De Stolp krijgt piano Frans Molenaar 'kleedt' rijwiel At Presentatie hobbyisten in Winkelhof 't Loo OPRUIMING KUYPER Wear Ever Avond-jaarmarkt in Limmen Heilooënaar wint cd-i-speler A.J.VOS DRUKKERIJ UITKIJKPOST UWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 13 JULI 1994 59e JAARGANG NO. 28 Bijdrage Juliana Welzijn Fonds voor Ouderenwerk Ufa ïïi SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Ingelast weekend in Buk Buk Opbrengst collecte Lever Darm Stichting Lerenhet Ewa maakt er werk van STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON: 072 - 330068, TELEFAX: 072 - 340235 MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN W<* 10,— *1 rhMA. CUAfUMAMfi DAKDEKKER - LOODGIETER lIMV-niVIMIMVJ Holleweg 19 072335085 ■m-. IVN-excursies in Heiloo Prijs Expositie leerlingen St. Jan Mavo bij A-part Design MAKELAARDIJ O.G. aaneen verköop Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN B Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES IE? Tri-Chem-cursus Nivon Fancy Fair De Springschans Mustang Jeans volledig naar Heiloo 4 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo een bijdrage toegekend van 15.000,- voor de aanschaf van nieuwe inventaris en apparatuur. Het Juliana Welzijn Fonds verleent fi nanciële steun aan zowel kleine als gro tere initiatieven die het maatschappelijk welzijn bevorderen. In 1994 besteedt het Fonds hieraan ruim 21 miljoen. Het gaat hierbij vooral om activiteiten op het terrein van "hulp en zorg" en "sociaal-cultureel werk". Het Juliana Welzijn Fonds wil direct zichtbaar, dicht bij de mensen, actief zijn onder het motto: 't Zijn de kleine dingen die we doen". Welzijnswerk ou deren, renovatie dorps- en buurthuizen, opvang daklozen, vrijwillige hulp- en dienstverlening, sociaal-cultureel werk voor jongeren en etnische minderheden zijn voorbeelden van activiteiten die het Juliana Welzijn Fonds steunt. In 1993 kregen ruim 1200 groepen en organisaties een bijdrage. Zo'n bijdrage is bedoeld als aanvulling op reeds aan wezige middelen. Pas als is vastgesteld dat een activiteit is gebaseerd op een goed financieel beleid en een goed be heer', kan een aanvraag voor steun in aanmerking komen. Op de meeste ge meentehuizen ligt de gratis folder: "Welk Welzijn". In deze folder staat wat Juliana Welzijn Fonds doet en wel ke soorten aanvragen voor financiële steun in aanmerking komen. KENNEMERSTRAATWEO 6^. HEILOO TELEFOON: O72 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, I 800 AG ALKMAAR De eerste klanken op de nieuwe piano in gezinsvervangend tehuis De Stolp op de hoek van Westerweg en Pastoor van Muijenxveg. HEILOO - De Kennedy Mavo beleeft haar laatste dagen, en verschillende za ken worden opgeruimd. De ouderraad had indertijd een piano gekocht van het schoolgeld van de ouders en kinderen. Nu is besloten deze piano aan het ge zinsvervangende tehuis de Stolp te ge ven. Maandagmiddag overhandigden Couturier Frans Molenaar bij het door hem 'aangeklede' rijwiel. HEILOO - Dit rijwiel (want zo moeten we het eigenlijk noemen) is helemaal 'gestyled' en 'designed' door de beken de couturier Frans Molenaar. Sparta brengt de fiets op de markt in een 'limi ted edition'. Momenteel is een exem plaar hiervan te zien in de etalage van Rijwielhandel Bosman aan de Wester weg te Heiloo. De afgelopen maanden hebben Sparta en Frans Molenaar druk gewerkt aan de ontwikkeling van deze fiets. Het uitgangspunt was een stijlvol le, kwalitatief hoofstaande fiets met het accent op het design en in lijn met de re cente modecollectie van de heer Mole naar. Heel bewust is dan ook gekozen