De Egmonden Softbalsters uit Heiloo reizen door de wereld Evenementenagenda Akersloot Ze zayye/i c/at (AjyeA m w Golftoernooi van Heilooër Condors 8^5555^1 Oefenwedstrijd rugbyers CAS RC tegen Engelsen 0 Z& Slotconcert Vocatie Bv 't Tret'fertje Akersloter beddenrace Rond de muziektent 'Japans' slotconcert Holland Music Sessions DRINGEND VERZOEK Zaalvoetbaltoernooi om Sporthal Egmond Cup PAGINA 4 UITKIJKPOST 17 AUGUSTUS 1994 ffaaf*-Wün (Hi/i (/er ffloret Ze zeggen dat ik gek ben. En zwaar op de hand. Waarom moet je in die stukjes nu steeds zo se rieus worden? Het wordt me ge vraagd en ik heb er geen antwoord op. Dan sta ik met een mond vol tanden, niet begrijpend dat men niet snapt wat ik bedoel. Ik bracht eens een bezoek aan Po len, aan de zusterstad Swietochlo- wice. Mijn vrienden sleurden me van het ene feestje naar het vol gende, van de ene bezienswaardig heid naar de andere. Op een gegeven moment vroeg ik of ik niet eens met de mijnwerkers mee naar beneden kon gaan, de buik van Moeder Aarde in. Mijn vrien den keken me aan alsof ik plots klaps stapelmesjokke was geworden. Ik wilde de realiteit er varen, de andere kant van de me daille zien en niet louter plezier beleven aan de roes van wodka en feestgedruis. Binnenkort ga ik weer naar Polen, samen met drie 'beginners'. Zij kennen de stad en omgeving nog niet. Zij weten nog niets van de familie-ontmoetingen, die zonder meer op het programma staan. Zij hebben Krakow nog niet gezien, de Wawel en Lakenhallen zijn voor hen woorden uit mijn mond. Zij kennen Auschwitz en Birkenau uit de boeken en verhalen, de les sen op school en van de televisie. 'Arbeit macht frei' in ijzeren let ters boven het hek, de eerste schok en nooit meer vergeten. Zij zullen zweten en weten. En ik ga mee langs de beelden, die ik me herinner, op zoek naar nieuwe im pressies, het leven onder de grond en het nachtleven in de brouwerij. Ze zeggen dat ik gek ben, wan neer ik een week in het Brabantse land toef en in die periode grote kerken bekijk in Breda, Tilburg, Den Bosch en Antwerpen. Als ik dan ook nog eens twee musea op neem in het programma en 's och tends vroeg wil opstaan, dan noemt men mij Lotje'. En toch kan ik het niet laten: het nachte lijk vertier schijnt altijd gecom penseerd te moeten worden met een portie Grote 'K'. Zelfs in Gent, waarover ik een week of wat terug schreef, nam ik m 'n feestcompanen mee naar een kasteel voor een cultuurshot. On danks de pret toch weer even se rieus. Natuurlijk ben ik niet zo vroom als ik me voordoe. Een kerk is pr achtig, maar alle kerken zijn het zelfde. En dus heb ik menigmaal ervaren hoe hard de houten bank jes zijn, terwijl mijn Poolse vrien den - anders opgevoed, met meer èn ander respect voor Godshuizen - hun ronde langs de heiligenbeel den maakten. En op de hoogste toren van het Gentse slot rookten we een sigaretje (verboden) en ko zen vandaar het terras uit voor de eerste pint. In musea heb je aan mij een goede, wanneer je van op schieten houdt. Het Rijksmuseum in Amsterdam heb ik snel beke ken. Laatst vertelde iemand mij dat hij zes uur heeft rondgelopen in Paleis 't Loo - nee, niet het winkelcentrum - en dat hij nog tijd tekort kwam. Dan kijk ik maar eens niet begrijpend in een paar oprechte ogen aan de andere kant van de tafel. Ze zeggen dat ik gek ben, maar ik vind het toch jammer dat Heiloo geen museum heeft. Ik vergeet dan maar even het gemeentehuis, waar in de kelders toch een voor raadje kunstwerken moet verblij ven. Ik vergeet ook het Heilooër Bos, dat eigen lijk een schitterend openlucht museum is. Ik vergeet de Oudheidskamer, de Witte Kerk enzovoort. Ik