Pilt DOLLE DAGEN 40 tot 70% KORTING KUYPER Topbasketbal in Heiloo n Ans en Ares de Wit runnen al dertig jaar 'hun' Café De Wit uit de regio m DRU UITKIJKPOST 10 AUGUSTUS 1994 UWSBLAD 59e JAARGANG NO. 32 AV Trias ''■mm—j 4 CONTAIN AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 STATIONSWEG 61,1851 U HEILOO TELEFOON 072 330 068, TELEFAX 072 340 237. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Gedichten schrijven Dansexpressie MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN r HAfHMAMfi dakdekker - loodgieter K.. PIM^niVIMIllVJ Holleweg 19 072 335085 Ai MAKELAARDIJ O.G. ^pothfkfn J \/^jS Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO ASSURANTIËN -WW Te| 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES Wordt nu donateur van HSV-voetbal Zomeravondconcerten in de Witte Kerk Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 m: Ja %v«« %T~ i t m. HEILOO - De atletiekbaan aan het Maalwater is zeer geschikt voor snelle tijden. Dat bleek al in juni toen Jacqe- lien Poelman de snelste seizoentijd op de 200 meter liep en dat bleek opnieuw afgelopen vrijdag bij goed bezette wedstrijden die Trias organiseerd. Mid- denafstandloper Ton Baltus van Lycurgus-Krommenie liep op de 1000 meter een tijd van 2.20.8 min., waarmee hij duidelijk de nationale ranglijst aan voert. Er waren meer toppers aanwezig. Zo won Sven Ootjers het hoogspringen met 2.10 m. en was Gretha Tromp de beste op de 200 meter. Van Trias-zijde werden ook enkele pri ma prestaties geleverd. Barbara Kou- wenhoven verbeterde het clubrecord op de 1000 meter voor dames tot 3.02.0 min. Op hetzelfde nummer liep D- junior Ivo Singer een uitstekende tijd van 3.02.2 min. Arie-Jan Vennik won het verspringen met 6.24 meter en wierp de speer 47.64 meter ver. Bij de jongens junioren B wierp Michiel Singer 44.30 meter en Timo Zijl kwam tot 42.04 me ter. Taco Hamers sprong 1.85 meter hoog. Bij de meisjes was Ellen Olbers weer goed op dreef op de sprintnum mers met 12.6 sec. op de 100 meter en 26.3 op de 200 meter. Veteraan Dick ten Bruggecate tenslotte finishte na een goe de 3000 meter op een derde plaats in 8.55.3 min. Foresters - Ajax: geslaagd evenement HEILOO - Niemand had eigenlijk an ders verwacht: de oefenwedstrijd tussen het eerste elftal van De Foresters en de reserves van Ajax werd door laatstge noemde ploeg gewonnen (0-6). Maar als op zaterdagmiddag ook A-spelers als Michel Kreek, Finidi George en Christi an Kanu van de landskampioen der profteams hun capaciteiten mogen to nen, dan is er geen reden om te klagen. Het evenement, aangeboden door de 60-jarige Drukkerij Uitkijkpost BV in samenwerking met ABN-AMRO, gaat de geschiedenisboekjes is als 'geslaagd'. Rond de 1.000 bezoekers zagen de voor spelen is bepaald niet niets. Een goede graadmeter enerzijds en anderzijds na tuurlijk heerlijk om voor zoveel publiek de voetbalkunsten te laten zien. Het pu bliek bleek een gemêleerd gezelschap. Natuurlijk de aanhang van Foresters, maar ook nieuwsgierige fans van buur- ma i HSV en andere clubs in de regio. Da&ibij nog eens een aantal bezoekers van de Heilooër campings en het was gezellig vol op De-Ègelshoek. De toeschouwers zorgden er ook nog eens voor dat Ajax-trainer Louis van Gaal een kleine bijdrage voor Ruanda kon meenemen naar de benefiet- de gelegenheid in blauw gehulde Foresters-brigade vooral in de eerste helft goed partij bieden tegen de rood- witten van Ajax. Verdedigend werd er heel wat werk verzet. Aanvallend was dat een stuk lastiger. Het verschil tussen de profs en amateurs was duidelijk. Technisch en op snelheid ging het bij Ajax van tijd tot tijd