K p Succes dames TV Heiloo Beachvolleybal Strandhokje 39 Instuif Foresters groot succes zeggen (/at (Ajyeft Slotpop '94: zeskamp en popspektakel in Slotpark Gevonden voorwerpen Weidevogelbescherming polder Het Maalwater Janny Veenstra exposeert in Hervormde Kerk Ingezonden P.V. Luchtpost Slotfeest üe Huif Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Nieuw in de hondensport: Flyball Egmond op z'n kop Bollenverkoop voor Unicef PAGINA 6 UITKIJKPOST 13 JULI 1994 7°"/* -Wen aast (/er f/fortf Ze zeggen dat ik gek ben. Bij voorbeeld afgelopen zaterdag. Het Nederlands voetbalteam verloor van dat van Brazilië. Teleurstel ling alom, het gebrul bij de Hol landse doelpunten ten spijt. Samen met enkele tientallen ande ren volgde ik de wedstrijd. Maar vooral volgde ik die tientallen an deren: joelen, juichen, naar het scherm toelopen om buitenspel aan te wijzen en daarna schelden op de scheidsrechter, naar de wc vanwege de spanning en te laat te rug voor een doelpunt (en dat twee keer!). Kijk, dat vond ik nou leuk. De wedstrijd zelf, het resul taat: ach In de maand juni beleefde ik mijn vakantie op Bali, het hindoeïsti sche èn toeristische eiland in Indo nesië. De WK voetbal was inmiddels begonnen en de Baline zen waren er vol van. Zij kenden de namen van onze jongens' maar al te goed. Er was dan ook een reclamespotje op de radio - voor de één of andere toto - met daarin een fictief wedstrijdverslag van Oranje; met Van Basten en Gullit, Bergkamp en Koeman, die allemaal scoorden. Maakt niet uit of ze wel of niet meespeelden, wel of niet scoorden. Zodra men ver nam dat ik uit Nederland kwam, werd me dit rijtje spelers voorge schoteld. Over de verrichtingen van Indonesische voetballers werd angstig of met de beroemde glim lach gezwegen. Of men verander de van onderwerp: badminton, volleybal, handel, vervoer, massa ge, eten, enzovoort. Ze zeggen dat ik gek ben, dat ik me niet druk maak om voetbal. Maar dat doe ik natuurlijk wel, net als al die anderen, die het te gendeel beweren. Ik hèb alle wedstrijden gezien, ook op Bali. En als Ajax-fan was ik natuurlijk blij dat de Amsterdammers het af gelopen seizoen kampioen werden. En straks, op zaterdag 6 augustus, wanneer de reserves van Ajax op De Egelshoek een oefenwedstrijd spelen tegen De Foresters, dan sta I ik langs de lijn. Er is zelfs een tijd geweest, lang geleden inmid dels, dat ik de regio introk om als freelancer verslagen te maken van amateurwedstrijden. Maar toen ik dat een seizoen had gedaan, dacht ik toch ook zelf een moment dat ik gek was. Om nog even terug te komen op Ba- li. Gisteravond had ik een gezellig etentje met wat vrienden, fijnproe vers inmiddels, die wilden controle ren of ik op culinair gebied nog iets heb geleerd in Indonesië. Dat zat wel goed: de één na de ander leunde voldaan achterover, de handen wrijvend over hun gevulde buik. Tijdens het 'geslaagde' etentje - een presentje voor het behalen van een diploma - werdenheel wat foto's gemaakt. Bovendien trokken va kantiefoto's de aandacht, maar niet die van mij. Tijdens mijn reis heb ik er net aan twintig gemaakt en dus zit het rolletje nog keurig in mijn camera. Ze zeggen dat ik gek ben, dat ik maar zo weinig foto's heb gemaakt. Nou, dat is niet zo gek. Een vorige keer heb ik vier weken op Java en Bali rondgelopen, gewapend met twee fototoestellen en een videoca mera. Niks ontging me, alles werd vastgelegd. Maar ik leefde wel een maand lang in de ban van die came ra's. En dus ontging me tegelijker tijd zoveel anders. De mooiste herinneringen aan die reis zitten in mijn hoofd, daar heb ik geen foto's of videobanden voor nodig. En daarom heb ik nu maar twintig foto's gemaakt: foto's die ik nodig heb voor menukaarten of andere zaken. Ik had de handen vrij, hoef de me niet druk te maken om batte rijen en bleef verschoond van de angst voor diefstal. Niet dat dit laatste