I I Accommodatiebeleid 'Ruimte voor Welzijn' Fusieplannen basisscholen lepeziekte bestrijden: waarom en hoe? Commissie onderzoekt rekeningen 1993 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 13 JULI 1994 G V V.H HEILOO Verslag van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Om te zien of de gemeentelijke middelen effi ciënter aangewend kunnen worden is beke ken op welke wijze het beheer en gebruik van de gemeentelijke accommodaties doel matiger georganiseerd zou kunnen worden. De huidige doelstelling van het accommoda tiebeleid, het op peil houden van het voorzieningen- en aktiviteitenniveau, blijft hierbij het uitgangspunt. Tegen deze achtergrond heeft degemeente besloten het Bureau voor Economische Argu mentatie (BEA) een onderzoek te laten ver richten naar de wijze waarop invulling kan worden gegeven aan een efficiënter accom modatiebeleid. Het onderzoeksresultaat, vastgelegd in het rapport 'Ruimte voor Welzijn; naar een ef fectief, efficiënt en integraal accommoda tiebeleid in Heiloo' is op dinsdag 12 juli jl. besproken in de raadscommissie Welzijnsza ken Burgerij. Van de elf door BEA onderzochte accommo daties worden voor de gebruikers van het Kieftennest, De Hofdijk, Pinkeltje, 'Brunoge- bouw, Bibliotheek en het Open Huis geen in grijpende veranderingen voorgesteld. Vanuit oogpunt van efficiency en effectiviteit wordt voorgesteld een aantal accommodaties af te stoten: Biender Voor het lesaanbod in Heiloo zorgt het Cor nells Drebbel College voor vervangende ruimte. Trefpunt Plannen voor huisvesting voor de beide ou derenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiloo worden meegenomen in de ontwikke ling van de bouw plannen aan de Pastoor van Mui jen weg. Rehobothschool Door de fusie per 1 augustus a.s. met De Duif komt dit gebouw per genoemde datum leeg. Driestal Deze gymzaal staat al een jaar leeg. Gebouw Bergeonstraat BEA beveelt aan het gedeelte van het ge bouw dat door de Dojo 't Loo gebruikt wordt te laten staan en het andere deel, dat al ge ruime tijd leeg staat, te slopen. De mogelijke besparing als gevolg van deze maatregelen voor de gemeentebegroting wordt door BEA geraamd op ca. f 263.000,-- per jaar, terwijl de huisvesting van de plaat selijke verenigingen en instellingen op het ge wenste niveau blijft. De gemeente streeft ernaar om in het 3e kwartaal met de bij deze huisvestingsoperatiè betrokken verenigingen en instellingen nader te overleggen. De fusieplannen voor de per 1 augustus 1994 te starten openbare basisscholen De Zuidwester (vh De Zeskant/De Nieuwe Hoe ve) en De Springschans (vh Vondel school/'J.P. Hasebroekschool) zijn in de vergadering van het college van B&W van 28 ■■juni'jl. vastgesteld. Vanaf de vaststelling van de Beleidsnota Openbaar Basisonderwijs zijn twee stuur groepen en diverse werkgroepen bezig ge weest zorgvuldig het fusieproces binnen het openbaar basisonderwijs in Heiloo voor te bereiden. E.e.a. heeft geresulteerd in vastlegging van afspraken rond uitgangspunten, doelstellin gen, organisatie, communicatie, meerjarenbe- leid, personeelsplanning, beheer en financiën, medezeggenschap en ouders van de fusiescholen. Het fusieplan is een plan dat aan de ene kant de manier vastlegt waarop de nieuwe fusieschool gaat werken en aan de andere kant de basis neerzet waarop in de toekomst gewerkt kan gaan worden. Er worden zaken in geregeld die nu al vaststaan en er worden uitspraken in gedaan over mogelijke wensen in de toekomst. Een wens is bv. om in de toekomst meer computerondersteunend on derwijs te realiseren, met andere woorden meer computers in de scholen. De fusieplannen zullen ter instemming respectievelijk advisering worden toegezon den aan de personeelsgeledingen en ouder geledingen van de medezeggenschapsraden van de betrokken basisscholen. Met de vaststelling van het fusieplan is het proces nog niet afgerond. De daadwerkelijke fusie per 1 augustus 1994 is slechts een goede start om verder te werken aan goed bereikbare, kwalitatief hoge openbare basis scholen in Heiloo. Waarom? lepeziekte is een besmettelijke ziekte, die via de iepespintkever verspreid wordt. Deze ie- pespintkever leeft tussen de schors en de stam van een levende of een dode iep. Om de iep niet uit te laten sterven in het bomen- bestand is het van groot belang dat zodra er een zieke iep geconstateerd wordt deze wordt verwijderd. Dit geldt zowel voor particu liere als gemeentelijke iepen. Teneinde een rampzalig uitsterven van de