v VAKANTIE Recordaantal mensen koopt eigen woning Onderscheiding J.C. Apeldoorn spreekuur D66 Jonge internationals uit Heiloo Nougat: niet alleen op de kermis Ze zee^cyesi dat /A-ye/; Geslaagd Chinese taalcursus College van B&W in feeststemming? Kennismakingsdag: Springschans Openlucht concert Hoogovens Harmonie Willibrordschool in de ban van blauw Verhalen schrijven Ingezonden Gevonden voorwerpen Wedstrijdnieuws van de Vroegte wint Enquête Senioren 50 Ponyclub Heiloo Pe&nut Toernooi bij Double Stars Heiloo Algemene Heilooër biljartkampioenschappen Onderwijs- en activiteitenmarkt Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo zoekt penningmeester PAGINA 6 UITKIJKPOST - 6 JULI 1994 HE1LOO - Mona Leek uit Heiloo is aan de Hogeschool Amsterdam afgestu deerd als docent tekenen en textiele werkvormen. Heilooënaar Maarten Sengers is aan de Universiteit van Amsterdam cum laude geslaagd voor zijn doctoraal examen politicologie. Willem Leek uit Heiloo is aan de HTS te Haarlem afgestudeerd als bouwkun dig ingenieur. Oud-plaatsgenoot Bernard Goovaerts studeerde 30 juni aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag af en slaagde voor de vakken jazz (piano) en muziekregistratie. Marianne A.M. Kareis uit Heiloo stu deerde aan de Hogeschool Amsterdam een dezer dagen af als bouwkundig in genieur. Bij het Bonhoeffer College te Castricum behaalden Niels Kool en Rick Turnhout uit Limmen en Alice Janssen uit Heiloo in het tweede tijdvak hun Havo diploma. Plaatsgenote Ingrid Fontijn is aan de Hogeschool te Alkmaar geslaagd voor de opleiding voor lerares basison derwijs. ALKMAAR - De Vriendschapsvereni ging Nederland-China (VNC) is voorne mens om, bij voldoende deelname, in Alkmaar te starten met een Chinese taalcursus voor beginners en gevorder den. De cursussen beginnen in oktober en worden wekelijks op dezelfde dag ge geven. De cursus bestaat uit 25 lessen van anderhalf uur. Er wordt aandacht besteed aan lezen, spreken en schrijven van het algemeen gangbare (Mandarijn) Chinees. Belangstellenden kunnen tele fonisch of schriftelijk informatie aan vragen bij: Mw. W. Duynstee, Burg. Keyzerlaan 32, 2262 BJ Leidschendam, tel. 070-3272258, dagelijks van 17.00- 19.00 uur. HEILOO - Tijdens een bezoek aan het bedrijfsverzamelgebouw De Ou de Werf werden de leden van het college van burgemeester en we thouders verrast door een ludieke actie. Fotograaf Ab Baart nam de hier afgedrukte foto van de college leden en de beide projectontwikke laars Gallis en Hellemons van het Midi-Center, in een combinatie van Nachtwacht en Hup Holland Hup. Het college bezocht achtereenvol gens Transsolar Zonne-energie Systemen, Fotograaf Ab Baart, Protrade. Reuzenaar, Ten Hoope Textiles, Drukkerij Reproform en De Deel. Men was duidelijk ver- raast door de uiteenlopende aard van de diverse bedrijven, waarvan sommige uniek in Nederland zijn. HEILOO - Een bont lint van fel ge kleurde Springschanspetten trok dins dagochtend naar Bowling Heiloo. Daar vond het eerste onderdeel van de 5-tegen 5-speldag plaats. Via de Bowling Heiloo ging de stoet naar het Baafje, waar de ploegen elkaar in het water mochten bestrijden, 's Middags werd er op het scherpst van de snede geduelleerd op de sportvelden bij het Vennewater. De kinderen van de nieuw te vormen groepen 7 en 8 kregen via een reeks van sportonderdelen de ge legenheid elkaar goed te leren kennen. Kortom: een fantastische, originele ont moetingsdag! EGMOND - Zondag 10 juli zal het Con certorkest van Hoogovens Harmonie een opluchtconcert verzorgen op de ruï ne van het Slot op den Hoef. Het orkest zal van 15.00 tot 16.00 uur een pro gramma verzorgen dat zij zelf omschrij ven: een greep uit de muziekmap. Een aantal