op Bali nadrukkelijk aan de orde was, maar het bezit op zich zorgt voor bangigheid. Als je niets van waarde (bij je) hebt, heb je geen reden om bang te zijn. De finalisten van het beach-toernooi in 1993. EGMOND AAN ZEE - Aanstaande zondag is het zover. Strandhokje 39 or ganiseert voor het derde achtereen vol gende jaar een strandvolleybal toernooi op Bad-Zuid in Egmond aan Zee. Het festijn begint om 13.00 uur en zal de ge hele middag duren. Supporters en toeschouwers zijn na tuurlijk van harte welkom om hun favo riete team aan te komen moedigen. Er wordt deelgenomen door teams uit Hei- loo, Egmond en Amsterdam en er wordt gespeeld volgens speciale soepele strandregels. Ieder team bestaat uit 4 veldspelers en een wissel, die doorlo pend mag worden ingebracht. De orga nisatie, die bestaat uit Martin Pos en miss Beachv^Ieybal '93 Marit Mole naar, hoopt op een heerlijke dag, mooi weer en een spannende strijd. EGMOND A/D HOEF - Zaterdag 16 juli organiseert "Sajoeg" (samenwer kende jongeren organisaties Egmond) voor de derde keer een spetterende dag voor jeugd en jongeren. Wij beginnen 's morgens om 12.00 uur met een jeugdzeskamp met onder ande re de swingende fiets, trapskelsters, een vliegend tapijt en een heuse zeephelling. Ook kunnen de kinderen geschminckt worden. De zeskamp eindigt om 16.00 uur, waarna het gratis popspektakel los barst met de volgende groepen: Jam Fresh (funk rock), CC Rider (seventies), De Neukteugels (rock-a-billy), Rat Race (heavy metal), Orca (Hard Rock covers) en het is populaire The Sting als uitsmij ter! Een zeer gevarieerd programma met "voor elk wat wils". Vanaf 16.00 uur zijn er zwak alcoholi sche en alcoholvrije drankjes op het festivalterrein verkrijgbaar, en voor de inwendige mens zijn er ook nog diverse eettentjes. Het festival duurt tot 22.00 uur, dus hoe je zomer ook mag verlo pen: Het gezelligste feest is het slotfeest in Egmond a/d Hoef; niet missen! Dit feest wordt mogelijk gemaakt door Sa- joeg: Stichting Jongerenwerk, Stichting Jeugdbelangen en Stichting Joeb. ■mm»' S' "- WW". -"" Veel spel en nog meer plezier tijdens de instuif bij Foresters. HEILOO - Bij de rijkspolitie in Heiloo zijn tussen 1 en 7 jullie de volgende ge vonden voorwerpen ingeleverd: sleutels, een rijzweep, een goudkleurig hangert- Gp de toto ziet u de finalisten van vorig J®» trouw- of verlovingsring met inscrip- jaar. Onder het team van Apollo Beach (zonder de afwezige Jan Zuurbier) en boven de latere winnaars van het toer nooi de Slagroom Homo's uit Heiloo tie, een bril met bruin montuur, een mondbeugel en een zwarte portemonnee met inhoud. HEILOO - Voor het vierde achtereen volgende jaar is in Het Maalwater aan weidevogelbescherming gedaan. In het Maalwater op het land van Gerrit Meij er en Piet Kaatee zijn bij elkaar aange troffen 94 nesten van weidevogels, op een oppervlakte van 45 ha grasland/ bouwland. Op elke hectare zaten twee nesten, hetgeen uitzonderlijk hoog is. Vijf vrijwilligers gingen wekelijks het land op. Het was geloof ik de Romeinse filo soof Seneca die eens een uitspraak deed over reisbagage. Niets over ca mera's of zonnebrandolie, pilletjes tegen malaria of een trui tegen de eventuele koude. Nee, hij zei iets over de bagage in je hoofd: waar heen je ook gaat, je gedachten rei zen mee. En dat kunnen vrolijke dingen zijn of zorgen. In geval van het laatste kai\je misschien een hier vrij weergegeven tekst van de band De Dijk voor waar willen aanne men: 'Stop al mijn zorgen in een vuilniszak en geef die mee aan de vuilnismanJammer, dat kan niet. Net zo goed als je het verlies van Oranje tegen de Romario-brigade niet in de 'grijze bak' kan dumpen. De herinnering blijft in de 'grijze- bak-van-boven': dat tweede doel punt was buitenspel! EGMOND - Tot en met zondag 28 au gustus zijn in de onlangs gerestaureerde Nederlands Hervormde Kerk te Eg mond-Binnen (Kloosterweg) schilderij en te zien van Janny Veenstra uit die zelfde gemeente. Iedere zondagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur kunnen be langstellenden terecht voor het bekijken van het werk van de 61-jarige schilde res, die zichzelf nadrukkelijk als ama teur ziet. Desondanks exposeerde zij al eerder in dorpshuis De Schulp, in De Kapberg en in de Slotkapel. In de Her vormde Kerk zullen zo'n twintig schil derijen te zien zijn. De maakster ervan is in principe alle zondagmiddagen zelf in de kerk aanwezig. Het Baafje HEILOO - Jammer, dat zo vaak nega tieve kritiek gepubliceerd wordt. Het werkt dan vaak averechts uit. Overal waar mensen werken, worden fouten gemaakt. Dus ook bij 't Baafje. Laat ik nu eens de andere kant be lichten. Het begon al bij het afhalen van de abonnementen. Wat een goede zaak om dit nu bij het zwembad zelf te doen. Di- rekt raakte men al in de ban. Oude be kenden zagen elkaar weer na een win terstop. Het bad zelf had 'n opknapbeurt gekre gen. De entree is in haar voordeel veran derd. Men wordt nu als het ware naar binnen gelokt. Het personeel doet er al les aan iedere bezoeker persoonlijk te benaderen. Zij proberen zoveel moge lijk aan de verlangens tegemoet te ko men. Iedereen, die rustig zwemmen wil, kan na enige keren gezwommen te heb ben, zelf de beste tijd uitkiezen, waarin naar alle tevredenheid gezwommen kan worden. Tijdens het verblijf in het bad hoor je vaak positieve geluiden om je heen. B.v.: Lekker hé, die warme dou che na 't zwemmen - Heerlijk, die zon zo boven je. - Wat 'n gezellig bad is dit - Ik moet eruit, maar ik heb nog geen zin. enz. Velen van onze inwoners beseffen nog niet, dat wij hier in Heiloo rijk bedeeld zijn met dit open zwembad. Als men er 'n paar keer geweest is, ben je voor al tijd verkocht. Dit is mij ook overko men. Na afloop van 't seizoen begin je alweer uit te kijken naar 't nieuwe jaar. Is dat niet geweldig. L. M. Philippo HEILOO - Zaterdag 2 juli waren er voor de liefhebbers van de Luchtpost twee duivenvluchten, een in de categorie jonge duiven en een in de categorie een- dagsfond. De jonge duiven werden ge lost in Kapellen. (B) 136 km om 7.45 uur met een oostenwind. De eerste duif maakte een snelheid van 69 km per uur. De uitslag was als volgt: R. Meijer, 1-2-3-4-12-13-21-29-32. H. Lases, 5-38-46. F. Kaandorp 6-27-39. H. Schouten 7-11-15-16-19-22-28. J. Telle- man 8-17-20-23-25. J. Pepping, 9-34- 37-45. Comb. Jan Ranzijn, 10-18-31- .35-49. E. Maat, 14-30-33-42-44-48 Comb. Bruin-Buur, 24-40. Comb. Mo lenaar 26-36-41-43. Com. Oosterveer 47. De oude duiven werden gelost in Tours 650 km. Om 7.35 uur eveneens met een oostenwind de eerste duif maakte een snelheid van 60 km. per uur. De uitslag was als volgt: J. Pepping 1- S. Leyen 2-3-7-8. Comb. Jan Ranzijn 4-10. E. Maat 5-9-11-12. R. Meijer 6-13. Het was een warm weekend voor de dui ven, erg zwaar. Maar gelukkig zijn toch de meeste duiven terug op hun hokken, zodat ze weer goed verzorgd en vertroe teld kunnen worden om over een paar weken weer een prestatie te leveren. Begin april, na de periode van kievitsei eren rapen is gestart en de bescherming werd beëindigd ongeveer eind juni. De alom gevreesde zodebemester verscheen omstreeks 20 april, maar door de inzet van de boeren en vrijwilligers kon ellen de worden voorkomen. De gevonden nesten waren Kievit 57, Grutto 11, Scholekster 18, Tureluur 3, Kuifeend 2, Meerkoet 3. Dat ook het maisland erg aantrekklijk is voor onder andere de kievit blijkt dat er nog 25 nesten werden gevonden. Predatie van eieren komt weinig voor, ondanks de grote aanwezigheid van ro vers zoals de kraai, reiger, kiekendief en kleine marters. In tota&l werden slechts vijf nesten geplunderd. Van de gedood verfde vos is geen spoor aangetroffen. Hoe groot de predatie (natuurlijke roof) is onder pullen valt moeilijk te bepalen. Zo is