Vernieuwde winkel voor Olga Grootendorst Orgel en hobo in Witte Kerk P/EDPO SSboot^dobst Dansexpressie Country en Western Feest Ingezonden Filmliga Heiloo op zondagmiddag Jeugdvisclub Samen Beet Bedrijven sparen geld en milieu door MECO Limmen anno.... Kent u uw dorp? Clubkampioenschap tennisjeugd Akersloot DRINGEND VERZOEK Golfkleding en schoenen Jeugdvisclub Oranje tintje Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Raad Akersloot H.S.V. Limmen nieuws De Uylenspieghels vroeg uit zomerslaap met talentenjacht CDA en PvdA tegen Artikel-12-status Aktiecomité Vrienden van de Limmerkermis Geen zomersluiting van bibliotheek Visclub Limmen Radio 80 succesvol Er-Is Hoop aktie Medische diensten PAGINA 10 UITKIJKPOST 13 JULI 1994 Olga Grootendorst voor haar winkel, welke flink werd opgeknapt. HEILOO - De zomeravondconcerten in de Witte Kerk van Heiloo kenmerken zich niet alleen door een grote muziek- variatie, maar ook door de hoge kwali teit van die concerten. Afgelopen vrijdag kon een goed gevulde kerk ge nieten van Roemeense volksmuziek door het ensemble Nicolae Pirvu. Een ensemble van vijf ras-musici. Virtuosi teit, temperament en uithoudingsver mogen waren de ingrediënten voor een bijzondere concertavond. Maar ook vrijdag 22 juli wordt weer een bijzondere avond. De gezichten draaien zich naar de andere kant van de kerk en zien en horen het duo Hofmeyer/Doc- ter in een concert met orgel en hobo. Jan Hofmeyer heeft bij Evelyn Heuvel mans aan het conservatorium te En schede gestudeerd. Hij trad onder meer op voor de NCRV televisie en als solist bij het voormalig Overijssels Philhar- monisch Orkest. Hofmeyer houdt zich ook bezig met volksmuziek uit de Bal kan in het ensemble Calgya onder lei ding van de etnomusicoloog Wouter Zwets. Met dit ensemble maakte hij ALKMAAR - De cursus dansexpressie is een kennismaking met je eigen bewe gingsmogelijkheden, waarin je nieuwe manieren ontdekt om je eigen dans vorm te geven. Je leert te experimenteren en te improvi seren vanuit verschillende invalshoeken. Hiervoor zullen we algemene thema's, zoals bijvoorbeeld de oerelementen wa ter, lucht, water en vuur, als uit gangspunt gebruiken. We laten ons meeslepen door muziek en we laten ons geluid en onze emoties als inspiratie bron voor onze dans werken. Door te doen zoeken we naar de dynamiek en de stilte van de bewegingen en wordt door eenvoudige oefeningen je uitdrukkings vaardigheid groter gemaakt. Je danst alleen, samen, of in een groep waarbij gewerkt wordt aan timing, overzicht en alertheid. Iedere les wordt voorafge gaan door een korte warming-up om de spieren losser te maken en daarna goed te kunnen bewegen. Deze cursus start op maandagavond 12 september van 19.00-20.00 uur. Plaats: Karei van Manderstraat 13a te Alk maar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. HEILOO - Op vrijdag 15 juli vindt er vanaf 16.30 uur op de Openbare Basis school de Zeskant een supergezellig spetterend feest plaats als afsluiting van het laatste Zeskantjaar en als start van het nieuwe Zuidwesterjaar (i.v.m. de fusie van de Zeskant met de Nieuwe Hoeve). Het wordt een Country en Western feest, waarbij iedereen, ou ders, leerlingen en leerkrachten wordt gevraagd zoveel mogelijk verkleed te komen. Rond de school worden diverse spelletjes georganiseerd. Er zijn stands met allerlei drankjes en hapjes en er wordt gezellige muziek gedraaid. Ook is er een rad van fortuin waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Op het parkeer terrein tegenover de school bevindt zich een verassing voor de kinderen. Kort om, het belooft voor jong en oud een geweldige happening te worden die je niet mag missen! Struisvogelpolitiek HEILOO - Verscheidene keren zijn in deze krant artikelen verschenen over fu sies tussen basisscholen