klassieke werken zoals de ouver ture l'Italiana in Algeri van Rossini in een arrangement van Gerard Boedijn en een aantal lichte werken zoals een selec tie van melodieën uit The Phantom of the Opera. Speciaal voor 'de openluchtconcerten hebben we een aantal „gouden ouwe" geprogrammeerd als Amparito Roca en The American Folk Suite. Welk orkest in de regio heeft deze werken vroeger niet gespeeld. Wij hadden er een nostal gisch gevoel bij tijdens de repetities. Het orkest is opgesteld op het Rondeel en is het beste te beluisteren vanuit het Slotpark. Neemt u uw eigen stoeltje mee al u lekker wilt zitten. HEILOO - De Willibrordschool uit Heiloo, is in de ban van het boek: De Blauwe koning, van Diet Verschoor. Voor de derde keer gaat de hele school een spektakelstuk opvoeren. Dit grootse feest staat te gebeuren op dinsdagmid dag 12 juli. De aanvangstijd zal zijn 17.00 uur, zodat alle vaders en moeders, vrienden en kennissen, opa's en oma's kunnen genieten van deze happening. Het spel wordt gespeeld op de speel plaats van de school. Wij hopen dus wel op mooi weer. Mocht dat niet het geval zijn dan zal het feest plaatsvinden op donderdag dezelfde tijd en plaats. Ie dereen die ook in de ban wil raken van "Blauw" is van harte welkom. HEILOO - Veel mensen schrijven brie ven, dagboeken, en soms zelfs gedich ten en verhalen. Alle mensen schrijven ansichtkaarten, boodschappenlijstjes of mededelingen. En misschien wordt er over sommige verhalen wel eens gezegd: 'Daar moet je iets mee doen!' Voor wie zich in de kunst van het schrijven wil be kwamen start 23 september een cursus (levens)verhalen schrijven. De cursus is bedoeld voor een ieder die van taal, ver tellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven en in teresse hebben ook delen van hun le venservaring te gebruiken voor teksten en verhalen. De cursus wordt gegeven op twaalf vrijdagmiddagen. De begelei ding is in handen van Margreet Schou- wenaar. Voor opgave en/of inlichtingen kunnen belangstellenden na 19.30 uur bellen, telefoon (072) 332418. Steeds meer mensen kopen een eigen huis. In 1993 werd een recordaantal hypotheken afgesloten; maar liefst 326.000. Dit aantal betekent een stijging van 37 procent ten opzichte van 1992. Belangrijke oorzaak van deze explosie ve groei is de lage rentestand. Ook de voortdurende stijging van de huurprij zen is voor veel mensen aanleiding om een huis te kopen. Rentestijging Nu de rente weer de neiging heeft op te lopen, voelen veel mensen die op het punt staan een huis te kopen, zich opge jaagd. Ze willen een eventuele volgende rente-stijging voor zijn. Een dergelijke strategie is onverstandig. Rentevoordeel is aardig, maar zeker zo belangrijk is dat een hypotheek aansluit bij uw per soonlijke situatie. Het gaat om veel geld en een groot deel van uw leven zit u 'vast' aan een hypo theek. Knelpunten moeten worden voorkomen. Dat kan alleen met een hy potheek die voor u 'op maat is ge maakt'. Dat houdt in dat een hypotheek flexibel moet zijn en rekening moet houden met uw toekomstplannen. Kor tom, staar u niet blind op de laagste ren te en laat u goed adviseren! Ga bijvoorbeeld eens vrijblijvend te ra- Zwemvierdaagse HEILOO - Wanneer ik, na een frisse duik en een heerlijke kop koffie, langs de kassa van het Baafje weer naar bui ten ga, zie ik een jongetje dat zich, zijn tranen verbijtend, boos omdraait en wegloopt. Ik vermoed wat er aan de hand is, maar toch vraag ik hem naar de reden van zijn verdriet. Snikkend zegt hij: "Ik mocht meedoen met de zwem vierdaagse, maar nu moet ik ook nog entree betalen, en daar hebben mijn va der en moeder niet genoeg geld voor". Inderdaad, ook wij stonden al in de rij met de eerder aangeschafte