W> Het gezellige winkelcentrum in Heiloo-west. Hrest. Q Grote nachtmarkt in Akersloot Bioedafname-avond BESTELLEN EDWIN BELLEN TURENZAAK MARIJKE CHINEES-INDISCH GOLDEN CITY overdekt winkelen - gratis parkeren - van alle markten thuis Opening praktijk voor integratieve massage Cursus tegen stress voor moeders met kleine kinderen P.V. Luchtpost Cursus voor ouders van pubers K.V.G. St. Monica Bergen Jazz Sail Bromelia- en Orchideeënshow Jeugd vermaakt zich uitstekend tijdens Egmond Op Z'n Kop Jeugdkampioenschappen T.C. Hogedijk T.T.V. Limmen H.S.V. Limmen nieuws Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Jeugdvisclub Samen Beet Galerie De Kapberg Gemengd zangvereniging De Vredeburgers PAGINA 8 UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 1994 "te sn^sbn ebnn 'erf. •&S' a,'st ALKMAAR - Massage is een vorm van genezen die al van oudsher bekend is. In onze cultuur is het lange tijd veronacht zaamd, maar het krijgt nu weer alom bekendheid en waardering. De kern van massage ligt in zijn unieke wijze van communiceren zonder woorden. Ver trouwen, begrip en respect kunnen zo worden weergegeven. Op 1 september starten wij onze prak tijk integratieve massage voor mensen die willen genieten van ontspanning op een dieper niveau. Ook voor mensen met stress, spanning in hoofd, nek en rug en stijve spieren en gewrichten is de ze massage een weldaad. Een combinatie van de volgende massa- gevormen wordt gebruikt. Intuïtieve massage: een zachte massage met lange strijkingen en diepe knedingen. Dyna mische massage: een vloeiende aaneen schakeling van rollende, wiegende en schuddende handelingen. Polariteits massage: via doordachte handoplegging wordt de energiestroom in goede banen geleid. In wezen is massage eenvoudig. Het maakt ons meer volledig, meer helemaal onszelf. Een massage duurt l'A uur. Wie informatie wil of een afspraak ma ken kan vanaf vandaag bellen naar: Christien Jansen, tel. 072 337794, of naar Detlef Wittgens, tel. 072 622769. Praktijk: tel. 072 158542; adres: Ho listisch Centrum, Kanaalkade 61, Alkmaar. ALKMAAR - De RIAGG start op maandagavond 5 september om 20.00 uur de cursus 'Stress, doe er wat aan' voor moeders met kinderen tot 4 jaar. In de cursus kunnen vrouwen met el kaar praten over de dingen die hen bezig houden. Het kan een opluchting zijn om te horen dat ook anderen 'moeder zijn' niet altijd even gemakkelijk vin den. In de cursus wordt informatie ge geven over het ontstaan van stress, op welke manieren kun je op stress reage ren, wat de leuke en lastige kanten zijn van het moederschap en wat stress te maken heeft met het hebben van kinde ren. De cursus duurt 7 avonden en vindt plaats in het Riagg-gebouw, Oude Hoe- verweg 10 in Alkmaar. De kosten be dragen 50,00. Meer informatie en/of aanmeldingen bij mevr. M. Maarse, tel. 072 270340. HEILOO - De vakantie zit er voor de meeste mensen weer op en dus nog een paar natourvluchten en dan zit het er voor de duiven ook weer op en kunnen ook de duiven van hun welverdiende rust genieten. Afgelopen zaterdag was er een wed vlucht vanuit Kapellen (B) 140 km. De duiven waren om 9.15 uur gelost met een zuid-westen wind. Het aantal deel nemende duiven was 137. De eerste duif maakte een snelheid van 80 km per uur. Hier volgt de uitslag: Comb. Oosterveer, 1-2-7-12-14-15-22-24. J. Pepping, 3-8-18. J. Teileman, 4-5. Comb. Molenaar, 6-26. S. Bakker, 9- 10-13-23-25. E. Maat, 11-16. Comb. Jan Ranzijn, 19-27. F. Kaandorp, 17-20-21. ALKMAAR - De RIAGG Noord-Ken- nemerland en het Adviesbureau voor Jongeren en Ouders geven weer een cur sus voor ouders van pubers. De cursus start maandagavond 26 september en duurt 8 avonden. U krijgt dan informa tie en praat met andere ouders over de boeiende, lastige, leuke en moeilijke kanten van kinderen tussen 12 en 16 jaar. De cursus wordt