Vip-club Foresters schenkt tassen Monumenten te kijk «Mé» Veel activiteiten voor 55-plussers BV 't Treffertje Aan de dijk gezet NCVB Heiloo Bridgeclub Sans Atout Belangen Wao-Aaw Zondag Filmmiddag Hofjes-brunch Hoofdprijs zegelactie Het Hoekstuk Geslaagd Zangclub Eerste thuiswedstrijd Foresters hoopvol Informatieavond Nivon Tuinkeuringen in Heiloo P.V. Luchtpost Karate Jonge moeders HEILOO - Zowel de ouderenbonden ANBO en KBO als Actief, centrum voor 55 hebben voor het komende seizoen heel wat op het programma staan. In de afgelopen weken is hier al het nodige over gepubliceerd in de Uit kijkpost. In dit artikel nog eens een kort overzicht van een aantal mogelijkhe den. Allereerst is er op donderdag 15 septem ber een dia-lezing over medicijngebruik bij het ouder worden door dr. H. Coo- rens van Apotheek Sibilo, aanvang 14.00 uur, entree f 2,50. Op disndag 20 september start een nieu we cursus tekenen en schilderen voor gevorderden, 's middags van 14.00 tot 16.00 uur. Deze cursus is wekelijks en loopt door tot april 1995. Dan is er op woensdag 21 september een middag met sjoelen en scrabble in Het Trefpunt. Deze middag start tevens de kaartverkoop voor de bustocht naar Brabant met bezoeken aan Heusden en Tilburg. De kosten hiervoor bedragen 50 gulden per persoon. Dezelfde dag start ook een cursus bloemschikken: zes lessen, eens per veertien dagen. De kosten bedragen in totaal ongeveer 120 gulden, inclusief materiaal. De cursus wordt 's middags van 14.00 tot 16.00 uur gehouden in Het Trefpunt. Op donderdag 22 september is er een klaverjasdrive. Men kan inschrijven per koppel a. f 2,50 (inclusief koffie). Er zijn mooie prijzen beschikbaar. Oudhollandse dansen leren, dat kan ie dereen die het leuk vindt om op de to nen van muziek te bewegen. Met als uiteindelijk doel een dansgroep te vor men gaat op maandag 3 oktober deze cursus van start, wekelijks van 14.00 tot 15.30 uur in De Hofdijk in Mariënstein. Dinsdag 4 oktober kan men een begin maken met het aanleren van de schaaksport onder leiding van de heer De Jager, wekelijks van 10.30 tot 12.00 uur. Donderdag 6 oktober gaat de nieuwe activiteit jazzdance voor beginners van start. Deze wordt gegeven in wijkge- bouw De Ypsalon in Ypestein, weke lijks van 13.30 tot 14.30 uur. De cursus gaat door tot mei 1995. Ook op 6 oktober wordt een begin ge maakt met kalligrafie voor beginners, een cursus van acht lessen, welke eens per twee weken worden gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Het Trefpunt. In het atelier van Roos Musch start eve neens op 6 oktober een cursus poppen maken: tien lessen op de donderda gochtend. Vanaf vrijdag 7 oktober start de cursus 'Filosofie voor iedereen', die gedurende tien weken 's ochtends wordt gehouden. Meer informatie over al deze activitei ten kan worden ingewonnen bij Actief, centrum voor 55 Westerweg 294 te Heiloo, tel. 331297. Ook voor opgave kan men hier terecht. HEILOO - De wekelijkse speelmiddag van BV 't Treffertje op de maandag is helemaal volgeboekt. De wedstrijdcom missie overweegt daarom, wanneer er voldoende animo is, om ook de donder dagochtend te reserveren, met name voor de nieuwe biljartleden. Heeft u be langstelling, komt u dan op maandag middag even langs in Het Trefpunt, of neemt u