Topbands en -artiesten tijdens kermis Akersloot iA/aeA/ Z& zegyesi cAat Nieuwe expositie bij de Akermare Tentoonstelling van kunst en kunstnijverheid Doorstroom verkoopt voor project in Uganda Akersloot maakt energiebeleid Wie helpt bij de vakantiespelen? Modderspektakel in Akersloot Cursus zelfverdediging en weerbaarheid Burgerlijke stand Agenda Limmen Voortgang bestrijding iepeziekte in Heiloo Inleveren kopij voor de Uitkijkpost P.V. Luchtpost Expositie Marianne Eugster in het MCA PAGINA 8 c/aajb -ff//// (Hi// (/erjtf/tnv/ Ze zeggen dat ik gek ben. En dus gaat het goed met mij. Dat kan helaas niet gezegd worden van ie dereen. Vrees niet, geen verhande ling over enge ziektes en vreemde verwondingen. Dit keer wil ik het eens hebben over de veranderende waarden en normen, over hoe we ons met z'n allen gedragen. Is de gek moralist geworden? Ze zeggen dat ik het mooi kan vertéllen. En dan vooral voor anderen. In de spiegel kijken is voor mij geen ri tueel. Is ook geen goede gewoon te. Want als je in de spiegel kijkt, zie je jezelf, zoals niemand jou kan zien. Ga maar na: als je een ander recht in de ogen kijkt, zie je zijn of haar rechteroog aan de linkerkant van het gezicht. Kijk je jezelf diep in de ogen - een ge woonte die sommigen hebben als ze een borreltje teveel op hebben en bij zichzelf denken 'Waar ben ik in godsnaam mee bezig?' - dan zie je jouw rechteroog aan de rechterkant. Logisch: spiegelbeeld. Maar hou je figuurlijk de spiegel voor, dan zie je ook alles omge keerd. Moet je alles omdraaien en toch weer niet. Het is veel te inge wikkeld en je laat het maar snel achterwege. Maar het toch eens proberen is niet verkeerd. Waarden en normen: hoe gaan we met elkaar om en wat vinden we ervan? De dames en heren politici spreken beleefd tot elkaar, noe men elkaar meneer of mevrouw en verschuilen zich achter de kleur van hun partij. Ontmoet je die zelfde mannen en vrouwen 'in het wild', dan verdwijnt vaak alle for maliteit, hef je het glas als er een reden voor is en noem je elkaar bij de voornaam. Tegenwoordig is dtit het geval, maar zo 'n tien jaar terug - het tijdperk Glijnis, Dek ker en Willemse-van der Ploeg - hadden we nog echt een college van dame en heren. Niks geen voornamen: van burgemeester Glijnis heb ik die nooit geweten. Overigens werd toen tijdens de nieuwjaarsreceptie wèl een borrel tje geschonken). Tegenwoordig hebben we Nico, Juup, Tom en Roelof op het pluche in het ge meentehuis. (En alcoholvrij het nieuwe jaar in). Dichter bij de mensen? Als het niet zo is, dan wordt het de hoogste tijd. Ze zeggen dat ik gek ben, maar als het gebruik van je voornaam goed is, dan ben ik niet gek. M'n leven lang doe ik niet anders. Nu heb ik een dubbele naam en bo vendien één, die niet echt gebrui kelijk is, dus het is voor velen niet eenvoudig. Gelukkig maar. Want tegenwoordig maken ouders van pasgeborenen het er ook niet makkelijker op: Jan, Piet en Klaas sterven uit en nieuwerwetse namen grijpen de macht. Kijk maar eens naar de rubriek 'bur gerlijke stand' en je bergijpt wat ik bedoel. Natuurlijk, de tijd staat niet stil, zelfs niet in Heiloo, al is er een groepering, die dat in een aantal opzichten wel zou willen. Maar op zich is het bestaan van die groepe ring - Heiloo Houden Zo! - al een teken dat de waarden en normen veranderen. Besturen in het dag licht, niet achter gesloten deuren compleet met informatie-, voor- lichtings- en inspraakbijeenkom sten, een rubriek in de krant. En dus: protest, actie, handtekenin gen. Van structuurvisie tot speel veldje, van kruising tot oude woning, geen