I I Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan Informatieavond: Rotonde Kennemerstraatweg BELBUS HEILOO: 331 344 Ingediende bouwaanvragen Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Nieuw bouwplan Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Verleende sloopvergunningen 't Beestenboetje meer open! Opbrengst aktie 'Bosnië' PAGINA 4 UITKIJKPOST 29 JUNI 1994 O HEILOO Algemeen De voorjaarsnota 1994 en het meerjarenbe leidsplan 1995-1998 geven een beeld van de financiële positie van de gemeente voor 1994 en de komende jaren. De ontwikkelingen op langere termijn bepalen steeds sterker het beleid. Het accent van de algemene politieke be schouwingen wordt verlegd van de tot nu toe gebruikelijke begrotingsbehandeling in het najaar, naar de zomer. Dit gebeurt aan de hand van de voorjaarsno ta en het meerjarenbeleidsplan. Waar gaat het om de komende jaren? De andere verdeelsleutel van het gemeente fonds gaat Heiloo veel geld kosten. Op bestuurlijk niveau wordt gediscussieerd over schaal en omvang van de over heidslagen. De regionalisering en daarmee de taken van de gemeente staan eveneens ter discussie. Dat alles heeft invloed op het beleid en de fi nanciën voor de komende jaren. Voornemens Ondanks het financieel gezien zwaar weer de komende jaren, blijft het noodzakelijk in het beleidsplan, ook wel de meerjarenbegro ting genoemd, voldoende middelen op te ne men voor belangrijk zaken als onderhoud wegen, groen en gebouwen. Ook in Heiloo geldt dat onderhoud noodzake lijk is om die voorzieningen op peil te houden. Naast het noodzakelijk vervangen van be drijfsmiddelen als vuilnisauto's, maaimachi- nes etcetera is er voor nieuwe zaken ook geld opgenomen, zij het zeer bescheiden, waarover door de raad van geval tot geval zal moeten worden beslist of tot uitgaven daarvoor wordt besloten. Voorbeelden hiervan zijn - Oplossen van verkeersknelpunten - Vervanging/vernieuwing speelwerktuigen - Verdere automatisering - Verder uitvoering geven aan het milieu beleidsplan - Extra onderhoud aan sociaal/culturele accommodaties en gemeentelijke gebouwen. Financiële effecten In voorjaarsnota en meerjarenbeleidsplan ko men de volgende zaken ook financieel ver taald aan de orde: - De bijstelling van het begrotingsbeeld 1994 - Het doorrekenen van de nu bekende en verwachte ontwikkelingen voor de komen de jaren in het meerjarenbeleidsplan voor de jaren 1995 tot en met 1998 met als ba sis het door de nieuwe raad vastgestelde beleidsprogramma 1994-1998. Het beleidsplan ademt terughoudendheid. Er zijn forse ombuigingstaakstellingen in op genomen. In 1994 en 1995 is er nog een relatief gering begrotingstekort, dat door aanvullende maat regelen kan worden weggewerkt. In 1996 en volgende jaren ontstaat zelfs een financiële ruimte van enkele tonnen per jaar. Een gunstig perspectief zo lijkt het. Gemeentefonds De wijziging van de verdeelsleutel van het Gemeentefonds met ingang van 1997 zal roet in het eten gooien. Volgens de laatste berichten gaat het voor Heiloo om totaal ruim f 2.600.000,- minder uitkering. De komende regeringsafspraken zullen bove nop die herverdeling ook nog wel extra be zuinigingen voor de gemeenten betekenen. Voorlopig rekent het college van B en W al vast op gefaseerde invoering van de herver deling van het gemeentefonds. Het college gaat uit van over 5 jaar gefaseer de invoering van die herverdeling. Het laatste woord hierover is aan de landelij ke politiek. leder jaar vanaf 1997 wordt in het nieuwe meerjarenbeleidsplan van Heiloo rekening ge houden met f 520.000,- minder rijksuitkering. Over 5 jaar, in 2002, is die korting dan opge lopen tot rond f 2.600.000,-. Dat is voor Heiloo een flinke aderlating op een totale begroting van rond de f 45.000.000,-. Bij de collegebesprekingen dit voorjaar, met als resultaat het vastgestelde beleidspro gramma 1994-1998, heeft die herverdeling ook een belangrijke rol gespeeld. Niet afwachten Heiloo wacht niet af tot de herverdeling daadwerkelijk wordt ingevoerd maar antici peert op de te verwachten financiële klappen. In het beleidsprogramma zijn de volgende mogelijkheden genoemd: - Beperking van voorzieningen en/of eventu ele verhoging eigen bijdrage gebruikers - Heroverweging van taken en taakuitvoe ring, inclusief mogelijkheden van uit besteding - Verhoging van gemeentelijke inkomsten, waaronder