contact op met J.H. van Willi gen (tel. 334104, b.g.g. 332691). ZAANDIJK - In de laatste decennia zijn heel wat Zaankanters naar Heiloo verhuisd. Het is om die reden dat de Uitkijkpost-redactie - voor de helft van Zaanse origine - met belangstelling het boekje 'Aan de dijk gezet' bekeek. In deze uitgave wordt tekst en uitleg gege ven bij de straatnamen in de voormalige gemeente Zaandijk, nu onderdeel van Zaanstad. Ook de gemeente Heiloo kent z'n straatnamenboek, geschreven door plaatsgenoot Oostendorp, die momen teel werkt aan een nieuwe uitgave met de historie van en andere wetenswaar digheden over Heiloo tot onderwerp. In Zaandijk hield de Historische Commis- sieZaandijk 500 zich bezig met de uitga ve, die op de markt kwam ter gelegen heid van het 500-jarig bestaan van die gemeente. Gerangschikt naar de diverse delen van het dorp wordt van elke straatnaam een uitleg gegeven. Waar de namen niet ont leend zijn aan de locale historie, zoals in de componisten- en musici wij ken, wordt een korte toelichting gegeven op de persoon in kwestie. Voorzien van ve le oude prenten en foto's is er voor Zaankanters veel plezier te beleven aan het boekje, dat zich laat lezen als een ge schiedenisverhaal en dat momenteel ook bij boekhandel Deutekom in Hei loo verkrijgbaar is. Voor 25 gulden ver wisselt het van eigenaar. HEILOO - Nu de vakanties voorbij zijn, beginnen de verenigingen in ons dorp weer actief te worden. De Uitkijk post staat vol met evenementen voor de komende winter. De NCVB (Neder landse Christenvrouwenbond) heeft eveneens een jaarprogramma aan te bie den. Het ziet er als volgt uit: 27 September: "Het kloosterleven vroe ger en nu" door zuster Romana. 25 ok tober: "Kaddiesj voor Joods Alkmaar" door ds. A. Kila; 20 december: "Zin en onzin van het Kerstfeest" door P. Mad- derom; 31 januari: "Hoe goed ken je je provincie?" door R. Schekkerman; 28 februari: "Het dagelijks leven van de gewone Japanner", door mevr. Kuro- kawa; 28 maart: "Vrouwen uit de Bij bel rondom Pasen" door ds. A. Boezewinkel; 25 april: "Uitwaterende Sluizen Edam" door dhr. De Bie; 30 mei: "De Rekerhout en kruidentuin" door J.D. ten Hoonte. De bijeenkomsten worden gehouden in de Gereformeerde kerk en beginnen om 20.00 uur. Er staan ook uitstapjes op het programma. Dan zijn er nog twee leesclubs, die zes keer per jaar een boek bespreken. Mocht u interesse hebben en iets mee willen weten over de NCVB, dan kunt u contact opnemen met mevr. H. Melse-Mrummelman. tel. 330862. Mevrouw Wuijster (rechts) ontvangt het eerste abonnement in aanwezig heid van vertegenwoordigers van de Filmliga Heiloo en ActieJ 55 HEILOO - Met ingang van het seizoen 1994-1995 zal ook op zondagmiddag het filmprogramma van de Filmliga Heiloo gedraaid worden. De voorstellingen van de in totaal tien films vinden ongeveer eens in de vier weken plaats in theater De Beun en beginnen om 14.00 uuf. Diegenen die best wel weer eens naar de film zouden willen gaan, maar bij voor keur overdag, kunnen met ingang van het nieuwe seizoen nu dus ook op de zondagmiddag terecht. De Filmliga stelt de door haar gekozen films ter beschik king voor vertoning. De organisatie van Zondag Filmmiddag is in handen van Actief, trefpunt voor 55 De voorstel lingen zijn uitsluitend