€tk iA aeA Willibrord 'blauw', maar niet in de kou s my r\ Z& zeyyyyesv <Aat faafr -Wün (Hi/i c/ev1 TfCarst PAGINA 6 UITKIJKPOST 20 JULI 1994 Ze zeggen dat ik gek ben. En doorgaans voel ik me daar wel prettig bij. Want op die manier heb je het zelf ook min of meer in de hand. Immers, er zijn voor iedereen denkbare situaties, dat je gek bent. Dat je op een be paald terrein net even een stapje verder gaat dan de meeste ande ren. Als je je daarvan bewust bent, dan kan je aan dat gek zijn een heleboel plezier beleven. Bo vendien kunnen anderen meege nieten: ze lachen onder het mom van 'die is gek'. Maar is het ook niet zo dat gezegd wordt dat kin deren en gekken de waarheid spreken? Dus als ze zeggen dat ik gek ben, dan spreek ik ook de waarheid. En dat wil ik graag zo houden: 'Gek zijn is gezond' (met dank aan Stef Bos). Een afleidingsmanoeuvre nu. Ik sprak nog niet zo lang geleden een wethouder, die zich meer dan druk maakt over het behoud van bomen. Hij gaat een stapje verder dan de meesten, dus zou je kunnen zeggen dat-ie gek is. Daar wil ik het nu overigens even niet over hebben. Wel over bo men. Die wethouder komt uit de wereld van uitgevers en dat heeft alles met bomen te maken. Hout is de grondstof voor papier. Dus er moeten bomen blijven: 'Leve het bos!'. Toch kappen de pa pierfabrikanten per jaar menig bosje plat: 'Weg met het bos!' Gelukkig zijn er bijvoorbeeld in Zweden maatregels genomen: voor elke papierboom die ver dwijnt moet een aantal jonge bo men worden aangeplant. Er zijn streken waar de bosomvang groeit. Helaas kan dat van ande re landen niet worden gezegd. Tropische bossen verdwijnen als sneeuw voor de zon. Minder bos, meer mensen, meer afval en ver vuiling, gaten in de ozonlaag en elk jaar wordt het een beetje war mer, is er een beetje minder ijs op de polen. Het is wat simpel weergegeven en klinkt misschien gek, maar dat mag zolang er een kern van waarheid is. Ze zeggen dat ik gek ben, maar dan die wethouder. Duizenden guldens zijn gespendeerd aan de redding van een enkele boom bij winkelhof 't Loo. De wethouder was ter plaatse om een oogje in het zeil - en op de fotograaf? - te houden. Maar hij kan oprecht verbolgen zijn, wanneer achter zijn rug om een stukje 'historisch Heiloo' dreigt te verdwijnen. En ook wie boos is, spreekt zijn waarheid uit, of hij nou gek is of niet. Zijn partij, de grootste in de gemeenteraad, komt op voor het behoud van markante plekken. In publicaties - en in de eigen huisstijl - maakt men daarbij ge bruik van de kleur geel. Eigenlijk hou ik niet zo van geel. Geel: de kleur van de haat, of wat zachter: de kleur van de er gernis. Bij de laatste beschouwin gen in de Heilooër raad bleek dat geel en het bevriende oranje er gernis opgeroepen hadden. Want groen liet z'n afkeer horen jegens al die op zich toch ook opgewek te kleuren. Geel, oranje en rood zijn niet alleen op de kleuren- schijf, maar ook in de Heilooër politiek buren geworden. Drie keer groen woont in een ander straatje. Het kan verkeren. Ze zeggen dat ik gek ben, wan neer ik kleur een betekenis geef anders dan 'mooi' of 'herken baar'. Maar dan Bali. Daar is geel de kleur van prinsen en prin sessen. De op-één-na-hoogste kaste in de ogen van de bevol king van dat eiland. Hoog in aan zien dus, maar toch niet de baas. Want wit heeft de macht, de kleur van de priesters, die leven van de wind en van hetgeen zij ontvangen voor hun zegeningen. Het wit met zwart geblokte lijkt half van de goden, maar symboli seert slechts de