.1 1 i Romeo Jtt^ahu,„llt,k»„ WORD LID VAN NATUURMONUMENTEN VOOR 35,-GIRO 9933 Bob Denneboom ereburger van Egmond SsSc; Volleybalfeest op het Egmondse strand 't meest gelezen in Heiloo, 4 Limmen, Akersloot en de Egmonden drukkerij iiitcrcnrd PAGINA 10 UITKIJKPOST 20 JULI 1994 Zomerrondvaart Nieuw boekje 'Feiten over alcohol' Jaap en Ellen van Der Dussen exposeren in gemaal in Akersloot Badminton badgastentoernooi Wethouder Houtenbos geeft startsein voor actie tegen hondepoep Hoe vaak worden er in uw bedrijf documenten vermenigvuldigd? Hoe veel kopieën worden er voor uw vereniging gemaakt? En hoeveel tijd en moeite kost dit? Het is voor u gunstiger uw ko pieerwerk over te laten aan een specialist op dat gebied. Boven dien kunt u daardoor de kosten van uw kopieerwèrk makkelijk in de hand houden. Bij Drukkerij Uitkijkpost BV be schikken wij niet alleen over een moderne Kodak Ektaprint co pter, maar ook werken wij met aantrekkelijke, vaste prijzen. (Afhankelijk van de oplage). Bovendien geven wij u razend snelle service, als het om ko pieerwerk gaat (losse vellen, boekjes, bloks, enz.). Ook bij grotere oplagen kunnen wij in principe binnen een dag de kopieën aan u leveren. Maar onze service houdt niet op bij het kopieëren. Van te voren adviseren wij u graag over de vormgeving en maken desge wenst de modellen 'kopieer- klaar'. Op het gebied van de af werking zijn de mogelijkheden talrijk: verzamelen, vouwen, hechten, ringbanden, omslagen, enzovoort. Informeert u eens vrijblijvend over de mógelijkheden op het ge bied van kopieeren van docu menten bij Drukkerij Uitkijkpost BV te Heiloo. Belt u gerust voor meer informatie over mogelijk heden en tarieven of voor het ma ken van een afspraak. Aantallen Prijs A4 (80 grams) 1-zijdig 1 - 9 0,20 10 - 59 0,18 60 - 99 0,15 100 - 249 0,12 250 - 499 0,11 500 - 749 0,10 750 - 999 0,09 1000 - 1999 0,08 2000 en meer 0,07 Rechte Hqndsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175 Fax no. 072-335644 Openingstijden; maandag t/m donderdag: 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag: 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Nu verkrijgbaar bij. Burgemeester Brommet spreekt Bob Denneboom (in wit overhemd, zit tend aan tafel) en de andere aanwezigen in de Slotkapel toe. EGMOND - In de Slotkapel werd zon dagmiddag de expositie van de kunste naar Bob Denneboom geopend, door burgemeester E. Brommet. Tevens kreeg Denneboom deze middag het ere burgerschap aangeboden dat vergezeld ging van een gouden speld, een oorkon de en een bos bloemen. Bob Denneboom dacht met een klap van een houten klepel op een soort tim mer bord, zoals die vroeger door de dorpsomroepter werd gebruikt, z'n ex positie voor geopend, te verklaren, maar burgemeester C. Brommet wilde nog wel wat kwijt aan deze kunstenaar. Brommet prees Denneboom om zijn grote betrokkenheid bij de Egmonden, de Slotkapel en zijn niet aflatende inzet daar ook daadwerkelijk iets voor te doen. Vandaar deze tentoonstelling 'Zee en Duin', tevens voor zijn 85ste verjaardag, maar waar Denneboom niet op gerekend had was dat de eerste bur ger hem nu ereburger maakte. Hij en zijn vrouw waren verheugd met deze onderscheiding. Bob Denneboom, nog altijd aktief. Op de expositie veel nieuw werk. Veel Eg- monders getekend door Denneboom: het vissersvrouwtje, de vuurtorenwach ter, de jachtopziener of koddebeier, de prachtige tekeningen van de