toegankelijk voor abonnementhouders. De kaarten zijn telefonisch te bestellen bij Actief, tel. 331297. Op donderdag 8 september ontving me vrouw J. Wuijster-Schuddeboom, we thouder van o.a. ouderenbeleid, het eerste abonnement van Zondag Film middag. HEILOO - Uitslagen maandag 12 sep tember: A-lijn: 1. Ds.v. Baar-Haan 61.3% 2. Fam. Schaffer 60,4% B-lijn: 1. De R. te Wildt-Tromp 63.3% 2. Fam. Kuyt 62.5% C-lijn: 2. Heivoort 1-Ravenzwaay 56,7% 1. Bennink-Roo- zen 57.9% D-lijn: 1. Fam. v.d. Vlies 60.9% 2. Haan-Muller 57.8%. E-lijn: 1. Ds. Oosterling-Slemmer 59.5% 2/3 Ds. Avis-Doornbos en Ds. de Jong- Hoogland 55% F-lijn: Ds. de Jager- Harreveld 62.5% 2. Ds. de Vriend- Wever 56.9%. ALKMAAR - De Alkmaarse hofjes zijn met recht levende monumenten, daar ze nog altijd bewoond worden. Op zondag 25 september wordt er een wandeling georganiseerd langs zeven van deze hof jes, waarbij een gids er voor zorgt dat de deelnemers uitgebreide informatie krijgen. Na afloop van de wandeling is er een heerlijke en uitgebreide brunch in het Hof van Sonoy, waar ook om 10.30 uur de start is met een kopje koffie. De prijs voor deelname is f 42,50 per persoon. Voor inlichtingen en/of opgave: VVV Alkmaar (tel. 114284), Alkmaar Ron dom (tel. 203041) of Hof van Sonoy (tel. 121222). HEILOO - In het afgelopen jaar hebben de winkeliers van Het Hoekstuk een grote zegelactie ge houden voor het winkelend publiek. Afgelopen week werden de win naars van de hoofdprijzen bekend. Op de foto overhandigt de voorzit ter van de vereniging, de heer R. van Holland van Etos, aan me vrouw K. van Tricht een waarde- cheque, goed voor een week vakantie in één van de Aegon- bungalows ter waarde van duizend gulden. Mevrouw Van Tricht was één van de gelukkige winnaars. HEILOO - Plaatsgenote Jocelyne Top- hoff is onlangs met succes afgestudeerd aan de faculteit techten van de Universi teit van Amsterdam. HEILOO - Een groepje enthousiaste zangers en zangeressen zingt op de woensdagavond in huiselijke kring ou de, meest geestelijke liederen. Af en toe presenteren zij zich aan de buitenwacht. Als u van zingen en gezelligheid houdt, bent u zeer welkom. Voor inlichtingen: tel. 331623. HEILOO - Wat doet een team zonder geluk, dat probeert in ieder geval het ge luk af te dwingen door keihard te wer ken? Dat laatste is ongetwijfeld door het eerste team gedaan in de wedstrijd tegen VSV uit Velsen, wat ontbrak was "het heilige moeten". Het is nu al dui delijk na twee wedstrijden dat deze 3e klasse, een andere instelling vergt dan de klasse van verleden seizoen waar je af en toe voetballend nog wel een puntje kon pakken. Voor iedere bal wordt gevochten om elk metertje gestreden, VSV reageerde zelfs of iedere beslissing die de scheidsrechter nam, niet goed te praten maar wel teke nend voor de instelling van deze ploeg. Een ander moment was natuurlijk het eerste doelpunt van VSV (0-1), waarbij een VSV-speler hoe moeilijk ook zijn hoofd tegen de bal zette en de bal met een sierlijke boog over Bart heen ging. Te makkelijk verdedigd door Foresters. Positief is de manier van spelen van het eerste team natuurlijk wel, van de ne gentig minuten zeker wel zeventig minu ten aan de bal, waarbij de tegenstander zich alleen maar op kon houden bij hun eigen zestienmeter-gebied. De