meest hollandse boom te voorkomen doet het gemeentebestuur een dringend beroep op iedere burger een zieke iep aan de afde ling Groen en Landschap op te geven. Hoe? Hoe gaan we om met een zieke iep? Wanneer het gaat om melding van een zieke iep op particulier terrein dan krijgt de eige naar een brief. Van hem wordt verwacht, dat hij de boom binnen twee weken kapt. Eve neens moet de stam van de schors worden ontdaan (geschild) waarna de schors in de groene rolemmer kan worden gedaan. Niet-geschilde iepen vormen een ideale broedplaats voor de iepespintkever. Het schillen is van groot belang, omdat larven op een geschilde iep niet kunnen leven. Wat is tot nu toe verloren gegaan? Tot nu toe zijn er 75 stuks iepen op gemeen telijke terrein en 30 stuks iepen op particulier terrein verloren gegaan. Om deze aantallen zo laag mogelijk te hou den, is uw hulp nodig. Reageer snel en ade quaat bij het signaleren van een zieke iep en bij het ontvangen van een brief dat u een zieke iep in uw tuin heeft staan. Wilt u meer informatie, neem contact op met de afdeling Groen en Landschap, telefoon nummer 313 230 of 313 233. Schooljaar 1993/1994 De Werkgroep is zes maal bijeen geweest. De vergaderingen werden voornamelijk ge bruikt - om nieuwe suggesties voor activiteiten aan te reiken en te bespreken; - nieuw materiaal te beoordelen; - reacties van de basisscholen te evalueren; - nieuwe inschrijf- en evaluatieformulieren te maken voor het komend schooljaar; - Knuffelhoek 't Beestenboetje; - Ongevallen Inzittendenverzekering blijft een moeilijk punt. De activiteiten Alle scholen hebben zich opgegeven voor de activiteiten van het Project Natuur- en Milieu educatie. Er was een keuze-mogelijkheid uit 16 activi teiten voor de groepen 1 t/m 8. In totaal deden er 13 scholen mee. Uiteinde lijk betekende dit een deelnemersaantal van 67 groepen (klassen) met een totaal van 1650 leerlingen. Uit de volgende activiteiten konden de lera ren een keuze maken: - Herfstwandeling bos - Lentewandeling bos - Bezoek Gemeentereiniging - Bezoek Kinderboerderij Psych.centrum St. Willibrord - Plantenkassen Psych.centrum St. Willibrord - Bezoek boerderij - Stichting Damland Bergen - Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen Heiloo - Vuilverbrandingsinstallatie Alkmaar - Kaasboerderij De Fransman - Dierenarts - Melkunie - Kabouterpad rond school Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie - Hondenwachter/ongediertebestrijder - Knuffelhoek 't Beestenboetje - Bezoekerscentrum De Hoep Publiciteit en Voorlichting De scholen kregen begin juni een evaluatie formulier over het afgelopen schooljaar. Hier op konden ze invullen wat ze van de activi teiten vonden. Conclusie Over het algemeen zijn alle excursies goed verlopen. Soms was het door weersomstan digheden wat minder aangenaam. Maar dat mocht de pret niet drukken. De scholen waren enthousiast, vooral ook over het uitgebreide lesmateriaal die ze vóór de activiteiten hebben ontvangen. De bedrijven c.q. instellingen waren ook en thousiast, ondanks de soms té grote groepen. Expositie Vanaf 15 oktober 1994 wordt er in de open bare bibliotheek een expositie gehouden over de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie, de ze zal 3 weken gaan duren. Hierover later meer informatie. Wat is het verschil tussen een fietspad en een fietspad? Eigenlijk wéét iedereen het wel, maar voor alle duidelijkheid vertellen we het nog maar eens: Verplichte fietspaden, langs drukke wegen, worden aan gegeven met een rond, blauw bord met een fiets er in. Brommers mogen hier ook rijden. fietspad Toeristische fietspaden en fietspaden door woonwijken, aangegeven met het bordje 'FIETSPAD' zijn NIET bestemd voor brommers. Dit zijn onverplichte fietspaden. Brommers geven hier veel overlast voor fietsers en be woners. In woonwijken kan het gevaarlijk zijn als brommers tussen de spelende en fietsende kinderen door scheuren. Ongelukken die hier door ontstaan zijn niet zeldzaam. Overigens zal de politie strenger gaan letten op brommers op een onverplicht fietspad. DUS: geef je verstand eens voorrang en ga niet brommen op een Aanwijzing toezichthoudend ambtenaar Burgemeester en wethouders van Heiloo; Overwegende dat het gewenst is een ambte naar aan te wijzen belast met het toezicht op de naleving van het bij of krachtens de - Lozingsverordening riolering 1994 - Verordening rioolafvoerrechten - Verordening afvalstoffenheffing - Verordening toeristenbelasting besluiten: 