netten- boetsters, de ruige visserman en dan de vissen en de vogels in krachtige streken AKERSLOOT - En zomer is het, de laatste weken, de één gaat op vakantie en de ander blijft lekker thuis, maar ook dan kunt u het vakantiegevoel krij gen en daarom vaart speciaal voor u de rondvaartboot! Zondag 24 juli zijn er twee vaarten met de rondvaartboot, te weten om 11.00 uur en om 15.00 uur. Vertrek vanaf Jachthaven 't Hoorntje, bij Bar 't Voorom Achterom, Kerklaan 20 te Akersloot. We varen op 24 juli over Spijkerboor naar het dorpje de Woude, wat uitslui tend per pontje is te bereiken. Daar leg gen we aan, zodat u wat kunt rond wandelen en vervolgen onze tocht weer verder over het water met als eind bestemming jachthaven 't Hoorntje te Akersloot. De banken in de rondvaart boot staan tegenover elkaar met tafel tjes ertussen zodat het heel gezellig zit tijdens het varen. Tevens is er een toilet aan boord. Reserveren: telefoon 02513- 12120. HEILOO - Alcohol speelt in onze sa menleving een nauwelijks meer weg te denken rol. Van jongs af aan komt iede reen er op allerlei manieren mee in aan raking. Meer dan tachtig procent van alle volwassen Nederlanders gebruikt het meer of minder regelmatig. Waa rom doen ze dat? In principe niet om zich te bedrinken. Wél omdat ze het lek ker vinden. Of omdat het gezellig is en ontspant. Alcohol heeft die prettige kanten. Maar niets menselijks is ons vreemd. Juist omdat alcohol zulke prettige kan ten heeft, grijpen we er gemakkelijk naar. Totdat alternatieven nauwelijks meer overwogen worden en er dus spra ke is van een gewoonte. Het is ook wel héél moeilijk geworden om daar nog bij stil te staan. Want het aantal momenten waarop het betrekkelijk normaal wordt gevonden om te drinken is sterk toege nomen. En het aantal plaatsen waar al cohol te verkrijgen is ook. Postbus 51 spots maken ons duidelijk dat drank écht meer kapot maakt dan ons lief is. Maar één avondje schakelen voor de televisie levert ook tientallen filmscènes op waarin uiteenlopende al coholhoudende dranken een vanzelf sprekende of zelfs positieve rol spelen. En reclamespots laten ons een paar mi nuten eerder of later zien dat alcohol houdende dranken je een onweerstaan bare aantrekkelijkheid kunnen verle nen. Het is dan ook niet eenvoudig een eigen oordeel te vormen! Dat is het waarom van het boekje 'Fei ten over alcohol', waarvan recentelijk een nieuwe editie verscheen. In 80 pagi na's wordt een breed scala van onder werpen aangeroerd. Aan de orde ko men: produktie, verkoop, reclame, drinkpatronen, lichamelijke gevolgen, problemen, verslaving, hulpverlening, wetgeving, voorlichting. Bovendien be vat het boekje veel nieuwe, actuele cij fers en adressen. 'Feiten over alcohol' is geschreven voor iedereen die méér inzicht in de materie wil hebben. De tekst is afgestemd op het leesniveau van 15 jaar en ouder. De publikatie is een initiatief van de projectgroep Alcohol Voorlichtings Plan, tot stand gekomen met financiële steun van het Praeventiefonds. Eén enkel exemplaar van 'Feiten over alcohol' kan kosteloos worden aange vraagd bij het Bureau Alcohol Voor lichtings Plan, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk, (070) 340 7404. Daar kan men ook terecht met gemotiveerde verzoe ken om meertallen voor studiedoelein den of voorlichtingsbijeenkomsten. door Denneboom vastgelegd. Tijdens de rondwandeling vertelde een me vrouw: ,,Bob heeft