voor cie kleuren zwart, cognac en chroom. Sparta was meteen enthousiast toen Frans Molenaar een maand of zes gele den de schetsen overhandigde van zijn concept. Het idee om nu eens niet het accent al te zeer te leggen op innovatie en 'high tech', maar voor de verande ring uit te gaan van eenvoud en exclusi viteit, speelde al een tijdje binnen de onderneming. Fietsen is niet alleen een kwestie van zoveel mogelijk versnellin- gen en andere technische snufjes, ook het gevoelselement speelt een belangrij ke rol. Juist bij deze fiets is dat belang rijk. Gebruikmakend van een bestaande frame werd de fiets stukje bij beetje sa mengesteld. Het was een soort puzzel, na verloop van tijd vielen steeds meer stukjes op de juiste plaats. Omdat eenvoud, effectiviteit en stijl be langrijke uitgangspunten in het ontwik kelingsproces is heel bewust gekozen om bijvoorbeeld geen bagagedrager te monteren (in Japan overigens heel nor maal), de versnellingen eraf te laten en gebruik te maken van het welbekende terugtrapsysteem. Daarnaast werd af gesproken alleen hoogwaardige materi alen te gebruiken als speciaal cognac kleurig leer afkomstig uit Schotland. Dit soort leer is op een speciale manier bewerkt en is gebruikt voor het zadel, de kettingkast, de jasbeschermers, het tasje voor de plakspullen (ook als heup tasje te gebruiken) en de handvatten. Als extra accessoire wordt aan het stuur een passend fietsmandje bevestigd. De noodzakelijke benodigdheden zitten er natuurlijk wel op, iedereen die dit rij wiel aanschaft kan er zo op wegrijden. Sparta en Frans Molenmaar zijn bijzon der tevreden over het resultaat. "We hebben een mooie fiets gemaakt waar de mensen lang plezier van zullen heb ben. Het is de eerste fiets in Nederland .die niet alleen een plezier is om naar te kijken en op te rijden maar ook om je neus bij op te halen, je ruikt namelijk het leer. Overigens is het ondanks het intensieve arbeidsproces ook gelukt om de prijs betaalbaar te houden". Informeert u maar bij Bosman en laat u verrassen door dit schitterend rijwiel "in style". afgevaardigden van de Ouderraad de sleutel van de piano aan de direkteur van de Stolp, Peter Kaandorp, die zich zeer verheugd toonde met deze aan winst. Rob van der Meer, die de vorige piano had ingebracht - welke nu naar Buk Buk is gegaan - mocht het eerste nummer op deze piano spelen. HEILOO - In het weekend van 15 en 16 juli zal op veler verzoek jongerencen trum de deuren openen voor een inge last 'afkick-weekend'. Vrijdagavond is er Club Scene, een gezellige dansavond met lekkere dansbare muziek. De entree is gratis en de avond begint om 21.00 uur. Op zaterdag 16 juli spelen de bands The Birdogs en de Berepoot Brothers in het Buk-café. The Birdogs is afkomstig uit Hoorn spelen Engelse indee-pop. De Berepoot Brothers bestaat uit drie muzi kanten, die met veel lol maffe punk en country brengen. De aanvang is om 21.00 uur, de entree bedraagt vijf gulden. Zondag 17 juli is er vanaf 15.00 uur een spectaculaire jamsession met een heel speciaal tintje. Een ieder, met of zonder instrument, is hierbij van harte welkom. Voor muziekliefhebbers de laatste kans voordat Buk Buk echt de zomerperiode begint. HEILOO - In de week van 19 t/m 25 ju ni vond de jaarlijkse collecte plaats ten behoeve van de Nederlandse Lever Darm Stichting. Die week had als the ma: „Voeding en spijsverteringsziek- ten". De opbrengst in Heiloo bedroeg 1232,35. Namens alle patiënten dankt de Nederlandse Lever Darm Stichting gulle gevers en collectanten heel harte lijk. Heeft u de collectant niet gezien en wilt u alsnog een bijdrage