1 de heer F. Zijlstra, geboren 27 februari 1964 te Edam, aan te wijzen als ambte naar belast met het toezicht op de nale ving van hetgeen bij of krachtens van voornoemde wetten is bepaald; 2 te bepalen dat deze aanwijzing vervalt met ingang van de dag, waarop het dienstver band met de desbetreffende ambtenaar wordt gewijzigd of beëindigd; 3 dit besluit bekend te maken in de Neder landse Staatscourant. De Commissie Bestuurszaken onderzoekt op 14 juli a.s. vanaf 20.00 uur in het gemeente huis (vergaderkamer 25) de rekening grond bedrijf en de gemeenterekening 1993. Met de inmiddels al ontvangen positieve ac countantsrapporten en het rapport van de commissie worden de rekeningen voor de raad van 5 september 1994 geagendeerd. Over de rekeningen zelf wordt ruim voor de raadsvergadering een publicatie uitgebracht. Burgemeester en wethouders van Heiloo, overwegende dat het gewenst is ambtenaren aan te wijzen belast met het toezicht op de naleving van het bij of krachtens de Milieu wetgeving in de ruimste zin van het woord bepaald; gelet op: de Wet Milieubeheer; de Wet bodembescherming; de Interimwet bodembescherming; de Wet Geluidhinder; de Wet Verontreiniging Oppervlak tewater; de Lozingsverordening riolering op grond van artikel 162 van de Ge meentewet; de Afvalstoffenverordening op grond van artikel 162 van de Ge meentewet; besluiten: 1 de heer T.P.J. van der Meijs, geboren 16 februari 1952 te Amsterdam, werkzaam als milieumedewerker bij de gemeente Heiloo aan te wijzen als ambtenaar belast met het toezicht op de naleving van hetgeen bij of krachtens van voornoemde wetten is bepaald; 2 te bepalen dat deze aanwijzing vervalt met ingang van de dag, waarop het dienstver band met de desbetreffende ambtenaar wordt gewijzigd of beëindigd; 3 dit besluit bekend te maken in de Neder landse Staatscourant. Burgemeester en wethoudérs van Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 7 juli 1994 Geboorten Shanice S.M., dochter van A.P. van Dijk en I.G.M. Kruijer. Suzanne I., dochter van A.J. Haverman en M.B.J. van Stigt. Dave, zoon van J.P. van Duijkeren en Y. Kloos. Steven W., zoon van M. Blaauboer en G.A.M. Admiraal. Jense N., zoon van G.N. Schouten en P.C.S. Felix. Elders geboren Sophie A., dochter van J.M J. Bolten en P. Vet. Eric J., zoon van J. Schot en E.M. van Amstel. Christy-Anne, dochter van A. Los en E.C. de Nobel. Dennis P.D., zoon van J.J.M. Janse en J.M. Haaker. Merel J., dochter van F. Fernée en I.G.C. Heeremans. Edvin, zoon van R. Sisanovi en S. Bun- davica. Laura M., dochter van C.A.J. Knip en M.C.M. Koentjes. Romy C., dochter van H. de Kleuver en M.A. Koenekoop. Thomas, zoon van R.T.A. Kuijper en D. Boender. Maurice, zoon van M. Zonneveld en T.E. Wolfswinkel. Sophie F., dochter van B.C. van der Kroon en F. de Lange. Thomas V., zoon van W.J. Appel en K. Reinders. Inge A.C., dochter van P.L.M. Pepping en H.A. van Duin. Jaimy L., dochter van P.J.R. van Vuuren en L.M. Koster. Swen, zoon van P. van Haperen en H.A.C. Jansen. Tessa, dochter van C.R. Molenaar en A. Louter Huwelijksaangiften C.G.J. Baltus en S.W. van der Werff. A. Drommel en C. Wafelbakker. S. Saifullahzadeh en L.A.M. van Dijk P.J. Berkvens en M.M. Kramer Huwelijken R. Wagter en B.J. Havik. C.P.J. Teeling en H.J. Kroon. W. Bosschaart en M.C. Bakker. S.A.H. Neyndorff en J.T.M. Jansen. A.J.G.C. de Wit en D.A. Lapère Overleden H. van Stek, weduwe van Braams. C.W. Terlage, weduwe van Wiering. G. Grau, weduwe van de Boer. Elders overleden D. Elward, weduwe van Ras. J.J. Zwart. P.S. Verver. J.M. Wesseling. Asielzoekerswoningen Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op Ruimtelijke Or dening vrijstelling te verlenen van de gelden de planologische regelingen voor de bouw van tijdelijke wisselwoningen voor asielzoe kers op de volgende percelen: a. twee woningen aan de Bergeonstraat; b. twee woningen op de hoek Nlcolaas Beetsweg/Burenweg. vooruitlopend op een te verlenen bouwver gunning met een instandhoudingstermijn van vijf jaren. De voorgenomen vrijstelling beloopt eve neens dezelfde periode. De van belang zijnde stukken liggen vanaf donderdag 14 juli 1994 gedurende twee we ken voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 220). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk gemoti veerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. BELBUS HEILOO: 331 344 Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur tjk Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4