uHu-ho AM Heiloo heeft vrouwelijke boswachter S3 Kinderen in actie voor behoud van speelveld aan Hoghe Weijdt Gemeente op aardgas 59e JAARGANG NO. 29 MAKELAARDIJ O.G. aan-en verkoop AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. CUarUMdMf: dakdekker - loodgieter nMV-niVIMI>IVj Holleweg 19 072335085 Ui*} 10,— rhUA, of. fiitc Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 DRUKKERIJ UITKIJKPOST Zomeravondconcert in de Witte Kerk Ebol bij Center Disc Geslaagd Brede steun voor goede dienstverlening aan senioren Topdrukte in zwembad Het Baafje Tiener-Zomer-Spelen Dick Borst bij de Wereldomroep Oproep Nederlandse Kankerbestrijding Verhalen en muziek rond 'vakantie' Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO ASSURANTIËN H Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES 1-3 B O U T/ I Q U E BERGEN HEILOO HOORN NVM MAJtflAAA Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafieslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. HEILOO - Vanaf 13 juni is Annemiek Langeveld (30) de nieuwe boswachter van Heiloo. Zij volgt hiermee haar col lega, de heer Oostinga, op, die met de vut is gegaan. Hiermee is Heiloo de tweede gemeente in Noord-Holland met een vrouwelijke boswachter. Het is wel even Inwerken. Eerst de verhuizing naar de boswach terswoning en dan bekijken wat er in het Heilooërbos allemaal te doen valt. Annemiek wordt hierbij geassisteerd door Wim Grootendorst. Scholen Haar jongste jaren bracht Annemiek door in Heiloo. Zij ging op school, wat toen De Ark heette, nu is dat De Duif. Vervolgens ging ze naar de lagere tuin bouwschool, haalde het Hoveniersdi ploma en vervolgens naar de Middelba re tuinbouwschool. En zoals het een goede tuinvrouw beaamt, ging Anne miek naar Engeland, drie jaar heeft ze daar gewoond en heel veel geleerd, want Engeland is het tuinland bij uitstek. ,,Ik heb daar op landgoederen gewerkt en veel boomverzorging gedaan", ver telt ze. Maar terug uit Engeland was het niet eenvoudig in Nederland een baan te vinden. Maar met een vak als dit kan je niet thuis blijven zitten en Annemiek ging vrijwilligerswerk doen bij Natuur en Landschap Beheer en was daar voor vrouw van het werkervaringsprojekt kop Noord-Holland. Vervolgens werd ze beheerder van het Vogelopvang Cen trum Damland in Bergen. Maar na al dat vrijwilligerswerk kwam de N.B.L.F. (Natuur Bos Land en Fau na) Annemiek vragen zich bezig te hou den met Landschaps elementen van particulieren om de landschappelijke beplanting te onderhouden. Toen deze regeling over ging naar de Provincie kwam ze bij de sectie ecologisch beheer te werken. Vacature En daar kwam toen ineens de vacature van boswachter in Heiloo. Er waren vijftien sollicitanten en Annemiek Lan geveld kreeg de baan. Ze vermoedt dat haar grote ervaring een belangrijke rol heeft gespeeld. Hoewel nog maar een maand aan het werk, hoeft ze zich bepaald niet te vervelen. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Organist Jan Willem Doder. HEILOO - Orgel en hobo is een schitte rende kombinatie. Vooral als die instru menten door vak-musici" worden bespeeld. En als zo'n concert dan ook nog eens in de akoestisch zeer goede Witte Kerk van Heiloo plaatsvindt, dan is de toehoorder verzekerd van muziek van hoge kwaliteit. Op vrijdag 22 juli wordt het 3e concert in de serie zomeravondconcerten, die in de Witte Kerk van Heiloo worden ge houden, verzorgd door het uit Twente afkomstige duo Hofmeyer/Docter. Sinds 1989 vormen zij een muzikaal duo en geven o.m. concerten in Nederland ■en Duitsland. In de Uitkijkpost van vo rige week hebben wij u al uitgebreid geïnformeerd over de muzikale achter gronden van beide heren. Uitgevoerd zullen worden werken van o.a. Tele- mann, Mendelssohn, Theinberger (de bekende en romantische Cantilene, be werkt voor orgel en hobo), Fauré en Bach. Het