vierdaagse kaarten, toen we hoorden dat een abon nement of entreegeld vereist waren. Verbazing alom: veel kinderen moesten terug naar huis, anderen leenden geld bij moeders en vriendjes. Uit de aankondigingen in de Uitkijk post en op de posters wasfdit beslist niet gebleken: "deelnemerskosten 6,- per persoon". De werkelijke kosten komen dus neer op 18,- per kind en veel ou ders zullen daar echt niet op gerekend hebben. Ook vorige jaren werd er geen apart en treegeld geheven, dus een aankondiging daarvan was zonder meer op zijn plaats geweest. Ik snap dat de exploitatie van het Baafje heel veel kost, maar ik voelde me die eerste dag van de zwemviedaagse toch wel even bij de neus genomen. Marieke Hoefjes HEILOO - In de periode tussen 10 en 30 juni zijn bij de rijkspolitie in Heiloo de volgende gevonden voorwerpen ingele verd: diverse sleutels, rose sjaal, auto- wiel, blauw spijkerpetje, cd King Oliver, bruine portemonnee, hond (Ter riër), leesbril, fiets-zijtas, witte porte monnee, blauw regenpak in blauwe hoes, linker damesschoen, bruin speel goedbeertje en een zwarte damestas met inhoud. Gevonden bij Ypestock (12 ju ni): groene portemonnee, kettinkje met naam Eveline en een gebloemde porte monnee. HEILOO - Een rimpelloos Noordhol lands Kanaal, zonder stroming en dat alles onder een oranje zonnetje, dat was het decor voor de derde witviswedstrijd heren van dit seizoen. De eerlijkheid ge biedt te zeggen, dat dat (in deze tijd van het jaar) gewoonlijk niet het weer is om veel te vangen. Vandaag lag dat duide lijk anders! 1) S. Blokker, 12.450 gram; 2) C. Bak ker, 10.800 gram; 3) d. Sanches, 7.800 gram. Op zondag 17 juli gaan de heren baars vissers naar de Nauernasevaart bij Krommenie. Verzamelen om 6.00 uur vanaf de brandweerkazerne bij winkel centrum 't Loo. Voor nadere informa tie: de heer S. Blokker, tel. 332411 of de heer P. Welp, tel. 02518-54867. Vandaag, 6 juli, vissen de dames in Ypestein hun vijfde wedstrijd om de competitie. Verzameld wordt om 18.45 uur op de parkeerplaats bij Karwei. Voor informatie: mevrouw H. Beentjes, tel. 336762 of H. de Jong, 337239. Op woensdag 13 juli wordt de vijfde en laatste jeugdwedstrijd van dit seizoen om de competitie vervist. Eén en ander gebeurt weer in plan Oost; welke vijvers worden gekozen is afhankelijk van de weersomstandigheden. Verzameld wordt in elk geval als vanouds om 18.00 uur op de parkeerplaats bij De Loet. Het inleggeld bedraagt 2,50 p.p. Voor informatie: Vroon Kaandorp, tel. 337795 of Tom Oosterwijk, tel. 334337. HEILOO - In opdracht van de Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft er een on derzoek plaatsgevonden naar de be hoeften van ouderen onder de senioren 50+ in de gemeente Heiloo. De resulta ten van dit onderzoek zijn verwerkt. Het rapport zal op maandag 11 juli worden aangeboden aan burgemeester N.P.M. Schoof en wethouder ouderen beleid mevruw J. Wuijster-Schudde- boom. In oktober 1993 kwam het voorstel te komen tot uitvoering van een onder zoek naar de behoeften van de ouderen in Heiloo. Het onderzoek vond plaats van 31 januari tot 10 juni 1994 en is uit gevoerd door de heer W. Blom in sa menwerking met de Enquêtebegelei dingscommissie. Deze commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de Ouderenbonden (ANBO en KBO) en de Stichting Ouderenwerk Heiloo, is ook de opdrachtgevers. Doel van het onderzoek was om de wen sen en behoeften van de senioren aan activiteiten, voorzieningen en on dersteuning nu en in de toekomst te pei len. Dit met name gezien in het licht van het zo lang mogelijk zelfstandig functi oneren van de ouderen. Er zijn in totaal 973 enquêteformulieren verzonden. Er kwamen 660 formulieren ingevuld retour, zo'n 69%. De