I I 'In goed overleg' Programma riolerings werkzaamheden 1994 Meer kansen voor Heilooër werkzoekenden BELBUS HEILOO: 331 344 PAGINA 4 UITKIJKPOST 20 JULI 1994 G HEILOO SGBO-rapport over functioneren Gemeente Heiloo verschenen Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer In de gemeente Heiloo blijkt er nauwelijks sprake van urgente problemen en knelpunten in de relatie tussen burgers en lokale over heid. Als er kritiek is, richt die zich vooral op communicatie en overleg. Aanbevolen wordt om de communicatie te verbeteren. Dat zijn de belangrijkste conclusies uit het rapport dat SGBO - het onderzoeksbureau van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten - deze maand heeft uitgebracht. Verbetering communicatie Het onderzoek is gebaseerd op enerzijds een enquête onder de bevolking en anderzijds op gesprekken met 'het maatschappelijk mid denveld': wijkverenigingen, welzijnsorganisa ties, sportverenigingen en vrijwilligersorganisaties en bedrijven en mid denstanders. Enquête en gesprekken hebben dit voorjaar plaatsgevonden. Daaruit blijkt dat de individuele burger over het algemeen wel tevreden is over de be richtgeving door de gemeente. Zij zijn ook goed in staat zich op de hoogte te stellen aan de gang van zaken in hun gemeente. De knelpunten zitten vooral in het overleg met de organisaties. Aanbevelingen Om de communicatie te verbeteren worden drie concrete aanbevelingen gedaan: 1. duidelijk aanspreekpunten binnen de orga nisatie maken; hierbij kan bijvoorbeeld ge dacht worden aan het aanwijzen van speciale contact- ambtenaren; 2. instellen van geregeld overleg; er zou met gelijksoortige organisaties regelmatiger overlegd moeten worden, overigens niet in de vorm van adviesraden; 3. serieus nemen van de organisaties en bur gers; het gaat hier vooral om de instelling van bestuurders en ambtenaren. Via trai ningen en cursussen kunnen klantvriende lijkheid en communicatie worden verbeterd. Tenslotte doen de onderzoekers nog twee constateringen: - het lokale politieke debat lijkt weinig ge profileerd; keuzes en prioriteiten zijn daar om voor een aantal organisaties niet helder; - er is in Heiloo niet zo veel draagvlak voor buurtbeheer; het overdragen van taken en verantwoordelijkheden aan burgers of or ganisaties. Binnenkort zullen burgemeester en wethou ders op het rapport reageren. Informatie over het rapport is te verkrijgen bij contactpersoon A. Beuker, tel. 313 163. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn op een tweetal aanvragen om een vergunning inge volge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) positief te beschikken, onder opleg ging van een aantal voorschriften in het be lang van de bescherming van het milieu, aan: Stichting Jeugd en Jongeren, Pastoor van Muijenweg 12, 1852 EH HEILOO, voor het inwerking hebben van een instelling t.b.v. Jeugd en Jongeren, op het perceel Pastoor van Muijenweg 12, 1852 EH te HEILOO. Beja B.V. Schoonmakers, Industrieterrein Oosterzij 19, 1851 NV HEILOO, voor het inwerking hebben van een schoonmaak bedrijf/glazenwasserij, op het perceel In dustrieterrein Oosterzij 19, 1851 NV te HEILOO. De aanvragen, de ontwerp-besluiten en an dere op de zaak betrekking hebbende stuk ken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 21 juli tot en met donderdag 18 augustus 1994 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Ken ne merstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavon den 22 juli 1994 tot en met 12 augustus 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 18 augustus 1994 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Alge mene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het besluit schrif telijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen in brengt, kan gelijktijdig in een aparte brief ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tij dens deze zitting kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 21 juli 1994 Ingediende bouwaanvragen In een eerdere publikatie op deze zelfde pa gina is reeds informatie gegeven over het ge meentelijk rioleringsplan, dat