net even in een ho gere versnelling. Aan het eind van de wedstrijd was de conditiestrijd helemaal in het voordeel van Ajax beslist. Toch hoorde je geen geklaag. In de aan loop naar het nieuwe seizoen een wedstrijd tegen de hoofdstedelingen wedstrijd diezelfde avond in en tegen Haarlem. Van de opbrengst van de lote rij, die 's middags gehouden werd, ging ruim 300 gulden naar dit goede en noodzakelijke doel. Van alle kanten was er lof voor het initi atief om Ajax in Heiloo een wedstrijd te laten spelen. Ook de Amsterdamse club zelf reageerde enthousiast. Dus wellicht rijdt de spelersbus ook volgend jaar in de seizoenvoorbereiding weer naar Heiloo. HEILOO - Soms zingen zinnen zich los van de tijd.' Ze krijgen door hun beteke nis en manier van formuleren een beetje eeuwigheidswaarde, een inhoud die mensen iets blijft zeggen. Voor mensen, die op zoek willen naar het wezen van de poëzie, benieuwd zijn naar wat zich achter de woorden om voltrekt, wordt vrijdag 16 september een workshop ge dichten schrijven gegeven. Deze middag is bestemd voor iedereen die graag gedichten leest en schrijft, on geacht leeftijd of schrijfervaring. Door middel van kleine, gerichte opdrachten wordt er gewerkt aan vergelijkingen, metaforen, associëren en het loskomen van het bekende of vertrouwde gebruik van taal. Ook het gebruik van ritme, rijm, klank, het dichterlijk beeld, de ge dachte in het gedicht en een enkele ver svorm komen aan bod. Het resultaat wordt met elkaar besproken en becom mentarieerd. De begeleiding van de workshop is in handen van Margreet Schouwenaar, do cente en dichteres. Voor inlichtingen of opgave kunnen belangstellenden na 19.00 uur bellen: 072 332 418. ALKMAAR - De cursus dansexpressie is een kennismaking met je eigen bewe gingsmogelijkheden, waarin je nieuwe manier ontdekt om je eigen dans vorm te geven. Je leert te experimenteren en te improviseren vanuit verschillende in valshoeken. Hiervoor worden algemene thema's, zoals de oerelementen water, lucht, aarde en vuur, gebruikt. Door te doen zoeken de deelnemers naar de dynamiek en stilte van de bewe gingen en wordt door eenvoudige oefe ningen de uitdrukkingsvaardigheid vergroot. Er wordt alleen, samen of in een groep gedanst, waarbij gewerkt wordt aan timing, overzicht en alert heid, om zo maximaal op elkaar in te spelen. Iedere les wordt voorafgegaan door een korte warming-up. De cursus gaat van start op maandag 12 september en wordt tussen 19.00 en 20.00 uur ge geven in Alkmaar. Voor verdere infor matie of opgave: Gré Braaksma, tel. 072 124 014. Heerenweg 167,1851KN Heiloo,M: 072-331716. Jong en oud kwam naar Foresters - Ajax. AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN fö HEILOO - Na het topvoetbal van afge lopen weekend, waarbij Ajax voetballes gaf, staat er aanstaande zaterdag weer een topsportspektakel op het program ma. Ook nu weer is het de 60-jarige Drukkerij Uitkijkpost, die het samen met Sporthuis Johan Jansen, Café De Wit, restaurant sporthal Het Vennewa- ter en de gemeente Heiloo, mogelijk maakt dat de Helderse topclub Mustang Jeans naar Heiloo komt. Op donderdag 11 en zaterdag 13 augustus speelt het eerste herenteam van Mustang Jeans oe fenwedstrijden tegen Akrides uit IJmui- den in respectievelijk Bergen en Heiloo. Deze teams, die in het seizoen 1993- 1994 als derde en vierde eindigden in de eredivisie van de Nederlandse competi tie, komen op volle sterkte. Ze zullen in beide wedstrijden hun nieuwe aan winsten uitproberen. Beide clubs willen met goed ingespeelde teams beginnen aan de zware Nederlandse competitie. Tevens hebben de teams begin septem ber