Voor verkopers en kopers Actie 'Glas voor Glas' Zeeman textielSupers start handdoekenactie voor Polen 't meest gelezen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden J. van Geelswijk 25 jaar bij Ko Hartog Jeugdkampioenschappen TV Heiloo Star iC24_20UMuHjto«M Ondernemingshuis Alkmaar KvK-bijeenkomst over Arbeidsrecht Nieuwbouw voor Sprenkeling Nurseries Middenstandscursus, nu ook één avond per week Franse conversatie Sportinstuif senioren Gevonden voorwerpen Cursus Schilderen/Tekenen P.V. Luchtpost Heiloo Spreekuur D66 Heiloo DRINGEND VERZOEK Kankerbestrijding Sjoelclub Heiloo Golfclub Heiloo PAGINA 14 UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 1994 HEILOO - Onze clubkampioenschap pen van de jeugd is wederom een fan tastische week geworden. Het was erg gezellig en iedereen heeft er veel plezier aanbeleefd. De jeugdcommissie had weer iedere dag een activiteit. Vooral de clinic van Huub van Boeckel en Bas Snelders, de service meter van Rucanor, de disco en de barbecue waren een groot succes. De ongeveer 100 kinderen heb ben op een fantastische wijze gevochten om de prijzen. De wedstrijden gaven weinig problemen. Als er verschil van mening was werd dit meestal onderling opgelost. En zo hoort dit ook. Een paar leeftijdscategorieën vielen op. De jongens t/m 14 jaar met de terechte kampioen Michiel Bendeker gaf vanaf de kwartfinale bijna allemaal spannen de driesetters te zien. Bij de jongens t/m 12 jaar was de finale tussen Niels van de Berg en Sebastiaan Velthuis een lust voor het oog. Welke door Niels met 6-7 7-5 6-4 werd gewonnen. Clubkampioen 1994 bij de meisjes werd zoals verwacht Jantine de Boer, die de onverwachte fi- naliste Irene Bendeker (knappe halve fi nale), met 6-2 6-2 versloeg. Clubkampioen bij de jongens werd Mi chiel Burger. En dit was voor een ieder wel een verrassing. Dat hij als twaalfja rige een aardige bal kon slaan dat wisten we, maar dat hij alle knapen tussen de 15 en 17 jaar zou verslaan dat was niet ingecalculeerd. In de finale versloeg hij in twee sets Bouke Ypma met 6-1 7-6. Uitslagen mixes: t/m 10 jaar: 1. Leon- tien Warmer/Niels v.d. Berg, 2. Winke Scharringa/Alexander Hafez, t/m 12 jaar: 1. Bastiaan Bartels/Tineke v. Dam, 2. Jinse Scharrings/Heleen Kleyn, t/m 14 jaar: 1. Wouter van Dam/Marinka Blom, 2. Michiel Bende- ker/Virginie Manjaro; t/m 17 jaar: 1. Sander Schoorl/Maartje de Jong, 2. Patricia Blokker/Robert Jan de Waard. Dubbels: 1. Bo Schumacher/Nico Peet, 2. Rudy Haringhuizen/Jasmijn Burger; t/m 10 jaar: 1. Mike de Wildt/Frank Brouwer, 2. Roel Henneman/Tjeerd Brouwer. Meisjes dubbel t/m 12 jaar: 1. Kim Kaandorp/Heleen Kleyn, 2. Eveline de Waard/Meike Berghuis; Jongens dub bel t/m 12 jaar: 1. Bastiaan Bartels/J. Scharringa, 2. Wouter Haringhui- zen/Olivier Schumacher; meisjes dub bel t/m 14 jaar: 1. Marinka Blom/Annemarijke Worm, 2. Judth Bakker/Pauline Tervoort Jongens dub bel t/m 14 jaar: 1. Lars Gilling/Michiel Bendeker, 2. Daan Berghuis/Dirk Jan Kaan; meisjes dubbel t/m 17 jaar: 1. Ja- tine de Boer/Linda Vader, 2. Irene Ben- deker/Mariska Schaap; jongens dubbel t/m 17 jaar: 1. Sander Schoorl/Victor Baas, 2. Bouke Ypma/Friso Berghuis. Enkels: 1. Frank Brouwer, 2. Tjeerd Brouwer; meisjes t/m 10 jaar 1. Elske Meines, 2. Winke Scharringa; Jongens t/m 10 jaar: 1. Niels v.d. Berg, 2. Se bastiaan Velthuis; meisjes t/m 12 jaar: 1. Wim Kaandorp, 2. Eveline de Waard; jongens t/m 12 jaar: 1. Basti aan Bartels, 2. Jinse Scharringa; meisjes t/m 14 jaar: 1Marinka Blom, 2. Judith Blokker; jongens t/m 14 jaar: 1. Mi chiel Bendeker, 2. Tim Petri; meisjes 1. Jantine de Boer, 2. Irene Bendeker; jon