vragen betroffen onder andere sociaal-culturele activiteiten, informatieverstrekking, huisvesting, dienstverlening, vervoer, sociale veiligheid, vrijwilligerswerk, contacten met anderen, belangenbehar tiging. de bij de grootste hypotheekverstrekker van ons land: de Rabobank. Deze bank beschikt over een uitgekiend computer systeem waarmee a la minute uw finan ciële mogelijkheden kunnen worden berekend. Op basis hiervan kan vervol gens worden bekeken welke hypotheek- vorm het best bij u past. Informatie en advies Naast financieel advies kunt u bij de Rabobank ook terecht voor informatie over allerlei zaken waarmee u te maken krijgt bij het kopen van een huis. Denk daarbij aan de notaris, belastingaftrek, subsidies en verzekeringen. Ook belangrijk is dat de instantie die hypotheken verstrekt, zich houdt aan de zogeheten 'Gedragscode Hypothecaire Financieringen'. Het gaat hierbij om re gels die zijn vastgesteld door de over heid, consumentenorganisaties en bemiddelaars. De gedragscode houdt in dat u voor het afsluiten van een hypo theek recht heeft op juiste voorlichting, eerlijke vergelijkingsmogelijkheden en zekerheid. Ook wat dat betreft bent u bij de Rabobank aan een vertrouwd adres. Wilt u meer informatie? Loop eens bin-^ nen bij uw plaatselijke Rabobank. Dat' is wel zo gemakkelijk. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 17 juli is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Fé Bazelmans te zien tijdens de ope ningsuren op donderdag tot en met za terdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. De Galerie is van 18 juli - 17 september gesloten. Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren wórdt aandacht besteed aan de 'Wielersport'. De ge toonde materialen kunnen direct wor den geleend. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in de maanden juli en augustus. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot eii met 10 juli is in galerie beel dentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Aker sloot een expositie te zien van beelden en schilderijen van een achttal kunstè- naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Programma Radio 80 Vrijdag: Baksteen 18.00 Het weekend in Het Duinrijk Zaterdag: Rob in de morgen Te vroeg voor woorden Kleintje Koffie De boer is troef Clapman Lukraak Weekje Radio 80 Kroniek der muziek Burgemeester E. Brom met reikte de onderscheiding uit aan de heer J.C. Apeldoorn in het café Tervoort te Egmond-Binnen. EGMOND - Op vrijdag 1 juli werd door de Burgemeester van Egmond E. Brom- met de Eremedaille in goud uitgereikt aan de heer J. C. Apeldoorn. De heer Apeldoorn is 46 jaar zelfstandig werk zaam als veehouder. Naast zijn eigen werkzaamheden is hij vanaf 10 decem ber 1954 tot december 1985 bestuurslid geweest van Land- en Tuinbouwbond, waarvan de laatste 12 jaar als sekretaris. De heer Apeldoorn is bestuurslid ge weest van het bestuur van de Sammer- polder van 1967 tot 1977. In deze polder is hij schouwmeester geweest in dezelfde periode, daarna werd hij schouw meester vanaf 1 januari 1977 tot 1992 voor de toen gefuseerde polders van het waterschap Het Lange Rond. Tevens voerde hij het beheer van een 4-tal pompgemalen. Op 1 juli 1954 is de begrafenisstichting De Laatste Eer opgericht. Vanaf de oprichting tot heden heeft de heer Apel doorn zich ingezet voor deze vereniging. Vanaf 1 juli 1954 tot heden is hij drager en lid, waarvan de laatste 21 jaar (vanaf 1972) eveneens voorzitter en tegelijker tijd sinds 10 jaar treedt hij op als voor man bij begrafenissen. De heer Apel doorn zet zijn werk ook na het 40-jarig bestaan van de vereniging voort. ,yaa/) -ffturt /hui der dCarvt HEILOO - Tijdens wedstrijden op 23 juni zijn