taktiek van VSV werd alleen nog hardnekkiger toen de scheidsrechter terecht een speler uit het veld zond, VSV loerde vanaf dat moment alleen nog maar op hun gelief de counter. De achterstand noopte Foresters tot meer risico achterin waardoor je altijd tegen een dodelijke counter kan oplo pen en dit gebeurde dan ook in de twee de helft, de goal die Colin Wilvers in de slotfase maakte kwam te laat om ook daadwerkelijk VSV de duimschroeven aan te draaien. Zo voetballend zal Fo resters zeker zeer gauw de eerste punten pakken of dit komende zondag het ge val zal zijn zullen we moeten afwachten, uit tegen Beverwijk zal dit niet makke lijk zijn. Het tweede team van Foresters pakte af gelopen zondag de beide punten door van Vitesse '22 te winnen met 6-4, een korfbal uitslag waarbij Foresters van een 1-3 achterstand terug kwam met een enorme veerkracht. De doelpunten wer den gescoord door Peter Baard, Jeroen Haanstra, beiden tweemaal, Albert van Vuure en Tom Leguyt. De ploeg van Peter Keyzer kan met drie punten spre ken van een droomstart. HEILOO - Zoals vorige week aange kondigd, organiseert de afdeling Heiloo van het Nivon morgen, donderdaga vond 15 september, in het Open Huis een informatieavond over de cursussen in het komende seizoen. Daarbij zijn ook demonstraties van technieken die op de cursussen worden gegeven. Te vens zijn inlichtingen verkrijgbaar over de andere activiteiten van de afdeling en van de landelijke organisatie. Alle be langstellenden zijn welkom; aanvang 20.00 uur; toegang gratis. HEILOO - Het was dit jaar natuurlijk een heerlijke, lange zomer om in de tuin te zijn, al of niet werkend, altijd genie tend. Voor de vaste tuinkeuringscom- missie was het echter een hele moeilijke zomer, In de eerste plaats hadden wij een vreselijk laat en koud voorjaar, waardoor er bij de eerste keuring nog nauwelijks iets te zien was. De leken- keurders hebben het dan ook niet een voudig gehad bij het maken van hun keuze. Bij de tweede keuring (begin juli) was het met het weer nog steeds niet veel bij zonders, zelfde probleem dus. En daar na werd het zo zonnig en warm dat alles werkelijk de grond uitsprong en in een extra versnelling kwam. Gevolg: bij de laatste keuring (eind augustus) was er veel meer uitgebloeid dan in andere zo mers het geval is. Een moeilijke zomer dus en dat was het ook voor de kampioen van 1994. Hij bleek wat problemen met onkruid in het gras te hebben gehad; dat werd bestre den en toen mislukte er het een en an der. Desalniettemin toch kampioen worden betekent dat de punten verkre gen in de eerste twee beoordelingen heel hoog zijn geweest. Maar eerlijk is eerlijk het gaat er om wie de hele zomer rond een tuin had die het aanzien meer dan waard was. En dat was zo op de Laan van Zeeman 30 bij de heer en mevrouw Eveleens. Even dus een oogje dichtknijpen wat het gazon betreft, de rest is zeer de moeite waard en er wordt zonder twijfel veel en met liefde in gewerkt. In de diverse categoriën werden de prij zen als volgt toegekend: Zeer groot: le prijs Laan van Zeeman 30, 2e prijs Kennemerstraatweg 31, 3e prijs niet toegekend. Middelgroot: le prijs Blomhof 4, 2e prijs Groot Barlaken 54, 3e prijs Curti- uslaan 14. Groot: le prijs Heersmeeth 12, 2e prijs Heerenweg 172, 