gens t/m 17 jaar: 1. Michiel Burger, 2. Bouke Ypma. HEILOO - Een compleet verraste Van Geelswijk werd vorige week in het zon netje gezet omdat hij 25 jaar bij Ko Hartog werkte. ,,Ik was bezig met een klus, toen ik opgeroepen werd naar huis te komen omdat de wasmachine kapot was. Daar was ik natuurlijk niet blij mee. Kom ik thuis, is daar de hele fami lie. Even later werden we met z'n allen opgehaald en gingen naar het bedrijf waar alle collega's en oud collega's wa ren en de opzichters Borst en Opdam uit Alkmaar en Peter Aalders uit Heiloo. En ik had gedacht: ,,Ik zal straks maar op gebak trakteren". Van Geelswijk begon als monteur in Alkmaar, het bedrijf van Ko Hartog was daar toen nog gevestigd. Hij hield zich bezig met de verlichting van Heiloo en Alkmaar. In 1976 verhuisde het bedrijf naar Hei loo naar de Westerweg; van Geelswijk werd hier uitvoerder. Dat hield in dat hij aan anderen uit moest leggen hoe al les in z'n werk ging, eigenlijk was dat niets voor hem: tegen de tijd dat hij had uitgelegd en voorgedaan hoe het in z'n werk ging was de klus al geklaard. De direkteur Van Etten vertelt: „We hebben voor deze gelegenheid alle oud collega's persoonlijk per telefoon uitge nodigd om het toch maar zoveel moge lijk geheim te houden". Van het bedrijf Ko Hartog kreeg van Geelswijk een computer kado. Na af loop van een druk bezochte receptie ging de jubilaris met zijn familie eten bij de Chinees die thans gevestigd is in het gebouw aan de Stationsweg in Alkmaar waar vroeger Ko Hartog zat. Thans zit het bedrijf aan de Oude Werf. ALKMAAR - Al weer voor de derde achtereenvolgende keer brengt het On dernemingshuis Alkmaar een cursus brochure uit met daarin een uitgebreid overzicht van alle cursussen en voor- lichtings-bijeenkomsten die de Onder- nemingshuisorganisaties het komende halfjaar voor ondernemers in de regio Hollands Noorderkwartier organiseren. In deze nieuwe brochure treft u het na jaarsprogramma aan van de volgende organisaties: Alk waard College, Hoge school Alkmaar, Innovatiecentrum Alkmaar, Kamer van Koophandel voor Hollands Noorderkwartier, KNOV, In stituut Midden- en Kleinbedrijf Noordwest-Holland, NCOV en het Re gionaal Opleidingscentrum „Kop van Noord-Holland". De nieuwe cursusbrochure voor het tweede halfjaar van 1994 is gratis aan te vragen bij het Ondernemingshuis Alk maar, dat gevestigd is bij de Kamer van Koophandel, telefoon 072 195777. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m vrijdag 8.30-10.30 uur, tel. 313184. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: iedere werkdag van 8.30-10.30 uur. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op fi nancieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur volgens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Tele foon: 313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spree kuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. Ziekenfonds/U nivé Spreekuur: dinsdag van 13.00-14.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Patiënten Belangenburo Noord-Kennemerland Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072-114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UVV helpen. Bel voor informatie: mw. W. Klamer, tel. 02550-36108. Kan tooradres: Stationsweg 92C, 1852 LN Heiloo. Rode Kruis afd. Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstij den: donderdag 15.00-17.