in Heiloo. Fu sies die het direkte gevolg zijn van regeringsmaatregelen. Uitgangspunt is het aantal leerlingen per school. Een ge tal dat niet elke school in eigen hand heeft. Een keuze voor een bepaalde school wordt naast sfeer en kwaliteit nu eenmaal bepaalt door de nabijheid, ge- loofskleur en filosofie van de school. Wanneer twee scholen tot een fusie besluiten, hetzij omdat ze beiden een 'tekort' aan leerlingen hebben, hetzij omdat één van beide niet aan het rege ringsquotum kan voldoen, breekt er een tijd van keihard werken aan. Directie, teams en ouders moeten op één lijn ko men. Oude tegenstellingen moeten uit gepraat en aan de kant gezet worden. Men moet het eens worden over nieuwe onderwijsmethoden en er moeten oplos singen gezocht worden voor plotseling opdoemende verkeersslagaders. Kinde ren moeten opnieuw leren samen wer ken in een nieuwe omgeving. Voorwaar geen eenvoudige opgave. Voor sommige scholen blijkt een fusie een uitdaging, voor andere een onover komelijk probleem. Gelukkig komen de meeste scholen gezond uit de 'fusie- strijd' en ontstaan er op den duur nieu we, sterke scholen die niet bang zijn voor veranderingen. Die geleerd hebben de kop niet in het zand te steken. Waarom zo'n uitgebreid verhaal over fusies van baisscholen in Heiloo? Om dat deze scholen respect verdienen en niet, zoals ik laatst in een nieuwsbrief van een onze basisscholen las, onderuit gehaald behoren te worden. Ik laat het de lezers ter beoordeling en citeer hierbij slechts een deel van de be treffende brief. Uiteraard met weglating van de naam van de school. Fusies heilzaam? "Wellicht heeft u wel gehoord, dat er in Heiloo tussen een aantal basisscholen wordt gefuseerd. Ons eigen school bestuur heeft twee jaar geleden een moedig besluit genomen, en heeft dit (slechte) voorbeeld niet gevolgd. Terug kijkend op de afgelopen periode kun nen we tevreden zijn over dit besluit. Wat voor fraais ze er ook voor verzin nen, fusies brengen alleen maar ellende mee." En dan volgt een uitgebreide op somming van alle ellende. Vervolgens gaat het verder met: "Op de bezoe ken momenteel zo'n 220 kinderen de school. De minister heeft (voor Heiloo) als grens gesteld 131 leerlingen. Ook de andere katholieke scholen verkeren in een groeisituatie. Omdat het aantal kin deren op de zelfs nu nog steeds blijft stijgen, zult u begrijpen, dat wij nooit een fusie zullen hebben". Nel Wamars-Kleverlaan tournees naar de Balkan, Zweden en Spanje. Als solist treedt Jan Hofmeyer regelmatig op in binnen- en buitenland. Jan Willem Docter studeerde orgel en koordirectie aan de conservatoria te En schede en Leeuwarden en heeft thans nog privelessen bij Willem Hendrik Zwart te Kampen. In 1985 was hij fina list in de afdeling romantiek van het na tionaal orgelconcours voor conservato riumstudenten te Leiden. Hij werkte mee aan radio- en televisieopnames. Hofmeyer en Docter vormen sinds 1989 een muzikaal duo en geven onder meer concerten in Nederland en Duitsland. Met hun brede repertoire zijn zij in staat om met een boeiend concert de faam van de zomeravondconcerten in de Wit te Kerk te Heiloo waar te maken. Het concert op vrijdagavond 22 juli begint (i.v.m. de koopavond) zoals gebruike lijk om 20.30 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (Stationsweg/Heerenweg) en te lefonisch te bestellen op telefoonnum mer 334804. HEILOO - Met ingang van komend sei zoen 94/95 zal ook op zondagmiddag het filmprogramma van de Filmliga Heiloo gedraaid worden. De voorstel lingen van de in totaal 10 films vinden plaats in theater de Beun te Heiloo en vangen aan om 14.00 uur. Aanmeldin gen telefonisch: 072-331297. "Al jaren op de wachtlijst, nu eindelijk een mogelijk om de films te zien waar maandelijks meer dan 2000 Heilooërs vobr in de rij