3e prijs: niet toe gekend. Klein: le prijs Bosrank 14, 2e prijs Bae- tenburg 53, 3e prijs Harrelaers 83. Zeer klein: le prijs niet toegekend, 2e prijs Hogeweg 32, 3e prijs: Vrieswijk 4. In de ereklasse wist niemand zich dit jaar te plaatsen. Voor de goede orde willen wij nog even kwijt dat in het voorjaar alle voor- en zijtuinen worden gekeurd. U hoeft zich hiervoor dus niet op te geven. Mocht u zelf eens per jaar tuinen willen uitzoe ken, die in uw ogen de moeite waard zijn om nader te worden beoordeeld, neemt u dan even contact op met me vrouw Kempers, telefoon 337747, of de heer Boersen, telefoon 02205-2483. HEILOO - Eindstand midfond: aange wezen: 1. H. Schouten 2. Comb. Oosterveer 3. Comb. Molenaar 4. E. Maat 5. Comb. Jan Ranzijn. Onaange wezen: 1. H. Schouten 2. Comb. Mole naar 3. Comb. Oosterveer 4. E. Maat 5. Comb. Jan Ranzijn. Eindstand Fond. Aangewezen. 1. S. Leyen 2. Comb. Jan Ranzijn 3. E. Maat 4. J. Pepping 5. J. Teileman. Onaange wezen: 1. S. Leyen 2. Comb. Jan Ran zijn 3. E. Maat 4. Comb. Wittebrood- Groenland 5. J. Pepping. Eindstand Vitesse. Aangewezen: 1. H. Schouten 2. Comb. Molenaar 3. J. Pep ping 4. S. Bakker 5. Comb. Oosterveer. Onaangewezen: 1. H. Schouten 2. Comb. Molenaar 3. S. Bakker 4. Comb. Oosterveer 5. E. Maat. Eindstand jonge duiven: aangewezen: 1. R. Meijer 2. J. Telleman 3. Comb. Molenaar 4. H. Schouten 5. J. Pepping. Onaangewezen: 1. R. Meijer 2. J. Teile man 3. H. Schouten 4. Comb. Mole naar 5. Comb. Jan Ranzijn. Eindstand navluchten: Aangewezen: comb. Oosterveer 1. 2. J. Pepping 3. S. Bakker 4. J. Telleman 5. Comb. Jan Ranzijn. Onaangewezen: 1. Comb, Oosterveer 2. J. Pepping 3. E. Maat 4. 5. Bakker 5. J. Telleman. Eindstand Generaal Oude duiven 1994: aangewezen: 1. comb. Oosterveer 2. H. Schouten 3. E. Maat 4. Comb. Mole naar 5. J. Pepping Onaangewezen; I.E. Maat 2. Comb. Jan Ranzijn 3. Comb. Oosterveer 4. H. Schouten 5. Comb. Molenaar. Generaal over alle vluchten: Aangewe zen: 1. J. Pepping 2. H. Schouten 3. Comb. Molenaar 4. Comb. Oosterveer 5. E. Maat. Onaangewezen: 1. E. Maat 2. Comb. Jan Ranzijn 3. J. Pepping 4. Comb. Oosterveer 5. Comb. Molenaar. HEILOO - De Stichting Belangen Wao- Aaw en overige uitkeringsgerechtigden Heiloo kan nog deelnemers plaatsen voor de cursus zelf mode maken, die op 21 september van start gaat. De kosten zijn f 22,50 per maand, de cursusavond is op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur. Op donderdag 22 septembeï is er een open avond voor de computercursus sen: PC oriëntatie, MS-Dos voor begin ners en WordPerfect voor beginners. Deze avond wordt, evenals de overige activiteiten, gehouden in 't Trefpunt aan de Westerweg 294 te Heiloo (tel. 340418). De cursussen Nederlands en Engels zijn inmiddels vol. Wel kan men zich opge ven voor een cursus pergamano, die binnenkort van start zal gaan. Opgave en/of inlichtingen over de stichting en haar activiteiten via tel. 340418, 334861 of 331840. HEILOO - Maar liefst vijf jeugdige ta lenten van de karatevereniging Funa koshi trainen dit seizoen mee met het nationale team. Levent Zencirci, Kevin Schorea, Tung Chung, Danny Ong en David Ong zijn op grond van hun goede prestaties het afgelopen jaar uitgeno digd door bondscoach Jaap Smaal. Naast trainingen voor deze