plan komt meer on geschonden door de maatschappe lijke discussie. Dat wordt wat wanneer binnenkort het referen dum wordt geïntroduceerd. Leven in de brouwerij, de Heilooër be volking op de barrikaden, de poli tiek moet kleur bekennen en dus met de billen bloot: kijken in de spiegel, die'de bevolking haar voorhoudt. Heet dit bestuurlijke vernieuwing? Is dit dichter bij de bevolking? Prachtig Heiloo: Hou den Zo! Ze zeggen dat ik gek ben, maar je moet wel blind zijn, als je de ver anderingen om je heen niet op merkt. Mooie namen als Vondel en Hasebroek verdwijnen om plaats te maken voor het eigen tijdse Springschans. De straat- naamgeving is helemaal niet meer te volgen: is de 'Brug' 'Stuk' of is alles in - weliswaar 'Kleine' - 'Kanne' en kruiken? Geef mij maar het Ans - sorry: A.A.M. - Willemse Plein of de J.J. Dekker Boulevard. Het schijnt dat de nieuwe straatnamen allemaal historisch verantwoord zijn, maar verantwoord is volgens mij niet hetzelfde als logisch of voor de hand liggend. Beetje conservatief, niet echt creatief, maar ik ben vast niet de enige die er zo over denkt. Nog meer veranderingen. De lof trompet klinkt voor de 'vernieu wingen' in zwembad Het Baafje. Fanatieke zwemmers jubelen over warme douches en ruimere ope ningstijden. De vernieuwers koesteren hun gelijk door de grote belangstelling, die er dit jaar is. Maar het komt natuurlijk gewoon door het prachtige zomerweer. En wellicht in samenhang hiermee het feit dat topless zonnen niet langer verboden is. Trekt dat soms extra vrouwen én mannen) naar het bad? Het mag nog steeds niet - geen ongewenst bloot binnen de bebouwde kom - maar er wordt niet tegen opgetreden. Je staat er nauwelijks bij stil, je vindt het de gewoonste zaak van de wereld, maar toch is het een verandering. Het was dat een medewerker van de gemeente er eens tegen mij over begon. Ze zeggen dat ik gek ben. Maar dat komt omdat niemand mij ziet zoals ik mezelf in de spiegel zie. Wie ziet mijn ware ik? Of wat al gemener: wie ziet een ander of zichzelf zoals hij of zij werkelijk is? Het zijn vaak veranderingen om je heen, bijvoorbeeld van waarden en normen, waardoor je bepaalde eigenschappen opmerkt. Als voorzitter van een jongeren centrum werd ik niet verrast door de geur van hasj. En als ik nu op een feestje diezelfde geur ruik, dan valt het me op. Schaamde ik me nog niet zo lang geleden wan neer ik ook maar een gulden rood stond bij de bank, nu maak ik - als zoveel anderen - gebruik van de mogelijkheden, die de geld- giganten met veel tam-tam bieden. Spiegeltje, spiegeltje aan de wand: wat is er aan de hand? Wat heeft nog zoveel waarde, is zo sterk, dat het de tijdgeest doorstaat? Dan kom ik toch uit bij het respect voor elkaar. Want of we elkaar nu meneer en mevrouw of Jan en Greet noemen, of we el kaar bevechten in de politiek, of we wonen in een straat of aan een 'stuk', of we bloot in de zon lig gen of ons verbergen in schaduw of kleren, we zullen het met el kaar moeten rooien. En de liefde natuurlijk, die rots in de bran ding, die maling heeft aan veran deringen. Respect en liefde: het klinkt oubollig, maar deze bergip- pen zijn wezenlijk tijdloos. En hoe je er ook naar kijkt - met of zonder spiegel - er verandert niets. Noem me Japie Moraal, maar niet gek. 