staan." Mensen die bij de Filmliga op de wachtlijst staan kunnen nu gebruik maken van deze zondagmid dagvoorstellingen. "Ik zou graag (weer) naar de film gaan, maar bij voorkeur overdag, de avond schikt mij vaak toch niet zo." Dus ook voor leden van de Filmliga Heiloo die willen 'overstappen' naar de zondagmiddag. "Heerlijk om straks in he winterseizoen ongeveer eens per maand op zondag sa men met partner, familie, vriend of vriendin er eens even een middag echt helemaal uit te zijn". Het programma vindt ongeveer eens per vier weken plaats. U houdt dus naast uw maande lijkse filmzondag nog veel zondagen over voor andere afspraken en andere leuke dingen. "Soms wil je wel een bepaalde film zien, maar komt het er gewoon niet van, terwijl als je weet dat je geboekt hebt, je er gewoon rekening mee houdt". Wan neer de films gedraaid worden, wordt aan het begin van het seizoen bekend gemaakt. U kunt daarmee rekening houden bij dè planning van uw andere activiteiten. En mocht je een keer echt niet kunnen, dan is het ook leuk om er die keer een ander een plezier mee te doen! De voorstellingen zijn uitsluitend toe gankelijk voor abonnementhouders. Deze zijn op werkdagen van 8.30-17.00 uur telefonisch te bestellen bij Aktief, trefpunt voor 55+ telefoon 331297, en kosten 50,00 (10 voorstellingen) per persoon. Dat is vijf gulden per voor stelling! Deze publicatie is in overleg met de Filmliga Heiloo tot standgekomen. De Filmliga stelt de door haar gekozen films ter beschikking voor vertoning op zondagmiddag. De organisatie van uit sluitend deze zondagmiddagen is in handen van Aktief, trefpunt voor 55 LIMMEN - Elk jaar houdt de jeugd visclub van Limmen een open wedstrijd. Op deze manier kunnen ook de niet-leden eens vand e sfeer aan de waterkant proeven. Ondanks het strand weer verschenen er zondag 10 juli toch nog 27 kinderen aan de waterkant. Ie der een kreeg uit handen van Herman Lute een vispet aangeboden en het bestuur verwende ze nog eens met een blikje fris en wat snoepgoed. De vangsten waren zeer goed: in totaal werden er 203 vissen gevangen. De eerste plaats met 27 vissen en slechts 1 vis meer dan de nummer 2 was voor Jurriaan Punt. Hij kreeg hiervoor De Uitkomst-cup 1994. De Uitkomst-trofee 1994 voor de grootste vis mocht Johan Ruiter in ontvangst nemen voor zijn 38 cm. lange brasem. Overige uitslagen: 2. Nico Zomerdijk 26 st. 3. Ad de Waard 22 st. 4. René Groot 18 st. Johan Zo merdijk 17 st. HEILOO - Bedrijven en instellingen in de omgeving van Alkmaar en Heerhu- gowaard kunnen zich door MECO (Mi lieu en Energie Consultants voor Ondernemers) gratis laten adviseren over hoe zij de energie- en milieukosten kunnen reduceren. MECO is een uniek samenwerkingsver band dat begin 1993 is opgericht om or ganisaties te ondersteunen in de wirwar van voorschriften en regels op het ge bied van milieu en energie. Aan dit sa menwerkingsverband nemen zeven or ganisaties deel: Gasbedrijf Kop Noord- Holland N.V., Innovatiecentrum, de Nederlandse Organisaties voor Energie en Milieu B.V. (Novem), nv PEN Ener giebedrijf Noord-Holland, N.V. PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland., Preventie Team Noord-Holland en Stichting Bedrijfsmilieudienst Boveri het IJ. De Kamer van Koophandel in Alkmaar coördineert het project. MECO geeft advies over welke milieu- en energiemaatregelen getroffen kun nen worden. Ook wordt aandacht be steeed aan water- en afvalbesparing. In één rapport komen de (financiële) mo gelijkheden te staan die een bedrijf heeft. Inmiddels zijn 99 organisaties bena derd. Bij de eerste 30 bedrijven is geëva lueerd: 77% van deze bedrijven hebben de aanbevelingen van MECO geheel of gedeeltelijk overgenomen of gaan dit binnenkort doen. Hieruit blijkt dat de MECO-adviezen bijzonder gewaar