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. Stichting Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks be schikbaar. Werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afde ling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluch telingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Peitsman. Informatie over voorzieningen en mo gelijkheden voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, ta len, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133$ Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 313183. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat R. Terol, Zevenhuizerlaan 91, 1852 MT Heiloo, tel. 331825. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), To renlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (se cretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Eg- monden: P. Kool, tel. 02206-4866. Con tactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Holleweg 92 ALKMAAR - Op dinsdagmiddag 11 oktober houdt de Kamer een voorlich tingsbijeenkomst over Arbeids- en Ont slagrecht. Het arbeids- en ontslagrecht blijft een actueel onderwerp. Iedere on dernemer die tevens werkgever is heeft er mee te maken. In de praktijk blijkt het arbeids- en ontslagrecht steeds weer vragen op te roepen. Het is ook een deel van het recht dat in beweging is. Er zit nieuwe wetgeving aan te komen. Dit nieuwe arbeidsrecht zal belangrijke wij zigingen brengen, bijvoorbeeld op het gebied van ontslag, arbeidsovereen komsten voor bepaalde tijd en de wette lijke proeftijd. Tijdens de voorlichtings bijeenkomst komt zowel het aangaan van arbeidsovereenkomsten aan de orde als het beëindigen daarvan. Behandeld worden ook onderwerpen als flexibel dienstverband en oproepkrach ten, het concurrentiebeding, de gouden handdruk en de verplichting tot overna me van personeel bij overname van een bedrijfs(onderdeel). Voor wat betreft alle onderwerpen wordt het geldende recht besproken tezamen met de daarin door het nieuwe arbeidsrecht aan te brengen wijzigingen. De bijeenkomst is bestemd voor ondernemers/werkge vers, personeelsfunctionarissen en be drijfsjuristen. De kosten van deelname bedragen 95,- p.p. Deelnemers ont vangen na afloop van de bijeenkomst een documentatieset. Belangstellenden kunnen zich tot 1 oktober aanmelden bij de afdeling Handelsvoorlichting van de Kamer, mevr. A. Kerssens, tel. 072 195761. HEILOO - Deze week is Zeeman een ac tie gestart ten behoeve van een aantal noodlijdende kindertehuizen en zieken huizen in Warschau, Polen. In samen werking met de parochie St. Bonifacius in Alphen aan den Rijn wil Zeeman, via het landelijke netwerk van winkels, ge bruikte badhanddoeken inzamelen voor Poolse kinderen. Humanitaire hulp Polen is na de val van het communisme veel in de belangstelling geweest, en nu het land lijkt "op te bloeien", verslapt de aandacht van het Westen. Polen dreigt in de vergetelheid te raken, maar humanitaire hulp kan juist in een land dat in opbouw is, erg effectief zijn! Rampen en oorlogen trekken meer de aandacht, terwijl de situatie in Polen voor kinderen, en met name kinderen in tehuizen, erg uitzichtloos is. We spreken met Mary van Dijk, één van de initiatiefneemsters van de Alphense parochie. Zij is de secretaresse van de Polen-commissie van de parochie, die zich sinds 1989 inzet voor de Poolse kin deren. De 31-jarige Alphense vertelt en thousiast over de acties die in het verleden hebben plaatsgevonden. Door de jaren heen zijn de acties steeds groter geworden; de goederen voor de eerste reis naar Polen konden nog in een be scheiden busje, terwijl de laatste jaren een vrachtwagen nauwelijks groot ge noeg was. Hoe is het contact met de kindertehui zen ontstaan? "Via pastor Van Moorsel kwamen we in contact met de Poolse Krystnya, lid van de parochie "Moeder Gods" in Warschau. Zij richtte in 1988 