'Generatie' (brons) van Marion Visione. AKERSLOOT - Dit jaar bestaat de Kring van Nederlandse Beeldhouwers 75 jaar. Dat feest gaat niet ongemerkt voorbij: 30 musea en instellingen ver spreid over het hele land richten ten toonstellingen in. Zo ook beeldentuin Akermare in Akersloot. Na een enthousiast ontvangen voorjaar sexpositie presenteert de beeldentuin opnieuw werk van elf kunstenaars. Naast de edelstenen implosievormen van Ewerdt Hilgemann, het verfijnde werk in jade, amathist en Mexicaans marmer van Ans Hey en de prachtige steenpoorten van Marianne van den Heuvel is er nieuw werk van Joris Ver- donkschot: romantische, grote gegoten beelden in cement. Inez Warnaar maakt grote en kleine realistische bronzen, Ka- rien Froeling laat installaties zien, waar bij het thema 'de vrouw in de maat schappij' een belangrijke rol speelt. Friduwih Riemersma zoekt balans door middel van steen- en houtstapelingen. Piet van Heerden komt met ontroerend mooie kleine bronzen. Marion Visione laat middelgrote en kleine bronzen zien, die zowel klassieke als moderne elemen ten bevatten. Beeldentuin Akermar is geopend op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op afspraak (tel. 02513-12598). Het adres is Uiterdijk 2 te Akersloot (tussen de jachthaven en het pontje). De expositie wordt besloten in het weekend van 10 en 11 september (monumenten dagen). EGMOND - In het weekend van 5 en 6 augustus wordt er in het oud-katholieke verenigingsgebouw aan de Julianastraat 5 te Egmond aan Zee een verkoopten toonstelling gehouden van kunst en kunst en kunstnijverheid uit diverse we relddelen. De tentoonstelling is open op vrijdag 5 augustus van 12.00-18.30 uur en op zaterdag 6 augustus van 10.00- 17.00 uur. Te bezichtigen en te koop zijn onder meer houtsnijwerk (maskers, voorou derbeeldjes) uit verschillende Afri kaanse landen, handbewerkte koperen vazen en bronzen figuurtjes uit India, houten beelden uit Bali, schitterende Cloisonne vazen en voorwerpen van speksteen en jade uit China en verder een groot assortiment van kleine kunst- nijverheidartikelen. De toegang is gratis. AKERSLOOT - Sinds een klein half jaar is in Akersloot de Stichting Doorstroom actief. Met enkel vrijwilli gers probeert deze stichting door middel UITKIJKPOST 3 AUGUSTUS 1994 AKERSLOOT - Het project 'Gemeen telijk Energiebeleid' is in Akersloot van start gegaan. In dit project dat ook in de andere SNK-gemeenten wordt uitge voerd, werken gemeente en energiebe drijven samen aan het opstellen en uitvoeren van plannen om het energie verbruik te verminderen. Het is de be doeling dat de SNK-gemeenten begin 1995 komen tot vaststelling van de ener giebeleidsplannen en uitvoeringspro gramma's. In het plan van aanpak van de gemeente Akersloot staat onder andere aangege ven op welke doelgroepen de gemeente zich zal richten bij de uitvoering van het plan. Samen met de doelgroepen wordt vastgesteld wat het energieverbruik bij de doelgroepen is, wat hun ideeën en besparingsmogelijkheden zijn en welke taken de doelgroepen kunnen ver richten. De besparingsplannen van de doelgroe pen met het daaraan gekoppelde ge meentelijk beleid worden neergelegd in een energiebeleidsplan. Dit energiebe leidsplan moet door de gemeenteraad van Akersloot worden vastgesteld. Een energiebeleidsplan is mooi, maar het kan echter niet bij mooie woorden alleen blijven. Daarom wordt er een uit voeringsprogramma opgesteld waarin staat aangegeven welke concrete activi teiten de gemeente op verschillende mo menten in een periode van vier jaar zal ondernemen. In het uitvoeringspro gramma staat ook aangegeven wat deze activiteiten betekenen in termen van geld en inzet van personeel voor zowel de gemeente als de energiebedrijven. Trio The Parrots. HEILOO - Volgende week maandag gaan in Heiloo de zomervakantiespelen voor de kinderen van de basisscholen weer van start. De inschrijving is