wachters, die waken over ziel en zaligheid van goden en mensen. Bij elke brug - desnoods een oerdegelijk Hollands geval van 60, 70 jaar geleden: over behoud van historische zaken gesproken (noodzaak, nauwelijks een keuze) - zie je de stenen wachters met hun geblokte doeken om hun middel geknoopt. Het bijna kin derlijk vertrouwen dat op deze manier zichtbaar wordt, doet den ken aan het verhaal over Konin gin Juliana, die bij de ingebruikname van één van de Delta-bruggen voorzichtig met een voetje voelt of het houdt. Ik vind het - ook al heb ik dit niet zelf bedacht - niet zo gek, het heeft iets op-en-top menselijks. Geel is ook de kleur van de op gewektheid. Tijdens een gesprek je over gezonde ijdelheid - kilootjes kwijtraken - kreeg dit opeens een andere wending. De nieuwe ruimte, waarin ik zat, schreeuwde me geel tegemoet. 'Dat werkt positief op je humeur!' luidde de verklaring. Nu ben ik van het minder en vooral selectief lekkerder eten niet echt een cha grijn geworden, maar ik kan me er wel iets bij voorstellen. Een andere keer, bij een rondgang langs een aantal schilderijen, werd een vergelijkbare opmerking gemaakt. Naast het altijd en soms opvallende rood (vuur, pas sie, agressie) trok juist het geel de kijkster aan: 'Dat is mooi. Toen stak de schilder goed in z'n vel'. Ze zeggen dat ik gek ben. Ik vind dat, zoals gezegd, eigenlijk wel lekker. Ik neem graag een verkla ring, een waarheid aan van een ander als - met nadruk: éls - ik die zelf niet voor handen heb. Geel is zo de kleur van de zon, maar die brandt je huid rood. Geel is de kleur van de lente, de kleur van Pasen; en ik hou hele maal niet van al dat eieren eten. Geel is de kleur van de haat, maar ik weet niet wat haten is. Geel is de kleur van de adel, door wier aderen blauw bloed stroomt. Het lijkt allemaal zo met elkaar in tegenspraak, er lijkt geen enkele logica in te zitten. Om het dan maar niet over gele politiek te hebben, want daar snap ik geen barst van. Tja, ze zeggen dat ik gek ben. Laten we dat dan maar zo houden. Accommodatieonderzoek 'Ruimte voor Welzijn' Fanfare Showband Heiloo Rode Kruis Heiloo collecte groot succes Schoolfusies HSV Tennistoernooi Goed Nieuws Club AV Trias Ponyclub Heiloo Poëzie schrijven 0 Tij Heilooër delegatie bij verkiezingen in Swietochlowice m s cmmuM ii Gerard Joling in Badhotel 't Zuiderduin Wenskaarten maken LRV Heiloo e,o. Sponsorloop Willibrordschool Ponyclub Heiloo HEILOO - De gemeente Heiloo heeft enige tijd geleden besloten het Bureau voor Economische Argumentatie (BEA) een onderzoek te laten verrichten naar de wijze waarop invulling kan worden gegeven aan een efficiënter accommo- datiebeleid. Het onderzoeksresultaat, vastgelegd in het rapport 'Ruimte voor Welzijn; naar een effectief, efficiënt en integraal ac- commodatiebeleid in Heiloo' is op dins dag 12 juli besproken in de raadscom missie Welzijnszaken Burgerij. Om te zien of de gemeentelijke midde len efficiënter aangewend kunnen wor den is bekeken op welke wijze het beheer en gebruik van de gemeentelijke accommodaties doelmatiger georgani seerd zou kunnen worden. De huidige doelstelling van het accommodatiebe- leid, het op peil houden van het voorzieningen- en activiteitenniveau, blijft hierbij het uitgangspunt. Van de elf door BEA onderzochte accommoda ties worden voor de gebruikers van het Kieftennest, De Hofdijk, Pinkeltje, Brunogebouw, Bibliotheek en het Open Huis geen ingrijpende veranderingen voorgesteld. Vanuit oogpunt van effi ciency en effectiviteit wordt