concert op vrijdagavond 22 juli be gint (i.v.m. de koopavond) zoals ge bruikelijk om 20.30 uur. Kaarten 10,00// 7,50) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de VVV Heiloo (Stati- onsweg/Heerenweg) en zijn telefonisch te bestellen op telefoonnummer 334804. HEILOO - Met Ebol heeft Center Disc, de cd-speciaalzaak aan het Slimpad, een kei van een computersysteem in huis ge haald. Stelt u zich eens voor: direkt in de winkel, beschikbaar in het computer systeem liefst 200.000 CD, MC, MD, DCC, CDI en video-titels en accessoi res. Natuurlijk met alle daarbij beho rende informatie, van release-datum tot componist. Vanzelfsprekend zijn alle genres vertegenwoordigd: Populair, Jazz, Klassiek, Nederlandstalig, Coun try, World, Reggea, New-age etcetera. Iedere dag ontvangt het computer systeem de updates, alles wat de grote Nederlandse Maatschappijen en natuur lijk ook de hele kleintjes te bieden heb ben. Ook een uitgebreide Importcatalo gus ontbreekt niet. Met de aanschaf van het ultra-moderne EBOL-systeem hopen wij onze klanten nog nauwkeuriger en sneller van dienst te zijn. Naast dit high-tech computer systeem blijft natuurlijk onze ouderwet se service. Ter introduktie van het Ebol-systeem nu 10 dagen super stun ten. (Zie advertentie elders in dit blad.) Kom eens langs, de koffie staat klaar. 4 LIMMEN - Aan de Hogeschool van Alkmaar is Rianne de Zeeuw uit Lim- men geslaagd voor de examens commer ciële economie en taalkunde. HEILOO - Op woensdag 13 juli gaven Gasbedrijf Kop Noord-Holland N.V. en de gemeente Heiloo het officiële startsein voor het rijden op aardgas in de gemeente Heiloo. De heer A. J. M. ten Hoope, wethouder van de gemeente Heiloo en de heer P. Pranger, bedrijfs- ingenieur van het Gasbedrijf, hielden beiden een korte toespraak. Daarna vond de officiële handeling plaats en kunnen de twee auto's op aardgas van start gaan. Gasbedrijf Kop Noord-Holland zet zich al een aantal jaren in voor het rijden op aardgas. Naast gemeenten, benadert het Gasbedrijf tevens bedrijven en particu lieren. Aardgas is niet alleen toe te pas sen in auto's, maar ook in bijvoorbeeld vorkheftrucks en veegmachines. De gebruiker heeft de mogelijkheid om een thuisvulstation te huren bij het Gas bedrijf. Dat betekent dat de gebruiker niet naar een tankstation hoeft te rij den, maar op eigen terrein kan tanken. Met de twee auto's van de gemeente Heiloo erbij, komt het totaal aantal aardgasvoertuigen in de kop van Noord-Holland op ruim 60. Vergeleken met de gangbare auto brandstoffen, is de uitstoot van schade- Iepen „Er zijn zoveel zieke iepen, daar heb ben we onze handen vol aan. Er moeten er wel honderd verwijderd worden, dat doen we allemaal zelf", zegt Annemiek. Iepeziekte is een schimmel die door de iepespinkever wordt overgebracht. Is een iep echter zo groot dat hij beeldbe palend voor het landschap is, dan wordt „de klus" uitbesteed. De open plek die ontstaat wordt vanzelf door de andere bomen weer opgevuld. Daarnaast moet er in de zomer gemaaid worden, bermen en wegen moeten bij gehouden worden. Najaar In het najaar moeten de sloten ge schouwd worden, waterplanten en bag ger moeten verwijderd worden. De winter is voor de dunning van de bossen en moet er riet worden gemaaid o.a. bij het Maalwater. Ook de Damlanderpol- der in Bergen wordt door Annemiek be heerd; wordt het werk echter te veel, dan wordt het uitbesteed. Dan wordep ook de klachten van de mensen bekeken. „Wat mij opvalt" zegt Annemiek „is dat de mensen ge- Annemiek Langeveld, de nieuwe boswachter in Heiloo, bovenop een stapel gevelde iepen. woon op de voetpaden fietsen en in alle leeftijden hoor!" Zo laten mensen ook heel vaak hun hond los lopen waar dat niet mag. Het is jammer, want het verstoort de rust van de dieren in het bos omdat die hon den er achteraan gaan. Het bos huisvest