inmid dels afgerond en de organisatoren zijn verheugd over de grote belangstelling. Echter, door die flinke toeloop is er nog behoefte aan vrijwilligers, die de werk groepleden bijstaan om van de evene menten telkens weer een succes te maken. In het bijzonder zijn er helpende han den nodig bij twee activiteiten: de speurtocht op vrijdag 12 augustus en de vossenjacht op woensdag 17 augustus. De speurtocht wordt gehouden in het recreatiegebied de Noorderneg. De kin deren lopen in groepjes onder begelei ding. Tijdens de tocht moeten letters verzameld worden door middel van het uitvoeren van diverse opdrachten. Met deze letters wordt een woord gevormd. Elke groep krijgt een ander woord, zo dat men niet bij anderen kan 'spieken'. De tocht start om 13.30 uur vanaf het parkeerterrein aan De Omloop en duurt tot een uur of vier 's middags. De groepjes gaan met enig tijdsverschil om de beurt van start. De deelnemers aan de vossenjacht op 17 augustus moeten heel wat aflopen. Er moet gejaagd worden op een aantal vos sen, die zich op sluwe wijze bewegen door het 'jachtgebied'. Om alle vossen te vinden is er dus wel enig doorzettings vermogen nodig. Voor de vossenjacht wordt op woensdagmiddag om 13.30 uur verzameld bij De Hofdijk in Ma- riënstein. De jacht zelf duurt tot een uur of vier. Ouderen, bijvoorbeeld ouders van deel nemers, die bereid zijn om mee te hel pen bij vooral het begeleiden van de kinderen tijdens deze twee activiteiten, kunnen zich in verbinding stellen met Ton Verbeme (tel. 339885). Hij noteert graag uw naam en geeft verdere infor matie. Bedenk dat de kinderspelen, on danks de grote belangstelling van de jeugd zelf, pas echt geslaagd zijn als er voldoende begeleiding is. Dus als u een middagje vrij heeft of vrij kunt maken, bel dan zo snel mogelijk. De jeugd van Heiloo zal u er dankbaar voor zijn. AKERSLOOT - Veel spektakel tijdens de komende Akerslootse kermis welke zaterdag 6 augustus van start gaat en die zal duren tot en met dinsdag 9 augustus. In café De Vriendschap, het middelpunt van deze oergezellige kermis staat een ij- zersterk programma op stapel met tal van bekende artiesten en topbands. Zaterdag 6 augustus gaat de kermis van start met de beste kermisband van Noord-Holland, Shoreline. Naast deze bekende kermisformatie zien we deze avond het alom bekende feestduo De Deurzakkers. Zij zullen samen met Sho reline zorgen voor een geweldige start van de Akerslootse kermis. Zondag speelt traditiegetrouw vanaf half drie 's middags Shoreline, die dit jaar er echt zin in hebben om Akersloot weer op z'n kop te zetten. Maandagmorgen het traditionele eerste deuntje. Vanaf 10.00 uur speelt het be kende kermistrio The Parrots in de voorzaal en het café. Om half drie wor den zij afgelost door Shoreline met als speciale attraktie deze middag Neer- lands meest gevraagde zangeres van dit moment Sugar Lee Hooper. Sensatie en een geweldig stuk amusement zullen zorgen voor een fantastisch eerste deuntje. Dinsdagmorgen starten we wederom om 10.00 uur met The Parrots. Om half drie worden zij afgelost door het Rem brandt Duo, vroeger trio Manke Nelis, dat iedere dag het bekende café op het Rembrandtsplein op stelten zet. Inmid dels zijn zij een bekende verschijning geworden in De Vriendschap tijdens de kermis waar zij binnen een mum van tijd iedereen op de vloer hebben. Als speciale gast deze middag de komische zanger Huup Hangop, een regelmatige verschijning op Neerlands televisie en een gangmaker van het beste soort. De kermis wordt dinsdagavond op tra ditionele wijze afgesloten door Shoreli ne, op