een nood kreet aan de pastor. De parochie had dringend behoefte aan financiële mid delen voor het bouwen van een kerk. Maar tijdens een bezoek aan de paro chie bleek dat humanitaire hulp, naast financiële middelen, veel harder nodig was." Twee kindertehuizen "Aan de parochie is een tweetal kinder tehuizen verbonden, waar de situatie er barmelijk is. Het jongenstehuis "Spec jalny Osrodek", kan zich ternauwer nood redden. Gelukkig hoeft het tehuis geen belasting te betalen, want daar hebben ze simpelweg geen geld voor. Bijdragen van de staat zijn er nauwe lijks; het is vaak net genoeg om de kin deren wat te voeden. Geld voor kleding is er niet. Om verbouwingen en reparaties aan het tehuis te bekostigen gaan de jongens baantjes zoeken en wordt er zelfs gebe deld." Hoe is het dagelijkse leven in Warschau? "Tijdens een bezoek werd duidelijk hoe schrijnend de situatie voor de inwoners in Warschau is. Mensen leven met grote gezinnen in kleine flats, in een grauwe en troosteloze omgeving, zonder enig groen. Geld voor luxe en kleding is niet voorhanden. Als je bedenkt dat 40% van het inkomen opgaat aan voedsel, dan kun je je wel voorstellen wat er overblijft van een salaris, waar ook de huur en elektra van betaald moeten worden; er blijft nagenoeg niets over. In Polen ligt het prijspeil lager dan bij ons, maar de lonen zijn véél lager. Een leraar verdient daar bijvoorbeeld maar 174 gulden per maand, een arts niet meer dan 400 gulden! Het is een uitzichtloos bestaan, waar inflatie en belastingver hoging aan de orde van de dag zijn. Zie ke mensen kunnen niet zoals hier zomaar naar een ziekenhuis voor een operatie. Een goede ziektekostenrege ling is er niet. Operaties moeten betaald worden uit giften van mensen. Via de lokale radio worden er wel oproepen voor hulp gedaan. Wij kunnen daar he laas ook weinig uitkomst bieden." Vertel eens wat meer over de kinderte huizen. "Toen we veel speelgoed hadden inge zameld zochten we hier een passend doel voor. Krystnya introduceerde ons bij de kindertehuizen. De situatie aldaar is eigenlijk niet met een pen te beschrij ven. De kinderen in het tehuis zijn of gehandicapt, wees of zijn achtergelaten door hun ouders, die niet meer voor ze kunnen of willen zorgen. De kinderen kunnen tot hun 18e levensjaar in het te huis blijven. Daarna moeten ze de maatschappij in om voor zichzelf te zor gen. Om hier op voorbereid te zijn, krij gen de jongens onderricht in praktische zaken als bijvoorbeeld houtbewerken. De kinderen hebben weinig kleding en weinig afleiding naast de normale dage lijkse beslommeringen, en daarom zijn de bijdragen uit Nederland zo belang rijk voor hen. Tijdens de feestdagen worden de meeste kinderen wel opge haald door familie of gastouders, maar 6 kinderen blijven altijd in het tehuis. Waarom worden er badhanddoeken in gezameld via Zeeman? "Kleding is tijdens inzamelingen altijd in grote aantallen aanwezig, maar huis- houdtextiel wordt haast nooit aangebo den. Want bekijk de situatie thuis maar eens, een badhanddoek gebruik je ge woon op, of gebruik je als poetslap. In Polen hebben ze ook badhanddoeken nodig, maar geld ervoor ontbreekt. Daarom willen we deze keer ook hand doeken sturen, naast de kindertehuizen en de overige parochianen kunnen we ook ziekenhuizen en de overige parochi anen kunnen we ook ziekenhuizen blij maken met badhanddoeken. Wegwerp artikelen kennen ze daar haast niet, en men is vaak aangewezen op giften van buitenaf. Via Krystyna kunnen we de badhanddoeken ook aan deze zieken huizen geven." Doel "Wat we uiteindelijk willen bereiken is, een stukje van onze rijkdom en aan dacht