toppers start Funakoshi ook weer een aantal cursus sen voor beginners. Senioren en jeugd vanaf 6 jaar kunnen in Alkmaar en Hei loo terecht bij Funakoshi. Inlichtingen: 072 616979. ALKMAAR - In september start er bij het Fiom-bureau in Alkmaar een groep voor alleenstaande moeders met jonge kinderen. Deze groep is bestemd voor alleenstaande moeders die de dagelijkse zorg hebben voor kinderen tot 6 jaar. Wanneer moeders alleen hun kind(eren) opvoeden en verzorgen, kunnen ze met allerlei vragen en soms problemen te maken krijgen. Door met andere vrou wen, die in dezelfde situatie zitten, te praten horen de moeders andere erva ringen die herkenbaar en steunend kun nen zijn. Naast het uitwisselen van ervaringen zullen gemeenschappelijke thema's cen traal staan. Er wordt aandacht besteed aan opvoedingsvragen en informate ge geven over de ontwikkeling van peuters. De leeftijd van de moeders varieert van 16 tot 28 jaar. De groep komt vijftien keer bijeen op de donderdagmorgen van 9.30-11.15 uur en wordt begeleid door Anneke Tjoelker en Marianne Slinger land van het Fiom-bureau. Er is kinde ropvang aanwezig. Voordat iemand kan deelnemen aan de groep vindt er een kennismakingsgesprek plaats met de twee begeleidsters. Voor een afspraak en/of informatie kan men bellen naar het Fiom-bureau, Van der Meijstraat 6, Alkmaar, tel. 072-118812. Jan Abcouwer overhandigt namens de VIP-club de eerste nieuwe tas aan Jan van Duuren, leider van het eerste elftal van De Foresters. HEILOO - Zaterdag 3 september werd gebruikt door de VIP-club om het eerste en tweede team van de Foresters te voorzien van prachtige sporttassen. De ze tassen met de naam Foresters en na tuurlijk het egeltje zorgen voor een uniformiteit bij de A-selectie. Daar naast boden de sponsors, de selectiespe lers een goed vezorgde barbeque aan met alles erop en eraan, tevens was er live-muziek van Stef Haazelager. Ondanks het feit dat niet iedereen aan- wezi kon zijn, was er sprake van een zeer geslaagde en gezellige avond. Dit was de eerste maar zeker niet de laatste activiteit van de Foresters VIP club die seizoen, ze hopen nog veel voor het voetbal te betekenen. De VIP club denkt daarbij aan: opleiden en bezig houden van de jeugd, specifieke evene menten (jeugdkamp of een internatio naal toernooi) en op positieve wijze aan de weg timmeren. Als tegenprestatie kunnen de VIP club sponsors onder meer verwachten: gratis toegang thuis wedstrijden, extra aandacht bij evene menten op ons compléx de Egelshoek en activiteiten speciaal voor de sponsors. Heeft u belangstelling of wilt u wat we ten over deze VIP-club dan kunt u altijd even Netty van hogen bellen, tel. 338043. maakten plaatjes van de Neder lands-Hervormde kerk in Limmen, de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo, de molen De Oude Knegt in Akersloot, de Maria koe pelkerk van psychiatrisch centrum Willibrord in Heiloo en het rooms- katholieke noodkerkje in Egmond- Binnen. REGIO - Afgelopen zaterdag was het open monumentendag. Velen trotseerden de enorme plensbuien en namen in de regio een kijkje bij de monumentale gebouwen, die de ze dag waren opengesteld voor het publiek. Ook de fotografen van de Uitkijkpost gingen erop uit en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10