bij Starrenburg te Castricum de volgende resultaten bereikt. B- dressuur: 1. Jan Nowee 120p.; L2-dressuur: 1. Carla de Graaf 108 p. Op 25 juni werden in Wijde Wormer de volgende prijzen vergaard. B-dressuur: 6. Margriet Zonneveld 114 p.; LI-dressuur: 2. Lonneke Nowee 123 p., 4. Chantal Huisman 121 p.; L2-dressuur: 3. Jenny Beukeveld 117 p., 3. Liesbeth Zonneveld (2e proef) 123 p.; Z1-dressuur: 1. Janneke Peeters 182 p; Z2-dressuur: 2. Janneke Peeters 189 P- HEILOO - Op verzoek van het bestuur» van het district Noord van de Koninklij ke Nederlandse Base- en Softbal Bond organiseer,! Double Starts Heiloo ko mende zondag, 10 juli, het jaarlijkse Midzomer Peanut toernooi. Niet min der dan 28 teams doen aan dit toernooi mee. Deelnemende verenigingen zijn: ABC, Flying Petrels, Badhóevedorp, Koedijk, The Herons, Vitesse, Bears, Cromtigers, Rangers, DVH, Beagles, TIW Survivors, Urbanus, Pirates, Black Birds, Alcmaria Victrix en uite raard het organiserende Double Stars jHeiloo. ^Dat wordt dus een bonte mengeling op de velden aan het Vennewater. Er wordt op niet minder dan acht velden ge speeld. Naast het ballen "is er ook gele genheid zich op andere wijze te verma ken. Zo is er onder andere een door de VSB-bank ter beschikking gesteld springkussen waarop men zich kan uit leven. De wedstrijden vangen aan om 10.00 uur en het toernooi zal omstreeks 16.00 uur beëindigd zijn. 20.00 22.00 7.00 8.00 10.00 12.00 14.00 16.00 18.00 20.00 Je kan altijd nog schaapjes tellen22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Woordfratser 17.00 Classics 19.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Expositie bij Merlet In Restaurant Hotel Merlet in Schoorl kunt U de komende weken genieten van een aantal schitterende schilderijen van Corneille. De expositie duurt tot 7 au gustus. VVV Heiloo Openingstijden VVV Heiloo: maandag t/m vrijdag 10.00-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 14 juli: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen tussen 13.00-20.00 uur bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo, tel. 331802. Vereniging van Huisvrouwen Heiloo Donderdag 14 juli: excursie naar het museum Betje Wolf en Aagje Deken in De Rijp. Bij mooi weer vertrek per fiets om 9.30 uur vanaf de brandweerkazer ne, anders per openbaar of eigen ver voer (kosten voor eigen rekening). Aanvang excursie 13.30 uur, entreegeld 3,00. Er is een speciale tentoonstelling te zien: 'De draad oppakken' over oude handwerken (merklappen, stoppen, ma zen, siernaaisels). Kledinginzameling Egmond Vrijdag 8 juli: kledinginzameling door de Stichting World Child Care in Eg mond; er is behoefte aan kleding, schoenen, dekens, beddegoed en huis- houdtextiel. Gaarne de spullen in een doos of zak vanaf 9.00 uur goed zicht baar gereed zetten langs de kant van de weg. De ingezamelde goederen krijgen een bestemming in Oost-Europa, Indo nesië, Israël of Afrika. Expositie Vrouwkje Wit De uit Heiloo afkomstige Vrouwkje Wit exposeert zijde-aquarellen, naaldwerk, olieschilderijen enzovoort in het kerkje op het Noordeinde (Graft) van 21 juli tot en met 14 augustus; donderdag, vrij dag en zaterdag 14.00-17.00 uur, zon dag 11.00-17.00 uur; vrij entree. HEILOO - De D66-gemeenteraadsfrac- tie in Heiloo wil graag weten wat er on der de inwoners/verenigingen en derge lijke van Heiloo leeft. Daarom houdt zij maandelijks een spreekuur, waar een ie der die dat wil, zijn/haar mening ken baar kan maken. Het eerstvolgend spreekuur is op vrijdag 8 juli in het ge meentehuis. Aanvang: 19.30 uur. Ieder een is van harte welkom! Aansluitend op dit spreekuur vergadert de D66-(steun)fractie over de onderwer pen, die in de eerstvolgende raadscom missievergaderingen