leveren, dan kunt u dat doen op giro 2737 of op ban krekening nummer 70.70.70.538 t.n.v. de Nederlandse Lever Darm Stichting, Postbus 25, 3620 AA Breukelen. Wilt u overigens meer informatie, dan kunt u contact opnemen met het bureau van de Nederlandse Lever Darm Stich ting, tel. 03462-64946. Voor medische informatie kunt u telefonisch terecht van maandag t/m donderdag van 15.00 tot 17.00 uur. Contactpersoon in Hei loo: 072-338147. HEILOO - Voor veel inwoners van Alk maar en omgeving is het EWA zo lang zamerhand een bekend begrip. Al jaren lang vinden mensen hun weg naar het EWA voor het volgen van cursussen als Nederlands en algemene ontwikkeling, Nederlands en Engels, Taal, typen en notuleren, vergaderen, lezen en schrij ven, oriëntatie op werk en opleiding en opleidingen Nederlands voor buiten landers. In Heiloo start in september de cursus "Vrouwen kiezen". Deze cursus is be doeld voor vrouwen die iets buiten de deur willen doen, maar niet weten wat. In de cursus komen de volgende onder werpen aan de orde: Hoe combineer je activiteiten buitenshuis met je gezin, op komen voor jezelf, oriëntatie op oplei dingen en beroepen, solliciteren en allerlei actuele onderwerpen die veelal door de cursisten zelf worden aange dragen. Veel vrouwen hebben in de afgelopen jaren deze cursus bezocht en de meesten van hen zijn na de cursus doorgegaan met andere activiteiten. Soms was dat werk, vaak een studie of vrijwilligers werk. Bijna alle vrouwen gaven aan dat ze zoveel zekerder van zichzelf waren geworden en makkelijker op dingen af durfden stappen. Er wordt altijd rekening gehouden met de schooltijden van de kinderen. Deze cursus wordt gehouden op woensdag morgen (en natuurlijk niet op woens dagmiddag, zoals abusievelijk in de advertentie van vorige week stond). Voor inlichtingen over deze cursus kunt u bellen naar het EWA, telefoon 072- 129324, een folder ligt voor u klaar! HEILOO - Winkelhof 't Loo zit midden in de verbouw-activiteiten, wordt ver nieuwd en.is van alle markten thuis! Als onderdeel van het activiteiten programma, wat de ondernemers van 't Loo voor hun klanten hebben samen gesteld om het ongemak van de verbou wing te compenseren, worden er ook diverse marktachtige activiteiten op touw gezet. De eerste daarvan, een zgn. Hobby- vrijetijdsmarkt, zal plaatsvinden op za terdag 16 juli. Na een oproep in de pers hebben zich een groot aantal creatieve- lingen uit Heiloo en omstreken gemeld voor een plekje op deze markt die uit sluitend bestemd is voor particulieren en waar ook alleen maar zelfgemaakte spulletjes gepresenteerd mogen worden. Degenen die een kraampje konden be machtigen zijn de 16e juli tussen 10.00 en 17.00 uur op diverse locaties in Win kelhof 't Loo te vinden. Het assorti ment dat zij zullen presenteren bewijst wel dat er door veel mensen bijzonder creatief met de vrije uurtjes wordt om gegaan! Zo zijn er fraaie aquarellen en olieverf schilderijen te bewonderen. Verder kaarten, kinderkleding, knuffels, be schilderde T-shirts en spiegels, kunst werkjes van fimoklei, houten speel goed, figuurzaagwerk, vis- en melkkar- retjes van hout, artikelen van rubber plaat, kortom: te veel om op te noemen! Wat deze markt extra leuk maakt is dat de deelnemers en deelneemsters graag bereid zijn om aan geïnteresseerden wat meer over hun hobby te vertellen en iets van hun kunnen te laten zien. Kramen huren voor deze markt kan overigens niet meer. Alles zit vol; er is zelfs een reservelijst, voor het geval dat! Aanmelden is dus niet meer mogelijk, maar wie weet, wordt deze markt in de toekomst nog eens