voorgesteld een aantal accommodaties af te stoten: Biender: voor het lesaanbod in Hei loo zorgt het Cornelis Drebbel College voor vervangende ruimte. Trefpunt: Plannen voor huisvesting voor de beide ouderenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiloo worden meegenomen in de ontwikkeling van de bouwplannen aan de Pastoor van Muij- enweg. Rehobothschool: Door de fusie per 1 augustus met De Duif komt dit gebouw per genoemde datum leeg. Driestal: Deze gymzaal staat al een jaar leeg. De leerlingen van de Willibrordschool waren in de ban van 'blauw'. HEILOO - Heel veel mensen, en ook de leerlingen, hebben dinsdag 12 juli de hitte getrotseerd om te zien hoe de ko ning genas van zijn blauwziekte. Ook dit jaar besloot het team van de Willi brordschool om het schooljaar op een ludieke wijze te besluiten. De hele school heeft zich kreatief kunnen uitle ven in een groots spektakelstuk. In La Loena woont de koning met zijn hofhouding en raadslieden, gespeeld door groep 7. De koning is zo ziek dat hij zelfs zijn dochter in de zee gooit. Zij wordt gered door een hele grote vogel, gespeeld door groep 1-2. De vogel zet de prinses op een eiland neer, waar slan gen, uilen en vleermuizen leven, ge speeld door groep 3. De prinses besluit om samen met de een zame eilandbewoner haar broer op te zoeken, die als balling leeft in het land Mirawana. Onderweg worden zij over vallen door boeven, gespeeld door groep 1-2. In La Loena heeft men een plan om de koning te genezen. De mi nisters willen dat het hele kasteel blauw wordt gekrast, gespeeld door groep 6. Alle meisjes die Nini heten, net als de prinses, moeten verschijnen voor de mi nisters. Zij worden verdacht van dief stal. Ieder meisje heeft een smoesje, gespeeld en gezongen door groep 5. De echte Nini ontmoet haar broer en haalt hem over mee te gaan naar hun vader, gespeeld door groep 4. Als zij terugko men in La Loena geneest de koning bij het zien van de mooie blauwe ogen van zijn zoon. Dit is een vrije bewerking van het boek: 'De blauwe koning', van Diet Ver schoor. De hele school was een paar we ken in de ban van blauw. Als u snel komt kijken kunt u het blauwe kasteel nog op de muur van de school zien staan. Gebouw Bergeonstraat: BEA beveelt aan het gedeelte van het gebouw dat door de Dojo 't Loo gebruikt wordt te laten staan en het andere deel, dat al ge ruime tijd leeg staat, te slopen. De mogelijke besparing als gevolg van deze maatregelen voor de gemeentebe groting wordt door BEA geraamd op ca. 263.000,-- per jaar, terwijl de huisvesting van de plaatselijke vereni gingen en instellingen op het gewenste niveau blijft. De gemeente streeft ernaar om in het derde kwartaal met de bij deze huis vestingsoperatie betrokken verenigin gen en instellingen nader te overleggen. HEILOO - Ter afsluiting van een druk voorjaars- en zomerprogramma be zocht F.S.H. het Internationales Musik Fest Harrislee (nabij Flensburg) in Duitsland in het weekend van 8-10 juli. Op dit festival, waaraan 56 verenigin gen deelnamen uit Oostenrijk, Bulga rije, Denemarken, Polen, Duitsland en F.S.H. uit Nederland waren de Heilooë- naren het klapstuk tijdens de optredens die er verzorgd werden of het nu mars, show of concertwerk was maakte de korpsleden niets uit alles was vuurwerk. Een leuke bijkomstigheid waren de con certwedstrijden aldaar waaraan 17 uit gebreide (harmonie en fanfare) blaas- orkesten deelnamen en waar Fanfare Showband Heiloo "over het geheel een tweede plaats behaalde en dit op inter nationaal niveau. Na deze drukte is er nu tijd voor een korte zomerstop gedurende de maand augustus. Heeft u interesse om in dit or kest mee te spelen of daartoe te worden opgeleid, de repetities beginnen weer op donderdag 1 september in gebouw Openbare Werken, Kanaalweg 9a te Heiloo. Voor nadere informatie 072 - 337524 of 072 - 336828. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur), Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. HEILOO - Sinds enkele jaren wordt de voorjaarscollecte van het Rode Kruis afdeling Heiloo niet langer gedaan met collectebussen. In alle meer dan 8000 brievenbussen valt nu in mei een accept giro in de bus vergezeld van een verzoek om een bijdrage. Nog nooit is de reactie zo groot geweest als dit jaar? Niet alleen waren er veel meer mensen die ons werk steunden, maar ook waren de bedragen vaak ho ger. Er waren zelfs giften bij van vijf honderd en duizend gulden. Al met al bracht de collecte dit jaar bijna 25.000,- op; meer dan vijfduizend gulden hoger dan vorig jaar. Als we dan ook nog bedenken dat de leden van de Afdeling Heiloo ook nog meer dan 32.000,- aan contributies bijeen brachten, dan kunnep we constateren dat Heiloo in 1994 het Nederlandse Ro de Kruis met meer dan een rijksdaalder per inwoner heeft gesteund. Het afde lingsbestuur is alle goede geefsters en gevers hiervoor heel dankbaar. Wij vër- zekeren u allen dat wij erop zullen toe zien dat het geld nuttig en doelmatig wordt besteed: aan projecten in binnen- en buitenland, die voor een deel worden uitgezocht door de leden van de afde ling zelf. Zo is dit voorjaar tijdens de algemene vergadering besloten extra geld beschik baar te stellen voor Rode Kruisprojec- ten in Kenia - het slaan van waterputten - en in Nederland extra geld voor de re novatie van IJselvliedt, het vakantiehuis voor gehandicapten van het Rode Kruis Ook werd geld beschikbaar gesteld voor de inrichting van de nieuwe Henry Du- nant, het vakantieschip van het Rode Kruis. Vorig jaar werd o.a. een project gesteund in Angola. Wilt u nadere inlichtingen over het werk van de afdeling Heiloo van het Neder landse Rode Kruis dan kunt u terecht bij de secretaris van de afdeling, ir. J.H. Brinkhorst, tel. 332545. U kunt ook op woensdagmorgen het jaarverslag over 1993 afhalen in het Ro de Kruisgebouw aan het Slimpad 16c. Tijdens de schoolvakanties is het ge bouw echter gesloten. Ook wanneer u interesse hebt voor .bepaalde soorten van vrijwilligerswerk kunt u dit num mer bellen; u wordt dan in contact ge bracht met mensen die u verder kunnen inlichten over telefooncirkels, speel-o- theek, welfare of vakantiewerken. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in de bibliotheek tot 15 augustus in de afdeling voor volwas senen over de 'Zuidelijke vakantielan den' en in de jeugdafdeling over 'Vakantie'. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in de maanden juli en augustus. Tevens van 25 juli tot en met 2 september geslo ten op woensdag. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot *e.n met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot en met 11 september is in galerie beeldentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Akersloot een expositie te zien van beel den en schilderijen van diverse kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Programma Radio 80 Woensdag: Easy to listen 22.00 Donderdag: Alle remmen los 21.00 Vrijdag: Baksteen 18.00 Het weekend in 20.00 Radio 80 Musicbox 22.00 Zaterdag: Rob in de morgen 7.00 Te vroeg voor woorden 8.00 Kleintje Koffie 10.00 De boer is troef 12.00 Radio 80 Musicbox 14.00 Lukraak 16.00 Weekje Radio 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Radio 80 Musicbox 22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Happy Hour 17.00 Radio 80 Music Box 18.00 Classics 20.