geven aan mensen die een uit zichtloos bestaan hebben. Ieder jaar is het weer feest in Warschau wanneer we goederen brengen. Dan hangt de Neder landse vlag te wapperen naast de Pool se. Vooral kinderen hebben veel aandacht nodig, mensen die van ze hou den. Als ik naar mijn eigen dochtertje kijk weet ik eigenlijk al genoeg. Ieder kind verdient, net als mijn dochtertje, liefde en aandacht; een stuk bevesti ging. Daar doen we het voor!" U kunt tot 24 september uw gebruikte badhanddoeken bij alle Zeeman textiel Supers inleveren. Voor elke gebruikte, maar nog goede badhanddoek, geeft Zeeman 25% korting op een nieuwe badhanddoek. HEILOO - Sprenkeling Nurseries BV aan de Westerweg in Heiloo houdt zich bezig met het stekken van vaste planten voor de snijbloementeelt. Deze stekken worden geleverd aan bloementelers in binnen- en buitenland, met name ook in Afrika. Vooral de Afrikaanse bloemen- kwekers hebben veel begeleiding nodig om de juiste kwaliteit bloemen te kwe ken, een aspect waar Sprenkeling veel aandacht aan besteed. Wegens uitbrei ding van de export was er een gebrek aan ruimte ontstaan. Een nieuwe be drijfshal moet hiervoor de oplossing brengen. Vorige week woensdag werd met het slaan van de eerste paal hier voor het officiële startsein gegeven. HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo start op maandag 12 sep tember de middenstandscursus 94/95. Al meer dan 25 jaar houdt bovenge noemde school zich met deze opleiding bezig. De cursisten komen voorname lijk uit Akersloot, de Egmonden, Castricum, Limmen en Heiloo. Veel huidige ondernemers uit die plaatsen hebben op deze school in Heiloo het be langrijke diploma gehaald. De lessen worden in de avonduren gegeven. Het onderwijs is mondeling, praktijk gericht en het tempo wordt aangepast aan het niveau van de groep cursisten. Tevens is de opleiding niet duur, want het wordt gesubsidieerd door het Mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen. De afgelopen jaren is gebleken dat het een succesvolle vorm van volwassen onderwijs is. Het aantal kandidaten stijgt elk jaar, waarbij opvalt dat steeds meer vrouwen zich aanmelden. Waarom doet iemand de middenstand scursus? Het diploma is noodzakelijk voor zelfstandige vestiging: het ver hoogt de kansen op de arbeidsmarkt: het biedt een gericht algemene ontwik keling. De cursus kan in 1 of 2 jaar ge daan worden. 1 jaar betekent 2 avonden per week naar school. 2 jaar betekent 1 avond in de week. Elk jaar wordt exa men gedaan in de gevolgde vakken. Het resultaat van 1 examendag blijft 3 jaar geldig. In die periode moet men ook voor de andere examendag geslaagd zijn. Dan ontvangt de cursist het Mid denstandsdiploma. Een heel belangrijk punt is dat iedereen, ongeacht leeftijd of vooropleiding aan de cursus kan deelnemen. De cursus wordt gegeven op maandag- en/of donderdagavond in de St. Jan Mavo, de Dors 2 te Heiloo. Op donderdag 8 september kunt u persoon lijk informatie krijgen in de bovenge noemde school. Tussen 19.00 en 20.30 uur bent u wêlkom. Wilt u nu informa tie, bel dan naar A. Boerhave, tel. 072 332768. HEILOO - Mevr. Jenny Cornelissen heeft een jarenlange ervaring op het ge bied van Franse conversatielessen. Ook dit jaar start er weer een nieuwe begin- nersgroep en verder zijn er groepjes voor halfgevorderden en gevorderden. De lessen worden zowel overdag als 's avonds gegeven in een prettige ontspan nen sfeer. Voor de beginners en halfge vorderden wordt er gewerkt met les boeken, waarbij we ons echt richten op het spreken en verstaan van de Franse taal. Voor de meergevorderden zijn geen boeken nodig, maar wij spreken