herhaald. Belang stelling is er duidelijk genoeg! In ieder geval is de Hobby- en Vrijetijdsmarkt van zaterdag 16 juli té leuk om niet even gezien te hebben, dus een (extra) be zoekje aan Winkelhof 't Loo die dag is een echte aanrader! Heerenweg 167,1851KN Heiloo,Tel.: 072-331716. Q U BERGEN HEILOO HOORN LIMMEN - Wederom organiseert de Winkeliersvereniging L.O.V. Limmen een avond-jaarmarkt op woensdaga vond 20 juli van 18.30 tot 21.30 uur aan de Kerkweg - Dusseldorperweg en Vuurbaak. Een al vele jaren terugkeren de gebeurtenis, die altijd veel bezoekers trekt. Wij hopen er met z'n allen in in te sla gen u een gezellige markt aan te bieden met vele leuke en voordelige aanbiedin gen. Ook zijn er weer de nodige doe- elementen buiten. De kinderen kunnen pony-rijden op de Kerkweg en op de Vuurbaak zijn er de motorfietsjes en draaimolen. Het waterfietsen - karaoke - en kinderschminken worden verzorgd door Jongerencentrum Conquista. Het paalhangen op de Dusseldorperweg wordt mede mogeijk gemaakt door een mooie kraan van B.V. Winder uit Lim men. Voor de sterksten onder ons een Hü— De heer Admiraal ontvangt de cd-i-speler uit handen van Folkert Eiken- berg namens Coca-Cola Nederland. HEILOO - De Heer Admiraal uit Hei loo heeft een CD-I speler gewonnen als kijkersprijs van de Coca-Cola WK Spelshow. Hij beantwoordde de kij- kersvraag van enkele weken geleden goed. De vraag was welke aanloop wedstrijden naar het WK Ronald Koe man niet heeft meegemaakt. Het juiste antwoord was de wedstrijden Nederr land tegen San Marino en Engeland te gen Nederland. Als beloning ontvangt de heer Admiraal een professionele CD- I speler uit handen van Folkert Eiken- berg, namens Coca-Cola. De frisdran- uitdaging, vooral voor de jeugd. Hier zijn geldprijzen te winnen. De Harmo nie en drumband zullen zich van hun beste kant laten horen. En ook iets "sfeervols" zal zich over de markt be geven. Wat, dat zult u zelf moeten zien. Komt allen! De kookkunsten kunt u achterwege la ten die dag, want op de markt staan heerlijke hapjes voor u klaar. Slagerij Meegdes en Slagerij Snel hebben iets warms voor u klaar staan en ook de pa tatjes van Stolp zullen ieder kinder lek ker smaken. Een lekker harinkje of een heerlijke oliebol, kom naar de markt in Limmen. De kinderen van de lagere school kun nen ieder een meter kraam verkrijgen voor het verhandelen van spulletjes en 'speelgoed. Opgeven bij C.V.B. Bank, G. Meijer-Koot, tel. 02205-2435. Naast de meeste winkeliers zijn er ook de Zon nebloem, Rode Kruis en Stichting Oud Limmen aanwezig. We hopen op mooi weer, dan kunt u op het terras plaats ne men bij Partycentrum St. Maarten en ook de deuren van Cafe De Lantaarn staan open. HEILOO - Boze tongen beweren dat het tracé van een nieuwe, metersdikke, wa terleiding dwars door het moerasgebied je in de Noorderneg loopt. Nü kunt u nog bekijken hoe mooi het er is, door mee te wandelen met gidsen van het IVN. Deze staan dinsdag 19 juli 's avonds om 19.00 uur klaar bij Zwem bad Loos voor een gratis excursie van ongeveer 1,5 uur. De zondag ervoor, 17 juli, leiden gidsen u rond door het Heilooërbos. De start is om 11.