enkele Europese wedstrijden op het programma staan. Op initiatief van de gemeentebesturen van Bergen en Heiloo komen de teams in het kader van de vakantie-activiteiten naar de beide dorpen. De basketbalve reniging Flashing Vlotman uit Heiloo is gevraagd om op beide dagen de voor wedstrijd te spelen. Op 11 augustus in Bergen speelt Flashing tegen Schoorl en op 13 augustus in Heiloo wordt gespeeld tegen Heerhugowaard. De selectie van Mustang Jeans uit Den Helder (seizoen 93/94). Wanneer u eens topbasketbal in de ei gen regio wilt zien, ga dan op 11 au gustus naar de Europahal, Het Molenweidtje 3 in Bergen (nabij de Eu ropese school), of kom op zaterdag 13 augustus naar sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen in Heiloo. De voorwedstrijden beginnen telkens om 18.30 uur, waarna de ontmoetingen tus sen Mustang Jeans en Akrides om 20.00 uur van start gaan. Heeft u interesse om zelf basketbal te spelen, spreek dan iemand van Flashing aan in de sporthallen. De trainingen be ginnen half september en worden ge houden in de gymzaal aan de Burenweg. Voor opgave en/of informatie: O. Geuskens, tel. 072 336 180. HEILOO - De komende weken gaat de heer Bolten weer aan zijn jaarlijkse ron de door Heiloo beginnen om de dona- teursgelden voor de afdeling voetbal (seizoen 1994-1995) op te halen. Meer dan ooit is het de moeite waard om u bij al die reeds aangesloten donateurs aan te sluiten. Door het behaalde kampioen schap komt HSV het komende seizoen immers uit in de tweede klasse KNVB. Dat betekent nieuwe, interessante te genstanders en wellicht (nog) beter voetbal. Als donateur heeft u gratis toegang tot alle wedstrijdert op het fraaie HSV- sportpark aan de Bayershoffweg, voor zien van een ruim overdekte zittribune. Ook bij feestavonden behoort u tot de genodigden. Neem derhalve een wijs besluit, dat u bovendien nog eens geld bespaart, en bel de heer Bolten (tel. 072 332 071). Hierna zal het donateursgeld tegen overhandiging van uw registratie- kaart worden opgehaald. HEILOO - Een nagenoeg geheel bezette Witte Kerk heeft afgelopen vrijdaga vond met een ovationeel applaus Elena en Leonid Minkin bedankt voor de vir tuoze, maar vooral ook muzikale ver tolking van een programma, dat voor deze zomeravond met zorg was uitgeko zen. Zo werden op een prachtige Bösen- dorfer concertvleugel naast werken van bekende Russische componisten ook muziek van Chopin en Liszt ten gehore gebracht. Twee toegiften waren nodig om het enthousiaste publiek tevreden te stellen en huiswaarts te doen keren. Maar het zomeravondfeest is nog niet afgelopen. Nog twee concerten resten. Het eerstvolgende concert, op zoals ge bruikelijk weer geheel andersoortige muziekinstrumenten, vindt plaats op vrijdag 19 augustus en zal worden ver-, zorgd door het Multatuli Strijkkwartet uit Den Haag. Dit kwartet bestaat uit Paul Eggen (le viool), Heieen Kuiper (2e viool), Hedwig Smulders (altviool) en Frank de Gee (cello). Er zullen wer ken worden uitgevoerd van Prokofjew, Puccini en Schubert. In de Uitkijkpost van volgende week Wt i Ans en Ares de Wit achter de door bloemen overvolle bar. HEILOO - Zaterdag 30 juli, laat op de avond. Een grapjurk op het terrasje voor Café De Wit aan de Heerenweg zegt tegen de eigenaar: 'Rondje van de zaak, Ares?' 