georganiseerd door het Adviesbureau voor Jongeren en Ouders en de afdeling Jeugd van de Riagg Noord-Kennemerland. Voor nadere in formatie, aanvragen van de informatie brief of voor aanmelding, kan men contact opnemen met de afdeling Jeugd van de Riagg Noord-Kennemerland, te lefoon 072 270320. HEILOO - Op woensdag 21 september houdt het Katholiek Vrouwengilde haar eerste bijeenkomst van dit seizoen. Om 19.30 uur wordt er begonnen met een li turgieviering, voorganger is pastor Walstra. Daarna wordt de jaarvergade ring met bestuurswisseling gehouden. Na de pauze is er bingo met leuke prijzen. Het K.V.G. is een eigentijdse vrouwen organisatie, die een ontmoetingsmoge lijkheid wil bieden voor haar leden. Wat biedt het K.V.G.? Een gevarieerd pro gramma met ontspanning, informatie, educatie; ook worden er excursies en cursussen gegeven. Hierbij treft u ons nieuwe programma aan. 21 September: Openingsavond; 5 okto ber: Fietstocht; 26 oktober: Doe-avond; 16 november: Bezinningsdag; 29 no vember: Federatie-avond; 21 december: Kerstavond; 18 januari: Logopediste; 22 februari: Spellen-avond; 15 maart: Adje-Keulen-Deelstra; 22 maart: Kof- fie-ochtend; 26 april: Slotavond, De Disselband. Natuurlijk wil het K.V.G. graag nieuwe leden ontvangen. U bent van harte wel kom op één van de ledenavonden (en tree introducées 5,00) in 't Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo, aanvang 20.00 uur. BERGEN - Bergen Jazz Sail Festival wordt dit jaar gehouden op 2, 3 en 4 september. De tweedaagse Open Cata maran Regatta, vast onderdeel van het festival, wordt verzeild op zaterdag 3 en zondag 4 september. Het is inmiddels de 15e keer en het Bergen Jazz Sail Festi val is daarmee uitgegroeid tot één van de klassiekers van de catamaranwereld, die meetelt voor het officiële NFB kam pioenschap. Het is tevens het laatste kustzeilevenement van het seizoen. Het Jazz Festival breekt op vrijdaga vond in alle hevigheid los met tientallen optredens van Jazzformaties in café's, strandpaviljoens, op straatpodia en vanaf zaterdag in de grote circustent op het strand. Overal is de toegang gratis. Veel wecjstrijddeelnemers arriveren daarom al op vrijdag om samen met de vele duizenden andere zeil- en muziek liefhebbers te genieten van één van de meest geslaagde en gezellige festivals in Nederland. LANGEDIJK - Tot en met zondag 4 september presenteert het Museum Broeker Veiling een Bromelia- en Orchi deeënshow. Cornelis Bak uit Assendelft (de grootste kweker in de wereld) stelt honderden bromelia's beschikbaar om deze ten toon te stellen in de prachtige entourage van het museum. Arrangeur Wout den Daas heeft met zijn medewer kers de bloemstukken samengesteld en de aankleding van de show verzorgd. Naast de bromelia's zullen er ook tien tallen verschillende orchideeën te zien zijn. Kwekerij-specialisten Boots uit Heerhugowaard en Peerdeman uit Zwaag zullen enige fantastische creaties showen. Museum Broeker Veiling is el ke dag van de week geopend. Door de week van 10.00 - 17.00 uur en op zater dag en zondag van 12.00 - 17.00 uur. Voor het bezoeken van de bromelia- en orchideeënshow betaalt u de normale toegangsprijzen 6,00 voor volwasse nen, 3,50 voor kinderen en 4,50 voor 65-plussers. EG MOND - Drie dagen lang alles op z'n kop: de organisatoren van het Egmondse evenement zijn hierin weer meer dan uitstekend geslaagd. Met name ook de jeugd heeft zich prima geamuseerd. Bijvoorbeeld op zondag tijdens het tobbe dansen. Met een lach en een gil de helling af en vrolijk, met een nat pak op de bel af. Minder waterig was het op het podium in de open lucht, waar The Howling Hurricanes concer teerden. Ook hier hadden de jongsten een vinger in de pap: als ware artiesten zongen zij om de beurt een deuntje mee. AKERSLOOT - Stichting Akersloot Promotie organiseert in samenwerking met