konijnen en hazen en vermoedelijk een bunzing, te zien aan de uitwerpselen. „Maar ik heb hem nog niet gezien" aldus Annemiek. Flora De flora gedijt goed in het Heilooërbos, in het rustige hooiland bij het Maalwa ter vermenigvuldigt de dotter zich dat het een lieve lust is. Annemiek: „Het is zo fijn dat ik nu een eigen gebied heb, bij het NOLB zat ik dan hier dan daar. We houden ons ook nog bezig met het Fort in de Beemster. Dit zijn z.g. rustge bieden, het Fort bij Spijkerboor, Jisper- weg en Middenweg". Deze Forten werden voor de eerste we reldoorlog als een gordel om Amster dam aangelegd om zó de vijand op afstand te houden door het land onder water te zetten. Gelukkig is het nooit ge bruikt. Dan zijn er nog de pachtboerderijen en woningen van Natuurmonumenten waar de boswachter van Heiloo het on derhoud voor regelt, zoals o.a. een schilderschema e.d. Hieronder valt ook het Landgoed Nijenburg. Om uitgebreid iets over het vogel bestand te vertellen, daarvoor is Anne miek nog te kort in haar nieuwe funktie. Het vak van boswachter is zeer afwisse lend, maar men zal van aanpakken moeten houden en veel kennis van za ken hebben. Zo te zién is dit Annemiek Langeveld allemaal wel toevertrouwd. HEILOO - Op maandag 11 juni heeft de heer Verheugen van de Stichting Ou derenwerk Heiloo, in aanwezigheid van de leden van de 'enquête begeleidings commissie', het onderzoeksverslag van de Senioren Enquête 50+ 1994, opge steld door de heer Wilfred Blom aange boden aan burgemeester N.P.M. Schoof en wethouder van o.a. ouderen beleid mevrouw J. Wuijster-Schudde- boom. Verbeterde gezondheid, zolang mogelijk aktief en zelfstandig blijven, spelen een belangrijke rol in het leven van senioren. De wensen en behoeften van senioren over verschillende onder werpen worden nadrukkelijk in het ver slag voor het voetlicht gebracht. „Als follow-up van het Europees Jaar van de Ouderen gaat het er nu om de uitkomsten om te zetten in concrete plannen. Plannen, die naar ik hoop zul len leiden tot een voorzieningenniveau dat door kwaliteit en door omvang bij draagt aan het zolang mogelijk aktief en zelfstandig blijven van ouderen. Ik hoop verder dat de uitkomsten ook bin nen de politieke partijen bediscussieerd zullen worden", aldus de heer Verheu gen van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Vervolgens gaf de heer Schoof aan dat in het Heilooër ouderenbeleid senioren worden beschouwd als een aktieve, vita le, beter opleide en steeds mondiger groep mensen. Het ouder worden biedt ook voor ondernemers, verenigingen en ook de gemeente nieuwe kansen. Door een strategische/kerntakendiscussie, waarvan de eerste resultaten zichtbaar zullen worden in het voorjaar 1995, zal duidelijk worden waar de gemeente voor staat. Het aangeboden onder zoeksverslag is hiervoor zeer welkom materiaal mede op basis hiervan kan de discussie goed gedocumenteerd worden gevoerd. De heer Schoof complimenteerde hier bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo en beide ouderenbonden, KBO en ANBO, met de goede samenwerking waarin dit project tot stand werd gebracht. Mevrouw Wuijster vond dit onder zoeksverslag een goed voorbeeld van hoe je met bescheiden middelen een be langrijk document kon realiseren. Mede door de inzet van 28 vrijwillige enquê teurs en medewerkers van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de bereidwillig heid van de geselekteerde inwoners is een respons gerealiseerd van 68% van 973 uitgezette enquête-formulieren. Hierdoor geeft het onderzoeksverslag een betrouwbaar beeld van de wensen en behoeften van senioren over verschil lende onderwerpen. In het beleidsprogramma Heiloo 1994- 1998 staat het zolang mogelijk aktief en zelfstandig blijven van ouderen cen traal. Ondermeer door in goed overleg met de op dit terrein werkzame organi saties uitvoering te