eens gezien hoe een reiger een greppel doorploegde op zoek naar pul len die daar bij onraad in duiken. De mogelijkheid voor een hapje werd hem echter die keer niet geboden, aangezien de oudervogels als straaljagers naar zijn kop doken. Tureluurlegsels mogen dan in beperkte mate zijn gevonden (tureluur-, grutto- en eendenesten zijn moeilijk te vinden), gelegen hebben ze er wel degelijk in Het Maalwater. Begin juni zijn acht paartjes tureluur geteld door ervaren vogeltel lers. Later is dit aantal wat minder ge worden (door opgroeien en wegvliegen van de jongen met de ouders) maar tot eind juni zijn ze alarmerend aangetrof fen. Ook van grutto's zijn enkele paart jes alarmerend geteld en enkele grote jonge grutto's gezien. Een merkwaardige vondst was eens een nest met drie kievitseieren en drie schol ekstereieren. Van een vergissing kon geen sprake zijn want de soort eieren verschillen hemelsbreed. Alle eieren zijn uitgekomen. Hoe dit in zijn werk is ge gaan weten we niet. Misschien om de beurt, als de kievit ging eten, de schol ekster ging broeden, of dat de bru taalste de scholekster het geheel tenslot te voor zich heeft opgeëist, het is een raadsel gebleven. Nog even en de rust is weergekeerd in Het Maalwater. De jongen profiteren nog van de zomer en gaan er dan met hun ouders vandoor. Wij hopen dat on ze hulp de vogels is bevallen. Aan de boeren tenslotte onze dank voor de be reidwilligheid ons op hun land toe te laten. HEILOO - Tijdens de WK in Amerika zijn er op de dinsdagavonden in juni bij Stabilitas voor verschillende leeftijds groepen trainingen georganiseerd om wat men gezien heeft op TV in praktijk te brengen. Onder deskundige leiding werden jong en oud, meisje of jongen bezig gehou den met alle kneepjes der voetbalkunst. De laatste dinsdagavond had Foresters zelfs Orleaans weer over laten komen uit Amerika, waarvan ook de toekijken de ouder in de schaduw onder het genot van een colaatje begon te transpireren. Bij het afwerken konden de spelers "oranje leren knikkers" winnen door de projectielen langs de keeper tegen het net te laten bollen. Men was Bergkamp, Romario of Stoickov waardoor alles een internationale alure kreeg. Een schot in de roos van Foresters, die op deze gezellige avonden enkele nieuwe vedetten kon bijschrijven op de le denlijst. Op zaterdag 6 augustus zal Louis van Gaal een selectie van Ajax naar de Egelshoek te Heiloo sturen om daar te gaan voetballen tegen de plaatselijke helden, in het kader van de voorberei ding op het nieuwe seizoen. Welke na men de heilige grasmat zullen betreden, is nu nog niet bekend, maar dat het een leuke wedstrijd wordt is wel zeker. Iedereen is het misschien al weer verge ten maar HSV en Foresters hebben door middel van hun seizoen '93-'94 (beslis singswedstrijden) wel de trend gezet voor het WK in Amerika waar ook een enorm spektakel aan de gang is. Drukkerij de Uitkijkpost in samenwer king met de ABN-AMRO in Heiloo biedt Heiloo deze wedstrijd aan, voor iedereen die van vpetbal houdt. De speelsters van TV Heiloo, die de halve finale bereikte in het lands kampioenschap. HEILOO - Op 15 juli houdt c.b.s. de Duif weer het traditionele slotfeest. Dit jaar staat het slotfeest in het teken van de kleur blauw. Ouders en leerlingen, maar ook leerkrachten, zullen op basis van dat thema diverse optredens verzor gen (toneel, muziek, mode). Het is be kend, dat er inmiddels her en der in het dorp intensief wordt gerepeteerd, om de avond tot een zo groot mogelijk succes te maken. Oók u bent welkom bij deze paar uur pretentieloos amusement. Het slotfeest vindt plaats van 19.00-21.00 uur op het plein van de Duif, Mariënstein 180. HEILOO - Flyball is de nieuwste tak van hondensport, bekend geworden door o.a. het tv programma ,De Natte Neuzenshow' van de Tros. Wat is fly ball? Flyball wordt gespeeld door een team van 4 honden en begeleiders. De