deerd worden. LIMMEN - Deze vraag zal u worden voorgelegd bij een bezoek aan de stand van de Stichting Oud Limmen op de Limmer Jaarmarkt, woensdag 20 juli. In de stand van Oud Limmen treft u fo to's aan van oudere gebouwen in Lim men geheel of gedeeltelijk, alleen maar ornamenten, gevelstenen, een sprekend raamwerk of andere onderdelen van de gevel. Alles wat op deze foto's staat is van de weg af te zien. Maar omdat het voor een quiz is, staat bij de foto's niet wat het is. Dat is aan u om te weten of te gissen. Degene die alle foto's goed weet te benoemen wordt door ons ge trakteerd op een echte Limmer kaas van Zuivelfabriek de Vereeniging. Maar of u nu meedoet aan de quiz of niet, voor iedereen zijn deze prachtige foto's zeer interessant. De geboren en/of getogen Limmer bewaart aan de ze monumenten, veel herinneringen. Degene die kort geleden in Limmen is komen wonen wordt door deze foto's de gelegenheid geboden om kennis te maken met de rijke geschiedenis van hun woonplek. Bezoek de stand van Oud Limmen en test uw kennis. U hebt nog een hele week om goed om u heen te kijken. De kostprijs voor deelname aan de quiz is 1,- per ingevuld deelnameformulier. Om de prijs hoeft u het dus niet te laten en u mag zoveel formulieren invullen als u wilt. En nog wat: die kaas is verrukke lijk, maar dat wist u al.... AKERSLOOT - Op de zonovergoten gravel-banen van de tennisvereniging Akersloot werden op zondag 10 juli de finales van het clubkampioenschap gespeeld. De schooljeugd, dit jaar geplaagd door een late zomervakantie, gaf een tennis- demonstratie aan de ouders die konden genieten van aandoenlijk (6 tot 8 jari gen), veelbelovend (9 tot 14 jarigen) tot fraai spel (15 tot 17 jarigen). Tussen de tafel van 6 en de wetten van Newton zit een wereld van verschil. Waar de allerkleinsten geholpen moesten worden met de telling, weten de ouderen al lang dat een dosis top spin helpt, maar dat de zwaartekracht onherroepelijk het laatste woord heeft. Een geslaagd toernooi leverde een vijf tal apetrotse clubkampioenen op. Met hun aandeel in respectievelijk 4 en 3 overwinningen vielen Inge Hoogland en Bastiaan Beszelsen op als talentjes om in de gaten te houden. De uitslagen: Kampioenschap Enkel spel: Jongens t/m 10 jaar Bastiaan Bes zelsen; t/m 14 jaar Philip Cornelisse; t/m 17 jaar Evert Blom; meisjes t/m 10 jaar Inge Hoogland; t/m 14 jaar Inge Hoogland; t/m 17 jaar Stephanie Scholten. Kampioenschap Dubbelspel Jongens t/m 10 jaar Bastiaan Beszelsen/Koen Dil; t/m 14 jaar Floris Putter/Xander van der Eng; t/m 17 jaar Evert Blom/Leonard van Broekhoven; Meis jes t/m 10 jaar Monique Kerssens/Joly- ne Beszelsen; t/m 14 jaar Inge Hoog- land/Désiree Postma. Kampioen Mixed-dubbelspel t/m 10 jaar: Monique Kerssens/Sander Tromp t/m 14 jaar Inge Hoogland/Bastiaan Beszelsen; t/m 17 jaar Francis Schoon/ Mark Hoogland. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. AKERSLOOT - De bekende American Golf Discount winkel in Akersloot, heeft binnenkort een primeur. Van don derdag 14 t/m zaterdag 16 juli tonen zij namelijk de gehele collectie van de be kende Engelse fabrikant van golfkle ding: ,Mileta'. Deze grote engelse fabriek maakt alles op het gebied van kleding wat door de moderne golfer van nu gewenst wordt. Windbrekers, regenkleding, bobywar mers, vliestruien, jassen, broeken, hoedjes, en poloshirts. Met de nieuwste materialen o.a. ,Trivera Micronesse' een stof die zijdezacht aanvoelt maar toch supersterk is. Het bijzondere van deze stof is dat de kleding absoluut wa terdicht is maar toch ademend en bove nal stil van materiaal is, iets waar de echte golfer veel prijs op stelt. Van de meeste regenpakken zijn de broek en de jas los leverbaar. En alles is in buitenge woon frisse en moderne kleuren uit gevoerd. Door de