Groothuijse/Kroon Produkties op vrijdag 26 augustus haar traditionele nachtmarkt. Vanaf 19.00 uur tot en met 24.00 uur zal Akersloot omgetoverd worden tot marktdorp van Noord-Hol land. Ongeveer 300 kramen bezet met allerlei koopwaar zullen deze avond het oude centrum van Akersloot vullen. Verlichte kramen, het is immers een nachtmarkt zullen de sfeer bepalen. Van zonnebrillen tot schilderijen, van broodje beenham tot verse gerookte pa ling van de fa. Dil. Van de unieke be- hangcollectie van de fa. Soeterbroek tot japonnen. Alles is verkrijgbaar op deze grootste nachtmarkt van Noord-Hol land. Marktkooplui uit het gehele land staan op deze nachtmarkt. De sfeer zal mede bepaald worden door straatmuzi kanten die volop aanwezig zullen zijn. Tevens een groot aantal oude ambach ten welke verenigd zijn in het Veluwse Kollektief. Voor de allerkleinsten zijn er verschil lende kinderattracties tevens kunnen de kinderen deze avond ponyrijden op de pony's van ponyclub Heiloo, die met een tiental pony's aanwezig zullen zijn. Over de hele markt zal gezellige muziek klinken en de plaatselijke horeca zal daar uiteraard op inspelen door een groot aantal gezellige terrassen te creë ren. Zo zal het Wilhelminaplein een groot terras worden met gezellige ach tergrond muziek van een aantal straat muzikanten. Het parkeren kan geschieden aan de westzijde van het dorp en is overal gra tis. Wachten is alleen nog op mooi weer die avond, maar de weergoden zijn Stichting Akersloot Promotie over het algemeen gunstig gezind. Vrijdagavond 26 augustus vanaf 19.00 uur de grootste en de gezelligste nachtmarkt van Noord Holland in Akersloot. HEILOO - Op zondag 28 augustus wor den de jeugdclubkampioenschappen gespeeld van en door de jeugd van de T.C. Hogedijk. Tijdens deze week zul len een kleine 300 partijen worden ver speeld om uiteindelijk de ware kampi oenen te kunnen aanwijzen. De jeugd commissie heeft wederom een aantrek kelijke week in elkaar gedraaid om het "hun gasten" naar de zin te maken. Gedurende enkele jaren is Schoon maakbedrijf Beja hoofdsponsor van dit druk bezette kampioenschap, waar -dat zult u begrijpen- de jeugd van de T.C. Hogedijk zee blij mee is. Mede door de inbreng van deze sponsor zal ons ten nispark een ware metamorfose onder gaan gedurende deze "clubweek". Een bezoekje aan ons tennispark dat gelegen is aan de Hogedijk tussen Heiloo en Eg- mond aan den Hoef is dan ook zeer de moeite waard. LIMMEN - Je weet wel dat bloed van levensbelang kan zijn. Daarom zou je ook best donor willen worden. Toch is het er nooit van gekomen, misschien wel omdat bloed geven toch een beetje eng is. Zo is dat goede voornemen weer in het vergeetboek geraakt. Totdat je weer eens in een ziekenhuis bent bij een zus die een verkeersongeluk had of een vriend die geopereerd werd. Je kijkt naar het infuus boven het bed en denkt: dat had mij kunnen overkomen. Ooit stil gestaan bij de vraag waar dat bloed vandaan komt? Het antwoord is simpel: van ruim 500.000 goede gevers. Samen zorgen ze voor zo'n 800.000 do naties per jaar. Er is alleen één pro bleem: elk jaar stopt zo'n tien procent van de donors ermee. Bijvoorbeeld om dat ze te oud worden om bloed te mo gen geven of omdat ze zelf ziek zijn. Of omdat ze het na zoveel keer welletjes vinden. Daar komt bij dat er steeds meer bloed nodig is voor hartoperaties, transplantaties, behandeling van kan kerpatiënten, enzovoort. Om te zorgen dat er niet alleen nu, maar ook straks voldoende bloed is, hebben we elk jaar 50.000 nieuwe donors nodig. Je moet tenminste 18 jaar zijn en niet ouder dan 70. Verder moet je goed ge zond zijn. Daarmee bedoelen we niet dat je nooit griep mag hebben, maar wel dat je je goed voelt op het moment van de donatie. Verder mag je geen bloedar moede hebben. En je moet vrij zijn van virusinfecties, die door bloed