vergeet vooral ook de snelheid, waarmee ik gewoon lijk door musea cross. Maar toch, een museum vol Schone Kunsten, een trekpleister voor liefhebbers van heinde en verre, die het 'Wonder van Heiloo' willen aan schouwen. Volgens mij ligt hier een prima mogelijkheid om Heiloo te verle vendigen. Een beeldenroute door het dorp, van winkelcentrum naar winkelcentrum, zodat de sponsor gelden binnenstromen. Een mo derne Kunstvillage op De Egelshoek, wanneer daar niet meer wordt gevoetbald: natuurlijk een museum, maar ook ateliers en een evenemententerrein, een fraai hotel, restaurants en een disco. In de Noorderneg een golfcourse en een spel-eldorado - met minigolf natuurlijk - voor de jeugd. Bij een meerdaags arrangement gratis en tree voor Het Baafje. Heiloo steekt de Egmonden en Bergen naar de kroon, de Heilooër Feesten worden een begrip tot over de landsgrenzen, compleet met Theaterfestival en Muziekda gen. Een injectie voor de werkge legenheid, waar ze in Den Haag jaloers op zullen zijn. En door de extra inkomsten uit de toeristenbe lasting wordt er niet beknibbeld op de subsidies aan sociaal- culturele instellingen; sterker: De Beun wordt uitgebreid, de biblio theek en muziekschool krijgen ri ante accommodaties op De Egelshoek en het zwembad wordt alsnog overdekt. Ja, die is gek! Wat heb je gedron ken, jongen? Niets, m'n beste, maar ik laat het relativeren voor een keer achterwege. Bij ieder idee, bij elk plan, hoor je meteen de maren en mitsen, hoor je dat het niet kan. Het gemeentehuis in het Gemeentebosje? Actie, pro test! Woningbouw ten zuiden van de Zevenhuizerlaan? Actie, pro test! Winkelhof 't Loo uitbreiden? Actie, protest! En natuurlijk heeft de gemeente het gedaan, onder aanvoering van de burgemeester, die 'alles doet om carrière te ma ken'. Wat een onzin, wat een zwart-wit voorstelling van zaken. Ik wil dolgraag mijn huis verbou wen. Meer ruimte, alles groter: van badkamer en keuken tot het toilet. Dus ga ik tekenen: al mijn wensen en fantasieën op papier. Na een uur of wat heb ik het mooiste appartement van Heiloo: het dak meters gelift, nieuwe ka mers, een bibliotheek, drie wc's enzovoort. Ik slaap een nachtje en de dromen zijn nog fantastischer dan de tekeningen op tafel. De dag erna terug naar de werkelijk heid. Het gelifte dak wordt een dakkapel, een extra kastje in de keuken en wellicht een klein bad op de plek van de douche. Dat is te behappen. Vanuit een onbe grensde fantasie, vanuit grootse ideeën, krijg ik tenslotte dat wat voor mij de goede maat is. En dus krijgt Heiloo ook die din gen, die handelbaar zijn. Geen Kunstvillage, geen golfcourse, geen hotels. Maar wellicht wel een plek, waar kunst getoond kan en mag worden. Op dit moment ko men er weer heel wat openbare gebouwen in de opruiming: vooral scholen en een gymzaal. Na sloop prachtige plekjes voor woning bouw. Maar er kan er toch wel eentje blijven staan als museum? Bergen, Egmond, Limmen en Castricum hebben galerien. Heiloo heeft een expositieruimte, een kunsthandel en een Oudheidska mer. Als je een beetje creatief met het gebouw om gaat, kan het uit groeien tot een levendig centrum voor het dorp, waar iedereen graag komt. Ik krijg alweer ver bouwingskriebels als ik erover denk en schrijf. Ze zeggen dat ik gek ben, maar wanneer dat leidt tot leuke plan nen 'tot vermaak van een ieder' laat mij dan gek zijn. Salvador Dali was pas écht gek, die had maling aan heel veel. En dus staat in het Spaanse Baskenland een museum naar zijn ontwerp met daarin zijn kunst. Een trektocht door de Pyreneeën bracht mij op de stoep van het museum en ik dacht: 'Even een slokje cultuur en een