'Nee, jong, vanavond niet. Kom woensdagavond maar langs!' luidt het antwoord. Zo gezegd, zo gedaan: woensdag 3 augustus was het café afge laden vol. Ans en Ares de Wit vierden met vele van hun vaste klanten het feit dat zij alweer dertig jaar hun uitspan ning in het Stationscentrum runnen. De volgende morgen was er op de bar geen plaats voor de grote vaas met bloemen, die men daar zelf altijd neerzet. Overal kleurde en geurde het, een ware bloe menzee. In de zomer van 1964 verkasten Ans en Ares van Tuitjenhorn naar Heiloo. Aan de Heerenweg kwam daar het café Lands Welvaren vrij. Eigenaar Cor Ad miraal kon geen opvolger vinden en na een telefoontje van de brouwerij ging Ares de Wit eens een kijkje nemen. Het horeca-vak was hem bepaald niet vreemd: zijn vader had een eigen café in zullen wij u uitgebreider over kwartet en programma berichten. Belangrijk is u nog mede te delen dat de toegangsprijs onveranderd op tien gulden (cjp/65 en kinderen tot 12 jaar f 7,50) is geble ven en dat kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar zijn bij de VVV Heiloo (hoek Stationsweg/Heerenweg), dan wel telefonisch kunnen worden gereser veerd via tel. 334 804. Tuitjenhorn. Het uitstapje naar Heiloo werd een verblijf van tot dusver ruim dertig jaar. Tegenwoordig heet het café recht toe recht aan De Wit. In het verleden was dat De Viersprong. „We moesten het een naam geven van de Kamer van Koophandel. Tja, het stond bijna op de oude kruising van Heerenweg en Stati onsweg. Dus werd het De Viersprong", aldus Ares. Over de naam werd niet moeilijk gedaan, maar voorafgaand aan de opening werd aan het interieur wel flink gewerkt. Haalde voorganger Ad miraal bij wijze van spreken elk flesje bier apart uit de kelder (geen koeling), Ares stapte over op tapbier. Eerst nog uit vaten in de kelder, later een schuur achter het pand en tegenwoordig uit grote tanks. Het is niet de enige verandering ge weest. Aanvankelijk had Café De Wit een kleine bar en twee biljarts staan. De woonkamer en keuken van de familie lagen direct achter het café. In 1973 werd de keuken omgebouwd tot toilet groep, de woonkamer werd de plaats voor het ene biljart dat er nu nog staat. Aan de achterzijde werd uitgebreid en de familie De Wit woont nu boven het café. Wat betreft de bezoekers is er volgens Ares de Wit niet echt veel veranderd. Een gezellig café voor jong en oud. In de eerste jaren had de uitspanning wel de naam HSV-café te zijn. De teams van de voetbalclub verzamelden bij De Wit voor vertrek naar uitwedstrijden. Nu is dit predicaat wel veranderd. Een klein voorbeeld: Café De Wit is ook sponsor van de selectie van De Fo resters. Iedereen voelt zich er 'thuis', kan je zeggen. Over veranderingen gesproken. Ares de Wit vindt het jammer dat activiteiten als de kortebaandraverijen en de kermis niet meer in het Stationscentrum gehou den (kunnen) worden. Door een 'kron kel' in de Heerenweg zijn de draverijen niet meer mogelijk. Het kermisterrein is aan de andere kant van het dorp. Ook de sfeervolle braderie van vroeger jaren is niet meer: teveel kijkers, te weinig ko pers en dus oninteressant voor de ver kopers. Het is allemaal niet anders, maar Ans en Ares gaan onverdroten voort: ,,De eerste dertig jaar zitten er op!" En er gebeuren nog genoeg leuke dingen in en om het café. ,,Ik vind het leuk als je nu jonge mensen binnen krijgt, van wie de ouders elkaar hier hebben leren ken nen", aldus Ares. Zes dagen per week staan Ans en Ares klaar voor hun bezoekers. Eén dag heb ben ze vrijaf: de donderdag is al meer dan tien jaar de dag van Ed van Haa- ren. Dan stappen Ans en Ares met een gerust hart op de fiets voor een rondje West-Friesland, het café in vertrouwde handen achterlatend. Vorige week kwam dat best uit. Het jubileumfeest was druk en gezellig en natuurlijk werd het laat. Een extra uurtje slaap konden ze best gebruiken. Maar daarna maal den de pedalen rond

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1