aan de orde komen. Ook deze D66-vergadering is openbaar en uiteraard hebben ook de niet-D66-leden spreekrecht. Wilt u meer informatie over D66? Bel: 334695 (afd. secretariaat) of 335443 (fractiesecre tariaat). HEILOO - Sporthal Het Vennewater is het nieuwe domein voor de Heilooër bil jarters. In augustus gaan de wedstrijden daar van start met een grootst toernooi om het algemeen Heilooër kampioen schap, waarvoor de inschrijving nu van start is gegaan. De organisatie is in han den van biljartvereniging Egmond, dat vele Heilooënaars in haar gelderen heeft. Er is een serie interessante prijzen te verdienen voor de verschillende catego rieën deelnemers. De toegestane gemid delden liggen tussen 0,8 en 6,0 en iedereen heeft gelijke kansen om tot al gemeen kampioen van Heiloo te worden gekroond. Het inschrijfgeld is laag ge houden en bedraagt vijf gulden per persoon. Tot uiterlijk 1 augustus kan een ieder zich inschrijven bij P.J. Glas, Wilhelmi- naplantsoen 28, Egmond aan Zee (tel. 02206-2511), J. Baltus, Lamoraalweg 38, Egmond aan den Hoef (tel. 02206- 3908) of J.H. van Willigen, Holleweg 59, Heiloo (tel. 072-334104). De feestelijke opening van het biljart- festijn zal geschieden op vrijdag 26 au gustus door Piet Glas, voorzitter van biljartvereniging Egmond. Er wordt gespeeld op vier gloednieuwe tafels en liefhebbers doen er verstandig aan spoe dig in te schrijven, HEILOO - Drie spelers van Double Stars Heiloo zijn geselecteerd voor het Nederlands juniorenteam dat van 10 tot en met 16 juli deelneemt aan het Euro pese kampioenschap in Oosterhout. Perry Hoetjes speelt reeds negen jaar honkbal en begon als peanut bij het toenmalige BSC Heiloo. Sinds novem ber 1993 is een groep van veertig man wekelijks aan het trainen in Utrecht en uiteindelijk zijn er twintig man uitver koren om te proberen de Europese titel binnen te halen. Perry, die graag probe ren wil zo hoog mogelijk te spelen, zo lang dit te combineren valt met zijn studie, is een van de pitchers van het Nederlands team. Wytze Veenstra, woonachtig in Enkhui zen, kwam tot vorig jaar uit voor de Beagles in Bovenkarspel. Ook hij speelt al vanaf de peanuts. De overstap naar Double Stars Heiloo maakte hij omdat het bij Beagles niet mogelijk was op een behoorlijk niveau te spelen. De keuze om naar Heiloo te gaan maakte hij om dat hij vanuit de selectie van het Neder lands team Perry Hoetjes en Michael puursma, de derde geselecteerde speler van Double Stars, kende., Bovendien speelt het Interregio-team van Double Stars Heiloo op het hoogste landelijke niveau. Wytze Veenstra speelt in het Nederlands negental op dezelfde positie als bij Double Stars Heiloo, namelijk het derde honk. Michael Duursma speelt, net als de an deren, ook al zo'n negen jaar honkbal. Michael Duursma startte zijn honkbal carrière bij Boosters in Roosendaal. Na de verhuizing naar Heiloo werd hij lid van Foresters om na de fusie van Fo resters en BSC Heiloo bij Double Stars Heiloo terecht te komen. Bij Double Stars Heiloo bezet hij afwisselend de korte stopplaats of achtervanger. Over zijn toekomst is hij duidelijk: Major League. Maar met een plaats in het Ne derlands (senioren)team is hij al blij. Michael, bekend om zijn kennis van de Amerikaanse honkbalcompetitie en spe lers, bezet de tweede-honk positie in het Nederlands team. Over het resultaat bij de Europese kam pioenschappen zijn de spelers van Dou ble Stars Heiloo eensgezind: een finale tussen Nederland en Italië, waarbij zij zich niet kansloos achten voor de titel. HEILOO - Op vrijdag 2 september van 14.00 - 20.30 uur organiseert de Stich ting Ouderenwerk Heiloo wederom een onderwijs- en activiteitenmarkt voor volwassenen. Deze keer in de Openbare