hapje kunst'. Ik raasde door het museum. En nog eens, en nog eens. Ik werd er stil èn uitgelaten van. De adrenaline joeg door mijn bloedbanen. Dat heb ik in Heiloo nou nooit als ik een gebouw bin nenstap. Terug naar af. Waarom zo serieus schrijven als het veel luchtiger kan, wordt me gevraagd. Waarom 'Japie Moraal' terwijl er eigenlijk niets aan de hand is. De aard van het beest is een te gemakkelijk antwoord. Toch hou ik het daar maar op. Ik kom graag in kerken voor de stilte, bezoek musea voor wat cultuur. Ik maak graag plan nen om wakker te blijven. Ik ge niet van momenten waarop de gekte toeslaat, of dat nu resulteert in een Dali-achtige Kunstvillage op De Egelshoek of een kapel op m 'n dak. Niets is prettiger dan je fantasie de vrije loop te laten, de ontspanning te voelen die dat te weegbrengt. 'The fool on the hill' En daarna weer 'even serieus'. Het is alles zo gek nog niet. WK-gangers Bert Kostense, Monique Otto en Jan Vermeer. HEILOO - Het is deze weken een druk gedoe rond de softbalsters afkomstig uit Heiloo. Zo kwam Monique Otto terug van een goed verlopen wereldkampioen schap in St. John's, Canada en reisde Petra Busch van Double Stars Heiloo af naar de Europese kampioenschappen voor junioren softbal. Monique Otto nam de afgelopen weken deel aan het wereldkampioenschap soft bal in St. John's, Canada. Aan dit toer nooi namen 28 landen deel en Neder land bereikte uiteindelijk een achtste plaats. Belangrijk daarbij was dat Ne derland alle overige Europese landen en de Afrikaanse landen achter ziek liet, waardoor het Olympisch kwalificatie toernooi in 1995 in Nederland gespeeld wordt. Was Nederland bij de eerste vijf geëindigd, dan was dit toernooi voor Nederland niet meer belangrijk, daar men zich dan rechtstreel geplaatst had. Canada gooide echter roet in het eten. Het Nederlands team, waarvan de Hei- looënaren Bert Kostense en Jan Ver meer in het begeleidingsteam opgeno men waren, bereidde zich voor door het spelen van oefenwedstrijden in Mon- tréal en Halifax, alvorens neer te strij ken in St. John's. Daar werd men ondergebracht in de campus van de Me morial University van New Foundland. De organisatie moest daar voor zo'n 750 spelers en begeleiding zorgen voor vervoer, eten en drinken en slaagde daarin uitstekend. Dat Nederland met veel moeite, met Monique Otto aan het hoofd van de verdediging, zich van Ita lië wist te ontdoen, maakte dit voor Ne derland tot een geslaagd toernooi. Petra Busch. Petra Busch van Double Stars Heiloo is begin deze week afgereisd naar Leksand in Zweden om daar deel te nemen aan het Europees Kampioenschap junioren softbal. Nederland zal daar uitkomen tegen Tsjechië, Denemarken, Italië, Moldavië, Rusland en Zweden. Na een halve competitie volgen de kruisfinales en de finale. De verwachting van Petra Busch: Een finale tussen Nederland en Italië, waarbij we ons willen revanche ren voor de nederlaag van vorig jaar. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of»neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00-16.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in de bibliotheek: tot 5 september in de afdeling voor volwas senen over beeldhouwkunst; tot 12 sep tember in de jeugdafdeling over dinosaurussen. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in augustus. Tevens tot en met 2 septem ber gesloten op woensdag. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 18 september: een expositie van schilderijen uit de 16de en 17de eeuw uit de eigen collectie van en in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar tijdens de openingsuren: dins dag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot en met 11 september is in galerie beeldentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Akersloot een expositie te zien van beel den en schilderijen van diverse kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Speciale aandacht daarbij voor het 75-jarig bestaan van de Kring van Ne derlandse Beeldhouwers. Programma Radio 80 Dinsdag: Baksteen 20.00 Woensdag: Easy to listen 22.00 Donderdag: Zeeroute 19.00 Alle remmen los 21.00 Vrijdag: Het weekend in 20.00 Zaterdag: Rob in de morgen 7.00 CASTRICUM - Op zaterdag 20 au gustus opent de Castricumse Rugby Club het seizoen met een oefenwedstrijd tegen het Engelse Clifton. De bezoekers zijn gepromoveerd naar de 3e divisie, qua niveau vergelijkbaar met de beste Nederlandse teams. Castricum eindigde vorig seizoen 'slechts' als vijfde van Ne derland, hetgeen de spelers een 'vergis sing' noemen. CAS RC hoort thuis in de top, maar zal daar ook dit jaar hard voor moeten vechten. De selectie wordt steeds kleiner en de aanwas is vanuit de jeugd en buitenaf ieder jaar minder ge worden. De strijdlust en individuele klasse helpen CAS RC echter ieder jaar weer naar de hoogste regionen in de va derlandse Ere-klasse, dit jaar omge doopt tot Multec-competitie, naar de bondssponsor. Hoewel de doorgroei naar de senioren langerduurt, o.a. door een verhoging van de leeftijdsgrens naar 19 jaar, gaat het goed met de Castricumse jeugd. Er is een vrijwel voltallig onder 21 team en een eigen juniorteam (14-15 jaar). De jongere teams van CAS RC en veel an dere verenigingen moeten teams combi neren met andere clubs om complete 15-tallen te kunnen opstellen. Castricum mag zich verheugen op een relatief hoog groeipercentage bij het jeugdrugby, mede door de vele activitei ten die voor de jonge spelers worden ge organiseerd en de prima training en begeleiding door seniorspelers. Heb je interesse, kom dan vrijblijvend meetrainen bij CAS RC op sportpark Wouterland, iedere woensdag- en vrij dagavond vanaf 18.00 uur voor jeugd en vanaf 19.00 uur voor senioren. Na afloop is er altijd iemand om meer in formatie te verstrekken, tel. kantine 02518 51912. De wedstrijd tegen Clifton begint zaterdag 20 augustus om 14.30 uur op sportpark Wouterland, toegang gratis. Henk Kaandorp: kanshebber en naamgever van het golftoernooi. HEILOO - De Condor Golf en Country Club is een Heilooër golf club. Ieder jaar speelt zij in augustus een invitatie toernooi onder de naam "Henk Kaan dorp Cup". Het toernooi vindt plaats op de Golfbaan Spaarnwoude en is voor toeschouwers vrij toegankelijk. Zater dag wordt om precies half elf de eerste bal afgeslagen op de Northsea course. Alle 20 deelnemers spelen 's morgens en 's middags 9 holes. Het totaal aantal slagen dat een speler nodig heeft om de twee rondes te lopen bepaalt zijn bruto score. De netto score en de eindstand komt tot stand na de handicap verreke ning. Door het hanteren van handicap (een aantal slagen dat een speler meer mag maken dan een goed geoefende speler) kunnen spelers die anders onge lijke kansen zouden hebben toch in één wedstrijd spelen. Hoe hoger je handicap hoe meer slechte slagen je je kan veroor loven. De traditie wil dat leden van de Condor Club met handicap nul starten. Gasten krijgen al naar gelang hun repu tatie en prestaties een handicap tussen de één en de dertig. De wisseltrofee (een prachtige antieke golfclub) is in handen van Fonz van Haastrecht. Met een clubrecora van 68 pakte hij een straatlengte voorsprong op zijn achtervolgers. Ook dit jaar be hoort Fonz tot de kanshebbers, samen met Fred Admiraal en de altijd verras send sterke Wim