de gemeenteraad op 7 april 1994 heeft goedge keurd. Daarin staat beschreven hoe het ge meentebestuur de komende jaren zal omgaan met het aanleggen en vooral het zorgvuldig beheren van het riolerings systeem. Een belangrijk punt hieruit vormt vanzelfsprekend het vervangen van riolen, waarvoor ieder jaar een programma wordt opgesteld. In het programma voor 1994, waarover de gemeenteraad zich nog moet uitspreken, staan de volgende rioleringswerkzaamheden: - vervanging van de riolering in de Van Catsstraat en de Van Doornstraat; - vervanging van de riolering in het gedeelte van het Slimpad tussen de Kenne- merstraatweg en de Wilgenlaan; - vervanging van de riolering in de Hooge- weg nabij de Zevenhuizerlaan over een lengte van ongeveer 100 meter; - vervanging van de riolering in het verleng de van de Heerenweg in het Heilooër bos tot aan de Kuillaan. Het gaat in deze gevallen om rioleringen tus sen de 45 en 60 jaar oud. Uit inspecties met behulp van een TV-earnera is gebleken, dat deze riolen hier en daar matig tot ernstig zijn aangetast en op diverse plaatsen scheurvor ming vertonen met alle nare gevolgen van dien. Het is zonneklaar dat deze riolen moe ten worden vervangen. De opzet is om daar mee eind september te beginnen. Van te voren zal gelegenheid worden ge geven de verschillende rioleringsplannen in te zien. De betrokken bewoners krijgen apart bericht met informatie over de ko mende rioleringswerkzaamheden. Belangrijk! Na vernieuwing van het riool in het Slimpad tussen de Kennemerstraatweg en de Wilgen laan en in de Van Catsstraat en Van Doornstraat komt de herinrichting van deze straten aan de orde. Een plan hiervoor moet nog worden uitgewerkt. Voordat er een pennestreek op papier staat wil het gemeentebestuur weten hoe de bewoners in die wijk er zelf over den ken. Zij krijgen de kans hun ideeën te op peren op een tijd en plaats, die nog nader bekend zal worden gemaakt. Het gemeentebestuur heeft er wel zijn eigen gedachte over. In het verkeersplan staat im mers dat het Slimpad en Tuindorp 'verblijfs- gebieden' zijn, waar de auto 'te gast' is en verblijven centraal staat. Een inrichting als 30km-gebied staat dus als uitgangspunt voor ogen. De riolering in het verlengde van de Heeren weg in het Heilooër Bos ligt in een kwets baar natuurgebied. Een zorgvuldige aanpak is geboden. Gezocht is naar een aanpak, waarbij het graven van een sleuf door het bos wordt voorkomen. Er wordt nu een kunststoffenbuis door het bestaande riool 'getrokken'. Niet alleen praktisch maar ook kostenbesparend ten opzichte van de riole ring, waarbij een sleuf moet worden uitge graven. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in'artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Havercamplaan 15, G.W. Steffers - vergroten garage/berging Bergeonstraat, Woningstichting Heiloo - plaatsen 2 semi-permanente woningen Hoek Nicolaas Beetsweg/Burenweg, Wo ningstichting Heiloo - plaatsen 2 semi- permanente woningen. De Gemeente Heiloo gaat uitkeringsgerech tigden (ABW'ers en RWW'ers) begeleiden met als doel hen zo snel mogelijk aan of op weg naar werk te helpen. Om dit te bereiken gaat de gemeente gericht samenwerken met het Arbeidsbureau Alkmaar. Het gaat voorlo pig om mensen (maximaal 30 personen) die langer dan één jaar werkloos zijn. De Ge meente Heiloo zal extra personeel en finan ciële middelen beschikbaar stellen. Via Videotex-terminal, de geautomatiseerde vaca turebank, kan de werkzoekende het vacature-aanbod vanaf heden zelf inzien. Een consulent van het arbeidsbureau en een medewerker van de gemeente zullen de ge zamenlijke cliënten begeleiden vanuit één lo- katie. De consulent van het arbeidsbureau is op de hoogte van alles wat zich op de ar beidsmarkt afspeelt en van de beschikbare vacatures. Beide medewerkers kunnen zo bepalen wat de afstand tot de arbeidsmarkt van een cliënt is of dat hij of zij bijvoorbeeld nog een oplei ding nodig heeft om in aanmerking voor een baan te komen. De heer T.L. Zaat, directeur van het Arbeids bureau Alkmaar, is verheugd over deze stap in de samenwerking. De informatie