geven aan een mo dern en aktief gemeentelijk ouderen-, huisvestings- en verkeersbeleid. Ade quate woon- en verkeersvoorzieningen voor senioren, verdere ontwikkeling van 'zorg op maat' en het zorgcoördina- tiepunt zijn daar aardige voorbeelden van. „De onderzoeksuitkomsten zullen ongetwijfeld ook bouwstenen bevatten voor gemeentelijk beleid, met name ook wat huisvesting en verkeersveiligheid betreft', aldus mevrouw Wuijster. Janny Nieuwenhuis ontvangt een bos bloemen uit handen van wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom. Baafje-medewerkster Mieke Zoetelief en vriendin mevrouw Philippo (rechts) kijken toe. HEILOO - Het zal niemand verbazen: het Heilooër openluchtbad Het Baafje beleeft topdagen. De afgelopen weken, met het zomerse weer, kwamen er dui zenden en nog eens duizenden bezoe kers naar het bad in Heiloo-West. De topdag was woensdag 13 juli, toen bijna HEILOO - Tijdens de laatste week van Je zomervakantie vinden in Heiloo voor de eerste maal tiener-zomer-spelen plaats. Gedurende een aantal avonden vinden allerlei spetterende activiteiten plaats: een avond fietscrossen, een zes kamp (met natuurlijk een zeephelling) en een hindernisbaan staan op het pro gramma. De spelen worden op vrijdaga vond feestelijk afgesloten, waarbij natuurlijk de officiële prijsuitreiking plaats zal vinden. Natuurlijk sta je hier niet alleen voor, maar doe je dit in teamverband. Je kan je individueel opgeven of met je eigen team, dat bestaat uit maximaal 4 perso nen. Bedenk zelf een originele naam voor je team! De Tiener-Zomer-Spelen is een initiatief van tienerwerk Tendenz samen met fietscrossclub de Boscrossers, Gymnas tiek- en turnvereniging Heiloo en Sport vereniging DoJo 't Loo. Voor wie: voor alle tieners in de leeftijd van 12-16 jaar. Wanneer: maandagavond 29 augustus, woensdagavond 31 augustus en vrijda gavond 2 september (en afhankelijk van het aantal deelnemers mogelijk dinsda gavond 30 augustus). Kosten: 2,50 per persoon. Inschrijven: dit kan op 2 manieren: Je kan je inschrijven bij fam. Muller, Poortweijdt 4 te Heiloo. Noteer op een envelop je naam, adres, leeftijd en tele foonnummer. S.v.p. inschrijfgeld in en velop doen. Verder kan je je aanmelden op maandag 29 augustus tussen 18.45- 19.00 uur bij fietscrossclub de Boscros sers. Kosten 2,50. Voor het fietscros- 2.500 mensen de kassa passeerden. Een week eerder was reeds de 25.000ste be zoeker gepasseerd: mevrouw J. Nieu wenhuis uit Heiloo, een trouwe zwem ster in Het Baafje. Zij ontving een abonnement voor haar zoon en een bos bloemen voor zichzelf. Naar verwach ting zal binnen veertien dagen de 50.000ste bezoeker van het seizoen 1994 Het Baafje binnenstappen. sen geldt het volgende kledingadvies: broek en shirt met lange pijpen en mouwen. HEILOO - Op dinsdag 2 augustus is Dick Borst, schrijver van het boekje 'Ook overdag zijn er sterren', te gast in het programma 'Vijftien miljoen Ne derlanders' van Arie Bras bij de Werel domroep. In het gesprek, dat even na 10.00 uur start, zal Dick Borst behalve over zijn boekje (a 14,90 verkrijgbaar in de boekhandel) ook een aantal nieu we belevenissen vertellen met zijn Chi- neze zakenpartners. In binnen- en buitenland te beluisteren. HEILOO - De Nederlandse Kanker bestrijding afdeling Heiloo, heeft drin gend behoefte aan een enthousiaste collectant(e) voor de wijk zuid-west (omgeving Vennewatersweg), die het niet erg vindt dat de huizen wat ver spreid liggen. Ook collectanten voor andere wijken hebben wij nog hard nodig. De jaarlijk se collecte wordt dit jaar gehoudeif van 12 t/m 17 september. Kom ons helpen! Wilt u zich aanmelden voor deze wijk of voor een andere wijk, dan kunt u contact opnemen met Ans Hendriks, tel. 333265 of met Annelies Dorenbos, tel. 330516. Wethouder Juup Wuijster neemt de handtekeningen in ontvangst van de kinderen