de onroerendgoedbelas- tingen. Een moeilijke keuze waar de politiek voor staat de komende jaren. Om die keuzes te kunnen maken wordt een strategie/kerntakendiscussie voorgesteld om de vraag te beantwoorden: Wat vinden de in woners, de instellingen en de gemeente be langrijk en hoe wordt dat betaald? Want van het rijk krijgen we veel minder geld. De Gemeenteraad spreekt zich uit Met de vaststelling van voorjaarsnota en meerjarenbeleidsplan worden de financiële kaders uitgezet. Het financiële kader voor 1995 wordt in de gemeentebegroting 1995 meegenomen. Die begroting wordt met de belastingvoorstellen in het najaar behandeld. De grote vraag ofwel de rode draad door het geheel is: Hoe kan Heiloo een aantrekkelijke plaats blijven met minder uitkering van het rijk de komende jaren Het beloven interessante discussies te wor den in de raadsvergaderingen op 4 en 7 juli. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in de raadzaal, oude ingang Raad- huisweg. U bent daarbij van harte welkom. Op 4 juli wordt om 19.30 uur begonnen met de behandeling van de Huisvestingsveror dening. Aansluitend daarop worden de algemene po litieke beschouwingen van de raadsfracties gehouden en de antwoorden daarop van het college van burgemeester en wethouders. Op 7 juli om 14.00 uur wordt begonnen met de zogenaamde tweede termijn en de vaststelling van de voorjaarsnota en het meerjarenbeleidsplan. Eventuele overige agendapunten die niet in die middag kunnen worden behandeld ko men 's avonds vanaf 20.00 uur aan de orde. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Rosendaal 4, L. T. Cohen - vergroten woonhuis Rosendaal 6, F. W. Bosch - vergroten woonhuis De Omloop 22, Camping Klein Varnebroek - vernieuwen toiletgebouw Raadhuisweg/Heerenweg, Sporthuis Helling - veranderen winkel Zevenhuizerlaan 71, H. Posthumus - vergro ten woonhuis Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de fam. R. Klaver te Heiloo voor het vergroten van de woning op het per ceel Holleweg 35. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 30 juni 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak, nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Post bus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge arti kel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) posi tief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de be scherming van het milieu, aan: P. Kaatee, Het Maalwater 11, 1852 RH HEI LOO voor het inwerking hebben van een melkrundveehouderij, gelegen op het per ceel Het Maalwater 1-11852 RH te HEILOO. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 30 juni 1994 tot en met donderdag 28 juli 1994 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bu reau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van 1 juli 1994 t/m 22 juli 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 28 juli 1994 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep te gen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Alge mene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het bësluit schrif telijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen in brengt, kan gelijktijdig in een aparte brief ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Vennewatersweg 1 en 3, A.J. Zekveld - bou wen woning met aanleunwoning Vennewatersweg 21, Ver. Eig. Koningsveld - aanbouwen (van 46) bergingen Op donderdag 30 juni a.s. van 20.00 tot 22.00 uur zal in het Wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht 4 een plantekening van de ge plande rotonde Kennemerstraatweg, op de kruising met de Vennewatersweg en de aan te sluiten Ypesteinerlaan-Zuid worden gepre senteerd. Daarbij zal een toelichting worden gegeven. Ook zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Hebt u interesse dan bent u op deze avond van harte welkom. Voor een rotonde is gekozen op de kruising van de Kennemerstraatweg met de Vennewa tersweg en de aan te sluiten Ypesteinerlaan- zuid. De afbeelding laat schetsmatig zien wat de bedoeling is. Wat opvalt is, dat de fietser via een vrijliggend fietspad 'buitenom' wordt geleid en 'uit de voorrang' wordt gehouden. De fietser blijft dus gescheiden van het auto verkeer en moet bij het oversteken van de ro tonde via het vrijliggende fietspad ook wachten als er auto's en motoren passeren; de zogenaamde 'haaietanden' op