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Ook deze excursie duurt zo'n 1,5 uur en er zijn geen kosten aan verbonden. Voor nadere inlichtin gen kunt u 072-337736 bellen. konderneming is sinds 1978 sponsor van 's werelds grootste voetbalevenement. Naast de WK Spelshow, organiseerde Coca-Cola ook een omvangrijke consu mentenactie. Het prijzenpakket omvat 25.000 prijzen met een totale waarde van 1 miljoen gulden. HEILOO - Zoals vorige week reeds vermeld, heeft de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo de Ans Willem- se Prijs in de wacht gesleept. De voormalig CD A-wethouder van Heiloo reikte de prijs zelf uit aan een vertegenwoordiger van de Stich ting. Het nieuwe initiatief om met een eigen programma voor tieners en jongeren te starten bij Radio 80 kreeg zo een extra impuls: een bud get om apparatuur aan te schaffen. Natuurlijk was ook Radio 80 uit Egmond - en dus ook een beetje uit Heiloo - aanwezig bij de prijsui treiking. Stationsweg 85 Heiloo 072-335465 HEILOO - De leerlingen van de 2e klas St. Jan Mavo uit Heiloo kregen van hun lerares Paula Kemper de opdracht om een aparte spiegel te ontwerpen. Voor de nodige inspiratie brachten de leerlin gen een bezoek aan de woonwinkel A- part Design. Vervolgens zijn de leerlin gen aan de slag gegaan en hoe! Het re sultaat mag verrassend worden genoemd en vandaar dat A-part het een goed idee vond om er een expositie aan te wijden. De bezoekers van de expositie bepalen welke spiegel zij de meest aparte vinden. De winnende leerling ontvangt van A- part een orgineel kado. De verzameling spiegels zijn gedurende de maand juli te bezichtigen bij A-part Design, Magdale- nenstraat 17 te Alkmaar. HEILOO In de advertentie van het Ni von afdeling Heiloo, in de Uitkijkpost van woensdag 6 juli, was één cursus uit het aanbod voor het seizoen 1994-1995 vergeten. De afdeling creativiteit van het Nivon Heiloo organiseert namelijk ook een cursus Tri-Chem (schilderen op textiel, papier en andere materialen). De cursus wordt om de twee weken op vijf woens dagavonden gegeven. Inlichtingen over kosten en dergelijke en voor aanmeldingen: Reina Mulder, Het Veld, Heiloo, tel. 072-333127, of Lineke Muller, Poortweijdt 4, Heiloo, tel. 072-334576. Zie verder de uitgebrei de advertentie in de Uitkijkpost van vo rige week. HEILOO - Mede door het stralende weer, de enorme inzet van ouders, kin deren en leerkrachten is de fancy fair van de openbare basisschool een grandi oos succes geworden. Het eindresultaat van deze zéér geslaagde dag was fan tastisch. De opbrengst bedraagt 2000,00, waarvan de helft naar een Roemeens Kindertehuis gaat en de an dere helft wordt besteed voor de aan schaf van een computer. Iedereen die heeft bijgedragen om dit feest tot zo'n groot succes te maken har telijk bedankt, het was geweldig. HEILOO - Mustang Jeans Den Helder komt op zaterdag 13 augustus met een volledige selectie naar Heiloo voor de oefenwedstrijd tegen Akrides uit IJmui- den in sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen. Akrides neemt de plaats in van Hapoel Herzliya. Deze Is raëlische ploeg heeft op het laatste mo ment de geplande tour naar Nederland geannuleerd. Omdat op 6 en 13 september al de be langrijke wedstrijden tegen Kiev Basket voor de Europa Cup op het programma staan, gaan de Heldenaren al vanaf 1 augustus volop in training. Met twee Amerikanen, die inmiddels zijn gecon- tracjeerd en al eind juli in Den Helder zullen arriveren. Volgens coach Mein- dert van Veen is de wedstrijd in Heiloo de eerste serieuze krachtmeting van de Helderse ploeg, waarin naast twee Ame rikanen ook de ex-Haarlem spelers Lie- verst en Benjamin zijn opgenomen. De overige spelers van het opgeheven BV Haarlem (o.a. de Amerikanen P.T. Thomas en Bud Greer en de internatio nals Mario Bennes en Thijs Geerdens) zijn overgegaan naar streekgenoot Akrides. Voorafgaand aan de wedstrijd tussen Mustang Jeans en Akrides speelt het eerste team van Flashing Heiloo een wedstrijd tegen HBC uit Heerhu- gowaard.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1