rechtstreekse import uit Enge land en de grote aantallen die American Golf Discount importeert, zullen de prijzen u beslist enorm meevallen. Don derdag, vrijdag en zaterdag is er voor u de unieke gelegenheid om in een keer kennis te maken met het hele assor timent. Naast het nieuwe assortiment Mileta kleding komt er ook een nieuw merk schoenen waarvoor American Golf Dis count de exclusieve importeur wordt voor Nederland. Deze speciale kleding en schoenen pre sentatie is slechts drie dagen te zien in de winkel van American Golf Discount te Akersloot. Daarna zal een deel van het enorme assortiment een vaste plaats in de winkel krijgen. Donderdag 14 juli, vrijdag 15 juli en zaterdag 16 juli van 11.00 tot 18.00 uur en op donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. In de Dorpsstraat 10A te Akersloot. Telefoni sche informatie: 02513-16058. LIMMEN - Zondag 3 juli hield jeugd visclub 'Samen beet' zijn derde wedstrijd. Het mooie weer had veel mensen naar het strand gelokt, maar om half twee arriveerden er toch nog 19 vissers bij het Stet om daar* hun geluk te beproeven. Hoewel iedereen altijd een prijs krijgt na de wedstrijd, werden er voor deze wedstrijd nog eens drie extra prijzen uitgeloofd voor degene die het mooist verkleed was (in de sfeer van het WK). Bijna iedereen deed hieraan mee. Pruiken, ballonnen, fluorescerend oranje geverfd haar, spandoeken, opge maakte gezichten, dit is slechts een greep van wat er allemaal te zien was langs het water. De jury had een moei lijke taak, maar dit waren de uiteindelij ke 'oranje-prijswinnaars': Ferrie Zomerdijk, Niels Glas en Cris Ad miraal. Ondanks de felle kleuren liet de vis zich niet afschrikken, zodat de wedstrijd weer eens goed geslaagd was. Uitslag A-klasse: 1. Johan Ruiter 12 st. 2. Vincent Zijderveld 11 st. 3. Jurriaan Punt 5 st. B-klasse: 1. Jochem Mors 17 st. 2. Martijn Punt 12 st. 3. Johan Zo merdijk 5 st. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost. Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo AKERSLOOT - Donderdag 14 juli ver gaderen de leden van de gemeenteraad van Akersloot vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering zal ondermeer gespro ken worden over het gemeentehuis, het politiebeleid en het groenontwikke- lingsplan Noord-Kennemerland. De volledige agenda en de bijbehorende stukken liggen tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis. LIMMEN - Afgelopen zondag werd de jaarlijkse uitwisselingswedstrijd tussen Limmen en DVW-Heiloo gevist. Er werd gevist volgens een formule, waar bij zowel het gewicht als het aantal een rol speelde. Dit, omdat het viswater niet echt garant stond voor grote vis. Dit bleek een leuke manier van tellen, want zowel de brasemvissers als de echte tor renpikkers kwamen in de uitslag voor. Helaas waren er weinig brasems te van gen, 2 voor Limmen en 4 voor Heiloo, maar op het aantal viel nog redelijk te scoren, een totaal van 294 vissen voor 19 vissers is niet echt slecht. Na afloop van de wedstrijd was een gezellig sa menzijn bij Café De Lantaarn, waar bleek dat Heiloo, slechts met 9 man ver tegenwoordigd, toch voor de tweede maal de wisselbeker veroverde. De uitslag: 1. John Kaandorp Heiloo 102 pnt. 2. Peter van der Heijdt Lim men, 83 pnt. 3. Dick Sanchez Heiloo 81 pnt. 4. Vronië Kaandorp Heiloo 78 pnt. 5. Rob Jak Limmen 72 pnt. 6. Tinus Veldt Limmen 57 pnt. Afgesproken is dat we deze wedstrijd in 1995 in Heiloo vissen, op 28 mei. De wedstrijd van de HSV-Limmen, die zondag 17 juli, vervist wordt, zal plaats vinden in de Ringvaart van Heerhugo- waard. Gevist wordt met de vaste hengel, vertrek om 7.00 uur bij garage Schilder. Opgeven voor de wedstrijd bij G. Boer, tel. 1543, tot vrijdagavond 19.00 uur. LIMMEN - De in de gehele omtrek be kende carnavalsvereniging