een manier zoals zij alleen kunnen. Zittend, zwetend, van polenai- se tot house, alles zal gebeuren op deze laatste kermisavond. Op het plein voor De Vriendschap zullen een twintigtal at- trakties zorgen voor voldoende ker- misplezier, zodat deze unieke kermis weer borg stat voor ieder wat wils. Natuurlijk zijn ook dit jaar weer de be kende kermisshirts verkrijgbaar tegen het luttele bedrag van slechts 10 gulden. De Deurzakkers. Sugar Lee Hooper. Vanaf zaterdag tot en met dinsdag zijn zij volop in de aanbieding, altijd mak kelijk zo'n reserveshirt. Akersloot gaat het weer helemaal maken, voor velen in de omgeving is dit nog steeds kermis nummer 1. Gezelligheid en ouderwets kermisplezier staan hoog in het vaandel in Akersloot en dat proberen zij in com- binate met topbands en topartiesten nog jaren staande te houden! AKERSLOOT - Op zondag 7 augustus vindt aan de Kerkelaan in Akersloot om 13.00 uur het jaarlijkse waterfeest plaats. Als eerste onderdeel staat het polsstokverspringen op het programma. Elk jaar is het weer een uitdaging voor veel kermisvierders om de overkant te halen. Bij iedere mislukte poging wordt de springer of springster omgedoopt in een modderpersoontje. Desondanks zijn de meeste polsstoktoppers aanwe- zog om Akersloot met o.a. Henk Kuhl en Gerard Engel. In de Akersloter klas se is Jim Buur al jaren de sterkste springer. Naast het polsstokverspringen wordt het N-H kampioenschap mastklimmen gehouden. Dit mastklimmen is een sport waar de polsstokverspringers erg goed in zijn. Deze geoefende klimmers zullen in een aparte klasse strijders. Verwacht wordt dat de rapste klimmers de pilaar binnen 6 seconden weten te bedwingen. Bij de ongeoefende klim mers ligt het tempo beduidend lager en velen zullen ook dit jaar de top niet be reiken. Dit onderdeel bij uitstek ge schikt voor de jeugd die de moddersloot nog niet ziet zitten. De jeugd en dames klimmen om het snelste tot 6 meter. Het laatste onderdeel, de gevreesde prutpolderloop, is in Akersloot niet meer weg te denken. Alle moddercracks zullen aan de start verschijnen en na en kele sloten onherkenbaar zijn. Speciale prijzen zijn er voor 'de snelste heer en dame uit Akersloot. Deze prijzen zullen na afloop uitgereikt worden door de al- lercharmantste moddermis in bar 't Achterom bij een gezellig kermismu- ziekje. ALKMAAR - Het doel van zelfverdedi ging voor vrouwen is een realistischer inzicht te krijgen in gevaarlijke situaties en daar adequaat op te reageren. Je leert eenvoudige vechttechnieken, die je kunt gebruiken wanneer je lastig geval len wordt. Je leert je bevrijden uit aller lei grepen, omklemmingen en verwur gingen. De weerbaarheid heeft te maken met je houding en het gebruiken van en vertrouwen op je intuïtie. De bedoeling is dat je je eigen kracht leert mobiliseren, zowel mentaal als fy siek. Ook dat je je eigen grenzen leert herkennen en aangeven. Je leert moeilij ke situaties in te schatten, te herkennen en daarnaar doelgericht te handelen, waardoor je kunt voorkomen dat je lastig gevallen wordt. Aldoende leren we een weerwoord te hebben op onge wenste intimiteiten en een vuist te ma ken tegen sexueel geweld. Deze cursus start op donderdag 15 sep tember te Alkmaar. Informatie en op gave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. LIMMEN - Geboren: Ray, zoon van Rudi P.H, Nuijens en Paula Dekker. Dion, zoon van Bernardus J.M. de Goed en Johanna M. Min. Denise, dochter van Nicolaas A.T.J. Kroon en Carolina G.M. Noom. Koen Robert, zoon van Robert Jan van Vulpen en Marian Hartog. Rachel Elizabeth, dochter van Nathaniel P. Powers en Maria T. de Ruijter. Adrianus Petrus, zoon van Jacobus A. Welboren en Ja- coba C. Beemsterboer. Rick Jacobus Nicolaas, zoon van Paulus J.A. Bührs en Monica C.M.M. Verduin. Sascha Rosa Maria, dochter van Petrus G.J. van Kessel en Jacoba H.M. Scheepma ker. Romy Suëla, dochter van Edwin A.A. Schneider en Alexandra M. de Roode. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu- van de verkoop van tweedehands spul- ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. len geld bijeen te brengen voor de finan- 06-52800522. ciering van een waterproject in Uganda. Uitvaartverzorging Dit project wordt gerund door pater Begrafenisondernemning Hoogeboom, Meindert van der Hulst, afkomstig uit tel. 02205-3009. Zuid-Schermer. Op dit moment is de Praktijken Fysiotherapie pater over voor een kort verblijf bij Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur- familie. baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. Op zaterdag 6 augustus wordt er een 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak, weer een verkoop gehouden op het R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim- adres Koningsweg 36 te Akersloot. Dit men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: maal is er een extra aanbod van meubels Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. en boeken. Tussen 9.30 en 15.00 uur Regionale Instelling kunt u een kijkje nemen en zien of er Maatschappelijke Dienstverlening iets van uw gading bij is. Heeft u zelf Spreekuur: donderdag van 14.00 tot nog spullen beschikbaar, dan kunt u 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden- HEILOO - De iepeziekte in de gemeente Heiloo spreidt zich aanzienlijk uit. Tot nu toe zijn er 340 particuliere iepen, waarvan een groot deel van Vereniging van Natuurmonumenten, en 106 ge meentelijke iepen verloren gegaan. Dit ten opzichte van verleden jaar, waarin over de gehele periode 90 particuliere bomen en 160 gemeentelijke bomen ge rooid zijn. De iepeziekte in het Heilooër Bos heeft zich enorm uitgebreid. De Vereniging Natuurmonumenten, eigenaar van het Heilooër Bos, heeft te weinig financiën. De gemeente Heiloo zal de vereniging te hulp schieten. De afdeling Groen en Landschap stelt de snippermachine voor maximaal 24 uur ter beschikking aan Natuurmonumenten. Op deze ma nier kan een hoop tijd gespaard wor den. De takken die anders geschild moeten worden, een tijdrovende bezig heid, kunnen dan worden versnipperd. In overleg met natuurmomumenten zal bekeken worden wanneer de inzet van de snippermachine gewenst is. Net zoals de gemeente Heiloo en de om- In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. liggende gemeenten dienen alle particu lieren alle zeilen bij te zetten om de iepeziekte te bestrijden en zo de iepe ziekte de baas te worden en te blijven. Het verlies van elke iep is een verlies voor groen Heiloo. Als er een zieke iep wordt gesignaleerd, als er twijfels of vragen zijn dan kan men contact opne men met de afdeling Groen en Land schap van de gemeente Heiloo, tele foonnummer 313 234 of 313 233. Er kan dan direct actie worden on dernomen. hierover contact opnemen met Wil Broersen (tel. 02513-12778) of Ben Schagen (tel. 02513-14957). HEILOO - Zaterdag 30 juli waren er weer twee vluchten voor de liefhebbers van Luchtpost; één in de categorie Jon ge duiven vanuit Arres (B.) 235 km, deelname 82 duiven. De duiven werden om 7.15 uur gelost met een variabele wind. De uitslag was als volgt: R. Mei jer 1-2-6-9. J. Teileman 3-10-12. H. Schouten, 4-7-8-14-15-16. Comb. Mole naar, 5-13 J. Pepping, 11. In de categorie eendaagse fond vanuit La Souterraine (745 km) werden de dui ven om 6.45 uur gelost met een zuid oosten wind. De uitslag was als volgt: Comb. Jan Ranzijn, 1-2. Comb. Witte brood-Groenland, 3-4-9-11-13-14. F. Kaandorp. 