uit Plan Oost. Op de achtergrond de leden van de raadscommis sie, die over het behoud van het speelveldje.sprak. HEILOO - Afgelopen week hebben de kinderen van "plan Oost" actie gevoerd voor het behoud van hun speelveld aan de Hoghe Weijdt. Woensdagavond 13 juli stond namelijk de herziening van het bestemmingsplan van Heiloo-oost op de agenda van de raadscommissie Grondgebiedzaken. In die herziening van het bestem mingsplan is het terrein aan de Hoghe Weijdt aangewezen als "gestapelde wo ningbouw". Dit terrein is echter al sinds jaar en dag het veiligste speelveld in Oost. Er gaat weinig verkeer langs, er is een goede sociale controle en zoals de jeugd het zelf uitdrukt: "Er is nergens anders in onze buurt zo'n goed voetbalveldje. Alle andere veldjes zijn of te klein, of er ligt honde- poep, of er zijn te veel ramen vlakbij". Op initiatief van een aantal volwassenen is een handtekeningenactie van start ge gaan. In drie dagen tijd hebben de kin deren van de hoogste groepen van zowel de Benedictusschool als de Hasebroek- school ruim 500 handtekeningen opge haald in de wijk. Hieruit blijkt wel dat de bewoners van "plan Oost" het ter rein aan de Hoghe Weijdt als speelveld willen behouden. Woensdagavond zijn de kinderen onder begeleiding en voor zien van spandoeken, in optocht naar het gemeentehuis getrokken om de handtekeningen aan de commissie Grondgebiedzaken aan te bieden. Twee kinderen uit de wijk overhandigden de handtekeningen aan de voorzitter van de commissie, mevrouw J. Wuijster. Door de lengte van de agenda werd de behandeling van de herziening van het bestemmingsplan van "Plan Oost" ech ter verschoven naar de donderda gavond. In de vergadering bleek al snel dat de helft van de commissie (VVD, Heiloo 2000 en D66) van mening was, dat het terrein aan de Hoghe Weijdt als speel veld behouden moet blijven. De andere partijen wilden de bestemming toch ver anderen in die van "bouwlocatie", maar met het bouwen zelf voorlopig nog te wachten tot er geen andere loca ties meer beschikbaar zijn. Voorlopig ziet het er dus naar uit de kinderen kunnen blijven spelen op hun favoriete speelterrein en hebben zij niet voor niets actie gevoerd! De heren P. Pranger van het Gasbedrijf (voor) en wethouder Ten Hoope sluiten de eerste wagen aan op het thuisvulstation. lijke stoffen bij de toepassing van aardgas het laagst. Een minder gunstige rol speelt de hoge motorrijtuigenbe lasting. Ondanks vele verzoeken van het Gasbedrijf om deze te verlagen, zijn het Ministerie van Economische Zaken en het Minsterie van Financiën hier nog niet toe overgegaan. HEILOO - Op maandag 18 juli hield de openbare bibliotheek Heiloo een bijeen komst met de vrijwilligers en de deelne mers aan de ,boekendienst aan huis'. Het thema van deze bijeenkomst was .Verhalen en muziek rond Vakantie'. Tijdens deze bijeenkomst werden op een animerende wijze verhalen voorge lezen en bijpassende muziek gespeeld. Het verhaal .Legian' van Ernst Jansz werd gevolgd door Sarina' van Rudi van Daim. Bij het verhaal .Alleen' van Simon Carmiggelt werden onder andere .Tulpen uit Amsterdam' (Herman Em- mink) en ,Aan de Amsterdamse grach ten' (Wim Sonneveld) gespeeld. ,La Montagne' van Jean Ferrat volgde op het verhaal .Douanedrama' van Jan Brusse. Het verhaal ,De Schoonmaak' van Annie M. G. Schmidt werd gevolgd door het lied .Zomer in Zeeland' van Saskia Serge. Bij de muziek was ook de tekst aanwe zig zodat van harte kon worden meege zongen. Een ieder die als vrijwilliger de boeken wil verzorgen evenals mensen die als lid deel willen nemen aan de .boekendienst aan huis', omdat zij wel graag boeken willen lenen maar niet naar de bibliotheek kunnen komen, kunnen zich ten allen tijde opgeven bij ie openbare bibliotheek Heiloo. TELEFOON: 072 - 330550

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1