Robert. Zaterdag ver trekt de spelersbus om half negen vanaf het Stationsplein, 's Avonds na een prachtige golfdag is de winnaar bekend. CASTRICUM - Net als in beide voor gaande jaren heeft de werkgroep Voca tie een studieweek voor koorzangers georganiseerd. Ruim 70 deelnemers uit het gehele land hebben zich hiervoor in laten schrijven. Zij zijn deze week zeer enthousiast bezig, gestimuleerd door vier inspirerende dirigenten. Er wordt gestudeerd aan werken in de categoriëen Vlaamse, Nederlandse en lichte koor muziek, o.l.v. resp. Juliaan Wilmots (Vlaanderen), Piet Vessies (Castricum) en Hans van den Brand (Oisterwijk). Frans Schouten neemt het koor iedere morgen onder handen wat betreft stern- vorming en koorscholing. Een selectie uit het repertoire dat in deze week de revue zal passeren, kunt u ko men beluisteren tijdens het slotconcert. Dit zal zijn op zaterdagavond 20 au gustus in de Maranathakerk te Castri cum. Het aanvangstijdstip is 20.15 uur. Het entreegeld is vastgelegd op 3,00. U kunt dus voor weinig geld luisteren naar het resultaat van slechts een week (zeer hard) werken. Evenals voorgaande jaren zal het nu ook weer zeer verbluf fend zijn. De instrumentale begeleiding is in handen van Thom Janssen (Alk maar) die veelvuldig als concertpianist in binnen- en buitenland gevraagd wordt. Wilt u gedurende de week eens komen luisteren en eventueel wat informatie krijgen om bijv. een volgende keer mee te doen, dan bent u uiteraard van harte welkom. Loop gewoon eens vrijblijvend binnen (in de Maranathakerk) en proef de gemoedelijke sfeer welke tijdens de repetities heerst. U kunt terecht van 10.00 tot 21.00 uur doch niet tussen 13.00 en 14.00 uur en tussen 17.00 en 19.00 uur. Te vroeg voor woorden 8.00 Kleintje Koffie 10.00 De boer is troef 12.00 Radio 80 Musicbox 14.00 Lukraak 16.00 Weekje Radio 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Radio 80 Musicbox 22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Happy Hour 17.00 Radio 80 Music Box 18.00 Classics 20.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. VVV Heiloo Openingstijden VVV Heiloo: maandag t/m vrijdag 10.00-13.00 uur en 14.00- 17.00 uur; vrijdagavond 19.00-21.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur. Expositie Janny Veenstra Tot en met 28 augustus: expositie van schilderijen van Janny Veenstra, iedere zondag van 14.00-17.00 uur in het Ne derlands Hervormde Kerkje, Klooster- weg te Egmond-Binnen. TC Hogedijk Vrijdag 26 augustus: racketavond voor alle speelsterkten, aanvang 19.00 uur. Galerie Artique In Galerie Artique, Karei de Grootelaan 4 te Bergen is in de maand augustus een expositie van bloemstillevens in olieverf en aquarel, gemaakt door Heieen van der Lem, te zien tijdens de openingsu ren op maandag van 13.00 - 17.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 - 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Expositie Marianne Eugster In de maand augustus exposeert Mari anne Eugster-Boonstra uit Heiloo aqua rellen, fresco's en glas-in-lood schilderijen in het MCA te Alkmaar, te bezichtigen tijdens de openingsuren. Rommelmarkt Vrieswijk Zaterdag 27 augustus: rommel- en vrij markt in Vrieswijk op het plein bij de Nic. Greeuw Flat. Voor inlichtingen en/of het beschikbaar stellen van goe deren (worden afgehaald): tel. 072 334 436. Stichting Doorstroom Zaterdag 20 augustus: verkoop van tweedehands spullen door de Stichting Doorstroom ten bate van een waterpro ject in Uganda tussen 9.30-15.00 uur op het adres Koningsweg 36 te Akersloot. Inlichtingen: 02513 12778 of 14957. HEILOO - Nu de vakanties voor de meeste mensen weer voorbij