met elkaar uiteraard in het Frans over allerlei interessante onderwerpen op maatschappelijk en cultureel gebied. Belt u gerust naar de lerares voor inlich tingen. Heiloo: 072-336878 of 332263. HEILOO - Op donderdag 15 september gaan de deuren van de sporthal Het Vennewater weer open voor de deelne mers aan de sportinstuif voor senioren, iedere week van 14.00 tot 15.30 uur. Onder leiding van sportdocente Jauke Boerhave is men anderhalf uur bezig met sport. Eerst een warming-up, daar na verschillende gezellige (bal-)sporten. Natuurlijhk wordt de eigen inbreng van de deelnemers op prijs gesteld. Wie wil meedoen kan gewoon een kijkje gaan nemen in de sporthal op de genoemde dag tussen twee en half vier 's middags. HEILOO - Bij de rijkspolitie te Heiloo zijn tussen 12 en 31 augustus de volgen de gevonden voorwerpen ingeleverd: di verse sleutels, kinderhorloge, zilveren ketting met hanger, toeristenkaart, trouwring met inscriptie, zilveren ring met zwarte steen, bankbiljet, zonnebril met bruin montuur, somsonite koffer met daarin een rubberbootje, gouden hangertje met letter A, hulppas reisver zekering en een gedeelte van een hoc- keyuitrusting. Inlichtingen bij het politiebureau aan de Kenne- merstraatweg. Vereniging Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. t Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Woningbouwvereniging Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Openbare Bibliotheek Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peu terspeelzalen: Brammet je en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slim pad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uit- lsuitend op dinsdag en donderdag tus sen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072 333673. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Plat, tel. 072-340475. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, na schoolse opvang en gastouderopvang. Inlichtingen: tel. 072-338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tót 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-270330. HEILOO - 'Aktief, trefpunt voor 55 organiseert vanaf dinsdag 20 september van 14.00-16.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294, een nieuwe cursus teke nen/schilderen voor gevorderden. Gemaakt zullen worden landschappen, stillevens en portretten. Verschillende technieken worden toegepast, bij teke nen zijn dit krijt, kleur, potlood en houtskool; bij schilderen olieverf, acryl en aquarel. Er wordt gewerkt in een kleine groep, waardoor veel aandacht kan worden ge schonken aan de ontplooiing en indivi duele begeleiding van de cursisten. Docent is beeldend kunstenaar dhr. Ra- faële Nigita. De cursus wordt wekelijks gegeven tot 11 april 1995. De kosten be dragen 150,00 per cursist. Voor aan melding en/of nadere informatie: 'Aktief, trefpunt voor 55+', Wester weg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072 331297. HEILOO - Zaterdag 3 september was er een vlucht vanuit Strombeek 190 km. De duiven werden hier om 11.15 uur ge lost met een Noord-Westenwind. De eerste duif maakte een snelheid van 77 km per uur. De uitslag was als volgt: Comb. Oosterveer, 1 -2-3-5-9-11-14-17- 18; J. Pepping, 4-6-13-15; COmb. Ran Ranzijn, 7-8-10; F. Kaandorp, 12-16- 19. Zaterdag is er nog een vlucht en dan is voor de liefhebbers van de P.V. Luchtpost het seizoen gesloten. HEILOO - De D66-gemeenteraads- fractie in Heiloo wil graag weten wat er onder de inwoners/verenigingen e.d. van Heiloo leeft. Daarom houdt zij maandelijks een spreekuur, waar een ie der, die dat wil, zijn/jaar mening ken baar kan maken. Het eerstvolgend