het fietspad geven dit ook aan! Kenmerkend is verder de verhoogde middengeleider op de aansluitende wegen: een soort vluchtheuvel midden op de weg, die de fietser niet alleen bescherming maar ook gelegenheif geeft om veilig en gefaseerd over te steken. Het hart van de rotonde zal bestaan uit een groen plein. Tot slot is het van belang te weten, dat u als automobilist of motorrijder altijd voor rang hebt zolang u op de rotonde rijdt. Deze Westerweg 26, W. Reus-v. d. Wateringen - vergroten woonhuis Zevenhuizerlaan 63, J.W.B. Waterkott - ver groten woonhuis Geestakker 32, R. Bos/M. Bennink - vergro ten woonhuis met twee dakopbouwen De Kuilenaar 57, P.J.M. de Boer - vergroten berging Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummers 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. rotonde is ook voor het vrachtverkeer, waar voor extra ruimte beschikbaar is, goed be rijdbaar. Naar verwachting zullen medio september de werkzaamheden voor de aanleg van deze ro tonde starten. Nadere informatie Wilt u meer weten? Dan kunt u terecht bij de heer P. Aalders, telefoonnummer 313 206. Overigens kunt u dit plan ook na deze infor matieavond nog tot en met 15 juli bekijken in de bovenhal van het gemeentehuis. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Kennemerstraatweg 405, Boha Beheer b.v. - slopen boerderij en daarachter gelegen schuren. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische af spraak, nummer 313 217 of 313 216). Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tij dens deze zitting kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 23 juni 1994. Toen in december 1993 't Beestenboetje werd geopend is begonnen met openingstij den van 13.00 - 16.00 uur op de woensdag middag. Er is grote belangstelling voor de knuffelhoek in het Hertenkamp. Daarom is er ook ge zocht naar meer vrijwilligers die hun tijd en energie willen geven aan de dieren en de kinderen. De vrijwilligers zijn er gekomen en daarom kan 't Beestenboetje vanaf 2 juli a.s. op de zaterdag geopend zijn van 10.00 - 15.00 uur. Om te beginnen zal dit gelden voor de maanden juli, augustus en sep tember. In de vakantieperiode is 't Beestenboetje op de woensdagmiddagen 24 en 31 augustus al open vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur. Wel nog even dit: De dieren horen er op stal; stal er niet de hele dag uw kinderen!! De vrij willigers willen graag op de dieren passen maar niet de hele dag op uw kind. Op zaterdag 18 december 1993 hebben 425 gemeentehuizen hun deuren geopend om de bevolking de gelegenheid te geven hun hand tekening te zetten onder de 'motie van bur gers voor vrede en solidariteit in Europa'. Tevens waren zij in de gelegenheid een gel delijke bijdrage te leveren aan de aktie 'De kens en bescherming voor Bosnië'. Meer dan 90.000 mensen zetten hun handtekening on der de motie. In de gemeentehuizen werd in totaal 1,75 miljoen gulden ingezameld. De gemeentelijke aktie, met een zeer korte voorbereidingstijd, is een succes geweest en heeft tevens het startschot gegeven voor een landelijke aktieweek. De totale opbrengst van de aktieweek was 20 miljoen gulden. Acht samenwerkende hulporganisaties heb ben van dit geld hulp verleend in Bosnië. Zo als het Rode Kruis dat geld heeft gegeven voor leveranties van bloedprodukten; Stich ting Vluchteling dat met het geld een land bouwprogramma ter verbetering van de voedselvoorziening voor interne vluchtelingen en lokale bevolking in Centraal Bosnië on dersteunde; Artsen zonder Grenzen dat een deel van het geld gebruikte voor trainingen van Bosnische psychiaters en psychologen in het herkennen en behandelen van oor logstrauma's, enz. Als vervolg op de aktie heeft het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid (PGV) in samen werking met het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) het gemeentelijk Steunpunt Projecten in voormalig Joegoslavië opgericht. Dit Steun punt doet aan bemiddeling, ondersteuning en begeleiding, initiëren van betrokkenheid van nederlandse gemeenten bij projecten in voor malig Joegoslavië en het onderhouden van contacten. Het Steunpunt is ondergebracht bij de Vereniging van Nederlandse Ge meenten. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek 1 ^néwatersweg YpESTtïNER*-AAN '''Ml1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4