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. VVV Heiloo Openingstijden VVV Heiloo: maandag t/m vrijdag 10.00-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur. Expositie Vrouwkje Wit De uit Heiloo afkomstige Vrouwkje Wit exposeert zijde-aquarellen, naaldwerk, olieschilderijen enzovoort in het kerkje op het Noordeinde (Graft) van 21 juli tot en met 14 augustus; donderdag, vrij dag en zaterdag 14.00-17.00 uur, zon dag 11.00-17.00 uur; vrij entree. Expositie Janny Veenstra Tot en met 28 augustus: expositie van schilderijen van Janny Veenstra, iedere zondag van 14.00-17.00 uur in het Ne derlands Hervormde Kerkje, Klooster- weg te Egmond-Binnen. TC Hogedijk Vrijdag 22 juli: racketavond voor alle speelsterkten, aanvang 19.00 uur. Orgelconcert Woensdag 27 juli: concert door Haite van der Schaaf (orgel) en Emily Heyens (harp) in de Hervormde Kerk te Castri- cum, aanvang 20.00 uur. Kaarten vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de kerk. Echtparen Toernooi Wimmenum Van 13 tot en met 21 augustus wordt bij TV Wimmenum het Egmonds Echte Echtparen Toernooi gespeeld, speel- sterkte e t/m C2. Inschrijven tot 30 juli; inlichtingen tel. 02206-5659 (R. Stam). The Young Continentals Maandag 25 juli: concert door The Young Continentals in het Pinkstercen trum, Helderseweg 32, Alkmaar, aan vang 19.30 uur. Gratis kaarten verkrijgbaar bij Evangelische Books hop, Westerweg 293a, Heiloo. Inlich tingen: tel. 114646 of 616876. Ingezonden HEILOO - Er is vorige week een inge zonden brief geplaatst over fusies in het onderwijs. In deze ingezonden brief werd gereageerd op een artikel in een nieuwsbrief van een basisschool. Aan gegeven werd dat in deze nieuwsbrief de huidige fusies, die thans plaatsvinden, onderuit gehaald zijn en dat deze scho len respect verdienen. De betrokken publicatie nog eens over lezend, ben ik, directeur van de basis school St. Radboud, als verantwoorde lijke, het met de briefschrijfster eens. Het artikel is ongenuanceerd en eenzij dig. Ik betreur het dan ook dat sommi gen zich aan dit artikel hebben moeten ergeren en bied de lezers van de nieuws brief hiervoor excuses aan. Ik kan mij een voorstelling maken van het gigantische karwei dat directeuren, teamleden en ouders moeten klaren om een 'nieuwe school' te vormen ten be hoeve van de kinderen. Het is een enor me klus waar behalve moed ook door zettingsvermogen voor nodig' is, om naast kwaliteit ook qua sfeer op één lijn te komen. Ik wens de scholen met alle teamleden, ouders en kinderen dan ook alle succes toe bij de vorming van hun 'nieuwe' school en wens hen een goede start toe in het nieuwe schooljaar! Anton van Riel HEILOO - Onder zonnige omstandig heden is het afgelopen weekend het H.S.V. tennistoernooi afgesloten. Het toernooi was bijzonder sfeervol en druk bezocht, met vaak attractief tennis. Vooral in de finales hebben de liefheb bers kunnen genieten van vele interes sante partijen, waarbij regelmatig op een sportieve wijze door de deelnemers op het scherpst van de snede strijd is ge leverd. De winnaars van het toernooi werden tenslotte het koppel Ron Verschoor/ Rob Hak, die daarmee hun titel van het vorig jaar prolongeerden. In een span nende BI finale versloegen zij