uit Limmen, ontwaakt dit jaar heel vroeg uit haar zo merslaap, om u voor al uw vakantiepe rikelen, alvast op de hoogte te stellen, van wat zij voor plannen hebben. De vereniging bestaat dit seizoen 29 jaar, ert voor het volgende seizoen staat er weer een jubileumjaar te wachten, het 30 jarig bestaan van de Uylenspieghels. Uiteraard wil de vereniging dit niet zon der blikken of blozen, aan u voorbij la ten gaan, maar daarvoor is wel een extra injectie nodig, in de verenigings kas. Het eenvoudigste zou zijn, om via sponsoring de benodigde gelden te ver krijgen, maar de Uylenspieghels barsten van de zelfwerkzaamheid, creativiteit en organisatietalent om allerlei activitei ten, ook buiten haar seizoen op te zet ten. Als eerste wellicht jaarlijks terugkerend spektakel, wordt er op 15 oktober in samenwerking met de be heerder van het partycentrum St. Maar ten een talentenjacht georganiseerd. De onderhandelingen met een artiest, een perfecte presentator, en een scala van mooie prijzen zijn in volle gang. Blijft natuurlijk alleen nog de talenten zelf. Wij weten dat Limmen en haar omme landen vol zit met aanstormend talent, op allerlei gebied. We hebben het dus niet over Play Back, want dat doet ie dereen al, maar echt live gezongen, gesprongen, gegoochelde of wat u maar bedenken kan. Het gebouw waar het in gebeuren gaat heeft een perfect toneel en zaalgebeuren hiervoor, en ondergaat momenteel binnenshuis een facelift, waardoor u zich in een echt theater zult wanen. De algehele verbouwing van het verenigingsgebouw van de Uylenspieg hels laat helaas nog op zich wachten, maar de carnavalsvereniging gaat er nog steeds van uit dat dit niet lang meer zal gaan duren. Wij houden u graag op de hoogte, omdat boze tongen in ons dorp beweren, dat het unieke gebouw niet rendabel zou zijn, en maar gesloopt moet worden. Aanstormend talent uit Limmen en om streken, u kunt informatie krijgen, of opgave doen bij de volgende telefoon nummers 02205-2830 of 3326 of 4009 of 1519. LIMMEN - Het is al weer bijna een jaar geleden dat Olga Grootendorst in eens de schoenenwinkel moest overnemen. Haar moeder was plotseling overleden en daar stond Olga, met verdriet en een winkel. Ze heeft zich echter dapper ge weerd. Ze haalde het diploma vakbe kwaamheid voor de schoenen detail handel en voetverzorging. Toen vond ze dat ze wel een weekje vakantie verdiend had, daarna zou ze de boel gaan schilde ren en opknappen. Maar wat schetste haar verbazing dat bij thuiskomst een gedeelte van de win kel verbouwd was. „Een grapje van de familie". Natuurlijk moest er nog een hoop gebeuren, maar gisteren opende Olga weer de deur. De entree naar de LIMMEN - Bij de behandeling van het financieel meerjaren Perspectief F.M.P. zei A. van Noord, CDA, er niets voor te voelen Limmen in aanmer king te laten komen voor een art. 12 sta tus. De Limmer gemeenschap wil dat wel om zo een oplossing te vinden voor de financiële problemen, waarin Lim men thans verkeert. Van Noord: Er is een gemiddeld tekort van 490.000,- Door verschillende maatregelen kan dekking gevonden worden voor 370.000,-, waarmee het tekort is te ruggebracht naar 120.000,-. Daarbij is er nog een belastingruimte van 115.000,-. Zo is het tekort tot geringe proporties teruggebracht. Er bestaat dus geen reden een onderzoek in te stel len naar een art. 12 status. Wij maken ons belachelijk naar buiten en zetten de deur open naar opheffing van de ge meente. Met een art. 12 status krijgt Limmen extra geld van het rijk maar staat daarbij wel onder curatele. De CDA fractie wil daar niet aan mee doen, vindt dit een vlucht uit de werke lijkheid. Bouwen Een ander punt waar het CDA niet ach ter kan staan is het aantal te bouwen woningen van 65 terug te brengen naar 55, dat is het paard achter de