over draagbaar zijn. Je praat eens met men sen die al donor zijn en vraagt naar hun ervaringen. Als je meer wilt weten kun je ook. een kijkje nemen op een plaats waar bloed wordt afgenomen. Dan waag je de stap, en meld je je aan als donor, bij E. Admiraal, tel. 02205 2391. Op donderdag 1 september is er in Par tycentrum St. Maarten een bloedafna- meavond van het Rode Kruis Limmen. LIMMEN - De eerste oefenwedstrijden van de Limmer tafeltennisclub staan voor 2 september op het programma, maar vóór die tijd zal er al wel weer een stevig balletje worden geslagen door de diverse senioren- en jeugdteams. Alle le den, familieleden en alle andere be langstellenden zijn van harte welkom in de sportzaal aan de Hogeweg 61 in Lim men om kennis te komen maken met de ze leuk inspannende en toch ontspan nende sport. Vanaf vrijdag 26 augustus kan er al worden gespeeld, aanvang om 20.00 uur. De eerste officiële trainingen vin den plaats op maandag 29 augustus ook vanaf 20.00 uur. De najaarscompetitie gaat in de tweede week van september van start en deze belooft weer uitermate spannend te worden. Buiten competitiespelers is er bij de TTV Limmen ook altijd plaats voor re creanten die zomaar eens een partijtje willen spelen en heel gastvrij worden ontvangen. Komt u ook maar eens mee doen, dan kunt u dat zelf ervaren. Afge lopen seizoen kwam er al veel jeugd, nu die senioren nog! Voor yerdere inlich tingen: Wim Krom, tel. 02205 2457. LIMMEN - Het was een drukke week voor de Limmer wedstrijdhengelaars. Donderdag was de voorlaatste wedstrijd om de Uitkomst All-Round titel. Zeven deelnemers waagden hun kansen aan het Noordhollands Kanaal, maar de vangsten vielen over het algemeen te gen, getuige de 15 kilo en 750 gram van de totale vangst. Slechts Peter van der Heijdt wist, pal tegen de overkant vis send, de vis aan het azen te krijgen, en won de wedstrijd. Materiaalpech ont nam Co Bakker de kans op de eindover winning in de competitie, slechts Rob Jak kan nu Van der Heijdt nog van de titel afhouden, hij scoorde nu een twee de plaats. Uitslag: 1. P. v.d. Heijdt 6500 gram, 2. R. Jak 2350 gram, 3. R. Droog 2350 gram, 4. G. Tuin 2100 gram. Vrijdag 19 augustus was de contact wedstrijd om de Kennemercup, tussen tientallen van Limmen, Castricum en Beyerwijk. Deze werd op hetzelfde par cours gevist aan het Noordhollands ka naal, en dit keer waren de vangsten veel beter. Totaal ruim 129 kilo vis werd ge wogen, Beverwijk werd winnaar met 69 kilo, Limmen werd tweede met 37,50 ki lo en Castricum eindigde op de derde plaats niet 22,6 kilo. Namens Limmen werd D. Pekel derde met 12 kilo vis, P. van der Heijdt zesde met 6250 gram vis en G. Tuin zevende met 6125 gram vis. Zondag 21 augustus werd er gebaarsd in Uitgeest. Alle deelnemers vingen vis, sommigen zelfs erg veel. In de B-groep ging nieuwkomer J. Beers voortvarend van start, met 116 punten. Slechts J. Kaandorp kon hem in een eindsprint nog passeren met 121 punten. Derde werd N. Krom met 75 punten. In de A- groep waren het de gebroeders Jak die hun kunnen etaleerden. Rob ving alle rondes behoorlijk vis en eindigde met 101 punten als eerste. Zijn broer Jim bleef iets achter op met 89 punten, en Jos Admiraal bleef steken op 85 pun ten, net voor T. Veldt met 83 punten. Volgende week zondag 28 augustus be leeft de witviscompetitie zijn finale. Koploper G. Tuin staat bovenaan met 6 punten. Maar er zijn nog diverse kans hebbers voor de titel. In de B-groep lijkt Co Bakker de winnaar te worden met twee overwinningen, maar hij zal toch een goed resultaat nodig hebben voor de winst. Er wordt gevist aan het Noord hollands Kanaal te Akersloot, vertrek 7.00 uur bij garage Schilder. Opgeven kan bij G. Boer, tel. 1543, vrijdagavond 19.00 uur. Zaterdag 3 september wordt de selectie voor het Nederlands Kampioenschap baarsvissen gevist in Het Maalwater te Heiloo. Deelname kost 7,50. Opge ven bij G. Tuin, Visweg 19 tot dinsdag 30 augustus. Een laatste mededelingen betreft het vissen op snoek en andere roofvissen met aasvis en kunstaas. Reglementair is vastgesteld dat deze visserij dit jaar al vanaf 1 september mag worden uitgeoe fend. Wellicht staat dit niet in uw ver gunning, als u echter dit artikel bij uw vergunning bewaard is dat voldoende. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost. Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - Zondag 28 augustus wordt alweer de laatste wedstrijd van de com petitie gevist. We verzamelen om 13.30 uur op de parkeerplaats bij het voetbal veld. Na de wedstrijd volgt de uitreiking van de bekers. Omdat er dit jaar nog maar erg weinig vis gevangen is tijdens de wedstrijden, zal de laatste wedstrijd waarschijnlijk de doorslag geven en be looft dus zeer spannend te worden. Hier een overzicht van het tussenklasse- ment. (De open wedstrijd waarbij goed gevangen werd, telt niet mee in de com petitie). A-klasse: 1 Johan Ruiter 12 st., 2 Vincent Zijderveld 11 st., 3 Jurriaan Punt 8 st. B-klasse: 1 Jochem Mors 18 st., 2 Martijn Punt 14 st., 3 Johan Zo merdijk 8 st. De grootste vis van het sei zoen staat nu nog op naam van Nick Kerssens. In de tweede wedstrijd ving hij een brasem van 43 cm. Op zaterdag 27 augustus nemen onze plaatsgenoten Wouter Sloog en Martijn Pots deel aan het Nederlands Kampi oenschap Jeugdvissen 1994, gehouden nabij Nijkerk. Wij wensen hen veel vis toe en houden u op de hoogte van het behaalde resultaat. EGMOND - 'In samenwerking' is een tentoonstelling van Sonja Besselink en Kees de Gooijer. In het verleden hebben ze, zij het onafhankelijk van elkaar, al eerder in Galerie De Kapberg geëxpo seerd. De bindende factor voor 'In sa menwerking' is, dat beide exposanten sinds enige jaren met hetzelfde onder werp bezig zijn, namelijk "de mens als aanleiding". Dat resulteerde ondermeer in een serie portretten, welke op het zelfde moment en op dezelfde plek zijn ontstaan. Het materiaalgebruik en de uitwerking van dit thema verschillen echter sterk: waar Sonja Besselink haar impressies bijvoorbeeld vertaalt in acryl en gemengde techniek op linnen, laat Kees de Gooijer het materiaalgebruik beperkt tot het tekenen met potlood. Behalve dat Sonja een aantal van de meer bekende perspexobjecten zal to nen, laat ze zich in De Kapberg voor het eerst van een "schilderachtige" kant zien. Voor de aandachtige beschouwer is de wisselwerking tussen beide uitings vormen duidelijk zichtbaar. Van Kees de Gooijer zijn behalve de tekeningen geaquarelleerde landschappen te zien. Ook hier is sprake van een merkbare in teractie tussen tekeningen en aquarel len. De expositie is te zien van 27 augustus t/m 2 oktober, op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur in Galerie De Kapberg aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef en wordt op zondag 28 augustus om 15.00 uur geopend. LIMMEN - Op donderdag 1 september start het gemengd koor De Vredebur gers de repetities voor het seizoen 1994/'95. Dit koor met meer dan 50 le den repeteert in het cultureel centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64, van 20.00-22.00 uur. De muzikale leiding is in handen van Huub Bruschke. Het koor zingt liederen van Verdi en Mozart tot negro-spirituals. De komen de maanden staan er drie concerten op het programma. Mensen, die het leuk vinden op donderdagavond heerlijk te zingen zijn welkom in Vredeburg. Tele fonische informatie wordt u graag gege ven door P. v.d. Heijdt, (tel. 1977), E. Tebbens (tel. 1692) en J. Admiraal (tel. 072 333579). Ook kunt u rustig een kwartier voor het begin van de repetitie even binnenstappen om de nodige infor matie te ontvangen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8