honden dienen over vier hindernissen te springen. Middels een druk op een pe daal van het Flyball-apparaat, door de hond, springt er een tennisbal uit. De hond vangt deze op en brengt deze in zo'n snel mogelijk tempo (weer over de hindernissen springend) terug naar de baas. Inmiddels zijn er in Nederland al officiële Flyball-wedstrijden. Ook in deze regio kunt u met uw hond deze leuke sport gaan beoefenen. Staat uw hond redelijk onder appèl en is hij dol op spelen met een bal, neem dan eens contact op met Kynologenclub West-Friesland, kring Heiloo. Voor in lichtingen kunt u bellen met mevrouw Anita Kerdijk, tel. 02510-43208. HEILOO - Het damesteam van Tennis vereniging Heiloo heeft de halve finale van het landskampioenschap verloren van de uiteindelijke winnaar Mont- foort. Nadat de dames kampioen van het distrikt waren geworden, moesten ze de finaleronde spelen. Eerst werd ge- wonhen van Oudekerk aan de Amstel en daarna in Winschoten van de kampi oen van het district Groningen. Vorig weekend gingen de dames naar Velp voor de laatste ronde waar helaas van de latere landskampioen werd ver loren. Op de foto de dames van TV Hei loo met v.l.n.r. Ina Hallewas, Carla de Goede, Alice Hemmer, Inge Koopman, Lia Taylor, en Ina van Duuren. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, Het weekend in werd met behulp van een brandblusser de afzuigkap geblust. Toen de brand weer ter plaatse kwam was de brand net geblust. De bewoner liep lichte' brand wonden aan zijn arm op. Bij een woning aan de Vennewatersweg werd ingebroken. De dader verschafte zich toegang door een raam te forceren. Er werd een geldbedrag weggenomen. Bij een slagerij in winkelcentrum 't Loo werd ingebroken. De buitendeur werd EGMOND - Voor de 20-ste keer wordt te Egmond-Binnen het jaarlijkse evene ment "Egmond op z'n kop" gehouden en wel op 19, 20 en 21 augustus. Traditiegetrouw staat de eerste dag van het evenement in het teken van de Zwar te Markt (10.00-15.00 uur). Meer dan 200 kramen zullen vrijdag 19 augustus worden opgesteld in de dorpskern van Egmond-Binnen. Iedereen die iets te verkopen heeft kan zich opgeven als kraamhouder. Bijna alles kan worden verkocht op deze markt. Kraamhouders die etenswaar willen verkopen worden in verband met de sponsors van het eve nement zeer beperkt toegelaten. Ook verenigingen of organisaties kun nen een kraam huren om hun activitei ten kenbaar te maken aan het vele publiek dat deze elfde Zwarte Markt jaarlijks trekt. Vele kramen zijn nu al weer gereserveerd maar er zijn nog en kele kramen vrij. Wilt u een kraam reserveren op deze markt, wacht dan niet te lang maar bel zo snel mogelijk met marktmeester Leo Apeldoorn, tel. 02206-7497 b.g.g. 02206-5070. Behalve de ruim 200 kramen staan er natuurlijk ook weer vele attracties op gesteld onder andere: een straatpoppen- kast, een opblaasbaar oerwoud voor de jeugd, autoscooters, kinderschminken door toneelvereniging "De Spiegel", Coen's kinderdraaimolen enzovoort. Dit jaar komt ook de "Radio Noord- Holland Zomertoer" naar Egmond- Binnen op vrijdag 19 augustus. Vanuit de dorpskern worden verschillende uit zendingen verzorgd. Egmond op z'n kop staat ook dit jaar weer "bol" van verschillende activitei ten; een straatvolleybaltoernooi met medewerking van volleybalvereniging De Schulp. Ploegen kunnen zich hier voor reeds aanmelden bij Lia Koning, tel. 02206-3281. Een optreden van de Mountain Harmony Jazzband. Wedstrijden éierengooien. Ringstee kwedstrijden met het aangespannen paard. Een solexwedstrijd in samenwer king met solexclub 't Rolletje uit Akersloot. De bekende prestatie/trim- loop over 3.3 en 9.1 km op de zondag morgen. Tobbedansen voor de jeugd en de muzikale afsluiting van het evene ment op de zondagmiddag door de Howling Hurricanes. De zaterdagavond zal er op het voetbal terrein van Adelbert ook van alles te be leven