spreekuur is op donderdag 8 september in het gemeentehuis. Aanvang: 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Aansluitend op dit spreekuur vergadert de D66-(steun)fractie over de onderwer pen, die in de eerstvolgende raadscom missievergaderingen aan de orde komen. Ook deze D66-vergaderingen is openbaar en uiteraard hebben ook de niet-D66-leden spreekrecht. Wilt u meer informatie over D66? Bel: 334695 (afd. secretariaat) of 335443 (fractiesecre tariaat). De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan aile schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - Deze week wordt samen met de Uitkijkpost in Heiloo het collecte zakje voor de kankerbestrijding be zorgd. In de week tussen 12 en 17 september komen de collectanten bij u langs om deze weer op te halen. De plaatselijke organisatoren hopen na tuurlijk op een succesvolle collecte. Wilt u hiertoe als collectant een bijdrage le veren, neemt u dan contact op met Ans Hendriks (072 333265) of Annelies Do renbos (072 330516). HEILOO - Vanaf donderdag 8 septem ber hervat de Sjoelclub Heiloo haar ac tiviteiten. Precies om 20.00 uur gaat dan in het Open Huis de eerste wedstrij davond van start. Zoekt u een leuke vrijetijdsbesteding met spelelement, dan is sjoelen daarvoor een uitstekende acti viteit, voor jong en oud. Gaat u gerust eens kijken in het Open Huis op de don derdagavond of bel eerst voor informa tie met de heer Groot (072 336293) of de heer Klaver (072 337712). Michael Durm uit het Duitse Kaiserslautern ontving het glasservies toen hij zijn lege flessen in de glasbak deponeerde. EGMOND - Op maandag 29 augustus heeft de wethouder van Milieu van de gemeente Egmond, Jan Houtenbos, een glasservies uitgereikt aan een willekeuri ge gebruiker van de glasbak in onze ge meente. Het servies is in het kader van de aktie "glas voor glas" ter beschik king gesteld door de stichting Promotie Glasbak en is bedoeld als symbolisch gebaar van goodwill richting de glas bakgebruikers in Nederland. De Stich ting Promotie Glasbak bestaat uit vertegenwoordigers van handel, in dustrie en overheid. Het 18-delig glas servies omvat 3 modellen en is vervaardigd door Royal Leerdam. Deze aktie heeft het karakter van een lo terij: gedurende één jaar wordt wekelijk een willekeurige Nederlandse gemeente selecteerd waar die week het glasservies gaat "vallen". In overleg met de lokale overheid wordt plaats en tijdstip voor de uitreiking bepaald. De gemeente Eg- mond is dus deze week in de prijzen ge vallen. Nederland is één van de koplopers wat betreft de inzameling van eenmalig glas. In 1993 werd 76% via de glasbak voor hergebruik aangeboden. Op dit moment staan in Nederland bijna 20.000 glas bakken, waarvan er 28 in Egmond staan. De Egmondse glasbakken zijn sinds kort voorzien van 3 verschillende openingen voor het op kleur gescheiden inzamelen van eenmalig glas. Het wordt in de toekomst steeds belangrijker op kleur gescheiden in te zamelen. Fabrica ge van wit en bruin glas vraagt om kleurgescheiden scherven. Er wordt naar gestreefd om eind 1994 50% van het glas op kleur gescheiden in te zamelen. HEILOO - Op dit moment is er een groep enthousiaste golfers uit Heiloo en directe omgeving bezig met de oprich ting van een eigen golfclub. De initia tiefnemers zijn op zoek naar nog meer liefhebbers van de golfsport. Voor aan melding is het nodig dat men beschikt over een golfvaardigheidsbewijs of een baanpermissie. Belangstellenden voor de club in wording kunnen voor inlich tingen en/of opgave tussen 19.00 en 21.00 uur bellen met 072 332194.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14