4. S. Bakker, 6-10. E. Maat 7. S. Leyen 8-12. Het aantal duiven dat aan deze vlucht deelnam was 62 duiven. Bij de eerste vlucht behaalde de duiven een snelheid van 60 km per uur. Bij de tweede vlucht behaalden de duiven een snelheid van 73 km per uur. Een wa re prestatie met dit warme weer. weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spreek uur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over 'Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 07*2-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- gemeentehuis is tijdens kantooruren te- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en lefonisch bereikbaar onder telefoon- mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag nummer 1456. 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo- Voor de dienst gemeentewerken gelden nische afspraak. dezelfde tijden Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Telefoonnummer grofvuil: 072-413533. Borsje en W.J.M. van, Look, Dotter- De wethouders kunt u spreken tijdens bloem 7, Castricum, tel. 02518-5591U. de inloopspreekuren op dinsdagavond Tijdens de weekenddienst wordt u even- tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen- tueel automatisch doorgeschakeld. Be tehuis. De burgemeester slechts na tele- handeling kleine huisdieren na tel. fonische afspraak. afspraak. Afdeling sociale zaken: u kunt terecht Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei- na het telefonisch maken van een af- ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, spraak- belt u hiervoor tussen Limmen). Spreekuur maandag tot en 9.00-11.00 uur, tel. 1456. met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol- Indicatiecommissie Bejaardenoorden gens telefonische afspraak. Verzoeken om opname in een bejaar- Parochie H. Cornelius Limmen denhuis dienen te worden ingediend bij Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, de indicatiecommissie bejaardenoorden tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za- donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. 9.30-10.30 uur. Tafeltje-dek-je Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- tel. 02205-1483. 19.00 uur). Telefooncirkels Ned. Hervormde Gemeente Limmen Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, rius, coördinatrice, tel. 1772. Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072- Welfare Limmen 331473. Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, tel 2483. Heiloo, tel. 02205-3403. Eén van de aquarellen van Marian ne Eugst er-Boonstra. ALKMAAR - Vanaf zaterdag 6 au gustus is er in het MCA te Alkmaar een nieuwe expositie te zien. Het gaat om een tentoonstelling met aquarellen van Marianne Eugster-Boonstra uit Heiloo. De expositie betreft onder andere aqua rellen met bloemen en landschappen, maar ook fresco's en glas-in-lood schil derijen. De tentoonstelling duurt tot donderdag 1 september en is dagelijks gedurende de openinsgtijden van het MCA te be zichtigen. U kunt ook persoonlijk con tact opnemen met Marianne Eugster- Boonstra via tel. 337803. f v.o.f. HOOGEBOOM Begrafenis onderneming Stetlaantje 1. 1906 AN Limmen Voor het verzorgen van begrafenissen, crematies, grafmonumenten dankbetuigingen enz. Tel. 02205-3009 Mevr.L.Groot-Hoogeboom Tel. 02205-1408 Dhr.J.A.Hoogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8