zijn, hervat ook biljartvereniging 't Treffertje weer haar activiteiten. Op maandag 5 sep tember gaat de nieuwe competitie voor de leden van start, 's middags om 13.00 uur. Contactpersonen (o.a. bij verhin dering): H. Oterdoom en J.H. van Willigen. AKERSLOOT - Op zondag 4 september dendert het Noordhollandse beddenra- cecircus door Akersloot. Voor de zeven de keer in successie organiseert de Stichting Akersloot Promotie dan de Akersloter Beddenrace. Ook dit jaar in combinatie met een grootse rommel markt. Het overbekende Wilhelminaplein zal dit jaar wederom het centrum vormen van deze evenementen vol sfeer, sporti viteit en gezelligheid. Op het 800 meter lange parcours zullen bekende bedden racers als Peter Schagen en Fridthjof Koomen hun rondjes afleggen in de strijd om de bekers, de zoenen van de Rondemiss, de premies en natuurlijk de Hoogste Eer: Het kampioenschap van Akersloot. Maar natuurlijk verwachten we ook spektakel in de damesklasse, waarin naast de winnaressen van vorig jaar, Cuny en Carla Seignette uit Zijdewind en Langedijk ervaren beddenracers als Helma en Jeanette Krom aan de start zullen komen. Ook zal er in de gemeng de klasse gestreden worden op het scherpst van de snede. Tevens zullen er dit jaar enkele bedden rond rijden voor het goede doel. Om 11.00 uur gaat de dag van start met de rommelmarkt, wegens groot succes EGMOND - Zoals u wellicht bekend is bestaat er een plan om in Egmond- Binnen een permanente muziektent of kiosk op te richten. De plaatsing van de muziektent staat gepland op het Kerk plein. Door het comité, dat zich beij verd om de plaatsing te kunnen realiseren, zijn inmiddels de nodige plannen ontwikkeld. Met name de kosten die met de vervaardiging en het plaatsen van deze muziektent gepaard gaan, vragen de nodige inspanningen. Het boek 'Egmond-Binnen, gewoon een dorp' van de auteur/tekenaar Jos Apel doorn, dat medio november uitkomt, belooft een groot succes te worden. De opbrengst van het boek komt ter be schikking aan de bouw van de muziek tent. De voorverkoop van het boek loopt geheel goed en omdat er slechts één oplage verschijnt is het zaak om, als dat nog niet is gebeurd, met spoed een bestelling te doen. Het boek is tot en met 21 augustus nog te bestellen voor de prijs van 30 gulden. Nadien wordt de prijs 35 gulden. Tijdens de vrijmarkt van het evenement 'Egmond op z'n kop 1994' is er een marktkraam ingericht door het comité waarbij het boek nog is te bestellen tegen de intekenprijs. Eveneens zal er de mogelijkheid zijn om een videoband te bestellen van de bouw van de Adelbertuskerk te Egmond- Binnen. Deze band is een kopie van de originele film die is gemaakt door de heer Jan Oorthuis, welke werkzaam is geweest bij de bouwer van de kerk, bouwbedrijf Tervoort. Op deze band staan onder mee fragmenten waarbij veel dorpsgenoten aanwezig waren. Tij dens de sluitingsdienst van de Rinne- gommerkerk, de stort van funderingen en beton werken, de eerste steenlegging en de verdere bouw tot de uiteindelijke inwijding en ingebruikname. Deze band is nu te bestellen op de marktkraam in de Abdij laan op vrijdag 19 augustus. Het resultaat is daar ook te zien middels opgestelde t.v. schermen. De lengte van de band is 1 uur en 15 minuten. De inte kenprijs bedraagt 100 gulden per band. Een authentiek document voor veel in woners van Egmond-Binnen. In diezelfde marktkraam wordt, onder supervisie van George Weyers, door het comité een verloting gehouden waarvan de opbrengst, evenals die van de video band, ten goede komt aan de bouw van de muziektent. vorig jaar wederom vertegenwoordigd op de toch al zo goed gevulde