uitwisseling wordt een stuk makkelijker. De dienstverlening aan de cliënten wordt hier door beter. Heel concreet merkt de werkzoe kende in Heiloo dit door het vacatureaanbod via Videotex. In het wachtgedeelte van de afdeling Sociale Zaken staat sinds kort een videotex-terminal. De gemeente huurt deze terminal van het ar beidsbureau. Videotex is een geautomatiseerde vacature bank. Via dit beeldschermsysteem kunnen bezoekers zelf op een snelle manier informa tie opvragen over openstaande vacatures. De werkzoekende kan niet alleen de vacatures van het eigen arbeidsbureau bekijken, maar ook van de andere bureaus uit de regio. In het systeem kan de werkzoekende op ver schillende manieren een vacature opzoeken: op leeftijd, opleiding of functie. Er wordt informatie gegeven over het soort baan, de leeftijd en opleidings- en ervaring- seisen. De naam van de werkgever wordt echter niet vermeld. Heeft een kandidaat inte resse in een baan, dan kan betrokkene met het vacaturenummer naar het Job Centre van het arbeidsbureau gaan om meer informatie. Als de kandidaat aan de eisen voldoet, krijgt betrokkene de naam van de werkgever en kan gaan solliciteren. De videotex-terminal kan men inzien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de afdeling Sociale Zaken, telefoon 313 181 of met de heer R.H. Mulder, sector directeur Welzijnszaken, telefoon 313 129. Nieuwe bouwplannen (art. 19 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan: 1. Coöperatieve Aan- en verkooporganisatie voor Land- en Tuinbouw Cavo Latuco B.A. te Utrecht voor de bouw van vier meststoffensilo's op het perceel Kanaaldijk 17B; 2. de heer A. Smit te Heiloo voor het geheel vernieuwen en veranderen van garage boxen in een garage/berging/hobbyruimte op het perceel Westerweg 62-64. Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 21 juli 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afde ling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkin gen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 7 juli 1994 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1. het perceel Kanaaldijk 17b; 2. het perceel Westerweg 62-64; 3. het gebied tussen de percelen Past. van Muijenweg 12 en 20 (lokatie inmiddels gesloopte Agnesschool); 4. de agrarische gronden aan de west- en zuidkant van de gemeente c.q. de zuid en westkant van het bestemmingsplan 'Buitengebied'. De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen vanaf donderdag 21 juli 1994 voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). De burgemeester voornoemd N.P.M. Schoof. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo de len mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergun ning te verlenen aan; Drukkerij Uitkijkpost B.V., Rechte Honds- bosschelaan 22, 1851 HM HEILOO, voor het oprichten en inwerking hebben van een Offset- en hoogdrukkerij, gelegen op het perceel De Hoefsmid 5, 1851 PZ HEILOO. Het besluit en de daarop betrekking hebben de stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, ka mer 110, ter inzage en wel van 21 juli 1994 t/m 1 september 1994 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraat weg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 22 juli 1994 t/m 26 augustus 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkreaen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp-besluit niet gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State te ver zoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon: f. 200,- verzoek voorlopige voorziening f. 200,- instellen beroep Rechtspersoon: f. 400,- verzoek voorlopige voorziening f. 400,- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het ge meentehuis. Nieuw bouwplan Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer G. Hoogland te Heiloo voor het uitbreiden van de woning Zevenhui zerlaan 49. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 21 juli 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele fonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Post bus 1, 1850 AA Heiloo. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4