vier generaties van ons getekend, mijn vader, mijn man, zoon en kleinkind, dat is toch wel heel bijzonder". Deze expositie laat ook een heel bijzon dere schelpen verzameling zien van Piet van Pet. Het werd een feestelijke middag met veel felicitaties voor Bob Denneboom. De dames van de vrijwilligersgroep zorgden weer voor de drankjes en origi nele hapjes en het duo Ab Glas voor de muziek. De tentoonstelling is nog tot 11 augustus in de Slotkapel te Egmond a/d Hoef te zien. AKERSLOOT - Van zaterdag 23 juli tot en met zondag 21 augustus exposeren twee kunstenaars uit Heiloo in het Ge maal. Het zijn Jaap van der Dussen met schilderijen en Ellen van der Dussen met keramiek. Zij zullen zelf aanwezig zijn in het gemaal op 23 juli en op 21 au gustus. De openingstijden van het ge maal zijn op zaterdag van 13.00 - 17.00 uur en op zondag van 11.00- 17.00 uur. Het Gemaal is opgenomen in de kunst- route Noord-Holland. Jaap van der Dussen schildert sinds on geveer 15 jaar. De lessen van Loek Bos hebben hem sterk beïnvloed, in die zin dat hij steeds "losser" en groter is gaan werken. Nadat hij een aantal jaren lid is geweest van de Alkmaarse amateur- schildersvereniging Doorwerken, schil dert hij momenteel alleen in zijn eigen atelier. Zijn werk is in de loop der jaren minder figuratief geworden, meer im pulsief en toevallig. Sterke kleuren en krachtige vormen met hier en daar her kenbare elementen zijn kenmerkend voor zijn werk. Tegenwoordig werkt hij alleen met acrylverf, aangezien dit ma teriaal het best past bij zijn snelle, spon tane stijl. Eerdere exposities in Lim- men, Castricum, Amsterdam, Alk maar, Heerhugowaard en Lisse. Ellen van der Dussen raakte ongeveer 10 jaar geleden in de ban van klei. Na een paar cursussen schafte zij zich een oven aan en werkte alleen en onregel matig. Tegenwoordig is ze vaker in het atelier te vinden, gestimuleerd door het exposeren met de "Limmer Joffers". Klei leent zich voor fragiel werk en beeldjes. Naast sprookjesachtige onder werpen maakt ze ook menselijke figu ren. Vrouwen met vleugels, langgerekte en ingetogen figuren naast boekjes en liefdesbrieven in klei. Vrijwel al haar werk is tweemaal gebakken en gegla zuurd. De laatste tijd neigt ze naar wat grotere beelden, sommige geabstra heerd en afgegoten in aluminiumce- ment. "Soms heb ik van tevoren de voorstellingen in mijn hoofd en werk ik net zo lang tot het is geworden wat ik wil, andere keren ontstaat iets al doende - een uiting van mijn emoties van dat moment". EGMOND - Badmintonclub Egmond aan Zee organiseert op donderdag 21 juli een badgastentoernooi in het sport centrum aan de Watertorenweg. Deel name is mogelijk vanaf 15 jaar. Enige kennis van de spelregels is vereist. In schrijven op de speelavond vanaf 19.30 uur. Kosten per persoon 5,00. Er wordt gespeeld van 20.00 tot 22.30 uur en sportschoenen zijn verplicht. Shuttles en eventueel rackets zijn aan wezig. Er worden uitsluitend dubbelspe len gespeeld. Zowel de partner als de tegenstander wordt door loting be paald. Informatie: 02206-1961 of 072-334606. De volleyballers van de Condor Club wonnen het Beach toernooi. EGMOND - Afgelopen zondag bood het Egmondse Bad Zuid een heerlijk zo mers tafareel. Volop zon, zee, parasols, vlaggen, een gezellige drukte en heel veel vrolijke gezichten. Het was de dag van het Hokje 39 strandvolleybal toer nooi. Acht enthousiaste teams streden om de beach