I &i Toewijzingscriteria voor nieuwbouw koopwoningen najaar 1994 BELBUS HEILOO: 331 344 Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Nieuwe waterleiding door gemeente Heiloo Particulier beheer van openbaar groen Voortgang bestrijding iepeziekte Ingediende bouwaanvragen Nieuwe bouwplannen 't Beestenboetje a.s. zaterdag weer open! Brommers in overtreding PAGINA 4 UITKIJKPOST 3 AUGUSTUS 1994 T HEILOO In het najaar wordt de gebruikelijke Woning marktdag georganiseerd. Op deze dag pre senteert de gemeente Heiloo, in samenwerking met Bouwfonds Woningbouw en de Stichting Eigen Woningbezit de bouw plannen voor koopwoningen in de gemeente. De dag is tevens het startsein voor de in schrijving op de diverse typen koopwonin gen. In de Uitkijkpost van eind september/begin oktober wordt nadere infor matie gegeven over de woningmarktdag. Belangrijk voor de inschrijvers is de wijze waarop de woningen worden toegewezen. Burgemeester en wethouders hebben op ba sis van het volkshuisvestingsbeleid, aanvul lend onderzoek en ervaring van de vorige woningmarktdagen, de volgende criteria vast gesteld zoals die zullen gelden voor de toe wijzing van nieuwe koopwoningen in 1994. Toe wijzingscriteria 1. 30% van de woningen is beschikbaar voor woningzoekende starters afkomstig uit Heiloo. Prioriteit heeft degene die het langst als woningzoekende staat ingeschreven. 2. 45% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een huurwoning vrijmaken die valt onder pe verdelingsregels van de Huisvestingsverordening (m.i.v. 1 juli 1994 huur tot f 963,-- per maand, idem grens individuele huursubsidie). Prioriteit heeft degene die het langst in een huurwoning in Heiloo woont. 3. 25% van de woningen is beschikbaar voor doorstromers afkomstig uit Heiloo die bij verhuizing een koopwoning vrijmaken en verklaren dat deze woning verkocht wordt aan een inwoner uit Heiloo. Met de ze groep worden gelijkgesteld diegenen die een huurwoning vrijmaken die niet on der de verdelingsregels van de Hui- vestingsverordening valt (huur hoger dan f 963,-- per maand). Prioriteit heeft degene die het langst in de huidige woning woont. 4. Als er na toewijzing aan de drie genoem de categorieën nog woningen beschikbaar zijn komen achtereenvolgens in aan merking: - doorstromers die niet bereid zijn de bij verhuizing vrijkomende woning te verko pen aan een inwoner van Heiloo, teza men met overige geregistreerde woningzoekenden van Heiloo; - woningzoekenden geregistreerd bij ge meenten binnen het SNK-gebied (Noord Kennemerland); - overigen. Bij het toewijzen van sociale koopwoningen wordt het inkomenscriterium toegepast als bedoeld in de Huisvestingsverordening: Inkomen huishouden tot 65 jaar maximaal f 66.000,--; inkomen huishouden 65 jaar of ouder maximaal f 54.000,--. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de heer P. van Dorsten, afdeling VROM, telefoon 313 126. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Heerenweg 192, Q. de Winter - bouwen woonhuis en garage/berging Groote Olven 9, R. Elte - vergroten woonhuis Groote Olven 8, F. Loggen - vergroten woonhuis Ter Coulsterlaan (Gemeentebos), Gemeente bestuur van Heiloo - plaatsen berging Rechte Hondsbosschelaan 26, L.F.M. de Jong - vergroten woonhuis Cruijscamplaan 34, A. van Zeist - vergroten woonhuis en schuur Zevenhuizerlaan 71, H. Posthumus - vergro ten woonhuis Bosanemoon 11, H.A. Walsarie - vergroten woonhuis met entree-portaal en een uitbouw Baetenburg 96, M. de Haan - vergroten woonhuis Baetenburg 97, F. Duin - vergroten woonhuis Baetenburg 98, P. van der Putten - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, 'Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord- Holland (PWN) wil een nieuwe waterleiding van rond 800 mm aanleggen aan de west kant van Heiloo. In de voorstellen