wagen spannen. De bebouwingsdichtheid is een van de belangrijkste verstorende factoren bij de bepaling van de hoogte van onze uitkering uit het gemeente fonds. „Met 10 woningen minder laat u geld liggen, dat we zo dringend nodig hebben", aldus van Noord. „We heb ben weinig land, voor het Rijk geen en kel probleem onze gemeente op te heffen. Duidelijk is ook wie wel de eerste stap gezet heeft voor opheffing: De Limmer Gemeenschap" De afkor ting van Limmer Gemeenschap LG kan toch niet betekenen Laf Gedrag?", al dus van Noord. De Limmer Gemeen schap reageerde niet op deze aanval, evenals het college. Burgemeester Huis man zei dat de 10 woningen die nu min der gebouwd gaan worden geen financi ële gevolgen heeft. Deze 10 woningen waren voor Akersloot, deze heeft van de provincie nu toestemming gekregen zelf te bouwen. De PvdA: „Wij vinden het een slecht college programma. Er wordt overal naar gestreefd maar niets beloofd. De afgelopen vier jaar wist de LG alles zo goed, we nemen het voor kennisgeving aan", aldus W. Maréchal. Wethouder Rood, LG, verweerde zich: „We zijn voortvarend te werk gegaan, maar over een aantal zaken is nog niets te zeggen. We zijn in een rijdende trein gesprongen en een aantal zaken is niet meer terug te draaien, maar we probe ren wel degelijk te besturen". Van Noord reageerde op het collegepro gramma als volgt: "Het is ronduit be droevend dat de LG dit non-program ma op tafel durft te leggen. Eerst vier jaar spierballentaai en dan deze wan prestatie. Er worden geen knopen door gehakt en er wordt niet bestuurd. Vanaf het aantreden van de Limmer Gemeen schap zit Limmen bestuurlijk op slot". LIMMEN - Het aktiecomité „Vrienden van de Limmerkermis" heeft uit be trouwbare bronnen vernomen, dat er bij het college van burgemeester en we thouders weer enkele klachten en pro testen betreffende de Limmer kermis zijn binnengekomen. Deze klachten schijnen ieder jaar uit dezelfde hoek te komen en zijn volgens ons volkomen ongegrond, gezien het verloop van de kermis de afgelopen jaren. Hopelijk zal het college en vooral de burgemeester, als hoofd van de politie, hier niet serieus op in gaan. Wel zouden wij in overwe ging willen geven het aantrekken van landelijke topartiesten en grootschalige evenementen tijdens de kermis aan ban den te leggen, teneinde de toeloop van buiten te beperken, dit ten aanzien van afspraken die gemaakt zijn tijdens een bijzondere raadsvergadering, onder lei ding van toen nog burgemeester Schoof, waar de voltallige raad het una niem mee eens was. Wij houden een vinger aan de pols, daar wij niet graag met een onverwachte ver andering van het beleid ten aanzien van de Limmer kermis worden geconfron teerd. winkel is ook al zo mooi geworden, een werkstuk van haar broer en nu goed toegankelijk voor kinderwagens. Klanten „De meeste klanten van m'n moeder zijn gebleven, dat vind ik reuze leuk en ik heb ook een aantal nieuwe klanten er bij gekregen. Ik heb de zaak wel op de oude voet voortgezet maar wel wat meer van m'n eigen smaak erin, iets mo derner". Kinderschoenen van de merken Piedro en Renate zijn in veel variaties op voor raad. Maar ook volwassenen kunnen hier kiezen uit een grote variatie schoe nen. Olga staat garant voor een deskun dige en prettige bediening. LIMMEN - De bibliotheek van Limmen sluit dit jaar niet in de zomervakantie. In het voorjaar tijdens de verhuizing is de bibliotheek al bijna drie weken dicht geweest. Daarom blijven we nu open en kunt u de hele zomer boeken komen rui len. Alleen tijdens de zomervakantie van de basisscholen (25 juli t/m 2 sept.) is de bibliotheek op vrijdag tussen 17.00 en 19.00 uur gesloten. Verder gelden de normale openingsuren. Indien u de laatste leendag nog op va kantie bent, kunt u voor een langere pe riode lenen. U