gesloten om de Buk in spetember weer tot zijn recht te laten komen. Om te beginnen staat Herman Brood 18 september op ons Bukpodium om ver volgens heerlijk uit je rockbol te treden. Op 1 oktober staat Gorefest gepland, de band die met hun laatste album "Era- se" definitief doorbrak en met hun ge nadeloze mix van knikkerharde death-metal met hardcore invloeden keer op keer alle fans compleet uit hun dak laat gaan. Vervolgens zal op 29 oktober The Bob Color de Buk volledig op zijn kop. zet ten en om de feestsfeer er in te houden zal op 5 november 20 Brothers House hun steil laten horen. Op het gebied van theater laat Jules Deelder 4 november zijn stem zoals va nouds door de Buk heen galmen. Ook Hester Hoffman zal de theatermensen de vrijdag 9 december niet doen vergeten. Te veel om op te noemen dus in het vol gend seizoen, want niet te vergeten zul len de houseparty's, jamsessies, etc. het volgend seizoen ook weer iedereen uit hun bolletje laten treden. Tot sep tember! HEILOO - Wie fietst nu niet graag? Fietsen is in. Heerlijk erop uit met een aantal leeftijdgenoten. Actief bezig zijn, van de natuur genieten en met ge lijkgestemden een leuk gesprek hebben. Met groot succes zijn twee wandelclubs van start gegaan. Uit deze groep kwam de suggestie naar voren ook een fietsc lub op te richten. Aan deze wens willen wij graag voldoen. De bedoeling is om op zondagmiddag te gaan fietsen. Als u dit aanspreekt nodigen wij u uit om op woensdag 29 juni met fiets aanwezig te zijn om 14.00 uur in het Trefpunt aan de Westerweg 294. Wij zullen dan een fietsclub oprichten. Aan deze aktiviteit zijn geen deelnemerskosten verbonden. Eventuele consumpties zijn voor eigen rekening. Voor nadere informatie ,Ak- tief', Trefpunt voor 55 telefoon (072) 331297. ,Aktief is een onderdeel van de Stichting Ouderenwerk Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1