het toch zeer sterke koppel Peter Bruin/Erik Andrea. Overige uitslagen: Herendubbel C: 1. René Borst/Pim de Waard, 2. Arjen Mak/Rolf Ouwejan. Gemengd dubbel Cl: 1. Marja Bouwens/Pim Botterman; 2. Ella Schouten/Dien Velseboer. Da- mesdubbel C: 1. Jolanda van Kleef/Pe- tra van Kleef, 2. Joke de Korte/Cora Hoogland. Herendubbel Dl: 1. Douwe Keyning/ Sandra Apeldoorn, 2. Jan Peters/Frank Peters; gemengd dubbel Dl: 1. Trudy Tervoort/Ben Tervoort, 2. Monique Farenhorst/Frank Bruin, Damesdubbel Dl: 1. Monique Farenhorst /Hanneke Brouwer, 2. Karin Hoytink/Maureen Admiraal; Herendubbel D2: 1. Maarten de Boer/Dennis Bakker, 2. Jan Mos sel/Gert Jan Schaap; gemengd dubbel D2: 1. Carla Duyvesteyn/Ton Duy- vesteyn; 2. Jolanda v.d. Peet/Wim Ro sier; Damesdubbel D2: 1Ria Blom/ Monique Droog; 2. Janneke Tervoort/ Els Burgmeyer. HEILOO - Er is weer een Goed Nieuws Club in Heiloo! Voor alle jongens en meisjes die zin hebben is ér in de week van 25 tot en met 29 juli ruim een uur bijbelverhalen, liedjes, kwissen en knut selen. Er wordt veel kleurrijk platenma teriaal gebruikt. De programma's zijn gevarieerd en aantrekkelijk. De clubs wekken belangstelling voor de bijbel en de betekenis die ze voor de kin deren kunnen hebben. Het is gratis voor alle kinderen van 6 t/m 12 jaar. Plaats: speelveld Sonneveld ('t Kasteeltje in Ypestein). Tijden: 13.45-15.00 en van 15.15-16.30 uur. Datum: elke middag van 25 t/m 29 juli. Meer informatie: te lefoon 336610 of 331548. HEILOO - Tijdens wedstrijden in Heer- hugowaard, afgelopen zondag, hebben atleten van Trias enkele prima prestaties geleverd. Er sneuvelden maar liefst drie clubrecords. Marga Margaret verbeter de haar eigen record bij het kogelstoten voor meisjes B tot 13.34 m. In dezelfde categorie liep Ellen Olbers een nieuwe toptijd op de 200 meter. On danks de tegenwind dook ze 0.4 sec. on der de oude tijd en liep 26.2 sec. Thijs Donkersloot vestigde een clubrecord op de 2000 meter steeple chase voor jon gens B. Hij won dit nummer in een móóie 6.53.4 min. Jasper van Baar overtrof zichzelf bij het hoogspringen met een sprong van 1.80 m en bij de heren was Lennert van der Zee de snelste op de 200 meter in 23.9 sec. HEILOO - Uitslagen wedstrijd Leegh- water de Rijp. Rijb. 1 B. dress. 3e Laris- sa v. Craaikamp 123 pnt., 5e Jan Nowee 122 pnt.; Rijb. 3 LI dress. 2e Lonneke Nowee 126 pnt., 5e Wendy de Koning 123 pnt.. Wedstrijd Zaanse Ruiters 9-7. Rijb. 2 B. dress; 3e Janou de Hart 124 pnt., 5e Margriet Zonneveld 121 pnt.; Rijb. 1 B. dress, le Janou de Hart 123 pnt., Rijb. 2 L2 dress, 4e Liesbeth Zonneveld 120 pnt. HEILOO - Voor wie op een september- middag een reis wil ondernemen door de wereld van de poëzie bestaat de mo gelijkheid een vier uur durende work shop te volgen. Deze middag is bedoeld voor mensen die zich bezig houden of willen houden met het schrijven van verzen. Ritme, rijm, klank, het dichter lijk beeld, de gedachte in een gedicht en een enkele versvorm komen aan bod. Schrijven leert een mens door het veel te doen. Daarom bestaat de cursusmiddag ook uit het maken van kleine en wat grotere gerichte opdrachten, het bespre ken en becommentariëren van dit werk en het lezen van poëzie leest en/of schrijft kan meedoen. Schrijfervaring is een voordeel maar niet persé noodzake lijk. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar, docente en schrijfster. Voor opgave en/of inlich tingen kunnen belangstellenden na 19.00 uur bellen 332418. Het echtpaar Ten Hoope in Swietochlowice met de inmiddels herkozen vice-president van de stad, Roman Gutkowsky (midden). HEILOO - In de dagen rond zondag 19 juni bracht een delegatie van het Hei looër gemeentebestuur een bezoek aan de Poolse zusterstad Swietochlowice. De wethouders Tom ten Hoope en Roe lof Bos als ook loco-burgemeester Ruud Mulder verbleven op uitnodiging van het gemeentebestuur van Swietochlowi ce in de stad. Ook Jan Braam, bestuurslid van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, sloot zich enige dagen bij het gezelschap aan. Het bezoek mag een tegenbezoek ge noemd worden. In maart van dit jaar kwam een groep Polen naar Heiloo om hier de gemeenteraadsverkiezingen bij te wonen. Op 19 juni stonden deze ver kiezingen op de kalender in Swietochlo wice. Burgemeester Kristina Rawska trad op als gastvrouw voor het Heilooër gezelschap, dat bij diverse gastgezinnen was ondergebracht. Jubilerende basisschool De eerste dagen werden besteed aan di verse bezoeken in de stad, waaronder dat aan een basisschool, welke het 60-jarig bestaan vierde. Ter gelegenheid hiervan werd een cadeau overhandigd namens de gemeente Heiloo. Op vrijdag 17 juni werd een krans gelegd ter nage dachtenis aan de Silezische Revolutie, welke 75 jaar geleden plaats vond. Op zaterdagmiddag werd een sportge beuren bijgewoond: een motorcross op een buitenterrein, die door de Democra tische Overleg Partij Swietochlowice werd gesponsord. Ook stond een be zoek aan een project met zorgwoningen op het programma, waarbij nog maar eens duidelijk werd dat de realisering van welk project dan ook niets te maken heeft met politieke wil - die is er wel - maar alles met de beschikbaarheid van geld. Voor Roelof Bos was met name het be zoek op zondagmorgen aan de Machi nefabriek Skoda indrukwekkend. De delegatie hoorde een dramatisch ver haal. Een Zwitsers bedrijf heeft dit Poolse bedrijf overgenomen. Bij de overname werd bedongen dat de helft van het personeel ontslagen zou wor den. Een levendige discussie is daarom trent gaande. Enerzijds wil de vakbe weging Solidariteit staken tegen deze 'deal', maar anderzijds is er twijfel on der de Polen. Post-communisten Dit soort gebeurtenissen gaf voeding aan de gedachte dat de post-communis ten wel eens een overwinning zouden kunnen behalen bij de gemeenteraads verkiezingen. Dat is echter niet gebeurd. De genoemde Democratische Overleg Partij - van burgemeester Rawska - bleef met 17 van 39 zetels de grootste. De Silezische Nationalistische Partij veroverde 8 zetels, de Post-Commu- nistische Partij 5, het Ultra Rechtse Fo rum Prawicy 4, een Confederatie van Solidariteit en en nationalistische partij 2 en de Middenstandspartij eveneens 2 zetels. Opmerkelijk is dat er een zeer lage op komst was, vergeleken met Nederland wel te verstaan. Landelijk kwamen er in Polen tussen de 30 en 40 procent van de stemgerechtigden naar de stembus. In Swietochlowice was dat ongeveer 30 procent. In onze ogen zeer laag, maar men was zelf niet echt ontevreden. Roe lof Bos: „Er is een stukje apathie onder de mensen. Zij kunnen hun protest la ten horen door te stemmen op de post- communisten of door weg te blijven. Dat laatste is kennelijk gebeurd". In de kinderschoenen De algemene indruk van de delegatie is dat de Poolse democratie nog in de kin derschoenen staat. Het verloop van de verkiezingen geschiedde uitermate zorg vuldig. Opmerkelijk was wel dat de par tijen zeer fel op elkaar reageerden. Het respect, dat wij in Nederland gewoon zijn, ontbreekt vooralsnog. Na terugkomst uit Polen heeft het ge meentebestuur van Heiloo haar felicita ties doorgegeven aan burgemeester Kristina Rawska van Swietochlowice, daar haar partij een zo goed resultaat had bereikt. Een teken dat het beleid in de afgelopen jaren pog niet zo slecht is geweest. Aan de vooravond van de ver kiezingen hadden de kandidaten van de Democratische Overleg Partij in Swie tochlowice er oprecht een hard hoofd in. De blijdschap in de dagen erna was dan ook groot. t- i "-.