die het PWN aan de gemeente heeft gedaan, blijkt een groot deel van de nieuwe leiding het aanwezige tracé van de leidingen van de N.V. Nederlandse Gasunie te volgen en een deel volgt een geheel nieuw tracé. Het bestaand tracé van de N. V. Nederlandse Gasunie kruist het Heilooër Veentje. Om het Heilooër Veentje te sparen heeft de gemeen te het PWN voorgesteld het tracé in westelij ke richting te verplaatsen. Het PWN moet een aanlegvergunning aan vragen bij de gemeente, waarna de gemeen te, vooruitlopend op de goedkeuring van het bestemmingsplan, voor het leggen van de transportleiding een aanlegvergunning moet aanvragen bij Gedeputeerde Staten. Via melding in de gemeentelijke informatieru briek van de Uitkijkpost zult u op de hoogte worden gehouden als het plan ter inzage ligt. De uitvoering van het project zal in ieder ge val niet plaatsvinden in 1994. Enige duidelijk heid over de uitvoeringsdatum is er op dit moment nog niet. Bewoners van Vrieswijk 10 t/m 14 hebben een verzoek richting de gemeente gedaan om het openbaar groen voor hun woningen te mogen gaan onderhouden. Zij waren niet geheel tevreden over de aan blik en de kwaliteit van het groen. Deze strook groen wordt extensief onderhouden, waardoor een ander aanzicht ontstaat dan met een intensief beheer. Het in beheer geven van openbaar groen in particuliere handen kan inhouden: - het aanwezige groen (invulling) gaan on derhouden öf - het aanwezige groen omvormen en na aanleg gaan onderhouden. Voor het laatste hebben de bewoners gepleit. Het college heeft aangegeven positief te wil len reageren op dit verzoek en zodoende zijn de eerste stappen ondernomen om tot een ontwerp te komen dat zowel door de bewo ners, als door de gemeente kwalitatief goed wordt bevonden. Het uitvoeren van zo'n project bleek hoge fi nanciële kosten met zich mee te brengen. Er is een compromis gevonden waarin de be woners zorg proberen te dragen voor het rooien van de oude beplanting en de ge meente zorg draagt voor de nieuwe beplan ting en begeleidingsuren. Dit is een project dat in het komende plant seizoen 1994-1995 uitgevoerd zal worden. Na een jaar zal het project door de bewo ners samen met de gemeente geëvalueerd worden. De iepeziekte in de gemeente Heiloo spreidt zich aanzienlijk uit. Tot nu toe zijn er 340 particuliere iepen, waarvan een groot deel van Vereniging van Natuurmonumenten, en 106 gemeentelijke iepen verloren gegaan. Dit ten opzichte van verleden jaar, waarin over de gehele periode 90 particuliere bomen en 160 gemeentelijke bomen gerooid zijn. De iepeziekte in het Heilooër Bos heeft zich ook enorm uitgebreid. De Vereniging Natuur monumenten, eigenaar van het Heilooër Bos, heeft te weinig financiën. De gemeente Hei loo zal de vereniging te hulp schieten. De af deling Groen en Landschap stelt de snippermachine voor maximaal 24 uur ter be schikking stellen aan Natuurmonumenten. Op deze manier kan een hoop tijd bespaard wor den. De takken die anders geschild moeten worden, een tijdrovende bezigheid, kunnen dan worden versnipperd. In overleg met Natuurmonumenten zal beke ken worden wanneer de inzet van de snip permachine gewenst is. Net zoals de gemeente Heiloo en de omlig gende gemeenten dienen alle particulieren al le zeilen bij te zetten om de iepeziekte te bestrijden en zo de iepeziekte de baas te worden en te blijven. Het verlies van elke iep is een verlies voor groen Heiloo. Constateert u een zieke iep, heeft u twijfels of vragen neemt u dan contact op met de af deling Groen en Landschap, telefoonnummer 313 234 of 313 233. Er kan dan direct actie worden ondernomen. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Op de Wieken 1, H.F. van den Haak - vergro ten woonhuis De Rondelaan 19, P.W.M. Langedijk - plaat sen garage en bijkeuken Heerenweg 73, Woningstichting Heiloo - ver anderen postkantoor in 6 appartementen en bedrijfsgebouw Wilgen laan 1, T.J. van de Zee - plaatsen overkapping met schutting Breedelaan 17, P. Palfenier - vergroten woonhuis Boekenstein 92, H. van Wissen - vergroten woonhuis Kanaalweg 32, Campina melkunie B. V. - ver groten tankenlokaal Vennewatersweg 22, H. Kolkmeijer - slopen en deels herbouwen van schuur, bergingen en studio Hoogeweg 64, W.M. Groot - bouwen woning Westerweg 118, C. van der Bult - vergroten woonhuis (dakkapel) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te .verlenen: Kennemerstraatweg 292 - vergroten woning; Heerenweg 162 - verbouwen bakkerij; Bakkersweg 8 - plaatsen tuinhuisje; Bakkersweg 14 - vergroten garage/berging. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken va naf donderdag 4 augustus 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder tegen het voornepnen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op zaterdag 6 augustus is 't Beestenboetje weer geopend van 10.00 - 15.00 uur. De kin deren kunnen dan weer terecht in de knuffel hoek van het Hertenkamp. Ook op de eerste zaterdag in september zal de knuffelhoek in Het Hertenkamp nog een keer open zijn. De politie treedt strenger op tegen bromfiet sers die opgevoerd, zonder helm of op on verplichte fietspaden rijden. Zo heeft de politie enkele weken geleden een actie gehouden in de woonwijk Zuidwest. Verschillende personen hebben een bon ge kregen. Hopelijk helpen dergelijke acties om de brom fietser tot zich door te laten dringen dat ook van hem verwacht wordt dat hij veilig aan het verkeer deelneemt. Burgerzaken Burgerlijke stand Informatie tot en met 28 juli 1994 Geboorten Selle I., zoon van E. Sellink. Bart P., zoon van P.B. Visser en C.B. Kuperus. Rozan, dochter van M.H. Stam en A.E.M. Sprenkeling. Stefan J., zoon van H.P.M. Veldt en C.M. Wiebering. Lotte, dochter van A. Mars en M.C.M. Buiter. Elders geboren Steef, zoon van J.T. van Diepen en A.G. Heijne. Rens, zoon van F. Lageveen en C. Corvers. Suzanne, dochter van F.P.H. van der Maarel en M. Ooms. Danique, dochter van P. Keijzer en J.H.J. Kloes. Duncan C., Quint A. en Kylian L., zonen A.L. Magno Bataglia en B.W.S. Breedveld. 1_aura P., dochter van J.K.A. Beers en J.C.M. Spaans. Sterre F., dochter van R.H. ter Haar en T. Alings. Anniek L., dochter van D.C. de Jager en E.J.M. Louman. Marlien, dochter van P. van Mever en H. Hoogeveen. Jasper S., zoon van B.J. Haverman en P. Hoek. Bonne, zoon van R. Meinicke en L. Mol. Jessica, dochter van T.G.A. Terol en Y.M. van Westerhoven. Huwelijksaangiften W.J. Duivenvoorden en C.A.M. Schipper. H.G.M. Out en I. Keizer. M.C. Barnhoorn en Y.M.L. Koster.R.J.M. Geelink en A.E. Driebergen. D.J. van Klei en B. Jansen. J.S. Hopman en M.B.A. Rood. F.S. de Vries en E. Dijst. Huwelijken A. Drommel en C. Wafelbakker. S. Saifullahzadeh en L.A.M. van Dijk. Overleden F.P. Mak. A.W.M. Admiraal, echtgenoot van Denneman. J.M. Liefting. Elders overleden A. de Vries. J.G. Biersteker. A. Turkstra, weduwe vah Rommel. P.N. Ruijter. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur j Dierenbescherming Kerkmuziek Nationale Bollendag Informatierubriek Inspektie Heiloo e.o.: 072-335642. Vermiste en gevonden katten: 072-616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-334316. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513-10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Tiddles, lieve witte poes met grijze vlek ken (2 a 3 jr.). Ze is dol op aandacht, een echte knuffelkat voor een rustig plekje zonder kleine kinderen of andere katten, een tuin is wel erg gewenst. Va nity, een grijscyperse poes (5 a 6 jr) zoekt ook iemand zonder kleine kinde ren of andere katten. Gunt u haar de tijd om te wennen. Micky, lieve maar wat angstige zwarte poes met witte neus, befje en sokjes (3 jr.) is dakloos geworden door overlijden van haar ei genaar en zoekt een rustig nieuw huis of flat. Koko is een slanke zwart/witte half-siamese kater voor een rustig huis met een tuin (5 jr.). Meer informatie bij tel. 072-334316. Vermist: Zwarte poes met witte bef en pootjes en vlooienband, Westerweg omg. Bayers- hoffweg, Heiloo. Abrikooskleurige gec. half-ers met witte vlooienband en ko ker, 4 jr. Mooyeveld, Egmond Binnen. Schuwe rode gec. kater met witte bef, pootjes en staartpunt, 15 jr., Kerkelaan Heiloo. Zwart/wit gevlekte poes met witte bef en poten en witte vlooienband, 6 jr., Kerkakkers Heiloo. Zilverkleurige perzische poes met rood bandje, 4 jr., Rijksweg Limmen. Klein cypers poesje met wit op de buik, 2 jr., Ewisweg Hei loo. Grijze perzische poes, 7 jr., Bosa- nemoom Heiloo. Oranje-rode cyperse kater, 1 Vi jaar, bruine vlooienband, De Kloosterhof, Heiloo. Inl. 072-616106. Gevonden: Grijze sierduif met paarse kraag, Ypesteinerlaan Heiloo. Witte duif met donkere vleugels, Termijen Heiloo. Lichtrode kat met siamees bloed, Akersloot, inl. 072-616106. BERGEN - In het kade van de viering van 900 jaar kerken Schoorl - Bergen - Langedijk-N zal in de Nieuwe Beuk van de Petrus en Pauluskerk te Bergen een overzichtstentoonstelling van 900 jaar activiteiten op het gebied van de kerk muziek in deze kerken worden gehou den. De officiële opening van deze tentoonstelling zal worden gedaan door pastoor Wanna op vrijdagavond 5 au gustus om 19.30 uur. De expositie is open op de zaterdag- en zondagmidda gen van 6, 7, 13, 14 20 en 21 augustus van 14.00 - 17.00 uur. De entree is 2,50. U kunt luisteren naar kerkmuziek van alle tijden, die zal klinken als achter grondmuziek. Op panelen en door mid del van voorwerpen, foto's en boeken, krijgt men een overzicht van de diverse facetten van de kerkmuziek, zoals b.v. Gregoriaans in kloosters en kerken, volkszang, orgels en organisten. Eén van de interessantste objecten die worden tentoongesteld is een voor deze gelegenheid in bruileen ontvangen gra vure van de psalmberijmer Petrus Da- thenus, voorzien van ezelsoren. Ook de vele objecten vanuit de koren en van de organisaten zijn een bezoek zeer zeker waard. Een tentoonstelling over dit on derwerp is nog nergens gehouden. Deze tentoonstelling zal daarna gedurende de weekends in september te bezichtigen zijn in de Koogerkerk te Zuid-Schar- woude. EGMOND - Op zaterdag 6 augustus viert Nederland de vierhonderdste ver jaardag van de tulp. Dit feest valt sa men met de nationale bollendag. Ter gelegenheid daarvan zetten ook bollen- telers rond Egmond hun deuren open voor het publiek. Belangstellenden kun nen op de Nationale Bollendag zien hoe op moderne wijze bollen worden ge broeid en verwerkt. Daartoe zijn ze in Egmond aan den Hoef, Egmond-Bin- nen en Bakkum-Noord, tussen 10.00 - 16.00 uur, welkom op gespecialiseerde bollenbedrijven. De firma Van der Pol, aan de Herenweg 273 in Egmond aan den Hoef, teelt veel tulpen en narcissen en geeft daar alle in formatie over. In de winter trekt ze de tulpen zelf in bloei. Het pellen van de tulpen gebeurt hier machinaal. Hoe anemomen, muscari, gladiolen, al liums en andere bolgewassen worden geteeld is te zien op het bedrijf van P.C.J. van Schagen aan de Herenweg 2 in Egmond-Binnen. Dit bedrijf beschikt over een speciale spoelplaats om met water de grond van de bollen te spoelen. De firma Gerard de Waard en Zonen, aan de Duinweg 3a in Bakkum-Noord, teelt tulpen, narcissen en hyacinten. De ze trekken ze in de winter zelf op pot in bloei. Hoe dit gaat wordt uitgelegd. Dit bedrijf exporteert naar Duitsland en Scandinavië. Een routebeschrijving en informatie over de drie bedrijven is verkrijgbaar bij de VVV in Egmond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4