kunt alle materialen (behalve cd's) dan voor 6 weken meene men. Wilt u dit melden vóórdat u de boeken laat uitlenen? Tenslotte nog een verzoek, mede namens alle andere le ners; wilt u geen bibliotheekboeken meenemen naar het strand? Zand en zonnebrandolie zijn funest voor boe ken. U kunt natuurlijk wel extra ro mans lenen, maar maximaal zes op een lener spas. LIMMEN - Afgelopen donderdag avond bevisten 7 man het Maalwater te Heiloo. Deze witviswedstrijd, de vijfde van de Uitkomst-competitie leverde een goede, doch merkwaardige vangst op. Co Bakker ving een snoekbaars van 60 cm (1,9 kg), Willem Krom een zeelt van 47 cm (1,8 kg.) en Gerrit Tuin een pa ling van dik een halve meter. Omdat in deze competitie alle vis telt, werd de einduitslag hierdoor aanzienlijk beïnvloed. De uitslag: 1. Rob Jak 5700 gr. 2. Co Bakker 5600 gr. 3. Jim Jak 3950 gr. 4. Gerrit Tuin 1900 gr. 5. Willem Krom 1885 gr. EGMOND - De lokale omroep van Eg- mond, Radio 80, kan zich verheugen op een steeds grotere populariteit. Vooral sinds het station 24 uur per dag pro gramma's uitzendt. "Nu radio 80 24 uur per dag in de lucht is ontdekken ook veel winkeliers en ho reca gelegenheden dat het heel leuk is om hun radio op radio 80 af te stem men. Gedurende de hele dag komt er muziek voorbij voor de hele familie en dus is het de hele dag prettige luisteren. Ook steeds meer stichtingen en, vereni gingen ontdekken ons radiostation. On ze postbus is de laatste tijd rijkelijk gevuld met activiteiten die in de ge meente Egmond worden georganiseerd. Aan al deze informatie wordt aandacht besteed in de rubriek 'Radio 80 infor meert'. Soms wordt een activiteit door een van onze 'nieuwslezers' gewoon voorgelezen, maar als het ons leuk lijkt om even ter plaatse te gaan kijken en een verslag te maken, dan doen we dat", zegt Radio 80 woordvoerder Mar cel Bak. Radio 80 zal zich in de zomermaanden vooral presenteren op het Egmondse strand. "We hebben een eigen promotie team opgericht. Het is de bedoeling dat zij de komende maanden alle radio's die op het strand te vinden zijn, persoonlijk op Radio 80 gaan zetten. Daarnaast zul len zij de vele zonneaanbidders door middel van een informatiefolder inlich ten over de diverse activiteiten van Ra dio 80. Bovendien zullen er na de zomervakantie weer een aantal ver trouwde programma's op de radio te rugkeren, "zegt Marcel weer. Radio 80 is in de ether te vinden op 107 FM, op de Egmondse kabelradio 96.5 FM. EGMOND - Op 20 juli vindt in Egmond weer de jaarlijkse interkerkelijke Er-Is- Hoop aktie plaats. Er zullen deze dag tal van activiteiten zijn, die starten of plaatsvinden vanuit of bij de Er-Is- Hoop bus die de hele dag naast het Lido te Egmond aan Zee staat (einde van de Voorstraat): 13.15 - 14.00 uur zingende optocht door het dorp; 14.30 - 15.30 uur kinderfeest bij de Er-Is-Hoop bus naast het Lido, waar alle kinderen wel kom zijn (verhaal, clowns, gratis schminken van de kinderen, etc.); 18.30 - 21.30 uur gospelzang en mime voor de bus. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te nemen bij één van boven genoemde activiteiten. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraam verzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: u kunt terecht na het telefonisch maken van een af spraak; belt u hiervoor tussen 9.00- 11.00 uur, tel. 1456. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Ned. Hervormde Gemeente Limmen Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072- 331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 02205-3403. Kerkvoogdij: Rabobank nr. 33.64.00. 764; Postbank 159571. Diakonie: Crediet Effectenbank Utrecht, nr. 69.97.41.149. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom tel. 02205-3009.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10