(>•,!<$«*. ft mtwmsixi waam %'»XK.tUXO -JA». -* V uttmm nuhs «is toc«is:w!tK Twee affiches uit de strijd om de ge meenteraadszetels in Swietochlowi ce. Die van lijst 1, met het portret van burgemeester Kristina Rawska, gold als één van de meest opvallen de, aldus de Heilooër delegatie. EGMOND - Op zaterdag 23 juli vindt er een 'Star evening' plaats in Badhotel 't Zuiderduin te Egmond aan Zee. Tijdens deze avond zullen diverse Nederlandse topartiesten een spetterend optreden verzorgen. Zo zal Dries Roelvink voor de nodige stemming zorgen met zijn vrolijke 'mee zingers'. Verder is de zangeres Angeline van Dijk aanwezig om'een vocaal hoog standje ten gehore te brengen. Gordon, die in een mum van tijd zeer populair is 'geworden, mag op deze avond uiteraard niet ontbreken. Hoogtepunt van de avond is het optreden van neerlands meest bekende zanger: Gerard Joling. Voor de muzikale omlijsting is de 6-mans formatie Pentagon de gehele avond aanwezig en de presentatie is in handen van niemand minder dan Han Wellerdieck. De aanvangstijd van deze muzikale hap pening is 20.00 uur. Kaarten zijn reeds in de voorverkoop verkrijgbaar bij Bad hotel 't Zuiderduin. Voor verdere infor matie: 02206-5000. EGMOND - Sandra Schouten uit Eg- mond aan den Hoef gaat binnenkort van start met enkele cursussen wens kaarten maken. Dit naar aanleiding van de enthousiaste reacties, die zij kreeg van het publiek tijdens de markt voor hobbyisten, afgelopen zaterdag in win kelhof 't Loo. Tijdens de cursussen, die elke een paar avonden duren, zal met diverse technieken en materialen ge werkt worden. Voor meer informatie kan men bellen met Sandra Schouten, tel. 02206-6197. HEILOO - Tijdens de avonddressuur- wedstrijd, georganiseerd door de lande lijke rijvereniging Heiloo e.o. aan Het Maalwater op woensdag 13 juli, werden de volgende resultaten behaald: rijbaan 2, B-dressuur 2. mej. A. Brouwer, 125 pnt; rijbaan 3, Ll-dressuur 2. mej. D. Pepermans, 125 pnt; rijbaan 5, Ml- dressuur 2. mw. Van 't Veer, 126 pnt. HEILOO - Op 18 juli hielden de leerlin gen van de Willibrordschool een spon sorloop. De opbrengst hiervan is bestemd voor het werk van de uit Hei loo afkomstige Pater Borst. Deze is werkzaam in Chili. Samen zorgden de leerlingen voor een prima resultaat; een bedrag van 7.732,85 werd bij elkaar gebracht. HEILOO - Uitslagen ond. wedstrijd 10 juli. Rijb. 1 recr. ruiters: le Nienke de Vries 131 pnt., 2e Gonja Tambach 121 pnt., 2e Chantal v.d. Giessen 121 pnt., 4e Melanie de Graaf 119 pnt., 5e Guido Luybe 117 pnt.. Rijb. 2 wedstr. ruiters: B: dress, le Thelma Stolwijk 131 pnt.; LI. dress, le Monique Hoogland 128 pnt., 2e Chan tal Huisman 126 pnt., 3e Tanja Houten- bos 125 pnt.; Rijb. 3. L2 dress, le Carla de Graaf 125 pnt.; Ml. dress le Jolanda Tehupeiory 122 pnt. Springen: asp. Cat. C le Stephanie Brand, Cat. D. le Sonja Veldt, 2e Gui do Luybe, wedstr.r. Cat. D (B. en L.); le Janneke Kuyper, 2e Tanja Hou- tenbos. Spel; le Janneke Kuyper, 2e Caroline Bontekoe en 3e Nienke de Vries.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6