SAP- kalender. Hier kunt u zich laten verras sen door een groot assortiment spullen en prullen. Zeer geschikt om gezellig in rond te snuffelen voor de beddenrace begint. Vanaf 16.30 uur kunnen de racers zich warm beginnen te lopen op het par cours. Een heus draaiorgel zal de stem ming onder het publiek dan alvast naar het kookpunt brengen. Het startschot van de race zal om 17.00 uur vallen. Ge durende anderhalf uur zullen de bedden over het parcours Kerklaan/Meer- weg/Julianaweg/Klaas Hoornlaan ra cen, waarna de strijd om 18.30 uur wordt afgevlagd. Na afloop van de race worden de bekers en premies uitgereikt tijdens het sensationele beddenbal, dat plaats zal vinden in café Voorom/Ach- terom, met medewerking van Liever Li ve plus Karaokeshow. Als hoogtepunt van de avond zal daar tenslotte, de trekking plaats vinden van de donateurskaartenaktie van de Stich ting Akersloot Promotie. De winnaar zal een reischeque ter waarde van 500,00 krijgen, beschikbaar gesteld door de plaatselijke bank, terwijl er als niet te versmaden troostprijzen nog twee dinerbonnen klaar liggen. Voor deelname of informatie kunt u bellen: Jan Sander (02513 12120). Violist Ken Aiso. BERGEN - Holland Music Sessions houdt dinsdag 30 augustus een slotcon cert in de Petrus Pauluskerk te Ber gen. De Japanse violist Ken Aiso is de solist. Hij wordt begeleidt door de Kan- sai University Symphony Orchestra (KUSO), onder leiding van dirigent Ma- saki Nakata. Het orkest telt 110 leden. Een groepje studenten van de Kansai University richtte in 1948 een ensemble op, dat snel uitgroeide tot een werkelijk orkest. De KUSO speelt nu spraakma kende concerten over de hele wereld. Alle orkestleden praktizeren de muziek kunst iedere dag. Eind volgend jaar speelt het orkest haar zesenveertigste concert. De dirigent, Masaki Nakata, heeft ver schillende internationale tournees ge maakt met Japanse studentenorkesten, waaronder de Osaka Symphony Or chestra. Hij dirigeerde onder andere de Sapporo Symphony Orchestra, de Or- chestre des Concerts Pasdeloup in Pa rijs, de Bulgarian Radio Orchestra en de Kyoto Symphony Orchestra. Bij Ypma Alkmaar en de VVV's van Alkmaar, Bergen, Bergen aan Zee, Eg mond, Heiloo en Schoorl zijn er reeds kaarten voor het slotconcert in de voor verkoop. Het concert begint om 21.00 uur en de toegang bedraagt 15 gulden. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan aile schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. EGMOND - Vanaf vrijdag 19 augustus wordt in de sporthal van Egmond aan Zee een groots opgezet zaalvoetbaltoer nooi om de Sporthal Egmond Cup ver speeld. Maar liefst zestien ploegen strijden, verdeeld over vier poules, om een plaats in de finales, welke op vrij dag 2 september gespeeld worden. Het is voor de 24-ste keer dat het toernooi gehouden wordt. Voor de deelnemende ploegen is het zo kort voor de start van de competitie een uitstekende gelegen heid om de kracht te meten en het team, al dan niet met nieuwe spelers, uit te proberen. Op vrijdag 19 augustus komen de teams van Hulskes, Pongesport, De Witbur- ger en De Visscher binnen de lijnen. Op woensdag 24 augustus zijn dat Rolff, Secom Lute, Hoornse Veerhuys en Flo ra Teks. Vrijdag 26 augustus treden aan Paal 29, Hink Sport LSVV, Brezan en Handsome Eight. De laatste kansheb bers voor een Finale plaats zijn De Fo resters, Tervoort, Koos Alberts en Scagha, die op woensdag 31 augustus hun poulewedstrijden spelen. De wedstrijdduur is een klein half uur, de aanvang is iedere speelavond om 19.00 uur. De sporthal is te vinden aan de Wa- tertorenweg te Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4