zijn. Coca-cola komt met de spec taculaire Free-style ski show, deze keer compleet met lichtshow. De Egmonder Muzikanten treden op en de vrijwillige brandweer van Egmond verzorgd een zeer spectaculair waterorgel. Het zater dagavondprogramma zal worden afge sloten met vuurwerk. Het gehele wee kend treden er in de plaatselijke horeca bedrijven verschillende bands op. HEILOO - Op de parkeerplaats bij 't Loo was een aanrijding tussen twee per sonenauto's. Er was alleen materiële schade. Er zijn twee spoorbomen vernield. Eén op de overgang bij de Zeeweg en één op de overgang bij het station. Inmiddels zijn er weer nieuwe geplaatst door de NS. Op de Kreek was op 5 juli een poging tot inbraak geweest. Men heeft zich ver moedelijk door gebruik te maken "van een valse sleutel, toegang verschaft tot de entree van het complex. Vervolgens werd het cilinderslot van de woning af gebroken en de woning doorzocht. Daarbij zijn door getuigen twee perso nen gezien, leeftijd ongeveer 18-20 jaar beide kort blond haar, naar opzij ge kamd. Een ieder die iets gezien heeft of meer kan vertellen over de eventuele da ders wordt verzocht contact op te ne men met de politie. Ook de snoepkiosk van het zwembad werd met een ongewenst bezoek ver eerd. Er werd snoepgoed, ijs en drinken weggenomen. Bij een woning op de Kennemerstraat- weg werd een poging tot inbraak ge daan. Men had het raam van de douche uit de sponning weten te lichten. Men is echter niet binnen in de woning geweest, waarschijnlijk door het aanslaan van de hond. Bij een supermarkt aan de Stationsweg EGMOND - Op zaterdagmiddag 16 juli werd een man betrapt op winkeldiefstal, van 16.00 tot 21.00 uur wordt op het Hij wilde een pakje sigaretten zonder te Pompplein te Egmond aan Zee een bol- betalen meenemen. Tegen de man lenpeldemonstratie en een Oude Am- wordt proces-verbaal opgemaakt. bachten markt georganiseerd in het Op de kruising Westerweg/Zevenhui- kader van Tulp 400. Tijdens de de- zerlaan was een aanrijding tussen twee monstratie worden zakjes met tulpebol- personenauto's. Er was alleen materiële len te koop aangeboden. De opbrengst schade. Er was sprake van een voor- is bestemd voor Unicef het Kinderfonds rangsfout. van de Verenigde Naties. Op de Westerweg heeft een aanrijding Op zaterdagmiddag is op het Pomp- plaatsgevonden tussen een personenau- plein verder te zien hoe de bollen wor- to en een bromfiets. De bestuurder van den verwerkt zoals het zeven van bollen een de personenauto zag bij het uitrij- met de hand en het sorteren van de den van een uitrit de bromfietser over bloembollen. Tevens zijn er nog een het hoofd. Tengevolge van de aanrij- aantal oude werktuigen te bezichtigen, ding heeft de béstuurder van de brom- die in de bollensector zijn gebruikt. De fiets letsel opgelopen aan beide benen, organisatie van deze bollenpelde- Zij is overgebracht naar het ziekenhuis monstratie en bollenverkoop is in han- Alkmaarden de Koninklijke Algemene Vereeni- Op de Ewislaan werd een achterruit van ging van Bloembollencultuur, afdeling een geparkeerde auto ingeslagen. Egmond en Omgeving. In een woning op de Bayershoffweg had Op de Oude Ambachten Markt zijn on- de bewoner vergeten dat er nog een fri- geveer twintig oude ambachten te zien, tuurpan op het gas stond. De bewoner onder andere zeemansknoopwerk, man- heeft de pan van het gas gehaald en naar den vlechten, glasblazen, pentekenen, buiten gewerkt. Door een buurman zijdeschilderen, kunstknippen. huishoudelijke artikelen en meubels. Zij Musicbox verkoopt ze en de opbrengst gaat naar r}g. mnrom een project in de Derde Wereld. De goe- 5 morgen deren kunnen worden afgegeven of neer KL^eVo^fi^00 gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- 51, r bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op- d!h;o som K halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 8° Muslcbox 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: Weekie Radio 80 maandag en woensdag 10.00-12.30 en ^*11 h i, 13.30-15.00 uur. Kroniek der muziek Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- 20.00 22.00 7.00 8.00 10.00 12.00 14.00 16.00 18.00 20.00 Radio 80 Musicbox 22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Happy Hour 17.00 Radio 80 Music Box 18.00 Classics 20.