bokaal en vele vaders en moeders, familie en vrienden waren aanwezig om hen aan te moedigen. Om 13.00 uur startten de wedstrijden en gelijk was te zien waardoor deze sport zo populair is. Hoog, laag, voor en ach ter, de bal is overal en vlugge vingers sturen hem weer richting het net. Hier wordt in een fel gevecht geprobeerd .te scoren of dit juist te beletten. In snel tempo volgen de acties elkaar op. Het zand en het zweet vliegen in het rond. De middag schiet voorbij en de twee sterkste teams bereiken de finale: de Eg- mond Volleyknollers en het Heilooër Condor Club. Na een spannende wed strijd wint het team van de Condor Club (op de foto met .rieten hoedjes). Meest waardevolle speler van het toer nooi werd Marco 'Avital' de Laat die met zijn fluwelen service uitgroeide tot de schrik van Ypestein. De organisatie, Marit Molenaar en Martin Post, kan met alle aanwezigen terugkijken op een geslaagde dag. Dit was natuurlijk te danken aan het weer, het enthousiasme en de prima inzet van alle deelnemers. EGMOND - Op woensdag 27 juli om 15.00 uur geeft wethouder Houtenbos van Milieuzaken bij de hoofdstrandaf- gang in de kern Egmond aan Zee het startsein voor actie tegen de hondepoep. Op deze dag zal zowel voorgelicht als gecontroleerd worden. De nadruk van deze actie zal liggen op de toeristen met hond die Egmond bezoeken. Het doel daarvan is om ook deze hondebezitters op de hoogte te brengen van het honde- beleid van de gemeente Egmond. Daar naast wH de gemeente Egmond laten merken dat de gemeente het honde- poepprobleem serieus neemt en dat de gemeente de overtreders aanpakt. De actie duurt van 15.00 tot 21.00 uur. De ambtenaren van de gemeente Eg mond worden bijgestaan door twaalf studenten. Zij zijn duidelijk herkenbaar door het dragen van een T-shirt met de tekst; 'hondepoep, ruim op die troep!'. De ambtenaren en de studenten zullen zich bezig houden met voorlichting aan de hondebezitters en met de controle op de voorschriften. Verspreid over strand en dorp lopen deze voorlichters rond met folders en posters. Bij de hoofd- strandafgang is een informatiestand in gericht. De firma Gul zal verder met de grote en de kleine hondepoepzuiger de actie ondersteunen. De gemeente Egmond heeft speciaal voor de hondepoepactie een poster laten maken. Deze poster kan gratis afge haald worden in het gemeentehuis. Bestellen kan ook. Het telefoonnummer is 02206-8384. De poster wordt gratis thuisgestuurd. PERFECT kopieerwerk Voor gekleurd papier en voor een kwaliteit zwaarder dan 80 grs gelden afwijkende prijzen Bovengenoemde prijzen zijn exclusief 17V2% BTW. u DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68,1850 AB HEILOO TELEFOON. 072-330175 TELEFAX: 072-3356 44 Ja, ik word lid van Natuurmonumenten voor f 35,- per jaar. Ik verwacht uw acceptgiro en ontvang het lidmaatschapspakket met ondermeer de complete natuurgids, de lidmaatschapskaart en het tijdschrift Natuurbehoud. Naam:1- r_Jm/v Adres: Postcode:Plaats: Geboortejaar:—Handtekening: Ik ben 65+ (of jonger dan 21 jaar) en betaal 17,50 Verstuur deze bon in een envelop naar: Vereniging Natuurmonumenten, Antwoordnummer 9933, 1200 WK 's-Graveland. Een postzegel plakken hoeft niet, maar mag natuurlijk wel. Graag! Alleen met J) uw hulp wint de natuur terrein. Noordereinde 60, v. 1243 JJ 'S-Graveland. Telefoon 035 - 559933. Natuurmonumenten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10