Bibliotheek te Heiloo. Doel van deze markt is het presenteren van de onder wijs en activiteitenmogelijkheden in het seizoen 1994/1995 in Heiloo (en omstre ken) aan een geïnteresseerd publiek. Organisaties en instellingen welke be langstelling hebben omgaan deze mani festatie deel te nemen en nog geen uitnodiging daartoe hebben ontvangen, kunnen contact opnemen met de inia- tiefnemer: Stichting Ouderenwerk Hei loo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072-331297 (op werkdagen 9.00-12.30 uur). HEILOO - Naast de draaimolen, het grote rad en botsautootjes neemt snoep op de kermis een belangrijke plaats in. Geen kermisbezoek is compleet zonder van die lekkernijen gegeten t% hebben. Oliebollen, poffertjes, zuurstokken, wijnballen en niet te vergeten de nou gat. Maar, is dit laatste nu wel echt ker- missnoep? Want in een chocolaterie zie je deze lekkernij ook. We gingen voor u op onderzoek uit. Wat is nougat? Nougat wordt gemaakt van honing, lichtgeroosterde amande len, pistache noten, suiker, vanille en ei wit. Het woord nougat is afkomstig van het latijnse noucatum (met moten be reid). In 1548 deed de amandelboom zijn intrede in Zuid-Frankrijk. Deze boom met zijn rijke vruchten inspireer de de mensen uit Montelimar, hier moest iets mee gedaan worden. Men ging de gemalen noten met honing men gen, soms pittige lavendelhoning, maar ook wat honing van de sinaasappelbloe sem of rosemarijn. Toen wist men nog niet dat men aan de wieg stond van een lekkernij, die in de hele wereld bekend zou worden. Natuurlijk heeft men nog van alles be dacht om de nougat zo lekker mogelijk te maken en dat is goed gelukt. Nu kunt u natuurlijk naar het Franse Monteli mar gaan. Maar is het niet veel eenvou diger om naar het Stationscentrum in Heiloo te gaan? Op de Stationsweg 86 zit Chocolaterie Delicieux en daar heeft men deze nougat in drie soorten. Ze hebben trouwens nog veel meer heer lijkheden. HEILOO - Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (SJJH) is in 1991 in het leven ge roepen als belangenbehartiger voor de Heilooër jeugd. Onder haar hoede heeft zij het tienerwerk, Tendenz, en het jon gerenwerk, Buk Buk. SJJH werkt als overkoepelende organisatie, in de vorm van een algemeen bestuur. Hiervoor is zij op zoek naar een penningmeester om het huidige team te versterken. Tendenz en Buk Buk zorgen - afzon derlijk van elkaar- voor de uitvoerende taken van de organisatie. Het algemeen bestuur van SJJH is verantwoordelijk voor het werk achter de schermen dat niet direct uitvoerend is. Aspecten als fi nancieel beheer, beheer accommodatie (Bruno-gebouw, Pastoor van Muijen- weg), organisatiestructuur, wisselwer king tussen tiener- en jongerenwerk en officieel contact naar derden (gemeente, subsidiegevers, etc.) zijn enkele voor beelden hiervan. Het huidige bestuur bestaat uit negen personen -variërend in generatie van scholier tot vutter- die allen enthousiast de organisatie dragen en daarmee pro beren het onderste uit de kan te halen. Door omstandigheden is de stoel van de penningmeester vrijgekomen, welke het bestuur graag snel weer bezet ziet. Als u nog enige tijd over hebt, affiniteit hebt met financieel werk en een positieve motivatie ten aanzien van het jeugd werk binnen Heiloo hebt, dan bent u wellicht geknipt voor deze functie. Het algemeen bestuur vergadert een keer per maand. Het werk dat verricht wordt geschiedt op vrijwillige basis. Heeft u interesse, dan kunt u geheel vrijblijvend informatie inwinnen bij SJJH (tel. 072-334242). Vraag dan naar Ellen Leijdens of Margreth Rosloot, zij zijn doorgaans op dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur be reikbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6