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt opengebroken. De slagerij werd door- dres Wereïdwinkel Stationswéa io/m Permanente boekverkoop in Het Tref- zocht. Het wisselgeld werd weggeno- Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins- punt' Westerweê 294, tijdens kantooru- men. Tevens werd er een vrieskast opengezet waardoor een grote hoeveel heid vlees bedorven raakte. Bij het Trefpunt aan de Westerweg werd een poging tot inbraak gedaan. Hierbij werd een ruit ingeslagen om bin nen te komen. Er werd een doos wegge nomen, die later door de politie is teruggevonden in de onmiddelijkke om geving. Bij deze inbraak zijn een drietal jongens weggerend, dit werd gemeld door een getuige. In de wachtruimte van het station wer den de knoppen van de kaartjesauto maat vernield. De dader is bekend. Van hem is een verklaring afgenomen. De schade zal met de NS worden geregeld. Er werden deze week vijf fietsen gestolen. dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 17 juli is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Fé Bazelmans te zien tijdens de ope ningsuren op donderdag tot en met za terdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. De Galerie is van 18 juli - 17 september gesloten., Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstelling over 'Het spannende boek' gedurende de maand juli in de bi bliotheekafdeling van huize Overkerck. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle saterdagen in de maanden juli en augustus. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot en met 11 september is in galerie beeldentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Akersloot een expositie te zien van beel den en schilderijen van diverse kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Programma Radio 80 Donderdag: Alle remmen los 21.00 Vrijdag: Baksteen ig.OO ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. VVV Heiloo Openingstijden VVV Heiloo: maandag t/m vrijdag 10.00-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 14 juli: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen tussen 13.00-20.00 uur bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo, tel. 331802. Vereniging van Huisvrouwen Heiloo Donderdag 14 juli: excursie naar het museum Betje Wolf en Aagje Deken in De Rijp. Bij mooi weer vertrek per fiets om 9.30 uur vanaf de brandweerkazer ne, anders per openbaar of eigen ver voer (kosten voor eigen rekening). Aanvang excursie 13.30 uur, entreegeld 3,00. Er is een speciale tentoonstelling te zien: 'De draad oppakken' over oude handwerken (merklappen, stoppen, ma zen, siernaaisels). Expositie Vrouwkje Wit De uit Heiloo afkomstige Vrouwkje Wit exposeert zijde-aquarellen, naaldwerk, olieschilderijen enzovoort in het kerkje op het Noordeinde (Graft) van 21 juli tot en met 14 augustus; donderdag, vrij dag en zaterdag 14.00-17.00 uur, zon dag 11.00-17.00 uur; vrij entree. Expositie Janny Veenstra Tot en met 28 augustus: expositie van schilderijen van Janny Veenstra, iedere zondag van 14.00-17.00 uur in het Ne derlands Hervormde Kerkje, Klooster- weg te Egmond-Binnen. TC Hogedijk Vrijdag 15 juli: geen racketavond. Stichting Doorstroom Zaterdag 16 juli: boekenmarkt en ver koop van tweedehands spullen bij de Stichting Doorstroom, Koningsweg 36 te Akersloot tussen 9.30-15.00 uur. De opbrengst is voor een project in Ugan da. Inlichtingen: tel. 02513-12778 of 14957.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6